Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 15:18   #1621
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

off licence tylko z alkoholem to mało spożywczy sklep raczej :p Nawet gum do żucia tam nie ma, tylko alkohol. No i oni mieszkają zaraz nad więc często są pieski przed sklepem lub w korytarzu

spodnie do tej małej torebki chyba nie wejdą, musiałabym tam wsadzić takie a
la legginsowe a nie wiem gdzie je mam

Mam tylko podręczny większy i torebkę :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 16:24   #1622
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Czyli 3 szt. No niewiem makaron jakoś drogi nie jest w Irlandii a paczka makaronu porównywalnie podobna objętość jak spodnie jak je odpowiednio złożysz.
Tak czy siak alkohol sie spozywa ogólnie napisałam spożywczy oj tam czasem w offlicence rożnie maja nie tylko %.


Wysłane z tel.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 16:31   #1623
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

dwie sztuki :P Wiekszą podręczną i małą torebkę. W Ryanair można mieć dwa podręczne i tylko te biore ;p
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:00   #1624
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

ah czyli bez bagazu glownego
odwaznie wiesz ze ta mala torebka to ma takie male dosc wymiary a w Polsce na lotniskach lubia sie czepiac ( bardziej niz gdziekolwiek indziej z mojego doswiadczenia ; o kg, o wymiary o zawartosc
powodzenia zycze
myslalam ze jednak bagaz glowny bierzesz jakos tak z rozbiegu przeczytalam :podreczny, wiekszy , i torebke
tylko niestety przecinek zobaczylam gdzie go niema stad te 3 torby mi wyszly
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:12   #1625
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Rozumiem, rozumiem,sama napisałam to dość wariacko. Do tej pory udawało mi się przemknąć w tłumie nawet z większą torbą, to może i teraz się nie dowalą. Ta mała mi wchodzi do koszyka. A chodzi o to, że ma się mieścić pod nogami - mieści się :P
Co do podręcznego to tylko trochę przekracza, ale wydaje mi sie, ze tez wejdzie do koszyka bo ubrania bardzo ladnie sie ścieśniają w materiałowej torbie. Gorzej byłoby z walizką :P A wyszło mi jakieś 7kg tego podręcznego :P


No i zadzwoniła dziś do mnie babeczka z The Body Shop. W piątek mam interview 8-)
Pewnie spalę buraka zanim wejdę, pierwszy raz dla mnie jest zawsze najgorszy :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:34   #1626
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala a kto Ci powiedzial ze ma wejsc pod nogi i tyle ?
niestety ta mala tez ma okreslone wymiary
,,Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm."
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:40   #1627
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Wiem, że ma określone wymiary. Ale ją się daje pod nogi, a nie do góry nad głowę, bo mają limit bagażu do 90 sztuk. No chyba, że jest taki mały, że bez problemu tam wejdzie do góry, ale dla mnie i tak wygodniej mieć takie rzeczy przy sobie i zawsze siegnąć to po notebooka, to po kanapkę, a nie za każdym razem wstawać i wyciągać :P

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

nie napisałam 'i tyle' napisałam, że ma się mieścić :p
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 17:52   #1628
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

no nie napisalas i tyle ale,, Ta mała mi wchodzi do koszyka. A chodzi o to, że ma się mieścić pod nogami - mieści się :P ''
a to wiesz na zasadzie ,, miesci sie to jest ok " no wlasnie chodzi o wymiary ale to nie ja lece wiec wiesz nie bede sie rozpisywac
serio notebook Ci wchodzi w taki wymiar? super
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:10   #1629
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Kiedys kupiłam kilka gazet na lotnisku i nie zmieściły sie do podrecznego to upchnelam w rękaw od kurtki. Podobnie z tż kiedys przesadzilismy z podrecznymi i przed wejściem do samolotu pakowalismy wszystko na siebie. Paweł miał na sobie chyba z 3 kg wędliny próżniowo pakowanej ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:17   #1630
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja częściej widziałam jak ludzie wywalali/ zostawiali cos na lotnisku.


