panikara - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 11:00   #1
noadia
Raczkowanie
 
Avatar noadia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 301

panikara


Dziewczyny mam do Was trudne pytanie. Jestem w 5 mc ciązy. Bardzo staram się o nią dbać po wcześniejszych trudnych przeżyciach. Wczoraj jakoś tak bez zastanowienia zjadłam kanapkę z szynką parmeńską. Mąż kupił, ładnie wyglądała, smakowała i dopiero po jej zjedzeniu olśniło mnie że ta szynka jest z surowego mięsa. Nie wiecie czy takie mięso jest wcześniej badane lub poddawane jakieś obróbce w celu zniwelowania ryzyka toksoplazmozy? Na początku ciązy robiłam badania i wiem że nigdy na nią nie chorowałam więc i nie mam przeciwciał. Dodam jeszcze, że szynka z lidla, pakowana termicznie. Wiem, że dopiero zrobienie badań rozwieje wątpliwości ale trzeba przeczekać czas inkubacji czyli 10 dni a do tego czasu włosy mi z głowy wypadną ze stresu.
noadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 12:06   #2
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was trudne pytanie. Jestem w 5 mc ciązy. Bardzo staram się o nią dbać po wcześniejszych trudnych przeżyciach. Wczoraj jakoś tak bez zastanowienia zjadłam kanapkę z szynką parmeńską. Mąż kupił, ładnie wyglądała, smakowała i dopiero po jej zjedzeniu olśniło mnie że ta szynka jest z surowego mięsa. Nie wiecie czy takie mięso jest wcześniej badane lub poddawane jakieś obróbce w celu zniwelowania ryzyka toksoplazmozy? Na początku ciązy robiłam badania i wiem że nigdy na nią nie chorowałam więc i nie mam przeciwciał. Dodam jeszcze, że szynka z lidla, pakowana termicznie. Wiem, że dopiero zrobienie badań rozwieje wątpliwości ale trzeba przeczekać czas inkubacji czyli 10 dni a do tego czasu włosy mi z głowy wypadną ze stresu.
Wydaje mi się że jest mała szansa na złapanie tokso w ten sposób, ja bym się obawiała innych chorób. Nie masz co panikować, ale ja bym dalej nie jadła tej szynki. Taki stres zapewne bardziej zaszkodzi niż przypadkowe zjedzenie tej szynki.

Tokso nie koniecznie można złapać tylko przez jedzenie surowego mięsa, czasami wystarczy przeniesienie przypadkiem na warzywa/owoce, przez używanie tej samej deski do krojenia i przez brak higieny. Jednak nie jest tak, że z pewnością złapiemy tokso - inaczej wszyscy byśmy chorowali.

Na pocieszenie - na tym etapie ciąży na całe szczęście konsekwencje złapania tokso nie są aż tak bardzo poważne i szansa na to że z dzieckiem coś będzie nie tak jest coraz mniejsza.

Edytowane przez lilith691
Czas edycji: 2014-09-14 o 12:12
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:50   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: panikara

Nie stresuj sie, wątpliwe ze toksoplazmoze zlapalas w ten sposób.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:04   #4
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: panikara

Spokojnie ! Jestem w 7 miesiącu i też zdarzyło mi się zjeść taką szynkę już od początku ostatnio powtarzałam badania i tokso dalej jak nie miałam tak nie mam
Sam tytuł wątku mnie rozbawił więc na pocieszenie powiem Ci tylko że statystcznie w polsce rocznie wykrywa się koło 200 przypadków tokso Więc sama oceń czy to aż tak dużo że warto się zamartwiać
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 09:22   #5
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Jednak nie jest tak, że z pewnością złapiemy tokso - inaczej wszyscy byśmy chorowali.
Właściwie wiele osób łapie tokso nawet o tym nie wiedząc i spokojnie sobie z tym żyje W gorszej sytuacji jesteśmy właśnie my, ciężarne

