Eksperymenty na kociakach - petycja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 18:46   #1
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276

Eksperymenty na kociakach - petycja


Na uniwersytecie w Cardiff przeprowadzane sa eksperymenty na kocietach, ktore maja zszywana powieke, lub rosna w calkowitej ciemnosci. Nastepnie, przeprowadza sie operacje, usuwajac gorna powierzchnie czaszki, aby obserwowac reakcje mozgu. Po wszystkim kocieta sa zabijane


Prosze, wypelnijcie petycje, jesli macie chwilke, dziekuje

http:
//www.change.
org/en-GB/petitions/stop-kitten-experiments-at-cardiff-university
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:00   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

straszne.
podpisałam się.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:46   #3
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Podpisane. Brak mi słów :/
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 20:01   #4
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Okropne
Podpisałam i udostępniłam na facebooku.
Mam nadzieję, że uda się zebrać potrzebną ilość podpisów.
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 20:44   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

W ramach naukowo-edukacyjnych takie rzeczy niestety można robić, także w Polsce. U mnie na uczelni zabicie szczura na zajęciach np. gilotyną dla świeżej wątroby, czy na innych uczelniach zagazowanie w innych celach to jest z tego co wiem norma. Niestety wiele osób takie rzeczy cieszą i bawią. Póki co nie musiałam w tym bezpośrednio uczestniczyć, ale na II stopniu będę miała taki przedmiot jak ''eksperymenty na zwierzętach'' i sama jeszcze nie wiem jak przez to przebrnąć.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-05-26 o 20:45
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:35   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Zastanawiam się dlaczego akurat koty budzą taką litość. Podobne rzeczy robi się królikom, myszom, szczurom... a petycji brak.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:59   #7
exploit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 86
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Mnie akurat nie dziwi, że kotki i pieski ludzi "ruszają "bardziej. Szczury , myszy, króliki wywołują chyba mniejszą empatię. Cieszę się natomiast , że jest jakakolwiek petycja. Może małymi krokami uda się dojść też do ratowania tych nieszczęsnych szczurów , myszek i królików. Ps. Prośba do osób, które podpisały petycję -sprawdzcie czy firmy, których kosmetyków używacie prowadzą testy na zwierzętach . Jeśli tak to zobaczcie jak wyglądają te testy... i podejmijcie decyzję czy następnym razem kupicie dany kosmetyk ponownie
exploit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 06:17   #8
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Oczywiscie podpisze petycje
Mnie wzrusza los kazdego zwierzecia, moze jestem dziwna ale nawet widzac slimaka idacego? chodnikiem to przerzucam go szybko na trawnik

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 06:53   #9
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

podpisałam
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:17   #10
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

podpisałam
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:31   #11
Blackigirl
Raczkowanie
 
Avatar Blackigirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 443
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

i ja
ale wciaz nas malo
__________________
Blackigirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 08:40   #12
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

też podpisałam! koszmar.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 09:37   #13
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

podpisalam i przesylam dalej
__________________
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 09:53   #14
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

biedne kotki
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 10:06   #15
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Podpisane, rozesłane.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 10:18   #16
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Ludzie, trzeba pozbierać podpisy na kartkach, to że sobie klikniecie nic nie da.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:41   #17
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Podpisane.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;46621930]Zastanawiam się dlaczego akurat koty budzą taką litość. Podobne rzeczy robi się królikom, myszom, szczurom... a petycji brak.[/QUOTE]

Też mnie to dziwi, zwłaszcza, że króliki i szczury to normalne, domowe zwierzątka, pets. Nie są to, bo ja wiem, robaki, które mogą odrzucać i wywoływać niechęć. To równie słodkie, kochane i chcące żyć zwierzęta. Jak każde.
Przykre jest dla mnie to, że leki testuje się na zwierzętach, a w niektórych przypadkach ciężko się bez nich obyć w normalny sposób
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 18:51   #18
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

masakra jak mozna robic takie rzeczy petycja oczywiście podpisana
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:04   #19
YOS
Raczkowanie
 
Avatar YOS
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do YOS
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Podpisana, informacja udostępniona.
YOS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 13:28   #20
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Podpisane, straszne..
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 17:26   #21
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

masakra. żeby ludzie na uniwersytecie mieli takie głupie pomysły?! nie do wiary.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 17:50   #22
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Podpisane.



