Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 18:23   #1
Gezelle
Raczkowanie
 
Avatar Gezelle
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 67

Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość


Ostatnio rozmawiałam z dwoma osobami.
Pierwsza Allison, robi badania nad nowoczesnymi bezpiecznymi metodami antykoncepocji. Ogólnie twierdzi, że to mężczyźni powinni przyjmować antykoncepcję, nie kobiety. Ponieważ kobiety rodzą się z wykształconą i skończoną liczbą jajeczek, które wystarczają im do momentu ostatniej owulacji około 50-60 roku życia. (faceci natomiast odbudowuja po kazdym seksie sumę plemników, i tak w kółko, ale to nie ważne..) U kobiet potem zaczyna się menopauza, kiedy hormony już nie "buzuja" i kobieta staje się staruszką. Dzieje sie to bardzo gwałtownie, bo bezwzględna natura uważa, że kobieta nie musi być piękna i silna kiedy nie może już rodzić dzieci....

Druga osoba to kumpela, która ostatnio zachwyca się działaniem implantu podskórnego wszczepionego we Francji (ma jeszcze drugi, ktory chciala sprzedac). Implant taki hamuje owulację, czyli okres i zwiazane z tym niedogodnosci nie następują. Komórki jajowe są przechowywane.
Te dwie osoby zainspirowały mnie do wyciągnięcia dość jasnego wniosku - nosząc implant przez 3 lata, odkładamy moment menopauzy o 3 lata później.

Czy jest na forum ktoś kompetentny kto mógłby się do tego ustosunkować?
Gezelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:29   #2
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez Gezelle Pokaż wiadomość
Ostatnio rozmawiałam z dwoma osobami.
Pierwsza Allison, robi badania nad nowoczesnymi bezpiecznymi metodami antykoncepocji. Ogólnie twierdzi, że to mężczyźni powinni przyjmować antykoncepcję, nie kobiety. Ponieważ kobiety rodzą się z wykształconą i skończoną liczbą jajeczek, które wystarczają im do momentu ostatniej owulacji około 50-60 roku życia. (faceci natomiast odbudowuja po kazdym seksie sumę plemników, i tak w kółko, ale to nie ważne..) U kobiet potem zaczyna się menopauza, kiedy hormony już nie "buzuja" i kobieta staje się staruszką. Dzieje sie to bardzo gwałtownie, bo bezwzględna natura uważa, że kobieta nie musi być piękna i silna kiedy nie może już rodzić dzieci....

Druga osoba to kumpela, która ostatnio zachwyca się działaniem implantu podskórnego wszczepionego we Francji (ma jeszcze drugi, ktory chciala sprzedac). Implant taki hamuje owulację, czyli okres i zwiazane z tym niedogodnosci nie następują. Komórki jajowe są przechowywane.
Te dwie osoby zainspirowały mnie do wyciągnięcia dość jasnego wniosku - nosząc implant przez 3 lata, odkładamy moment menopauzy o 3 lata później.

Czy jest na forum ktoś kompetentny kto mógłby się do tego ustosunkować?
Z Twojej logiki wynika, że kobieta biorąca tabletki przez ~30 lat - będzie miała menopauzę w wieku ~70. Yhy.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:37   #3
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Menopauza jest spowodowana wiekiem biologicznym organizmu oraz spadkiem/wzrostem określonych hormonów, które powodują przekwitanie a nie ilością komórek jajowych, które potencjalnie mogą się jeszcze uwolnić. Poza tym wydaje mi się, że nie wszystkie komórki jajowe są uwalniane. Te które nie zostaną uwolnione wchłaniają się i w wieku menopauzalnym ma się jeszcze kilka zdolnych do życia komórek jajowych.

Edytowane przez KrwawaMary86
Czas edycji: 2014-05-28 o 18:42
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:42   #4
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
Menopauza jest spowodowana wiekiem biologicznym organizmu oraz spadkiem/wzrostem określonych hormonów, które powodują przekwitanie a nie ilością komórek jajowych, które potencjalnie mogą się jeszcze uwolnić. Poza tym wydaje mi się, że nie wszystkie komórki jajowe są uwalniane. Te które nie zostaną uwolnione wchłaniają się i w wieku menopauzalnym ma się jeszcze kilka zdolnych do życia komórek jajowych.
Dokładnie, jakby isć tokiem myślenia autorki, to każda ciąża przedłuża młodość, bo przeciez wtedy też nie są uwalniane komórki jajowe.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:51   #5
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Wiesz ile wynosi "skończona liczba jajeczek" które mamy w jajnikach? Od 35 tysięcy do 2 milionów powodzenia w zużywaniu ich wszystkich

To nie tak działa
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:54   #6
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Mnie ciekawią teorię tej pierwszej pani - gwałtowna przemiana w staruszkę? Bo tak z opisu wynika, że kobieta jednego dnia skacze jak młoda kózka, a potem myk! menopauza i na drugi dzień nie może chodzić bez laski. Z ciekawości, jakie ma wnioski z badań nad męska antykoncepcją?
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 18:57   #7
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

