Harry Potter? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-22, 11:55   #421
TooFarGone
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 103
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Amerykańskie wydanie ma pewnie z tyłu dodatek dla chrześcijańskich konformistów, odnośnie tego iż fabuła książki nie zaprzecza w żaden sposób istnienia Jezusa Hah-hah-hah xP

(wpadłem na to po przeczytaniu niektórych komentów na youtubie :P, swoją drogą radzę unikać też youtube'a, ludzie z 4chana <<imageboard na wzór japoński>> zasypują utube spoilerami zamaskowanymi pod nazwami innych filmików można zamiast jakiegoś teledysku np czy animacji, natrafić na pojedynczy obraz na którym wypisane są spoilery)

Co do samej książki troszkę nie podoba mi się to masowe uśmiercanie postaci i pewna para która kompletnie do siebie nie pasuje.

Także BARDZO denerwuje mnie porównywanie Pottera do dzieł Tolkiena, Salvatore'a czy Pratchetta.

Harry to dla mnie w ogóle nie fantastyka i nie należy go porównywać w tych kategoriach.
Pomijając że sama książka czerpie bardzo dużo z wielu innych, a fani bezmyślnie piszą, że przebija wszystkie oryginalnością
Jedyne co jest tam tak naprawdę oryginalne to dorastanie Harrego wraz z każdym tomem, chociaż to było chyba w Czarnoksiężniku z Archipelagu o ile dobrze pamiętam.
TooFarGone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 12:18   #422
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ile jest rozdziałów?
Bo mnie też ciekawość zżera, a póki co nie mam tyle kasy na książkę i poczekam aż TŻ przywiezie mi we wrześniu oryginał z UK
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 12:22   #423
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez froggie Pokaż wiadomość
Ile jest rozdziałów?
Bo mnie też ciekawość zżera, a póki co nie mam tyle kasy na książkę i poczekam aż TŻ przywiezie mi we wrześniu oryginał z UK
36 rozdziałów 607 stron. Duuuużo czytania
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 12:28   #424
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
36 rozdziałów 607 stron. Duuuużo czytania
thx
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 16:02   #425
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

tyle ze prawie 7 rozdzialow i epilog mozna juz znaleźć przetłumaczone w internecie.
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!




mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 16:38   #426
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez mysia_kotka Pokaż wiadomość
tyle ze prawie 7 rozdzialow i epilog mozna juz znaleźć przetłumaczone w internecie.
Hehe, niezłe ludzie mają tempo
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 17:48   #427
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Heh pamiętam jak siostra zamówiła w zeszłym roku Harrego w Empiku, miał przyjść tego samego dnia w którym wypuszczą go na rynek

Czekała na nią jeszcze 4 dni to juz przegięcie
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 18:21   #428
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez mysia_kotka Pokaż wiadomość
tyle ze prawie 7 rozdzialow i epilog mozna juz znaleźć przetłumaczone w internecie.
gdzie?????
prosze podaj link czy coś bo ja też nie wytrzymam do stycznia a nie stac mnie i na oryginal
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 18:23   #429
mysia_kotka
Zadomowienie
 
Avatar mysia_kotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: koniec świata:]
Wiadomości: 1 977
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

jesli ktos chce link prosze pisac na gg: (numer usuniety, dla bezpieczenstwa) , nie podam tego linka na forum gdzie mogą go zobaczyć wszyscy bo strona od razu bedzie zamknieta...
__________________

milion gwiazd spadnie, zanim się doczekam, ale...jednak!





Edytowane przez mysia_kotka
Czas edycji: 2007-07-27 o 18:15
mysia_kotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 18:31   #430
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez mysia_kotka Pokaż wiadomość
jesli ktos chce link prosze pisac na gg, nie podam tego linka na forum gdzie mogą go zobaczyć wszyscy bo strona od razu bedzie zamknieta...
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume








Edytowane przez ksh
Czas edycji: 2007-07-27 o 18:49
ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 18:50   #431
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

o juz wiem co bede czytac w czasie sierpniowego urlopu.
Harry Potter.

