Sierpniowy shred językowy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 19:44   #301
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

a ja dzisiaj leniwa byłam Poczytałam kawałek gazety i kilka artykułów w necie, obejrzałam dwa krótkie filmiki po francusku i rzuciłam okiem, na coś w stylu francuskich "demotów" i to byłoby na tyle, nic nie ruszyłam z tego co pisałam wcześniej

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2014-08-11 o 19:58
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 19:50   #302
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

U mnie kolejny dzień do d. Przez pewną sytuację w ogóle nie mam ochoty na naukę. Muszę się jakoś zmotywować...
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 19:56   #303
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość



O, wreszcie ktoś się rosyjskiego uczy! Też bym chciała zacząć ale to jak będę na B1/B2 z francuskiego. Powiedz mi, ciężko z tym pismem i ogólnie? Wiem, że każdemu inaczej idzie i każdy z czymś innym będzie miał problem ale jestem ciekawa Twojej opinii. Wreszcie kogoś "żywego" mogę wypytać.

Hej może ja dołożę coś od siebie apropos rosyjskiego, bo uczyłam się go 8 lat, nawet maturę zdałam na piąteczkę ("starą maturę" - mam już swoje lata). Jak dla mnie to prosty język, bardzo melodyjny, cyrylica, a bardziej grażdanka, nie jest trudna do opanowania, jednak trzeba przysiąść. Myślę, że sporym problemem na początku może być akcent. Myślę, że spokojnie możesz spróbować-

Shrinking Violet, coś popsułam z cytatem, ale jestem zupełnie nowa na Wizażu i nie do końca jeszcze się poruszam. Przepraszam

Żeby cytat działał to musi być początek i koniec. Początkiem mojego cytatu jest "[QUOTE=ShrinkingViolet;476 60810]", a koniec już masz - nie mogę go dodać bo moja wypowiedź stanie się cytatem - chodzi o to /quote na końcu. Pomiędzy tymi dwoma widełkami jest cytat. Każdy cytat ma inny początek i każdy cytat ma ten sam koniec czyli to /quote

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Co do rosyjskiego to dzięki za informację, zachęciłaś mnie. Moja matka i babcia kiedyś się uczyły, ale pod przymusem więc niewiele z tego zostało oprócz niechęci do tego języka. Mnie się bardzo rosyjski podoba, ostatnio jak sprzątałam to puściłam jakąś mowę Putina, kij z treścią, ładnie brzmi.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:02   #304
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Mnie się w ogóle rosyjski nie podoba i reaguję na niego alergicznie. Mój TŻ niestety jest w nim po uszy zakochany i od czasu do czasu wypisuje do mnie po rosyjsku. Za co mnie to spotyka.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:59   #305
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Mnie się w ogóle rosyjski nie podoba i reaguję na niego alergicznie. Mój TŻ niestety jest w nim po uszy zakochany i od czasu do czasu wypisuje do mnie po rosyjsku. Za co mnie to spotyka.
na mnie tak "alergicznie" działa arabski
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:03   #306
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
na mnie tak "alergicznie" działa arabski
Ja bardzo podziwiam jak ktoś się uczy tego języka - z jakimś rezultatem oczywiście bo znam milion osób które ciężko uczą się japońskiego, chińskiego, arabskiego i trąbią o tym na cały świat, a jak przychodzi powiedzieć cokolwiek to nastaje taka niezręczna cisza. Jak miałam w łapach Edgard do arabskiego to wiem, że by mnie szlag trafił przy nauce. Aż pusze coś na ytb bo chyba nawet nie wiem jak brzmi.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:11   #307
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
na mnie tak "alergicznie" działa arabski
Nie kojarzę jego brzmienia, ale te szlaczki mnie odstraszają. Wolę jednak krzaczki.


Dzisiaj już nic nie uda mi się zrobić (spisałam tylko kilkadziesiąt słówek z EM), bo mam jeszcze kilka innych rzeczy do ogarnięcia, ale przed snem poczytam sobie coś po angielsku na moim kundelku. Już mi nie straszne czytanie po angielsku, bo klikam na słowo i wyświetla mi się znaczenie. Nie muszę odpalać słownika albo sięgać po wielką cegłę, żeby sprawdzić o co chodzi.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 21:14   #308
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Nie kojarzę jego brzmienia, ale te szlaczki mnie odstraszają. Wolę jednak krzaczki.
https://www.youtube.com/watch?v=0pb0F4HOCN8
Boże, to było dziwne.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:22   #309
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Melduję dziś Anki zrobione i zapełnione odmianą czasowników nieregularnych, Duolingo zrobione, Memrise też i stworzyłam swój własny kurs Na razie dużo tam nie ma, ale wiadomo, będę na bieżąco uzupełniać.

