Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-24, 09:27   #271
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
lekarz ją zwodził,grał na zwłokę aby nie zdążyła nigdzie przeprowadzić terminacji to raz
teraz to już wymyslasz,

masz na to dowody?

jedyne co wg mnie jest pewne to fakt ze nie dał jej pisemnej odmowy i nie wskazał innego miejsca

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 09:32   #272
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
teraz to już wymyslasz,

masz na to dowody?

jedyne co wg mnie jest pewne to fakt ze nie dał jej pisemnej odmowy i nie wskazał innego miejsca

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
Kobieta twierdzi, ze lekarz sie tak zachowal. On sie oczywiscie broni.
Coz, sprawa jest badana, chyba jest zgloszenie w prokuraturze juz, wiec sie dowiemy
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 09:39   #273
roza12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dom pełen dzieci
Wiadomości: 55
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
W USA klauzula sumienia została wprowadzona przez gabinet George’a W. Busha i weszła w życie 20 stycznia 2009. A rząd Baracka Obamy chce uchylić przepisy pozwalające lekarzom na odmowę wykonania usług medycznych niezgodnych z ich sumieniem np aborcji.
Wiec wiesz, to ze jakis kraj ma klauzule nie oznacza ze to szczyt postepowego prawa Mam nadzieje ze jakis czas bedzie problem z wymienienm krajow, ktore maja taki przepis.
Bo wiesz, prawo jest wzgledne i sie zmienia. Jeszcze w XIX wieku np kobiety nie mialy praw wyborczych W Szwajcarii, ktora podajesz za przyklad prawa wyborcze kobiet uchwalono w 1971 (a w kantonie Appenzell Innerrhoden – dopiero w 1990 roku). Wiec nie uwazam klauzuli sumienia za szczyt prawodastwa i cos czym nowoczesne panstwo moze sie chwalic

Mialas wątpliwości czy jakiś jeszcze kraj w Europie ma "takie cudo",
więc napisałam. Oczywiscie ze prawo się zmienia, ale mówimy o czasie który jest TERAZ a nie 100lat wcześniej czy później
roza12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 10:04   #274
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez roza12 Pokaż wiadomość
Mialas wątpliwości czy jakiś jeszcze kraj w Europie ma "takie cudo",
więc napisałam. Oczywiscie ze prawo się zmienia, ale mówimy o czasie który jest TERAZ a nie 100lat wcześniej czy później
tak mialam watpliwosci, ale jak pislalam, nawet cos co istnieje TERAZ (jak sama podkreslasz) nie oznacza ze jest najlepsza wersja prawa. A skoro budzi tyle kontrowersji i jest na calym swiecie dyskutowane to mozna sie spodziewac ze bedzie to prawo stopniowo sie zmieniac. Taka ja mam nadzieje i tego oczekuje od polskiego prawa.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 10:06   #275
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Kobieta twierdzi, ze lekarz sie tak zachowal. On sie oczywiscie broni.
Coz, sprawa jest badana, chyba jest zgloszenie w prokuraturze juz, wiec sie dowiemy
dokładnie,
i wszystko będzie jasne

ktoś tu pisał ze 2,5 tyg to bardzo malo, także zobaczymy czy będzie skazany za przedłużanie

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 11:39   #276
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Po pierwsze pisalas o cofaniu sie do sredniowiecza wiec ci udowadniam ze to jak najbardziej historia wspolczesna
Po drugie klauzula sumienia wynika z wplywu religii na swieckie panstwo, nie jestem pewna czy jest jeszcze jakis kraj europejski ktory ma takie cudo, a Irlandia jest przykladem do czego prowadzi mieszanie religii do spraw panstwa (sierocince, pralnie, szkoly - to wszystko w majestacie prawa sie dzialo).
drugie tyle złych rzeczy na swiecie dzieje sie przez laicyzacje panstw.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zawsze przecież można szlachetnie nie dokonać terminacji, urodzić takie dziecko i oddać do jakiejś placówki - a potem latami się zastanawiać czy dziecko nie jest głodne, bite, zaniedbane, jak nikt nie widzi.

