Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 17:12   #1
buuu_xd
Raczkowanie
 
Avatar buuu_xd
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 70

Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?


Hej Jestem tegoroczną maturzystką po profilu humanistycznym (coś czego bardzo teraz żałuję). Od pierwszej klasy liceum chciałam iść na dziennikarstwo, myślałam, że to coś co chce robić w życiu, ale zaczeło mi sie to podobać coraz mniej i teraz już wcale mnie to w żaden sposób nie kręci. Teraz jestem po maturach i to niestety z żadnych konkretnych przedmiotów i nie wiem co zrobić. Mój były już chłopak studiuje medycynę, zawsze o tym marzył i zawsze go to fascynowało, dlatego kiedy opowiadał, jakie to jest świetnie zaraził mnie tą swoją miłością do medycyny i nie ukrywam, że myślę o tym, żeby spróbować, choć wiem, że jest cholernie ciężko... I teraz nie wiem, czy pójść na jakieś biologiczne studia, żeby ten rok "przezimować", a potem jakby mi sie udało poprawić mature się przenieść, czy po prostu zostać w domu. Wolałabym tą pierwszą opcje, dlatego, że jestem z małej wsi i ciągnie mnie do dużego miasta, ale z drugiej strony, czy ma to sens?
buuu_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:09   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez buuu_xd Pokaż wiadomość
Hej Jestem tegoroczną maturzystką po profilu humanistycznym (coś czego bardzo teraz żałuję). Od pierwszej klasy liceum chciałam iść na dziennikarstwo, myślałam, że to coś co chce robić w życiu, ale zaczeło mi sie to podobać coraz mniej i teraz już wcale mnie to w żaden sposób nie kręci. Teraz jestem po maturach i to niestety z żadnych konkretnych przedmiotów i nie wiem co zrobić. Mój były już chłopak studiuje medycynę, zawsze o tym marzył i zawsze go to fascynowało, dlatego kiedy opowiadał, jakie to jest świetnie zaraził mnie tą swoją miłością do medycyny i nie ukrywam, że myślę o tym, żeby spróbować, choć wiem, że jest cholernie ciężko... I teraz nie wiem, czy pójść na jakieś biologiczne studia, żeby ten rok "przezimować", a potem jakby mi sie udało poprawić mature się przenieść, czy po prostu zostać w domu. Wolałabym tą pierwszą opcje, dlatego, że jestem z małej wsi i ciągnie mnie do dużego miasta, ale z drugiej strony, czy ma to sens?
Zagryź zęby i zostań w domu, ucz się do matury. Na chemii/biologii uniwersyteckiej nikt Cię do matury nie przygotuje.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:12   #3
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez buuu_xd Pokaż wiadomość
Hej Jestem tegoroczną maturzystką po profilu humanistycznym (coś czego bardzo teraz żałuję). Od pierwszej klasy liceum chciałam iść na dziennikarstwo, myślałam, że to coś co chce robić w życiu, ale zaczeło mi sie to podobać coraz mniej i teraz już wcale mnie to w żaden sposób nie kręci. Teraz jestem po maturach i to niestety z żadnych konkretnych przedmiotów i nie wiem co zrobić. Mój były już chłopak studiuje medycynę, zawsze o tym marzył i zawsze go to fascynowało, dlatego kiedy opowiadał, jakie to jest świetnie zaraził mnie tą swoją miłością do medycyny i nie ukrywam, że myślę o tym, żeby spróbować, choć wiem, że jest cholernie ciężko... I teraz nie wiem, czy pójść na jakieś biologiczne studia, żeby ten rok "przezimować", a potem jakby mi sie udało poprawić mature się przenieść, czy po prostu zostać w domu. Wolałabym tą pierwszą opcje, dlatego, że jestem z małej wsi i ciągnie mnie do dużego miasta, ale z drugiej strony, czy ma to sens?
A przyjmą cię na "jakieś" biologiczne? zdawałaś na maturze biologię?

Na medycynę też konieczna chyba biologia i chemia więc jeśli nie przykładałaś się do tej pory z tych przedmiotów to moim zdaniem bardzo trudno ci będzie dać sobie radę. I w zdaniu matury z tych przedmiotów , i na studiach biologicznych.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:17   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
A przyjmą cię na "jakieś" biologiczne? zdawałaś na maturze biologię?

