Czy...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 21:53   #1
krychawakcji
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 17

Czy...?


Umieszczam ten wątek tutaj, bo Was tu najwięcej zagląda...

Chciałabym się dowiedzieć ile/ilu z Was ma ukończone studia wyższe a pracuje jako kelner, barman, sprzedawca, pracownik produkcji itp. - a więc jako tzw. fizol?

Kiedyś czytałam tutaj wątek pt.(o ile dobrze pamiętam) "jak znaleźliście pracę" i zaważyłam, że w większości wypowiadały się osoby, które będąc po studiach wyższych bądź były w ich trakcie pracowały na stanowiskach adekwatnych do ich kierunku studiów i to były stanowiska w jakiś firmach, korporacjach, szkołach...

Dlaczego o to pytam? Otóż, sama znajduje sie w takiej sytuacji, skończyłam studia mgr i pracuje fizycznie, i nie ukrywam jest mi z tym źle:/ zaznaczam, ze aktywnie szukam pracy w zawodzie, ale jak na razie jestem bez szans. Czy są tutaj osoby znajdujące sie w podobnej sytuacji i tak samo sfrustrowane i zdołowane tak jak i ja?
krychawakcji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 22:15   #2
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Czy...?

Moja przyjaciółka ma restaurację w Warszawie i prawie wszyscy kelnerzy pracujący u niej mają wyższe wykształcenie. Nota bene, ona studiów nie skończyła tylko zaraz po szkole średniej otworzyła bufet z kanapkami i tak się zaczęło.

Tu gdzie mieszkam, w UK, całkiem dużo Polaków z dyplomami wykonuje proste, fizyczne prace... ze skrajności to poznałem absolwenta psychologii co jeździł autobusem. Ale nie tylko Polacy tak mają, imigranci z innych krajów podobnie, czasem mówi się o taksówkarzach-lekarzach z Indii.
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 22:42   #3
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Czy...?

Cytat:
Napisane przez krychawakcji Pokaż wiadomość
Umieszczam ten wątek tutaj, bo Was tu najwięcej zagląda...

Chciałabym się dowiedzieć ile/ilu z Was ma ukończone studia wyższe a pracuje jako kelner, barman, sprzedawca, pracownik produkcji itp. - a więc jako tzw. fizol?

Kiedyś czytałam tutaj wątek pt.(o ile dobrze pamiętam) "jak znaleźliście pracę" i zaważyłam, że w większości wypowiadały się osoby, które będąc po studiach wyższych bądź były w ich trakcie pracowały na stanowiskach adekwatnych do ich kierunku studiów i to były stanowiska w jakiś firmach, korporacjach, szkołach...

Dlaczego o to pytam? Otóż, sama znajduje sie w takiej sytuacji, skończyłam studia mgr i pracuje fizycznie, i nie ukrywam jest mi z tym źle:/ zaznaczam, ze aktywnie szukam pracy w zawodzie, ale jak na razie jestem bez szans. Czy są tutaj osoby znajdujące sie w podobnej sytuacji i tak samo sfrustrowane i zdołowane tak jak i ja?
Co takiego studiowałaś?
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 11:36   #4
AniolDobra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 179
Dot.: Czy...?

Jznam dziewczyne, ktoa ukonczyla studia nauczycielskie na kierunku historia i pracuje w kfc ..
__________________
Deus Dona Me Vi..
AniolDobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 13:50   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Czy...?

Cytat:
Napisane przez slawek_33 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma restaurację w Warszawie i prawie wszyscy kelnerzy pracujący u niej mają wyższe wykształcenie. Nota bene, ona studiów nie skończyła tylko zaraz po szkole średniej otworzyła bufet z kanapkami i tak się zaczęło.

Tu gdzie mieszkam, w UK, całkiem dużo Polaków z dyplomami wykonuje proste, fizyczne prace... ze skrajności to poznałem absolwenta psychologii co jeździł autobusem. Ale nie tylko Polacy tak mają, imigranci z innych krajów podobnie, czasem mówi się o taksówkarzach-lekarzach z Indii.
no bo tu trójkowi zatrudniają piątkowych
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 14:29   #6
Terrence
Raczkowanie
 
Avatar Terrence
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 427
GG do Terrence
Dot.: Czy...?

Powiem szczerze, że nie znam nikogo z wyższym wykształceniem, kto pracuje w Polsce jako fizol. Wszyscy moi znajomi ze studiów robią coś przynajmniej pośrednio związanego z kierunkiem/kierunkami. Za granicą owszem, sama przez jakiś czas pracowałam w sklepach i na hali rybnej.
Terrence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 14:44   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Czy...?

U mnie w pracy 70% miało wyższe i magistry. U tż w pracy też było kilkunastu chłopaków co bronili w tym roku. (magazyn)

Coś jeść trzeba ;p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 17:15   #8
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Czy...?

Wśród moich znajomych sporo osób pracuje po studiach w firmach zajmujących się względnie powiązaną z ich kierunkami działalnością. Ale on zaczęli pracę już na studiach i to dość wcześnie, bo na 2. lub 3. roku.
Poza nimi mało kto ma szczęście i zdołał znaleźć coś poza stażem/praktyką.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-18 18:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.