Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-13, 21:03   #2251
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Witaj Lidka! Dopiero zobaczyłam Cię. Ależ masz zdolną córcię! Nic dziwnego że robi furorę wśród mamuś na placu zabaw

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Gda jeszcze wracając to masz rację, umiem się zmienić i lubię jak ktoś ode mnie wymaga a dzieci są wymagające Tylko ubolewam że tż nie wymaga ode mnie ani też od siebie, takie mam wrażenie no poza cierpliwością

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:09   #2252
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Katiaskaa a o której chodził spać w domu? I w jaki sposób zasypial? Może musi się przyzwyczaić do żłobka?


Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Cytat:
Napisane przez lidka0308 Pokaż wiadomość
Cześć!!!





nie przejmuj się na razie
może ma za dużo emocji i dlatego spać nie może?
z czasem się przyzwyczai
Lewek, w domku chodzi spać około 13 i tak go dzisiaj panie kładły. Jednego sposobu na zaśnięcie nie ma, wszytskie ułatwiacze im opisałam.
Też mam wrażenie, że chodzi o nadmiar emocji. Antek jest bardzo ciekawy świata.
Ale strasznie trudne to jest - myślałam, że chociaż wieczory będziemy razem spędzać
Lidka, ale z Lili zdolniacha
Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Matko jak mi Hubert kaszle!Na mokro,dałam mu Dexa Pico na noc żeby się nie męczył,ale tak kaszle że zasnąć nie może,posmarowalam go maścią rozgrzewającą nie wiem co jeszcze mam zrobić
zdrówka
__________________
Moja miłość - Antek 16.09.2012
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:42   #2253
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Lidka hej, super, że u Was wszystko w porządku!

Kindze też się już nieraz zdarzały dni bez drzemki, ale na razie jeszcze śpi w dzień na szczęście.

Ja tam nie uczę nawet Kingi literek, uczymy się innych rzecz, kolory, kształty, zwierzątka, nowe słówka itp. Na wszystko przyjdzie w końcu czas.
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 21:47   #2254
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej.

Matko, ile znowu nadrabiania.

U nas bez zmian, Antek nadal delikatnie pokasłuje, ale katar na szczęście znikł. Na razie wstrzymuję się z wizytą w przychodni, bo podobno u nas panuje ospa i szkarlatyna, więc nie będę go narażać na złapanie czegoś gorszego. Może Neosine pomoże.

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Poza tym mam problem innego typu, Kinga za dużo je, jest wiecznie głodna, siedzi pod drzwiami kuchni i prosi o jedzenie, jakbym ja głodziła. Skąd może się brać taki wzmożony apetyt? Niepokoi mnie to... Gdybym jej dawał tyle jeść ile chce to chybaby pękła.
Lilka u nas jest to samo! Z tym, że Antek od urodzenia jest z tych maluchów, które lubią sobie zjeść. Nie mam pojęcia skąd u naszych maluchów taki apetyt. Może dlatego, że należą one do tych większych i potrzeby też mają większe? Antek też ma już ok. 90 cm i 13kg.

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
od kilku dni pokazuje ze robi kupe tzn mowi puf puf, ze smierdzi szkola tatusia. ale nie chce siadac na toalecie, nocnika nie mamy. jak sie odważy będziemy wtedy próbować.
dla mnie na razie to wygoda na wyjsciach, brzydzę sie bardzo publicznymi toaletami, sama staram sie nie chodzic a z Mala to az ciarki mam choc ostatnio na jednym blogu odkryłam TRON
http://makoweczki.pl/tron/
Fajne!

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość


Wiadomość z ostatniej chwili: dostaliśmy kredyt jupi! Jutro podpisujemy więc jeszcze tak w pełni się nie cieszę bo wiecie, ale myślę że będzie ok ;-)
Aaaaaa wspaniała wiadomość!

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
ja też piąteczka
Piąteczka!

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość

To teraz się pożalę, Antek zawsze ciężko zasypiał, ale jakoś dawliśmy radę. W żłobku nie chce spać, budzi inne dzieci - jestem załamana pada mi autobusie, i potem śpi do wieczora, budzi się na chwilkę nieprzytomny i idzie dalej spać. W ogóle się z nim nie widzę... Dzisiaj mieliśmy chociaż, rano godzinkę, ale jutro idę do pracy i będę wyjeżdzała wcześniej... Płakać mi się chcę
Kochana nie potrafię nic doradzić, ale mam wielką nadzieję, że to tylko taka chwilowa reakcja Antka na nowości i zupełnie nowy tryb dnia i szybciutko sobie go uregulujecie na nowo. Nie płacz proszę.

