Stowarzyszenie Aldehydowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 11:53   #31
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Fleur de Rocaille nie znam :/
Ale to Caron, więc musi być pięknie
Muszę napaść na salon EL, żeby zaaplikować YD na nadgarstek. I modlić się, żeby nie było gnojownika...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:31   #32
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Fleur de Rocaille nie znam :/
Ale to Caron, więc musi być pięknie
Muszę napaść na salon EL, żeby zaaplikować YD na nadgarstek. I modlić się, żeby nie było gnojownika...
FdR są zdecydowanie retro, ale nie aldehydy, ale kwiaty w dawnym stylu, trochę- i tu użyję ulubionego określenia- przykurzone, mimo, że zapach z 93go roku, mogłyby powstać spokojnie 50 lat wcześniej
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:56   #33
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Tropienie aldehydów stało się ostatnio moim hobby, poznałam dwa zapachy, oba, na swój sposób, zachwycające- Arpege (mocarny- trzeba użyć kropelkę, baaardzo retro- powstał 1927r, oczywiście to reedycja) i znacznie bardziej codzienny- Ysatis, który, co prawda, zaliczany jest do szyprów, ale aldehydy ma w głowie- dla mnie to połączenie i de al ne
Podobnie Miss Dior, szypr, aldehydy w otwarciu, o ile MD(1947) jest, w moim odczuciu surowsza, o tyle Ysatis miekki i kobiecy, zdaje się, że powstał 40 lat później.
Czy ktoś miał do czynienia z Ysatis irysowym?
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 16:06   #34
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Ja mam dziś z nim do czynienia
Zupełnie inny od klasyka.
Słodki, mega owocowy subtelny zapach. Przede wszystkim porzeczki i inne czerwone owoce, irys nieśmiało pojawia się później i pozostaje taki niemrawy do końca. Dla mnie to przede wszystkim zapach owocowy.

PS. White Linen - achhhhhhhh....
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 17:51   #35
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Ja mam dziś z nim do czynienia
Zupełnie inny od klasyka.

PS. White Linen - achhhhhhhh....
Eee, to mnie Y. irysowy nie ciekawi. A White linen, mini, kupiłam sobie w poniedziałek i przepięknie się nosi. Ma charakterek , jakąś taką uwodzicielską goryczkę, świetny
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 17:59   #36
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Taka czystość, świeżość, bezpieczeństwo od nich bije... Uwielbiam je, szkoda, że takie drogie :/
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 18:16   #37
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Taka czystość, świeżość, bezpieczeństwo od nich bije... Uwielbiam je, szkoda, że takie drogie :/
Tak? A po ile chodzą (na All)? Są trwałe, na szczęście.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 18:18   #38
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 610
GG do asiula1000
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał do czynienia z Ysatis irysowym?
Mam je od kilku dni, nie zachwyciły mnie, niby ładne, ale z kazdym "nichnięciem" podobają mi się coraz mniej. Nawet nie potrafię ich zapamiętać, bez pazura, bez charakterku, "bezpieczne".
Irys sztuczny, jaśmin też nie do końca mi się podoba.
Mam wrażenie, że ten zapach znam od lat, ale jeszcze nie wiem z czym mi się kojarzy, miałam chyba podobny żel pod prysznic lub szampon do włosów...
asiula1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 18:55   #39
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Na All znalazłam tylko15-tkę, nie pamiętam dokładnie ile kosztowałą, coś w granicach 75-80 zł. 30 ml w miarę przyzwoitej cenie, ok. 140 zł, jest na fragrancex.com, w polskich sklepach z tego co widziałam są tylko 60-tki po 200 zł i więcej...

Asiu - mam takie samo wrażenie, że gdzieś już to było...

