Shih tzu - cz. IV - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-01, 17:42   #1291
Paulinka7
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 102
Dot.: Shih tzu - cz. IV

A to 1. piesek którego kumpela kupiła - zobaczcie co z niego wyrosło - miał być 100% shih tzu ..... dodawałam zdjecia wczesniej gdy był mniejszy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10366153_295631727264237_6957300574996396338_n.jpg (34,5 KB, 39 załadowań)
Paulinka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 21:21   #1292
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Paulinka7 Pokaż wiadomość
A to 1. piesek którego kumpela kupiła - zobaczcie co z niego wyrosło - miał być 100% shih tzu ..... dodawałam zdjecia wczesniej gdy był mniejszy.
Qurdelek tak czy siak urocza z niego kulka
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 08:54   #1293
ilona1105
Przyczajenie
 
Avatar ilona1105
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ten piesio wygląda jak mieszanka z Cavalierem
ilona1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:51   #1294
misspasta
Przyczajenie
 
Avatar misspasta
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Witam,
mam 3 miesiecznego shih tzu. Jest pieskiem aktywnym, lubi jeść(karma purina pro plan jagniecina+ryz, 5 malych porcji dziennie, ostatnia o godz 20), jest zaszczepiony (byla kwarantanna), odrobaczony.
Niestety od dwoch tygodni mam z nim problem - co 5 dni (czyli juz robil to 3 razy) rano, o godz 5-6, wymiotuje żółtą pianą.
Przetrząsnełam wiele wątków na ten temat, byłam u weta. Odrobaczylismy go znowu (nie mial robakow), dostalam probiotyki purina pro plan do sypania na karme (tez nie dziala jak widac), dostaje karme godzine-dwie przed snem zeby nie chodzil spac glodny, na podworku podjada troche trawy/galązek, wiekszosc rzeczy zdaze mu wyjac z pyska (np półzdechle pszczoły ).
Ale nadal nie wiem dlaczego wymiotuje ???
Czy ktos mial taka sytuacje ze swoim psem? warto zaczac robic mu badania krwi/prob watrobowe?
misspasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 13:51   #1295
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Według mnie jest zdecydowanie za długa przerwa w karmieniu. W ciągu dnia je 5 razy,a nocna przerwa już od 20? Ja bym zaczęła od przesunięcia ostatniego posiłku na maksymalnie późną porę (22-23 minimum).
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:49   #1296
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Shih tzu - cz. IV

A ile razy dziennie powinien jeść piesek który m 4 miesiące i 20 dni? bo moja je tylko 3 razy i ostatni posiłek ok 19.00 więcej niechce a już wogule suchej karmy wybrzydza
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:06   #1297
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Mój mały też wybrzydzał ale od kiedy zmieniłam na tą karmę to chętnie suche wcina http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...applaws/356904
Problem ze zwracaniem pianą też mieliśmy kilka razy (wet stwierdził, ze piesek zdrowy)- zaczęłam dawać ostatni posiłek przed samym snem około 23:00 tak jak pisze a_na i od razu po przebudzeniu małe śniadanko i problem póki co minął i mam nadzieję, że nie wróci.
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 20:11   #1298
misspasta
Przyczajenie
 
Avatar misspasta
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: Shih tzu - cz. IV

wczesniej dostawal o 18, dopiero niedawno zmienilam mu na 20. ok od jutra sprobuje dawac wczesniej pierwszy a ostatni jeszcze pozniej moze juz nie bedzie wymiotowal spanikowalam troche bo zdarzylo sie to az 3 razy w przeciagu ostatnich 2 tygodni ma specjalna karme dla wrazliwcow (na jagniecinie, tak mi polecila pani z hodowli) ale ostatnio bylismy na dzialce, mogl zjesc jakies owoce z trawy czy cos..

