W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-07-03, 15:40   #2581
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cucciola, by³a¶ w Firenze?

Ja dzi¶ rozmyslam o Chorwacji, wyspie Pag. To ostatnie miejsce do którego mamy niezbyt daleko (650 km) a w którym nie byli¶my. Reszta to ju¿ tylko prom..
A ChorwacjA dalej jest tañsza ni¿ Wlochy. Marzy mi sie Salento Ale dluga droga


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-03, 15:59   #2582
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
ola
Jaaaaaa??
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-03, 19:06   #2583
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Wa³a¶nie te t³umy mi siê nie podoba³y, chocia¿ prawie w ka¿dym turystycznym miejscu s± t³umy, ale w Pradze to by³a taka fala, wszyscy chodzili w te same miejsca. Kilka razy spotka³am te same osoby w ró¿nych miejscach.

Poza tym nie podoba³o mi siê, ¿e zmuszaj± do zostawiania 15% napiwków, tym bardziej, ¿e ceny maj± europejskie. Informacje o tej op³acie czêsto umieszczane by³y na ostatniej stronie menu,napisane ma³ym druczkiem.

Nastêpnie, podej¶cie "turysto wyskakuj z kasy i nie marud¼!"

Osatnia rzecz, która mnie wnerwi³a to nieuprzejmo¶æ. Weszli¶my do knajpy, nikt nas nie poinformowa³, ¿e zamykaj± za pó³ godziny. Zamówili¶my po piwie, jeste¶my w po³owie, a kelner podchodzi i ni z gruszki ni z pietruszki "P³acicie kart± czy gotówk±?" ot tak... rozumiem, ¿e chc± do domu, ale mo¿naby³o powiedzieæ to uprzejmiej... Oczywi¶cie 15% doliczone
ciekawi mnie czy bardziej mi sie bedzie podobala Praga czy Budapeszt. z tym doliczaniem to moze tak jak tu we Wloszech to "coperto" doliczaja. i tak w dwojke juz 6 euro jest wyrzucane w bloto
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 10:42   #2584
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 363
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
Italia, widzê, ¿e Twój optymizm jest ogromny
Co zrobiæ... Za bardzo kocham ten kraj, tym bardziej Squadrê Azzurrê :thumbup: .
Mam nadziejê, ¿e za rok odwiedzê ten wspania³y kraj.
Zaraz zabieram siê za w³oski - dosta³am repetytorium. W szkolê uczê siê tylko angielskiego i niestety niemieckiego :banghead:
Italia_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 13:01   #2585
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bylismy wczoraj wieczorem z wizyta w szpitalu.
Po raz pierwszy w zyciu widzialam 2 dniowego szkraba!
Najpierw pojechalismy do Prenatala gdzie mieli otwarta liste prezentow i kupilismy im elektroniczna nianie.
A potem do szpitala.
Mama oddala malego Christiana w ramiona swojej ciotki a ten sie uwaznie przygladal kto to, machal rekami i krzywil sie - co zostalo odebrane zgodnie jako usmiech.
Pogadalismy troszke i wyszlismy jak sie pojawili nastepni goscie bo miejsca malo bylo. Jeszcze kuzyna spotkalismy - czyli tate w korytarzu i poszlismy do ciotki do jej sklepu zlozyc gratulacje - po drodzie bylo.

Tesciu nie chcial isc.

Alcon - no to ja sie z takim traktowaniem w knajpie nie spotkalam.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 16:32   #2586
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Italia_ Poka¿ wiadomo¶æ
Co zrobiæ... Za bardzo kocham ten kraj, tym bardziej Squadrê Azzurrê :thumbup: .
Mam nadziejê, ¿e za rok odwiedzê ten wspania³y kraj.
Zaraz zabieram siê za w³oski - dosta³am repetytorium. W szkolê uczê siê tylko angielskiego i niestety niemieckiego :banghead:
Moj entuzjazm przez wyjazdem do Italii byl podobny do twojego ,a moze wiekszy, bo zrobilam kilka bardzo glupich rzeczy, zeby wyjechac jak najszybcej, ale okazalo sie, ze zderzenie z rzeczywistoscia bylo bardzo bolesne, to nie jest kraj ,jak to Sjoanna powiedziala, sosem pomidorowym plynacy.....

