Cierpią najbiedniejsi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 14:53   #61
201604220918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 412
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość

Dla mnie cały socjal, czy publiczna służba zdrowia, to jakaś kpina. Regularnie odprowadzam podatki i nic z tego nie mam. Podatków nie wykorzystuje się w 'społecznie najlepszy sposób', bo gdyby tak było, to ludzie nie uczyliby się kombinowania i wyłudzania na każdym kroku, tylko zakasali rękawy do pracy.
Nie jest dla mnie dobrem społecznym to, że 'utrzymuję' bezrobotnych, a jak chcę dostać dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności, to nie mam na to szans, bo musiałabym być bezrobotna, mieszkać na terenach wiejskich i najlepiej być do tego niepełnosprawna. To jest promowanie nieudolności, a nie 'wykorzystanie podatków w społecznie najlepszy sposób'.
I niestety, ale potomstwo obcych też mało mnie obchodzi w tym momencie, jeżeli ja, podejmując rozsądną decyzję, nie pozwalam sobie na razie na własne ze względów finansowych. Dlaczego mam płacić na ich utrzymanie?
Podpisuję się pod tym.
Moja przyjaciółka mieszka na wsi; ma czworo rodzeństwa, rodzice ciężko pracują; jej siostra nie dostała dofinansowania na kolonie, bo im przekracza o jakieś parę złotych, a córka sąsiadów (gdzie matka - nie pracuje, a mąż na czarno w Holandii - "bo on podatków płacił nie będzie bo nie jest frajer") takie dofinansowanie dostała - "bo oni są biedni i trzeba im pomóc". I jak tu wytłumaczyć dziesięcioletniemu dziecku - że nie pojedzie, bo rodzice są uczciwi i nie chcą kombinować z dochodami byle coś wydrzeć?
Z pomocy socjalnej w Polsce korzystają najczęściej cwaniacy i kombinatorzy, a ludzie naprawdę potrzebujący mają kłopoty. I zgadzam się, że tu się promuje nieudolność i kombinatorstwo, zamiast przysłowiowej wędki daje się rybkę; a potem jest szok i niedowierzanie.

Autorko, skoro tak ci źle to się wyprowadź na swoje i wtedy się przekonasz, co to znaczy mieć rodzinę na utrzymaniu.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Nie da się tworząc ogólne przepisy podchodzić do wszystkich indywidualnie. Po prostu się nie da.
Sądzę że w regulaminie udzielania stypendiów jest jakaś furtka o której komisja stypendialna Ci nie powiedziała a którą mogłaś wykorzystać. Skąd komisja stypendialna ma wiedzieć że nie czerpiesz z dochodów rodziców? Złożyłaś w tej sprawie oświadczenie?

Czy czytałaś regulamin? czy odwołałaś się od decyzji komisji stypendialnej?
Kolega był członkiem takiej komisji i mówił, że kiedyś było łatwiej o stypendium ale sporo osób wkręcało że ma dochód 0 zł i dostawali najwyższe stypendia; dlatego teraz się zaostrzyły przepisy i na wszystko trzeba mieć papier.
201604220918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 14:55   #62
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez dialectic_chaos Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka mieszka na wsi; ma czworo rodzeństwa, rodzice ciężko pracują; jej siostra nie dostała dofinansowania na kolonie, bo im przekracza o jakieś parę złotych, a córka sąsiadów (gdzie matka - nie pracuje, a mąż na czarno w Holandii - "bo on podatków płacił nie będzie bo nie jest frajer") takie dofinansowanie dostała - "bo oni są biedni i trzeba im pomóc". I jak tu wytłumaczyć dziesięcioletniemu dziecku - że nie pojedzie, bo rodzice są uczciwi i nie chcą kombinować z dochodami byle coś wydrzeć?
Z pomocy socjalnej w Polsce korzystają najczęściej cwaniacy i kombinatorzy, a ludzie naprawdę potrzebujący mają kłopoty. I zgadzam się, że tu się promuje nieudolność i kombinatorstwo, zamiast przysłowiowej wędki daje się rybkę; a potem jest szok i niedowierzanie.
ale to nie jest argument przeciwko pomocy społecznej, tylko przeciwko cwaniactwu. To nie pomoc społeczna promuje nieudolność i kombinatorstwo, tylko społeczne na nie przyzwolenie. Na przykład społeczne przyzwolenie na niepłacenie podatków. Jak się pokaże płacących podatki jako frajerów, co nic z płacenia podatków nie mają, tylko wydają kasę na bezdurno, to jakoś łatwiej przełknąć, że się płaci pracownikom pod stołem.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 14:59   #63
201604220918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 412
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
ale to nie jest argument przeciwko pomocy społecznej, tylko przeciwko cwaniactwu. To nie pomoc społeczna promuje nieudolność i kombinatorstwo, tylko społeczne na nie przyzwolenie. Na przykład społeczne przyzwolenie na niepłacenie podatków. Jak się pokaże płacących podatki jako frajerów, co nic z płacenia podatków nie mają, tylko wydają kasę na bezdurno, to jakoś łatwiej przełknąć, że się płaci pracownikom pod stołem.
Niestety. Ja pomoc jako taką popieram, tylko alergię mam na takich cwanych, co się w twarz uczciwym ludziom śmieją.
201604220918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:08   #64
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
no a co wtedy, kiedy nie wkładamy? Co wtedy, kiedy pracujemy na czarno i podatków nie płacimy? Autorka na papierze niby ma zero dochodu, ale, jak sama pisze, ma z czego żyć. Bo tu i ówdzie przedsiębiorczy mąż na czarno zarobi. Do tego, co przedsiębiorczy mąż zarobi, nie płacąc podatków, droga Autorka chciałaby jeszcze stypendium socjalne. Bo przecież oni nic a nic nie zarabiają. Na papierze.
No właśnie tak często wygląda ta polska 'bieda'.
Ale to i tak jeszcze nic, w porównaniu z 'biedą' w zachodniej Europie, gdzie nierobom i śmierdzącym leniom płaci się zasiłki przez 20-30 lat, a potem jeszcze daje za to siedzenie na dupsku, emeryturę