Ccarolinaa a moze poprostu za duzo sypiesz? ja tez sypalam za duzo i nie jadl, teraz zmniejszylam porcje i wcina jak szalony
misspasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:48   #1299
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Mój mały też wybrzydzał ale od kiedy zmieniłam na tą karmę to chętnie suche wcina http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...applaws/356904
Problem ze zwracaniem pianą też mieliśmy kilka razy (wet stwierdził, ze piesek zdrowy)- zaczęłam dawać ostatni posiłek przed samym snem około 23:00 tak jak pisze a_na i od razu po przebudzeniu małe śniadanko i problem póki co minął i mam nadzieję, że nie wróci.
Moja od małego je eukanube z jagnięciną ale już jej zbrzydła i postanowiłam jej zmienić na acana puppy small i na razie jej podaje 2 łyzki stołowe eukanuby i 2 łyżki stołowe acany
Cytat:
Napisane przez misspasta Pokaż wiadomość
Ccarolinaa a moze poprostu za duzo sypiesz? ja tez sypalam za duzo i nie jadl, teraz zmniejszylam porcje i wcina jak szalony
no własnie nie wiem już sama daje jej 2 łyżki stołowe eukanuby i 2 acany mam nadzieję że to nie za dużo a ile się powinno dawać??
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:03   #1300
martyna1223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Na każdym opakowaniu karmy jest z tyłu dawkowanie, które uzależnione jest o wieku i wagi psa. To ważne, żeby się tym sugerować, ponieważ w zależności od składu karmy pies może jeść więcej lub mniej. Problem z żółtą pianą u nas też wystąpił i od czasu do czasu powtarza się. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że pies jest głodny. Staram się teraz ostatni, maleńki posiłek dawać około godziny 23, a rano od razu śniadanie. Póki co pomaga, zobaczymy na jak długo.
martyna1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 15:46   #1301
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Paulinka7 Pokaż wiadomość
A to 1. piesek którego kumpela kupiła - zobaczcie co z niego wyrosło - miał być 100% shih tzu ..... dodawałam zdjecia wczesniej gdy był mniejszy.
ten pies nie ma ani grama z shih tzu ile za niego dała?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 13:02   #1302
Klaudia141090
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Shih tzu - cz. IV

U mojego psa stwierdzono alergię na kurz, roztocza. Czy ktoś spotkał się z tematem odczulania? Zastrzyki podaje się co 5 miesięcy (3szt, po jednym co tydzień, potem dwa i trzy) i tak do końca życia (podobno) Zastanawiam się czy to aby bezpieczne, czy podawać czy zostawić jak jest? Pies się drapie głównie po uszach i łzawi (oczywiście raz więcej raz mniej raz wcale)
Klaudia141090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 18:31   #1303
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Ja miałam alergika ale zastrzyki podawane były inaczej - 1 zastrzyk raz na 3 miesiące, ale to było ponad 10 lat temu ...
Jedno jest pewne, pomagały. Bez zastrzyków piesek drapał się i gryzł niemiłosiernie tak mocno, że często lała się krew. Dodatkowo sunia wygryzała sobie duże połacie włosków. Minęło trochę czasu zanim zastrzyk zadziałał i alergeny zostały powoli z jej ustroju usunięte ale po nich problem tego strasznego drapania nigdy się już nie powtórzył
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 19:19   #1304
Klaudia141090
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Mi przedstawiono podawanie tych zastrzyków inaczej (jak opisałam) ale zastanawia mnie jedno, czy to bezpieczne? No i zastanawiam się też? Drapie się tylko po uszach i to tylko z rana (w ciągu dnia prawie wcale) oczy mu łzawią np. przez miesiąc trochę, potem wcale (i tak na przemian, raz coś jest raz nie) Nigdzie więcej się nie drapie, nie gryzie a z testów (z krwi) wyszło że uczulony na kurz/roztocza. Teraz jeszcze czekam na kolejne wyniki, czyli na jaki rodzaj tych roztoczy.
Klaudia141090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 19:54   #1305
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Dołączam się ja i mała Pusia (chyba, bo nikt nie umie zapamiętać tego imienia jak przychodzi co do wołania )
Mała urodziła się 4.06.2014, od wczoraj jest w nowym domu dzielnie znosi rozłąkę, w nocy zrobiła 2 pobudki na zabawę, ale nie piszczała dzisiaj praktycznie cały dzień śmiga w trawie albo śpi rozkoszna mam nadzieję, że tej nocy będzie więcej spać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140721_172022.jpg (150,4 KB, 39 załadowań)
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 17:15   #1306
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Mam problem z moją Tosią. Jak nie przypilnujemy jej to zjada swoje kupy ;/. Potrafi nawet przynieść ją do domu i skonsumować na kanapie -.-. Dostawała już specjalne tabletki, które podobno pomagają, ale nic z tego ;/. Zaraz będzie miała rok i nie możemy jej oduczyć. Jestem w 4. miesiącu ciąży i boję się, że jak będzie dziecko to będzie je przynosić do domu, do dziecka ;/. Mieliście taki problem? Co na to poradzić?
I jeszcze jedno pytanie, co zrobić, żeby pies nie jadł na kanapie? xD Moje oba shih tzu przynoszą sobie po pare kostek karmy i jedzą je na kanapie
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 19:05   #1307
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Dołączam się ja i mała Pusia (chyba, bo nikt nie umie zapamiętać tego imienia jak przychodzi co do wołania )
Mała urodziła się 4.06.2014, od wczoraj jest w nowym domu dzielnie znosi rozłąkę, w nocy zrobiła 2 pobudki na zabawę, ale nie piszczała dzisiaj praktycznie cały dzień śmiga w trawie albo śpi rozkoszna mam nadzieję, że tej nocy będzie więcej spać
W tym wieku powinna byc jeszcze z mama która uczylaby ja właściwych zachowań. Do 8 mego tygodnia. Wzięłas ja z pseudohodowli