Na medycynę też konieczna chyba biologia i chemia więc jeśli nie przykładałaś się do tej pory z tych przedmiotów to moim zdaniem bardzo trudno ci będzie dać sobie radę. I w zdaniu matury z tych przedmiotów , i na studiach biologicznych.
Znam trochę osób, które w rok przygotowały się od zera do matury z biologii i chemii R, z kilkoma z nich studiuję, jedna z nich to moja najlepsza przyjaciółka. Da się, ale wymaga bardzo intensywnej, rzetelnej nauki, robienia zadań. I co tu dużo mówić, wśród tych osób, które znam, chyba wszyscy przez ten rok chodzili na korepetycje. Na biologię Autorkę przyjmą, tylko, że jest to zupełnie bez sensu.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:33   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Znam trochę osób, które w rok przygotowały się od zera do matury z biologii i chemii R, z kilkoma z nich studiuję, jedna z nich to moja najlepsza przyjaciółka. Da się, ale wymaga bardzo intensywnej, rzetelnej nauki, robienia zadań. I co tu dużo mówić, wśród tych osób, które znam, chyba wszyscy przez ten rok chodzili na korepetycje. Na biologię Autorkę przyjmą, tylko, że jest to zupełnie bez sensu.
Wizaż uczy. Byłam przekonana , że aby iść na biologię trzeba zdawać maturę z biologii.

Też nie widzę sensu w biologii dla autorki bo jeśli do tej pory była słaba z tego przedmiotu to nie da sobie rady z bieżącym materiałem i z uzupełnianiem wiadomości z liceum.
Tam już trzeba mieć solidne podstawy tego przedmiotu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:44   #6
buuu_xd
Raczkowanie
 
Avatar buuu_xd
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 70
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Zdawałam biologię na podstawie Te wszystkie humanistyczne przedmioty znienawidziłam przez całe trzy lata. W trzeciej klasie chodziłam na fakultet z biologii, byłam tam jedną z lepszych, próbną mature napisałam na 96% i było to dla mnie miłe zaskoczenie, dlatego pomyślałam, że może dam rade z rozszerzeniem w przyszłym roku. Z chemią też nigdy nie miałam problemów i może faktycznie gdybym sie przyłożyła przez ten rok dałabym radę? Co myślicie?
buuu_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 18:48   #7
Fairytalee
Raczkowanie
 
Avatar Fairytalee
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 59
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

jeśli mam być szczera- jeśli tylko będziesz całymi dniami szlęczeć nad książkami i może pójdziesz na korki z chemii to masz szansę ale nie podejmując innych studiów. cały dzień będziesz spędzać na uczelni, uczyć się do egzaminów i nie dasz rady poprawić matury.

nie zrozum mnie źle, ale musisz zadać sobie pytanie- czy medycyna to moje hobby czy mojego chłopaka? jeśli nie poszłaś na profil z rozszerzoną biologią i chemią znaczy nie interesowały Cię te przedmioty. Myślisz że teraz będzie inaczej?

w każdym razie trzymam kciuki
Fairytalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 19:24   #8
buuu_xd
Raczkowanie
 