Cytat:
Na pocieszenie - na tym etapie ciąży na całe szczęście konsekwencje złapania tokso nie są aż tak bardzo poważne i szansa na to że z dzieckiem coś będzie nie tak jest coraz mniejsza.
No nie wiem, w drugim trymestrze czekają dziecko takie konsekwencje jak: uszkodzenie gałki ocznej, padaczka, zwapnienie śródmozgowe + jeszcze parę innych skutków, ale wymieniłam tylko te, które właśnie w drugim trymestrze dotknęły mojego bratanka To właśnie w drugim trymestrze na dziecku odbijają się najbardziej skutki zarażenia. Oczywiście to nic w porównaniu z tym, że w pierwszym trymestrze skutkiem byłoby poronienie, ale o coraz mniejszych szansach na to, że z dzieckiem będzie coś nie tak można mówić dopiero w trzecim trymestrze.

Przy czym oczywiście nie demonizowałabym takiego kawałka szynki. Niemniej, badania bym powtórzyła - dla świętego spokoju.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 10:28   #6
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Właściwie wiele osób łapie tokso nawet o tym nie wiedząc i spokojnie sobie z tym żyje W gorszej sytuacji jesteśmy właśnie my, ciężarne
A jednak są osoby, którym nie udało się zarazić przed ciążą, co świadczy o tym że wcale nie jest tak łatwo złapać.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 11:23   #7
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: panikara

noadia: gratulacje!!! ja tez na poczatku zazeralam sie camembertem, a dopiero potem doczytalam, ze nie powinno sie jesc... :/ mysle, ze to dotyczy glownie jedzenia z niewiadomego zrodla - jakichs domowych szynek, serow itd. te sklepowe mysle, ze sa starannie badane i nie powinnas sie denerwowac. teraz bedziesz juz wiedziala. za mna chodzi sushi, co zrobic. wiecie juz, kogo masz w brzuchu?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-15, 11:35   #8
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
noadia: gratulacje!!! ja tez na poczatku zazeralam sie camembertem, a dopiero potem doczytalam, ze nie powinno sie jesc... :/ mysle, ze to dotyczy glownie jedzenia z niewiadomego zrodla - jakichs domowych szynek, serow itd. te sklepowe mysle, ze sa starannie badane i nie powinnas sie denerwowac. teraz bedziesz juz wiedziala. za mna chodzi sushi, co zrobic. wiecie juz, kogo masz w brzuchu?
Jeśli jesz camembert na przykład valbon czy innych tego typu firm to można - one są z pasteryzowanego mleka, a głównie o to chodzi.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:08   #9
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: panikara

Myślę, że nie masz co panikować. Ja także jestem z tych "szczęśliwców" co pomimo przekroczenia 40 lat nie załapałam się na toxo. Byłam w ciąży 2 razy. Po pierwszej robiłam co w mojej mocy aby się zarazić i mieć to za sobą przed drugim razem. Jadłam tatara przynajmniej 1 raz w tygodniu, grilla,szynki surowe, ogonówki, owoce z krzaczka, głaskałam koty, jadłam oscypki z mleka bez pasteryzacji itd. Przez kolejne 7 lat pomimo tych praktyk nie udało mi się złapać toxo. Wiadomo w ciąży trzeba unikać zagrożeń ale jak widać nie zawsze zjedzenie czegoś surowego kończy się zarażeniem...
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:12   #10
noadia
Raczkowanie
 
Avatar noadia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 301
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
noadia: gratulacje!!! ja tez na poczatku zazeralam sie camembertem, a dopiero potem doczytalam, ze nie powinno sie jesc... :/ mysle, ze to dotyczy glownie jedzenia z niewiadomego zrodla - jakichs domowych szynek, serow itd. te sklepowe mysle, ze sa starannie badane i nie powinnas sie denerwowac. teraz bedziesz juz wiedziala. za mna chodzi sushi, co zrobic. wiecie juz, kogo masz w brzuchu?
witam Daszna! Ty mnie pewnie pamiętasz z innego wątku i wiesz dlaczego panikuję.
To nie jest tak, że zjadłam ją świadomie i mam wyrzuty sumienia, po prostu uświadomiłam sobie że taka szynka jest surowa dopiero po zjedzeniu. Zawsze czyta się, że w ciąży nie można jeść surowego mięsa i za przykład stawiany jest tatar, a taka szynka wygląda normalnie i czasem się nie pomyśli że też jest to ryzyko.
Co do statystyk to one mnie najbardziej przestraszyły bo wyczytałam że ok 400 dzieci w Polsce rocznie rodzi się z wrodzoną toksoplazmozą.
noadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:58   #11
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: panikara