Już nie wspominając o tłumach chętnych do adopcji dziecka chociażby z ZD.
można też latami się zadreczać myślami, a co by było gdybym jednak urodziła, także co kto 'woli'.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ciekawe, jakie mądrości byś wypisywała, gdybyś sama miała urodzić ciężko chore dziecko - czego oczywiście nikomu nie życzę. Albo po 5 latach opieki nad takim dzieckiem.
znam osobę,która po ponad 15 latach opieki nad dwójką ciężko chorych dzieci do dziś żałuję, że po urodzeniu 3 dziecka (2 chorego) była zła, że nikt nie wykrył u niej 'złego' genu i nie uprzedził, że prawdopodobieństwo urodzenia kolejnego chorego dziecka wynosi 50:50 i w ten sposób nie mogła przeprowadzić aborcji. Są różne przypadki, po co uogólniać.
Swoje zdanie wyraziłam więc znikam z tematu
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:05   #277
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
drugie tyle złych rzeczy na swiecie dzieje sie przez laicyzacje panstw.
Nie wydaje mi się, żeby laicyzacja miała złe skutki, po prostu to, co kiedyś było skrzętnie skrywane przez innymi, teraz szybciej i łatwiej wychodzi na światło dzienne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 12:21   #278
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby laicyzacja miała złe skutki, po prostu to, co kiedyś było skrzętnie skrywane przez innymi, teraz szybciej i łatwiej wychodzi na światło dzienne.
Przypomniala mi sie glosna aktualnie sprawa w Szwecji, gdzie pielegniarka w szkole odkryla ze wszystkie muzulmanskie dziewczynki w klasie (30 dziewczynek chyba) zostaly obrzezane, kiedy byly na wakacjach w krajach swojego pochodzenia. Obrzezanie (trwale okaleczanie zenskich narzadow plciowych) jest w Szwecji zabronione i karalne. Ciekawa jestem jak sie to rozwinie.
Dla mnie religia jest zrodlem czesto strasznych zachowan i zabobonow. I przykro mi ale nawet w imie tolerancji zdania nie zmienie
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:28   #279
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jeśli ów lekarz odmówił wykonania aborcji i nie wskazał innego lekarza, który wykona aborcję, to znaczy, że złamał prawo. Klauzula sumienia daje lekarzowi prawo do niewykonania danego zabiegu własnymi rękami, ale nakłada obowiązek poinformowania pacjentkę o tym, gdzie dany zabieg może zostać wykonany.


Wiele osób wcale nie ma lekarzowi za złe, że jest przeciwny aborcji, natomiast dla wielu osób jest jednocześnie niedopuszczalne, by lekarz w szpitalu publicznym odmówił wykonania legalnej aborcji oraz nie poinformował pacjentki o tym, gdzie może się zgłosić, żeby inny lekarz wykonał zabieg.


Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ale ten "lekarz" moze sobie chronic swoje zbolale sumienie pod warunkiem ze znajdzie pacjentce lekarza ktory zabieg przeprowadzi, to jego psi obowiazek wg polskiego prawa, bo pacjentka moze byc np w fatalnym stanie psychicznym I miec problem z blakaniem sie po szpitalach. I on tego nie zrobil, mimo ze mial w szpitalu wielu ginekologow, nawet nie pofatygowal sie by kogokolwiek zapytac, tylko odgornie stwierdzil ze w JEGO szpitalu takich zabiegow sie nie robi. A prawo powinno chronic ta kobiete bo juz dosc przeszla zamiast tego goscia co sie czuje na panstwowym szpitalu jakby to jego wlasny byl.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Dlatego,że to on tutaj ma moc sprawczą,nie pacjentka. Ona mu niczego nie narzuca . On ma wybór -dokonać aborcji albo wskazać innego lekarza. Zamiast tego dezinforumje kobietę,pozbawiając ją możliwości wyboru.(chociazby wyboru innego lekarza)

