Sierpniowy shred językowy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-20, 11:06   #481
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Sporo tego, gratki


Ja na razie przerabiam codziennie po jednym rozdziale z podręcznika do tureckiego
Faktycznie zebrane do kupy robi wrażenie, a mi się cały czas wydawało, że nic nie robie

Sama się tureckiego uczysz? Czy z lektorem? Uczyłaś się wcześniej? Ja jeszcze nie próbowałam uczyć się samodzielnie języka, którego się wcześniej nigdy nie uczyłam.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 11:38   #482
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Weszłam dziś do lumpa, gdzie widziałam książki. Wzięłam Anitę Shreve "All he ever wanted", kupiłam w ciemno, bo nawet nie wiem jak pisze ta babeczka. 2 zł to nie majątek a w bdb stanie.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:20   #483
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Weszłam dziś do lumpa, gdzie widziałam książki. Wzięłam Anitę Shreve "All he ever wanted", kupiłam w ciemno, bo nawet nie wiem jak pisze ta babeczka. 2 zł to nie majątek a w bdb stanie.
Swego czasu chodziłam do lumpów na niemieckie i angielskie książki, a nie na ciuchy
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:32   #484
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Swego czasu chodziłam do lumpów na niemieckie i angielskie książki, a nie na ciuchy
W lumpie są mega ceny książek, szkoda tylko, że raczej nowszych pozycji się tam nie znajdzie.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:49   #485
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja czasami chodzę do american bookstore i przeglądam książki (bywają w miarę tanie -> 10/14 zł), ale nigdy nie mogę się na nic zdecydować, bo nie lubię wybierać w ciemno. Wolę coś najpierw o danej książce przeczytać, przejrzeć opinie itd. xD
Raz wzięłam dumę i uprzedzenie, ale to chyba był zły pomysł.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:54   #486
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Swego czasu chodziłam do lumpów na niemieckie i angielskie książki, a nie na ciuchy
W lumpie są mega ceny książek, szkoda tylko, że raczej nowszych pozycji się tam nie znajdzie.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ja czasami chodzę do american bookstore i przeglądam książki (bywają w miarę tanie -> 10/14 zł), ale nigdy nie mogę się na nic zdecydować, bo nie lubię wybierać w ciemno. Wolę coś najpierw o danej książce przeczytać, przejrzeć opinie itd. xD
Raz wzięłam dumę i uprzedzenie, ale to chyba był zły pomysł.
Czytałam w oryginale. Bolało. Ciągle zaaranżowane małżeństwa i kłótnie o spadek. Już Wuthering Heightsbyło lepsze.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:58   #487
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Czytałam w oryginale. Bolało. Ciągle zaaranżowane małżeństwa i kłótnie o spadek. Już Wuthering Heightsbyło lepsze.
Raczej chodziło mi o to, że kupując tę książkę, byłam na poziomie, mniej więcej, A2, ale coś mi się ubzdurało, że przecież pfff, przeczytam i będzie pięknie, świetnie i motylki będą latały, tęcza dookoła. No nie, jakoś mi nie wyszło i się zniechęciłam. XD
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 15:06   #488
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Raczej chodziło mi o to, że kupując tę książkę, byłam na poziomie, mniej więcej, A2, ale coś mi się ubzdurało, że przecież pfff, przeczytam i będzie pięknie, świetnie i motylki będą latały, tęcza dookoła. No nie, jakoś mi nie wyszło i się zniechęciłam. XD
ja gazetę po francusku też zaczęłam czytać od praktycznie początku, bo pff co to dla mnie przecież w lo się uczyłam, a później trochę sobie przypomniałam to dam radę, ta....... jak sobie wtedy uświadomiłam, że muszę sobie tłumaczyć prawie każde słówko to też mi się odechciało
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:08   #489
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
