Niemcy IV :) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 19:53   #2431
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ogórek a co w przypadku gdy np jedno z rodziców jest zameldowane tutaj 8 lat, a drugie nie?
__________________


Edytowane przez Czarnulka7891
Czas edycji: 2014-08-07 o 19:56
Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:11   #2432
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ogórek a co w przypadku gdy np jedno z rodziców jest zameldowane tutaj 8 lat, a drugie nie?
Też niemieckie
Przynajmniej jedno z rodziców musi być tu 8 lat tak przynajmniej jest napisane gdzieś tam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:16   #2433
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

czyli jednak moja znajoma nie bredziła
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:21   #2434
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
czyli jednak moja znajoma nie bredziła
Na ambasadzie jest gdzieś to wszystko fajnie opisane
Nasze dziecko jednak się nie zalapie bo jeszcze 6 lat w brzuszku nie posiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:25   #2435
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Na ambasadzie jest gdzieś to wszystko fajnie opisane
Nasze dziecko jednak się nie zalapie bo jeszcze 6 lat w brzuszku nie posiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie martw się jak nie to, to następne się załapie

ja sie własnie zastanawiam od ilu lat TŻ ma tutaj meldunek...az musze do papierów zajrzeć
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 20:54   #2436
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
nie martw się jak nie to, to następne się załapie

ja sie własnie zastanawiam od ilu lat TŻ ma tutaj meldunek...az musze do papierów zajrzeć
No lepiej żeby drugie nie było za szybko

Sprawdź a nóż widelec

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:12   #2437
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
to dziecko automatycznie ma niemieckie obywatelstwo
A żona ma nadal swoje tak? Czy też zyskuje niemieckie?
peearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 21:13   #2438
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

a nieee Widze, ze ma meldunek 4 lata...chociaż wiem, ze w de jest o wiele dłużej

we wrześniu zamierzamy się starać o dzidziusia, wiec nasz bobas bedzie miał tylko polskie obywatelstwo
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:19   #2439
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Wystarczy ze jedno z rodzicow ma 8lat meldunek....

A w przypadku zony Niemca to ona chyba po 5latach moze sie starac o obywatelstwo, ale wtedy tez musi zdac ten egzamin z niemieckiego i znajomosci Niemiec...

Czarnulka dziecko tez moze po 8latach dostac obywatelstwo niemieckie, wiec nic straconego jesli chcecie
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 21:31   #2440
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Wystarczy ze jedno z rodzicow ma 8lat meldunek....

A w przypadku zony Niemca to ona chyba po 5latach moze sie starac o obywatelstwo, ale wtedy tez musi zdac ten egzamin z niemieckiego i znajomosci Niemiec...

Czarnulka dziecko tez moze po 8latach dostac obywatelstwo niemieckie, wiec nic straconego jesli chcecie
Mówisz, że po 8 latach? Czyli, że hmm..np. gdy u nas urodzi się dziecko powiedzmy za rok... nam bedzie brakowało tych 3 lat, to po 3 latach bedziemy mogli postarac sie dla dziecko o obywatelstwo niemieckie? A tak z ciekawości jak to się załatwia? My będziemy mogli o tym zadecydować?
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 06:42   #2441
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

hej, odnoszac sie do ostatnich postow. Mieszkam tu juz prawie 8 lat, moj maz jest Niemcem a ja mam polskie obywatelstwo. Nie bede tez go zmieniac. Co 10 lat musze wymienic tylko paszport i to wszystko. Nie ma zadnych problemow z praca ani pobytem tutaj. Skonczylam tez tutaj studia, mam prace, zameldowanie i niemieckie obywatelstwo nie jest mi do niczego potrzebne.
Moze sie myle, moze macie jakies wskazowki na daaaaleka przyszlosc. Bo poki co nie wiem po co bym je miala zmieniac. Jak beda dzieci, to chcemy aby mialy niemieckie obywatelstwo, bo tutaj mieszkamy i to bedzie tez ich ojczysty kraj.
W okresie tych 8 lat nie mialam nigdy problemu z moimi polskimi dokumentami. Wszedzie sa uznawane, czy na studia skladalam papiery, czy praca. Wszystko Ok.
Jedyny minus, ale to dla mnie zaden minus, to Taki, ze nie moge brac udzialu w wyborach do Bundestagu. Natomiast w wyborach do Landestagu moge glosowac.