Avatar buuu_xd
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 70
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Szczerze to skończylam na takim a nie innym profilu, dlatego, że byłam "podjarana" dziennikarstwem, a drugi powód, że brakło mi kilku punktów z egzaminu gimnazjalnego, żeby być na innym profilu, bo wybrałam najlepsze liceum w mieście. Moja wychowawczyni w gimnazjum powiedziała kiedyś, że "liceum jest po to, żeby sie przekonać, czego sie w życiu nie chce robić" i musze sie z nią zgodzić. Na 25 osób w mojej klasie tylko 3 idą na studia typowo humanistyczne, inni geodezja, kosmetologia, logopedia, psychologia, fizjoterapia. W zasadzie to sugerując sie moimi wynikami z próbnych matur, doszłam do wniosku, że może spróbuje na biotechnologie, ale teraz czekam na wyniki i sama sie zastanawiam, czy jeżeli biotechnologia jest tak cięzka jak medycyna, nie lepiej spróbować na to drugie? Zdaje sobie sprawe z tego, że nie bedzie łatwo ani z maturą, ani później na studiach, ale jesli bardzo bede tego chciała i zepne poślady dam rade Nie mam z tym chłopakiem kontaktu, a nasz zwiazek tez nie był szczególnie długi, ale jakoś mnie tym zaraził i tyle.
buuu_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:28   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez buuu_xd Pokaż wiadomość
Szczerze to skończylam na takim a nie innym profilu, dlatego, że byłam "podjarana" dziennikarstwem, a drugi powód, że brakło mi kilku punktów z egzaminu gimnazjalnego, żeby być na innym profilu, bo wybrałam najlepsze liceum w mieście. Moja wychowawczyni w gimnazjum powiedziała kiedyś, że "liceum jest po to, żeby sie przekonać, czego sie w życiu nie chce robić" i musze sie z nią zgodzić. Na 25 osób w mojej klasie tylko 3 idą na studia typowo humanistyczne, inni geodezja, kosmetologia, logopedia, psychologia, fizjoterapia. W zasadzie to sugerując sie moimi wynikami z próbnych matur, doszłam do wniosku, że może spróbuje na biotechnologie, ale teraz czekam na wyniki i sama sie zastanawiam, czy jeżeli biotechnologia jest tak cięzka jak medycyna, nie lepiej spróbować na to drugie? Zdaje sobie sprawe z tego, że nie bedzie łatwo ani z maturą, ani później na studiach, ale jesli bardzo bede tego chciała i zepne poślady dam rade Nie mam z tym chłopakiem kontaktu, a nasz zwiazek tez nie był szczególnie długi, ale jakoś mnie tym zaraził i tyle.
Biotechnologia nie jest absolutnie tak ciężka jak medycyna czy pielęgniarstwo, ale nie jest to też łatwy kierunek. Mam znajomych w grupie, którzy jakiś czas studiowali biotechnologię i ich słowa powtarzam, żeby nie było. Moim zdaniem to jest po prostu niemożliwe, żeby jednocześnie studiować biotechnologię/biologię/chemię itp. i jednocześnie nauczyć się do matur z biologii i chemii R na takim poziomie, by mieć ok. 170 punktów z obu, w dodatku praktycznie od zera.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 19:39   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Przejrzyj ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=764989

Sytuacja ogólnie nieco inna, ale biorąc pod uwagę tylko przyszły rok, można radzić wam tak samo.

Pójście na studia z przypadku i równoczesna nauka do matury - nie wiem, czy komukolwiek to się udało w takim stopniu w jakim zamierzał.

Widzę też podobieństwo między Tobą a mną Założyłam kiedyś dla "takich jak my" wątek, poczytaj co dziewczyny po profilach humanistycznych, którym odmieniły się plany piszą...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536426
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 08:34   #11
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Rok przerwy, czy studia na "przezimowanie"?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Wizaż uczy. Byłam przekonana , że aby iść na biologię trzeba zdawać maturę z biologii.

Też nie widzę sensu w biologii dla autorki bo jeśli do tej pory była słaba z tego przedmiotu to nie da sobie rady z bieżącym materiałem i z uzupełnianiem wiadomości z liceum.
Tam już trzeba mieć solidne podstawy tego przedmiotu.
Ja pamiętam, że szłam kiedyś na kierunek związany z historią, ale nie zdawałam historii na maturze. Uczelnia więc patrzyła na ocenę na świadectwie. Ocena 6 była równa 100%, 5 - 80% itd. itd. Miałam 5 na świadectwie, więc liczono mi to tak jakbym zdała "maturę" na 80% aż.

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez buuu_xd Pokaż wiadomość
Hej Jestem tegoroczną maturzystką po profilu humanistycznym (coś czego bardzo teraz żałuję). Od pierwszej klasy liceum chciałam iść na dziennikarstwo, myślałam, że to coś co chce robić w życiu, ale zaczeło mi sie to podobać coraz mniej i teraz już wcale mnie to w żaden sposób nie kręci. Teraz jestem po maturach i to niestety z żadnych konkretnych przedmiotów i nie wiem co zrobić. Mój były już chłopak studiuje medycynę, zawsze o tym marzył i zawsze go to fascynowało, dlatego kiedy opowiadał, jakie to jest świetnie zaraził mnie tą swoją miłością do medycyny i nie ukrywam, że myślę o tym, żeby spróbować, choć wiem, że jest cholernie ciężko... I teraz nie wiem, czy pójść na jakieś biologiczne studia, żeby ten rok "przezimować", a potem jakby mi sie udało poprawić mature się przenieść, czy po prostu zostać w domu. Wolałabym tą pierwszą opcje, dlatego, że jestem z małej wsi i ciągnie mnie do dużego miasta, ale z drugiej strony, czy ma to sens?

A jesteś pewna, że zamiłowanie do kierunku medycznego nie przejdzie ci tak samo jak to z dziennikarstwem?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-19 09:34:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.