Ignorancja, bardzo czesto rasizim, uprzedzenia, ktorymi to czesto utrudniaja Ci zycie, cudoziemcy maja tu dosc ciezko, mafia, w tej chwili tez kryzys ekonomiczny, pracy nie ma......

Wlochy to z cala pewnoscia przepiekny kraj, wedlyg mnie w Italii prawie nie ma brzydkich miejsc (oprocz Rzymu ) ,wspaniala kuchnia,klimat, muzyka.....ale ludzie i ich mentalnosc,to juz zupelnie inna bajka, psuje wszystko.....

Pamietam,ze przez wiele lat NIGDY nie uslyszalam niczego pozytywanego na temat wlochow od innych cudoziemcow mieszkajacych tam, ale nie zniechecalo mnie to, twarda bylam

az po 11 latach sie poddalam, w tym kraju nie da sie zyc
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 16:35   #2587
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Da, da.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

A, w³a¶nie, Romanaccia, zostajesz w Argentynie czy siê ewakuujesz?
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 16:45   #2588
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
Da, da.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

A, w³a¶nie, Romanaccia, zostajesz w Argentynie czy siê ewakuujesz?
Nie wiem jeszcze, mam dwa miesiace na decyzje, potem prawdopodobnie pojade do Ekwadoru.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 16:51   #2589
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

A na teraz jest pol na pol?
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 16:53   #2590
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
A na teraz jest pol na pol?
Mam totalna papke w mozgu teraz i prawde mowiac nie mam pojecia co mam zrobic.... cos moze zdecyduje wkoncu
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 19:12   #2591
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

oo tle napisalyscie, a mi sie nic nie wyswietlalo wrzucilam nowe fotki wyszykowalam meza i pierworodnego na weekendowe wesele, jeszcze tylko koszule doprasuje, bede miec spokoj gdyby nie te upaly to polazilabym po sklepach

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
hihihi stary Kowalski

Wiesz ja mam familiê du¿±, ju¿ 4 dzieciaczków ma³ych i strasznie mi siê do wszystkich têskni. Jestem tutaj od 1,5 roku, wiêc te¿ nie a¿ tak d³ugo, ¿eby siê "zakorzeniæ"
rozumiem Cie, gdybym miala do kogo i dla kogo przyjezdzac to tez napewno bym to robila

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Ciao Bellezze!

Princi trzymaj siê kochana. Widzia³am fotki Maleñstwa w K. - jest piêkny. Jak Flaviowi podobaj± siê pó³kolonie?
Wybieramy siê w Twoje strony na pocz±tku sierpnia. Nie mam jeszcze dok³adnego planu, ale Matera i Alberobello s± na li¶cie must see Ciekawa jestem jak bêdzie z cenami, bo chcia³abym przenocowaæ w trullo, ale znaj±c ¿ycie to w sezonie ceny s± podwójne, jak nie potrójne


Ju¿ siê nie mogê doczekaæ wyjazdu. 29.07 jedziemy do Milano, a nastêpnego dnia mamy samolot do RC.

Cuciola ale Ty masz figurê!!! Piêknie wygl±da³a¶.
Flavcio zadowolony, moze nie sa to zajecia takie jakbym chciala, ale wiesz lepiej na takich niz w domu sie kisic i nudzic, tak to rano "oporzadzam" troche mieszkanie i obiad, inaczej bym zwariowala
my spalismy w takich trulli niedaleko Cisternino, super!
o to jak bedziesz w Matrze to nie zahaczysz do mnie na kawke? herbate tez mam jakby co!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 19:29   #2592
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 363
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Moj entuzjazm przez wyjazdem do Italii byl podobny do twojego ,a moze wiekszy, bo zrobilam kilka bardzo glupich rzeczy, zeby wyjechac jak najszybcej, ale okazalo sie, ze zderzenie z rzeczywistoscia bylo bardzo bolesne, to nie jest kraj ,jak to Sjoanna powiedziala, sosem pomidorowym plynacy.....

Ignorancja, bardzo czesto rasizim, uprzedzenia, ktorymi to czesto utrudniaja Ci zycie, cudoziemcy maja tu dosc ciezko, mafia, w tej chwili tez kryzys ekonomiczny, pracy nie ma......

