Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 13:32   #2641
alexandraaaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Dokładnie tyle miałam przy 1 opakowaniu.

Krwawienie tym razem jest prawidłowo, całe szczęście! Stresowałam się trochę tym, że antybiotyk mógł wejść w interakcję z pigułkami, a partner przecież we mnie kończył... Już po stresie, uff Dla pewności zrobiłam test i wyszedł negatywny.
Więc jestem spokojna mam jeszcze pytanie, czy jeśli zażywam tabletki na 28 dni, mam wykupione 3 opakowania, jak zapisał lekarz, powinnam umówić się na wizytę zanim skończę 3 opakowanie? Czy zrobić przerwę? Niestety, nie przekazał mi takich informacji, a to moja pierwsza przygoda z tabletkami.
alexandraaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:43   #2642
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez alexandraaaa_ Pokaż wiadomość
Więc jestem spokojna mam jeszcze pytanie, czy jeśli zażywam tabletki na 28 dni, mam wykupione 3 opakowania, jak zapisał lekarz, powinnam umówić się na wizytę zanim skończę 3 opakowanie? Czy zrobić przerwę? Niestety, nie przekazał mi takich informacji, a to moja pierwsza przygoda z tabletkami.
Powinnaś, jeśli chcesz po skończeniu 3 opakowania zacząć od razu kolejne, przerw się nie robi, bo przecież chcesz być zabezpieczona, a poza tym takim sposobem się robi bałagan w organiźmie.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:46   #2643
alexandraaaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję pięknie!
alexandraaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 19:46   #2644
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny mam infekcję i dostałam od gina receptę na:

Flukofast
Szczegóły interakcji:
Wzrost stężenia etynylosetradiolu we krwi. Zaburzenia krwawienia miesiączkowego (krwawienia międzymiesiączkowe, brak krwawień lub nasielenie krwawienia).

Pimafucort
Szczegóły interakcji:
Nasilenie terapeutycznego i toksycznego działania glikokortykosteroidu.

Gynazol
Szczegóły interakcji: brak

Dwie pierwsze pozycje wchodzą w jakąś interakcję z pigułkami, pal sześć skutki uboczne, ale czy one nie osłabią pigułek anty??

W ogóle mam schizy, po 1 razie (mówię o stosunku) już mam infekcję, zaczęły kłuć mnie jajniki dziwnie(nie wiem czy to od infekcji czy co), dodatkowo użyliśmy prezerwatywy jeszcze ale ja i tak mam dosyć i sobie dziwne rzeczy wmawiam...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 17:24   #2645
joanna386
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 41
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Prawdę mówiąc, najlepiej by było jakbyś zapytała się lekarza. Może skoro przepisywał, to był świadomy, że bierzesz pigułki i coś by powiedział, gdyby miały wpływ. Możesz zadać pytanie lekarzowi na stronie wpadka
joanna386 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 12:44   #2646
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam pytanie odnośnie obfitości i czasu trwania krwawienia z odstawienia. Biorę Daylette od 7 miesięcy, zazwyczaj dostawałam krwawienia na 3 tabletce placebo, kończyło się około 2, najpóźniej 3 tabletce aktywnej z następnego opakowania. W każdym razie wyraźnie słabło po rozpoczęciu kolejnego blistra. Tym razem jest inaczej, krwawienie nadeszło na 4 tabletce placebo i jest obfitsze, niż zwykle. Dzisiaj będę brała 3 aktywną z nowego opakowania i póki co nie osłabło. Wiecie może, od czego to zależy? Nie mam powodów do obaw?
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 14:30   #2647
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam Dołączam do was dziewczyny i jednocześnie mam pytanie. Biorę pierwsze opakowanie Yaz, obecnie jestem w trakcie 2 tabletki placebo, a więc powinno wystąpić krwawienie, jednak nic się na to nie zanosi. Czy ono może się opóźnić albo nie być go wcale? W ulotce pisze, że powinno się ono pojawić 2 lub 3 dnia od wzięcia ostatniej różowej tabletki. Nie chcę się schizować Tabletki przyjmowałam regularnie, raz tylko miałam obsuwkę, ale mniej niż 12h.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 14:43   #2648
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Witam Dołączam do was dziewczyny i jednocześnie mam pytanie. Biorę pierwsze opakowanie Yaz, obecnie jestem w trakcie 2 tabletki placebo, a więc powinno wystąpić krwawienie, jednak nic się na to nie zanosi. Czy ono może się opóźnić albo nie być go wcale? W ulotce pisze, że powinno się ono pojawić 2 lub 3 dnia od wzięcia ostatniej różowej tabletki. Nie chcę się schizować Tabletki przyjmowałam regularnie, raz tylko miałam obsuwkę, ale mniej niż 12h.
Poczekaj jeszcze, nie ma powodu do stresu.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 20:35   #2649
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, mam pytanie. Mam ostatnio trochę perypetie żołądkowe, najprawdopodobniej związane ze stresem i kiepską dietą (zmieniłam ostatnio pracę, mnóstwo rzeczy na głowie, czasem nie ma kiedy zjeść normalnego obiadu). Generalnie miewam lekkie biegunki (wypróżniam się kilka razy dziennie dość luźnym stolcem), bóle brzucha, mdłości... Postaram się trochę ogarnąć dietę, a jak nie pomoże wybiorę się wkrótce do lekarza, ale zastanawiam się, czy tabletki się dobrze wchłaniają, o ile nie będę miała biegunki do 4h po zażyciu? (biorę je przed snem, więc niby całą noc mogą się trawić, ale jeśli np. rano, zaraz po śniadaniu muszę lecieć do toalety?) Ostatnie czego mi teraz potrzeba to schiza, że jestem w ciąży, więc wolę się upewnić jak to jest. Czy jeśli pokarm niezbyt dobrze się trawi i wchłania, to tabletki nadal działają?
Z góry dzięki za odpowiedź
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:04   #2650
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny jest sprawa. Bralam od 3 miesiecy vibin mini, wczoraj bylam u pani ginekolog po recepte i nie zauwazylam,ze przepisala mi vibin zwykly. Czy jest to duza roznica? Nie chce robic przerwy pomiedzy opakowaniami i pytanie czy ja moge zaczac je brac normalnie?