A wy jak to widzicie?
Do USA tez sie nie wybieram, wiec zadne wizy tez mi nie sa potrzebne....

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez amlagold Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Powiedzcie mi jak jest z pracą dla inżynierów w Niemczech? Czy w ogóle jest, dla inzynierów jakich specjalności, jakie trzeba spełniac wymagania no i co z wynagrodzeniem z góry dziękuje
na inzynierow budownictwa, architektura, maszyny, elektrotechnika. Na tych zawodach zbijesz koksy. Ja jestem w branzy budowlanej (ale niestety tylko jako ekonomosta) i ciagle szukamy pracownikow inzynierow i ciagle mamy ich za malo. Jest ich naprawde niewielu.
Zarobki zaczynaja sie od 3.000€ brutto wzwyz
no i plynna znajomosc jezyka to koniecznosc
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 06:55   #2442
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

[\QUOTE]

na inzynierow budownictwa, architektura, maszyny, elektrotechnika. Na tych zawodach zbijesz koksy. Ja jestem w branzy budowlanej (ale niestety tylko jako ekonomosta) i ciagle szukamy pracownikow inzynierow i ciagle mamy ich za malo. Jest ich naprawde niewielu.
Zarobki zaczynaja sie od 3.000€ brutto wzwyz
no i plynna znajomosc jezyka to koniecznosc[/QUOTE]

Kurcze, możesz napisać w jakim landzie mieszkasz?
Mój mąż jest inżynierem budowy ( pracuje w biurze przy planach budowy) i o takich zarobkach może pomarzyć. ..



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 07:08   #2443
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
[\QUOTE]

na inzynierow budownictwa, architektura, maszyny, elektrotechnika. Na tych zawodach zbijesz koksy. Ja jestem w branzy budowlanej (ale niestety tylko jako ekonomosta) i ciagle szukamy pracownikow inzynierow i ciagle mamy ich za malo. Jest ich naprawde niewielu.
Zarobki zaczynaja sie od 3.000€ brutto wzwyz
no i plynna znajomosc jezyka to koniecznosc
Kurcze, możesz napisać w jakim landzie mieszkasz?
Mój mąż jest inżynierem budowy ( pracuje w biurze przy planach budowy) i o takich zarobkach może pomarzyć. ..

w Schleswig-Holstein. Ale jak, ma brutto mniej niz 3.000€ ?
ale ma wlasne projekty, jest kierownikiem projektu, czy tylko siedzi przed PC i robi plany ? U nas inzynierowie Maja Minimum 3000€ brutto, im wiecej doswiadczenia tym wieksza pensja. Zaczyna sie jako Inzynier projektu, potem awans na kierownika projektu, kolejny pulap do Manager Projektu, ale tutaj juz trzeba miec ogromne doswiadczenie i byc w firmie kupe lat. Odpowiedzialnosc projektow to ponad 30 Mio.€...
I mowie tutaj o zawododach:
Dipl.-Ing. Budownictwa
Dipl.-Ing. Architktura
Dipl.-Ing. Elektrotechnika
mamy tez geodetow i specjalistow od substancji szkodliwych (Schadstoffe)

Mamy tez planistow, tzw. Zeichner - oni rysuja plany w AutoCAD, i tutaj zarobki sa juz nizsze, bo nie trzeba miec studiow, aby to robic...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 07:11   #2444
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Mówisz, że po 8 latach? Czyli, że hmm..np. gdy u nas urodzi się dziecko powiedzmy za rok... nam bedzie brakowało tych 3 lat, to po 3 latach bedziemy mogli postarac sie dla dziecko o obywatelstwo niemieckie? A tak z ciekawości jak to się załatwia? My będziemy mogli o tym zadecydować?
Raczej mi się wydaje że dziecko samo po jego 8 latach może się starać o obywatelstwo a wy po tych już 3

