Listopadowo - grudniowe mamusie 2007 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-25, 14:06   #1501
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Yoolia, Primavera my teraz mieszkając u teściów mamy wannę i z racji tego, że ja u rodziców miałam prysznic i myję się chlapiąc jak taka kaczka to odrazu pomyśleliśmy o drzwiach do wanny. Wg mnie jest to świetne rozwiązanie, owszem kotara jest tańsza, ale niestety jak opisywała Yoolia utrzymanie jej w czystości wymaga troszkę zachodu, a tego chcieliśmy uniknąć. Kupiliśmy drzwi właśnie w leroy takie składane na 3, nie zajmują dużo miejsca a są naprawdę pożyteczne. Ale oczywiscie koszt takich drzwi zależy od tego jaką powierzchnię mają zakrywać. U nas zakrywają no ponad 3/4 wanny.
My do nowego mieszkanka upatrzyliśmy super kabinę, zresztą u nas z racji tego, że łazienka jest mała w grę wchodziła tylko kabina. Tylko musiała niestety spełniać kilka warunków wymiary 90x90, półokrągła, mająca w środku te wszystkie bajerki do masażu, ale nie "przebajerzona" i najważniejsze głęboki brodzik z myślą o maluchu. I znaleźliśmy kabinę moich marzeń w castoramie co prawda jest troszkę droższa niż myślałam, ale skoro ma wszystko co chciałam to cenę przeboleję
Dziewczyny a teraz pytanie z innej beczki. Na jakiej mniej więcej wysokości czujecie ruchy maluszków??? Może pytanie głupie, ale zastanawia mnie to czy to co czuję to na pewno ruchy
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 15:34   #1502
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

misia - moi rodzice też mają taki parawan na wannę, fajna sprawa

Ja parawanu nie kupię, bo mamy 2 łazienki - duża ma wannę i tam się będzie raczej tylko kąpało, bo w małej jest prysznic (ja tam wolę prysznic niz kąpiel).

Wszystko byłoby oki, w małej łazience wymyśliliśmy sobie, ze nie wstawimy kabiny narożnej, tylko zostawiliśmy wnękę na kabinę peysznicową. Do tego mam kupiony brodzik (100x100) ni i teraz drzwi - i cały mój ból w tym, że te drzwi są drogie - za ich cenę spokojnie kupiłabym CAŁY zestaw, czyli brodzik z tymi ściankami-rzwiczkami i jeszcze by kasa została...

Nic to, zobaczymy, ile w końcu wyniosa te drzwi - jak uda się opuścic cenę, to weźmiemy, a jak nie - to na razie zostanie zasłonka

Był u mnie przed chwilą brat - i był w szoku, ze mam takiego brzucha (a nie widzialiśmy się raptem parę dni) - cały czas go macał i głaskał, ze taki duży
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 15:39   #1503
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Zamieściłam zdjątka na brzuszkowym i teraz i Wam się pochwalę:
1. Ja i brzusio
2. Pesta całująca brzusio
3. Pesta próbująca wyczuć ruchy dzidziusia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzusio 18t6d.JPG (58,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0996.JPG (54,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0997.JPG (55,2 KB, 4 załadowań)
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 15:49   #1504
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

misia sliczny brzuszek coraz wiekszy, i widze ze pies sie nie moze doczekac nowego domownika
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 15:57   #1505
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

misia - ladny brzunio! No i w zasadzie jak teraz patrze na swoj - to Twoj nie jest taki duzy Moj jakos tak urosl ostatnimi czasy
A co do ruchow, to na poczatku to pewnie bedziesz czula bardzo nisko, czyli z 8cm ponizej pepka. Potem powoli wyzej. Ja juz czasem czuje tak z 3cm ponizej pepka, ale czesciej tam niziutko.

primavera - widzialam dzis to lozko na zywo i calkiem serio sie nad nim zastanawiam. Jest tanie i nawet dosc stabilne jest to oparcie choc wyglada niestabilnie. Tylko takie niewygodne do oparcia. Trzeba by postawic tuz przy scianie i miec olbrzymie poduchy. Bo mi najbardziej zalezy zeby moc na nim siedziec i np. karmic malucha. Upatrzylam sobie w BlackRedWhite takie za 569zl. Bo dzis to zwiedzilam Ikea, BlackRedWhite, Bodzio (nic tam nie ma), meble Agata (sa nawet fajne, ale ceny od 1000wzwyz, a zeby jakies fajne kupic to trzeba by miec z 1800).

