Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7 - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 07:56   #3901
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Eluska pampers
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:00   #3902
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Myślałam że śpiochy i to przejęzyczenie
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:19   #3903
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Dziewczynki, nie.. siochy to muchy, komary i inne.. ahah babcia nauczyła.. język mojego dziecka w tej kwesti zostal wycwiczony przez babcie.. co lepsze, babcia zabila w domu u nas muche, zostala plamka na suficie, ten maly brzdac dojrzy i mowi o to baba.. baba bam. fajnie tak

i zauważyłam jedną rzecz.. powtarzamy ciągle baba baba.. chcemy by mowil babcia, wyszlo mu kilka razy czyli baba awansowala na babcie.. ale musimy mowic do malego.. nasladuje wiec musze ugryzc sie w jezor i mowic babcia... zeby jak do ludzi pojdziemy bylo super extra milo :P jak powie to powie.. powtarza po nas doslownie wszystko co jest w stanie, jestem w szoku..

w piatek mam pozegnanie kolegi z pracy... no i nie wiem jak sie wyrwac ..komu podrzucic dziecko ?
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:27   #3904
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

No w sumie od słowa a sio
Megi hejo
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:02   #3905
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Byou hehe a siochy a siochy tak też potrafi, dzieciaki są cwane

Ok lecę kończyć miesiąc pa
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:04   #3906
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Witam sie
Czekam na wizyte u fizjo przy okazji zwarzylam i zmierzylam mojego Milusia
12.875g i 89cm




Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:15   #3907
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
bo nam też ciasno, przydałby się 5ty pokój
aaaaa! grzeszysz! mocnnoooo.

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
.. powtarzamy ciągle baba baba.. chcemy by mowil babcia, wyszlo mu kilka razy czyli baba awansowala na babcie..

mój syn ma gradację: baba-bibi-bibiś, ja jestem: mama lub mimi, tylko tacie się nie podlizuje

a podrzucić babie

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
12.875g i 89cm
kawał chłopa!
dziś zważyłam u lekarki T.: 86 cm, 12.620.
zdrów tylko babeczka od ruchu kazała przyjść za pół roku - płaskie stópki wciąż.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 10:54   #3908
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
aaaaa! grzeszysz! mocnnoooo.


mój syn ma gradację: baba-bibi-bibiś, ja jestem: mama lub mimi, tylko tacie się nie podlizuje

a podrzucić babie

kawał chłopa!
dziś zważyłam u lekarki T.: 86 cm, 12.620.
zdrów tylko babeczka od ruchu kazała przyjść za pół roku - płaskie stópki wciąż.

Pani
- M tez sporawy siopak ( jak nawia moja mama ).



-----


No i my po wizycie Nic nowego sie nie dowiedzialam tylko to ze mam czekac zd Milus za maly by zrozumial pewne poleciania przy rechabilitacji - ze mam mu masowac lydke i stope i obserwowac. Jesli do 2urodzin bedzie sie to utrzymuwac przyjsc ponownie :-/
Chyba przejde sie jeszczd prywatnie jak dostae przyplyw gotowki.


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 11:21   #3909
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Panika

babie bym podrzuciła, ale nie wiem której.. nie ma chętnych albo nie wiedzą o tym, że są

Kasia, Panika, ale chłopaki rosną w siłę ciekawe ile mój Pawcio waży i mierzy bo jest mega wielki.
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 12:36   #3910
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Nieeee, księgowością nie mam nic wspólnego.

Pani, po mieszkaniu w o wiele większym metrażu cieżko bardzo sie przestawić.