Ja jestem fanka
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 20:45   #432
gosiatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 60
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

A ja już przeczytałam Wcześniej myślałam żeby czekać na polską wersję, bo wszystkie poprzednie czytałam po polsku, ale w końcu ciekawość wzięła górę. Widząc natłok spoilerów i spekulacji na temat HP&, wiedziałam że nie wytrzymam pół roku (styczeń 2008, wtedy ma wyjść polskojęzyczna wersja)!!! Powiem tak: nawet jak gdzieś natraficie na spoilery, na informacje że ktoś tam umarł W OGÓLE SIĘ TYM NIE SUGERUJCIE!!!!!!!!! Masa ludzi wypisuje totalne bzdury i nie wiedzieć czemu ma z tego ogromną frajdę. Jak to mówią: głupich nie sieją, sami się rodzą :/ Anglojęzyczna wersja ma rodziałów 36 + epilog i ma 759 stron.

pozdrawiam wszystko Potteromaniaków i życzę miłej lektury
__________________


gosiatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 23:37   #433
Miriana
Przyczajenie
 
Avatar Miriana
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 23
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Uwielbiam Pottera
zastanawiam się czy wejść w te linki trochę się boję żeby nie zepsuć sobie przyjemności czytania ale co tam raz kozie śmierć
Miriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 02:21   #434
AJC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ja wlasnie zamknelam ksiazke. Ech, wciagnelo mnie na dobre i nie moglam odlozyc od kiedy kupilam az do teraz, gdy przeczytalam od deski do deski.

Wow, moim zdaniem to najlepsza ksiazka z calej serii.

Niemal kazda strona wypelniona jest niesamowitymi przygodami, magia przechodzaca wszelkie wyobrazenia, nowymi zagadkami do tego stopnia, ze czytelnik nie moze sie odkleic w pozadaniu dowiedzenia sie co bedzie dalej.

Niesamowita lektura: duzo niespodzianek, ale wszystko wspaniale sie wyjasnia i watki i niedomowienia z poprzednich ksiazek lacza sie w jedna calosc. Nie bede zdradzac szczegolow by nikomu nie popsuc przyjemnosci odkrywania H.P.
AJC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:08   #435
mała mi
Raczkowanie
 
Avatar mała mi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 51
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Hej dziewczyny przyłączam sie do grona fanek Pottera

7 cześć od wczoraj leży na półce. może jestem nienormalna ale boję się zacząć czytać:p wychowałam się na Harrym i zdaję sobie sprawę z tego, że jak przeczytam ostatnią książkę to tym samym zamknę jakiś rozdział w moim życiu...
no ale ciekawość mnie zżera więc chyba będę musiała się przełamać

btw widziałyśccie już film?
mała mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:49   #436
Jasminne
Raczkowanie
 
Avatar Jasminne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ZdWola
Wiadomości: 130
GG do Jasminne
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ja mam zamiar poczekać na polską wersję, tylko zastanawiam się, ile będzie ona kosztowała, skoro w języku angielskim na KDC kosztuje 90 zeta Dla mnie to przegięcie, bo gdyby nie cena, to może nawet bym się skusiła
__________________
Jasminne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 11:50   #437
nisiaq
Zadomowienie
 
Avatar nisiaq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 432
GG do nisiaq Send a message via Skype™ to nisiaq
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ja już mam wydrukowane to tłumaczenie z neta, dziś będę czytać w pracy ah.
Oprócz tłumaczenia ściągnąć można też oryginał
Szybko tym razem poszło, poprzednie części przetłuamcznone na dziko można było dostać za około miesiąc a tu proszę
__________________
"Trzymałem cię w ręce, Wagabundo. Byłaś przepiękna."



nisiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:23   #438
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Przeczytałam