ja gazetę po francusku też zaczęłam czytać od praktycznie początku, bo pff co to dla mnie przecież w lo się uczyłam, a później trochę sobie przypomniałam to dam radę, ta....... jak sobie wtedy uświadomiłam, że muszę sobie tłumaczyć prawie każde słówko to też mi się odechciało
Ja tak miałam ze słuchaniem. W ogóle to jak zaczynałam się ucyzć francuskiego to baba puściła mi nagranie B1/B2. Usłyszałam tylko jakieś bulgotanie.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:12   #490
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
ja gazetę po francusku też zaczęłam czytać od praktycznie początku, bo pff co to dla mnie przecież w lo się uczyłam, a później trochę sobie przypomniałam to dam radę, ta....... jak sobie wtedy uświadomiłam, że muszę sobie tłumaczyć prawie każde słówko to też mi się odechciało
Zrobiłam tak samo z hiszpańską gazetą i zrozumiałam może kilkanaście słów na kilkadziesiąt stron. XD Ale nadal ją trzymam i za jakiś czas wrócę do niej. Kusi mnie, żeby kupować kolejne numery, ale zanim wejdę na wyższy poziom, to utonę w gazetach i do emerytury ich nie przeczytam. XDDD
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:14   #491
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja tak miałam ze słuchaniem. W ogóle to jak zaczynałam się ucyzć francuskiego to baba puściła mi nagranie B1/B2. Usłyszałam tylko jakieś bulgotanie.
jak pamiętam w lo moje pierwsze słuchanie w którym babka kazała nam obserwować tekst i słuchać jak się wymawia. To myślałam, że nas wkręca i puściła zupełnie co innego
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 15:25   #492
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak pamiętam w lo moje pierwsze słuchanie w którym babka kazała nam obserwować tekst i słuchać jak się wymawia. To myślałam, że nas wkręca i puściła zupełnie co innego
Daj spokój, ja chyba będę musiała iść na filologie francuską, żeby zrozumieć jakieś nagranie Mam identyczną blokadę co dawno temu z angielskim - tak się boję, że nie zrozumiem nic, że się tylko na tym skupiam i ledwo zauważam, że coś leci w tle.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:26   #493
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak pamiętam w lo moje pierwsze słuchanie w którym babka kazała nam obserwować tekst i słuchać jak się wymawia. To myślałam, że nas wkręca i puściła zupełnie co innego
Ta, znam to. :< Włączyłam kiedyś koreańską piosenkę, odpaliłam tekst i zdziwiłam się co to w ogóle jest, przecież oni co innego śpiewają.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 15:53   #494
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Daj spokój, ja chyba będę musiała iść na filologie francuską, żeby zrozumieć jakieś nagranie Mam identyczną blokadę co dawno temu z angielskim - tak się boję, że nie zrozumiem nic, że się tylko na tym skupiam i ledwo zauważam, że coś leci w tle.
wydaje mi się, że to powinno z biegiem czasu przejść u mnie jest od tamtego czasu duża poprawa ale ja praktycznie non stop słucham francuskiej muzyki, oglądam tv jak jestem sama, chociaż i tak nie powiem, żeby było jakoś świetnie z tym moim słuchaniem lepiej mi chyba czytanie idzie mimo wszystko
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:00   #495
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że to powinno z biegiem czasu przejść u mnie jest od tamtego czasu duża poprawa ale ja praktycznie non stop słucham francuskiej muzyki, oglądam tv jak jestem sama, chociaż i tak nie powiem, żeby było jakoś świetnie z tym moim słuchaniem lepiej mi chyba czytanie idzie mimo wszystko
Ja chciałabym skończyć ten francuski nie gryzie zanim rusze jakieś nagrania. U nas na lektoracie to mieliśmy bardzo dużo gramatyki kosztem słownictwa więc nawet ciężko jednoznacznie ocenić mi mój poziom.

Btw. facepalm z moją korepetytorką, w życiu nie robi się takich rzeczy chyba, że chce się bardzo zniechęcić ucznia.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:07   #496
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja chciałabym skończyć ten francuski nie gryzie zanim rusze jakieś nagrania. U nas na lektoracie to mieliśmy bardzo dużo gramatyki kosztem słownictwa więc nawet ciężko jednoznacznie ocenić mi mój poziom.