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
hej, odnoszac sie do ostatnich postow. Mieszkam tu juz prawie 8 lat, moj maz jest Niemcem a ja mam polskie obywatelstwo. Nie bede tez go zmieniac. Co 10 lat musze wymienic tylko paszport i to wszystko. Nie ma zadnych problemow z praca ani pobytem tutaj. Skonczylam tez tutaj studia, mam prace, zameldowanie i niemieckie obywatelstwo nie jest mi do niczego potrzebne.
Moze sie myle, moze macie jakies wskazowki na daaaaleka przyszlosc. Bo poki co nie wiem po co bym je miala zmieniac. Jak beda dzieci, to chcemy aby mialy niemieckie obywatelstwo, bo tutaj mieszkamy i to bedzie tez ich ojczysty kraj.
W okresie tych 8 lat nie mialam nigdy problemu z moimi polskimi dokumentami. Wszedzie sa uznawane, czy na studia skladalam papiery, czy praca. Wszystko Ok.
Jedyny minus, ale to dla mnie zaden minus, to Taki, ze nie moge brac udzialu w wyborach do Bundestagu. Natomiast w wyborach do Landestagu moge glosowac.

A wy jak to widzicie?
Do USA tez sie nie wybieram, wiec zadne wizy tez mi nie sa potrzebne....

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------



na inzynierow budownictwa, architektura, maszyny, elektrotechnika. Na tych zawodach zbijesz koksy. Ja jestem w branzy budowlanej (ale niestety tylko jako ekonomosta) i ciagle szukamy pracownikow inzynierow i ciagle mamy ich za malo. Jest ich naprawde niewielu.
Zarobki zaczynaja sie od 3.000€ brutto wzwyz
no i plynna znajomosc jezyka to koniecznosc
Musisz mieć paszport ? Ja z moim mamy tylko dowody i też nigdy nie miałam z tym problemów żeby wołali o paszport jeszcze
Czasem jakas urzędniczka pomyśli że pl jest w afryce i daje mi inne doku do wypełnienia ale wówczas informuje ja o unii europejskiej i polsce graniczącej z de i wszystko gra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 07:20   #2445
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Kurcze, możesz napisać w jakim landzie mieszkasz?
Mój mąż jest inżynierem budowy ( pracuje w biurze przy planach budowy) i o takich zarobkach może pomarzyć. ..

w Schleswig-Holstein. Ale jak, ma brutto mniej niz 3.000€ ?
ale ma wlasne projekty, jest kierownikiem projektu, czy tylko siedzi przed PC i robi plany ? U nas inzynierowie Maja Minimum 3000€ brutto, im wiecej doswiadczenia tym wieksza pensja. Zaczyna sie jako Inzynier projektu, potem awans na kierownika projektu, kolejny pulap do Manager Projektu, ale tutaj juz trzeba miec ogromne doswiadczenie i byc w firmie kupe lat. Odpowiedzialnosc projektow to ponad 30 Mio.€...
I mowie tutaj o zawododach:
Dipl.-Ing. Budownictwa
Dipl.-Ing. Architktura
Dipl.-Ing. Elektrotechnika
mamy tez geodetow i specjalistow od substancji szkodliwych (Schadstoffe)

Mamy tez planistow, tzw. Zeichner - oni rysuja plany w AutoCAD, i tutaj zarobki sa juz nizsze, bo nie trzeba miec studiow, aby to robic...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
[/QUOTE]

No właśnie zarabia mniej niż 3tys..
W styczniu ( po 2 latach pracy) będzie się o tyle ubiegał. Zobaczymy
Nie jest zadnym kierownikiem, bo w sumie dopiero 2 lata po studiach jest, byłoby ciężko:p
Ale pracę ma bardzo odpowiedzialna i w sumie wielu osobom musi pomagać, bo mądry facet z niego i szefostwo już to podlapalo. Poza tym pracuje minimum 46h /tyg, za nadgodziny nikt mu oczywiscie nie płaci no i urlop... 20dni.. to jakaś kpina.
No nic, i tak się cieszymy, bo nie mamy zle, ale przykro się robi jak sie człowiek dowiaduje, że nie zarabia nawet przeciętnej stawki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 07:25   #2446
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Raczej mi się wydaje że dziecko samo po jego 8 latach może się starać o obywatelstwo a wy po tych już 3

