Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-25, 15:45   #4171
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Z depilatorem chyba też bym nie ryzykowała.
Naprawdę wszystko zależy od indywidualnych skłonności. Ja normalnie używałam depilatora i nic się nie działo. Ale w trakcie kuracji nie miałam skóry suchej jak wiór, ktoś inny może gorzej reagować.
Chociaż akurat z woskiem bym nie ryzykowała.

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie można zażywać przy kuracji tylko paru leków takich specjalistycznych tak to ujmę a takie zwykłe pigułki,suplementy można brać jeśli oczywiście nie masz jakis problemów poważnych z żołądkiem czy wątrobą bo wtedy może być jakieś przeciwskazania indywidualne.Ogólnie jak pytałam dermy o tabletki przeciwbólowe i inne to mówiła że można
Nie można też suplementów z witaminą A. Sporo zestawów witaminowych odpada.

U mnie 26. dzień po kuracji.
Boję się zapeszyć, ale jest... dobrze. Usta już zupełnie normalne, wyprysków nie ma. Zaskórniki mi zostały, ale to żaden większy problem.
Oby tak dalej.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-09-25 o 15:48
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-25, 16:14   #4172
kathyw92
Raczkowanie
 
Avatar kathyw92
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
mogłabyś rozszerzyć ten temat? sama chciałabym pójść w naturalną pielęgnację.
Bardzo dużo czytałam blogów osób, które same robią sobie kosmetyki i zainteresowałam się działaniem półproduktów, gdyż na razie sama kremu jeszcze nie zrobiłam, bo chyba na razie nie potrzebuję. Stosuję różne oleje i maceraty mieszając je np. z kwasem hialuronowym, d-panthenolem, olejkami eterycznymi, dostosowując oczywiście działanie do moich potrzeb. Bardzo sobie cenię sklepy, gdzie mogę takie rzeczy kupić (nie wiem czy mogę nazwy podać ), ponieważ tam też są gotowe zestawy do przygotowania różnych kosmetyków jak np. w moim przypadku tonik depigmentacyjny, czy serum na przebarwienia. Na twarz zamiast kremu nakładam mieszankę różnych rzeczy tj. macerat z nagietka, olej z pestek dyni, malin, kokosowy, dzikiej róży, czy inny który mi akurat odpowiada, czasami mieszam z jakimś ekstraktem owocowym, żelem siarczkowym.
Także warto poczytać trochę na ten temat, bo ja już wiem, że nigdy nie wrócę do wcześniej pielęgnacji. Przy okazji zmniejszenia przebarwień, pozbyłam się już w znacznym stopniu cieni pod oczami, a moja skóra jest miękka i w miarę w jednym kolorze, czego nigdy nie udało mi się osiągnąć w takim stopniu ,a nawet spłyciłam moją zmarszczkę na czole
Ale to już nie będę się rozpisywać, bo nie o tym wątek zawszę mogę coś doradzić i pomóc przez PW
__________________
Dream . Fight . Believe

Instagram
kathyw92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-26, 16:41   #4173
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

I chyba trochę zapeszyłam, mam paskuda na policzku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 20:53   #4174
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ja myślałam, że to już koniec zaskórników bo z miesiąc miałam czyste policzki, ale nie Właśnie się pokazały! Kurcze ten Acnatac, maść za 90 zł a nie działa w ogóle, od miesiąca używam ZERO poprawy.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 10:32   #4175
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja widze, że mam coraz mniej wągrów Ale za to mnie wysypało troche wczoraj Nie wiem czy mnie coś zapchało czy co, ale denerwuje mnie to zobaczymy co powie moja derma, w środe ide na wizyte, pierwszy raz po odstawieniu izoteku..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 12:18   #4176
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Właśnie...wiadomo, że to indywidualna kwestia, ale po jakim czasie od odstawienia izotretinoiny zauważyłyście, że wraca przetłuszczanie skóry czy (nie daj Boże) następuje nawrót?