I niestety dla mnie ogromny zawód. Uważam, że Rowling nie miała za bardzo pomysłu na tytułowe Hallows, ich potencjał został niewykorzystany. Właściwie tylko pewna różdżka odgrywa ważną rolę w fabule (fakt, że przedmiot, który znamy od bardzo dawna jest jednym z nich nie odgrywa żadnego znaczenia).
Liczyłam, że Harry zginie, ogólnie szeregi postaci pierwszoplanowe powinny zostać nieco przerzedzone (ale jestem zła ). Bardzo naciągane dla mnie było złamanie Taboo przez Harry'ego, mam wrażenie, że Rowling nie miała pomysłu, jak bohaterowie mieliby znaleźć się w Mansion. Komiczny był dla mnie mocno przegadany finałowy pojedynek, opowieści Harry'ego o wielkiej miłości wiecie kogo (i nie mam na myśli Voldemorta) nieco... niesmaczne. Nie wiem czemu, ale mnie temat wydawał się zbyt intymny, żeby roztrząsać go w tak szerokim gronie.
No i epilog pełny dzieciarni z 36-letnim Harrym też mi jakoś nie podpasował.

Absolutnie nie sugeruję, że książki nie warto czytać, trzeba przecież poznać zakończenie. Ale ja wolałabym nieco mniej dziecinny finał. Chociaż nie protestuje, to książka dla nastolatków (bo już nie dla dzieci na pewno).


Mam nadzieję, że nie zdradziłam z fabuły nic, co nie było wcześniej napisane w tym wątku. Jak Wasze opinie?
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:53   #439
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez nisiaq Pokaż wiadomość
Ja już mam wydrukowane to tłumaczenie z neta, dziś będę czytać w pracy ah.
Oprócz tłumaczenia ściągnąć można też oryginał
Szybko tym razem poszło, poprzednie części przetłuamcznone na dziko można było dostać za około miesiąc a tu proszę
I jak się czujesz jako złodziej?
Kilka słów do mikrofonu dla potomności proszę...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-23, 12:59   #440
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Przeczytałam

I niestety dla mnie ogromny zawód. Uważam, że Rowling nie miała za bardzo pomysłu na tytułowe Hallows, ich potencjał został niewykorzystany. Właściwie tylko pewna różdżka odgrywa ważną rolę w fabule (fakt, że przedmiot, który znamy od bardzo dawna jest jednym z nich nie odgrywa żadnego znaczenia).
Liczyłam, że Harry zginie, ogólnie szeregi postaci pierwszoplanowe powinny zostać nieco przerzedzone (ale jestem zła ). Bardzo naciągane dla mnie było złamanie Taboo przez Harry'ego, mam wrażenie, że Rowling nie miała pomysłu, jak bohaterowie mieliby znaleźć się w Mansion. Komiczny był dla mnie mocno przegadany finałowy pojedynek, opowieści Harry'ego o wielkiej miłości wiecie kogo (i nie mam na myśli Voldemorta) nieco... niesmaczne. Nie wiem czemu, ale mnie temat wydawał się zbyt intymny, żeby roztrząsać go w tak szerokim gronie.
No i epilog pełny dzieciarni z 36-letnim Harrym też mi jakoś nie podpasował.

Absolutnie nie sugeruję, że książki nie warto czytać, trzeba przecież poznać zakończenie. Ale ja wolałabym nieco mniej dziecinny finał. Chociaż nie protestuje, to książka dla nastolatków (bo już nie dla dzieci na pewno).


Mam nadzieję, że nie zdradziłam z fabuły nic, co nie było wcześniej napisane w tym wątku. Jak Wasze opinie?
Wcześniej w tym wątku nikt nic nie pisał na temat fabuły...
Ech...
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:14   #441
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Przepraszam, ale bardzo się starałam, żeby treść była ja najbardziej niezrozumiała dla tych, którzy jeszcze nie czytali.