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------



Musisz mieć paszport ? Ja z moim mamy tylko dowody i też nigdy nie miałam z tym problemów żeby wołali o paszport jeszcze
Czasem jakas urzędniczka pomyśli że pl jest w afryce i daje mi inne doku do wypełnienia ale wówczas informuje ja o unii europejskiej i polsce graniczącej z de i wszystko gra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wystarcza wszedzie dowod osobisty. Tyle, ze po 10 latach trzeba wszystko wymienic, wiec tym razem wymienie tylko paszport (moge to zrobic w konsulacie w Hamburgu) a dowod trzeba wymienic w Polsce, wiec to dodatkowy klopot. Dlatego jak te 10 lat mina zostane przy paszporcie. Ale masz racje dowod wystarcza i zawsze go pokazuje.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

No właśnie zarabia mniej niż 3tys..
W styczniu ( po 2 latach pracy) będzie się o tyle ubiegał. Zobaczymy
Nie jest zadnym kierownikiem, bo w sumie dopiero 2 lata po studiach jest, byłoby ciężko:p
Ale pracę ma bardzo odpowiedzialna i w sumie wielu osobom musi pomagać, bo mądry facet z niego i szefostwo już to podlapalo. Poza tym pracuje minimum 46h /tyg, za nadgodziny nikt mu oczywiscie nie płaci no i urlop... 20dni.. to jakaś kpina.
No nic, i tak się cieszymy, bo nie mamy zle, ale przykro się robi jak sie człowiek dowiaduje, że nie zarabia nawet przeciętnej stawki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]

no to rzeczywisie troche go wykorzystuja, ale tak tu jest w niektorych biurach. U nas absolwenci na start dostaja 2.800 € brutto, i po roku juz Maja 3.000€.
Ale tez zalezy jakie projekty jego Firma robi. Nasze inwestycje sa zawsze w milionach, wiec i odpowiedzialnosc troche wieksza...A jesli Firma twojego meza ma "male projekty" to i moze troche gorzej placa.
Dlaczego tylko 20 dni urlopu???? My mamy 30 dni... Moj maz jesz w zupelnie innej branzy, innej firmie i tez ma 30 dni...nawet praktykanci maja u nas 30 dni wolnego.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 07:48   #2447
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
wystarcza wszedzie dowod osobisty. Tyle, ze po 10 latach trzeba wszystko wymienic, wiec tym razem wymienie tylko paszport (moge to zrobic w konsulacie w Hamburgu) a dowod trzeba wymienic w Polsce, wiec to dodatkowy klopot. Dlatego jak te 10 lat mina zostane przy paszporcie. Ale masz racje dowod wystarcza i zawsze go pokazuje.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

No właśnie zarabia mniej niż 3tys..
W styczniu ( po 2 latach pracy) będzie się o tyle ubiegał. Zobaczymy
Nie jest zadnym kierownikiem, bo w sumie dopiero 2 lata po studiach jest, byłoby ciężko:p
Ale pracę ma bardzo odpowiedzialna i w sumie wielu osobom musi pomagać, bo mądry facet z niego i szefostwo już to podlapalo. Poza tym pracuje minimum 46h /tyg, za nadgodziny nikt mu oczywiscie nie płaci no i urlop... 20dni.. to jakaś kpina.
No nic, i tak się cieszymy, bo nie mamy zle, ale przykro się robi jak sie człowiek dowiaduje, że nie zarabia nawet przeciętnej stawki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to rzeczywisie troche go wykorzystuja, ale tak tu jest w niektorych biurach. U nas absolwenci na start dostaja 2.800 € brutto, i po roku juz Maja 3.000€.
Ale tez zalezy jakie projekty jego Firma robi. Nasze inwestycje sa zawsze w milionach, wiec i odpowiedzialnosc troche wieksza...A jesli Firma twojego meza ma "male projekty" to i moze troche gorzej placa.
Dlaczego tylko 20 dni urlopu???? My mamy 30 dni... Moj maz jesz w zupelnie innej branzy, innej firmie i tez ma 30 dni...nawet praktykanci maja u nas 30 dni wolnego.[/QUOTE]