Zocha ze swoim 10,5 to waga piorkowa.
Z
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 12:55   #3911
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość

u nas po przebudzeniu też mama, po powrocie ze spaceru z tatą latanie po mieszkaniu i mama, gorzej jak wychodzą na spacer pod moją nieobecność i po powrocie puste mieszkanie, a dziecko lata i szuka. ale... J. podsłuchuje przez sen czasem moja mama przychodzi zaraz po 6, żebym zdążyła na 7 do pracy, J. jeszcze śpi, choć od momentu kiedy zadzwoni budzik już się wierci i niespokojnie śpi. ostatnio rozmawiałam z mamą w kuchni/przedpokoju i słyszymy zaspanego J.: babaaaa???? zaraz potem wołał mnie, ale jednak musiał podsłuchiwać, bo po przebudzeniu nigdy nie woła babci. za to miewa takie fazy, że budzi się, widzi mnie, potulimy się, J. wstaje i zaczyna się szukanie taty, chodzi po mieszkaniu i woła: tata... nie znajduje, tłumaczę mu, że tata w pracy i wróci po południu, J. kiwa głową i od nowa leci przez mieszkanie, zagląda we wszystkie kąty, tym razem wołając: baba... (nie pamięta, że wcześniej nikogo nie znalazł? za to pamięta, gdzie kilka dni wcześniej wyrzucił traktorek, nie mógł wyjąć i od momentu otworzenia oczu go szuka).
co do zabaw.. Jakuba interesują samochody, klocki, ale jeśli bawię się z nim. sam nie bawi się, biega za mną po całym mieszkaniu. jeśli się bawi to w takie rzeczy jak ładowanie pralki (nie ciuchami, to zbyt banalne), układanie w szufladach w kuchni (kremów do pupy, samochodzików, itp), zrzucanie kosmetyków do wanny itp.
śmiesznie z tym szukaniem, jakby babcia miała z szafy wyskoczyć :P

co do zabawy u mnie podobnie, ale ze mną też nie chce się bawić klockami i innymi zabawkami. W ogóle widzę, że albo domowe rzeczy - typu miski, pranie albo zabawy w chowanego, bieganie, łąskotanie, przytulanki kizianki i huśtawka. I książki. Z zabawek tak naprawdę nic.
chociaż nie, dzisiaj przyniosła pluszowego kotka i ubierała go w pampersa a później sobie kazała zmieniać.
Chyba ją po prostu inne zabawy interesują - myślałam, że na etap karmienia lalek (karmi pieska z Duplo.... i uczniaczk szczeniaczka) czy ubierania i kładzenia spać za wcześnie.
A, i jest jeszzcze jedna rzecz którą uwielbia - torebki, naszyjniki. Ma swoją torebkę (zakupiłam jej małą materiałową) i w nią pakuje klocki, przewiesza przez ramię i chodzi po domu. Naszyjniki wyjmuje z szuflady (ja nie noszę od ciąży, a ona skądś sobie wymyśliła i każe sobie zakladać). I znajduje ubranie - np. spodnie i każe sobie zakładać. TO nic, że już jedne ma na sobie, mam jej założyć. I mój sweter też, nie ważne, że wygląda jak mnich i się potyka, ma być i już.
Wiecie, widzę, że ona bardzo potrzebuje interakcji, w domu się po prostu nudzi. Na placu zabaw też czeka aż ktoś przyjdzie i od razu sobie tą osobę zagarnia i każe babki stawiać, przynosi rzeczy itp. Boję się co będzie w zimie....

despa gratulacje za zdana kontrole

pani, kasia
za pomiary

kasia
a droga taka prywatna konsultacja w No?
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 13:28   #3912
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość
co do zabawy u mnie podobnie, ale ze mną też nie chce się bawić klockami i innymi zabawkami. W ogóle widzę, że albo domowe rzeczy - typu miski, pranie albo zabawy w chowanego, bieganie, łąskotanie, przytulanki kizianki i huśtawka. I książki. Z zabawek tak naprawdę nic.
chociaż nie, dzisiaj przyniosła pluszowego kotka i ubierała go w pampersa a później sobie kazała zmieniać.
Chyba ją po prostu inne zabawy interesują - myślałam, że na etap karmienia lalek (karmi pieska z Duplo.... i uczniaczk szczeniaczka) czy ubierania i kładzenia spać za wcześnie.
A, i jest jeszzcze jedna rzecz którą uwielbia - torebki, naszyjniki. Ma swoją torebkę (zakupiłam jej małą materiałową) i w nią pakuje klocki, przewiesza przez ramię i chodzi po domu. Naszyjniki wyjmuje z szuflady (ja nie noszę od ciąży, a ona skądś sobie wymyśliła i każe sobie zakladać). I znajduje ubranie - np. spodnie i każe sobie zakładać. TO nic, że już jedne ma na sobie, mam jej założyć. I mój sweter też, nie ważne, że wygląda jak mnich i się potyka, ma być i już.
Wiecie, widzę, że ona bardzo potrzebuje interakcji, w domu się po prostu nudzi. Na placu zabaw też czeka aż ktoś przyjdzie i od razu sobie tą osobę zagarnia i każe babki stawiać, przynosi rzeczy itp. Boję się co będzie w zimie....
fajnie sie to czyta

