Tarnowskie Panny Młode cz. V - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 13:04   #4801
prezesowaaa
Raczkowanie
 
Avatar prezesowaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z krańca świata
Wiadomości: 185
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

dziewczyny słyszałyście może opinie na temat salonu Dolce Vita z Bochni (jest też w Brzesku) [niby to jest producent]..? suknie bardzo tanie do 1400zl max.. słyszła któraś jakieś opinie na ich temat?
__________________
prezesowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 10:58   #4802
polivy
Raczkowanie
 
Avatar polivy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 135
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

dziewczyny, chcę się pochwalić, że podpisaliśmy dziś umowę z lokalem wiec to juz pewne, że wesele odbędzie się w tarnovi, zdjęcia - Greg Solak, i video - hypertex. Teraz mogę odliczać
__________________
Zaręczyny 23.11.2012
Nasz dzień 18.06.2016
polivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 11:09   #4803
Saaheli
Zadomowienie
 
Avatar Saaheli
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 015
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

polivy - możesz odliczać i spać spokojnie! super!
Saaheli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 12:52   #4804
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez polivy Pokaż wiadomość
dziewczyny, chcę się pochwalić, że podpisaliśmy dziś umowę z lokalem wiec to juz pewne, że wesele odbędzie się w tarnovi, zdjęcia - Greg Solak, i video - hypertex. Teraz mogę odliczać
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 18:18   #4805
Nowiutka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hej czy slyszal ktos opinie na temat Grand Chotowej ? Jak tam wesla i czy wiecie mniej wiecej ile za osobe?
Nowiutka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 19:34   #4806
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Ja słyszałam tylko, ze drogo i ze musi byc minimum ileś tam osob. Ale zadnych szczegolow ani opini z wesela tam nie znam :P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 18:01   #4807
elle_09
Raczkowanie
 
Avatar elle_09
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 74
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez Nowiutka1991 Pokaż wiadomość
Hej czy slyszal ktos opinie na temat Grand Chotowej ? Jak tam wesla i czy wiecie mniej wiecej ile za osobe?
Brałam tę salę pod uwagę(tą na plaży) , oferta na 2016 rok to 200 zł od osoby, minimum 110 osób, dodatkowo wiejski stół 20 zł od osoby, candy bar 15zł od osoby, w cenie ciasta, owoce, obiad, 3 ciepłe posiłki, napoje, zimna płyta. Jest tam pięknie, ale cena przynajmniej mnie zabija Acha i oddają tylko to co zostanie na stołach i ostatnie danie, bo nie schodzi i tyle.
elle_09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 18:57   #4808
gwiazdkaaa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 44
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hej, dziewczynki doradźcie prosze gdzie można kupić/wypożyczyć/uszyć suknie ślubną w troche większym rozmiarze ? Mam na myśli coś koło 46-48? Do jakiego salonu można podejść ? A który omijać szerokim łukiem żeby się od dzień dobry nie nasłuchać, że na panią rozmiaru nie mamy ??
__________________
Razem od: 01.09.2012r.
Zaręczeni: 01.09.2013r.
Ślubujemy: 08.08.2015r.
gwiazdkaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 19:17   #4809
joasia-a
Zakorzenienie
 
Avatar joasia-a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9 667
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hej



Czy któraś z was jechala badz planuje jechac do ślubu autem ale tak ze albo Panna Mloda albo Pan Mlody jest kierowca?



Bo my myślimy o wypożyczeniu auta z wypożyczalni na kilka dni i sami prowadzić auto ale...