Wklejam zdjecie upatrzonego lozka (niestety wykonane z jakies plyty pilsniowej a nie drewna, ale mi sie podoba)

lista.........

Lista mamus listopadowo - grudniowych:
1. Ag_nes - termin 27 pazdziernika; Przeczucie: dziewczynka
2. gizelcia - termin 02 listopada; dziewczynka Oliwka
3. Laura_85 - termin 03 listopada; chlopczyk
4. Paulincia - termin 03 listopada; dziewczynka Marysia
5. celka2000 - termin 05 listopada; chlopczyk
6. szprotusia - termin 06 listopada
7. szperrr - termin 8 listopada; Przeczucie: dziewczynka
8. afiliks - termin 14 listopada; Przeczucie: chłopczyk
9. bb-m - termin 17 listopada; chłopczyk + chłopczyk
10. bingo30 - termin 17 listopada; Przeczucie: dziewczynka
11. Yoolia - termin 17 listopada; Przeczucie: chłopczyk
12. betka72 - termin 20 listopada
13.*misia* - termin 20 listopada; chlopczyk Mateusz
14. GosiaSusanka - termin 22 listopada
15. Monikak24 - termin 22 listopada
16. ewcia123 - termin 24 listopada, chlopczyk
17. mili78 - termin 25 listopada
18. martka83 - termin 25 listopada; chlopczyk
19. Aniolek85 - termin 25 listopada; Przeczucie: chłopczyk
20. Balbinna - termin 25 listpada
21. bubbel - termin 3 grudnia; chlopczyk
22. Fiona_80 - termin 4 grudnia; dziewczynka
23. primavera - termin 6 grudnia; niespodzianka
24. ann_Lee - termin 7 grudnia; Przeczucie: chlopczyk
25. jolanta.g. - termin 24 grudnia
26. Ifriti - termin 25 grudnia
27. juk-ka - termin 30 grudnia; przeczucie: chlopczyk
28. puszina - termin 31 grudnia; Przeczucie: chlopczyk Marek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lozko.JPG (8,6 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2007-06-27 o 08:23
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 16:03   #1506
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
misia sliczny brzuszek coraz wiekszy, i widze ze pies sie nie moze doczekac nowego domownika
Hahah my tłumaczymy suni, że w brzusiu jest dzidziuś a co ona z tego rozumie to ja nie wiem
Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
misia - ladny brzunio! No i w zasadzie jak teraz patrze na swoj - to Twoj nie jest taki duzy Moj jakos tak urosl ostatnimi czasy
A co do ruchow, to na poczatku to pewnie bedziesz czula bardzo nisko, czyli z 8cm ponizej pepka. Potem powoli wyzej. Ja juz czasem czuje tak z 3cm ponizej pepka, ale czesciej tam niziutko.
Właśnie przedwczoraj mój mąż stwierdził, że mój brzusio stanął w miejscu i nie chce rosnąć. W sumie może to trochę moja wina, bo jakoś apetyt mi nie dopisuje. Celko wklej swoje zdjątko to będziemy mieć porównanie. No właśnie ja czuję ruchy dość nisko i zastanawiałm się czy tak nisko mogę je czuć.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 16:10   #1507
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Dziewczyny, sliczne zdjecia!

Coraz bardziej wkurzam sie na siebie, ze nie pstrykam fotek z rosnacym bebenkiem ...ale na wkurzaniu sie narazie konczy A szkoda, bo to fajna pamiatka. Musze sie wziac za aparat.