Cytat:
Napisane przez czarnadamaxd Pokaż wiadomość
Mam problem z moją Tosią. Jak nie przypilnujemy jej to zjada swoje kupy ;/. Potrafi nawet przynieść ją do domu i skonsumować na kanapie -.-. Dostawała już specjalne tabletki, które podobno pomagają, ale nic z tego ;/. Zaraz będzie miała rok i nie możemy jej oduczyć. Jestem w 4. miesiącu ciąży i boję się, że jak będzie dziecko to będzie je przynosić do domu, do dziecka ;/. Mieliście taki problem? Co na to poradzić?
I jeszcze jedno pytanie, co zrobić, żeby pies nie jadł na kanapie? xD Moje oba shih tzu przynoszą sobie po pare kostek karmy i jedzą je na kanapie
Co do jedzenia odchodów to moze kup zwacze wołowe i dawaj jeden dziennie. Moj pies przestał jesc śmieci ze spacerów. Nie jadł nigdy swoich odchodów ale innych czasami sie zdarzało. Odkąd daje mi zwacze ńie interesują juz go zapachy . Czasami tez mozna dostac świeże wtedy żamrazam i daje mu na ochłode .
A co do jedzenia na kanapie to moj pies ma wstęp na kanapę jedynie zaproszony. Nieproszony ńie wchodzi . I nigdy absolutnie z jedzeniem . Zależy od Ciebie jak psu pokażesz... Jesli pozwalasz mu na to to normalne ze bedzie to robił.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 20:44   #1308
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Dołączam się ja i mała Pusia (chyba, bo nikt nie umie zapamiętać tego imienia jak przychodzi co do wołania )
Mała urodziła się 4.06.2014, od wczoraj jest w nowym domu dzielnie znosi rozłąkę, w nocy zrobiła 2 pobudki na zabawę, ale nie piszczała dzisiaj praktycznie cały dzień śmiga w trawie albo śpi rozkoszna mam nadzieję, że tej nocy będzie więcej spać
Rany...kto wydał tak młode szczenię? Ona powinna być jeszcze do minimum 8 tygodnia z matką i rodzeństwem.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 21:28   #1309
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Co do jedzenia odchodów to moze kup zwacze wołowe i dawaj jeden dziennie. Moj pies przestał jesc śmieci ze spacerów. Nie jadł nigdy swoich odchodów ale innych czasami sie zdarzało. Odkąd daje mi zwacze ńie interesują juz go zapachy . Czasami tez mozna dostac świeże wtedy żamrazam i daje mu na ochłode .
A co do jedzenia na kanapie to moj pies ma wstęp na kanapę jedynie zaproszony. Nieproszony ńie wchodzi . I nigdy absolutnie z jedzeniem . Zależy od Ciebie jak psu pokażesz... Jesli pozwalasz mu na to to normalne ze bedzie to robił.
No właśnie nie pozwalamy, jedzenie z psem ściągamy z kanapy, karcimy, ale co to da skoro jak zostaną same nawet na minutę w pokoju to znów są na tej kanapie
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 21:48   #1310
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez czarnadamaxd Pokaż wiadomość
Mam problem z moją Tosią. Jak nie przypilnujemy jej to zjada swoje kupy ;/. Potrafi nawet przynieść ją do domu i skonsumować na kanapie -.-. Dostawała już specjalne tabletki, które podobno pomagają, ale nic z tego ;/. Zaraz będzie miała rok i nie możemy jej oduczyć. Jestem w 4. miesiącu ciąży i boję się, że jak będzie dziecko to będzie je przynosić do domu, do dziecka ;/. Mieliście taki problem? Co na to poradzić?
I jeszcze jedno pytanie, co zrobić, żeby pies nie jadł na kanapie? xD Moje oba shih tzu przynoszą sobie po pare kostek karmy i jedzą je na kanapie
żwacze powinny pomóc
ale strasznie śmierdzą