Wysłane z tel.
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:35   #1631
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Poki co w Tesco jeszcze mnie nie prosili o dokument. Tylko w aldim


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
ja mam irlandzkie prawo jazdy i zawsze jak cos to im to pokazuje
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 18:40   #1632
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Kiedys kupiłam kilka gazet na lotnisku i nie zmieściły sie do podrecznego to upchnelam w rękaw od kurtki. Podobnie z tż kiedys przesadzilismy z podrecznymi i przed wejściem do samolotu pakowalismy wszystko na siebie. Paweł miał na sobie chyba z 3 kg wędliny próżniowo pakowanej ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
Mój brat do każdej kieszeni w kurtce ładował jakieś mięsa, gumy, sosy Na szczęście ja bezmięsna prawie, w english market mozna dostac dobre i tanie rybki i drób :P Ale bede miala cala kurtke pelna paczek papierosow, bo zajmuja za duzo miejsca w torbie i torebce xdd

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Mam nadzieję, że coś wyjdzie z tego interview to mama wyśle mi paczkę z ciuchami i butami, a ja oficjalnie wypakowuję kilka zbędnych rzeczy z torby żeby mieć lżej ;P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:58   #1633
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala a z ktorego lotniska lecisz? Ja na wroclawskim nigdy nie mialam klopotow. Raz tylko wazyli podreczne, ale to dawno, a sporo juz latam.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:20   #1634
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja miałam kiedyś największy problem na lotnisku Stansted... miałam 1 kg za dużo i chcieli ode mnie 70funtów!
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 01:08   #1635
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Malgos i co zrobilas???

Jak ja nie lubię Cork i modłę się tylko żeby moj syn nie miał ichnirgo akcentu. Muszę chyba do Galway z nim emigrować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 01:53   #1636
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A mnie sie podoba akcent z RPA. Ale glownie bialych z RPA poznalam. W mojej poprzedniej pracy pracowalo duzo Nigeryjek i jak przychodzily albo dzwonily do biura to ja je ledwo rozumialam. Ale zawsze byly mile a ja dla nich wiec nie mialysmy problemu z porozumiewaniem sie

Mnie sie bardzo podoba akcent z Donegal. Rok czy dwa lata temu uznali go za najseksowniejszy irlandzki akcent


Lilium - w ciekawych miejscach mieszkalas. Podobalo Ci sie w Afryce? Ja wiem ze afryka a afryka to nie to samo ;-) ale jakie masz wrazenia?.
Moja przygoda z Afryką była bardzo spontaniczna, nieodpowiedzialna i zwariowana, bo byłam bardzo młoda i głupia, ale nie żałuję. W Brazylii też mieszkałam, ale to już inna historia . Naprawdę tej Afryki nie żałuję, dostałam tam w tyłek od życia, nauczyłam się wielu rzeczy. I ten wyjazd pomógł mi w końcu dorosnąć, bo jestem typem wiecznego dzieciaka.

Tak jak najbardziej w skrócie, bo ja mogę opowiadać godzinami :

-Maturę w Irlandii zdałam dwa lata wcześniej (jak zobaczyli moje polskie świadectwo, od razu mnie przenieśli do klas wyżej ). Miałam wtedy 17 lat i nie wiedziałam czego chcę.

-Po maturze byłam jeszcze bardzo młoda i głupia, więc stwierdziłam, że chcę pojechać do Rodezji. Powiedziałam rodzicom "jadę do Afryki" i pojechałam. Mój ojciec stwierdził, że na dekiel mi bije, matka mało zawału nie dostała, ale ja od dziecka byłam typem podróżnika i jak sobie coś wymyślę, to tak ma być . Już jako dziecko wsiadałam do pociągu i sobie sama jeździłam po Polsce, a rodzice umierali ze strachu . Brat zabierał mnie swoim rozklekotanym autem na wycieczki po całej Europie i zawsze lubiłam podróże. Z wyjazdem do Rodezji był problem, bo byłam niepełnoletnia, bo urodziny mam w listopadzie, a pojechałam do Afryki zaraz po maturze. Znalazłam przez internet "host family" i pojechałam.

-Miałam pojechać na jakiś czas, jako turystka do tej host family w Afryce, ale zostałam tam półtorej roku. Rok w Rodezji i chyba pół roku w RPA. Uczyłam trochę angielskiego i pracowałam jednocześnie w biurze . Ale wyjechałam po roku z Rodezji do RPA, bo Rodezja jest bardzo niebezpieczna. Jestem białą Europejką, a Rodezją (teraz Zimbabwe) rządzi kretyn Mugabe, który postanowił wypędzić białych z Afryki i podczas jego przemówień musieliśmy spierdzielać z miasta, bo były tak wielkie parady, protesty itd. Poznałam tam wspaniałych ludzi, ale niektórzy czarni byli niczym zwierzęta :O. Cała polityka Rodezji to jest jeden, wielki syf. Dużo firm, szkół, przedsiębiorstw miało białych inwestorów, menadżerów, dyrektorów, właścicieli itd.