Co wtedy z powrotem z wesela, kolejnego dnia, nawet po przespaniu sie.. Wiadomo ze każdy będzie pil troszkę i pewnie procenty będą sie trzymały :P
__________________
UNIATARNÓW
joasia-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-05, 19:25   #4810
Saaheli
Zadomowienie
 
Avatar Saaheli
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 015
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

ja o tym myślałam chciałam swego czasu jechać kabrioletem i żeby mój narzeczony prowadził... nie wiem w końcu czy tak zrobimy, to się jeszcze okaże. w każdym razie auto na pewno w międzyczasie ktoś inny by odstawił, albo następnego dnia ten, kto byłby najtrzeźwiejszy
Saaheli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 00:30   #4811
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez gwiazdkaaa90 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczynki doradźcie prosze gdzie można kupić/wypożyczyć/uszyć suknie ślubną w troche większym rozmiarze ? Mam na myśli coś koło 46-48? Do jakiego salonu można podejść ? A który omijać szerokim łukiem żeby się od dzień dobry nie nasłuchać, że na panią rozmiaru nie mamy ??
Sama mam rozmiar 40/42, czasem i 44. Jak chciałam mierzyć suknie w lipcu- prawie w żadną się nie wcisnęłam (blokowały mi się w ramionach, na łopatkach) w Trn. Były salony, gdzie panie na siłe próbowały i się udawało, ale byłam wyściskana i solidnie zmaltretowana potem :P. Wzięłam się za siebie, nie schudłam nawet specjalnie (tylko 2,5kg), ale chyba się nieco wymodelowałam i teraz w październiku miałam nowe podejście, we wszystkie suknie się zmieściłam. W salonach przeważnie mają rozmiary 38. Ogólnie z rozmiarem, żeby coś na sobie zobaczyć możesz mieć ciężko, ale mogę polecić, w których salonach panie są miłe i nie robią nie przyjemnych uwag nt. wyglądu/ wagi. Wg mnie najbardziej godne polecenia pod względem obsługi są MissCherie, LaVida i Alis. Poza tym na Wałowej, sama babka obsługująca była większych rozmiarów, więc też jakoś nie była nieuprzejma, ale wg mnie w tym salonie troszkę nachalne babeczki są i nie do końca słuchają czego szukasz. W Sofi, Eurostylu babki trochę nachalne i w tym drugim była jakaś uwaga odnośnie mojej wagi. A w Hermago/ La Rosa kobieta na dole straszna, u góry też babka aż taksowała wzrokiem, jak weszłam. I z góry dość nieładnie powiedziała (nie dosłownie, ale dość dobitnie), że jestem za gruba do mojej wymarzonej sukni, którą w internecie upatrzyłam, a która u nich była. Ale z drugiej strony, jeśli one dwie cię nie zrażą, to u góry mają duży wybór sukni i podzielone rozmiarami, więc możliwe, że udałoby Ci się coś zmierzyć . Ja moją suknię kupiłam w MissCherie (swoją drogą mają tam Panie komis, więc też można zmierzyć większe rozmiary z komisowych sukni ).
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 09:40   #4812
sunshinereagge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 40
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hej dziewczyny!

Biorę ślub 3 października 2015 - tak na wstępie .

Mieszkam z narzeczonym za granicą, on jest Brytyjczykiem, po ślubie będziemy mieszkać w UK, ale ślub bierzemy w Polsce. Chciałam Was zapytać jak wyglądają formalności przed ślubem i jak to się rozciąga w czasie - trochę się martwię jak się wyrobimy ze wszystkim bo o ile wiele rzeczy mogą nam załatwić rodzice, to urząd i kościół musimy załatwić sami a jesteśmy ograniczeni z ilością dni wolnych jaką mamy od pracodawców...

Bardzo będę wdzięczna za jakieś wskazówki, może któraś z Was była w takiej samej sytuacji.

Pozdrawiam
sunshinereagge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:36   #4813
21klaudyna
Zadomowienie
 
Avatar 21klaudyna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez joasia-a Pokaż wiadomość
Hej

Czy któraś z was jechala badz planuje jechac do ślubu autem ale tak ze albo Panna Mloda albo Pan Mlody jest kierowca?

Bo my myślimy o wypożyczeniu auta z wypożyczalni na kilka dni i sami prowadzić auto ale...
Co wtedy z powrotem z wesela, kolejnego dnia, nawet po przespaniu sie.. Wiadomo ze każdy będzie pil troszkę i pewnie procenty będą sie trzymały :P
Mój Tż prowadził kabrio. Samochód po obiedzie odwiózł świadek , tak było najbezpieczniej . My mieliśmy kierowcę , który odwoził gości - więc na końcu odwiózł też moich rodziców, a oni nam zostawili auto , tak że my 2 dnia jak się wyspaliśmy zjedliśmy śniadanie to zapakowaliśmy wszystko co zostało i ja wracałam autem , bo ja jakoś bardzo nie szalałam z alko.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshinereagge Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Biorę ślub 3 października 2015 - tak na wstępie .