Cytat:
Napisane przez lidka0308 Pokaż wiadomość
Cześć!!!

Znalazłam chwilkę na poczytanie i odpisanie, więc biorę się do dzieła
może jeszcze ktoś nas pamięta i będzie ciekaw, co słychać w naszej rodzince

w domku wszystko pięknie
Lilianka cudownie się rozwija, nie choruje odpukać i rozgaduje się z każdym dniem coraz bardziej
cyferek zna mało, ale za to prawie wszystkie litery
najpiękniej mówi jot i igrek mam banana na gębie jak te dwie literki wymawia
a najśmieszniejsza jest z kolorami
mąż ściągnął na smartfona aplikacje z grami dla dzieci i tam są kolory po angielsku - ona po polsku wcale kolorów nie nazywa tylko po angielsku właśnie, najbardziej lubi blu i ink czyli pink, a yellow to u niej leloł
z zabawek hitem jest ostatnio moja parasolka - pod nadzorem ścisłym oczywiście, żeby się w oko nie dziobnęła drutem
jak wracam z pracy to do wieczora bawię się z Lili na placu zabaw lub w domku jak pada, a potem to już ja padam na pysk i zasypiam od razu jak mała idzie spać, więc w niektóre dni to jest nawet po 20
Lidka jak miło Cię tu widzieć! Jaka Lilianka zdolna! Brawa dla niej.

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Byli u nas znajomi dzisiaj.

Zuzia nie spała w ogóle dzisiaj,boję się że to koniec drzemek
Martuś nie martw się na zapas. U nas był czas, że Antek wcale nie sypiał, a od jakiś 2 tygodni znowu śpi mi w dzień i to bite 2 godziny, więc jeszcze nic nie jest przesądzone.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 04:34   #2255
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki



I rozmowy z tatą nic nie dają? Ech, dziecko samo chce a tu problem w druga stronę.
.



Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Wiadomość z ostatniej chwili: dostaliśmy kredyt jupi! Jutro podpisujemy więc jeszcze tak w pełni się nie cieszę bo wiecie, ale myślę że będzie ok ;-)

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
brawo za kredyt

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość



Cudowne uwielbiam takie wiadomości

Poniżej zdjęcia moich zakupków z wczoraj.Jeszcze zapomniałam o kapelusiku Oliwki.

Zaparzyłam kawę i dzieci wstały
śliczne zakupy

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Matko jak mi Hubert kaszle!Na mokro,dałam mu Dexa Pico na noc żeby się nie męczył,ale tak kaszle że zasnąć nie może,posmarowalam go maścią rozgrzewającą nie wiem co jeszcze mam zrobić
zdrówka dla małego u nas kaszel izy to zawsze z rzyganiem
Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Baobabek, a nie da się z tata jakoś dogadać? Dziecko faktycznie jest zdezorientowane, jak jedni mówią tak, drudzy inaczej...
jasne, że mu tłumaczyłam nie raz, rozmawiałam, prosiłam...ale to nic nie daje, ja swoje a on swoje "sobie ją ucz jak mnie nie będzie" Muszę przeboleć do końca roku szkolnego, bo już potem tata nie będzie z małą siedział te 2 dni więc już nie będzie jej mieszał w głowie...szkoda mi tylko tych 2 mcy teraz, bo ona by może już wyszła do lata z pieluch

Iza przebudziła się wczoraj z rykiem ok 20ej i wrzeszczała strasznie, wkładała pala do ucha, zwymiotowała od płaczu 2 razy...w końcu zasnęła po 22ej i dopiero teraz tż próbuje jej dać trochę mleka. Nie wiem czy nie zawiało jej ucha, albo jej nie zalałąm wodą przy płukaniu włosów wczoraj, bo się wyrywała w wannie...gorączki nie miała i nie ma, dałam jej ibum, ale nie wiem czy zadziałał, bo zwymiotowała po jakichś 20 minutach od tego ryku no i chyba musze iść na zwolnienie dzisiaj żeby rano do lekarza jechaćchyba nasz wyjazd nie wypali stracę zadatek 200zł ehhhh
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:58   #2256
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
Ja tam nie uczę nawet Kingi literek, uczymy się innych rzecz, kolory, kształty, zwierzątka, nowe słówka itp. Na wszystko przyjdzie w końcu czas.
U nas tak samo. Niech wie jak robi krówka, jak wygląda, niech tańczy, skacze, wali w gary. Na naukę ma czas.

