Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 13:15   #1
zuzanka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9

Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty


Witam
Podpowiedzcie proszę mam receptę wystawioną ok 1.5 roku temu na tableki anty, lekarz nie wpisał daty,
zapomniałam wykorzystać jedna receptę bo gdzies się zawieruszyla a teraz ja znalazłam...jak mysliscie czy jak wpisze date mogę ja wykorzystać....czy może druki recept przez ten czas się jakos zmienily ze nie przyjmą mi jej ?
zuzanka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 13:18   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty

Myślę, że możesz spróbować. Nic nie tracisz Tak na logikę powinni przyjąć, ale kto wie.
Miałam receptę zrealizowaną po pół roku od wystawienia, bez daty. Wykupiłam bez problemu. Ale 1,5 roku to dłuższy okres czasu.

Spróbuj i tyle!
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 13:36   #3
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty

Cytat:
Napisane przez zuzanka666 Pokaż wiadomość
Witam
Podpowiedzcie proszę mam receptę wystawioną ok 1.5 roku temu na tableki anty, lekarz nie wpisał daty,
zapomniałam wykorzystać jedna receptę bo gdzies się zawieruszyla a teraz ja znalazłam...jak mysliscie czy jak wpisze date mogę ja wykorzystać....czy może druki recept przez ten czas się jakos zmienily ze nie przyjmą mi jej ?
Ja prawie zawsze dostaję receptę bez daty. Jak wpiszesz datę bieżącą to kto Ci udowodni że masz ją od pół roku? Najlepiej jeszcze wbić pieczątkę z datą żeby nie było widać innego pisma, choć ja wpisuję ręcznie i nigdy nie było problemu. Recepta z datą ma ważność miesiąc a pigułki są wypisywane czasem na pół roku. Każdy tak robi
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 14:10   #4
LaCamilla
Raczkowanie
 
Avatar LaCamilla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 294
Dot.: Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty

Niedawno miałam taką samą rozkminę i przeczytałam sporo dokumentacji na ten temat.
Druki recept zmieniły się na początku 2013 roku. Jeżeli masz receptę z 2013 to nie będzie problemu - ja ostatnio realizowałam takową sprzed roku właśnie i nikt się nie czepiał
LaCamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 16:13   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty

Cytat:
Napisane przez LaCamilla Pokaż wiadomość
Niedawno miałam taką samą rozkminę i przeczytałam sporo dokumentacji na ten temat.
Druki recept zmieniły się na początku 2013 roku. Jeżeli masz receptę z 2013 to nie będzie problemu - ja ostatnio realizowałam takową sprzed roku właśnie i nikt się nie czepiał
Chyba pomogłaś autorce Cenna odpowiedź, dobrze to wiedzieć
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:04   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Ile jest ważna recepta na tabletki anty bez daty

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Ja prawie zawsze dostaję receptę bez daty. Jak wpiszesz datę bieżącą to kto Ci udowodni że masz ją od pół roku? Najlepiej jeszcze wbić pieczątkę z datą żeby nie było widać innego pisma, choć ja wpisuję ręcznie i nigdy nie było problemu. Recepta z datą ma ważność miesiąc a pigułki są wypisywane czasem na pół roku. Każdy tak robi
Dokładnie. Też dostaję od ginekologa zapas na 9 miesięcy, tylko potem wpisuję datę. Czasem zdarza mi się jej zapomnieć wpisać, to wtedy pani w aptece po prostu ją sobie sama wpisuje
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-10 19:04:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.