Wow.. 2800€ na starcie. Pomarzyć można!
Projekty są duże i dużo ich na raz (często mój mąż pracuje przy dwóch całkowicie różnych projektach i wszystko musi być na wczoraj. A jak siedzi do północy, to nawet dziękuję nie usłyszy od szefa..)
Chyba trzeba się przenieść do innego landu, bo w tym Niedersachsen nie za ciekawie. Znajomi z innych branż też mają tylko 20dni urlopu.. I oczywiście najmniej dni wolnych od pracy w całych Niemczech..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 08:10   #2448
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

mialo padac, a jest slonecznie juz za pare godzin Weekend
jakie plany macie?
co gotujecie?
ja ostanio cos nie mam weny do gotowania, pomysly sie skonczyly...

macie Jakis mega dobry przepis na obiad ?
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 09:04   #2449
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
mialo padac, a jest slonecznie juz za pare godzin Weekend
jakie plany macie?
co gotujecie?
ja ostanio cos nie mam weny do gotowania, pomysly sie skonczyly...

macie Jakis mega dobry przepis na obiad ?
Ja mam nadzieję, że jutro uda nam się trochę pogrillować
A dzisiaj wieczorem idziemy do znajomych na polską żubroweczkę
Ja dzisiaj robię krokiety z kapustą i grzybami, a jutro w razie deszczu wykombinuje jakiś sos warzywny do makaronu
Mi się nie chce gotować jak są upały - mieszkamy na poddaszu i w całym mieszkaniu jest jak w saunie. A w kuchni, jak odkręcę palniki jest jak w piecu..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 09:16   #2450
amlagold
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 16
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość

na inzynierow budownictwa, architektura, maszyny, elektrotechnika. Na tych zawodach zbijesz koksy. Ja jestem w branzy budowlanej (ale niestety tylko jako ekonomosta) i ciagle szukamy pracownikow inzynierow i ciagle mamy ich za malo. Jest ich naprawde niewielu.
Zarobki zaczynaja sie od 3.000€ brutto wzwyz
no i plynna znajomosc jezyka to koniecznosc
A co z inżynierami oprogramowania informatykami?
PS: dziękuje za odpowiedź !
amlagold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 09:20   #2451
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
A w przypadku zony Niemca to ona chyba po 5latach moze sie starac o obywatelstwo, ale wtedy tez musi zdac ten egzamin z niemieckiego i znajomosci Niemiec...
po dwoch latach od zawarcia malzenstwa
http://www.bundesregierung.de/Conten...html?nn=400132
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 12:49   #2452
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Niemcy IV :)

Witam wszystkich
Jestem nowa w tym wątku oraz w De. Od równo miesiąca jestem w Dusseldorfie. Nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli chodzi o wszelkie sprawy urzędowe ale powoli mam nadzieję że wszystko się ułoży.
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 15:37   #2453
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
po dwoch latach od zawarcia malzenstwa
http://www.bundesregierung.de/Conten...html?nn=400132

mozliwe wiem ze kiedys bylo 5, bo moja przyjaciolka czekala az w koncu jej minie, ale to bylo wieki temu i oczywiscie wszystko moglo sie zmienic.. ja nie jestem mezatka..nie jestem z Niemcem i nie mam zamiaru zmieniac obywatelstwa wiec az tak sie tym nie interesuje...

czarnulka wy mozecie starac sie po 8latach pobytu...i dziecko tez po 8latach... mozecie sami skladac wnioski, tyle ze nie wiem gdzie..