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



No to wyobraz sobie taką sytuację : chorujesz,idziesz do lekarza,on widzi,że masz guza,podjerzewa złosliwy nowotwór,ale mówi ci,ze nie wie,ze to moze nie to,nawet jesli badania potwierdzą raka ona dalej cię zbywa,zeby nie podjąc leczenia,bo leczenie raka jest niezgodne z jego sumieniem.Dochodzi do sytuacji,kiedy nowotwór daje przerzuty,a moza było go usunać bez większych komplikacji.
Lekarza tylko nie udzielił informacji,prawda?
Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Ok,niech jest klauzula ,tylko niech jednocześnie nie zwalnia z przestrzegania prawa. Jesli lekarz nie podejmuje się terminacji niech jednoczesnie od razu wskaże inną osobę,która to zrobi.
problem pojawia sie wtedy gdy lekarz nie ma kogo polecic, wkoncu to bardzo powazny zabieg. Chazan wypowiedzial sie ze nie znal lekarza ktory wykonuje taki zabieg
Jeszcze gorsze mogla by miec problemy ta kobieta jak by zabieg wykonal jakis pierwszy lepszy rzeznik.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Czym więcej czytam tym ta sprawa mi się dziwniejsza wydaje

napadają na lekarza bo nie chcial zrobić aborcji, tylko zaproponował prowadzenie ciąży, do czego miał pełne prawo,
może złamał prawo nie padajac szpiatal ktory by mial to zrobic (za co powinnien zostac ukarany jesli to prawda)

ale ona zamiast sie udac do innego szpiatal zananego z tego że przeprowadza takie zabiegi to woli afere w media robić


a moze nie jest wierząca, nie każdy księzy za wyrocznie ma
Tez nie rozumiem tej kobiety. Ten lekarz polecil leczenie jakie on stwierdzil jest najlepsze, jak jej to nie pasowalo to powinna sie udac do innego na druga opinie.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Mogła sobie szukać do ukichanej śmierci, bo było już za późno. On ją zbywał i przetrzymał do tego momentu, kiedy było już za późno. Bo aborcję można zrobić tylko do pewnego momentu. Dopiero potem zrobiła szum w mediach.



Czy ty masz jakiekolwiek pojęcie o tym jak wygląda aborcja, szczególnie w przypadku płodu tej wielkości? Czy może obejrzałaś sobie "Niemy krzyk" i się cieszysz?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Kobieta o wadzie dowiedziala sie w polowie 22 tyg ciazy. Aborcje mozna przeprowadzac do 25 tyg. W tym czasie byla jeszcze wprowadzana w blad przez Chazana, ktory przeciagal sprawe. Nawet gdyby nie przeciagal to uwaxasz, ze 2,5 tyg. w polskich warunkach to wystarczajacy czas zeby znalezc termin na jakikolwiek zabieg? A zwlaszcza na zabieg, ktorego lekarze nie chca sie podejmowac i nie chca wskazywac miejsc gdzie go mozna zrobic.
wedlug jego wypowiedzi po 3 dniach odmowil
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:35   #280
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
problem pojawia sie wtedy gdy lekarz nie ma kogo polecic, wkoncu to bardzo powazny zabieg. Chazan wypowiedzial sie ze nie znal lekarza ktory wykonuje taki zabieg
Jeszcze gorsze mogla by miec problemy ta kobieta jak by zabieg wykonal jakis pierwszy lepszy rzeznik.