A kopie mnie tez niziutko.. dlatego na poczatku myslalam, ze to moze jednak cos sie w jelitach dzieje ale teraz juz sie tego nie da pomylic, kopniaki na calego!
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 16:44   #1508
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

celka - a patrzyłaś - na niektórych stacjach benzynowych (w okolicy Wrocka to wiem, ze jest w Wilczkowie, jakieś 25 km od Wrocka po drodze na Kudowę) są sklepy z meblami z drewna litego. Podobno ceny producenta. Nigdy tam nie zaglądałam- może warto?
Ja na tym łóżku z ikei jeszcze się nie opierałam - kiedyś je widziałąm i tak tylko wizualnei zapamiętaliśmy. Pewnei trzeba sprawdzić, jak zrobione od spodu - tzn czy tylko drewniane "poprzeczki", czy też jest do tego metalowe wzmocnienie

Możesz zajść jeszcze do Bogfrana albo Jyska

Buu, tak opisujecie to kopanie - a u mnie nic, nawet małym kopniaczkiem mnie jeszcze dziecię nie uraczyło
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:47   #1509
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Wlasnie jestem swiadkiem wielkiej burzy w Singapurze, podobno bedzie tak padac przez pare dni dopiero sie wynudze
Dzisiaj poszlismy na nocne safari, bylo calkiem calkiem ale spodziewalam sie czegos lepszego
Dzisiaj wlasnie jest 17 tydzien i tez jeszcze nie czuje zadnych kopniaczkow, ale wiem ze nie dlugo poczuje cos.
Primavera powinnysmy zaczac odczuwac nasze dzieci w potobnym terminie

U mnie juz pozno wiec bede szykowac sie do spania.
Dobranoc
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 17:59   #1510
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez bubbel Pokaż wiadomość
Wlasnie jestem swiadkiem wielkiej burzy w Singapurze, podobno bedzie tak padac przez pare dni dopiero sie wynudze
Dzisiaj poszlismy na nocne safari, bylo calkiem calkiem ale spodziewalam sie czegos lepszego
Dzisiaj wlasnie jest 17 tydzien i tez jeszcze nie czuje zadnych kopniaczkow, ale wiem ze nie dlugo poczuje cos.
Primavera powinnysmy zaczac odczuwac nasze dzieci w potobnym terminie

U mnie juz pozno wiec bede szykowac sie do spania.
Dobranoc
Oj, bubbel - dla nas (podejrzewam) ten Singapur brzmi jak szczyt marzeń wakacyjnej egzotyki - a ty znudzona
Koniecznie zapodaj nam jakieś zdjęcia

Ciekawa jestem wyglądu waszego Maleństwa - czy będzie bardziej podobne do mamy, czy do taty? Pewnie będzie miało ciekawą, taką "inną" urodę

Co do kopniaczków - to faktycznie, nasze maluchy idę "łeb w łeb". Zobaczymy, które pierwsze przestanie się lenić i da o sobie znać
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 21:21   #1511
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Oglaszam wszystim zainteresowanym, ze dostalam posciel z Allegro. No i moje pierwsze spostrzezenia:
- przeslali mi 2 pieluchy flanelowe zamiast 4 - zglosilam, mysle ze uzupelnia. Pieluchy dobrej jakosci, te z zyrafami sa super!

- co do poscieli - to bawelna jakas taka z duzymi oczkami - wydaje mi sie ze posciel na ktorej ja spie jest lepsza gatunkowo. No coz jestem wybredna. Taka troche sztywna. Pewnie jak ja wypiore i wyprasuje bedzie ok. Bo teraz to wszystko strasznie pogniecione jest. Kolorystycznie podoba mi sie - ja mam te zolte zyrafki i mysle ze lozeczko bedzie ladnie wygladac.