noo, ja Cie bardzo dobrze rozumiem... ale wiesz, zjadlas nieswiadomie i to tylko raz, wiec mysle, ze nic sie nie stalo. ja teraz sobie przypomnialam, ze jadlam w Polsce jakas kielbase surowa dojrzewajaca. :/ mysle, ze nie ma co sie dreczyc, tylko teraz mozesz troche bardziej uwazac. bedzie dobrze.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-15, 14:43   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
witam Daszna! Ty mnie pewnie pamiętasz z innego wątku i wiesz dlaczego panikuję.
To nie jest tak, że zjadłam ją świadomie i mam wyrzuty sumienia, po prostu uświadomiłam sobie że taka szynka jest surowa dopiero po zjedzeniu. Zawsze czyta się, że w ciąży nie można jeść surowego mięsa i za przykład stawiany jest tatar, a taka szynka wygląda normalnie i czasem się nie pomyśli że też jest to ryzyko.
Co do statystyk to one mnie najbardziej przestraszyły bo wyczytałam że ok 400 dzieci w Polsce rocznie rodzi się z wrodzoną toksoplazmozą.

spokojnie, myślę, ze szynka pakowana termicznie vs tokso - 1:0 dla szynki. z tego co się orientowałam to badania na toxo można po 7 dniach zrobić.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 10:47   #13
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: panikara

Kochana, spokojnie, ja już nie raz jadłam tą szynkę z lidla, jem łososia, makrelę, pytałam lekarza czy mogę to mówił że pewnie... Jedyne czego trzeba unikać to typowo surowe mięso typu tatar. Więc spokojna głowa, prawdopodobieństwo że od tego złapiesz toxo jest takie, jak przy polędwicy sopockiej...
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 10:49   #14
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: panikara

Spokojnie!!..

Ja się też nie raz zajadałam szynką parmeńską, bo uwielbiam, czy łososiem wędzonym.. nie mam ani toxo, ani żadnych innych chorób, a Dzidzia rosnie zdrowo... tez jestem w piątym miesiącu ciąży..

Wszystkiego dobrego!
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:33   #15
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
A jednak są osoby, którym nie udało się zarazić przed ciążą, co świadczy o tym że wcale nie jest tak łatwo złapać.
Pewnie nie - tego nie wiem, w sumie ciężko przeprowadzić jakieś dokładniejsze badania na ten temat, bo poza ciężarnymi chyba nawet nikt sobie tego nie sprawdza Chociaż u mojej koleżanki jakoś podczas badania dna oka okazało się, że ma wrodzoną toksoplazmozę, o której nie wiedziała i która ani gdy jej mama była w ciąży, ani potem nie dawała absolutnie żadnych objawów. Czyli nawet złapanie tego w ciąży nie jest od razu gwarantem, że dziecko będzie poważnie chore, co jest jeszcze bardziej pocieszające

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Jeśli jesz camembert na przykład valbon czy innych tego typu firm to można - one są z pasteryzowanego mleka, a głównie o to chodzi.
Widziałam też w Biedronce camemberta i fetę z pasteryzowanego mleka. Wiadomo, że to jakieś podróby, ale smaczne jak nie wiem co i w ciąży bezpieczne
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:42   #16
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Pewnie nie - tego nie wiem, w sumie ciężko przeprowadzić jakieś dokładniejsze badania na ten temat, bo poza ciężarnymi chyba nawet nikt sobie tego nie sprawdza Chociaż u mojej koleżanki jakoś podczas badania dna oka okazało się, że ma wrodzoną toksoplazmozę, o której nie wiedziała i która ani gdy jej mama była w ciąży, ani potem nie dawała absolutnie żadnych objawów. Czyli nawet złapanie tego w ciąży nie jest od razu gwarantem, że dziecko będzie poważnie chore, co jest jeszcze bardziej pocieszające