Też mnie to dziwi, zwłaszcza, że króliki i szczury to normalne, domowe zwierzątka, pets. Nie są to, bo ja wiem, robaki, które mogą odrzucać i wywoływać niechęć. To równie słodkie, kochane i chcące żyć zwierzęta. Jak każde.
Przykre jest dla mnie to, że leki testuje się na zwierzętach, a w niektórych przypadkach ciężko się bez nich obyć w normalny sposób
Znaczy się maja testowac na ludziach? W takim razie wy ktore podpisujecie petycje wyrazcie zgode jednoczesnie na testowanie na sobie , bo jak mi wiadomo na czyms testowac musza (chodzi mi np o dzialanie leku np. na raka) . moim zdaniem idac tym tokiem myslenia - zalozmy ze moje dziecko ma astme, na ktora nie ma wynalezionego leku wiec bede sie musiala sie zgodzic na testowanie na moim dziecku skoro na myszy , króliku i kocie nie wolno. Smutne. Ok rozumiem was ze jest wam żal ale trzeba sie calkiem nad tym zastanowic jakie moga byc skutki takiego zakazu...
Wzrusza was cierpienie tego zwierzecia ale nie wzrusza juz was konajace miesiacami dziecko chore na raka lub inna nieuleczalna chorobe? dla mnie to jest jednoznaczne!!
Autorko jaki cel maja te eksperymenty ?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2014-05-28 o 17:54
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:01   #23
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Znaczy się maja testowac na ludziach? W takim razie wy ktore podpisujecie petycje wyrazcie zgode jednoczesnie na testowanie na sobie , bo jak mi wiadomo na czyms testowac musza (chodzi mi np o dzialanie leku np. na raka) . moim zdaniem idac tym tokiem myslenia - zalozmy ze moje dziecko ma astme, na ktora nie ma wynalezionego leku wiec bede sie musiala sie zgodzic na testowanie na moim dziecku skoro na myszy , króliku i kocie nie wolno. Smutne. Ok rozumiem was ze jest wam żal ale trzeba sie calkiem nad tym zastanowic jakie moga byc skutki takiego zakazu...
Wzrusza was cierpienie tego zwierzecia ale nie wzrusza juz was konajace miesiacami dziecko chore na raka lub inna nieuleczalna chorobe? dla mnie to jest jednoznaczne!!
Autorko jaki cel maja te eksperymenty ?
Eksperymenty testuja cos, co mozna testowac w sposob nie inwazyjny. Nie wnosza nic do nauki, nie testuja lekow, nie testuja nowej metody leczenia.
Jedyne co robia, to obserwacja wizji i procesow zachodzacych w mozgu. Jednak, podobne testy moga zostac wykonane bez uzycia inwazyjnych metod.


Co do testowania. Istnieje ludzie, ktorzy zgadzaja sie na testowanie na sobie, dodatkowa dostaja za to wynagrodzenie. Poza tym, DNA kotow lub psow, znacznie rozni sie od ludzkiego. To, co dzialaloby na koty lub psy, moze miec inny efekt na czlowieku, dlatego takie badania sa zbedne.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:19   #24
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

a czym się różni dziecko od zwierzęcia? nie rozumiem
zwierzę tak samo czuje
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:22   #25
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
Znaczy się maja testowac na ludziach? W takim razie wy ktore podpisujecie petycje wyrazcie zgode jednoczesnie na testowanie na sobie , bo jak mi wiadomo na czyms testowac musza (chodzi mi np o dzialanie leku np. na raka) . moim zdaniem idac tym tokiem myslenia - zalozmy ze moje dziecko ma astme, na ktora nie ma wynalezionego leku wiec bede sie musiala sie zgodzic na testowanie na moim dziecku skoro na myszy , króliku i kocie nie wolno. Smutne. Ok rozumiem was ze jest wam żal ale trzeba sie calkiem nad tym zastanowic jakie moga byc skutki takiego zakazu...
Wzrusza was cierpienie tego zwierzecia ale nie wzrusza juz was konajace miesiacami dziecko chore na raka lub inna nieuleczalna chorobe? dla mnie to jest jednoznaczne!!
Autorko jaki cel maja te eksperymenty ?
Wiadomo, nie obchodzi mnie los ludzi, biednych dzieci chorych na astmę (którą sama mam i muszę brać leki - testowane na zwierzętach, co MIMO WSZYSTKO mi się nie podoba, choć powinnam chyba według Ciebie to olać, żeby co? mieć czyste sumienie?), chorych na raka i chorych na wszystko, no nie obchodzi I to tylko dlatego, że obchodzi mnie los zwierząt. Nie dziwi mnie to już wcale

Jak dalej madebyvirginia pisze:

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Eksperymenty testuja cos, co mozna testowac w sposob nie inwazyjny. Nie wnosza nic do nauki, nie testuja lekow, nie testuja nowej metody leczenia.
Jedyne co robia, to obserwacja wizji i procesow zachodzacych w mozgu. Jednak, podobne testy moga zostac wykonane bez uzycia inwazyjnych metod.


