Data przydatności kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 10:49   #1
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200

Data przydatności kosmetyków


Cześć, wydaje mi się że piszę w odpowiednim wątku ale nie jestem pewna, więc jak coś to proszę o przesunięcie
Znalazłam w szafce piankę do golenia z terminem ważności do kwietnia tego roku i peeling do ciała (taki z sanatorium) który był ważny do 2012 roku. Czy takich kosmetyków można dalej używać czy lepiej nie? W sumie nie wiem co złego mogłoby się stać, no ale z drugiej strony ta data jednak po coś tam jest...
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 11:27   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Data przydatności kosmetyków

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Cześć, wydaje mi się że piszę w odpowiednim wątku ale nie jestem pewna, więc jak coś to proszę o przesunięcie
Znalazłam w szafce piankę do golenia z terminem ważności do kwietnia tego roku i peeling do ciała (taki z sanatorium) który był ważny do 2012 roku. Czy takich kosmetyków można dalej używać czy lepiej nie? W sumie nie wiem co złego mogłoby się stać, no ale z drugiej strony ta data jednak po coś tam jest...
Pianka do golenia z kwietnia chyba będzie jeszcze ok ale zanim ją wykorzystasz, przetestuj na małym kawałku skóry czy Cię nie uczuli albo co. Natomiast kosmetyk z datą ważności 2012, nie wiem... mi się już zdarzyło używać od 2-3 lat przeterminowany balsam i był ok. Ale najlepiej spróbować na małej powierzchni. Data ważności jest po to by pokazać do kiedy mniej więcej związki aktywne w kosmetyku będą działać, po dacie ważności w kosmetyku może powstać jakaś infekcja bakteryjna, ale nie musi. Może też się coś rozłożyć do groźnego związku ale wątpię.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 11:30   #3
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Data przydatności kosmetyków

Po terminie ( tak znacĄco) lepiej nie ryzykuj. Być może był to bardzo fajny peeling ale po co robić sobie kłopot.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:21   #4
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Data przydatności kosmetyków

No właśnie peeling był super, miałam 2 opakowania, zużyłam jedno, rozpoczęłam drugie, schowałam do szafki i zapomniałam

Może faktycznie spróbuję najpierw na małej powierzchni ciała, moja skóra jest mocno niewrażliwa i nigdy nic złego mi się nie działo, nie dostawałam żadnych uczuleń.. więc może i teraz się uda
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:40   #5
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Data przydatności kosmetyków

Jedna sprawa to to czy kosmetyk nie jest zepsuty (śmierdzi, traci konsystencje itp) a druga czy w ogóle jeszcze będzie działać.
Kremy rozumiem, związki aktywne ulegają utlenieniu, podobnie maski do twarzy i włosów...
A co np. z glinką zieloną i borowiną (czyste, bez z dodatków)?
W końcu to tylko błoto i glina. Substancje głownie mineralne
Mam takie cuda przeterminowane odpowiednio 3 miesiące i jakieś 8 miesięcy.
I bardziej się martwię nie datą ważności kosmetyku a raczej tym ile taki kosmetyk wytrzymuje miesięcy PO OTWARCIU. Mam chyba cztery różne maski, peelingi, które na pewno dłużej stoją niż 6 miesięcy od momentu otwarcia (głupie zapasy i otwieranie wszystkiego na raz). Pełno jakiś balsamów do ciała, odżywek czy sprayów do włosów.
Nie wiem czy używać czy lepiej kupić nowe i odżałować.
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-07 17:40:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.