Widziałam też w Biedronce camemberta i fetę z pasteryzowanego mleka. Wiadomo, że to jakieś podróby, ale smaczne jak nie wiem co i w ciąży bezpieczne
Ja się zaraziłam tokso jako nastolatka i przeszłam ciężko, po szpitalach sobie polatałam trochę. U mnie objawy były.

W ciąży powtarzałam badania mimo tego, dodatkowo robiłam awidność, bo wynik był wątpliwy.

Nie ma co panikować w ciąży, dobrze że wzrosła świadomość tego typu zagrożeń, ale mam wrażenie że tak naprawdę to mamy niewielki wpływ na to czy zachorujemy czy nie. Oczywiście, lepiej jest jednak minimalizować zagrożenie, ale trzeba to robić z głową i nie panikować, jeśli jednak z jakiegoś powodu zrobimy coś nie tak.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:46   #17
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Ja się zaraziłam tokso jako nastolatka i przeszłam ciężko, po szpitalach sobie polatałam trochę. U mnie objawy były.

W ciąży powtarzałam badania mimo tego, dodatkowo robiłam awidność, bo wynik był wątpliwy.

Nie ma co panikować w ciąży, dobrze że wzrosła świadomość tego typu zagrożeń, ale mam wrażenie że tak naprawdę to mamy niewielki wpływ na to czy zachorujemy czy nie. Oczywiście, lepiej jest jednak minimalizować zagrożenie, ale trzeba to robić z głową i nie panikować, jeśli jednak z jakiegoś powodu zrobimy coś nie tak.
Dokładnie, ja też się cieszę, że świadomość takich zagrożeń wzrosła. Mój bratanek ma teraz siedem lat i jego mama pod kątem toxo badana nie była. Dopiero na którymś USG okazało się, że coś jest nie tak. Ale lekarz jej na leczenie żadne nie skierował. Mój gin twierdzi, że nawet jakbym zaraziła się w ciąży, przy odpowiednich lekach dziecko powinno urodzić się zdrowe. Dlaczego wtedy tak nie było? Tego nie wiem, ale gdyby to ode mnie zależało, jej lekarz dostałby za swoje, że jej nawet leczenia nie zaproponował...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:39   #18
noadia
Raczkowanie
 
Avatar noadia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 301
Dot.: panikara

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy. Myślę, że dzięki nim będzie mi łatwiej przetrwać czas do badań. Zdaje sobie sprawę, że stres w ciąży nie jest wskazany ale trudno go uniknąć gdy wcześniej się poroniło. Niestety straciłam dwie ciąże w tym bliźniaczą i teraz strasznie się boję. Wczoraj się popłakałam z nerwów i widziałam, że mężowi też się oczy zaszkliły. On trochę się obwinia za mój teraźniejszy niepokój bo to on kupił tą nieszczęsną szynkę. Chciał zrobić mi przyjemność super śniadaniem - kupił świeże pieczywo, drogą szynkę i jakieś egzotyczne owoce. Bardzo się ucieszyłam z tego gestu i nawet wtedy do głowy mi nie przyszło, że nie powinnam tej szynki jeść. źle się z tym czuje...
noadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:42   #19
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy. Myślę, że dzięki nim będzie mi łatwiej przetrwać czas do badań. Zdaje sobie sprawę, że stres w ciąży nie jest wskazany ale trudno go uniknąć gdy wcześniej się poroniło. Niestety straciłam dwie ciąże w tym bliźniaczą i teraz strasznie się boję. Wczoraj się popłakałam z nerwów i widziałam, że mężowi też się oczy zaszkliły. On trochę się obwinia za mój teraźniejszy niepokój bo to on kupił tą nieszczęsną szynkę. Chciał zrobić mi przyjemność super śniadaniem - kupił świeże pieczywo, drogą szynkę i jakieś egzotyczne owoce. Bardzo się ucieszyłam z tego gestu i nawet wtedy do głowy mi nie przyszło, że nie powinnam tej szynki jeść. źle się z tym czuje...