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
. Jak się pokaże płacących podatki jako frajerów, co nic z płacenia podatków nie mają, tylko wydają kasę na bezdurno, to jakoś łatwiej przełknąć, że się płaci pracownikom pod stołem.
Ale de facto do tego się sprowadza uczciwych ludzi, ja też mam poczucie, że płacę podatki na bezdurno i czuję się frajerką. Każdy będzie się tak czuł, dopóki nie zobaczy, że system rodzielania wspólnej kasy zaczął być racjonalny i sensowny. Póki co, w ogóle nie jest.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-05-09 o 10:57
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:13   #65
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
ale to nie jest argument przeciwko pomocy społecznej, tylko przeciwko cwaniactwu. To nie pomoc społeczna promuje nieudolność i kombinatorstwo, tylko społeczne na nie przyzwolenie. Na przykład społeczne przyzwolenie na niepłacenie podatków. Jak się pokaże płacących podatki jako frajerów, co nic z płacenia podatków nie mają, tylko wydają kasę na bezdurno, to jakoś łatwiej przełknąć, że się płaci pracownikom pod stołem.
Oczywiście. Inną sprawą jest zła organizacja pomocy społecznej, a to już jest pewien argument przeciw.
Ja na przykład jestem przeciwna tym wszystkim stypendiom socjalnym/naukowym na uniwersytetach. Uważam, że system jest rozdrobniony, i wspiera groszem zbyt dużą liczbę osób. Studiujących powinno być mniej, a najzdolniejsi powinni być mocniej dofinansowani.

Niestety płacący podatki często zdają sobie sprawę z tego, że robi się z nich frajerów, nikt palcem pokazywać nie musi.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:24   #66
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

A ogolnie najbardziej zbeczalam na argument ze powinna rodzicom wytoczyc proces o alimenty xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:35   #67
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ogolnie najbardziej zbeczalam na argument ze powinna rodzicom wytoczyc proces o alimenty xD

W którym przypadku?Autorki wątku czy wizażanki milion małych kawałków?