Wlochy to z cala pewnoscia przepiekny kraj, wedlyg mnie w Italii prawie nie ma brzydkich miejsc (oprocz Rzymu ) ,wspaniala kuchnia,klimat, muzyka.....ale ludzie i ich mentalnosc,to juz zupelnie inna bajka, psuje wszystko.....

Pamietam,ze przez wiele lat NIGDY nie uslyszalam niczego pozytywanego na temat wlochow od innych cudoziemcow mieszkajacych tam, ale nie zniechecalo mnie to, twarda bylam

az po 11 latach sie poddalam, w tym kraju nie da sie zyc
Rzym to wieczne miasto - jest cudny. Ale rozumiem, nie ka¿dy mo¿e akurat interesowaæ siê histori±.

Tak samo jest w Polsce, u nas to jest nawet skrajny rasizm. Mo¿e nie we wszystkich miastach jest tak ¼le. San Marino tak¿e jest piêkne.

Ja jeszcze niczego nie planujê, by mieszkaæ. Mam 17 lat, chcia³abym nawet maturê z w³oskiego pisaæ. Zamierzam byæ t³umaczem, nie tylko w³oskiego, a jak nie wypali to chocia¿ rezydentem albo przewodnikiem, wiêc Italiê bêdê mia³a zawsze na oku

Tak, s³ysza³am. Nie ma pracy i W³osi wyje¿d¿aj± :c

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem jeszcze, mam dwa miesiace na decyzje, potem prawdopodobnie pojade do Ekwadoru.
Ekwador - ¶wietnie. D³ugo musia³a¶ uczyæ siê podstaw hiszpañskiego ?
Italia_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-04, 19:52   #2593
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez Italia_ Poka¿ wiadomo¶æ
Rzym to wieczne miasto - jest cudny. Ale rozumiem, nie ka¿dy mo¿e akurat interesowaæ siê histori±.

Tak samo jest w Polsce, u nas to jest nawet skrajny rasizm. Mo¿e nie we wszystkich miastach jest tak ¼le. San Marino tak¿e jest piêkne.

Ja jeszcze niczego nie planujê, by mieszkaæ. Mam 17 lat, chcia³abym nawet maturê z w³oskiego pisaæ. Zamierzam byæ t³umaczem, nie tylko w³oskiego, a jak nie wypali to chocia¿ rezydentem albo przewodnikiem, wiêc Italiê bêdê mia³a zawsze na oku

Tak, s³ysza³am. Nie ma pracy i W³osi wyje¿d¿aj± :c

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------



Ekwador - ¶wietnie. D³ugo musia³a¶ uczyæ siê podstaw hiszpañskiego ?

Skad wiesz, ze Rzym jest cudowny skoro nigdy tam nie bylas?
Ja mieszkalam w Rzymie przez 5 lat i nic cudownego w nim nie widze, Rzym to nie tylko Koloseum, Fontanna Di Trevi czy Watykan, ladna czesc Rzymu to tylko scisle centrum, cala reszta jest obskorna, brodna i zaniedbana, zycie toczy sie poza turystycznymi miejscami w zaniedbanych dzielnicach, na zasmieconych ulicach,to strasznie chaotycznie miasto, bez ladu i skdalu, komunikacja miejska lezy i kwiczy, jest brodno i smierdzaco i niestety bogata historia nie ma z tym nic wspolnego, to miasto na weekendowy wypad, zeby pozwiedzac strategiczne punkty miasta, do zycia sie nie nadaja....przynajmniej moim zdaniem, nie lubie rzymskiego tumiwisismu i chaosu, nie mowiac juz o brodzie.

W Polsce nie zyja tylu cudoziemcow z calego swiata jak we wloszech, w Italii jest ich kilka milionow, w stolicy ma sie wrazenie, ze jest wiecej cudoziemcow niz wlochow, rasizm w tym kraju ma zupelnie inny wymiar niz w polsce, bo chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak to wyglada w Italii, rasizm jest tu na porzadku dziennym, cala masa uprzedzien (co z jednej strony rozumiem) i totalna ignorancja, co niestety jest czescia wloskiej mentalnosci.
Jak kiedys zdarzy sie, ze zamieszkach we wloszech sama przekonasz sie o czym mowi i na pewno nie bedzie to przyjemne, chociaz zycie Ci jak najlepiej.