http://www.memrise.com/course/367704...-mit-prafixen/ - Dziewczyny uczące się niemieckiego, jeśli tematyka was zainteresuje, to zapraszam, dawajcie też znać, jeśli wypatrzycie jakieś błędy
cpp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 00:03   #310
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Dziś słaby dzień przez ogólne zamieszanie w domu:

- 1 rozdział 1000 Introductory French Words
- mapa myśli do 2 zaległych rodziałów z Advanced Grammar in Use
- wpisanie do zeszytu 1 poziomu kursu CPE
- dokładna powtórka 4 poziomów kursu CPE

Bardzo bym się nie obraziła jakby w ciągu paru kolejnych dni podskoczyła mi ranga na memrise.


W ogóle znalazłam jeszcze w ramach motywacji odwrotną listę na memrise :

memancholy (-5 points)
memposter (-500 points)
memorexic (-2,000 points)
memptyheaded (-5,000 points)
memorrhoid (-10,000 points)
memferior (-25,000 points)
memented (-50,000 points)
memfidel (-75,000 points)
memaciated (-100,000 points)
memfective (-150,000 points)
memsgusting (-250,000 points)
memtrocious (-500,000 points)
memdiculous (-1,000,000 points)
membarassment (-2,500,000 points)

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 00:07
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:13   #311
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
O, wreszcie ktoś się rosyjskiego uczy! Też bym chciała zacząć ale to jak będę na B1/B2 z francuskiego. Powiedz mi, ciężko z tym pismem i ogólnie? Wiem, że każdemu inaczej idzie i każdy z czymś innym będzie miał problem ale jestem ciekawa Twojej opinii. Wreszcie kogoś "żywego" mogę wypytać.
Myślę, że nauka pisma akurat jest najłatwiejsza - wszystkie znaki można opanować w dwa dni. Niestety, po czasie odkryłam, że pismo odręczne różni się od 'regularnego' [+posiada pewne zmyłki] i z tym mam już problem, ale powoli walczę
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 09:18   #312
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Myślę, że nauka pisma akurat jest najłatwiejsza - wszystkie znaki można opanować w dwa dni. Niestety, po czasie odkryłam, że pismo odręczne różni się od 'regularnego' [+posiada pewne zmyłki] i z tym mam już problem, ale powoli walczę
Wiem, widziałam właśnie jak kiedyś wygooglowałam. Szał ciał. Ale faaajny ten język i to pismo odręczne też super wygląda.

Oj, dzwonił nowy facet na korepetycje, już po głosie słyszę, że amoroso jakiś, nie mogłam się z nim rozłączyć, aż się boje co będzie w poniedziałek.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 10:24
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 11:06   #313
latysia
Zadomowienie
 
Avatar latysia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 089
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
O, wreszcie ktoś się rosyjskiego uczy! Też bym chciała zacząć ale to jak będę na B1/B2 z francuskiego. Powiedz mi, ciężko z tym pismem i ogólnie? Wiem, że każdemu inaczej idzie i każdy z czymś innym będzie miał problem ale jestem ciekawa Twojej opinii. Wreszcie kogoś "żywego" mogę wypytać.
W sumie dziewczyny wszystko już napisały. Grażdankę można szybko opanować, ale szczególnie ta pisana ręcznie bardzo się myli z polskimi literami.
A akcenty to zmora...
__________________


Edytowane przez latysia
Czas edycji: 2014-08-12 o 11:07
latysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 11:28   #314
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez latysia Pokaż wiadomość
W sumie dziewczyny wszystko już napisały. Grażdankę można szybko opanować, ale szczególnie ta pisana ręcznie bardzo się myli z polskimi literami.
A akcenty to zmora...
Dziękuję bardzo.
Btw - grażdanka - nie znałam tej nazwy.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 11:50
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 12:35   #315
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
na mnie tak "alergicznie" działa arabski
No to we Francji wróżę Ci ciągłą alergię

Ja dzisiaj wygrzebuję się z powtórek na memrise, potem biorę się za Niemiecki dla Ciebie i Assimila.
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 12:53   #316
mimi_91
Raczkowanie
 