Mieszkam z narzeczonym za granicą, on jest Brytyjczykiem, po ślubie będziemy mieszkać w UK, ale ślub bierzemy w Polsce. Chciałam Was zapytać jak wyglądają formalności przed ślubem i jak to się rozciąga w czasie - trochę się martwię jak się wyrobimy ze wszystkim bo o ile wiele rzeczy mogą nam załatwić rodzice, to urząd i kościół musimy załatwić sami a jesteśmy ograniczeni z ilością dni wolnych jaką mamy od pracodawców...

Bardzo będę wdzięczna za jakieś wskazówki, może któraś z Was była w takiej samej sytuacji.

Pozdrawiam
Przy dobrej organizacji dużo możecie załatwić za jednym razem . Na kurs przedmałżeński najlepiej wybrać się na jakiś weekendowy , który połączony jest od razu z dniem skupienia. Poradnie - 3 spotkania z tego co dziewczyny pisały w ciągu jednego tygodnia można załatwić w katedrze ( my w Krakowie na Salwatorze dostaliśmy 3 pieczątki za jednym razem ale podobno zmieniło się to teraz) . A wizytę u księdza i UC również możecie załatwić w ciągu jednego dnia - pamiętać musisz że w USC nie możesz być wcześniej jak 3 m-ce przed ślubem , bo tyle ma ważność ten dokument tam wystawiony. Wizyta w USC zajmuje jakieś 30 min , u księdza - spisuje się protokół to trwa troche dłużej ale jak ksiądz jest ugodowy to się dogadacie - mój tż też pracował w UK i spisaliśmy cały protokół na jednej rozmowie , kazał nam się podpisać a potem on sobie jakieś tam daty dopisał . Więc myślę że jak z głową zaplanujecie wszystko , to w ciągu jednego pobytu można załatwić większość formalności
__________________
Nasz dzień : 2.08.2014 r. 15:00



"Zestarzej się przy mnie
Najlepsze dopiero się zdarzy"
21klaudyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:50   #4814
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez sunshinereagge Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Biorę ślub 3 października 2015 - tak na wstępie .

Mieszkam z narzeczonym za granicą, on jest Brytyjczykiem, po ślubie będziemy mieszkać w UK, ale ślub bierzemy w Polsce. Chciałam Was zapytać jak wyglądają formalności przed ślubem i jak to się rozciąga w czasie - trochę się martwię jak się wyrobimy ze wszystkim bo o ile wiele rzeczy mogą nam załatwić rodzice, to urząd i kościół musimy załatwić sami a jesteśmy ograniczeni z ilością dni wolnych jaką mamy od pracodawców...

Bardzo będę wdzięczna za jakieś wskazówki, może któraś z Was była w takiej samej sytuacji.

Pozdrawiam
Dokładnie tak jak napisała poprzedniczka
My też mieszkamy za granicą i damy rade
Co do kursu przedmalzenskiego to jedynie mogę dać odpowiedź aby zrobić w anglii - my robimy w Norwegii i stad do parafii gdzie będziemy mieć ślub pójdzie licencja i na jej bazie dostaniemy ślub.



A co do hermago - to tam babce nic nie pasuje - u mnie doczepila sie ze mam wąska talię i trzeba to zakryc ;/
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:50   #4815
sunshinereagge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 40
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Dzięki wielkie

Co to za poradnie o których wspomniałaś?

Co do kursu przedmałżeńskiego to nie wiem jak to będzie wyglądało - ja mam kurs zrobiony w wieku 19 lat, a mój tż jest protestantem więc nie wiem czy będą od niego wymagać kursu... W ogóle cały aspekt tego że ja jestem katoliczką a on protestantem to dodatkowe formalności, ksiądz który będzie nam ślubu udzielał jeszcze nie miał takiego przypadku i się stresuję jak to wszystko wyjdzie. Ale jestem dobrej myśli
sunshinereagge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 11:03   #4816
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez sunshinereagge Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Biorę ślub 3 października 2015 - tak na wstępie .