ja mysle, ze to taki etap, gdzie jest duza fascynacja wlasnie naszym doroslym zyciem - moze na zabawki przyjdzie swoj czas?

Ja bym z powodzeniem mogla pochowac wiekszosc zabawek - na razie jedyne zainteresowanie jest samochodzikami, klockami duplo, ksiazkami i pilkami - reszta od czasu do czasu, jak znajdzie gdzies schowana
A ulubione zabawy to laskotki na lozku, chowanie sie pod koldre, podrzucanie do lampy, samolociki, wchodzenie na barana, zrzucanie wszystkich poduszek z kanapy, zabawy z woda - a i najlepiej w towarzystwie rodzicow

a dlaczego boisz sie zimy?

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
dziś zważyłam u lekarki T.: 86 cm, 12.620.
zdrów tylko babeczka od ruchu kazała przyjść za pół roku - płaskie stópki wciąż.
no no, sluszna waga
a cos nrobicie na te plaskie stopki - ciekawi mnie jak to sie bada, robi odcisk czy to widac po prostu?

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
grzeszy
mialam jeszcze wczoraj odpisac, ale sen mnie zmorzyl

ja wychowalam sie w mieszkaniu ok.60m2, byla nas trojka rodzenstwa, pokoj dzielilam z siostra - stad ja nie mam wielkich wymgan, mnie pasuje tak jak jest - no ale maz dorastal w ogromnym domu z ogrodem, i on nie czuje sie szczesliwy
Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość
a no właśnie czasami mamy krzyczą na dzieci i mnie jest głupio i nie wiem jak się zachować. No przykro mi po prostu. (chociaż raczej na większe dzieci typu 5-6 lat, ale i tak jak dla mnie nie fajnie)

Miałam napisać o opiekunce i chyba mi wcięło.
Już się ułożyło tak, że opiekunka jest potrzebna tylko 2x po 3h, jest super, bo L. chętnie z nią zostaje, bawią się, czytają książki, opiekunka zawsze przynosi L. coś do jedzenia (jagodzianki ostatnio), L. chętnie od niej je. Dzisiaj był problem, bo ze spaniem L. się godziny pomieszały i obudziła się jak była opiekunka a mnie nie było (po raz pierwszy). Opiekunka mówiła że wstała i zaczęła wołać mama (przypominam że do mnie powiedziała mama raz i to chyba przypadkiem...) i jak zobaczyła opiekunke a nie mnie to łzy leciały ciurkiem... Oczywiście przytulenie nie pomogło bo płakała, dopiero bajka i jak się uspokoiła to już normalnie się bawiła.
To jest u nas duży problem - wstawanie po drzemce - od razu chce uu i nie ma przebacz, jest ryk.
Ale poza ta sytuacja nie bylo problemów.
pomału opanowujemy i sie przyzwyczajamy do nowej sytuacji, TŻ wychodzi z L. na spacer zawsze po sniadaniu, chodza ok 2 godziny, idzie na bazarek, robi zakupy. Ja wracam, bawie sie z L, usypiam jesli nie spała, potem plac zabaw, wracamy i spanie.
Brakuje mi jedynie zabaw w domu, bo nic - oprocz muzyki i bajek - jej nie interesuje, mysle intensywnie czy to taki wiek? Moze jakies gry? jesli tak - jakie? macie jakies pomysly?
mnie sie przydarzyla raz taka sytuacja, gdzie byly trzy mamy ze swoimi dziecmi, kolezanki, siedzialy razem na lawce - i jedna mama tak bardzo wydarla sie na corke (4-5 letnia) potrzasajac ja za ramiona (mala plula na ziemie czy jakos tak i za to dostala nagane) - zupelnie nie wiedzialam jak sie zachowac, chcialam zareagowac, ale poczulam strach przed grupa tych mam.