Btw. facepalm z moją korepetytorką, w życiu nie robi się takich rzeczy chyba, że chce się bardzo zniechęcić ucznia.
Ja lubię mieszać sobie naukę i zanim skończe jedno to zaczynam co innego

Moja nauczycielka w lo niby też mnie zniechęciła, niby przez kilka lat potem miałam awersję do tego języka, a tak w sumie teraz po latach to sobie myślę, że nie była taka zła. Sprawiła, że do dziś pamiętam co niektóre kwestie, albo chociaż coś mi świta - czego nie potrafili nauczyciele od angielskiego, którego uczyłam się ciągiem od 4 klasy podstawowej, a aktualnie z angielskiego jestem absolutne "0" - lata zmarnowane. Babce od francuskiego teraz po latach jestem za to wdzięczna, chociaż kiedyś w życiu bym nie pomyślała, że tak powiem
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:25   #497
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Ja lubię mieszać sobie naukę i zanim skończe jedno to zaczynam co innego

Moja nauczycielka w lo niby też mnie zniechęciła, niby przez kilka lat potem miałam awersję do tego języka, a tak w sumie teraz po latach to sobie myślę, że nie była taka zła. Sprawiła, że do dziś pamiętam co niektóre kwestie, albo chociaż coś mi świta - czego nie potrafili nauczyciele od angielskiego, którego uczyłam się ciągiem od 4 klasy podstawowej, a aktualnie z angielskiego jestem absolutne "0" - lata zmarnowane. Babce od francuskiego teraz po latach jestem za to wdzięczna, chociaż kiedyś w życiu bym nie pomyślała, że tak powiem
Ja nie - już tu kiedyś pisałam, że nie zrobiła z nami kompletnie nic z gramatyki, a kartkówki 2x w semestrze to było po 10 słówek do nauki. Na szczęście trafiłam na studia na lektoracie miałam do wyboru albo szwabski albo francuski - wybór był oczywisty i tak oto pozbyłam się awersji.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:36   #498
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Ja nie - już tu kiedyś pisałam, że nie zrobiła z nami kompletnie nic z gramatyki, a kartkówki 2x w semestrze to było po 10 słówek do nauki. Na szczęście trafiłam na studia na lektoracie miałam do wyboru albo szwabski albo francuski - wybór był oczywisty i tak oto pozbyłam się awersji.
to ja miałam takich z angielskiego właśnie :/

Fajnie miałaś, że na studiach dali Ci wybór języka, który będziesz się uczyć, u mnie było to z góry narzucone i podyktowane tym, co zdawało się na maturze niestety.
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 16:39   #499
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
to ja miałam takich z angielskiego właśnie :/

Fajnie miałaś, że na studiach dali Ci wybór języka, który będziesz się uczyć, u mnie było to z góry narzucone i podyktowane tym, co zdawało się na maturze niestety.
W teorii miał być do wyboru włoski, hiszpański, rosyjski, francuski, niemiecki i jeszcze parę innych ale mój rok niestety miał do wyboru tylko te dwa. Planowałam rosyjski ale dobrze się stało.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 17:44   #500
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Sierpniowy shred językowy

zrobiłam dziś rozdział o stopniowaniu przymiotników z Nowej gramatyki angielskiej i pouczyłam się 10 pierwszych fiszek z zestawu Fiszki slang i cytaty filmowe. Ale nie jestem z siebie zadowolona
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 18:29   #501
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

chociaż miałaś wybór, ja na jednej i drugiej uczelni byłam zmuszona do języka z matury - fakt ocenę miałam przepisywaną i to jedyny plus
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 00:03   #502
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Coraz bardziej mnie irytuje niefrasobliwie swobodne tłumaczenie słówek i całych zwrotów w "Pas de probleme". Mam wrażenie, że odbiera to sens ćwiczeniom i powtórkom (no bo o co oni mnie pytają?). I co chwila łapię się na tym, że sama bym coś lepiej przetłumaczyła