Cytat:
Napisane przez Mirianka
Ale za to główną trójke zostawiła a sie bałam o Hermione
Cytat:
Napisane przez nisiaq
zastanawia mnie tylko jedno imię jednego z dzieci bohaterów
to już było. A "Taboo", "Mansion", "rożdżka" czy "wielka miłość" to raczej hasła, które nic wam nie mówią, więc trudno uznać je za spoilery.Chciałam napisać króciutką recenzję, jestem ciekawa opinii innych.
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:48   #442
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Jestem już po 5 rozdziale, i wyglądam tak:

__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 14:47   #443
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez mała mi Pokaż wiadomość
7 cześć od wczoraj leży na półce. może jestem nienormalna ale boję się zacząć czytać:p wychowałam się na Harrym i zdaję sobie sprawę z tego, że jak przeczytam ostatnią książkę to tym samym zamknę jakiś rozdział w moim życiu...
no ale ciekawość mnie zżera więc chyba będę musiała się przełamać

btw widziałyśccie już film?

Ja tez w pewnym sensie dorastalam z Harrym, pierwsza czesc przeczytalam jeszcze w 1 klasie liceum, a ostatnia (czyli siodma) po skonczeniu 3 roku anglistyki. Za kazdym razem czytaniu towarzyszyly emocje i zaangazowanie.

Zastanawiam sie, czy nastepne pokolenia - te, ktore nie musialy wyczekiwac kiedy Rowling skonczy pisanie kolejnej częsci beda czerpaly z lektury równie wiele przyjemnosci i wrazen, bo wlasnie to czekanie, a pozniej pograzanie sie w lekturze byly chyba najlepsze. Czy wy również odnosicie takie wrazenie, ze tomy poczatkowe byly kierowane zdecydowanie do dzieci (humor, duzo przyjemnego czarowania, ciekawe zaklecia), podczas gdy tomy od 4-tego (Czara Ognia) sa kierowane raczej do starszych i doroslejszych głownie ze wzgeledu na dosc drastyczna fabułe... I to jest jeszcze jeden argument przemawiajacy za tym, ze docenic te ksiazki mozna dopiero wtedy, gdy sie z nimi dorasta... Alez teorie wysnułam

Jezeli chodzi o filmy z Harrym to chetnie ogladam, ale bez jakis wielkich fajerwerków. Sa to dla mnie ciekawe filmy fantasy oparte na ksiazce. Zawieraja ciekawe rozwiazania elementów fantastycznych i genialna scenografie. Mimo tych wszytskich plusów, ksiazki biją je na głowe.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 15:03   #444
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale bardzo się starałam, żeby treść była ja najbardziej niezrozumiała dla tych, którzy jeszcze nie czytali.

A "Taboo", "Mansion", "rożdżka" czy "wielka miłość" to raczej hasła, które nic wam nie mówią, więc trudno uznać je za spoilery.Chciałam napisać króciutką recenzję, jestem ciekawa opinii innych.

Ja tez wolalabym nie wiedziec absolutnie nic na temat fabuly zanim skoncze czytac wiec nie przeczytalam twojego postu do konca (nie omieszkam nadrobic, kiedy skoncze czytac ). Wizazanki na innych watkach forum Kultura z reguly zaznaczaja fragmenty ktore zdradzaja jakas czesc fabuły na biało, i kiedy ktos chce je przeczytac zaznacza sobie myszka i bez problemu widzi co ktos napisal. Z racji tego, ze ksiazka jest nowa, i ze nie ma nawet polskiego tlumaczenia proponowalabym wlasnie takie rozwiazanie zastosowac na tym wątku.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 15:43   #445
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Ja tez w pewnym sensie dorastalam z Harrym, pierwsza czesc przeczytalam jeszcze w 1 klasie liceum, a ostatnia (czyli siodma) po skonczeniu 3 roku anglistyki. Za kazdym razem czytaniu towarzyszyly emocje i zaangazowanie.