Po wlosku i hiszpansku mowie biegle i pracuje jako tlumacz, najpierw nauczylam sie wloskiego, potem hiszpanskiego, a ze te jezyki sa do siebie bardzo podobne, zwlaszcza pod wzgledem gramatyki nauka poszla ekspresowo,to byla tylko kwestia nauki slownictwa.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 08:03   #2594
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dzieñ dobry dziewczynki!
U nas dzi¶ szaro i buro, ale nie pada i temperatura jest taka jak lubiê

princi Czy nasz Flavcio nie próbuje mówiæ po polsku do innych dzieci? Powiem Ci, ¿e to piêkne, ¿e uczysz go jêzyka nied³ugo bêdzie móg³ sobie z Julusiem porozmawiaæ

sjoanna Widzia³am wczoraj Saving Mr. Banks, super film, nie mog³am siê oderwaæ! Uwilbiam Toma Hanksa i Emmê Thompson

Romanaccia jeste¶ szalona! Italia, Argentyna, Ekwador, co dalej?

cuciola Chorwacja te¿ chcê!

Italia widzê, ¿e jeste¶ zauroczona W³ochami

Edytowane przez aleksandramaj
Czas edycji: 2014-07-05 o 08:04
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 08:58   #2595
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cze¶æ dziewczyny

Od pa¼dziernika wyje¿d¿am do Turynu na pó³ roku na stypendium Erasmus Czy która¶ z Was tam mieszka? Albo kiedy¶ by³a? Chcia³abym siê dowiedzieæ Waszych opinii o tym mie¶cie, ka¿da informacja siê przyda!
Tindomerel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 09:35   #2596
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej... ja was czasem podczytuje ale nie mam kiedy sie odezwac.

No mi tez Rzym nei przypad do gustu ale to raczej jak kazde duze miasto z powodu tloku, turystow i brudu.


Ja mieszkalam kilka miesiecy w Turynie ale szczerze mowiac nie podobalo mi sie tam zbytnio....
Co do fajnych miejsc to fajnie jest wjechac na Mole.

Pamietam tez super restauraco/bar La Casa del Demone.... maja super wystroj z trumnami i szkieletami. Jedzenie tez jest super ale maja mieso sprowadzane z Argentyny i kosztuje dosc sporo.

Ogolne jako region tez specjalnie nic tam ciekawego nie ma. Jak lubisz gory i wspinaczke to w Val di Susa jest strasznie duzo fajnych ferrat i scian do wspinaczki.


Ja w ogole dziewczyny jestem strasznie zestresowana bo musze magisterke napisac do 1 czerwca ehhh..... jeszcze troche mi brakuje... najsmieszniejsze jest, ze chyba tylko ja i inna dziewczyna z mojej grupy bedziemy sie bronic tak wczesnie -_-....ach ci wlosi jak sobie wszystko biora ze spokojem....
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy

Edytowane przez paulinka1128
Czas edycji: 2014-07-05 o 09:37
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 09:55   #2597
Tindomerel
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 775
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Paulinka dziêkujê za szczer± odpowied¼! Czyta³am w³a¶nie na ró¿nych forach, ¿e jest to bardziej miasto przemys³owe. A powiedz mi jak tam jest z ¿yciem nocnym? Jest du¿o m³odych ludzi?
Tindomerel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 10:12   #2598
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Czesc i czolem!
Ja tak na szybko – caly czas was podczytuje, teraz znow jestem w pracy. Ostatnio byli u mnie znajomi – pojezdzilismy troche, pozwiedzalismy i bylo sympatycznie. Teraz z kolei oczekuje na odwiedziny siostry z mezem i z dziecmi – troche sie obawiam jak to bedzie, no ale czas pokaze.
Cuciola – bardzo ladnie sie prezentowalas na pokazie. Wszystkie panny bardzo dorodne – mlode, zgrabne i powabne. Obserwowalam wasze buty i jestem w szoku J
Princi – widze, ze mamusia z ciebie pelna para! A jak tam interes sie kreci?
Paulinka – ale 1 czerwca w przyszlym roku tak? To jeszcze masz sporo czasu .. !! chyba, ze mialas na mysli inny miesiac.
Sjoanna – a jaki byl maly Cristianek? Taki czarniutenki I sniady? Wloskie dzieci sa takie sliczne, ciemniutkie. Ostatnio panuje chyba troszke moda na imie Cristian, no I Alessandro tez. To ty nastepna!
Z nowosci to kupilam sobie gitare – zawsze marzylam zeby grac na jakims instrumencie a nigdy w domu nie bylo na to ani pieniedzy ani mozliwosci. Gitara w sumie wydaje mi sie prostsza w obsludze i do nauczenia (niz np. fortepian, na ktory i tak mnie nie stac a co dopiero nauczyciel i lekcje). Ale pobrzdekalam kilka razy i nie bylo potem czasu bo goscie, bo praca a pozno wieczorem nie chce ludziom wygrywac koncertow. Pewnie skonczy sie na 3 akordach ;-)

