Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy. - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-24, 10:13   #931
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Xandra, właśnie dlatego ja piszę cały czas o farbach szybkoschnących. Ta, którą ja maluje ma podane, że po 20min. suche w dotyku a po godzinie następna warstwa. A tak naprawdę sucha robi się już po 10min. i ja chwilę później nakładałam kolejną warstwę. Pomalowałam nią już kilka rzeczy, w tym stołek i wszystko ładnie się trzyma, nie ściera, nic nie odchodzi.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:49   #932
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Malowałam laminowane fronty szuflad farbą akrylową. Użyłam wałka gąbkowego. Nie szlifowałam powierzchni przed malowaniem, tylko pomiędzy warstwami przecierałam bardzo drobnym papierem ściernym (polecam taki na gąbeczce). Efekt nawet fajny, ale pod światło widać smugi od wałka. Do tego po przejechaniu czymś ostrym farba się łuszczy. Myślę, że warto zastosować podkład zwiększający przyczepność. Podsumowując, mimo wad, jestem zadowolona. Tania, łatwa ale jaka duża zmiana.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 22:43   #933
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Judith, jaką farba malowałaś?

Zawsze trzeba stosować się do zaleceń producenta-co innego czas schnięcia(sucha w dotyku),a co innego,że można nakładac nastepną wartswę.A jeszcze inny czas całkowicie bezpiecznego użytkowania przedmiotu.
Ja nie polecam malowania następnej wartswy tak szybko-gdy po prostu farba juz sie nie klei. Raz czy dwa tak zrobiłam i miejscami pierwsza warstwa się zdzierała i przyklejała do wałka.Każda farba jest inna,większośc tych tańszych (stosowałam chyba wszystkie) jest dośc "gumowa" po wstępnym wyschnięciu a nawet jeszcze po kilku godzinach. No a już w przypadku szlifowania,to trzeba zaczekać nawet ciut dłużej niż kiedy jest zalecane kładzenie następnej wartswy.Nie ma nic mniej motywującego i bardziej wkurzającego,jak starcie nawet w małym miejscu wszystkich dotychczasowych warstw farby-potem trudno to naprawić.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 23:22   #934
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Altax. Moim zdaniem producenci często dają bardzo zapobiegawcze instrukcje
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:21   #935
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Judith, jaką farba malowałaś?

Zawsze trzeba stosować się do zaleceń producenta-co innego czas schnięcia(sucha w dotyku),a co innego,że można nakładac nastepną wartswę.A jeszcze inny czas całkowicie bezpiecznego użytkowania przedmiotu.
Ja nie polecam malowania następnej wartswy tak szybko-gdy po prostu farba juz sie nie klei. Raz czy dwa tak zrobiłam i miejscami pierwsza warstwa się zdzierała i przyklejała do wałka.Każda farba jest inna,większośc tych tańszych (stosowałam chyba wszystkie) jest dośc "gumowa" po wstępnym wyschnięciu a nawet jeszcze po kilku godzinach. No a już w przypadku szlifowania,to trzeba zaczekać nawet ciut dłużej niż kiedy jest zalecane kładzenie następnej wartswy.Nie ma nic mniej motywującego i bardziej wkurzającego,jak starcie nawet w małym miejscu wszystkich dotychczasowych warstw farby-potem trudno to naprawić.
Potwierdzam. Też tak miałam.

Ja malowałam Decoralem i Luxensem. Ten pierwszy chyba lepiej kryje i ładnie pachnie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 11:22   #936
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Altax. Moim zdaniem producenci często dają bardzo zapobiegawcze instrukcje
Ja wolę być nawet jeszcze bardziej zapobiegawcza niż producent,bo skutki mogą być opłakane.Miałąm nauczkę w tym temacie,więc malując meble nauczyłam się cierpliwości.

Na farbę Altax jakoś nie trafiłam do tej pory,poczytałam i wygląda na to,że muszę wypróbować.A gdzie kupowałąś i za ile?

Ja teraz maluję głównie farbą Luxens,bo jest w najlepszej cenie i ma mnóstwo kolorów. Zaczynałam od Dekorala,Śnieżki-ale tych nie pamiętam,czy było ok.Za to zapamiętałam Magnat-najbardziej matowa powierzchnia,gęsta farba,świetnie kryjąca,nawet przy malowaniu pędzlem nie zostają takie duże rowki-tylko teraz kupuję tańsze
Na pierwszy ogień kupiłam Bloom-w Leroy Merlin, pięknie pachnie,ale nie za tą cenę.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 11:49   #937
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Ja miałam wątpliwą przyjemność malować Luxensem ściany i nigdy niczego nimi nie pomaluję. To była masakra. Może jestem wygodna, ale wolę zapłacić więcej za Tikkurilę czy Fluggera i mieć przyjemność z malowania.

Altax jest w Praktikerze. 0,75l jest za jakieś 40zł, a 0,25l za 16zł. Ale jest wydajna - kupiłam puszkę 0,25l, pomalowałam dwa okna, trzy panele o dł. 120cm i mam jeszcze 1/4 farby.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 07:19   #938
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Też malowałam Luxensem ściany i zraził mnie aromat kocich siuśków ale ta emalia akrylowa do drewna i metalu jest w miarę ok.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 15:28   #939
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

_Judith_, no drogawa ta farba,dlatego jej nie znam. Choć teraz sobie myślę,że trzeba by wypróbować jakieś droższe,kusi mnie możliwośc malowania mniej wartsw.A czy ta farba jest w wielu kolorach?

Effcia,kocie śiuśki? . Ja tez malowałąm lateksowym Luxensem ściany,siuśków czyichkolwiek nie czułam,zapach taki sobie,ale ja na to nie zwracam uwagi. Choć teraz malowałąm Tikurillą i różnica spora w kryciu i zmywalności.A ostatnio kupowałam Dulux kolory świata i wystarczyła 1 warstwa-a kolory mają piękne (no to tak offtopowo )
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 16:08   #940
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Jest w kilku, nie ma calej palety. Na stronie Praktikera bedzie.

Zapachu Luxensa nie pamietam, ale pamietam zapach Tikkurili, zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie.
Duluxa nie lubie, za dlugo mi to schlo.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 16:43   #941
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Judith, widzę,że "u Ciebie musi być wszystko "szybkoschnące" hehe.Effci za to musi ładnie pachnieć.A dla mnie musi być yyy...niedrogie
,
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 08:11   #942
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Te kocie siuśki utrzymywały się kilka dni. Dla mnie najlepiej jakby żadnego zapachu nie było
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 09:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.