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Lilka u nas jest to samo! Z tym, że Antek od urodzenia jest z tych maluchów, które lubią sobie zjeść. Nie mam pojęcia skąd u naszych maluchów taki apetyt. Może dlatego, że należą one do tych większych i potrzeby też mają większe? Antek też ma już ok. 90 cm i 13kg.
Mati tez z większych i lubi pojeść

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
jasne, że mu tłumaczyłam nie raz, rozmawiałam, prosiłam...ale to nic nie daje, ja swoje a on swoje "sobie ją ucz jak mnie nie będzie" Muszę przeboleć do końca roku szkolnego, bo już potem tata nie będzie z małą siedział te 2 dni więc już nie będzie jej mieszał w głowie...szkoda mi tylko tych 2 mcy teraz, bo ona by może już wyszła do lata z pieluch

Iza przebudziła się wczoraj z rykiem ok 20ej i wrzeszczała strasznie, wkładała pala do ucha, zwymiotowała od płaczu 2 razy...w końcu zasnęła po 22ej i dopiero teraz tż próbuje jej dać trochę mleka. Nie wiem czy nie zawiało jej ucha, albo jej nie zalałąm wodą przy płukaniu włosów wczoraj, bo się wyrywała w wannie...gorączki nie miała i nie ma, dałam jej ibum, ale nie wiem czy zadziałał, bo zwymiotowała po jakichś 20 minutach od tego ryku no i chyba musze iść na zwolnienie dzisiaj żeby rano do lekarza jechaćchyba nasz wyjazd nie wypali stracę zadatek 200zł ehhhh
Ucho to chyba by ją ciagle bolało. Biedna Isia.
Dziwne podejście ma Twój tata. dzieciak tez wygłupiony bo nie wie sikac, nie sikac na nocnik. Jedno daje, inne zabiera. Trzeba by jedną technikę stosować moim zdaniem, żeby nie zaszkodzić.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 07:59   #2257
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Witam sie przy kawce

Lewek gratuluje kredytu! Swietna wiadomosc!


Fabis tez nie chce spac w dzien jak sa goscie ale tak to spi normalnie zazwyczaj .

U Nas od kilku dni paskudna pogoda,pada,wieje i tak w kolko



Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 08:30   #2258
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Ula mozd inhalacje Mu zrob. A masz moze Clemastinum? Jesli tak to daj mu 2,5 ml

Dzisiaj weszlam do Douglasa poogladac co maja i zalapalam sie na darmowe opalanie natryskowe - fajne to. Dalam sobie zrobic nogi, sa bez smug, jednolite i nareszcie w dobrym kolorze.
Ale Ci fajnie
Dałam Clemastinum ale nic nie pomogło,zwymiotował 2 razy,kręcił się wybudzał co 5 minut i kaszlał,zasnął na dobre gdzieś po 1

Rano zrobiłam inhalacje i dałam Pulneo,na oskrzelach o dziwo nic nie rzęzi

Adam pojechał do pracy na 2 dni,staram się posprzątać i idę farbnąć włosy.

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
Iza przebudziła się wczoraj z rykiem ok 20ej i wrzeszczała strasznie, wkładała pala do ucha, zwymiotowała od płaczu 2 razy...w końcu zasnęła po 22ej i dopiero teraz tż próbuje jej dać trochę mleka. Nie wiem czy nie zawiało jej ucha, albo jej nie zalałąm wodą przy płukaniu włosów wczoraj, bo się wyrywała w wannie...gorączki nie miała i nie ma, dałam jej ibum, ale nie wiem czy zadziałał, bo zwymiotowała po jakichś 20 minutach od tego ryku no i chyba musze iść na zwolnienie dzisiaj żeby rano do lekarza jechaćchyba nasz wyjazd nie wypali stracę zadatek 200zł ehhhh
Jak dzisiaj?
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 08:40   #2259
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
U nas tak samo. Niech wie jak robi krówka, jak wygląda, niech tańczy, skacze, wali w gary. Na naukę ma czas.


