Skakanka VS tłuszcz :) - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-16, 14:34   #2581
nika21
Raczkowanie
 
Avatar nika21
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: gdzieś tam :)
Wiadomości: 242
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Przez weekend byłam pokłócona ze skakanką,ale już się pogodziłam i dziś było 1400 interwałowo
__________________
Odchudzamy się...
nika21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 16:40   #2582
blackmaria
Przyczajenie
 
Avatar blackmaria
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 12
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Od dzisiaj ja także zaczynam skakać. Ćwiczyłam zeszłego lata i dało to całkiem niezłe efekty w niedługim czasie. Na to samo liczę i teraz, bo trochę mi się nazbierało tam gdzie nie potrzeba. ;P Zapuściłam przez ten rok, więc startuje od mojej najwyższej dotychczas wagi... 67kg! ;/ Przy 172 cm uważam, że to dużo za dużo, poza tym robi się to też uciążliwe w codziennym życiu. Nie mam jakiegoś określonego celu wagowego, ale z całą pewnością poniżej 60 kg. Co do jedzenia plan jest taki: głównie warzywa i owoce, nic ciężkostrawnego (problemy zdrowotne), dużo napojów, tzn. przede wszystkim wody, ale bez żadnego głodzenia (z autopsji wiem, że to może więcej zaszkodzić niż pomóc). Czasu mi nie brakuje, więc jeśli tylko zapał zostanie, to liczę, że mój plan się powiedzie! ;D
blackmaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 23:02   #2583
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

dziewczyny co mi radzicie?
czy skakanie na czczo da jakis plus?
i czy lepiej skakac na dwóch nogach czy tak na zmiane raz ta noga raz tak.. no wiecie
__________________
By osiagnac sukces nalezy najpierw nastawic na to swój umysl, a w sercu miec wiare w swoje mozliwosci.
Arnold Schwarzenegger
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 06:42   #2584
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez NaStoLatKa :) Pokaż wiadomość
dziewczyny co mi radzicie?
czy skakanie na czczo da jakis plus?
i czy lepiej skakac na dwóch nogach czy tak na zmiane raz ta noga raz tak.. no wiecie
Skakanka to aeroby... A aeroby można wykonywać na czczo. Kiedyś była dyskusja na ten temat, czy lepiej z rana na czczo czy w ciągu dnia...
Jak jesteś bez posiłku czyli na czczo to organizm raczej szybciej dobierze się do tłuszczu, bo skądś energię będzie musiał czerpać

Na zmianę lepiej, skacząc stale 'żabką' - obciążasz stawy.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 07:01   #2585
arbuzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

A czy skacząc po 15-20 minut robicie przerwy? A jeśli tak to ile i i p ile
arbuzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 07:23   #2586
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez arbuzik Pokaż wiadomość
A czy skacząc po 15-20 minut robicie przerwy? A jeśli tak to ile i i p ile
Ja w 15 min robię około 1400 powtórzeń, ale bez żadnej przerwy
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 07:45   #2587
nika21
Raczkowanie
 
Avatar nika21
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: gdzieś tam :)
Wiadomości: 242
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Ja w 15 min robię około 1400 powtórzeń, ale bez żadnej przerwy

Mi też tyle wychodzi-oczywiscie bez przerw
__________________
Odchudzamy się...
nika21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 15:53   #2588
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

LASK MAM OGROMNA PROSBE
TAK na jednej stronie azeby wszystkie napisały, jakie efekty sa, np w ciagu tygodnia ile cm wam spadło, albo w ciagu miesiaca. plissssssssssssssssss
__________________
By osiagnac sukces nalezy najpierw nastawic na to swój umysl, a w sercu miec wiare w swoje mozliwosci.
Arnold Schwarzenegger
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 16:03   #2589
nika21
Raczkowanie
 