U mnie cztery tygodnie po zakończeniu skóra jest nadal normalna (nie tłusta), usta już niewyszone, ale widzę, że coś się dzieje. Tu coś wyskoczy, tam wyskoczy i szybko znika. W sumie żadna tragedia, nie wiem czy łączyć to z odstawieniem izo czy generalnie okresem jesiennym, w którym zawsze miałam pogorszenie. Nie bardzo też wiem jak przestawić pielęgnację.
Poczekam jeszcze z miesiąc i zrobię badania. Ciekawe jak wyjdą po kuracji, czy cholesterol coś spadnie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-28, 12:40   #4177
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Po ok 2 miechach wrocilo mi przetluszczanie skory i wlosow.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 17:18   #4178
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Właśnie...wiadomo, że to indywidualna kwestia, ale po jakim czasie od odstawienia izotretinoiny zauważyłyście, że wraca przetłuszczanie skóry czy (nie daj Boże) następuje nawrót?

U mnie cztery tygodnie po zakończeniu skóra jest nadal normalna (nie tłusta), usta już niewyszone, ale widzę, że coś się dzieje. Tu coś wyskoczy, tam wyskoczy i szybko znika. W sumie żadna tragedia, nie wiem czy łączyć to z odstawieniem izo czy generalnie okresem jesiennym, w którym zawsze miałam pogorszenie. Nie bardzo też wiem jak przestawić pielęgnację.
Poczekam jeszcze z miesiąc i zrobię badania. Ciekawe jak wyjdą po kuracji, czy cholesterol coś spadnie.
U mnie też tak po 2 miesiącach, ale mam nadzieje, że derma mi na to jakoś zaradzi
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 14:51   #4179
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ja znowu zaczęłam zaglądać na ten wątek... Jestem 1,5 roku po kuracji. Buzia była piękna i gładka jak u niemowlaka. Po odstawieniu, jakieś 3 miesiące, miałam mini nawrót, ale szybko się z tym uporałam sudocremem i duaciem. Pół roku później chwilowe pogorszenie przez miesiąc, które też zeszło (myślałam, że cera się po prostu oczyszcza, bo potem znowu była idealna). A teraz...od 3 miesięcy nie potrafię nad nią zapanować. Nie ma oczywiście jakiejś super tragedii, wielkich ropnych wulkanów jak kiedyś, ale zrobiła mi się kaszka na całej twarzy i pojedyńcze jakieś większe czerwone zmiany. Twarz jest chropowata i ma nierówną powierzchnię, szczególnie pod światło... Zaczęłam używać effaclaru duo, ale to tylko spotęgowało wysyp. Chyba nie muszę ukrywać, że jestem przerażona i załamana. Jutro wybieram się do dermy i szczerze mówiąc jestem gotowa wybłagać drugą kurację, bo na moje oko i na to jak znam swoją cerę nie wygląda mi to już na tylko chwilowe pogorszenie, bo nie widzę jakiejkolwiek poprawy. Izotekiem byłam i jestem zachwycona, bo uratował mi życie, a w czasie kuracji nie miałam żadnych większych skutków ubocznych oprócz wysuszenia. Może druga, delikatniejsza kuracja pozbędzie się tego na zawsze?
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 16:46   #4180
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Lekarz pewnie zaproponuje Ci leczenie zewnętrze, i dopiero po długim czasie jakby nie pomogło Izotek. Ja zewnętrznie po Izoteku leczę się już pół roku, z tym że u mnie problemem są już tylko zaskórniki, kóre okazały się być niezniszczalne.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 20:38   #4181
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Właśnie...wiadomo, że to indywidualna kwestia, ale po jakim czasie od odstawienia izotretinoiny zauważyłyście, że wraca przetłuszczanie skóry czy (nie daj Boże) następuje nawrót?

U mnie cztery tygodnie po zakończeniu skóra jest nadal normalna (nie tłusta), usta już niewyszone, ale widzę, że coś się dzieje. Tu coś wyskoczy, tam wyskoczy i szybko znika. W sumie żadna tragedia, nie wiem czy łączyć to z odstawieniem izo czy generalnie okresem jesiennym, w którym zawsze miałam pogorszenie. Nie bardzo też wiem jak przestawić pielęgnację.
Poczekam jeszcze z miesiąc i zrobię badania. Ciekawe jak wyjdą po kuracji, czy cholesterol coś spadnie.
Jestem już prawie 3 miesiące po kuracji i na razie skóra nadal jest normalna

Sent from my U20i using Wizaz Forum mobile app
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 21:54   #4182
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi po zakończeniu wyskoczyły dwa syfki, ale derm stwierdził, że to nie syfki, ale potówki Od tej pory cisza
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 22:14   #4183
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za odpowiedzi.
Pozostaje czekać.