Mieszkam z narzeczonym za granicą, on jest Brytyjczykiem, po ślubie będziemy mieszkać w UK, ale ślub bierzemy w Polsce. Chciałam Was zapytać jak wyglądają formalności przed ślubem i jak to się rozciąga w czasie - trochę się martwię jak się wyrobimy ze wszystkim bo o ile wiele rzeczy mogą nam załatwić rodzice, to urząd i kościół musimy załatwić sami a jesteśmy ograniczeni z ilością dni wolnych jaką mamy od pracodawców...

Bardzo będę wdzięczna za jakieś wskazówki, może któraś z Was była w takiej samej sytuacji.

Pozdrawiam
Popieram w dużej części co napisała 21klaudyna . Sami mieszkamy w UK, więc wiem, że jest ciężej. Tylko my się już w lipcu tym zajęliśmy i podczas pobytu w lipcu załatwiliśmy weekendowy kurs przedmałżeński w Krakowie (kurs na miłość u księdza Stryczka- bardzo polecam ). W tym też mieliśmy zaświadczenie o dniach skupienia (co prawda dowiedzieliśmy się o tym po kursie i specjalnie podczas kolejnego pobytu musieliśmy podjechać, żeby zaświadczenie dostać, ale jako tako było ono w ramach kursu). Chociaż z drugiej strony- mogliśmy też zrobić tutaj (w UK) kurs przedmałżeński i też byłoby ok. Nie zrobiliśmy tylko dlatego, że w pobliżu mieliśmy tylko 6tygodniowy kurs, gdzie nie mogliśmy być pewni, że będziemy w stanie uczestniczyć we wszystkich czwartkowych spotkaniach. W Pl wyszło o wiele szybciej i przy okazji taniej. Natomiast poradnię załatwiliśmy podczas pobytu w październiku- byliśmy w sobotę, poniedziałek i środę w salce obok katedry. W poniedziałek nikt się nie pojawił, na szczęście kobieta nie robiła w środę problemów i zrobiła nam ekspresowe 2 spotkania w jednym . Ogólnie w katedrze można robić w dowolnym terminie poradnię- zawsze w soboty jest 1 spotkanie, w poniedziałki 2 i w środy 3. Można więc podczas jednego pobytu załatwić 1 spotkanie, za 2/3 miesiące podejść w poniedziałek na drugie spotkanie itp. My woleliśmy od razu całośc załatwić i się udało . Odnośnie USC- tu się jeszcze nie wypowiem, bo nas to dopiero czeka. Ale dokładnie- papiery są ważne tylko 3 miesiące i muszą być ważne w dniu ślubu. Nam ksiądz sugerował, żeby podejść w grudniu/ styczniu z metryką chrztu (choć ona jest ważna 6 miesięcy i ponoć też ma być ważna w dniu ślubu, więc no ksiądz nam trochę namieszał, bo to wypada w styczniu dopiero), a potem te 3 miesiące przed z resztą papierów. Trzeba jedynie pamiętać (nam na kursie mocno to podkreślali), że papiery można wybrać z USC najwcześniej na 3 miesiące przed ślubem, ale trzeba je dostarczyć do kościoła najpóźniej na około 2 miesiące przed ślubem.

Swoją drogą, pytanie do dziewczyn po ślubie, jak to jest z tą metryką chrzu? Faktycznie ważna 6 miesięcy i musi być ważna w dniu ślubu? oraz nie wiecie czasem, czy to nie jest jedyny papier, który mogą np. Rodzice odebrać? wydadzą?

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshinereagge Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie

Co to za poradnie o których wspomniałaś?