Co w tym śmiesznego?Rodzice mają obowiązek alimentować dzieci uczące się i sądy alimenty na takie nawet dorosłe dzieci zasądzają.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 15:38   #68
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Odnosząc się do twojej sytuacji to należą ci się alimenty od rodziców skoro studiujesz dziennie/ o ile nie przekroczyłaś wieku alimentacyjnego/.
Nie ma czegoś takiego jak wiek alimentacyjny.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:46   #69
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak wiek alimentacyjny.
Czyli ja mając np. 45 lat , nie pracując jeśli zapiszę się do szkoły jakiejś
to mam prawo podać rodziców o alimenty dla mnie i sąd mi je przysądzi?
Rodzice mają wysokie emerytury.
Mój wiek nie jest przeszkodą?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:48   #70
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Czyli ja mając np. 45 lat , nie pracując jeśli zapiszę się do szkoły jakiejś
to mam prawo podać rodziców o alimenty dla mnie i sąd mi je przysądzi?
Rodzice mają wysokie emerytury.
Mój wiek nie jest przeszkodą?
Nawet nie musisz się zapisywać do szkoły. Czy sąd zasądzi ci alimenty w takiej sytuacji zależy od wielu czynników. Tak samo jak to, że ktoś ma 24 lata i uczy się dziennie nie oznacza, że z marszu dostanie alimenty.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 15:59   #71
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Nawet nie musisz się zapisywać do szkoły. Czy sąd zasądzi ci alimenty w takiej sytuacji zależy od wielu czynników. Tak samo jak to, że ktoś ma 24 lata i uczy się dziennie nie oznacza, że z marszu dostanie alimenty.
Nie potrafię podać w jakiej to było gazecie ale kiedyś czytałam poradę prawną gdzie chłopak pytał czy sąd słusznie odmówił mu alimentów ze względu ma jego wiek.
Bo wszystkie inne wymagania spełniał. Nie pracował, mieszkał sam,uczył się w kolejnej szkole wyższej.Miał 28 lat, rodzice mieli wysokie zarobki.
Ale nie chcieli dłużej alimentować syna i wymagali aby szedł wreszcie do pracy.
Sąd przychylił się do ich wniosku o ustanie obowiązku alimentacyjnego ze względu na wiek dziecka.

Stąd moja sugestia, że milion małych kawałków ma szanse na alimenty o ile nie jest za stara.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 16:32   #72
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie potrafię podać w jakiej to było gazecie ale kiedyś czytałam poradę prawną gdzie chłopak pytał czy sąd słusznie odmówił mu alimentów ze względu ma jego wiek.
Bo wszystkie inne wymagania spełniał. Nie pracował, mieszkał sam,uczył się w kolejnej szkole wyższej.Miał 28 lat, rodzice mieli wysokie zarobki.
Ale nie chcieli dłużej alimentować syna i wymagali aby szedł wreszcie do pracy.
Sąd przychylił się do ich wniosku o ustanie obowiązku alimentacyjnego ze względu na wiek dziecka.

Stąd moja sugestia, że milion małych kawałków ma szanse na alimenty o ile nie jest za stara.
Bo tak jak mówię, jest wiele czynników i wiele zależy od sądu. Ale nie ma nigdzie w żadnej ustawie, że można dostać alimenty od rodziców tylko jeśli coś tam (szkoła, wiek, zielone oczy).
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:10   #73
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ogolnie najbardziej zbeczalam na argument ze powinna rodzicom wytoczyc proces o alimenty xD
Dla mnie też by to bylo dziwne bo przecież ma rodzine męża i dziecko i jest jeszcze coś takiego jak mops dają grosze co prawda na waciki tzw ale warto zlożyć wniosek
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 17:32   #74
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez Kocica84 Pokaż wiadomość
Dla mnie też by to bylo dziwne bo przecież ma rodzine męża i dziecko i jest jeszcze coś takiego jak mops dają grosze co prawda na waciki tzw ale warto zlożyć wniosek
Jak uczelnia nie dała to i mops nie da tym bardziej bo sprawdzają osobiście warunki w jakich mieszka wnioskodawca, robią wywiad środowiskowy.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:07   #75
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

ja się nie znam, ale wydaje mi się że żaden normalny sąd nie dalby jej w tym przypadku alimentów, zwłaszcza ze ona nawet do mopsu nie poszła :p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:32   #76
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja się nie znam, ale wydaje mi się że żaden normalny sąd nie dalby jej w tym przypadku alimentów, zwłaszcza ze ona nawet do mopsu nie poszła :p
Nawet jesli by dał (w co wątpie) to byłoby to bardzo niewiele, sądy nie zasądzają w takich przypadkach zawrotnych sum. Moja koleżanka dostaje od rodziców 200zł.
wiek nie ma znaczenia, rodzice mogą alimentować dziecko, a dziecko rodziców

jak nie stypendium, to może szlachetna paczka?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:54   #77
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez krzewinka Pokaż wiadomość
Płacę rachunki tzn 1/3, jedzenie kupujemy . Na pierwszy semestr studiów pieniążki miałam odłożone. Mieliśmy oszczędności... Ale nie o to mi chodzi ./ Widzę że nie masz pojęcia o życiu z alkoholikiem, o życiu na wsi ale to nie ważne/. Pisząc o tym chciałam tylko zwrócić uwagę o istnieniu paradoksu jakim jest bycie za biednym na stypendium socjalne.
Ta, najpierw "nie chcę wracać na wieś", teraz się okazuje, że cały czas tam z rodzicami mieszkasz...
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:03   #78
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Taka zabawa w dom, och ach będę mieć dziecko, ale nadal mieszkać z rodzicami.
Tutaj jest właśnie doskonale widoczna różnica między dojrzałością, a dorosłością.