A Mugabe zrobił tak, że wszyscy biali byli tępieni i musieli uciekać. Ci biali zostali wyrzuceni ze swoich stanowisk i ich miejsca zajęli czarni z ulicy. Nie jacyś po szkole, ale z ulicy. Nagle pani sklepowa została dyrektorem szkoły, a pan listonosz właścicielem jakiejś firmy. I dlatego to wszystko upadło. Upadły szkoły, firmy, przedsiębiorstwa, szpitale itd. Bo przecież niewykształcona pani sklepowa nie może zarządzać szpitalem albo uniwersytetem. I tak oto się zrobiło bezrobocie 95%. Nie wiem ile jest teraz, jak wyjeżdżałam, było 94-95%. I dlatego uciekłam z Rodezji do RPA .

-W RPA pracowałam w malutkim biurze, które zajmowało się dokumentacją transportów międzynarodowych. Np. twoja firma wiezie towar z RPA do Rodezji, to moje biuro załatwiało wizy pracownicze przez ambasady i różne kontrakty międzynarodowe.

I w Rodezji poznałam mojego narzeczonego! On jest Irlandczykiem z Dublina, a wtedy był studentem medycyny i poleciał do Rodezji na wolontariat. Potem wrócił do Dublina, długo pisaliśmy do siebie listy, maile, dzwoniliśmy do siebie . A jak wróciłam już do Irlandii na studia po tych moich eskapadach (Afryka i Ameryka Południowa), to zaczęliśmy się razem spotykać i tak sobie już jesteśmy razem .


Mam nadzieję, że cokolwiek z tego zrozumiałaś. :P

Edytowane przez 0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Czas edycji: 2014-07-08 o 02:00
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 07:11   #1637
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lecę z Katowic, we Wrocławiu zauważyłam tę 'olewkę' w stosunku do bagaży i licze na to samo w Kato :P Mój pierwszy lot był w sumie z Kato i też się nie czepiali, wszystko zależy od staffu tak myślę

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Lilium super historia Ja mam przed sobą wycieczką życia do Japonii :P Ale najpierw muszę na nią uzbierać No i obowiązkowo Kenia, jeśli jeszcze będę z G, bo jego dziadkowie i ciotki tam nadal mieszkają. Dobre jest, że jego wujek pracuje jako przewodnik turystyczny w parku narodowym, więc mielibyśmy wycieczkę za darmo, albo o wiele taniej 8)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 07:26   #1638
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ha ha ja tez skladam na Japonie chcialabym jeszcze Chiny i Koree poludniowa
Lilium historian super, przypomniala mi histories znajomej nauczycielki irlandki, ktora w afryce spedzila prawie 2 lata jako nauczycoelka na wolontariacie, ale nie pamietam kraju...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 07:35   #1639
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Japonia to taki punkt na mojej 'to do list' który jest konieczny i niezbędny do osiągnięcia przed śmiercią Tylko tam to by trzeba było spędzić co najmniej miesiąc, żeby choć część Japonii dobrze pozwiedzać. Moja nauka japońskiego co prawda okazała się kolejnym słomianym zapałem, ale chciałabym zacząć od nowa, tylko mowy, bo pisać to raczej nie dam rady xD Oprócz tych podstawowych słów czy zdań.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 08:15   #1640
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ha ha tez mialam plan na nauke japonskiego ale to je nemozne raczej ogolnie wiem ze jak pojade do Japoni to lekko nie bedzie, oni sa swietni, ale roznica w mentalnosci I jezyku porazajaca.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:34   #1641
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Dokładnie. Trzeba się nieźle naczytać i przyswoić trochę 'kulturalnych' zwyczajów żeby nie wyjść na ingorantkę :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:46   #1642
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Lecę z Katowic, we Wrocławiu zauważyłam tę 'olewkę' w stosunku do bagaży i licze na to samo w Kato :P Mój pierwszy lot był w sumie z Kato i też się nie czepiali, wszystko zależy od staffu tak myślę

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Lilium super historia Ja mam przed sobą wycieczką życia do Japonii :P Ale najpierw muszę na nią uzbierać No i obowiązkowo Kenia, jeśli jeszcze będę z G, bo jego dziadkowie i ciotki tam nadal mieszkają. Dobre jest, że jego wujek pracuje jako przewodnik turystyczny w parku narodowym, więc mielibyśmy wycieczkę za darmo, albo o wiele taniej 8)

Moja siostra kiedyś nie wykupiła bagażu , ale cały czas była pewna ze go ma wykupionego i ja puścili z bagażem na lotnisku i nawet nie musiała nic płacić