widzialyscie juz taka kampanie - jak reagowac?
http://jakreagowac.pl/

ciesze sie, ze relacje z opiekunka macie udane

moze jakies naturalne zabawy, jak wkladanie roznej wielkosci garnkow do siebie, albo przesypywanie ryzu z kubeczka do kubeczka, albo rysowanie, jakas ciastolina..

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Jakuba interesują samochody, klocki, ale jeśli bawię się z nim. sam nie bawi się, biega za mną po całym mieszkaniu. jeśli się bawi to w takie rzeczy jak ładowanie pralki (nie ciuchami, to zbyt banalne), układanie w szufladach w kuchni (kremów do pupy, samochodzików, itp), zrzucanie kosmetyków do wanny itp.
podoba mi sie
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:35   #3913
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

moderna
mam nadzieję, że przyjdzie czas na zabawki
boję się zimy, bo boję się pustki na placu zabaw...

eluśka
mialam napisac przepis
pierś z kurczaka w kawalkach podsmazasz z cebulą na tluszczu, jak juz gotowe zalewasz bulionem/rosolem, dodajesz pokrojona marchewke, piertuszke, seler, jak juz troche zmieknie dodajesz ryżu (daję na oko, więc cieżko mi powiedzieć ile, musisz wyprobowac). Mozesz dodac kukurydze, koncentrat, wino. A, i oczywiscie dużo przypraw.
L. się zajadała (oczywisćie w wersji bez wina :P )

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

moderna
ciastoliny się jeszczed obawiam, rysowanie będzie jak mata wodna dotrze
powinnam spróbowac zabaw brudząco-bałaganiających typu ryż ale mam wewnętrzne opory.

dzisiaj w Lidlu są ciuszki i kurtki zimowe, a w poniedzialek swetry i bluyzy -ale do rozmiaru 92 tylko.
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:39   #3914
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Dziękuję, Dziękuję za przepis

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość

dzisiaj w Lidlu są ciuszki i kurtki zimowe, a w poniedzialek swetry i bluyzy -ale do rozmiaru 92 tylko.
szkoda, że nie mam lidla u siebie bo bym kurtke kupila do latania na chlodniejsze dni.. taka przejsciowke cieplejsza
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:47   #3915
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

u mnie zostały same różowe w rozmiarze 116 i czarne 80
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:03   #3916
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Tak wlasnie myslalam, ze cos w lidlu dla dzieci wystawili, bo na fb juz widzialam komentarze o szalejacych mamuskach

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

U nas maja byc od 6pazdziernika, wiec moze sie z ciekawosci przejde, bo niedrogie te kurtki i buty na snieg.
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:25   #3917
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

wlasnie zauwazylam, ze oferta w polskich i niemeickich lidlach sie rozni

czy znacie moze marke GAP dla dzeici? jak z jakoscia?
Podoba mi sie taka kamizelka w zloto-zoltym kolorze, ale nie wiem, czy ryzykowac zamowienie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cn8170146.jpg (31,0 KB, 10 załadowań)
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 15:52   #3918
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Napisze Wam cos zabawnego, obrazujacego nasz powszedni dzien z dwojka Berbeci
TZ drugi tydzien z nami w domu, bo chory.
Wczoraj stwierdzil - "o matko, ja chce do pracy..! Mialbym spokoj, ciiiiisze....."

TZ pracuje na budowie...

__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 15:59   #3919
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Moderna z gapa mamy bluzy- bardzo dobre jakościowo
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 16:43   #3920
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Napisze Wam cos zabawnego, obrazujacego nasz powszedni dzien z dwojka Berbeci
TZ drugi tydzien z nami w domu, bo chory.
Wczoraj stwierdzil - "o matko, ja chce do pracy..! Mialbym spokoj, ciiiiisze....."