Wysłane z mojego GT-I5510
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 16:03   #2651
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy zmiana cyklu (przesunięcie krwawienia o jeden dzień) może oznaczać ciąże?
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 16:16   #2652
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Czy zmiana cyklu (przesunięcie krwawienia o jeden dzień) może oznaczać ciąże?
Rece opadaja niby w jaki sposob?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 16:24   #2653
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jest sprawa. Bralam od 3 miesiecy vibin mini, wczoraj bylam u pani ginekolog po recepte i nie zauwazylam,ze przepisala mi vibin zwykly. Czy jest to duza roznica? Nie chce robic przerwy pomiedzy opakowaniami i pytanie czy ja moge zaczac je brac normalnie?

Wysłane z mojego GT-I5510
No różnica jest, bo zwykły Vibin ma więcej hormonów. Też tak kiedyś miałam i poszłam do apteki i poprosiłam Panią, że nastąpiła pomyłka i czy mogłabym prosić o Vibin Mini, po skonsultowaniu z kierowniczką, dostałam 1 opakowanie. Potem pognałam znowu do lekarza i przypilnowałam wypisania prawidłowej recepty.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ziggy_Stardust Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie obfitości i czasu trwania krwawienia z odstawienia. Biorę Daylette od 7 miesięcy, zazwyczaj dostawałam krwawienia na 3 tabletce placebo, kończyło się około 2, najpóźniej 3 tabletce aktywnej z następnego opakowania. W każdym razie wyraźnie słabło po rozpoczęciu kolejnego blistra. Tym razem jest inaczej, krwawienie nadeszło na 4 tabletce placebo i jest obfitsze, niż zwykle. Dzisiaj będę brała 3 aktywną z nowego opakowania i póki co nie osłabło. Wiecie może, od czego to zależy? Nie mam powodów do obaw?
Krwawienie z odstawienia nie musi przychodzić zawsze tego samego dnia. Ma na to 7 dni. Co do obfitości też może być różnie. Ja np. raz mam tak mało, że wkładka by spokojnie wystarczyła, a za drugim razem aplikuję tampona. Nic się nie dzieje, możesz być spokojna