Avatar nika21
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: gdzieś tam :)
Wiadomości: 242
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Dziś znów było 1400 interwałowo,ale ze mnie się pot lał ciurkiem-na dodatek w taki upał-dzielna jestem
__________________
Odchudzamy się...
nika21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 18:45   #2590
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja po długiej przerwie - niezbyt fajna kontuzja ścięgna, które nadal trochę boli - wróciłam do skakankowego HIIT. 11 minut tylko, ale postaram się szybko dojś do 20
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 19:41   #2591
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Vadi,
Ty ćwiczysz na skakance faktycznie HIIT czy interwały ?
Jesli HIIT to jak sobie radzisz z pomiarem tętna ?
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 20:12   #2592
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

HIIT tzn. High Intensity Interval Training czyli b. intensywny trening interwałowy, więc ja to rozumiem po prostu jako naprzemienne skakanie wolne i zasuwanie aż do padnięcia
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 21:22   #2593
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
HIIT tzn. High Intensity Interval Training czyli b. intensywny trening interwałowy, więc ja to rozumiem po prostu jako naprzemienne skakanie wolne i zasuwanie aż do padnięcia
Pamietam jak kiedys Pingwinek napisała ze tr. siłowego nie mozna robic w ten sam dzien kiedy wykonujemy HIIT, lecz mozna zrobić interwaly max 15 min.wiec troszke mnie to zmyliło.
Zaczekam na Pingwinka moze tu zajrzy
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-19, 06:35   #2594
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Może chodzi właśnie o intensywnośc, bo tak, jak napisała kiedyś Pingwin, po HIIT nie ma się już siły na nic
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-19, 15:06   #2595
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

z góry przepraszam za moje pytanie ale naprawdę przejrzenie 87 stron mnie przerasta...
skakanie wyszczupli nogi czy je 'powiększy'? bo mnie bardzo zależy na wyszczupleniu.
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 08:10   #2596
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez NaStoLatKa :) Pokaż wiadomość
LASK MAM OGROMNA PROSBE
TAK na jednej stronie azeby wszystkie napisały, jakie efekty sa, np w ciagu tygodnia ile cm wam spadło, albo w ciagu miesiaca. plissssssssssssssssss
ciężko powiedziec, wszystko przecież zależy od Twojego ciała
Ja mogę powiedziec, że już po 2 tyg zauważyłam, że podniosły mi się pośladki No a potem miałam kontuzję i skończyło się rumakowanie

Wczoraj skakałam 15 minut interwałami/HIIT'em (już sama nie wiem co to ), dzisiaj oczywiście też planuję

Bardzo, bardzo chcę wyjechac w tym roku we wrześniu za granicę z Tż'tem i znajomymi, więc trzeba się wygazelic wreszcie

Alatienko - napewno się wyszczuplisz, nie jest tak łatwo zbudowac kawałek mięśnia nawet ja, z tendencją do 'przypakowywania' w udach, po skakance widziałam same plusy
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 11:54   #2597
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

vadi dziękować
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 13:15   #2598
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Hiit robimy w dzień bez treningu siłowego, interwały też lepiej robić w inny dzień, ale ewentualnie można rano jedno wieczorem drugie
prawda jest taka: jeśli ktoś ma siłe żeby tego samoego dnai zrobić siłowy i interwały to albo ma mega kondycję albom ćwiczy na pół gwizdka

HIIT to trening po którym człowiek odczuwa ogromny dyskomfort
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 22:09   #2599
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Hiit robimy w dzień bez treningu siłowego, interwały też lepiej robić w inny dzień, ale ewentualnie można rano jedno wieczorem drugie
prawda jest taka: jeśli ktoś ma siłe żeby tego samoego dnai zrobić siłowy i interwały to albo ma mega kondycję albom ćwiczy na pół gwizdka