Taaaa... Ktoś w to wierzy?
Dyrektor stołecznego szpitala, wieloletni lekarz, który zresztą za młodu nie kontestował prawa PRLu, tylko usuwał, nagle doznał amnezji i nikogo nie zna?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:41   #281
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47016672]Taaaa... Ktoś w to wierzy?
Dyrektor stołecznego szpitala, wieloletni lekarz, który zresztą za młodu nie kontestował prawa PRLu, tylko usuwał, nagle doznał amnezji i nikogo nie zna?[/QUOTE]

czemu nie, to nie zabieg ktory jest wykonywany pare razy na dzien, mozna nie znac kogos godnego polecenia
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 12:44   #282
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
czemu nie, to nie zabieg ktory jest wykonywany pare razy na dzien, mozna nie znac kogos godnego polecenia
To ja ze swojego ciepłego fotela wiele km od Warszawy wiem, że chociażby prof. Dębski podejmuje się tego typu zabiegów, a on nie? Prędzej uwierzę w ten cudowny garnek na końcu tęczy
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:44   #283
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47016672]Taaaa... Ktoś w to wierzy?
Dyrektor stołecznego szpitala, wieloletni lekarz, który zresztą za młodu nie kontestował prawa PRLu, tylko usuwał, nagle doznał amnezji i nikogo nie zna?[/QUOTE]
Z resztą skoro prawo nakłada na niego taki obowiązek to chyba w jego interesie jest się takiej rzeczy dowiedzieć. Już nie rzucajmy takimi absurdalnymi argumentami, że biedny lekarz może nikogo nie znał, bo robi się to już trochę śmieszne.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:48   #284
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dla mnie religia jest zrodlem czesto strasznych zachowan i zabobonow. I przykro mi ale nawet w imie tolerancji zdania nie zmienie
a brak religii? Przecież wszystkie ideologie wyrosły na chęci 'wybicia' religii z Państwa, moim zdaniem klauzula sumienia nijak nie ma się do tego, co wyprawiają ludzie, gdy nie religii 'nie ma'. No i „Gdyby Bóg umarł, wszystko byłoby dozwolone", a tego boję się bardziej niż wpływu kościoła
No, ale temat chyba został juz wyczerpany skoro przenosimy się w inne tematy
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:53   #285
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
a brak religii? Przecież wszystkie ideologie wyrosły na chęci 'wybicia' religii z Państwa, moim zdaniem klauzula sumienia nijak nie ma się do tego, co wyprawiają ludzie, gdy nie religii 'nie ma'. No i „Gdyby Bóg umarł, wszystko byłoby dozwolone", a tego boję się bardziej niż wpływu kościoła
No, ale temat chyba został juz wyczerpany skoro przenosimy się w inne tematy
Czyli sama przyznajesz w sumie, że religia jest po to, żeby kontrolować społeczeństwo i chodzi o władzę nad nim. Niestety, w dużej mierze nad seksualnością i prokreacją, bo w tym względzie najłatwiej wzbudzić w ludziach wyrzuty sumienia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:54   #286
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47016815]To ja ze swojego ciepłego fotela wiele km od Warszawy wiem, że chociażby prof. Dębski podejmuje się tego typu zabiegów, a on nie? Prędzej uwierzę w ten cudowny garnek na końcu tęczy [/QUOTE]

to ze ktos cos wykonuje nie znaczy ze jest godny polecenia
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:01   #287
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47016815]To ja ze swojego ciepłego fotela wiele km od Warszawy wiem, że chociażby prof. Dębski podejmuje się tego typu zabiegów, a on nie? Prędzej uwierzę w ten cudowny garnek na końcu tęczy [/QUOTE]
a ona z W-wy nie wiedziała Co wiecej wybrała dr, który nie kryje się ze swoimi poglądami
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czyli sama przyznajesz w sumie, że religia jest po to, żeby kontrolować społeczeństwo i chodzi o władzę nad nim. Niestety, w dużej mierze nad seksualnością i prokreacją, bo w tym względzie najłatwiej wzbudzić w ludziach wyrzuty sumienia.
godna podziwu (nad)interpretacja nienapisanego
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:04   #288
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
to ze ktos cos wykonuje nie znaczy ze jest godny polecenia
Godny polecenia według jakich kryteriów?

On nie ma polecać luksusowej kliniki z jednoosobowymi pokojami z łazienką, a szpitala, w którym kobieta będzie mogła wyegzekwować to, na co pozwala jej prawo, a czego on jej odmawia.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
a ona z W-wy nie wiedziała Co wiecej wybrała dr, który nie kryje się ze swoimi poglądami
Nieistotne, ma taki obowiązek i tyle.