TZ pracuje na budowie...


Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Moderna z gapa mamy bluzy- bardzo dobre jakościowo
dziekuje
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 16:53   #3921
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Napisze Wam cos zabawnego, obrazujacego nasz powszedni dzien z dwojka Berbeci
TZ drugi tydzien z nami w domu, bo chory.
Wczoraj stwierdzil - "o matko, ja chce do pracy..! Mialbym spokoj, ciiiiisze....."

TZ pracuje na budowie...


dobre.
Jak ja lubie takie teksty


Mi sie przypomnialo jak tata kiedys do mamy powiedzial bo ty siedziesz w domu i nic nie robisz - fakt byla bez pracy ale z 2letnia Goska w domu.
Spakowala sie z rana i pojechala jakies 30km w odwiedziny do kolezanki, nie sprzatajac po sniadaniu - tata byl baaaardzo zdziwiony jak wrocil do domu.


Wlasnir wrocilam ze spaceru
Milus podrywal dzis fajnego chlopa dla mnie, podjechalam do kolezanki i buzia w tramwaju mu sie nie zamykala - upodobal se chlopa i ciagle do niego po Milusiowemu noga go tyrpal ( gosciu siedzial obok mnie ) i akUKu z nim robil.


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 17:47   #3922
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
czy znacie moze marke GAP dla dzeici? jak z jakoscia?
najblizszego GAPa mam w Katowicach... a tak bym tam na bank robiła zakupy. sama wciąż chodzę w ciuchach które sobie 15 lat temu ze Stanów przywiozłam (klasyczne do bólu) jakość bawełny genialna.
T. ma kilka ciuchów od cioci z Paryżewa i tyż dobre. chocć bawełna już nie tak mięsista. ale bluzy - super!

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Wczoraj stwierdzil - "o matko, ja chce do pracy..! Mialbym spokoj, ciiiiisze....."


Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
tata kiedys do mamy powiedzial bo ty siedziesz w domu i nic nie robisz - fakt byla bez pracy ale z 2letnia Goska w domu.
Spakowala sie z rana i pojechala jakies 30km w odwiedziny do kolezanki, nie sprzatajac po sniadaniu - tata byl baaaardzo zdziwiony jak wrocil do domu. .
piękna akcja. cudnie się Twoja mama zachowała
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 17:49   #3923
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Moderna - gap jest ok, J. mial cos ale uzywane. Tak to glownie z hm ma ciuchy.. jak sie promocja trafi albo dostanie cos w zamian za cale siaty za malych ubranek.
W ogole.. na moja siostrzenice na ulicy ludzie mowia: o, chlopczyk w wozku spi... ona ciagle w ciuchah po J.

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez moni_ka.g
Czas edycji: 2014-10-02 o 17:55
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 21:33   #3924
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Hej

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Moderna mamy 56m-2 pokoje. Chcemy większe tzn 3 pokojezeby Zosia miała swój pokój, a my dalej sypialnię i żeby zosine książki, zabawki wózki latkowie itp zniknęły z kąta w dużym pokoju*.
My wczesniej mieszkaliśmy w 2 pokojowym, teraz wynajmujemy i mamy 3 duuuuże. Za parę lat chcemy kupić i na pewno min. 3 pokoje, żeby miec sypialnię - człowiek się do dobrego szybko przyzwyczaja

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Zosia dalej by spala z nami w pokoju, nie jestem gotowa na rozlake w nocy
W "Jej" pokoju byłby pokój zabaw.
Mam to samo Będe spała z dwójką maluchów w pokoju heh zobaczymy jak to będzie....Bo my z TŻ spimy osobno, żeby on mógł sie wyspać do pracy - mnie ten układ pasuje, bo nie muszę słuchać chrapania

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Witam sie
Czekam na wizyte u fizjo przy okazji zwarzylam i zmierzylam mojego Milusia
12.875g i 89cm


Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
dziś zważyłam u lekarki T.: 86 cm, 12.620.
zdrów tylko babeczka od ruchu kazała przyjść za pół roku - płaskie stópki wciąż.


Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Napisze Wam cos zabawnego, obrazujacego nasz powszedni dzien z dwojka Berbeci
TZ drugi tydzien z nami w domu, bo chory.
Wczoraj stwierdzil - "o matko, ja chce do pracy..! Mialbym spokoj, ciiiiisze....."

TZ pracuje na budowie...


Faceci, a jakby sami mieli zostać w domu to dopiero by zobaczyli jak mamuśki mają cięzko czasami.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
W ogole.. na moja siostrzenice na ulicy ludzie mowia: o, chlopczyk w wozku spi... ona ciagle w ciuchah po J.

Sent from my LG-P700 using Wizaz Forum mobile app
Oj ja to tak nie lubię, ale kiedyś nie zwracali ludzie uwagi i chłopcy w różu chodzili

A gdzie się podziewa Alliw??

-----------------
Wczoraj poczułam się lepiej, za to Kubuś mi zachorował
Ma katar, kicha i kaszle czasami I oczywiście ja także mam dziś katar, boli głowa i kicham Bidny pod wieczór miał gorączkę. Odciąganie smarków to jakiś dramat - K jest silniejszy znacznie i cięzko go utrzymać nie wspominając jaki okropny ryk jest podczas tego

Jutro rano lece do gina i jak K nie przejdzie to musimy pediatre odwiedzić, bo boję się, że to co dajemy nie podziała i będzie się w weekend męczył.
Także ciężka nocka przede mną...ide lulu. Dobranoc!
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 21:52   #3925
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

ojjj .. w domu czy w pracy?
W pracy...rodzice gorsi niż dzieci..... pewnego chłopca kolega (niezłe ziółko zresztą) ugryzł w.....dupę Mama Zrobiła zdjęcia(tyłka, nie syna, tzn, tyłka syna) i do przedszkola przyniosła ... nie wiem, jak, gdzie, kiedy? a to wierzchiołek góry lodowej;p
Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
rajuuuuu, cały czas Was podziwiam. a ja kminię jak na dwóch pokojach damy radę...

Klementyna,
to moja bolączka na przyszłośc tez.... 52m2 2 pokoje- jeden duży, ale trudny do przedzielenia...
Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Klementyna przeraziłas mnie bo zamówiłam te kapcie roz. 24 a K. ma 15cm stopę, ale 25 to chyba było by za dużo. Już sama nie wiem...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie chce CIę martwic, ale K. ma trzewioki 22,bartki 23 a te kapciochy 24;p
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 22:39   #3926
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Padam po całym dniu, właśnie wróciliśmy. Ja sie najpierw szkolilam, potem poszliśmy na obiad, potem metrem do Łazienek (Metro to był szał, aż zasnęła z wrażenia, jak wracaliśmy musieliśmy jeszcze pokontemplowac na peronie następne), a Z choć w ksiazeczkach bez pudła odróżnia koty od wiewiórek to upierała sie ze maja mowić miau i już. Pawie tez sie podobały, no i chińskie lampiony jak zapalili to tez szał - ciekawe z jakiej okazji tam sa...

Co do konfliktów to napisze tu a nie na priva bo mam ignora od Moderny to i tak nie przeczyta. Uważam, ze dorośli i dojrzali ludzie sami rozwiązują konflikty i nie potrzebują pośredników. Ja mogę sie z czystym sumieniem podpisać pod wszystkim co kiedykolwiek pisałam na forum i sie tego noe wstydze. Jak sie komuś nie podoba niech strzela w ignora lub nie czyta. Tyle w temacie.

Siadam do ksiąg..... Dzisiejszy spacer to tyle jeśli chodzi o przyjemności tutaj, teraz będę ryć.....
Chinskie lampiony sa na stale Tam jest Aleja Chinska i teraz zrobili Ogrod Chinski, blizej Agricoli. Taka tam przyjazn polsko - chinska (my w Lazienkach ciagle,mieszkamy obok )

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
hej,
Tomek w żłobku, ja w domu. Tomek zaczyna się przyzwyczajać, ja też. Wzięłam się za sprzątanie, teraz przerwa na kawę. W tamtym tyg jak go oddałam to później beczałam w domu bo on płakał jak go zostawiłam. Czekałam pod drzwiami aż przestanie (na szczęście przestał bo chyba bym go zabrała do domu ).
Co do samego żłobka to naprawdę jest w nim bardzo fajnie. Opiekunki widać że podejście mają do dzieci, ze mną też rozmawiały bo co Tomka odbierałam to łzy w oczach mi stawały ) Ale dzisiaj już było ok, on nie płakał, ja też nie . Jak narazie na 5 godz tylko, od października chyba drzemki dojdą.