Ja jednak tez bede bronic Rzymu – moze sa i brudne dzielnice – te dalsze, ale ja mieszkalam przez pol roku w okolicach La Sapienza i kliniki Umberto I, blisko Villa Torlonia i bylo cudnie. Chetnie bym sie tam przeniosla. Owszem – jest masa turystow, studentow, przyjezdnych i to sprawia ze ludzie jednak sa bardziej otwarci na obce kultury. Znalazlam szybko znajomych, z roznych krajow – bylo zawsze cos nowego do obejrzenia, zoganizowania, milion mozliwosci. Te pol roku wspominam jako najlepsze chwile w zyciu. O Rzymie moglabym opowiadac godzinami.
Ale wiadomo – ile ludzi tyle opinii. Teraz “skonczylam” w jakiejs dziurze i wyjscie do kina zakrawa o wydarzenie roku. A tam… koncert Stinga za darmo na Circo Massimo gdzie prezentowala Angie Jolie w przede dniu moich urodzin… Koncert fortepianowy w Villa Medici w ogrodzie ze swiecami (bilet zalatwil mi pewien Fracuz), monodrama z Giovanna Mezzoggiorno w teatrze i pelno innych. Jadlam nespole z drzewek, ktore sobie dziko rosly – nie znalam tych owocow wczesniej.. Oj sie troszeczke rozmarzylam.

Ale przyznam ,ze kiedys tez bylam zakochana we Wloszech, nosilam taki wisiorek w formie wloskiego buta-mapy i cieszylam sie jak dziecko gdy moglam zwiedzic nowe miejsce. Teraz oczywiscie poglady mi sie zmienily, zweryfikowaly. Ale moze to tez kwestia nastawienia. Zrazilam sie wiele razy wiec trudno z tym smym entuzjazmem patrzec na kraj gdzie sie uslyszalo “torna nel tuo paese di merda” itd..
Dobra koncze bo robota stoi.
Milej niedzieli!
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 10:47   #2599
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 394
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi, ale z tym rasizmem (oraz "wroc do swojego kraju" ) spotykamy sie wszedzie. Ja mam szczescie, ze moj region i ogolnie miasto jest spokojne, ale w innych czesciach UK jest bardziej nerwowo.
PS mnie nadal cieszy jak dziecko zwiedzanie IT, jedzonko itd ale trzezwo patrze na reszte. Taki zdrowy dystans troche sie nastawienie zmienia po zamieszkaniu, to fakt.
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 11:03   #2600
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

mialo byc pierwszego sierpnia :P ehhh juz mi mozg odmawia posluszenstwa ^^

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Poka¿ wiadomo¶æ
Paulinka dziêkujê za szczer± odpowied¼! Czyta³am w³a¶nie na ró¿nych forach, ¿e jest to bardziej miasto przemys³owe. A powiedz mi jak tam jest z ¿yciem nocnym? Jest du¿o m³odych ludzi?
Po dyskotekach nie chodzilam ale na piazza vittorio jest bardzo duzo fajnych barow.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 13:32   #2601
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

hej!

paulinka trzymam kciuki za pisanie i obrone!