Nie wiem nawet, czy to był jej lekarz prowadzący, ale jeśli tak - i co z tego? Byłaś w ciąży? Naprawdę myślisz, że jak się zachodzi w ciążę, to szuka się lekarza, który w razie W usunie i to jest jedyne kryterium wyboru? Widocznie jest dobrym położnikiem. Ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy którykolwiek z moich lekarzy (a było ich sporo) usunąłby ciążę, nie mają tego wypisanego na czole
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:08   #289
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
godna podziwu (nad)interpretacja nienapisanego
Niestety, pomijając piękne bajki, tak wygląda rzeczywistość.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-24, 13:10   #290
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47017166]Godny polecenia według jakich kryteriów?

On nie ma polecać luksusowej kliniki z jednoosobowymi pokojami z łazienką, a szpitala, w którym kobieta będzie mogła wyegzekwować to, na co pozwala jej prawo, a czego on jej odmawia.[/QUOTE]

ja osobiscie oczekuje ze jak mi moj ginekolog czy pediatra dzieci poleca jakiegos lekrza to zna kompetencje tego specialisty, juz wyslal nie jednego pacjeta do tego specjalisty, i ten specjalista jest naprawde dobry w tym co robi, a nawet ma opinie ze najlepszy.

W google to ja sobie sama moge zerknac i wybrac kogos, nie tego oczekuje od mojego ginekologa czy pediatry dzieci.
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:12   #291
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47017166]Godny polecenia według jakich kryteriów?

On nie ma polecać luksusowej kliniki z jednoosobowymi pokojami z łazienką, a szpitala, w którym kobieta będzie mogła wyegzekwować to, na co pozwala jej prawo, a czego on jej odmawia.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------


Nieistotne, ma taki obowiązek i tyle.

Nie wiem nawet, czy to był jej lekarz prowadzący, ale jeśli tak - i co z tego? Byłaś w ciąży? Naprawdę myślisz, że jak się zachodzi w ciążę, to szuka się lekarza, który w razie W usunie i to jest jedyne kryterium wyboru? Widocznie jest dobrym położnikiem. Ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy którykolwiek z moich lekarzy (a było ich sporo) usunąłby ciążę, nie mają tego wypisanego na czole [/QUOTE]

Nie był. Był tylko i aż dyrektorem szpitala, w którym była. Ale lekarz, który się nią zajmował uznał, że musi iść do papy dyrektora po pozwolenie na aborcję.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:14   #292
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
ja osobiscie oczekuje ze jak mi moj ginekolog czy pediatra dzieci poleca jakiegos lekrza to zna kompetencje tego specialisty, juz wyslal nie jednego pacjeta do tego specjalisty, i ten specjalista jest naprawde dobry w tym co robi, a nawet ma opinie ze najlepszy.

W google to ja sobie sama moge zerknac i wybrac kogos, nie tego oczekuje od mojego ginekologa czy pediatry dzieci.
Zupełnie do mnie nie trafia ta argumentacja.
Jego obowiązkiem nie ma być wskazanie najlepszego według siebie lekarza, który dokona zabiegu, którego ten odmawia, a lekarza, który dokona zabiegu, którego ten odmawia.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:14   #293
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Niestety, pomijając piękne bajki, tak wygląda rzeczywistość.
nie zgadzam się z Tobą Ale to chyba nie ten wątek by o tym dyskutować.
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:18   #294
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47017371]Zupełnie do mnie nie trafia ta argumentacja.
Jego obowiązkiem nie ma być wskazanie najlepszego według siebie lekarza, który dokona zabiegu, którego ten odmawia, a lekarza, który dokona zabiegu, którego ten odmawia.[/QUOTE]