HIIT to trening po którym człowiek odczuwa ogromny dyskomfort
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 12:34   #2600
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

właśnie odczuwam dyskomfort
20 min interwałów na skakance - complited
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 19:22   #2601
megiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ooooooo... to ja skakam 30-60 minut dziennie a myślałam że to malo i chciałam zwiekszyc a czy cos schudlam to nie wiem schudłam w sumie 3 kilo ale to raczej dieta na mnie chyba skakanka nie dziala a moze to kwestia tego ze 2 razy w tyg mam napady obazarstwa i wchlaniam niesmamowite kalorie ( a potem 5 dni postu... )
__________________
megiiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 19:57   #2602
donia27
Wtajemniczenie
 
Avatar donia27
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 214
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja wracam znowu do skakania Dzisiaj 1700 podskoków:jup i: Aż się dziwię że po takiej dłuższej przerwie dałam rade tyle poskakać
donia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-24, 20:00   #2603
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

7 min
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 07:20   #2604
dziedziczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

echh dziewczyny.. chyba potrzebuję wsparcia. mam do Was kilka pytań.

1. skaczecie na czczo?
2. czy od razu zaczęłyście skakaś po te 20 minut bez przerwy? a jesli nie to ile zajęło Wam dojście do tego poziomu.
3. czy oprócz skakanki wykonujecie inne ćwiczenia? np. serie 8 min, A6W czy hula-hop.
4. czy chcecie dużo schudnąć czy po prostu wkurza Was obwisły tylek i odstający brzuszek?

Nie narzekam na nadwagę, mam 169,5 cm wzrostu i ważę 56 kg. ale mam okropniaście obwisły tyłek i za dużo tłuszczu na brzuchu i biodrach.

EDIT:

i jeszcze jedno. skakanie idzie mi nieźle biorąc pod uwagę staż, przy dobrym dniu skaczę 15 minut bez przerwy... tzn przerwy są i w związku z tym pytanie. Mnie ta skakanka co jakiś czas zaczepia o palca dużego u nogi no i wtedy jest króciutka przerwa. Wy też tak zaczepiacie? Bo mnie to czasem doprowadza do wściekłego płaczu.
dziedziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 08:03   #2605
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez dziedziczka Pokaż wiadomość
echh dziewczyny.. chyba potrzebuję wsparcia. mam do Was kilka pytań.

1. skaczecie na czczo?
2. czy od razu zaczęłyście skakaś po te 20 minut bez przerwy? a jesli nie to ile zajęło Wam dojście do tego poziomu.
3. czy oprócz skakanki wykonujecie inne ćwiczenia? np. serie 8 min, A6W czy hula-hop.
4. czy chcecie dużo schudnąć czy po prostu wkurza Was obwisły tylek i odstający brzuszek?

Nie narzekam na nadwagę, mam 169,5 cm wzrostu i ważę 56 kg. ale mam okropniaście obwisły tyłek i za dużo tłuszczu na brzuchu i biodrach.

EDIT:

i jeszcze jedno. skakanie idzie mi nieźle biorąc pod uwagę staż, przy dobrym dniu skaczę 15 minut bez przerwy... tzn przerwy są i w związku z tym pytanie. Mnie ta skakanka co jakiś czas zaczepia o palca dużego u nogi no i wtedy jest króciutka przerwa. Wy też tak zaczepiacie? Bo mnie to czasem doprowadza do wściekłego płaczu.
Nie wiem czy da się skakać przez 15 min bez ani jednego 'zaczepienia' się skakanki. Toż nikt nie jest idealny, wiadomo że będą przerwy na odplątanie się w pewnym momencie i nie ma w tym nic złego. No już bez przesady...

1. Ja nie. Z reguły popołudniami jak oglądam TV (a że to tylko pół godziny dziennie to akurat).
2.oczywiście że nie. wszystko stopniowo. Należy zacząć od umiarkowanej liczby powtórzeń, no chyba że masz świetną kondycję. A potem dodawać stopniowo czas/ilość powtórzeń.
3. Tia...
4. ja skaczę rekreacyjnie codziennie. Tzn. bo lubię. I zawsze jest to interwałowo.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 08:16   #2606
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ja wczoraj tylko 7 minut, nie wiem, co się dzieje, ale cały dzień myślałam, ze zasnę


Cytat:
Napisane przez dziedziczka Pokaż wiadomość
echh dziewczyny.. chyba potrzebuję wsparcia. mam do Was kilka pytań.