Cytat:
Cuciola – bardzo ladnie sie prezentowalas na pokazie. Wszystkie panny bardzo dorodne – mlode, zgrabne i powabne. Obserwowalam wasze buty i jestem w szoku J

ja akurat lubie wysokie obcasy na wyjscie a ze mam wysokiego tz-ta to moge sobie pozwolic

ja bylam turystycznie w Rzymie i

ja wieczorem sie wybieram na chinskie papu
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-05, 17:43   #2602
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Bambi - Maly Christian na czarne wloski.
A na gitarze uczysz sie sama czy chodzisz na lekcje?

A co do tego co sie dzieje w Rzymie - ja o fajnych koncetrach to slysze ale w Mediolanie a nie w Rzymie niestety!

Paulina - dasz rade! Siedz i pisz!
Potem bedziesz miec z glowy!
A my ci kciukami pomozemy.

Romanaccia - Hola Ecuador!
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-06, 00:05   #2603
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Jaaaaaa??
drobny gest a bardzo duzo dla mnie znaczy

cuci
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-06, 00:55   #2604
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia - Hola Ecuador!
Jeszcze nie wiem czy Hola czy nie....jestem niezdecydowana....
zrobilam zaklad ze znajomymi, jak Argentyna wygra mistrzostwa swiata to tu zostaje w przeciwnym razie wyjade

Princi -ucaluj dzieciaczki od Coci Romanacci


Bambi - Jesli chodzi o Italie, to rowniez i moje marzenia, wyobrazenia o tym kraju zweryfikowala szara rzeczywistosc, mysle, ze to nie jest kewstia nastawienia, no moze w jakims stopniu tez, jak mi klapki z oczu spadly to odrazu sie odkochalam..... i ja rowniez sie zrazilam.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-06, 10:13   #2605
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ

cuci
i jak bylo? Ty to masz blisko, pewnie juz zwiedzalas

mniam, ale pojadlam, spaghetti ryzowe z warzywami i pollo in agrodolce
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-06, 14:27   #2606
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

A ja bylam dzisiaj w OVS.
Kupilam sobie bluzeczke (7 euro z 10), slodka letnia pizamke (bluzeczka na ramiaczkach i spodenki -rozmiar M 5 euro z 10) i zielona szarfe -bedzie na zime-jesien (3 euro z 15!)
Niestety tych rzeczy na ich stronie internetowej nie znalazlam zeby wam pokazac.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-06, 17:30   #2607
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
A ja bylam dzisiaj w OVS.
Kupilam sobie bluzeczke (7 euro z 10), slodka letnia pizamke (bluzeczka na ramiaczkach i spodenki -rozmiar M 5 euro z 10) i zielona szarfe -bedzie na zime-jesien (3 euro z 15!)
Niestety tych rzeczy na ich stronie internetowej nie znalazlam zeby wam pokazac.
na taki ukrop pizama? ja w samych majtkach spie

tez dzisiaj bylam na sklepach, ale kupilam tylko 1 bluzke i stanik do biegania. miezylam tez inne bluzki ale jakies powyciagane byly
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-07, 09:59   #2608
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Rozplywam sie, jest milion stopni, do tego mamy znowu mrowki, wystaczy ze spadnie jakis okruszek i jest juz ich pelno, codziennie o swicie po karmieniu musze myc taras, masakra

cucciola79
co porabiacie, chodzicie na plaze czy lekarz nie kazal? co z ta ematoma?

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieñ dobry dziewczynki!
U nas dzi¶ szaro i buro, ale nie pada i temperatura jest taka jak lubiê

princi Czy nasz Flavcio nie próbuje mówiæ po polsku do innych dzieci? Powiem Ci, ¿e to piêkne, ¿e uczysz go jêzyka nied³ugo bêdzie móg³ sobie z Julusiem porozmawiaæ
A Ty juz na warszawskiej ziemi?
Flavcio czesto mieszka slowka, no ale wloski przewaza niestety...ale wszystko ladnie tlumaczy z polskiego na wloski, moze przyjdzie ten moment ze i bedzie mowil po polsku pelnymi zdaniami!