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2009-10-16 o 18:57
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 09:34   #40
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Hej
Muszę się Was o coś zapytać.
Wiem, że aldehydy to związki chemiczne, wiem, że mają wspólne cechy budowy, wiem, że charakteryzują się tym, że pachną. Wiem również, że ich zapach generalnie nie jest podobny, jedne aldehydy pachną przyjemnie inne wręcz przeciwnie.
Nie wiem natomiast jak rozpoznajecie aldehydy w perfumach. Mówicie w wątku o nucie aldehydowej, a również w recenzjach perfum w opisie nut mówi się zazwyczaj ogólnie o aldehydach.. Jak to jest, skoro aldehydy mogą pachnieć różnie? Np. wanilina też jest aldehydem.. Czy nazwa ta w odniesieniu do perfum jest stosowana tylko do niektórych z tej grupy związków mających pewne wspólne cechy?
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 09:52   #41
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Dla mnie aldehydy w perfumach tworzą taką specyficzną, mydlaną, dość ostrą, czasem bardzo chemiczną właśnie atmosferę. Poza tym w znacznej mierze perfumy określane jako staroświeckie, tj. chemiczne, duszące i ekspansywne właśnie, mają w składzie aldehydy. Ale zdarzają się też perfumy uznawane za nowoczesne, a mające w składzie aldehydy. Myślę, że to zależy od tego ile tych aldehydów jest i w jakiej kombinacji z pozostałymi składnikami.
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 11:27   #42
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Czytałam, że Ernest Beaux pierwszy użył aldehydów w 5 Chanel (1921), wyodrębnił je zainspirowany wycieczką na Koło Podbiegunowe, zapachem zamarzniętego jeziora, a ogólnie aldehydy miały przywodzić na myśl świeżość dopiero co rozwieszonego prania. I w tym momencie muszę zastrzec, że jest to moje swobodne (bo wynikające ze słabej znajomości angielskiego) tłumaczenie, dlatego proszę o weryfikację, czy czegoś nie "pokićkałam".
Generalnie aldehydy (używane w perfumach, a nie jako środki bakterio- i grzybobójcze) łatwo dają się wywąchać. Jeżeli za wzorzec przyjmiemy wspomnianą 5tkę Chanel, to znajdując podobną nutę w innych perfumach, jest prawie pewne, że będzie to aldehyd.
Szczegółowo nie potrafię wyczerpać tego tematu, bo nie znam się na związkach chemicznych, zapamiętałam, że im krótszy łańcuch węgla, tym ładnie pachnie i rzeczywiście wanilina to aldehyd, co nasuwa podejrzenie, że aldehydy używane w perfumach z tej kategorii, mają zawężone spektrum zapachowe.

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

A ja mam jeszcze jedno pilne pytanko- ponieważ noszę się z zamiarem kupna używki First Van Cleefa, chciałabym wiedzieć- jakie macie wrażenia? I czy można wąchnąć to potencjalne cudo gdzieś w Wwie?
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 11:35   #43
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Dzięki za odpowiedzi.
Tak mi się kojarzy, że w piątce Chanel zastosowano właśnie aldehydy długołańcuchowe. Te o krótkim łańcuchu węglowym są mniej przyjemne (np. formaldehyd) i bardziej toksyczne.
Ale o co mi chodzi: załóżmy, że na samym początku czujemy mocne uderzenie waniliny (która z chemicznego punktu widzenia aldehydem jest). Czy takie hipotetyczne perfumy zaliczono by do grupy aldehydowej? Chyba nie. (?)
Czyli w takim razie to co określa się aldehydami w perfumach to tylko kilka związków pachnących dusząco, ostro, itp.?

A swoją drogą, to powinnam wreszcie wąchnąć Chanel 5. Tylko, że jak jestem w perfumerii to akurat testuję coś innego a o Chanel zapominam..
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 12:02   #44
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Często perfumy, które mają w linii głowy aldehydy są zaliczane do tej kategorii. Jest tak dlatego (przynajmniej tak mi się wydaje), że aldehydy nie są popularnym składnikiem, używanym w wielu perfumach, jak piżmo, ambra, róża czy co tam jeszcze i są na tyle charakterystyczne, że nawet jeśli aldehydowe jest tylko otwarcie, to i tak te perfumy będą w grupie aldehydowych/kwiatowo-aldehydowych etc.
Trochę namotałam

Justyno - First mogą mieć w większych Douglasach. Ja ostatnio wypatrzyłam First love i jeszcze jakąś kombinację, więc pierwowzór też może być...

Edytowane przez Pin up girl
Czas edycji: 2009-10-17 o 12:04
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 15:26   #45
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.
Tak mi się kojarzy, że w piątce Chanel zastosowano właśnie aldehydy długołańcuchowe. Te o krótkim łańcuchu węglowym są mniej przyjemne (np. formaldehyd) i bardziej toksyczne.
Ale o co mi chodzi: załóżmy, że na samym początku czujemy mocne uderzenie waniliny (która z chemicznego punktu widzenia aldehydem jest). Czy takie hipotetyczne perfumy zaliczono by do grupy aldehydowej? Chyba nie. (?)
Czyli w takim razie to co określa się aldehydami w perfumach to tylko kilka związków pachnących dusząco, ostro, itp.?

A swoją drogą, to powinnam wreszcie wąchnąć Chanel 5. Tylko, że jak jestem w perfumerii to akurat testuję coś innego a o Chanel zapominam..
Tak, wydaje mi się, że aby nazwać perfumy aldehydowymi, nie wystarczy w składzie ich obecność, ale specyficzna ich grupa posiadająca charakterystyczny "smrodek".