Dziewczyny pytanie mam o chustę. Wiem że było już nie raz ale ma pytania (Moderna, pamiętam ze ty używałaś Tasia chyba tez masz tak?) Jaka najlepsza i czy od pierwszych dni, a może ktoś z forum ma na sprzedaż? Chcę jedną panienkę nosić w chuście, druga w wózku będzie i tak na zmianę (spacery).
Aha, dużą matę edukacyjną tez odkupię, może ktoś coś ma? Rożki tez mi potrzebne (jak by co priv, z góry dziękuję).

Na fb kilka plików wam załączyłam, dostałam od dziewczyn z grupy bliźniakowej. Dużo różnych książek itp. wrzucam tam bo gdzieś zgubie a tak zawsze będzie pod ręką
Podoba mi się najbardziej plik o zabawach z dzieckim. Kilka rzeczy już wypróbowałam

Pozdrawiamy, dużo zdrowia dla wszystkich chorowitków
Ja mam elastyczna, Ania bardzo lubi, zasypia w niej natychmiast
Wygodna, dosc latwo sie wiaze

I brawa dla Tomka za zlobek Nam, mamom, na pewno trudniej, niz dzieciom Ja nie wiem, czy Krzysia w ogole oddamdo zlobka/przedszkola

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

A co do wit d - Krzysiowi daje omega-3 + wit d, jak Klementyna
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 06:17   #3927
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Moderna J ma super plaszczyk z gapa z tym że ja z pl zamawiać musiałam bo tutaj nie ma...

A ja mam pytanie. Co myślicie o syntetycznym piasku? widziałam ostatnio fajny filmik z tym no i w sklepie trochę hm go wymacalam i zastanawiam się czy młodej nie kupić do zabawy w domu.

A co dk witaminy d u nas zalecają do 4 lat a dzieci o ciemniejszej karnacji dłużej.
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 07:11   #3928
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość
Szczególnie, że nie mamy nawet 50m i mały przedpokój gdzie mieści się tylko wózek, ale szafa już nie. Jak wózek wyeksmitujemy to będziemy mieć szafę
czyli mamy takie same mieszkania. ale u mnie wszystko" duże" oprócz pokoi
a wózek nie może stać na klatce, w bagażniku, w piwnicy?

Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość
TŻ wychodzi z L. na spacer zawsze po sniadaniu, chodza ok 2 godziny, idzie na bazarek, robi zakupy. Ja wracam, bawie sie z L, usypiam jesli nie spała, potem plac zabaw, wracamy i spanie.
ładny rytm złapaliście
ubolewam, że Michał teraz mało czasu spędza na powietrzu tyle co z żłobka i do żłobka (swoją drogą rano nam zajmuje droga 10 minut, wracania to godzina ) jak chłop wraca sensownie z pracy, to jeszcze wieczorem wychodzą, ale to w sumie moment

Cytat:
Napisane przez cathlyn Pokaż wiadomość

A, i jest jeszzcze jedna rzecz którą uwielbia - torebki, naszyjniki. Ma swoją torebkę (zakupiłam jej małą materiałową) i w nią pakuje klocki, przewiesza przez ramię i chodzi po domu. Naszyjniki wyjmuje z szuflady (ja nie noszę od ciąży, a ona skądś sobie wymyśliła i każe sobie zakladać). I znajduje ubranie - np. spodnie i każe sobie zakładać.
to po co jej zabawki??? mało poważne. ma swój własny świat. świetna obserwatorka z wyrobionym gustem moi znajomi mają taką Majeczkę M. z rówieśnikami się nudzi, uwielbia się stroić, gotować z mamą, nie znosi różowego i ... banalności 3,5 roku. i ma tak od zawsze


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a cos nrobicie na te plaskie stopki - ciekawi mnie jak to sie bada, robi odcisk czy to widac po prostu?
widać. tyle, że to - póki co - żadna wada. jakby pozostałość niemowlęca, z której się wyrasta (za pół roku mamy przyjść i się pokazać czy idzie to w dobrą stronę).