mój psiak też czasem je na kanapie ale mi to raczej nie przeszkadza.
jeśli chcesz oduczyć swoje to musisz być konsekwentna. innego wyjścia nie ma. zganiaj z łóżka do skutku.

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
Dołączam się ja i mała Pusia (chyba, bo nikt nie umie zapamiętać tego imienia jak przychodzi co do wołania )
Mała urodziła się 4.06.2014, od wczoraj jest w nowym domu dzielnie znosi rozłąkę, w nocy zrobiła 2 pobudki na zabawę, ale nie piszczała dzisiaj praktycznie cały dzień śmiga w trawie albo śpi rozkoszna mam nadzieję, że tej nocy będzie więcej spać
i jak mała?

Edytowane przez aga_ton
Czas edycji: 2014-07-25 o 21:52
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:06   #1311
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
i jak mała?
Mała ma się świetnie grzecznie wcina wszystko, robi "ładne" kupki, zaczyna łapać o co chodzi z wychodzeniem na podwórko do toalety (wprawdzie nie zawsze uda nam się zdążyć, ale ma chęci ) i ma masę energii , właśnie poluje po dywanie na piłkę tenisową i oczywiście wszystkich kocha, liże etc Na całe szczęście ani razu w nocy nie piszczała, nie była smutna Tylko budzi, że chce siku
Poniżej zdjęcie z dzisiejszego miziania


KarolinaK, a_na - piesek nawet nie jest z hodowli typowej, to jacyś znajomi wujka mają sunię i postanowili jej "przedstawić" kolegę także standardowo mama jest pieszczochem domu a nie maszynką do robienia pieniędzy jak to w pseudohodowlach bywa (mam taką 3 km od domu ). I to, czy piesek nie jest za mały to było moje drugie pytanie zadane jeszcze telefonicznie, ale właścicielka powiedziała, że są samodzielne, a ciągle gryzą mamę, która od młodych już ucieka, chowa się i piszczy (faktycznie była trochę popuchnięta, nawet rozumiem właścicielkę, też bym nie umiała patrzeć jak się męczy, to mama była dla nich priorytetem )

Więc formalnie mam kochanego kundelka, który do złudzenia przypomina shih tzu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140726_102948.jpg (91,8 KB, 38 załadowań)
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 10:50   #1312
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Shih tzu - cz. IV