.

zagdzam się

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Ale Ci fajnie
Dałam Clemastinum ale nic nie pomogło,zwymiotował 2 razy,kręcił się wybudzał co 5 minut i kaszlał,zasnął na dobre gdzieś po 1

Rano zrobiłam inhalacje i dałam Pulneo,na oskrzelach o dziwo nic nie rzęzi

Adam pojechał do pracy na 2 dni,staram się posprzątać i idę farbnąć włosy.


Jak dzisiaj?

też mam to dzisiaj w planach
zdrówka dlaHubercika



dzien dobry.
wkońcu słoneczko wyszloale troche zimno


ide składać pranie ba mam 3 kosze
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:07   #2260
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Moja Paula od urodzenia praktycznie przesypiała całe noce. Jak miała około 1,5 roku zaczęła wędrować w nocy, brała swoją poduszkę i przychodziła do nas. Skończyła z dnia na dzień, jak pierwszy raz spała w swoim nowym dorosłym łóżku. Miała nieco ponad 3 lata.
Mam nadzieję że u nas to szybciej minie

Cytat:
Napisane przez lidka0308 Pokaż wiadomość
Lili śpi z nami odkąd mniej więcej zaczęła ząbkować, bo w łóżeczku co pół godziny się wybudzała a z nami spała jak anioł
ja na razie nie oduczam, choć skopana jestem niemal co noc a łóżko mamy duże
mała tak się wierci, że masakra
zamierzamy kupić jej łóżko na drugie urodziny i urządzić imprezę wyprowadzkową do jej pokoiku
zobaczymy, jak nam się to uda
na jesieni chciałabym zacząć starania o drugiego maluszka, więc dobrze by było, żeby mała się wyniosła bez problemów z naszego łóżka

zdrówka dla synka
Skoro będziecie się starać o drugie dziecko to faktycznie lepiej żeby Lili spała sama Oby wam to gładko poszło
Super, że masz taką zdolną córcię I że nie choruje
Dzięki za życzenia zdrówka

Hej
Ale dzisiaj zimno na polu. I w dodatku deszcz co jakiś czas pada. Porzytek z tego taki, że przynajmniej nie będzie mi żal, że w domu siedzimy przez chorobę

Nie wiem co się stało, ale od 2 dni K. nie da się wsadzić do brodzika żeby go wykąpać. Drze się w niebo głosy i o ile jeszcze stoi, to absolutnie nie można go posadzić. W poprzedniej kąpieli nic się nie stało, żeby się zraził czy wystraszył. Nie mam pojęcia co jest grane
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:18   #2261
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Pola zasnela bez pampersaciekawe co będzie....
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 09:34   #2262
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej

Wczoraj było szczepienie a dzisiaj Mała obudziła się z katarem


Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
Iza przebudziła się wczoraj z rykiem ok 20ej i wrzeszczała strasznie, wkładała pala do ucha, zwymiotowała od płaczu 2 razy...w końcu zasnęła po 22ej i dopiero teraz tż próbuje jej dać trochę mleka. Nie wiem czy nie zawiało jej ucha, albo jej nie zalałąm wodą przy płukaniu włosów wczoraj, bo się wyrywała w wannie...gorączki nie miała i nie ma, dałam jej ibum, ale nie wiem czy zadziałał, bo zwymiotowała po jakichś 20 minutach od tego ryku no i chyba musze iść na zwolnienie dzisiaj żeby rano do lekarza jechaćchyba nasz wyjazd nie wypali stracę zadatek 200zł ehhhh
A spróbuj jej nacisnąć na koniuszek ucha (chyba tak to się nazywa ) na tą taką chrząstkę przy dziurce albo za uchem, może ma zapalenie ucha

Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość
Ale Ci fajnie
Dałam Clemastinum ale nic nie pomogło,zwymiotował 2 razy,kręcił się wybudzał co 5 minut i kaszlał,zasnął na dobre gdzieś po 1
biedny Hubercik zdrówka


Cytat:
Napisane przez sandra23s Pokaż wiadomość
Pola zasnela bez pampersaciekawe co będzie....
no ciekawe

Edytowane przez monarika
Czas edycji: 2014-05-14 o 09:36
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:06   #2263
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

hej dziewczyny

wpadłam na chwilkę bo zaraz jadę do Warszawy na badania. pewnie będzie mnie mniej przez chwilę.

w dodatku Lena obudziła się zakatarzona, zobaczymy co dalej.