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Często perfumy, które mają w linii głowy aldehydy są zaliczane do tej kategorii. Jest tak dlatego (przynajmniej tak mi się wydaje), że aldehydy nie są popularnym składnikiem, używanym w wielu perfumach, jak piżmo, ambra, róża czy co tam jeszcze i są na tyle charakterystyczne, że nawet jeśli aldehydowe jest tylko otwarcie, to i tak te perfumy będą w grupie aldehydowych/kwiatowo-aldehydowych etc.
Trochę namotałam

Justyno - First mogą mieć w większych Douglasach. Ja ostatnio wypatrzyłam First love i jeszcze jakąś kombinację, więc pierwowzór też może być...
Po pierwsze, ze zdziwieniem wyczytałam, że aldehydowe otwarcie nie musi spowodować, że perfumy będą zaliczane do ald.
Co do First, niestety, w Złotych T. mają tylko 2 Firsty, w tym żadnego klasycznego (jeden to First Love, drugi First Bouquet(?)- bardzo przyjemne róże) i podobno nigdy nie mieli.
Przyszła dziś do mnie Antilope Weila i niestety. Zapach przypomina cień Mitsouko. Nie o to mi chodziło. Myślałam, że przypomnę sobie aldehydową nutkę zapamiętaną z dzieciństwa, ale to nie to. No to szukam dalej...
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 09:38   #46
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 610
GG do asiula1000
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Czyli w takim razie to co określa się aldehydami w perfumach to tylko kilka związków pachnących dusząco, ostro, itp.?

A swoją drogą, to powinnam wreszcie wąchnąć Chanel 5. Tylko, że jak jestem w perfumerii to akurat testuję coś innego a o Chanel zapominam..
Pogrubiłam to, gdzie moim zdaniem trafilaś w dziesiątkę! zresztą, po wąchnięciu Piątki wszystko stanie się jasne - ostre, duszące, chemiczne otwarcie (=aldehydowe), aldehydy są specyficzne, łatwe do zapamiętania
asiula1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:28   #47
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Ze mną w ciągu ostatnich dwóch tygodni działy się aldehydowe przemiany.
Miałam okazję do przetestowania ok. 60ciu zapachów, z których większość jest nie do dostania w Polsce.
Rzuciłam się na to wszystko bez umiaru i wnioski mam takie :
- przy pozornej różnorodności powtarza się paręnaście wariacji, w związku z czym będę drążyć w klasykach
-Le Dix i Ivory jaśnieją, jak gwiazdy na tle innych (ale nie są moje)
-Caron is the best!
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:37   #48
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Ze mną w ciągu ostatnich dwóch tygodni działy się aldehydowe przemiany.
Miałam okazję do przetestowania ok. 60ciu zapachów, z których większość jest nie do dostania w Polsce.
Rzuciłam się na to wszystko bez umiaru i wnioski mam takie :
- przy pozornej różnorodności powtarza się paręnaście wariacji, w związku z czym będę drążyć w klasykach
-Le Dix i Ivory jaśnieją, jak gwiazdy na tle innych (ale nie są moje)
-Caron is the best!
A gdzie się dzieją takie cuda?
Też bym sobie potestowała, bo w temacie aldehydowym mam teraz mały zastój (znów bardziej skupiłam swoją uwagę na pudrach)...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 22:01   #49
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
A gdzie się dzieją takie cuda?
Też bym sobie potestowała, bo w temacie aldehydowym mam teraz mały zastój (znów bardziej skupiłam swoją uwagę na pudrach)...
Cierpliwi będą wynagrodzeni...
Pamiętam o Tobie.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 23:15   #50
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Aż boję się pomyśleć, co Ci chodzi po głowie
PS. Znam już Fleur de Rocaille...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:48   #51
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Aż boję się pomyśleć, co Ci chodzi po głowie
PS. Znam już Fleur de Rocaille...
Już nie chodzi, już leży i czeka do jutra na wysłanie
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 12:17   #52
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Już nie chodzi, już leży i czeka do jutra na wysłanie
Czuję się, jakbym była pod ścianą...
Ale jeszcze trochę, i Tobie też się dostanie
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 22:24   #53
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Stowarzyszenie Aldehydowe

Odkurzam stary wątek i mam nadzieje że w 2014 roku również znajdą się wielbiciele/ki aldehydów. Powyżej ju ustalone zostało z grubsza, co zacz.
Jakie są Wasze ulubione aldehydziaki? Jakie typy aldehydów lubicie - mydlane, szklane, tłuste?
Bardziej podoba się Wam, jak zapach sie "ogrzewa" i rozwija i początkowa nuta aldehydów znika, czy wolicie ich towarzystwo do końca?
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-13 23:24:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.