XminorXlosX dawaj więcej zdjęć Shih Tzowe maluchy są takie urocze
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:49   #1313
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość
KarolinaK, a_na - piesek nawet nie jest z hodowli typowej, to jacyś znajomi wujka mają sunię i postanowili jej "przedstawić" kolegę także standardowo mama jest pieszczochem domu a nie maszynką do robienia pieniędzy jak to w pseudohodowlach bywa (mam taką 3 km od domu ). I to, czy piesek nie jest za mały to było moje drugie pytanie zadane jeszcze telefonicznie, ale właścicielka powiedziała, że są samodzielne, a ciągle gryzą mamę, która od młodych już ucieka, chowa się i piszczy (faktycznie była trochę popuchnięta, nawet rozumiem właścicielkę, też bym nie umiała patrzeć jak się męczy, to mama była dla nich priorytetem )
Tak to jest,jak się laicy biorą za rozmnażanie...aż żal czytać.
I przypuszczam,że będzie kolejny raz...i następny...

Zapłaciłaś im za tego psa?
Życzę,żeby obyło się bez problemów behavioralnych - jak to często bywa u szczeniąt zbyt szybko zabranych od rodzeństwa i matki.
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:39   #1314
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Witajcie, dopiero odkryłam ten wątek Posiadam 3 letniego Shih Tzu (i kotkę Main Coona). Pies tak z rok temu miał nie miłe spotkanie z owczarkiem i został pogryziony. Kobieta znalazła znajdę i szła kupić kaganiec, a ten wyśliznął się z obroży Psina do tej pory ma uraz do dużych psów i jest w większości przypadkach agresywny. Tak wgl trafił się nam dominujący i uparty okaz. Nie pozwala sobie np. szelek założyć przez młodszą siostrę. Także charakterek to on ma Co do kleszczy to mimo spacerów po lesie i innych polach nie było problemu. Tzn parę się do niego przyczepiło, ale zawszę sama się ich pozbywałam. Za pierwszym razem był strach ale potem z górki poszło.
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Edytowane przez level_out
Czas edycji: 2014-07-29 o 15:41
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 18:12   #1315
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
XminorXlosX dawaj więcej zdjęć Shih Tzowe maluchy są takie urocze
Przedwczoraj odwiedziła nas ciocia z 3 letnią cziłało-ratlerką (nie umiem tego napisać poprawnie ) , która się boi innych psów, ciocia miała nadzieję, że nie będzie się bała takiego małego szczeniaka-suni najpierw przez 3 godziny utrzymywała dystans minimum 2m, później chciała powąchać małą jak jadła jak się Niunia zorientowała i się obróciła to się chciała bawić i w efekcie goniła większego psa prześmieszny widok, ale nie wiem czy bardziej mi było żal małej, bo posmutniała,że koleżanka się nie chce bawić, czy tamtej Tosi, że taka strachliwa Jak ja żałuję, że nie miałam choćby telefonu pod ręką

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Tak to jest,jak się laicy biorą za rozmnażanie...aż żal czytać.
I przypuszczam,że będzie kolejny raz...i następny...

Zapłaciłaś im za tego psa?
Życzę,żeby obyło się bez problemów behavioralnych - jak to często bywa u szczeniąt zbyt szybko zabranych od rodzeństwa i matki.
Po czym wnioskujesz? Bo woleli oddać bardzo małe szczeniaki, niż patrzeć jak podgryzają i sprawiają ból ich pupilowi?
Może to nie była idealna "domowa hodowla" psiaków, ale dla mnie to był jedyny sposób posiadania puchatego zwierzaka na gryzonie dostałam uczulenie, psy z normalną sierścią się lenią i nie chcę takiego w domu, po drugie mogą uczulać. Na rodowodowego albo chociaż z w pełni poprawnej hodowli mnie zwyczajnie nie stać. Sprawdzałam ceny - w mojej okolicy (do 50km) to 650zł wzwyż.