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość


a jak wyklejasz np tego dinozaura grochem to jaki klej?
klej magiczny, o taki:

http://allegro.pl/klej-introligators...233371673.html

można kupić w prawie każdym lepszym sklepie papierniczym


Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Aga_ton doczytałam że pościel dla Lenki chcesz. W jakim rozmiarze? Ja mam po Pauli, mogę Ci dać. Dwa komplety. Jasny róż. Proste, bez bajerów. Jeśli chcesz to mogę fotki wstawić.

Tamlin, mam kołderkę w każdym rozmiarze
A z pościeli chętnie skorzystam. to wyślij mi proszę i podlicz odpowiednio


Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość

Poza tym mam problem innego typu, Kinga za dużo je, jest wiecznie głodna, siedzi pod drzwiami kuchni i prosi o jedzenie, jakbym ja głodziła. Skąd może się brać taki wzmożony apetyt? Niepokoi mnie to... Gdybym jej dawał tyle jeść ile chce to chybaby pękła.
ja to znowu się martwię bo Lena nie chce jeść. i tak źle i tak niedobrze.
a jak z wagą?

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Hej

aga_ton super zabawy dzięki za inspiracje my już sporo zabaw wypróbowaliśmy, ale sporo mi też podpowiedziałaś dzięki

U nas też ostatnio fajnie Oti się bawi przeplatanką wycięłam jej w bloku technicznym chmurkę (albo coś przypominającego chmurkę ) i porobiłam wkoło dziurki przy jednej przewiązałam sznurówkę i mała przeplata sznurówki przez dziurki Pomysł zaczerpnięty stąd http://skaczacwkaluzach.blogspot.com...ontessori.html

Ja też polecam blog moje dzieci kreatywnie no i ten
http://skaczacwkaluzach.blogspot.com/
bardzo fajny pomysł



Cytat:
Napisane przez ula2689 Pokaż wiadomość



Cudowne uwielbiam takie wiadomości

Poniżej zdjęcia moich zakupków z wczoraj.Jeszcze zapomniałam o kapelusiku Oliwki.

Zaparzyłam kawę i dzieci wstały
ładne rzeczy kupiłaś trzeba się wybrać do pepco

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
ostatnio zamawiałam roślinki u tego sprzedawcy
http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=4292088
dzięki
wieczorem przejrzę

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Podoba mi się piaskownica, ale jest za mała
a może sami zbijecie piaskownicę, nas wyniosła ok 100 zł ale jej wymiary to 2,5 x 2,5 m spora bo do niej dostawimy zjeżdżalnię.

Cytat:
Napisane przez Katiaskaa Pokaż wiadomość
Lewek, super wiadomość z kredytem
Iwa, do 10?? Jaka zdolna mój mówi-2
Monarika, trzymam kciuki! Ale będzie dobrze

To teraz się pożalę, Antek zawsze ciężko zasypiał, ale jakoś dawliśmy radę. W żłobku nie chce spać, budzi inne dzieci - jestem załamana pada mi autobusie, i potem śpi do wieczora, budzi się na chwilkę nieprzytomny i idzie dalej spać. W ogóle się z nim nie widzę... Dzisiaj mieliśmy chociaż, rano godzinkę, ale jutro idę do pracy i będę wyjeżdzała wcześniej... Płakać mi się chcę
Katiaska, początki zawsze są trudne. dacie radę, zobaczysz


zdrówka dla wszystkich dzieciaczków

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2014-05-14 o 10:09
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:07   #2264
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Co do nauki maluszkow,mam takie samo zdanie jak Tamlin

Sandra moze niespodzianka sucha bedzie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:32   #2265
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

a zapomniałam dodać, że bardzo mi miło, że podobają się Wam moje pomysły na zabawę z dziećmi jak będę miała chwilkę to wrzucę więcej bo w głowie mam ich jeszcze dziesiątki

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Kraven, mam do Ciebie prośbę. Zerknęłabyś na wyniki niemowlaka mojej dobrej koleżanki? Ania jest już załamana bo chodzą od lekarza do lekarza i poprawy nie widać. może doradziłabyś jakie dodatkowe badania zrobić ale pokierować do jakiego lekarza się udać.
Chłopczyk ma jakieś bakterie i cały czas jest na antybiotykach