Co do testowania. Istnieje ludzie, ktorzy zgadzaja sie na testowanie na sobie, dodatkowa dostaja za to wynagrodzenie. Poza tym, DNA kotow lub psow, znacznie rozni sie od ludzkiego. To, co dzialaloby na koty lub psy, moze miec inny efekt na czlowieku, dlatego takie badania sa zbedne.
I ma całkowitą rację. Eksperymenty nie testują bardzo ważnego, ratującego życie leku.
A nawet na te leki na pewno można znaleźć alternatywne metody - pewnie droższe i tutaj tniemy po kosztach, bo to najważniejsze.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
a czym się różni dziecko od zwierzęcia? nie rozumiem
zwierzę tak samo czuje
Nie praw herezji, dziecko to cud boży, a zwierzę to niewolnik i pasza dla człowieka, uświadomię Cię
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:24   #26
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Eksperymenty testuja cos, co mozna testowac w sposob nie inwazyjny. Nie wnosza nic do nauki, nie testuja lekow, nie testuja nowej metody leczenia.
Jedyne co robia, to obserwacja wizji i procesow zachodzacych w mozgu. Jednak, podobne testy moga zostac wykonane bez uzycia inwazyjnych metod.


Co do testowania. Istnieje ludzie, ktorzy zgadzaja sie na testowanie na sobie, dodatkowa dostaja za to wynagrodzenie. Poza tym, DNA kotow lub psow, znacznie rozni sie od ludzkiego. To, co dzialaloby na koty lub psy, moze miec inny efekt na czlowieku, dlatego takie badania sa zbedne.
A w jakim celu jest prowadzona ta obserwacja ?
To ze istnieja ludzie ktorzy zgadzaja sie na testowanie na sobie to wiem.
Jesli to co piszesz faktycznie jest prawda ok , uswiadomilas mnie - ale zobacz ze uruchamia sie lawina jak koty to odrazu myszy i szczury - tez trzeba je bronic - ale moze naszym kosztem.
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:37   #27
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 728
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Wszystko się ze sobą łączy - konsumpcjonizm>inżynieria genetyczna>GMO>ekonomia handlu>Bank Centralny>globalizm>bezro bocie>zanieczyszczenie środowiska>głód>nowożytne niewolnictwo>wojny

I nie chodzi o wszelakie teorie spiskowe, które służą tylko dezinformacji.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci

Edytowane przez cosmetix
Czas edycji: 2014-05-28 o 19:42
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 23:50   #28
exploit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 86
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez gryzelda Pokaż wiadomość
A w jakim celu jest prowadzona ta obserwacja ?
To ze istnieja ludzie ktorzy zgadzaja sie na testowanie na sobie to wiem.
Jesli to co piszesz faktycznie jest prawda ok , uswiadomilas mnie - ale zobacz ze uruchamia sie lawina jak koty to odrazu myszy i szczury - tez trzeba je bronic - ale moze naszym kosztem.
Czy naprawdę uważasz, że ktokolwiek,kiedykolwiek zaprzestanie testowania na zwierzętach leków ratujących życie ludzi tylko dlatego, że komuś z nas się to nie podoba? Że kosztem ludzi będzie bronił myszek i szczurów ?Serio? - ja aż taką optymistką nie jestem. I serio uważasz, że ludzie, którzy widzą coś "nie halo" w wykonywaniu zbędnych doświadczeń na zwierzętach mają wywalone na dzieci z rakiem? (Zwłaszcza w momencie, kiedy jakieś 80 procent niezbędnych doświadczeń można przeprowadzić na komórkach zamiast znęcać się nad zwierzakami?) Serio? - współczuje. Pisanie czegoś takiego jest po prostu chamskie i cholernie obrzydliwe. Jeśli miałabyś jakiekolwiek pojęcie o ośrodkach badawczych, uniwersytetach medycznych to wiedziałabyś, że bardzo często zwierzęta męczy się zupelnie niepotrzebnie. Ot przykład- znajomy mojego kumpla, wielki pan biolog- badania do pracy naukowej - przez jego niedbalstwo i olewnictwo- 50 chomików zostało zabitych w eksperymencie bez potrzeby bo pomylił dawkę chemii i trzeba było robić testy jeszcze raz na kolejnych 50. Myślisz, że musiał sie komuś tłumaczyć, że się przejął ? oczywiście ,że nie . Tam zwierzaki traktowane są jak probówki czy waciki. Zużyją się, to do śmieci i tak będą następne.