Co do kursu przedmałżeńskiego to nie wiem jak to będzie wyglądało - ja mam kurs zrobiony w wieku 19 lat, a mój tż jest protestantem więc nie wiem czy będą od niego wymagać kursu... W ogóle cały aspekt tego że ja jestem katoliczką a on protestantem to dodatkowe formalności, ksiądz który będzie nam ślubu udzielał jeszcze nie miał takiego przypadku i się stresuję jak to wszystko wyjdzie. Ale jestem dobrej myśli
Ale to będziecie mieli ślub kościelny jednostronny (czy jak to się tam nazywa )? Bo jeśli jednostronny, to czy w ogóle Twój TŻ będzie potrzebował kursu? dopytaj w parafii, gdzie ślub będzie, bo może się okazać, że i Twoje zaświadczenie o kursie z przed kilku lat będzie akceptowane i może Twój TŻ nie będzie go potrzebował wcale. Ja się dużo rzeczy dowiedziałam od proboszcza . Mało tego, on osobiście mi odradzał robienie kursu i poradni w UK, bo wtedy sama dodaję więcej formalności i wydatków, bo ponoć trzeba jakieś zgody, przez kurie coś musi iść, itp. Skoro proboszcz tak mówi, to spoko, mi to nawet na rękę, że w PL wszystko robię.
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 11:08   #4817
sunshinereagge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 40
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hehe, nawet nie wiem co to znaczy ślub kościelny jednostronny .

Mój proboszcz nie udzielał jeszcze ślubu gdzie jedna strona jest katolicka a druga nie, stwierdził że będzie musiał się w kurii dowiedzieć co i jak, mam nadzieję że faktycznie tak zrobi bo ja sama szukam informacji w internecie, ale np. właśnie do co kursu nie mogę się doszukać informacji czy TŻ też musi mieć. Żałuję że nie znam jakiegoś innego księdza który byłby zorientowany w tych sprawach i mógł mi powiedzieć co i jak.
sunshinereagge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 11:12   #4818
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez sunshinereagge Pokaż wiadomość
Hehe, nawet nie wiem co to znaczy ślub kościelny jednostronny .

Mój proboszcz nie udzielał jeszcze ślubu gdzie jedna strona jest katolicka a druga nie, stwierdził że będzie musiał się w kurii dowiedzieć co i jak, mam nadzieję że faktycznie tak zrobi bo ja sama szukam informacji w internecie, ale np. właśnie do co kursu nie mogę się doszukać informacji czy TŻ też musi mieć. Żałuję że nie znam jakiegoś innego księdza który byłby zorientowany w tych sprawach i mógł mi powiedzieć co i jak.
No, że jedna osoba wierząca, druga nie . Ale nie wiem jak to działa, nigdy się nie zagłębiałam w temat. Może podejdź do jakiejś innej parafii, większej, czy takiej, gdzie częściej są śluby (na pewno u Filipinów ciągle są śluby, tam ludzie drzwiami i oknami walą z całego miasta ). Albo znajdź jakiś nr telefonu do kurii czy coś i zapytaj telefonicznie, w końcu chcesz tylko dostać konkretną, pewną informację .
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 11:37   #4819
sunshinereagge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 40
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
No, że jedna osoba wierząca, druga nie . Ale nie wiem jak to działa, nigdy się nie zagłębiałam w temat. Może podejdź do jakiejś innej parafii, większej, czy takiej, gdzie częściej są śluby (na pewno u Filipinów ciągle są śluby, tam ludzie drzwiami i oknami walą z całego miasta ). Albo znajdź jakiś nr telefonu do kurii czy coś i zapytaj telefonicznie, w końcu chcesz tylko dostać konkretną, pewną informację .
Mój TŻ jest wierzący, tylko nie jest ochrzczony w kościele katolickim, a w katolickim bęziemy brać ślub. Musimy mieć zgodę od biskupa na wzięcie ślubu oprócz reszty "normalnych" formalności. Chyba tak zrobię, podzwonię i podowiaduję się co mamy zrobić.
sunshinereagge jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 11:53   #4820
gwiazdkaaa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 44
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
Sama mam rozmiar 40/42, czasem i 44. Jak chciałam mierzyć suknie w lipcu- prawie w żadną się nie wcisnęłam (blokowały mi się w ramionach, na łopatkach) w Trn. Były salony, gdzie panie na siłe próbowały i się udawało, ale byłam wyściskana i solidnie zmaltretowana potem :P. Wzięłam się za siebie, nie schudłam nawet specjalnie (tylko 2,5kg), ale chyba się nieco wymodelowałam i teraz w październiku miałam nowe podejście, we wszystkie suknie się zmieściłam. W salonach przeważnie mają rozmiary 38. Ogólnie z rozmiarem, żeby coś na sobie zobaczyć możesz mieć ciężko, ale mogę polecić, w których salonach panie są miłe i nie robią nie przyjemnych uwag nt. wyglądu/ wagi. Wg mnie najbardziej godne polecenia pod względem obsługi są MissCherie, LaVida i Alis. Poza tym na Wałowej, sama babka obsługująca była większych rozmiarów, więc też jakoś nie była nieuprzejma, ale wg mnie w tym salonie troszkę nachalne babeczki są i nie do końca słuchają czego szukasz. W Sofi, Eurostylu babki trochę nachalne i w tym drugim była jakaś uwaga odnośnie mojej wagi. A w Hermago/ La Rosa kobieta na dole straszna, u góry też babka aż taksowała wzrokiem, jak weszłam. I z góry dość nieładnie powiedziała (nie dosłownie, ale dość dobitnie), że jestem za gruba do mojej wymarzonej sukni, którą w internecie upatrzyłam, a która u nich była. Ale z drugiej strony, jeśli one dwie cię nie zrażą, to u góry mają duży wybór sukni i podzielone rozmiarami, więc możliwe, że udałoby Ci się coś zmierzyć . Ja moją suknię kupiłam w MissCherie (swoją drogą mają tam Panie komis, więc też można zmierzyć większe rozmiary z komisowych sukni ).
Dzięki za odpowiedź. A czy poza Tarnowem można znaleźć taką większą suknie ? Mam na mysli okolice, tj. Bochnia, Dębica, Mielec?
__________________
Razem od: 01.09.2012r.
Zaręczeni: 01.09.2013r.
Ślubujemy: 08.08.2015r.
gwiazdkaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 11:58   #4821
21klaudyna
Zadomowienie
 