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Czy zmiana cyklu (przesunięcie krwawienia o jeden dzień) może oznaczać ciąże?
Nie wiem co masz na myśli, jakbyś mogła-rozwiń. Ale domyślam się, że odpowiedź brzmi: nie.
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 17:20   #2654
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Chodzi mi o to, że po braniu tabletek ponad pół roku, w tym pół roku Atywii, dostawałam krwawienia zawsze w czwartek około południa, a miesiąc temu dostałam w piątęk jakoś w nocy, a teraz kiedy powinnam mieć narazie nie mam

Edytowane przez Chemical Usagi
Czas edycji: 2014-08-14 o 17:22
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 17:43   #2655
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że po braniu tabletek ponad pół roku, w tym pół roku Atywii, dostawałam krwawienia zawsze w czwartek około południa, a miesiąc temu dostałam w piątęk jakoś w nocy, a teraz kiedy powinnam mieć narazie nie mam
przeczytaj ulotkę z łaski swojej. Nie zawsze tego samego dnia musi wystąpić krwawienie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 17:57   #2656
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Właśnie w ulotce jest napisane, że zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 18:29   #2657
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Właśnie w ulotce jest napisane, że zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.
Aż ściągnęłam w pdf ulotkę i piszesz bzdury.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 18:46   #2658
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Właśnie w ulotce jest napisane, że zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.
Pokażesz ten fragment?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 19:28   #2659
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Pokażesz ten fragment?
Ulotka Atywii, punkt 3. JAK STOSOWAĆ LEK ATYWIA
(...) Przyjmowanie tabletek z każdego kolejnego opakowania rozpoczyna się zawsze tego samego dnia tygodnia jak przy poprzednim opakowaniu. Ponadto zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.

Przepisałam bo nie znalazłam nigdzie wersji online
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 19:49   #2660
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Ulotka Atywii, punkt 3. JAK STOSOWAĆ LEK ATYWIA
(...) Przyjmowanie tabletek z każdego kolejnego opakowania rozpoczyna się zawsze tego samego dnia tygodnia jak przy poprzednim opakowaniu. Ponadto zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.

Przepisałam bo nie znalazłam nigdzie wersji online
Ja znalazłam bez problemu!!!
I jest dokładnie napisane "krwawienie ZAZWYCZAJ występuje 2 lub 3 dnia przerwy". Nie wciskaj mi tu kitu.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Ulotka Atywii, punkt 3. JAK STOSOWAĆ LEK ATYWIA
(...) Przyjmowanie tabletek z każdego kolejnego opakowania rozpoczyna się zawsze tego samego dnia tygodnia jak przy poprzednim opakowaniu. Ponadto zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.

Przepisałam bo nie znalazłam nigdzie wersji online
http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/..._temapharm.doc <--- proszę, oficjalna ulotka. WSTYDŹ SIĘ.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 20:52   #2661
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Tak, jest napisane, że zazwyczaj, a niżej przy tym jak przyjmować, jest napisane to co napisałam. Dokładnie 4 linijki niżej. Więc nie mam się czego wstydzić.

Edytowane przez Chemical Usagi
Czas edycji: 2014-08-14 o 20:54
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 21:05   #2662
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Chemical Usagi Pokaż wiadomość
Ulotka Atywii, punkt 3. JAK STOSOWAĆ LEK ATYWIA
(...) Przyjmowanie tabletek z każdego kolejnego opakowania rozpoczyna się zawsze tego samego dnia tygodnia jak przy poprzednim opakowaniu. Ponadto zawsze tego samego dnia tygodnia pojawia się krwawienie z odstawienia.

Przepisałam bo nie znalazłam nigdzie wersji online
Dziwnym trafem przepisując zmieniłaś istotny szczegół

Po przyjęciu 21 tabletek z danego opakowania następuje 7 – dniowa przerwa podczas której nie przyjmuje się tabletek. Zazwyczaj w 2 – 3 dniu przerwy w przyjmowaniu tabletek pojawia się krwawienie z odstawienia.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 22:13   #2663
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Bo chodziło mi cały czas o ten niżej, zresztą nie ważne. Krwawienie w końcu się pojawiło.
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 01:11   #2664
cllaudek
Raczkowanie
 