Doszłam już do 8 na 11 lekcji i wypatruję końca :P
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 01:29   #503
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja mialam tydzien wolnego I moj mozg po odpoczynku gotowy do dzialania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 02:14   #504
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Na dziś:

- 1 rozdział Advanced Grammar in Use z ćwiczeniami
- mapa myśli do powyższego rozdziału
- 2 rozdziały z fr na memrise (ponad 120 słówk)
- 1 rozdział CPE na memrise (58 słówek) + notatki
- 1 rozdział C'est du gateau z ćwiczeniami + notatki
- 1 odcinek Desperate Housewives
- 1 rozdział z Bonjour de France (48 słowek) + wrzucenie go na Memrise
- 1 rozdział How Now Brown Cow
- 1 rozdział Sheep or Ship
- 5 lekcji z Duolingo
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 13:58   #505
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Na dziś:

- 1 rozdział Advanced Grammar in Use z ćwiczeniami
- mapa myśli do powyższego rozdziału
- 2 rozdziały z fr na memrise (ponad 120 słówk)
- 1 rozdział CPE na memrise (58 słówek) + notatki
- 1 rozdział C'est du gateau z ćwiczeniami + notatki
- 1 odcinek Desperate Housewives
- 1 rozdział z Bonjour de France (48 słowek) + wrzucenie go na Memrise
- 1 rozdział How Now Brown Cow
- 1 rozdział Sheep or Ship
- 5 lekcji z Duolingo
Dla mnie to nauka na powiedzmy miesiąc a nie jeden dzień


Pytanie do osób pracujących z Destination.
W jaki sposób rozwiązujecie rozdział z słownictwem? Uczycie się wszystkiego/częściami i rozwiązujecie ćwiczenia czy podpatrujecie w czasie rozwiązywania ćwiczeń?
Ja ucze się części zazwyczaj pierwszą i drugą kolumnę i dopiero wykonuje ćwiczenia. Nie podpatruję. Jedynie gdzie oszukuję to ta ostatnia tabelka. Jakoś nie wiem jak ją zapamiętać? Wypisując przykładowe zdania? Toż to będzie forever
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 19:55   #506
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Dla mnie to nauka na powiedzmy miesiąc a nie jeden dzień
Ojj, to tak tylko się wydaje, że dużo

Dziś planuję zrobić COŚ ponieważ niedawno wróciłam i aktualnie opycham się kulkami z rumem. Piszę to tu tylko dlatego, bo wiem, że inaczej nie tknę nic.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 19:59   #507
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja ostatnio robię plan minimum - Memrise i Anki. Na więcej nie mam siły, praca i przeprowadzka mnie wykańczają.
cpp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 20:11   #508
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Sierpniowy shred językowy

U mnie też właściwie tylko Memrise + gramatyka Esperanto. Nadrabiam zaległości czytelnicze, skoro na okrągło mam leżeć i wypoczywać :/
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 20:15   #509
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
U mnie też właściwie tylko Memrise + gramatyka Esperanto. Nadrabiam zaległości czytelnicze, skoro na okrągło mam leżeć i wypoczywać :/
Właśnie, jak tam się czujesz?
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 20:25   #510
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Ja mało robię, bo codziennie dobija mnie sytuacja rodzinna i nawet jak siadam do tych książek, to po chwili mija mi ochota na wszystko. Ale to żadne usprawiedliwienie, wiem. Po sobocie postaram się wziąć w garść i olać wszystko. XD Niech mnie ktoś kopnie w tyłek, ładnie proszę. XDDD

Dzisiaj tylko ok. 50 słówek z angielskiego i całe trzy słówka ze szwedzkiego. Hurra, szaleństwo. Czuję się taka mądra.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 07:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.