Tyle ode mnie w temacie
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:07   #79
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Nie potrafię podać w jakiej to było gazecie ale kiedyś czytałam poradę prawną gdzie chłopak pytał czy sąd słusznie odmówił mu alimentów ze względu ma jego wiek.
Bo wszystkie inne wymagania spełniał. Nie pracował, mieszkał sam,uczył się w kolejnej szkole wyższej.Miał 28 lat, rodzice mieli wysokie zarobki.
Ale nie chcieli dłużej alimentować syna i wymagali aby szedł wreszcie do pracy.
Sąd przychylił się do ich wniosku o ustanie obowiązku alimentacyjnego ze względu na wiek dziecka.
Być moze tu był pies pogrzebany, a nie w wieku. Bo jeśli to była kolejna szkoła to wykształcenie jakieś miał, tak? Mógł iść wiec do pracy. Następna szkoła była tylko jego zachcianką.
A jeśli po prostu często zmieniał studia to sąd mógł domniemywać, że robi to by nie pracować i ciągnąć kasę od rodziców.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 19:30   #80
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Przecież alimenty nie przysługują gdy zakłada sie własna rodzine


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:00   #81
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Przecież alimenty nie przysługują gdy zakłada sie własna rodzine




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czasem przysługują.


Mnie chodziło o alimenty dla milion małych kawałków.
Nie jest zamężna, uczy się dziennie, mieszka osobno, jest w niedostatku, mało zarabia. Jak najbardziej ma szanse na alimenty od rodziców, którzy mają wysokie dochody.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja się nie znam, ale wydaje mi się że żaden normalny sąd nie dalby jej w tym przypadku alimentów, zwłaszcza ze ona nawet do mopsu nie poszła :p
Gdy się idzie do mopsu to mops najpierw pyta czemu nie szuka pomocy u rodziców, dziadków, rodziny .Alimentów i innego rodzaju pomocy.
Informuje , że jest taka możliwość. Bo czasem chętny na pomoc z mopsu nie wie , że alimenty od rodziców czy dzieci mu się należą.
Czasem nie wiedzą, że należy im się jakaś renta, zasiłek przedemerytalny i różne świadczenia nie od mopsu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:03   #82
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Grubella ja mowie o alimentach dla autorki watku tez mi sie wydaje ze przy wzieciu slubu te alimenty to tak srednio...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:34   #83
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Grubella ja mowie o alimentach dla autorki watku tez mi sie wydaje ze przy wzieciu slubu te alimenty to tak srednio...
a pisał ktoś o alimentach dla autorki wątku?
To nie doczytałam widocznie.

Są przypadki, że alimenty od rodziców się dostaje nawet po zawarciu małżeństwa. Do czasu aż zdobędzie się wykształcenie, zawód, samodzielność finansową. Gdy współmałżonek też jeszcze nie ma zawodu, pracy.

W przypadku autorki wątku to jednak mało prawdopodobne aby alimenty sąd przyznał.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:46   #84
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Tak. Ja caly czas mowie w kontekscie alimentow dla autorki watku.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:56   #85
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Jeśli autorka zalozyla rodzinę to sad alimentów nie przyzna mimo tego, ze się uczy. Alimenty są przyznawane osobom uczącym się, które nie mogą się utrzymać samodzielnie. A autorka ma meza , który powinien ja i dziecko utrzymać. A jaknie to ona, bo studiuje zaocznie, mmoże ruszyć 4 litery i pracować chociaż na pol etatu. Ale jak widać zamiast myśleć o swojej przyszlosci woli siedzieć na tulku, pomstowac jakie to niesprawiedliwe. Ma dość ojca alkoholika? Droga wolna, jest dorosla. Ale dla niej bardziej liczy się wygoda niż wlasna przyszlosc. Czerpią się siostr ? Są wolne, nie maja rodzin, mogą sobie imprezowac.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:20   #86
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Cierpią najbiedniejsi

Wg mnie jak zakłada sie rodzine to alimenty nie przysługują zwłaszcza jak ma sie juz dziecko bo z jakiej paki?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 11:20:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.