Wysłane z aplikacji , za błędy przepraszam
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:54   #1643
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Kapukat - aż głupio o tym opowiadać bo to było strasznie głupie. Stałam tam i nie wiedziałam co zrobić, bo na serio nie miałam co wyrzucić. Ja chyba 3 razy pytałam kolesia "ileeee???" ludzie w kolejce też nie dowierzali i myśleli, że źle zrozumiałam... i stał za mną taki pan, w wieku mojego taty i on do mnie, że chętnie coś by mi wziął, ale na prawdę też już ma bagaże idealnie, ale do swojego młodszego kolegi zagadał, a tamten że spoko nie ma sprawy bo on wiele nie ma, więc ja głupia baba niewiele myśląc, wrzuciłam mu aparat i jakąś książkę (i to do jego głównego)... chłopak był na tyle uczciwy, że po wylądowaniu odebrał bagaż i czekał na mnie, żeby oddać mi też rzeczy

Lilium - fajna historia

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Moja siostra kiedyś nie wykupiła bagażu , ale cały czas była pewna ze go ma wykupionego i ja puścili z bagażem na lotnisku i nawet nie musiała nic płacić


Wysłane z aplikacji , za błędy przepraszam
serio?? ryanairem? ten duży bagaż??? ale wzięła jako podręczny czy co? aż nie mogę uwierzyć
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:39   #1644
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Kapukat - aż głupio o tym opowiadać bo to było strasznie głupie. Stałam tam i nie wiedziałam co zrobić, bo na serio nie miałam co wyrzucić. Ja chyba 3 razy pytałam kolesia "ileeee???" ludzie w kolejce też nie dowierzali i myśleli, że źle zrozumiałam... i stał za mną taki pan, w wieku mojego taty i on do mnie, że chętnie coś by mi wziął, ale na prawdę też już ma bagaże idealnie, ale do swojego młodszego kolegi zagadał, a tamten że spoko nie ma sprawy bo on wiele nie ma, więc ja głupia baba niewiele myśląc, wrzuciłam mu aparat i jakąś książkę (i to do jego głównego)... chłopak był na tyle uczciwy, że po wylądowaniu odebrał bagaż i czekał na mnie, żeby oddać mi też rzeczy

Lilium - fajna historia

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------


serio?? ryanairem? ten duży bagaż??? ale wzięła jako podręczny czy co? aż nie mogę uwierzyć

No rynairem ten duży bagaż babka nic jej nie policzyła ale śmiała sie z siostry


Wysłane z aplikacji , za błędy przepraszam
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:55   #1645
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

o wow! to trafiła na super kobietkę, bo to pewnie tylko i wyłącznie jej dobra wola...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:16   #1646
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Lilium - super historia. Zazdroszcze. Ja nie jestem taka odważna...

Od 16 roku życia pracowałam co wakacje we Włoszech. Kocham Sycylię i ludzi. Gdyby teraz ktos mi zaproponował dobrze płatna prace bez zastanowienia bym wyjechała.

Moim marzeniem jest zobaczyc Nowy York, ale w przyszłym roku mamy plany skupić sie raczej na " kims " innym niż takich wojażach... ;-)

Odnosnie lotnisk to wszystko zalezy od pracownika. Jezeli jeszcze znacie kogos na lotnisku to przewieziecie każda ilośc bagażu ;-) i nikt sie nie przyczepi.
"Nadkilogramy" sa o wiele drożdże niż dodatkowy bagaż. To wiadomo od dawna. Wiec skoro ktos bedzie przeladowany zdecydowanie lepiej dokupić bagaż niż stresowac sie na lotnisku


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:26   #1647
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Planetka - teraz to bym coś wykombinowała, ale to było już jakiś czas temu i byłam tam sama i trochę nie wiedziałam co robić... teraz to już stara wyga jestem jeśli chodzi o latanie haha
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:29   #1648
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja myślę, że mój jest okej :P Pokładam nadzieje, że uda mi się znaleźć pracę w ciągu dwóch tygodni (nadzieja matką głupich, ale każdy matka kocha swoje dzieci :P) i mama będzie mogła mi wysłać paczkę z ubraniami :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:34   #1649
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cześć Dziewczyny mogę się przyłaczyć?
Mieszkam w Dublinie od kilku miesięcy
Na wstępie mam do Was pytanie, a nawet dwa czy któraś z Was brała ślub cywilny w IE? I czy kupowałyście tu obraczki ślubne, czy warto, czy jest sens? Naczytałam się o tych karatach i niewiem już co robić
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 10:44   #1650
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Witaj forum powoli odżywa, a to dobry znak hehe Nie brakuje tu kobitek z Dub Co do biżuterii to ja jedynie oglądałam taką w argosie więc się nie wypowiem, ale jednak mam upatrzone już wszystko w http://www.yes.pl/ w razie W
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.