Ale uważasz że taki stres i przeżywanie pomoże? Kurczę, naprawdę nie denerwuj się tak, przecież zagrożenie jest bardzo minimalne, powiedziałabym że prawie zerowe. Odpuść dziewczyno, na zdrowie Wam wszystkim to wyjdzie
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 09:46   #20
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: panikara

noadia, nie ma co panikować, naprawdę - w ten sposób zaszkodzicie i sobie, i dziecku. Ja też mam przez całą ciążę wiele obaw, ale nie można dać się zwariować, bo stres i histeria nie pomagają, nie dają ulgi, nie przynoszą nic dobrego. To tylko szynka, w dodatku taka, która przeszła szereg badań, zanim trafiła do sklepu. Pretensje mogłabyś mieć do siebie, gdybyś na pocieszenie walnęła sobie butelkę wódki
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 12:10   #21
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez noadia Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy. Myślę, że dzięki nim będzie mi łatwiej przetrwać czas do badań. Zdaje sobie sprawę, że stres w ciąży nie jest wskazany ale trudno go uniknąć gdy wcześniej się poroniło. Niestety straciłam dwie ciąże w tym bliźniaczą i teraz strasznie się boję. Wczoraj się popłakałam z nerwów i widziałam, że mężowi też się oczy zaszkliły. On trochę się obwinia za mój teraźniejszy niepokój bo to on kupił tą nieszczęsną szynkę. Chciał zrobić mi przyjemność super śniadaniem - kupił świeże pieczywo, drogą szynkę i jakieś egzotyczne owoce. Bardzo się ucieszyłam z tego gestu i nawet wtedy do głowy mi nie przyszło, że nie powinnam tej szynki jeść. źle się z tym czuje...
uspokój się, myślisz, ze pakowanie tej szynki i nawalenie jej konserwantami pomoże toxo?

matko jak ja bym zjadła łososia wędzonego.....

dziewczyny a co myślicie o krewetkach? mrożonych a później upieczonych z masłem i czosnkiem?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 12:13   #22
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: panikara

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
uspokój się, myślisz, ze pakowanie tej szynki i nawalenie jej konserwantami pomoże toxo?

matko jak ja bym zjadła łososia wędzonego.....

dziewczyny a co myślicie o krewetkach? mrożonych a później upieczonych z masłem i czosnkiem?
Możesz zjeść łososia wędzonego na ciepło Jak krewetki są upieczone to powinny być ok, ważne żeby świeże były.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 20:35   #23
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: panikara

oj doskonale Cię rozumiem, też miałam schizy - bo ani toxo ani CMV nie przechodziłam, a zagrożenie przyszło z zupełnie innej strony.

nie zamartwiaj się i unikaj takich sytuacji - nie dlatego, że uważam, że mogłaś się zarazić, ale żeby się nie biczować takimi myślami i nie nakręcać się.

Spokojnej reszty ciąży
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:01   #24
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: panikara

Przede wszystkim nie sądzę aby pierwotniak toxo przetrwał w szynce, która jest mega zasolona i w dodatku chemicznie wędzona
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 17:13   #25
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: panikara

Spokojnie, ja od początku ciazy jadlam ta szynke - m.in. tez z lidla (teraz mam 8m-c). Tez nie mam przeciwciał toxo. Dbam o higienę, myje owoce i warzywa, wyparzam dekse i nóż po krojeniu surowego mięsa, mam kota, czyszcze mu kuwete etc. ale nie przyszło mi do głowy ze od tej szynki moglaabym zarazic się toxo
Bania naa toxo powtarzam co miesiac i wynik jest ok. Także spokojnie
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ

Edytowane przez fiorella22
Czas edycji: 2014-10-04 o 17:20
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-04 18:13:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.