1. skaczecie na czczo? NIE, NAJCZĘŚCIEJ JAKIEŚ 2 GODZINY PO 2 ŚNIADANIU, JA BEZ ENERGII Z JEDZENIA NIE UMIEM FUNKCJONOWAĆ
2. czy od razu zaczęłyście skakaś po te 20 minut bez przerwy? a jesli nie to ile zajęło Wam dojście do tego poziomu. NIE, ZACZYNAŁAM OD 10, POTEM 15, POTEM 20
3. czy oprócz skakanki wykonujecie inne ćwiczenia? np. serie 8 min, A6W czy hula-hop. NIE
4. czy chcecie dużo schudnąć czy po prostu wkurza Was obwisły tylek i odstający brzuszek? CELLULIT I BRYCZESY MNIE DENERWUJĄ

Nie narzekam na nadwagę, mam 169,5 cm wzrostu i ważę 56 kg. ale mam okropniaście obwisły tyłek i za dużo tłuszczu na brzuchu i biodrach.

EDIT:

i jeszcze jedno. skakanie idzie mi nieźle biorąc pod uwagę staż, przy dobrym dniu skaczę 15 minut bez przerwy... tzn przerwy są i w związku z tym pytanie. Mnie ta skakanka co jakiś czas zaczepia o palca dużego u nogi no i wtedy jest króciutka przerwa. Wy też tak zaczepiacie? Bo mnie to czasem doprowadza do wściekłego płaczu. NO NIESTETY, TAKI UROK SKAKANKI ALE PRAKTYKA CZYNI MISTRZA
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 08:51   #2607
dziedziczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

dzięki dziewczyny ja skaczę w sumie od 10 lipca około, ale miałam 5-dniową przerwę bo miałam zapalenie tchawicy. trudno wiec mówić o powalających rezultatach. natomiast akcję poprawy wyglądu rozpoczełam na początku lipca. zmieniłam dietę (czy inaczej może- nawyki żywieniowe) staram się mieścić w tych 1000-1200 kcal, słodyczy nie jem - ale to akurat nie tragedia, zresztą jak mam ochotę na nutelle to biorę pieczywo i smaruje cienką warstwę i bez tragedii. wyrzuciłam z jadłospisu bomby kaloryczne i już. i staram się duuuuużo ruszać. największe efekty były po tygodniu kiedy to zniknęła moja "pierwsza faza ciąży" tzn taki odstający brzuch - miałam rozciągnięty, rozepchany żołądek i jak zaczęłam jeść mniej to już mi tak nie odstaje. A teraz widzę, że po 1-2 cm już mi ubywa powoli i kg też troszkę lecą. Zobaczymy.

Naczytałam się dużo o efektach skakanki, a że ja takie duże dziecko jestem, więc sobie skaczę. Mam nadzieję, że na mnie też to podziała - jakby nie patrzeć to ruch i palone kalorie, więc niczym nie ryzykuję
dziedziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 09:54   #2608
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Jak mi sie skakanka zaczepi to dostaje szewskiej pasji! i skacze pozneij szybciej i intesywniej, aby nerwy wyładowac
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 11:32   #2609
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Jak mi sie skakanka zaczepi to dostaje szewskiej pasji! i skacze pozneij szybciej i intesywniej, aby nerwy wyładowac
Nefre, u mnie to róznie, ale czesciej jest tak, że rzucam skakanka daleko i wychodze z pokoju ;p ale za jakis czas znow wracam.
Denerwuje sie bardzo, bom nerwowy człowiek ;p
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 12:15   #2610
dziedziczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Jak mi sie skakanka zaczepi to dostaje szewskiej pasji! i skacze pozneij szybciej i intesywniej, aby nerwy wyładowac
uchhh znam ten ból, albo tak jak myszeczka rzucam w kąt i się obrażam
dziedziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.