Marzy mi się, żeby trądzik nie wrócił.
I tak obecny stan cery jest genialny w porównaniu do tego co było, ale teraz chcę jeszcze - może przed wiosną, gdzieś koło lutego zainteresuję się na poważnie likwidacją blizn (głębokich).
Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, to będę wdzięczna.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-01, 22:27   #4184
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Lekarz pewnie zaproponuje Ci leczenie zewnętrze, i dopiero po długim czasie jakby nie pomogło Izotek. Ja zewnętrznie po Izoteku leczę się już pół roku, z tym że u mnie problemem są już tylko zaskórniki, kóre okazały się być niezniszczalne.
Tak właśnie się stało - dostałam epiduo... Jestem ciekawa co z tego będzie, bo już go stosowałam przed izo i jakoś spektakularnych efektów sobie nie przypominam
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 06:51   #4185
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie tez spokój, a już prawie 3 tyg po zakończeniu kuracji. oby tak dalej, nie przetłuszczam się, nie ma zaskórników, problemów z zatkanymi porami (czego najbardziej się bałam i boję nadal że wróci). delektuję się efektami póki co
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 09:57   #4186
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
A ja znowu zaczęłam zaglądać na ten wątek... Jestem 1,5 roku po kuracji. Buzia była piękna i gładka jak u niemowlaka. Po odstawieniu, jakieś 3 miesiące, miałam mini nawrót, ale szybko się z tym uporałam sudocremem i duaciem. Pół roku później chwilowe pogorszenie przez miesiąc, które też zeszło (myślałam, że cera się po prostu oczyszcza, bo potem znowu była idealna). A teraz...od 3 miesięcy nie potrafię nad nią zapanować. Nie ma oczywiście jakiejś super tragedii, wielkich ropnych wulkanów jak kiedyś, ale zrobiła mi się kaszka na całej twarzy i pojedyńcze jakieś większe czerwone zmiany. Twarz jest chropowata i ma nierówną powierzchnię, szczególnie pod światło... Zaczęłam używać effaclaru duo, ale to tylko spotęgowało wysyp. Chyba nie muszę ukrywać, że jestem przerażona i załamana. Jutro wybieram się do dermy i szczerze mówiąc jestem gotowa wybłagać drugą kurację, bo na moje oko i na to jak znam swoją cerę nie wygląda mi to już na tylko chwilowe pogorszenie, bo nie widzę jakiejkolwiek poprawy. Izotekiem byłam i jestem zachwycona, bo uratował mi życie, a w czasie kuracji nie miałam żadnych większych skutków ubocznych oprócz wysuszenia. Może druga, delikatniejsza kuracja pozbędzie się tego na zawsze?
Jestem w podobnej sytuacji więc pozwolę sobie odpisać. Ja również mimo, że mam nawrót jestem z izoteku zadowolona. Bo po pierwsze miałam długi okres spokoju a po drugie mój obecny tradzik jest inny, czasem udaje się go nawet utrzymać w ryzach odpowiednią pielęgnacją i lekami zewnętrznymi Na drugą kurację (narazie) się nie zdecydowałam głownie przez problemy hormonalne. Nie mam po prostu pewności czy przyjmowanie izo w moim przypadku nie będzie bezcelowa.
Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z ponowną kurację. Może trzeba zmienić całkowicie pielęgnację? Może wystarczą leki zewnętrzne? Porozmawiaj o tym z dermatologiem i przemyśl to jeszcze.
Fak jest taki, że o cerę trądzikową trzeba dbać w szczegolny sposób już zawsze, nawet po kilku kuracjach izotretynoiną.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 12:30   #4187
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy któraś z Was miała laserowane usuwanie przebarwień? Ja chciałabym pójśc bo po ponad pół roku od zakończenia Izo ciągle mam pizze na twarzy i coraz mniej sił żeby na nią patrzeć. Zastanawiam sie czy w przypadku takich czerwonych plam potrądzikowych jeden zabieg załatwi sprawę?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie. Od jakiegoś tygodnia pojawiły mi się czerwone krostki na czole tuż przy linii włosów. Niektóre bolące. Wygląda to jak jakaś wysypka. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego więc chyba nie jest to alergia na szampon. Jak myślicie co to może być, miałyście kiedyś taki problem?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 16:57   #4188
amisu
Raczkowanie
 
Avatar amisu
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny! Jestem nowa w tym wątku

Możecie napisać coś więcej na temat tego żelu Acnatac?