- przescieradla frotte - 80% bawelny, 20% poliester. Myslalam ze bedzie 100% bawelny. Ale tu sie nie znam - na stronie nie ma nic ze to 100% bawelny wiec tu moja pomylka. Gdybym wiedziala ze nie 100% to bym nie zamawiala.

chyba Was za bardzo nie zachecilam... Mysle ze lozeczko jak juz wypiore wszystko i wyprasuje (i kupie lozeczko) bedzie wygladac cudnie. Ale chcialam byc szczera i niech kazda z Was zdecyduje sama odnosnie ew. zakupu (tu zwracam sie do tych, ktore byly zainteresowane)
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 06:50   #1512
afiliks
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 597
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

hej kobitki śpicie jeszcze? wstawać, wstawać...
primavera, bubbel - nie matrwcie się, że jeszcze nic nie czujecie każda z naszych ciąż jest troszeczkę inna i inaczej ją odczuwamy głowa do góry, dbać o siebie i czekać, a ruchy napewno się pojawią

a ja oficjalnie donoszę, że wczoraj wieczorem zostałam po raz pierwszy skopana przez naszego kruszyna - uczucie, którego nie da się pomylić z niczym innym niestety zanim mąż przyjechał z pracy to mały się zdezaktywował ale napewno jeszcze nie raz kopnie i to pewnie dużo mocniej

*misia* brzusio śliczny i te kopniaczki (no powiedzmy jakby mnie coś mocniej puknęło od środka) też czuję bardzo nisko nawet się na początku zastanawiałam czy to napewno to

Jeśli chodzi o kupowanie rzeczy dla kruszyny to u nas narazie zastój. Ale mam po sąsziedzku hurtownię z artykułami dziecięcymi - może uda się wynegocjować jakiś korzystny rabacik a mają wszystko...

A ja dzisiaj na 14 do lekarza, ale wczesniej muszę jeszcze trochę po mieście się pokręcić...w sobotę wyjazd

Bubbel taka egzotyka, a ty znudzona... co można zwiedzać w Singapurze? Jakieś fotki poprosimy a poza tym już niedługo będziesz w domku - jeszcze tylko troszkę, wytrzymasz kobitko

Dobra zajrzę jeszcze na brzuszkowy i spadam pod prysznic... (niestety narazie z zasłonką, ale ja ją co jakiś czas piorę w automacie).

Miłego dnia
__________________
afiliks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 08:43   #1513
martka83
Zadomowienie
 
Avatar martka83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 574
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Byłam wczoraj u lekarza i znowu powiedział mi że będzie chłopiec
Jeszcze nie na 100% ale ja myślę że będzie synek. Coraz bardziej się cieszę na to maleństwo, już nie mogę się doczekać. w niedzielę byliśmy z Tż na zakupach i trochę zwiedzaliśmy sklepy dla takich małych kruszynek. Znaleźliśmy fajny wózek, kupiłam takie małe buciki i album małego dziecka. Taki fajny który uzupełnia się już będąc w ciąży, kest tam miejsce na datę pierwszych kopniaczków i listę imion dla dzidzi. Prawie się popłakałam w tym sklepie jak go oglądałam.
A ostatnio trochę dużo miałam na głowie i trochę się nabiegałam. I zaczęło mnie dość mocno ściskać w dole brzucha i lekarz kazał mi zwolnić i leżec. Na każdą godzinę na nogach ma przypadać 15 minut leżenia
No to się oszczędzamy
__________________
Marcelek
martka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 10:42   #1514
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Oczywiscie, ze mozna sie nudzic w Singapurze.
Tutaj jest tak goraco, ze najlepiej siedzialoby sie w zamknietym pokoju z klimatyzacja albo na basenie, tylko ze na basenie nie wolno nic jesc wiec ja na basenie dluzej niz 2-3 godz nie wytrzymam bo umre z glodu

Singapur jest pieknym miastem z przepisami. Dla mnie szczegolnie teraz w ciazy jest bardzo ciezko - za duszno. Powinnyscie mnie rozumiec bo wiem ze ostatnio bylo goraco w Polsce. Wyobrazcie sobie ze tutaj jest dwa razy gorzej!!!!

Dziewczyny jak tylko wroce to domu to na pewno zamieszcze zdjecia z podrozy. Jestem zmeczona plywaniem a tu jeszcze czeka mnie wieczorne wyjscie do restauracji Mam nadzieje, ze to bedzie cos innego niz ryz!!!