Zastanawiam sie, czy nastepne pokolenia - te, ktore nie musialy wyczekiwac kiedy Rowling skonczy pisanie kolejnej częsci beda czerpaly z lektury równie wiele przyjemnosci i wrazen, bo wlasnie to czekanie, a pozniej pograzanie sie w lekturze byly chyba najlepsze. Czy wy również odnosicie takie wrazenie, ze tomy poczatkowe byly kierowane zdecydowanie do dzieci (humor, duzo przyjemnego czarowania, ciekawe zaklecia), podczas gdy tomy od 4-tego (Czara Ognia) sa kierowane raczej do starszych i doroslejszych głownie ze wzgeledu na dosc drastyczna fabułe... I to jest jeszcze jeden argument przemawiajacy za tym, ze docenic te ksiazki mozna dopiero wtedy, gdy sie z nimi dorasta... Alez teorie wysnułam

Jezeli chodzi o filmy z Harrym to chetnie ogladam, ale bez jakis wielkich fajerwerków. Sa to dla mnie ciekawe filmy fantasy oparte na ksiazce. Zawieraja ciekawe rozwiazania elementów fantastycznych i genialna scenografie. Mimo tych wszytskich plusów, ksiazki biją je na głowe.
mogłabym się podpisać pod kazdym słowem Twojej teorii, uważam dokładnie tak samo
To wyczekiwanie na każdą część serii, to snucie przypuszczeń, rozgryzanie tajemnic, to wszystko ma swój niepowtarzalny urok

Ja pierwsze trzy części Harry'ego przeczytałam w podstawówce, na "Czarę Ognia" już czekałam. Tak jak na kolejne tomy - zawsze cała w niecierpliwości
I jak widać pozostałam Harry'emu wierna aż do ostatniej książki

Filmy? "Czarę ognia" oglądnęłam dopiero niedawno, u koleżanki na DVD, jednym okiem "Zakon Feniksa" mam zamiar zobaczyć na dużym ekranie, najlepiej jak najszybciej
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:10   #446
Dominikaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Też się nie mogę doczekać

Mogłabym przeczytać po angielsku, ale jestem zmuszona czekać na polską wersję - ze względu na rodzinę. A na dwie wersje mnie nie stać, niestety

Boję się tylko, że natknę się gdzieś w necie na spoilery (nie mówię tu o tych plotkach, co to sobie od miesięcy krążą) - a znając zamiłowanie wizażanek do opisywania zakończeń lub podawania zbyt dużej ilości informacji (ot, choćby i w wątku o ostatnio obejrzanych filmach), to pewnie niedługo to nastąpi (Mimo że do tego wątku zaglądać nie będę, tak na wszelki wypadek.)
a ja mam wersję oryginalną w pdf na kompie całkowicie za darmo więc wydam tylko na polską albo i nie
Dominikaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:19   #447
Dominikaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

było i nie ma

Edytowane przez Dominikaaa
Czas edycji: 2007-07-26 o 11:14 Powód: moderator sie rzuca :p
Dominikaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:26   #448
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Ja obowiązkowo kupie książkę ! Ale polskie wydanie
Już poprosiłam pewna osóbkę o zdradzenie szczegółów na PW, wiec nie będę umierać ze zdenerwowania. Tylko grzecznie zaczekam na Polskie tłumaczenie


Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
I jak się czujesz jako złodziej?
Kilka słów do mikrofonu dla potomności proszę...
Oj nie bądź zły

P.S. extra avatar choć małpka też była śliczna
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:30   #449
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Dominikaaa Pokaż wiadomość
mam oryginalną wersję w pdf
jak ktoś bardzo chce mogę mailem wysłać
gg xxxxxxx
Udostępnianie takich rzeczy jest zabronione. Dobrze radzę się z tej "oferty" wycofać".
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:32   #450
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Harry Potter and the Deathly Hallows

Cytat:
Napisane przez Dominikaaa Pokaż wiadomość
mam oryginalną wersję w pdf
jak ktoś bardzo chce mogę mailem wysłać
gg xxxxxxx
Udostępnianie takich rzeczy jest zabronione. Dobrze radzę się z tej "oferty" wycofać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-02 18:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.