Avatar mimi_91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja jestem niesamowicie zła na siebie bo przez ostatnie dni nie robię prawie nic Jedyne co to bardzo dużo mówię po angielsku zarówno w pracy jak i po niej Mogę więc powiedzieć, że angielski aż tak nie cierpi jak francuz i naiemiecki
Najgorsze jest to, że dopiero w czwartek będę miała chwilę oddechu i zajmę się językami.
__________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 12:55   #317
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
No to we Francji wróżę Ci ciągłą alergię

Ja dzisiaj wygrzebuję się z powtórek na memrise, potem biorę się za Niemiecki dla Ciebie i Assimila.
dzięki, już przedsmak mam, bo obok mnie mieszkają sąsiedzi posługujący się tym zacnym językiem i słyszę często ich pogawędki, bo dosyć głośno mówią Do nich jako ludzi nic nie mam ale do języka....
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 15:32   #318
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

[QUOTE=ShrinkingViolet;476 61558]Żeby cytat działał to musi być początek i koniec. Początkiem mojego cytatu jest "
Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
", a koniec już masz - nie mogę go dodać bo moja wypowiedź stanie się cytatem - chodzi o to /quote na końcu. Pomiędzy tymi dwoma widełkami jest cytat. Każdy cytat ma inny początek i każdy cytat ma ten sam koniec czyli to /quote

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Co do rosyjskiego to dzięki za informację, zachęciłaś mnie. Moja matka i babcia kiedyś się uczyły, ale pod przymusem więc niewiele z tego zostało oprócz niechęci do tego języka. Mnie się bardzo rosyjski podoba, ostatnio jak sprzątałam to puściłam jakąś mowę Putina, kij z treścią, ładnie brzmi.
Ja też jestem z tych "przymusowych" (40 stuknęła mi w tym roku), ale raczej uczyłam się z chęcią, nawet w podstawówce i liceum brałam udział w olimpiadach i nie odpadłam po 1 etapie. Jeżeli masz chęć i zapał to jak najbardziej polecam. Warto.
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 16:17   #319
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
Jeżeli masz chęć i zapał to jak najbardziej polecam. Warto.
Tym bardziej, że jak tak dalej pójdzie to rosyjski znów może stać się przymusowy............
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 18:57   #320
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że jak tak dalej pójdzie to rosyjski znów może stać się przymusowy............
No, jak spojrzeć na to z tej strony.. Uczmy się języka wroga
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 19:51   #321
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Dzisiaj miałam piękny dzień naukowy - 8 rozdziałów z ELP, 3 rozdziały Czarnoksiężnika i radio BBC.
Stwierdziłam, że jak przerobię ELP i EGiCE to kupuję sobie English Grammar in Context Intermediate i może te książki z Preston Publishing w nagrodę

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Ale kusicie tym rosyjskim i francuskim.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 19:56   #322
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Sierpniowy shred językowy

A ja znów trafiam tu w połowie miesiąca... Ale niech będzie


1. Imię - Karolina
2. Język - turecki od podstaw
3. Cel - przerobienie podręcznika
4. Problemy i słabości - specyfika języka tureckiego (aglutynacja)
5. Materiały - seria "Nie Gryzie"
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 20:01   #323
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość

Ale kusicie tym rosyjskim i francuskim.
Nie krępuj się.

Ja dziś dzień do tyłka ale staram się nie mieć do siebie pretensji bo to pierwszy dzień od początku miesiąca w którym nic nie zrobiłam, a ktoś musiał pomóc przy organizacji stypy i pogrzebu.. Ale już po wszystkim więc teraz się biorę ale nie oszukuję się, że góry przeniose bo jestem fizycznie i psychicznie wykończona..

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-12 o 20:04
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 20:16   #324
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Nie krępuj się.

Ja dziś dzień do tyłka ale staram się nie mieć do siebie pretensji bo to pierwszy dzień od początku miesiąca w którym nic nie zrobiłam, a ktoś musiał pomóc przy organizacji stypy i pogrzebu.. Ale już po wszystkim więc teraz się biorę ale nie oszukuję się, że góry przeniose bo jestem fizycznie i psychicznie wykończona..
przykro mi, przeżywałam to samo 8 miesięcy temu


Ciułam punkty payback na książkę "Niemiecki dla Ciebie" z Empiku. Może do końca roku uzbieram
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 00:03   #325
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
przykro mi, przeżywałam to samo 8 miesięcy temu

Ciułam punkty payback na książkę "Niemiecki dla Ciebie" z Empiku. Może do końca roku uzbieram
Dzięki

Uzbierasz, uzbierasz - grosz do grosza i będzie kokosza.