Odezwe sie poznie!!!! Milego dnia zycze wszystkim
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 10:52   #1515
afiliks
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 597
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

bubbel 3maj się. Już niedługo będziesz w domciu... pewnie, gdybyś nie była w ciąży to podróz miałaby dla Ciebie więcej uroku, a tak ....
martka oszczędzaj się, dużo odpoczywaj a będzie dobrze...
spadam się szykować do gina. pa
__________________
afiliks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 11:40   #1516
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Hej ciężarówki!
Widze, że zakupy w toku prawie u wszystkich. Ja na razie nic nie kupuje, tylko przegladam i robie notatki z wizażowego wątku "polecamy-odradzamy". Póki co dostałam pierwsze pudło z ciuszkami od znajomej i cudne sweterki w nim były, takie robione na drutach w rozmiarze lalkowym
Wczoraj na wizycie u lekarza widziałam maleńkie niemowle 2-tygodniowe. Jego mama mówiła, że waży 3,5kg, ale ono było takie maluteńkie... tak sie troche zaczęłam obawiać czy ja bedę umiała sie odpowiednio zająć takim filigranowym maleństwem.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 12:01   #1517
bingo30
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 602
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
Hej ciężarówki!
Widze, że zakupy w toku prawie u wszystkich. Ja na razie nic nie kupuje, tylko przegladam i robie notatki z wizażowego wątku "polecamy-odradzamy". Póki co dostałam pierwsze pudło z ciuszkami od znajomej i cudne sweterki w nim były, takie robione na drutach w rozmiarze lalkowym
Wczoraj na wizycie u lekarza widziałam maleńkie niemowle 2-tygodniowe. Jego mama mówiła, że waży 3,5kg, ale ono było takie maluteńkie... tak sie troche zaczęłam obawiać czy ja bedę umiała sie odpowiednio zająć takim filigranowym maleństwem.
Tak się składa,że ja tez na razie tylko zbieram informacje co, gdzie kupić.. spisuję sobie nazwy sprzedawców z allegro i słucham uważnie rad naszych kochanych koleżanek z naszego topiku
Troszkę ciuszków też dostałam od kolezanki, ale muszę jeszcze je przebrać, bo nie wszystkie mi się podobają (jeśli chodzi o jakość) a nie chciałam przy niej wybrzydzać ale wiele jest naprawdę słodkich...

Ja jak sobie pomysle o tak małym człowieczku to też czasami mam obawy, czy będę umiała takim maleństwem sie zając, tym bardziej,że moja mama i tesciowa mieszkają daleko i na ich bezpośrednią pomoc nie będę mogła raczej liczyć.. ale myśle,że pomoze mi w tym uczestnictwo w szkole rodzenia i nasz instynkt macierzyński zarazem.

Ps. wstawiłam ciasto drożdżowe z owocami do piekarnika...ale zapach się roznosi.... mam nadzieje,ze smak będzie równie wyśmienity
__________________
Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię..
Zanim się urodziłaś - Kochałam Cię...
Zanim minęła jedna godzina Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...

Emilcia urodziła się 21 listopada 2007r
Klaudusia urodziła się 3 marca 2010r
bingo30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 15:21   #1518
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

bubbel - no tak, rozumiem- te upały faktycznie mogą człowieka wykończyć

ja przed chwilą wróciłam z uczelni - i jestem tak wnerwiona, że szok.

Generalnie mamy zrobić praktyki, a później podjechać do takiej jednej pani dr, zeby przybiła pieczątkę. Ja robić nie muszę, tylko dać zaświadczenie z pracy. Pani dr przyjmuje we wtorki między 15 a 17. Pojeechałam dziś, bo szkoła się skończyła i w końcu mam wtorkowe popołudnie wolne - i co się okazało??

"Moja" pani dr owszem, jest - ale wpisów nie ma zamiaru robić, bo jutro jest jakaś konferencja na uczelni i ona między innymi ma ją przygotowywać

ja rozumiem - ale do cholery można chyba na necie dać informację jakąś? Ja to pół biedy, ale przyjechały też 2 dziewczyny z Jeleniej Góry - no i co, wrócą z kwitkiem, bo pani się nie chce poswięcić minuty na przybicie pieczątki, grrr

A jeszcze bardziej ciśnienie mi podniosła koleżanka tej kobity, która skomentowała - "a co wy nie wiecie, kiedy są konsultacje".