To chyba reklama tego implantu, co to koleżanka ma go do sprzedania, bo nie wierzę, że ktoś na serio wymyślił, że antykoncepcja hormonalna przesuwa menopauzę o tyle lat, ile się ją stosuje.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 20:41   #8
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Autorki a koleżanką ile ma lat? Bo zapewne w okres menopauzy jeszcze nie weszla wiec skąd może wiedziec jakie bbędą skutki kiedy w owy okres wejdzie? Sorry ale dziwna logika.
A co do rozumowania pierwszej osoby to jest po prostu glupie. Moja mama weszla w okres menopauzy 2 lata temu i ani troche nie przypomina pomarszczonej staruszki, bez sil i wigoru. Wrecz przeciwnie. Wiec sorry ale logika z tyłka
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:45   #9
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez Gezelle Pokaż wiadomość
Ostatnio rozmawiałam z dwoma osobami.
Pierwsza Allison, robi badania nad nowoczesnymi bezpiecznymi metodami antykoncepocji. Ogólnie twierdzi, że to mężczyźni powinni przyjmować antykoncepcję, nie kobiety. Ponieważ kobiety rodzą się z wykształconą i skończoną liczbą jajeczek, które wystarczają im do momentu ostatniej owulacji około 50-60 roku życia. (faceci natomiast odbudowuja po kazdym seksie sumę plemników, i tak w kółko, ale to nie ważne..) U kobiet potem zaczyna się menopauza, kiedy hormony już nie "buzuja" i kobieta staje się staruszką. Dzieje sie to bardzo gwałtownie, bo bezwzględna natura uważa, że kobieta nie musi być piękna i silna kiedy nie może już rodzić dzieci....

Druga osoba to kumpela, która ostatnio zachwyca się działaniem implantu podskórnego wszczepionego we Francji (ma jeszcze drugi, ktory chciala sprzedac). Implant taki hamuje owulację, czyli okres i zwiazane z tym niedogodnosci nie następują. Komórki jajowe są przechowywane.
Te dwie osoby zainspirowały mnie do wyciągnięcia dość jasnego wniosku - nosząc implant przez 3 lata, odkładamy moment menopauzy o 3 lata później.

Czy jest na forum ktoś kompetentny kto mógłby się do tego ustosunkować?
Ten implant to jest to samo co tabletki antykoncepcyjne, wiec wychodzi, ze wiekszosc kobiet bedzie miala menopauze o x lat pozniej a nawet moze nie dozyje tego czasu. Oh to musi byc cudowne.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 08:42   #10
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Wiesz ile wynosi "skończona liczba jajeczek" które mamy w jajnikach? Od 35 tysięcy do 2 milionów powodzenia w zużywaniu ich wszystkich

To nie tak działa


Na Wizazu często czytam różne dziwne wypowiedzi odnośnie tematów związanych z płodnością i zastanawiam się, czy w narodzie rzeczywiście panuje aż taka niewiedza. Przecież to aż straszne...
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 08:54   #11
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Autorki a koleżanką ile ma lat? Bo zapewne w okres menopauzy jeszcze nie weszla wiec skąd może wiedziec jakie bbędą skutki kiedy w owy okres wejdzie? Sorry ale dziwna logika.
A co do rozumowania pierwszej osoby to jest po prostu glupie. Moja mama weszla w okres menopauzy 2 lata temu i ani troche nie przypomina pomarszczonej staruszki, bez sil i wigoru. Wrecz przeciwnie. Wiec sorry ale logika z tyłka
Po tej próbce wiedzy badaczki , to ja dziękuję za takie badania, wolałabym nie polegać na antykoncepcji wynalezionej przez tę panią
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 10:00   #12
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez nadijka Pokaż wiadomość
Po tej próbce wiedzy badaczki , to ja dziękuję za takie badania, wolałabym nie polegać na antykoncepcji wynalezionej przez tę panią
Tez zdecydowanie wolę jednak sprawdzone metody antykoncepcji stosowane przez kobiety od lat. Ale ciekawe, czary Mary wszczepiamy implancik i się nie starzejemy a tak to, my niewierzace w takie cuda, zostaniemy zgarbionymi staruszkami w wieku okolo 50 lat, o losie zły a koleżanki autorki i autorki będą seksbomby 80 letnie, bez zmarszczek, pelne wigoru
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:38   #13
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Tez zdecydowanie wolę jednak sprawdzone metody antykoncepcji stosowane przez kobiety od lat. Ale ciekawe, czary Mary wszczepiamy implancik i się nie starzejemy a tak to, my niewierzace w takie cuda, zostaniemy zgarbionymi staruszkami w wieku okolo 50 lat, o losie zły a koleżanki autorki i autorki będą seksbomby 80 letnie, bez zmarszczek, pelne wigoru
Tylko ta Twoja mama biedna, nieświadoma, że powinna o lasce kuśtykać, a nie dobrze wyglądać
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 18:18   #14
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Chyba muszę ja uswiadomis, ze to teraz tak nie wypada. Na najbliższą okazje kupnie jej laskę i gacie do kolan
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:31   #15
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Implant antykoncepcyjny - czy przedłuża młodość

Cytat:
Napisane przez nadijka Pokaż wiadomość
Mnie ciekawią teorię tej pierwszej pani - gwałtowna przemiana w staruszkę? Bo tak z opisu wynika, że kobieta jednego dnia skacze jak młoda kózka, a potem myk! menopauza i na drugi dzień nie może chodzić bez laski. Z ciekawości, jakie ma wnioski z badań nad męska antykoncepcją?
http://www.alestrona.net/upload/imag...4_16-08-14.jpg
Jak dla mnie to tak by musiał wyglądac proces starzenia wszystkich kobiet.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael


Edytowane przez Micraell
Czas edycji: 2014-05-29 o 21:31 Powód: za duże obrazki
Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 22:31:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.