Ja na dziś się troszkę zmobilizowałam, żeby mimo wsyztsko ten dzień nie był taki całkiem nie-shredowy i:

- nawodniłam kurs 1000 Introductory French
- nawodniłam kurs CPE
[nazbierało się ]
- zrobiłam notatki w zeszycie z jednego poziomu kursu CPE i popowtarzałam 5 poziomów
- zrobiłam nowy poziom w moim kursie - nauczyłam się 6 czasowników nieregularnych z francuskiego

Nie jest źle. Zaplanuje co mam zrobić na jutro i jak walne się do łóżka to już nie wstanę chyba.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 06:06   #326
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Witam Was Dziewczyny z rana
Mój plan na dzisiaj:

1. duński - powtórzyć 1 rozdział + ćwiczenia z Aktivt Dansk, rozkminić 1 odcinek serialu, poduczyć się słówek ile da radę na memrise;
2. niemiecki - artykuł w Deutsch Perfekt, Fiszkoteka słownictwo ZD i zajrzeć do Begegnungen powtórka 1 rozdział ile dam radę;
3. angielski - artykuł w Business English, idiomy + Phrasal verbs (50 sztuk) z ang.pl

Do roboty
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 06:23   #327
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
Witam Was Dziewczyny z rana
Mój plan na dzisiaj:

1. duński - powtórzyć 1 rozdział + ćwiczenia z Aktivt Dansk, rozkminić 1 odcinek serialu, poduczyć się słówek ile da radę na memrise;
2. niemiecki - artykuł w Deutsch Perfekt, Fiszkoteka słownictwo ZD i zajrzeć do Begegnungen powtórka 1 rozdział ile dam radę;
3. angielski - artykuł w Business English, idiomy + Phrasal verbs (50 sztuk) z ang.pl

Do roboty
Skąd masz Deutsch Perfekt? Jak Ci się podoba ta gazeta?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:47   #328
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Skąd masz Deutsch Perfekt? Jak Ci się podoba ta gazeta?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kupuję w Empiku od jakiś kilku lat. Ale niestety przez to przepłacam. Jeden numer kosztuje ponad 50 zł. Od 2015 zamówię już subskrybcję w formie e-Papier na stronie wydawnictwa. Wyjdzie o wiele taniej. Do tego można domówić ćwiczenia i audio. Mam też aplikację Das Wort des Tages na iPhone'a. To wydawnictwo Spotlight Verlag GmbH wydaje też magazyny do nauki angielskiego, angielskiego biznesowego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego, ale u nas w Polsce w wersji papierowej niedostępne. Wszystkie objaśnienia są oczywiście po niemiecku. Na stronie jest dużo różnych ćwiczeń, tekstów, dostaję też na maila ćwiczenia, artykuły itp. Bardzo solidnie opracowane, w końcu niemiecka jakość Korzystam codziennie i bardzo polecam. Jak byłam na miesięcznym kursie niemieckiego w Monachium w 2011 w Instytucie Goethego to nasza lektorka Niemka bardzo polecała ten magazyn kursantom.
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:53   #329
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Zrobiłam powtórki na memrise i powtórkę około dwustu słówek z repetytorium maturalnego. Teraz biorę się za nowe słówka.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 12:06   #330
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
Kupuję w Empiku od jakiś kilku lat. Ale niestety przez to przepłacam. Jeden numer kosztuje ponad 50 zł. Od 2015 zamówię już subskrybcję w formie e-Papier na stronie wydawnictwa. Wyjdzie o wiele taniej. Do tego można domówić ćwiczenia i audio. Mam też aplikację Das Wort des Tages na iPhone'a. To wydawnictwo Spotlight Verlag GmbH wydaje też magazyny do nauki angielskiego, angielskiego biznesowego, francuskiego, włoskiego i hiszpańskiego, ale u nas w Polsce w wersji papierowej niedostępne. Wszystkie objaśnienia są oczywiście po niemiecku. Na stronie jest dużo różnych ćwiczeń, tekstów, dostaję też na maila ćwiczenia, artykuły itp. Bardzo solidnie opracowane, w końcu niemiecka jakość Korzystam codziennie i bardzo polecam. Jak byłam na miesięcznym kursie niemieckiego w Monachium w 2011 w Instytucie Goethego to nasza lektorka Niemka bardzo polecała ten magazyn kursantom.
Ile kosztuje e-wersja tej gazety?
cpp jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 07:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.