Wkurzyłam się i powiedziałam, z eczytać potrafię i konsultacje są we wtorki od 15 do 17, a jej niech myszy wszystko zeżrą

Nie lubię, jak mnie ktoś w ten sposób traktuje
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 17:17   #1519
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Primavera no niestety tak to jest ja sama mam ochote rwac wlosy jak sie okazuje ze jade do szkoly ponad 70 km , na zajecia, zeby wszystko pozalatwiac, biore specjalnie wolne w pracy, przyjezdzam i okazuje sie ze pani dr przyjezdza 1.5 godziny spozniona i jeszcze nie da sie z nia nic zalatwic.

Gdybym w tamten dzien byla jakos ubrana tak , ze brzuch bylo widac zrobilabym wielkie halo, no ale jak zwykle nie wolno sie bylo nawet odezwac.

A jak u Was kobietki z ciuchami ? ja juz dojrzalam do decyzji kupienia spodni ciazowych, takich lnianych z szeroką gumą. 3 tygodnie temu ich jeszcze nie potrzebowalam, a w tym tygodniu juz chcialam je kupic, oczywiescie jak poszlam do sklepu juz ich nie bylo .
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 19:22   #1520
afiliks
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 597
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

primavera nie rozumiem podejścia tej baby - 10 minut i miałaby spokój... sama miałam zajecia ze studentami w zeszłym semestrze - wpisy na ostatnim zjeździe, żeby nie było ciągania - po co ma mnie ktoś w wakacje ścigać, kiedy panuje totalny luz i rozprężenie A nie mogliście jej tych indeksów zostawić z prośbą o przekazanie do dziekanatu? czy to nie ten typ ludzi?
Ag-nes ja narazie chodzę w swoich starych - nowych spodniach, tzn. kupionych już w ciąży, biodrówkach. Narazie jest oki. Dzisiaj oglądałam sobie spodnie ciążowe i nic mi się nie podobało ale pewnie w miarę jak brzuszek zacznie bardziej rosnąć to podstawą będzie wygoda, a nie wygląd...
A ja dzisiaj byłam u lekarza... od 8 maja przybyło mi 3,2 kg, wyniki w normie, w środku narazie oki. Słyszałam też tętno dzieciaczka - bardzo szybciutkie (podobno ma powyżej 140 uderzeń na minutę). Położna tylko przystawiła słuchawkę i odrazu było słychać
I dostałam coś na te moje nieszczęsne pajączki i wychodzące żyły - cyclo3fort - mam narazie brać 2 razy dziennie po 1 tabletce + smarować nogi maścią z wyciągiem z kasztanowca. A i jeszcze kupiłam sobie magnez (oprócz witamin które łykam), bo mam w nocy straszne skurcze łydek. W sobotę to nawet przebudziłam się z płaczem - do dzisiaj czuję tą łydkę Dostałam skierowanie na badanie - ogólne moczu i morfologia, no i niestety glukoza 50g (jak ja wypiję to paskudztwo...), a i skierowanie na USG położnicze - muszę się jutro umówić, bo dzisiaj już nie dało rady... Kolejna wizyta u gina 31 lipca.
Spadam kończyć obiad (chyba kolację ) dla męża - gołąbki po meksykańsku
Miłego wieczorku
__________________
afiliks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 19:42   #1521
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez afiliks Pokaż wiadomość
wpisy na ostatnim zjeździe, żeby nie było ciągania - po co ma mnie ktoś w wakacje ścigać, kiedy panuje totalny luz i rozprężenie A nie mogliście jej tych indeksów zostawić z prośbą o przekazanie do dziekanatu? czy to nie ten typ ludzi?
Z nią nie da rady.

Prosilismy ją, żeby podeszła do nas kiedys na zjeździe - bo trudno tak e środku tygodnia ludziom przyjechać, a tak - to "hurtem" by wszystkich załatwiła. Nie zgodziła się - trzeba po pieczątkę indywidualnie przyjeżdzać.