Cytat:
Napisane przez Tindomerel Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny

Od pa¼dziernika wyje¿d¿am do Turynu na pó³ roku na stypendium Erasmus Czy która¶ z Was tam mieszka? Albo kiedy¶ by³a? Chcia³abym siê dowiedzieæ Waszych opinii o tym mie¶cie, ka¿da informacja siê przyda!
Turyn troche nudne miasto dla studentow, ale zawsze to jakies fajne nowe doswiadczenie w innym kraju!

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc i czolem!
Ja tak na szybko – caly czas was podczytuje, teraz znow jestem w pracy. Ostatnio byli u mnie znajomi – pojezdzilismy troche, pozwiedzalismy i bylo sympatycznie. Teraz z kolei oczekuje na odwiedziny siostry z mezem i z dziecmi – troche sie obawiam jak to bedzie, no ale czas pokaze.
Princi – widze, ze mamusia z ciebie pelna para! A jak tam interes sie kreci?
a gdzie Ty bylas jak Cie tu nie bylo?
narazie miasteczko opustoszalo wszyscy w seconda casa nad morzem to interes stoi, nie ma za duzo ludzi, ale to i lepiej, bo tak sobie "kalkulowalam" ze w lato bede sie zajmowac dziecmi, mam tylko pania do sprzatania a maz codziennie zachodzi zajrzec itd.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze nie wiem czy Hola czy nie....jestem niezdecydowana....
zrobilam zaklad ze znajomymi, jak Argentyna wygra mistrzostwa swiata to tu zostaje w przeciwnym razie wyjade

Princi -ucaluj dzieciaczki od Coci Romanacci
dziekowac!

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
A ja bylam dzisiaj w OVS.
Kupilam sobie bluzeczke (7 euro z 10), slodka letnia pizamke (bluzeczka na ramiaczkach i spodenki -rozmiar M 5 euro z 10) i zielona szarfe -bedzie na zime-jesien (3 euro z 15!)
Niestety tych rzeczy na ich stronie internetowej nie znalazlam zeby wam pokazac.
pokazuj cos upolowala! a ja w sob zaszlam do sklepu dzieciecego overkids maja fajne rzeczy i b tanio jest obkupilam Flavcia na jesien, tylko musze dzis wieczorem isc sweterek wymienic, bo jest za maly, kupilam na 4 latka a on na 5 latek nosi...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-07, 10:24   #2609
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Rozplywam sie, jest milion stopni, do tego mamy znowu mrowki, wystaczy ze spadnie jakis okruszek i jest juz ich pelno, codziennie o swicie po karmieniu musze myc taras, masakra

A Ty juz na warszawskiej ziemi?
Flavcio czesto mieszka slowka, no ale wloski przewaza niestety...ale wszystko ladnie tlumaczy z polskiego na wloski, moze przyjdzie ten moment ze i bedzie mowil po polsku pelnymi zdaniami!

pokazuj cos upolowala! a ja w sob zaszlam do sklepu dzieciecego overkids maja fajne rzeczy i b tanio jest obkupilam Flavcia na jesien, tylko musze dzis wieczorem isc sweterek wymienic, bo jest za maly, kupilam na 4 latka a on na 5 latek nosi...
Jeszcze na w³oskiej ziemi, l±dowanie na warszawskiej planujê w ¶rodê o 12.55
Próbowa³a¶ pu³apek na mrówki? Te¿ w tamtym roku mia³am, kupili¶my takie ma³e kwadratowe pu³apki, które siê na pod³ogê stawia i problem znikn±³.
Ty z Flavciem tylko po polsku rozmawiasz? Ciekawe jak Twoje ch³opaki bêd± ze sob± rozmawiaæ, mo¿e mix?
W³a¶nie sjoanna, rób zdjêcia i pochwal siê Princi Ty te¿ poka¿, co upolowa³a¶. Ja równie¿ dzieciaki obkupi³am, tylko ja mam czwórkê
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-07, 14:02   #2610
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

No ja nie spie nieubrana bo mam okna sypialni na ulice, okoliczne domy i areszt - wiec za duzo by bylo podgladajacych.
A przynajmniej mnie sie tak wydaje.

U mnie na szczescie po dokladnym popryskaniu okien preparatem z Eurospinu mrowki sobie znalazly jakas inna stolowke i nie przychodza.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 17:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.