To chyba jakaś nowość, nazwa ta pojawia się w postach z ostaniach kilku miesięcy i chyba nie jest zbyt popularny bo mało o nim opinii.
Dostałam dziś na niego receptę, niestety nie zapytałam lekarki ile będzie kosztował. 70-80 zł to sporo, zastawiania mnie czy połączenie Tretinoiny i Clindamycyny jest takie "przełomowe"?

Mój problem to trądzik zaskórnikowy na twarzy, plecach i dekolcie, ropne gule dokuczają mi mniej. To cholerstwo towarzyszy mi od 15 lat raz bardzie raz mniej. Wczesną wiosna przeszłam kuracje Tetralysalem i Isotrexinem, przerwałam na czas wakacji, było lepiej, znów jest gorzej (to było do przewidzenia). W międzyczasie stosowałam różne metody naturalne i trochę pomagało ale zaskórniki otwarte i zamknięte w ilości ogromniej, oraz blizny i przebarwienia upamiętniające lata walki jak były tak są. Na razie nie wraca do Tetralysalu bo ma inne problemy dermatologiczne (prawdopodobnie ŁZS skóry głowy), poza tym Tetralysal powodował u mnie dziwne sutki uboczne w postaci.... strasznego łojotoku na twarzy i głowie (coś zupełnie odwrotnego, niż u większości z Was
amisu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 18:24   #4189
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dla mnie ta maść jest po prostu beznadziejna. Kosztowała mnie ogromne pieniądze, a po jakimś 1.5 miesiąca używania nie zmieniła nic w stanie skóry. No może po tym, że jest czerwona i przesuszona. Od pół roku doleczam się zewnętrznie po Izoteku i ta maść jak to tej pory daje najsłabsze efekty.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 20:35   #4190
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała laserowane usuwanie przebarwień? Ja chciałabym pójśc bo po ponad pół roku od zakończenia Izo ciągle mam pizze na twarzy i coraz mniej sił żeby na nią patrzeć. Zastanawiam sie czy w przypadku takich czerwonych plam potrądzikowych jeden zabieg załatwi sprawę?
Nie miałam, ale za jakieś 5 miesięcy też zamierzam się wybrać. Oczywiście o ile trądzik nie powróci.
Rozmawiałam wstępnie z dermatologiem, u mnie na pewno jeden zabieg nie wystarczy, ale wynika to z tego, że mam dużo przebarwień i liczne blizny.
Nie wiem jak u ciebie.
A w ogóle masz czystą cerę? W sensie pozostały same przebarwienia? Bo przy aktywnych zmianach chyba nie stosują lasera.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Od jakiegoś tygodnia pojawiły mi się czerwone krostki na czole tuż przy linii włosów. Niektóre bolące. Wygląda to jak jakaś wysypka. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego więc chyba nie jest to alergia na szampon. Jak myślicie co to może być, miałyście kiedyś taki problem?
A nie zmieniałaś ostatnio jakiegoś preparatu do włosów? Lakieru, odżywki? Ja miałam kiedyś coś takiego od wcierki do włosów.


Po ponad miesiącu od odstawieniu wraca przetłuszczanie. Po skórze jeszcze tak tego nie widzę, ale po włosach znacząco.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 07:54   #4191
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Co do tych krostek po wcierce, czy u ciebie to też były mocno czerwone i niektóre z płynem?