emenyx ja jestem tutaj 20lat i tez mam tylko polskie obywatelstwo i nie mam zamiaru zmieniac..posluguje sie dowodem, ale bede tez przedluzac paszport bo my raz w roku do Marokka lecimy...

a w USA bylam w czasie studiow tutaj i mysle ze jakbym sie znowu starala to przeciez to nie jest niemozliwe

mi weekend zaczyna sie dopiero w sobote popoludniu, ale dzisiaj wyslali mnie 2godziny wczesniej do domu ja musze gotowac ze wzgledu na dzieci, choc tez nie zawsze mam ochote..dzisiaj byly kopytka..a synek zjadl Nudel

my mamy 35dni urlopu... duzo zalezy tez od Firmy
__________________
16/2015

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2014-08-08 o 15:40
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:45   #2454
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez peearl Pokaż wiadomość
A żona ma nadal swoje tak? Czy też zyskuje niemieckie?
jak zlozy antrag na niemiecie obywatelstwo i przejdzie pomysle cala proceduje to moze tez miec niemieckie. jak nie zlozy, to i ma tylko swoje
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 19:04   #2455
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ogórek, jesteś cudowną encyklopedią wiedzy
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 20:25   #2456
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Niemcy IV :)

Witam serdecznie,
Założyłam temat na gorąco, bo czwartek wrócił mój mąż z Berlina z rozmowy kwalifikacyjnej i chciałabym się podzielić po krótce wrażeniami i poprosić Was bardziej doświadczonych forumowiczów o porady.
Może zacznę od tego, że mąż aplikował na stanowisko Projektingenieur (obszar działania głównie projekty 95% w Polsce, czasami w Niemczech).
Zaproponowano mu umowę o pracę na czas nieokreślony, wynagrodzenie 2900 Euro brutto (podstawy) + 200Euro Leistungspflege + samochód służbowy również do celów prywatnych. Po roku jak się sprawdzi przechodzi do taryfy o podstawie 3600Euro brutto.


Chcemy wraz z mężem i dziećmi przeprowadzić się w najbliższym czasie do Niemiec, ale nie wiem czy w tym przypadku pierwszy rok nie pomieszkać jeszcze w Polsce.

Pytanie do Was czy mąż musi w tym wypadku mieć zameldowanie na terenie Niemiec, żeby choćby płacić podatki i inne świadczenia?
Co lepiej się opłaca przeprowadzka całej rodziny do Niemiec czy pozostanie w Polsce gdzie mąż pracuje legalnie na umowie niemieckiej.


Jak wygląda sprawa z poborem Kindergeld jeśli ja z dziećmi zameldowani jesteśmy w PL?
Czy przysługują jakieś inne świadczenia?


Będę wdzięczna za rzetelne odpowiedzi i porady
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 04:08   #2457
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

No właśnie zarabia mniej niż 3tys..
W styczniu ( po 2 latach pracy) będzie się o tyle ubiegał. Zobaczymy
Nie jest zadnym kierownikiem, bo w sumie dopiero 2 lata po studiach jest, byłoby ciężko:p
Ale pracę ma bardzo odpowiedzialna i w sumie wielu osobom musi pomagać, bo mądry facet z niego i szefostwo już to podlapalo. Poza tym pracuje minimum 46h /tyg, za nadgodziny nikt mu oczywiscie nie płaci no i urlop... 20dni.. to jakaś kpina.
No nic, i tak się cieszymy, bo nie mamy zle, ale przykro się robi jak sie człowiek dowiaduje, że nie zarabia nawet przeciętnej stawki
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]

Witam się po dłuższej przerwie, ja mam teraz zamieszanie z przeprowadzką do innego miasta, więc mało keidy tutaj bywam
Odnośnie zarobków, to mój jest inżhynierem mechanikii i budowy maszyn, a ma dużo mniej niż 3tys brutto, pracuje tutaj już 3 lata a na żadną podwyżkę w najbliższym czasie się nie zapowiada. JEst bystry, szefowie i inni sobie go bardzo chwalą, ale jak przychodzi co do podwyżki to siedzą cicho Jego znajomi (niemcy) na tych samych i niższych stanowiskach zarabiają o wiele więcej, żałosne to jest
Dodam, że najpierw zatrudnili go za śmieszne pieniądze i jako "kreślarz" a jest po studiach, obecnie zatrudnili go jakby był po technikum, nie chcą mu dać tutuł inżyniera Tłumaczyliście już gdzieś dokumenty ze studiów? ile takie coś kosztuje i ile się na to czeka?