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
wychowalam sie w mieszkaniu ok.60m2, byla nas trojka rodzenstwa, pokoj dzielilam z siostra - stad ja nie mam wielkich wymgan, mnie pasuje tak jak jest - no ale maz dorastal w ogromnym domu z ogrodem, i on nie czuje sie szczesliwy
hehe no tak.
choć to chyba nie reguła. wychowałam się w domu i za nic bym nie chciała wrócić do takiego chłop póki co też nie (znajomi nas ostro namawiali na domek pod miastem - koszt nawet niższy niż nasze 49,70 m2).

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Będe spała z dwójką maluchów w pokoju heh zobaczymy jak to będzie....Bo my z TŻ spimy osobno, żeby on mógł sie wyspać do pracy - mnie ten układ pasuje
u nas taki sam układ. choć chłop bąka, że on będzie z T. spał. jakoś nie widzę tego.


jak nocka????

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
...rodzice gorsi niż dzieci.....
widzę to codziennie odbierając T. Masakra. i jaka roszczeniowość...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 07:37   #3929
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

U nas dzis narodowe swieto, byczymy sie

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
to po co jej zabawki??? mało poważne. ma swój własny świat. świetna obserwatorka z wyrobionym gustem moi znajomi mają taką Majeczkę M. z rówieśnikami się nudzi, uwielbia się stroić, gotować z mamą, nie znosi różowego i ... banalności 3,5 roku. i ma tak od zawsze


widzę to codziennie odbierając T. Masakra. i jaka roszczeniowość...
swietne!

prosze, napisz choc troche o tej roszczeniowosci
zawsze jestem ciekawa Waszych obserwacji

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
W pracy...rodzice gorsi niż dzieci..... pewnego chłopca kolega (niezłe ziółko zresztą) ugryzł w.....dupę Mama Zrobiła zdjęcia(tyłka, nie syna, tzn, tyłka syna) i do przedszkola przyniosła ... nie wiem, jak, gdzie, kiedy? a to wierzchiołek góry lodowej;p
tak niestety jest :/

o szit, to wspolczuje - przypomnij, jak duza jest twoja grupa? (i jezeli dobrze pamietam to jestes jednym opiekunem na grupe?)

ale zastanawiam sie po co zdjecia?

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Dziekuje za odpowiedzi w sprawie GAPa - a jak wypadaja rozmiarowo (te dzeiciece) - moj M. z h&m nosi pomiedzy 80 a 86 (kurtki 80) , czy ten z GAP 18-24 miesiace nie bedzie za maly?
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-03, 08:33   #3930
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

prosze, napisz choc troche o tej roszczeniowosci
może źle się wyraziłam. mam wrażenie, że mamy tylko wymagają (np. ma spać 3 godziny, ma jeść/nie jeść; panie tłumaczące mi się z zaczerwienionego czoła Michała lub z tego, że wzięły 4 pieluchy i położyły na jego łóżeczku - dla mnie dziwne)

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi w sprawie GAPa - a jak wypadaja rozmiarowo (te dzeiciece) - moj M. z h&m nosi pomiedzy 80 a 86 (kurtki 80) , czy ten z GAP 18-24 miesiace nie bedzie za maly?
dla mnie h&m nie jest absolutnie jakimkolwiek wyznacznikiem rozmiaru Michała. nosimy i 74, i 80, i 86, i 92. a spodnie (dżinsy) na 86 to chyba za dwa lata będą dobre

Z gapa w tej chwili mamy bluzki na 12-18 - i one są tak na styk. dobre, ale za chwilę wyjdą zaś bluza 18-24 jest za duża.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2014-10-03 o 08:44
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-18 22:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.