Tak jak zawsze piszę, u mnie zostały tylko zaskórniki. Miałam już po Izoteku jeden laser, zamykający naczynka. Więc zgaduję, że raczej mogę się poddać kolejnym Blizn nie mam, ale niektóre plamy są np bordowe, a mam jasną karnację. Co więcej czasami przybywają kompletnie samoistnie np wczoraj zrobiła mi się taka bordowa plama na policzku i nie wiem skąd. Może to od Acnatacku?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-10-10 o 08:10
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 09:35   #4192
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała laserowane usuwanie przebarwień? Ja chciałabym pójśc bo po ponad pół roku od zakończenia Izo ciągle mam pizze na twarzy i coraz mniej sił żeby na nią patrzeć. Zastanawiam sie czy w przypadku takich czerwonych plam potrądzikowych jeden zabieg załatwi sprawę?

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Dziewczyny, mam jeszcze takie pytanie. Od jakiegoś tygodnia pojawiły mi się czerwone krostki na czole tuż przy linii włosów. Niektóre bolące. Wygląda to jak jakaś wysypka. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego więc chyba nie jest to alergia na szampon. Jak myślicie co to może być, miałyście kiedyś taki problem?
Ja za 2 tygodnie idę na laser frakcyjny,boję się jak cholera ale jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy bo przydałoby mi się pozbyć pozostałości po pryszczach,śladów,rozszer zonych porów,fajnie by było

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 11:34   #4193
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja niestety zanim udam się na lasery/kwasy i inne jeszcze trochę pomęczę się z trądzikiem... w środę idę na wizytę do kolejnego dermatologa. Przypomnę że kurację skończyłam mniej więcej rok temu(wszystko z długością,dawką itp. było okej) po ok. pół roku robiło się gorzej i gorzej... ogólnie tragedii nie ma(na pewno jest lepiej niż było przed kuracją) ale sama kuracja też pozostawiła mi jakieś blizny,więc nie wygląda to zbyt ciekawie,no ale cóż mi pozostaje w tym momencie-badam hormony,szukam przyczyny i walczę dalej!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 12:13   #4194
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

KrólowaŻurawin, a jak teraz wygląda Twoja cera, jakie zmiany się pojawiają?

Wracając do laserów, ja własnie nie będę wybierała tego fraxela, bo nie mam blizn. Niestety w necie 90% opinii to właśnie o tym laserze, a o jakichś innych prawie nic. Jakby ktoś miał pytania co do zamykania naczynek to walcie.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 15:54   #4195
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
KrólowaŻurawin, a jak teraz wygląda Twoja cera, jakie zmiany się pojawiają?

Wracając do laserów, ja własnie nie będę wybierała tego fraxela, bo nie mam blizn. Niestety w necie 90% opinii to właśnie o tym laserze, a o jakichś innych prawie nic. Jakby ktoś miał pytania co do zamykania naczynek to walcie.
Bolalo jak zamykali naczynka ? niestety mnie tez to czeka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 15:58   #4196
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Jakby ktoś miał pytania co do zamykania naczynek to walcie.
Właśnie chciałam zapytać.
Na zamykanie też pewnie będę musiała się przejść, bo liczba naczynek w trakcie kuracji izo wzrosła.

Napisz wszystko.
Dużo ich miałaś? Płaciłaś od naczynka? Ile? Po jakim czasie można było wyjść do ludzi/? Są jakieś przeciwwskazania?

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Ja za 2 tygodnie idę na laser frakcyjny,boję się jak cholera ale jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy bo przydałoby mi się pozbyć pozostałości po pryszczach,śladów,rozszer zonych porów,fajnie by było
Koniecznie daj znać! Na moje blizny prawdopodobnie tylko fraxel. O ile w ogóle da radę.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-10-10 o 15:59
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 16:36   #4197
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jak wygląda teraz moja cera...
dużo zaskórników(w sumie żadnych ropnych wielkich pryszczy nie mam) do tego mam najprawdopodobniej gronkowiec/liszajec - pod tym kątem też będę robić badania tylko nie można przez min. 2 tygodnie używać niczego z antybiotykiem,a ja używałam właśnie na te moje zmiany mupiroxu...
no i mój odwieczny problem- mam wrażenie że wszystko mnie zapycha,a że cerę mam delikatną i przesuszoną to po jakiś 2-3 dniach skinorenu(czy czegokolwiek p.trądzikowego) mam wręcz saharę i muszę się czymś nawilżać(3 dni temu na noc żel hialuronowy +olej z czarnuszki;wczoraj odkryłam stadko zaskórników na policzku... nie wiem czy to na pewno od tego) i takie to zamknięte kółko...
a do tego wszystko się strasznie wolno goi,mam jasną cerę więc długimi tygodniami/miesiącami męczę się ze śladami po wypryskach
w załączniku zdjęcie dla odważnych - właśnie takie rany pojawiają mi się co jakiś czas,często samoistnie,czasem po majstrowaniu przy twarzy... po prostu mam wrażenie że mam jakieś zanieczyszczenie pod skórą oczywiście blizny po tym zostają...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0166.jpg (97,5 KB, 52 załadowań)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2014-10-10 o 16:39
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 16:56   #4198
amisu
Raczkowanie
 