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2014-08-11 o 04:15
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 06:30   #2458
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Założyłam temat na gorąco, bo czwartek wrócił mój mąż z Berlina z rozmowy kwalifikacyjnej i chciałabym się podzielić po krótce wrażeniami i poprosić Was bardziej doświadczonych forumowiczów o porady.
Może zacznę od tego, że mąż aplikował na stanowisko Projektingenieur (obszar działania głównie projekty 95% w Polsce, czasami w Niemczech).
Zaproponowano mu umowę o pracę na czas nieokreślony, wynagrodzenie 2900 Euro brutto (podstawy) + 200Euro Leistungspflege + samochód służbowy również do celów prywatnych. Po roku jak się sprawdzi przechodzi do taryfy o podstawie 3600Euro brutto.


Chcemy wraz z mężem i dziećmi przeprowadzić się w najbliższym czasie do Niemiec, ale nie wiem czy w tym przypadku pierwszy rok nie pomieszkać jeszcze w Polsce.

Pytanie do Was czy mąż musi w tym wypadku mieć zameldowanie na terenie Niemiec, żeby choćby płacić podatki i inne świadczenia?
Co lepiej się opłaca przeprowadzka całej rodziny do Niemiec czy pozostanie w Polsce gdzie mąż pracuje legalnie na umowie niemieckiej.


Jak wygląda sprawa z poborem Kindergeld jeśli ja z dziećmi zameldowani jesteśmy w PL?
Czy przysługują jakieś inne świadczenia?


Będę wdzięczna za rzetelne odpowiedzi i porady
Ladna pensja. to juz duuuzy plus.

Wydaje mi sie ze najlepsza opcja dla was to taka:
-skoro praca w Berlinie to pewnie bedzie tu mieszkal, wiec musi sie zameldowac. Podatki tak czy siak musi tutaj placic. Dziecko niech bedzie na "niego" czyli na jego karcie podatkowej, wtedy on ma ulge podatkowa i dostanie rodzinne. On powinien sobie wziasc klase podatkowa 3, a ty 5. Wtedy on placi mniej podatku, a ty wiecej. Ale to nic, bo pewnie ty nie pracujesz, wiec duuuuuzy podatek od "zera" to i tak "Zero". Ubezpieczenie zdrowotne w panstwowej kasie chorych, wtedy ty i dziecko jestescie automatycznie ubezpieczeni.
NA waszym miejscu odczekalabym ze 2-3 miesiace, zanim sie wszyscy przeniesicie. Rozwazcie dokladnie jak duze mieszkanie musi byc, bo na leb na szyje gdzies sie tylko wprawadzic (kaucja+przeprowadzka) a po 3 miesiacach stweirdzic, ze wam sie nie podoba, lub za male, to lepiej poczekac i znalezc cos lepszego.
Mysle, ze jakies 1.900-2000 € Netto mu zostanie,
pOwodzenia!
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 06:38   #2459
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Dziewczyny, trzymajcie proszę kciuki żeby się do mojego TŻta z firmy z Heidelbergu odezwali w tym tygodniu
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 06:51   #2460
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez amlagold Pokaż wiadomość
A co z inżynierami oprogramowania informatykami?
PS: dziękuje za odpowiedź !
na nich tez jest duze zapotrzebowanie

polecam ci, zaloz sobie Konto na portalu www.xing.de - to jest twoj elektroniczny Profil, wypelniasz jakie masz wyksztalcenie. To dosyc elitarna strona. Jest tez na niej pelno Head-Hunterow, ktorzy przegladaja Profile i oferuja prace. Moj maz zostal zwerbowany zanim skonczyl studia i zanim Dostal dyplom informatyka mial juz umowe o prace. Nawet teraz dzwonia i pisza do niego z tego portalu i pytaja czy chce zmienic prace.