Avatar cllaudek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 238
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Może któraś z was mi pomoże W poprzednim opakowaniu pominęłam dwie tabletki z blistra Pierwsza była w drugim tygodniu, więc tak jak w ulotce przyjęłam tę zapomnianą. Druga tabletka była z trzeciego tygodnia. Przyjęłam kolejną i połączyłam dwa opakowania. W ulotce jest napisane, żeby skontaktować się z lekarzem, jeśli zapomni się aż dwóch tabletek z blistra, ale nie miałam takiej możliwości. Myślicie, że jeśli od tej zapomnianej tabletki przyjęłam już 26 tabletek idealnie i bez żadnych opóźnień, to jestem już normalnie zabezpieczona? Bo właśnie po tej 26 tabletce kochałam się chwilę bez gumki i teraz dopiero zaczęłam myśleć o tych zapomnianych tabletkach
cllaudek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 01:17   #2665
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez cllaudek Pokaż wiadomość
Może któraś z was mi pomoże W poprzednim opakowaniu pominęłam dwie tabletki z blistra Pierwsza była w drugim tygodniu, więc tak jak w ulotce przyjęłam tę zapomnianą. Druga tabletka była z trzeciego tygodnia. Przyjęłam kolejną i połączyłam dwa opakowania. W ulotce jest napisane, żeby skontaktować się z lekarzem, jeśli zapomni się aż dwóch tabletek z blistra, ale nie miałam takiej możliwości. Myślicie, że jeśli od tej zapomnianej tabletki przyjęłam już 26 tabletek idealnie i bez żadnych opóźnień, to jestem już normalnie zabezpieczona? Bo właśnie po tej 26 tabletce kochałam się chwilę bez gumki i teraz dopiero zaczęłam myśleć o tych zapomnianych tabletkach
Hej tu chyba chodzi o pominięcie więcej niż jednej z rzędu :P prawda dziewczyny?
Tak,jesteś zabezpieczona cały czas byłaś skoro zastosowałaś się do ulotki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 06:32   #2666
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Hej tu chyba chodzi o pominięcie więcej niż jednej z rzędu :P prawda dziewczyny?
Tak,jesteś zabezpieczona cały czas byłaś skoro zastosowałaś się do ulotki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jest dokładnie tak jak napisałaś
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 09:01   #2667
_ee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 95
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny pomocy !
Biorę vixpo, dzisiaj zapisalam sobie,ze pojde po recepte do mojego lekarza, ale umknęło mi,że jest święto... wczoraj wzielam druga tabletke,bo nie mialam opakoania,ale jakies dwie rozowe 'rezerwowe'. Mam nadzieje, ze jutro bedzie klinika czynna,a moze jakas apteka mi wyda jak pokaze opakowania a recepte doniose...Wczoraj na dodatek odbyłam stosunek a wg ulotki 'Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość zajścia w ciążę.' Jestem załamana... to jest wlasnie ta moja nieorganizacja i robienie wszystkiegona ostatnia chwile.
_ee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 10:10   #2668
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez _ee Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy !
Biorę vixpo, dzisiaj zapisalam sobie,ze pojde po recepte do mojego lekarza, ale umknęło mi,że jest święto... wczoraj wzielam druga tabletke,bo nie mialam opakoania,ale jakies dwie rozowe 'rezerwowe'. Mam nadzieje, ze jutro bedzie klinika czynna,a moze jakas apteka mi wyda jak pokaze opakowania a recepte doniose...Wczoraj na dodatek odbyłam stosunek a wg ulotki 'Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do stosunku płciowego istnieje możliwość zajścia w ciążę.' Jestem załamana... to jest wlasnie ta moja nieorganizacja i robienie wszystkiegona ostatnia chwile.
Jedź do Nocnej/Świątecznej Pomocy Lekarskiej no i przy jakimś szpitalu też powinna być apteka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 14:54   #2669
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej

Czy któraś z Was posiada jakąś wiedzę na temat powiązań tabletek z laserem light sheer? Chciałabym zacząć depilację tą metodą i dowiedzieć się czy branie tabsów jest jakimś przeciwwskazaniem?

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
peearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 12:30   #2670
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy wy dziewczyny też się użeracie z wzdętym brzuchem podczas brania anty? Czasami mam wrażenie, że mam brzuch jak balon. Biorę dodatkowo asequrellę, ale akurat efektów na ten problem nie widzę

I pytanie z ciekawości - jak można się zorientowac, czy jest się w ciąży, mimo brania tabletek? Jakie są objawy? Przepraszam, jeśli już takie coś tutaj pisało
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.