no tak bo co to za roznica jaki rzeznik najwazniejsze by sie zgodzil
Jak by cos sie stalo, to wkoncu bardzo powazny zabieg, to pewno pani Agnieszka by w mediach plakala ze jej takiego lekarza polecil, i teraz juz napewno nigy nie bedzie miala dzieci
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-06-24 o 13:21
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:22   #295
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Czy ja wiem, czy to taki bardzo poważny zabieg, w końcu chodzi o wywołanie porodu, i to stosunkowo jeszcze niedużego dziecka, po normalnym terminowym porodzie chyba może być więcej komplikacji.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:25   #296
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, czy to taki bardzo poważny zabieg, w końcu chodzi o wywołanie porodu, i to stosunkowo jeszcze niedużego dziecka, po normalnym terminowym porodzie chyba może być więcej komplikacji.
Po naturalnej śmierci takiego dziecka w łonie zresztą również.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:35   #297
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez treselle0 Pokaż wiadomość
Co wiecej wybrała dr, który nie kryje się ze swoimi poglądami
ale to też tak nie działa.
sama prowadziłam ciążę u lekarza, który podpisał Deklarację. z perspektywy czasu widzę jego poglądy.
ani on, ani ja nie podjęliśmy dyskusji ideologiczno-światopoglądowej na pierwszej wizycie. na drzwiach prywatnego gabinetu nie było krzyża, biblia nie leżała na stoliczku w poczekalni.
ba! mi do głowy nie przyszło, że lekarz (jakikolwiek) może kierować się jakimiś poza medycznymi czynnikami...

dla mnie Deklaracja jest ważna. wiem do kogo nigdy nie pójdę.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:46   #298
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Wprost zrobilo wywiad z innym lekarzem poloznikiem i on swietnie zauwazyl:

"- Przecież nie jesteśmy bezrozumnymi istotami. Gdy decydujemy się na specjalizację, która może stanąć w konflikcie z moim sumieniem, to przecież nie musimy jej wybierać. Nie każdy musi być ginekologiem. Ginekologów nie bierze się z łapanki - przekonywał. Zaznaczył też, że o leczeniu pacjenta lekarz powinien decydować jedynie w oparciu o wiedzę medyczną, a nie swoje przekonania."

tu calosc

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

i kontynuujac ta droge myslenia: jak jestem wegeterianinem to nie ide na sprzedawce do dzialu miesnego i nie rzadam klauzuli sumienia bo mi przekonania zabraniaja mieso sprzedawac i chce tylko parowki sojowe dotykac ;P Jest wiele innych dzialow w marketach, np odziezowy ;P

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-06-24 o 13:48
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:51   #299
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Cytat:
i kontynuujac ta droge myslenia: jak jestem wegeterianinem to nie ide na sprzedawce do dzialu miesnego i nie rzadam klauzuli sumienia bo mi przekonania zabraniaja mieso sprzedawac i chce tylko parowki sojowe dotykac ;P Jest wiele innych dzialow w marketach, np odziezowy ;P
nie ma to jak trafne porownanie, sprzedawanie miesa a zabicie dziecka

zreszta niby jest bardzo dobrym lekarzem i nie wiemy ile dzieci dzieki jemu sie urodzilo
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-06-24 o 14:02
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 14:00   #300
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
[COLOR=Silver]

nie ma to jak trafne porownanie, sprzedawanie meisa a zabicie dziecka
Napisze jeszcze raz bo widze ze nie czytalas watku. Porownania nie maja pokazywac tej samej sytuacji (bo tak nie dzialaja) tylko ten sam mechanizm w roznych sytuacjach. To co opisalam przedstawia mechanizm wyboru pracy ze wzgledu na przekonania powiedzmy "moralne". Nawet nie wspomnialam o terminacji ciazy czy jak upierasz sie to nazywac jako zabicie dziecka.
Mam nadzieje ze teraz latwiej Ci bedzie zrozumiec co to jest porownanie

Przy okazji: w polskim prawie ludzki embrion przed narodzinami jest nazywany plodem, nie dzieckiem. Z jakiegos powodu chyba jednak rozroznia sie te etapy wzrostu od podzialu zaplodnionej komorki do dojrzalego doroslego czlowieka, nie sadzisz?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 21:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.