Doprawdy, jakby nie zdawał asobie sprawy z tego, że ten kierunek jest rzadko spotykany i dojeżdża mnóstwo ludzi z dalekich okolic, jeżdżą po 200 km nawet. No, ale co ją to obchodzi


Współczuję skurczy - ja swego czasu też miałam, w nocy ból straszliwy - budził i nie dawał usnąć z powrotem.


Ja za spodniami ciażowymi jeszcze nie patrzyłam - praktycznie chodzę cały czas w takich rybaczkach dżinsowych (dżins z lycrą, więc rozciagliwe) które akurat ukłądają się pod brzuszkiem. Mam tez spodnie takie lniane na gumce - w pasie zmieszcza jeszcze duużo

Podejrzewam, że w zwykłe spodnie juz nie wejdę - i jak zacznie się troche chłodniej robić, to wybiorę sie na zakupy. teraz śmigam w sukienkach i spódnicach
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-26, 21:35   #1522
Fiona_80
Raczkowanie
 
Avatar Fiona_80
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzym/sercem ze Szczecina
Wiadomości: 108
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Moałam dzisiaj wizytę i z chłopca wyszła mi dziewczynka.
Na 90%to dziewczynka,a ostatnio było że na 90% chłopiec.Trochę się dziwnie czuje.Muszę się z tym przespać.
Fiona_80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 03:50   #1523
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez Fiona_80 Pokaż wiadomość
Moałam dzisiaj wizytę i z chłopca wyszła mi dziewczynka.
Na 90%to dziewczynka,a ostatnio było że na 90% chłopiec.Trochę się dziwnie czuje.Muszę się z tym przespać.
No to teraz ja bede sie zastanawiac czy rzezczywiscie bede miec chlopaka kolejy skan mam dopiero koncem lipca
to dlugo musze czekac

Czy wytlumaczyli ci dlaczego wczesniej powiedzieli chopak????
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 07:31   #1524
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Primavera i ja to przeszłam. Studiowałam na prywatnej uczelni, gdzie wykładowcami byli ludzie głównie z lubelskiego UMCS i Politechniki. Z tymi z Politechniki jeszcze można było coś załatwić, ale UMCS - uważali się za pępki świata. Niektórzy mieli tylko 1 godzinę konsultacji w tygodniu na UMCS, na naszej uczelni wogóle i też miałam przeprawy, brałam wolne jechałam na UMCS zajmowałam sobie kolejkę i często bywało, że nie załapałam się na "audiencję".

Na razie brykam w spodniach biodrówkach, albo materiałowych z szerokim nieuciskającym pasem, ale bron Boże z tym okropnym szerokim ściągaczem, nie wiem czy zmusze sie do takich spodni, okropnie mi się nie podobają. Dobrym rozwiązaniem są biodrówki i jak napisała Primavera dżins z lycrą, nie uciskają, są rozciągliwe i nadługo wystarcza

Fiona a to niespodzianka
moja znajoma jest w 9 m-cu lada chwila bedzie rodzić a jeszcze nie wie co to będzie, na żadnym usg nie chciało pokazać
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 07:42   #1525
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Witam wszystkie mamy...
Jestem w 14 tygodniu ciązy(ciazy zagrozonej z powodu krwiaka w macicy),od 6 tygodnia ciazy caly czas leze plackiem w lozku. Termin porodu mam na 24 grudnia. Mam takie pytanie...czy mamy ktore maja termin grudniowy zaczely juz przybierac na wadze?Bo ja jakos stoje w miejscu z moja waga,moze dlatego ze leze i jestem strasznie slaba,miesnie nie pracuja,a jem naprawde duzo i ciagle waga ani drgnie.
tulis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 08:23   #1526
puszina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 236
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

tulis Ja mam trermin na 31 grudnia i przybrałam 2 kg. zawsze ważyłam tak okoł o 58-60 kg a teraz 62,3 i od dwóch tygodni stoi w miejscu.
apetyt mam ogromny, cały czas bym os jadła.nie duzo, ale róznorodnie