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2014-05-14 o 10:16
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:35   #2266
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
Tamlin, mam kołderkę w każdym rozmiarze
A z pościeli chętnie skorzystam. to wyślij mi proszę i podlicz odpowiednio
To wyslę Ci przy okazji, bo książki już wczoraj wysłałam.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:41   #2267
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
a może sami zbijecie piaskownicę, nas wyniosła ok 100 zł ale jej wymiary to 2,5 x 2,5 m spora bo do niej dostawimy zjeżdżalnię.
No właśnie TŻ ma zamiar zbić, ale się nie może za to zabrać, bo kostka leży w tym miejscu co ma stać piaskownica. A wieczorami jak przychodzi z pracy razem kładziemy kostkę na podwórku Liczę żeby ta piaskownica była ok. 3x3, żeby dużo miejsca było. W necie są nawet fajne, ale cena powala Marzy mi się taka przykrywana, bo mamy koty i pewnie będą chciały sobie tam zrobić kuwetę
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:10   #2268
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Dzisiaj weszlam do Douglasa poogladac co maja i zalapalam sie na darmowe opalanie natryskowe - fajne to. Dalam sobie zrobic nogi, sa bez smug, jednolite i nareszcie w dobrym kolorze.
a jak to się robi? tez mam ochotę spróbować

Tamlin przypomnij mi od kiedy Paula nie piła mleka?
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:47   #2269
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cześć.
Jasiu dzisiaj coś niespokojnie spał, pewnie to efekt wczorajszego gołąbka u babci

M_moni tylko stałam w takim pseudo namiocie a pan mi pryskał taką rurą po nogach, potem chwile stałam, żeby wyschło,a wieczorem zmyłam nadmiar i został jednolity opalony kolor.

Aga to wyślij na maila albo na klub wrzuć I coś więcej o dziecku napisz.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 12:01   #2270
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
Tamlin przypomnij mi od kiedy Paula nie piła mleka?
Od około pół roczku przez jakies pół roku na pewno. Ale ona nic wtedy z nabiału nie tknęła. Później mleko jej na śpiąco wciskałam.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:44   #2271
sandra23s
Zadomowienie
 
Avatar sandra23s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdzies tam
Wiadomości: 1 396
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Co do nauki maluszkow,mam takie samo zdanie jak Tamlin

Sandra moze niespodzianka sucha bedzie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


niestety niezasikała.ale jak się obudziła to odrazu : "mama!!!moko!!!!
__________________
Cała sztuka polega na tym,żeby będąc sobą być kimś wyjątkowym !


Wiktor 1.09.2007,g.9:10,3600g 54cm

Pola 5.09.2012, g.0:03,4090g 53cm

Edytowane przez sandra23s
Czas edycji: 2014-05-14 o 12:48
sandra23s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:55   #2272
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Hej


Chyba dostanę depresji,leje i leje i tak ma być do połowy przyszłego tygodnia
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:29   #2273
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Zapomniało mi się wcześniej Zdrówka dla Antosia


Cytat:
Napisane przez sandra23s Pokaż wiadomość
niestety niezasikała.ale jak się obudziła to odrazu : "mama!!!moko!!!!
słodka jest

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Hej


Chyba dostanę depresji,leje i leje i tak ma być do połowy przyszłego tygodnia
u nas też ciągle nachodzi jakiś deszcz, a na jutro zapowiadają jakieś straszne ulewy. W rmf-ce dzisiaj nawet mówili, że sprawdzają wały przeciwpowodziowe na całej Lubelszczyźnie i w Małopolsce przed tymi jutrzejszymi ulewami
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:29   #2274
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez sandra23s Pokaż wiadomość
Pola zasnela bez pampersaciekawe co będzie....
Mokra plama zresztą doczytalam że tak właśnie się skończyło





Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

wpadłam na chwilkę bo zaraz jadę do Warszawy na badania. pewnie będzie mnie mniej przez chwilę.
:

trzymam kciuki za badania.




Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
a zapomniałam dodać, że bardzo mi miło, że podobają się Wam moje pomysły na zabawę z dziećmi jak będę miała chwilkę to wrzucę więcej bo w głowie mam ich jeszcze dziesiątki [COLOR="Silver"]

(
No to czekamy skarbnico!
A propos zabaw z makaronem jak któreś dzieci zjadaja to można zastąpić np takim groszkiem ptysiowym co się dodaje do zup np. Ja kupiłam dla Miśka ale oczywiście wolał się nim bawić niż jeść. Za to karmą kocią nie pogardzi.

Zdrówka dla dzieciaczkow Izy i Hubercika.

Baobabku to Twój tato jakiś niereformowalny ech faceci.

Kasiam robiłaś zieloną zupę z tego bloga quchenne inspiracje ? Michaś się od wczoraj zajada jak mnie to cieszy! Choć to zupa krem a wolałabym aby widział co je, no ale dobrze ze je. Fajny ten blog w ogóle.
I zrobiłam jeszcze pasztet wczoraj i tez go zjadł. Widać lubi zmielone rzeczy, bo mięso w innej postaci to nie za bardzo chce jeść.

Byłam dziś z mamą na spacerze. Zdążyliśmy jeszcze z pogodą bo już się chmurzy. No i zaszlam do banku podpisać kredyt dostalismy trochę mniej niż w poprzednim banku ale nie jest źle

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:49   #2275
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez sandra23s Pokaż wiadomość
niestety niezasikała.ale jak się obudziła to odrazu : "mama!!!moko!!!!
wiadomo było

Cytat:
Napisane przez marta1986222 Pokaż wiadomość
Hej


Chyba dostanę depresji,leje i leje i tak ma być do połowy przyszłego tygodnia
A u nas dziś słoneczko i cieplutko

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Byłam dziś z mamą na spacerze. Zdążyliśmy jeszcze z pogodą bo już się chmurzy. No i zaszlam do banku podpisać kredyt dostalismy trochę mniej niż w poprzednim banku ale nie jest źle

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
Super
Aga ton kciuki za badania
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:10   #2276
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Dzisiaj w nocy

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Lewek
Czas edycji: 2014-05-14 o 15:18
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:25   #2277
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Mokra plama zresztą doczytalam że tak właśnie się skończyło








trzymam kciuki za badania.






No to czekamy skarbnico!
A propos zabaw z makaronem jak któreś dzieci zjadaja to można zastąpić np takim groszkiem ptysiowym co się dodaje do zup np. Ja kupiłam dla Miśka ale oczywiście wolał się nim bawić niż jeść. Za to karmą kocią nie pogardzi.

Zdrówka dla dzieciaczkow Izy i Hubercika.

Baobabku to Twój tato jakiś niereformowalny ech faceci.

Kasiam robiłaś zieloną zupę z tego bloga quchenne inspiracje ? Michaś się od wczoraj zajada jak mnie to cieszy! Choć to zupa krem a wolałabym aby widział co je, no ale dobrze ze je. Fajny ten blog w ogóle.
I zrobiłam jeszcze pasztet wczoraj i tez go zjadł. Widać lubi zmielone rzeczy, bo mięso w innej postaci to nie za bardzo chce jeść.

Byłam dziś z mamą na spacerze. Zdążyliśmy jeszcze z pogodą bo już się chmurzy. No i zaszlam do banku podpisać kredyt dostalismy trochę mniej niż w poprzednim banku ale nie jest źle

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
nie robila, to musze sprobowac! ja bardzo lubie tego dlogu, juz sporo z niego zrobiłam i wszystko pycha. marnaty do mies sa tam super. robiłam tez wczoraj domowa granole, co by miec zamiennik do owsianki i pycha!

Cytat:
Napisane przez Lewek Pokaż wiadomość
Dzisiaj w nocy

Wysłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
kochany!!
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:27   #2278
Lewek
Zakorzenienie
 
Avatar Lewek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 449
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
kochany!!
no kochany, zostawił tyle miejsca dla mamusi i tatusia
Lewek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:40   #2279
Agnes!84!!
Rozeznanie
 
Avatar Agnes!84!!
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 874
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Cześć
Ja tak na szybko na razie.. macie jakiś sprawdzony przepis na tertę z rabarbarem?
__________________
Agnes!84!! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 15:42   #2280
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Wątek ósmy zaczynamy, coraz więcej dzieci mamy :) Mama IX-X 2012

Misiek super. Wie jak się ułożyć
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-20 19:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.