Zapomnialam ze w Polsce informatyk to mgr. inz. tutaj informatycy nie sa zazwyczaj inzynierami (przynajmniej baaaardzo rzadko). tutaj informatyk to Diplom lub Master lub Bachelor (Dipl. Inf.)

sa dwa kierunki:
- Informatik (normalna informatyka, czyli programowanie)
- Wirtschaftsinformatik, infoirmatyka polaczona z ekonomia, oni tez programuja, ale zarzadzaja bardziej projektami, zasobami ludzkimi, tutaj zarobki sa znacznie wyzsze

Zaloz sobie koniecznie Konto na XING i przejrzyj strony Head-hunterow. W niemczech informatycy sa szukani zazwyczaj przez posrednikow, fachowcow brakuje i sa oni zarzucnai ofertami....
Powodzenia

---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
No właśnie zarabia mniej niż 3tys..
W styczniu ( po 2 latach pracy) będzie się o tyle ubiegał. Zobaczymy
Nie jest zadnym kierownikiem, bo w sumie dopiero 2 lata po studiach jest, byłoby ciężko:p
Ale pracę ma bardzo odpowiedzialna i w sumie wielu osobom musi pomagać, bo mądry facet z niego i szefostwo już to podlapalo. Poza tym pracuje minimum 46h /tyg, za nadgodziny nikt mu oczywiscie nie płaci no i urlop... 20dni.. to jakaś kpina.
No nic, i tak się cieszymy, bo nie mamy zle, ale przykro się robi jak sie człowiek dowiaduje, że nie zarabia nawet przeciętnej stawki
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Witam się po dłuższej przerwie, ja mam teraz zamieszanie z przeprowadzką do innego miasta, więc mało keidy tutaj bywam
Odnośnie zarobków, to mój jest inżhynierem mechanikii i budowy maszyn, a ma dużo mniej niż 3tys brutto, pracuje tutaj już 3 lata a na żadną podwyżkę w najbliższym czasie się nie zapowiada. JEst bystry, szefowie i inni sobie go bardzo chwalą, ale jak przychodzi co do podwyżki to siedzą cicho Jego znajomi (niemcy) na tych samych i niższych stanowiskach zarabiają o wiele więcej, żałosne to jest
Dodam, że najpierw zatrudnili go za śmieszne pieniądze i jako "kreślarz" a jest po studiach, obecnie zatrudnili go jakby był po technikum, nie chcą mu dać tutuł inżyniera Tłumaczyliście już gdzieś dokumenty ze studiów? ile takie coś kosztuje i ile się na to czeka?[/QUOTE]

Papiery wysyla sie w naszym Landzie do ministerstwa nauki, wszystko musi byc przetlumaczone na niemiecki, nie tylko Dyplom, ale Cale indeksy. Najgorsze sa koszta, aby to wszystko tutaj przetlumaczyc, to cos Kolo 500-800€ wyjdzie. Papiery nie moga byc w Polsce tlumaczone (tak mi tutaj powiedzieli) no i dyplom lezy, bo szkoda mi tyle pienidzy wydac, nie pracuje w zawodzie.
W kazdym razie zadzwonilam do tego ministerstwa Pan mi wszystko wytlumaczyl, i wyslali mi wniosek i informacje. Czas oczekiwania do pol roku.
Tutaj skonczylam ekonomie, wiec ten polski dyplom mi do niczego potrzebny... No ale moze kiedys....

Czy ktos ma namiary na "tanie" tlumaczenia w Niemczech? Oni sobie zazwyczaj licza za strone , a 2 indeksy to troche sporo tego...Tlumacz moze byc Polakiem, wazne tylko, aby byl tlumaczem przysieglym zarejstrowanym w Niemczech.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.