Nie martw się wagą pójdzie w górę, maluszek waży przecież tyle co śliweczka, wiec nie ma w sumie prócz piersi co tam ważyć jeszcze . Głowa do góry i dbaj o siebie1 Będę trzymała mocno kciuki
puszina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 08:33   #1527
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Fiona - no to ladnie Ja Ci zazdroszcze tej dziewczynki No i gratuluje. Niestety poznawanie plci maluszka to troche loteria, zadna z nas nie moze byc pewna ze to na pewno to. No chyba ze misia, ona ma zdjecie peniska
tulis - w pierwszym trymestrze mozna nic nie przytyc, a nawet spokojnie schudnac jesli sie ma mdlosci i wymioty. Tu nie ma regul. Ale chyba lepiej nie przytyc na samym juz poczatku... Ja bym sie nie martwila tym. Ja przytylam tez ok 2 kg, jak puszina, ale kazdy inaczej reaguje nawet na jedzenie. Jeden sie moze objadac przez miesiac i nic, a drugi przez swieta przytyje 3kilo i juz mu zostaje. Waga to rzecz indywidualna. Poczytaj inne watki mamus, bo widzialam gdzies ze dziewczyny nawet w 18 (nie wiem czy dobrze pamietam) nic nie przytyly. Moja kolezanka w 21 tyg miala 2 kilo na plusie (tylko najpierw schudla troche).
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 09:33   #1528
puszina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 236
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

tulis dokładnie tak jak celka pisze Nic się martw. Ja teraz dwa dni leżałam plackiem , bo pogoda się zmieniła a ja jestem migreniczką. Leżałam w bólu głowy tak ogromnym że gryzłam parapety . Zjadałam tylko pieroga z serem przez dwa bite dni mnóstwo wody wypiłam. No i wymiotowałam bez przerwy... i jak weszłam na wagę przed chwilą ( a mam dobrą, cyfrowa) to zobaczyłam 59 kg...
Czyli odwodniłam się...

tez sądzę ze to sprawa indywidualna a waga ruszy, głowa do góry.
Ponoć- tak słyszałam ze bardzo, bardzo szczupłe dziewczyny mogą przybrać więcej i szybciej podczas ciąży by zapewnić organizmowi zapasik na wysiłek jakim jest ciążą.
A Ty jeszcze leżysz plackiem, wiec mięśnie faktycznie słabną trochę..A co mówi lekarz? Jesteś przecież pod kontrolą, czy on się niepokoi również?

Bądź dobrej myśli i dbaj o siebie - całus!
puszina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 09:48   #1529
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

Moj synek w brzuszku - 22 tydzien (21t4d)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21w4d_2.JPG (45,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 21w4d.JPG (29,5 KB, 21 załadowań)
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 10:00   #1530
Fiona_80
Raczkowanie
 
Avatar Fiona_80
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Rzym/sercem ze Szczecina
Wiadomości: 108
Dot.: Listopadowo - grudniowe mamusie 2007

no i mam dziewuchę ,od początku z mężem byliśmy pewnii że będzie feminucia,ale doktorek zbił nas z tropu.
Ja się cieszę,baby górą Różowo mmmmmmmmi

Bubbel nic mi nie tłumaczyli.penisek w 17 tygoniu ma ponoć 1mm i bardzo łatwo jest się pomylić,dlatego powiedział mi na 90%dziewczyna a na 100we bedziemy wiedzieć za miesiąc

Przez miesiąc przytyłam 1,5kg czyli od początku ciąży mam 1kg na plusie.Trochę mało według mnie,ale już zaczynam nadrabiać.Z dumą wypchałam się i pokazałam brzuch lekarzowi a on skwitował że to tylko tłuszczyk



Pytałam o pozwolenie wyjazdu w sierpniu do Polski,pozwolił ale przed wyjazdem mam zrobić jakieś specjalistyczne badania krwi

Celka piękny brzuszek

Edytowane przez Fiona_80
Czas edycji: 2007-06-27 o 10:04 Powód: dopisek dla celki
Fiona_80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.