Jestem świadoma tego, że masz dużą wiedzę na ten temat, dlatego w razie problemów proszę raczej o pomoc, bo na razie to wyczuwam tylko krytykę
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:05   #1316
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez XminorXlosX Pokaż wiadomość

Po czym wnioskujesz? Bo woleli oddać bardzo małe szczeniaki, niż patrzeć jak podgryzają i sprawiają ból ich pupilowi?
Może to nie była idealna "domowa hodowla" psiaków, ale dla mnie to był jedyny sposób posiadania puchatego zwierzaka na gryzonie dostałam uczulenie, psy z normalną sierścią się lenią i nie chcę takiego w domu, po drugie mogą uczulać. Na rodowodowego albo chociaż z w pełni poprawnej hodowli mnie zwyczajnie nie stać. Sprawdzałam ceny - w mojej okolicy (do 50km) to 650zł wzwyż.
To ze młode podgryzaly matkę (albo ze ta nie dała rady wykarmić miotu)to jest najbardziej powszechna opowieść pseudohodowcy dlatego ze nie chce płacić za specjalna karmę matki, za nianczenie młodych, za ich odrobaczanie, za szczepienia i za wszystkie weterynaryjne badania itd.


Płacąc za psa z rodowodem płacisz przede wszystkim za gwarancje ze pies bedzie miał charakter typowy dla rasy która wybrałaś i to ze pies ma wszystko czego trzeba szczeniakowi jak i za to ze matka i rodzeństwo mu zwyczajnie pokazują jakie zachowania sa akceptowalne a jakie nie - socjalizacja. Dlatego właśnie taki szczeniak musi zostać z matka i rodzeństwem przynajmniej do 8'ego tygodnia zycia...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:08   #1317
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
To ze młode podgryzaly matkę (albo ze ta nie dała rady wykarmić miotu)to jest najbardziej powszechna opowieść pseudohodowcy dlatego ze nie chce płacić za specjalna karmę matki, za nianczenie młodych, za ich odrobaczanie, za szczepienia i za wszystkie weterynaryjne badania itd.


Płacąc za psa z rodowodem płacisz przede wszystkim za gwarancje ze pies bedzie miał charakter typowy dla rasy która wybrałaś i to ze pies ma wszystko czego trzeba szczeniakowi jak i za to ze matka i rodzeństwo mu zwyczajnie pokazują jakie zachowania sa akceptowalne a jakie nie - socjalizacja. Dlatego właśnie taki szczeniak musi zostać z matka i rodzeństwem przynajmniej do 8'ego tygodnia zycia...
Ale ja jestem świadoma czego gwarantem jest rodowod. Zrozum, ze nie bylo mnie stac na zapewnienie psu idealnej opieki w ciągu pierwszych tygodni życia ( tj. Na kupno takiego psa ). Ale skoro kundelki zyjace w jakichs stodolach, ktorych matki sa karmione "ludzkim" jedzeniem tez istnieja, to myślę ze i mala sobie poradzi z tamtym niedociągnięciem...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 09:48   #1318
agtx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 230
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Od znajomej dostałam pieska, którym mam się opiekować przez 3 tygodnie. To suczka 11-letnia.
Mało pije i nie chce jeść karmy. Tylko gryzaki je jak jej się da. Rano burczało jej w brzuszku, ale przestało. Się zastanawiam, czy wzdęcia nie ma, bo szelki się jakby za ciasne dla niej zrobiły. I oblizuje się czasem jakby coś zjadła, i mlaska.
Mam nadzieję, że będzie z nią w porządku, chociaż się martwię. Wiem, że tęskni, ale nie wiem jak z nią postępować. Jest u mnie od niedzielnego wieczoru.
agtx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:33   #1319
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Shih tzu - cz. IV

A właściciele nie dali szczegółowych wskazówek?
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 17:44   #1320
agtx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 230
Dot.: Shih tzu - cz. IV

Wszystko jest wg wskazówek. Dostaliśmy nawet paczki karmy i gryzaki, zabawki, posłanie, miskę, itd. Dlatego nie wiem co jest nie tak. Pije tylko "z ręki" po spacerze, a jeść dziś to nawet gryzaków nie chciała.
agtx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-27 10:46:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.