Avatar amisu
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Brzydko to wygląda, jak poparzenie :/
Mi po Isotrexinie i czasem po za mocnych kwasach robiły się takie łuszczące, rózowopomarańczowe, swędzące placki i na to pomógł mi bardzo Dexeryl (traktowałam te zmiany jak AZS). Nawilża i lekko natłuszcza, nie zapycha.
Czasem na źle gojące się pryszcze i ranki kładę Dermatol (proszek), czasem sam, czasem zmieszany z jakaś maścią lub w/w kremem. Szybko się goi
amisu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 17:18   #4199
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

KrólowaŻurawin mi to wygląda na przesuszenie. Nakładaj przez dwa tygodnie przynajmniej dwa razy dziennie krem nawilżający. W ten sposób odżywisz skórę. Nie nakładaj olejków na twarz bo moim zdaniem stąd te zaskórniki. Po tym czasie daj znać jak poszło. Polecam ny cetaphil czy fitomed. Ale broń Boże nie zrywaj strupków choćby kusiło.
Też mam naczynka, jak się ich skutecznie pozbyć
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-10, 18:49   #4200
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Bolalo jak zamykali naczynka ? niestety mnie tez to czeka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Więc tak: sam zabieg jest krótki, u mnie naczynka były na całej twarzy, a całośc trwała może 15 minut. Niestety trzeba się przygotować psychicznie, bo zabieg jest dosyć bolesny. Uczucie podobne do nakłuwania skóry igiełką - każdy strzał lasera to takie własnie ukłucie. Zaraz po strzale skóra robi sie czerwona i zaczyna piec, na sam koniec mamy elegancki buraczek Proponuję na zbieg zapisać się na jak najpóźniejszą godzinę, żeby potem posiedzieć w łóżku z okładem z lodu i pójść spać. Po ok 2 h chłodzenia lodem było już spoko i mogłam normalnie zasnąć. Jeśli chodzi o rekonwalescencję po zabiegu to tak jak powiedział mi lekarz, trwała ona tydzień. Tyle czasu zajęło aby zeszła całkowicie opuchlizna z twarzy. Jeśli chodzi o efekt, miałam dopiero jeden zabieg a powinnam pewnie ze 2 jeszcze zrobic więc póki co nie oceniam wyników, niemniej jednak wydawało mi się że twarz jest jakby bardziej klarowna. Trudno to jednak ocenić, bo mam mnóstwo czerwonych przebarwień więc naczynka to moje dalsze i o wiele mniej widoczne zmartwienie - laser zrobiłam wyłącznie prozdrowotnie. Koszt był dość wysoki - 480zł ( w tym rabat 20%) bo ostrzeliwana była cała twarz plus wybrałam klinikę o bardzo dobrych opiniach ("Elite" w warszawie). Nie ma co ryzykować u kosmetyczki, bo źle wykonany laser może zostwić bardzo przykre niespodzianki. Jak macie jeszcze jakieś pytania to piszcie

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Dodam jeszcze, że co do bólu jest on do wytrzymania ze względu na to, że to krótki zabieg. Miałam dużo bardziej bolesne zabiegi 'kosmetyczne' jak usuwanie brodawki czy wybielanie zębów. Laser od naczynek co prawda też boli, ale nie aż tak jak tamte rzeczy. Jak usuwali mi brodawkę laserem co2 to krzyczałam hehe
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.