To jak rozmowa z osobami , które mają gdzieś, że ich szmineczki czy tusz są testowane na zwierzakach bo przecież nałożenie tapety jest prawie tak niezbędne do życia jak super nowoczesny lek na raka. Egoizm i własna d...a ponad wszystko i wszystkich.
exploit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 09:04   #29
cosmetix
Makeup challenge winner
 
Avatar cosmetix
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Wiadomości: 6 728
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

exploit bardzo słuszne uwagi Dodam tylko, że niektórzy płaczą na kotkami i pieskami, ale nie widzą problemu, gdy niedojedzony trafia do śmietnika.
__________________
Art is never finished, only abandoned.
Leonardo da Vinci
cosmetix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:56   #30
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Eksperymenty na kociakach - petycja

Cytat:
Napisane przez exploit Pokaż wiadomość
Czy naprawdę uważasz, że ktokolwiek,kiedykolwiek zaprzestanie testowania na zwierzętach leków ratujących życie ludzi tylko dlatego, że komuś z nas się to nie podoba? Że kosztem ludzi będzie bronił myszek i szczurów ?Serio? - ja aż taką optymistką nie jestem. I serio uważasz, że ludzie, którzy widzą coś "nie halo" w wykonywaniu zbędnych doświadczeń na zwierzętach mają wywalone na dzieci z rakiem? (Zwłaszcza w momencie, kiedy jakieś 80 procent niezbędnych doświadczeń można przeprowadzić na komórkach zamiast znęcać się nad zwierzakami?) Serio? - współczuje. Pisanie czegoś takiego jest po prostu chamskie i cholernie obrzydliwe. Jeśli miałabyś jakiekolwiek pojęcie o ośrodkach badawczych, uniwersytetach medycznych to wiedziałabyś, że bardzo często zwierzęta męczy się zupelnie niepotrzebnie. Ot przykład- znajomy mojego kumpla, wielki pan biolog- badania do pracy naukowej - przez jego niedbalstwo i olewnictwo- 50 chomików zostało zabitych w eksperymencie bez potrzeby bo pomylił dawkę chemii i trzeba było robić testy jeszcze raz na kolejnych 50. Myślisz, że musiał sie komuś tłumaczyć, że się przejął ? oczywiście ,że nie . Tam zwierzaki traktowane są jak probówki czy waciki. Zużyją się, to do śmieci i tak będą następne.

To jak rozmowa z osobami , które mają gdzieś, że ich szmineczki czy tusz są testowane na zwierzakach bo przecież nałożenie tapety jest prawie tak niezbędne do życia jak super nowoczesny lek na raka. Egoizm i własna d...a ponad wszystko i wszystkich.
No nie zdziwilabym sie , czy ty nie ogladasz telewizji jakie paradoksy spotykaja ludzi? wydaje mi sie to nawet bardzo prawdopodobne ! drzew nie mozesz wyciac na wlasnym ogrodku, ogniska nie mozesz rozpalic ale wyrzucac z domu rodzine wielodzietna juz mozna! Nie wiem czy maja jak ty to ujelas WYWALONE na ludzi z rakiem ale sie wogole nie zastanwiaja nad dalszym rozwinieciem sytuacji... Uwierz nie jedna ktora sie tu podpisala ani nie pomysla o tym co ja tutaj pisalam a tak moze by sie powstrzymala... Autorka nawet nie napisala przyczyny eksperymentow! Tak jestem chmska i obrzydliwa bo wyrazilam swoja opinie i nie zlitowalam sie nad kotami! i jescze cie zszokuje nie robia na mnie wrazenia te chomiki, jest mi przykro gdy widze odbierane matce dzieci bo zyja w za malym mieszkaniu i to dziecko oddaja obcej rodzinie i dotego daja im pieniazki !
za to ty widze ze szanujesz bardziej zwierzeta niz ludzi. Uważasz sie za wielka znawczynie badan a wnioski wyciagasz nie ze zrodla lecz z opinii kolegi o koledze brawo .
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2014-05-29 o 15:03
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 21:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.