Avatar 21klaudyna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość

Swoją drogą, pytanie do dziewczyn po ślubie, jak to jest z tą metryką chrzu? Faktycznie ważna 6 miesięcy i musi być ważna w dniu ślubu? oraz nie wiecie czasem, czy to nie jest jedyny papier, który mogą np. Rodzice odebrać? wydadzą?

Nie mam 100% pewności ale myślę , że rodzicom spokojnie wydadzą . Łukasz był chrzczony w zupełnie innej parafii i co prawda sam wybierał tą metrykę chrztu(ważne żeby była też informacja o bierzmowaniu- data i miejsce) i na 3 m-ce przed. Ale ksiądz mu nie sprawdzał żadnych dokumentów. Tylko zapytał o nazwisko i datę urodzenia i od ręki wypisał
__________________
Nasz dzień : 2.08.2014 r. 15:00



"Zestarzej się przy mnie
Najlepsze dopiero się zdarzy"
21klaudyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:04   #4822
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez gwiazdkaaa90 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. A czy poza Tarnowem można znaleźć taką większą suknie ? Mam na mysli okolice, tj. Bochnia, Dębica, Mielec?
Niestety tutaj nic nie podpowiem- ja szukałam tylko w Trn. Choć, gdyby się nie udało- miałam uderzać na Kraków, na ul. Długą i do kilku konkretnych salonów . Mi się marzyła suknia z Nabli, dziewczyna z innego wątku pisała, że mimo większego rozmiaru, bez problemu wchodziła w suknie w ich Krakowskim salonie. Ale zanim wybrałam się do Krk znalazłam moją wymarzoną suknię, więc zrezygnowałam z Krk . I w sumie się cieszę, bo jednak w Trn jak przyjdzie do przymiarek czy innych drobnych spraw, to 10 minut i jestem w salonie, a do Krk to już wyjazd na pół lub nawet cały dzień. Ale wybierz się któregoś dnia, zobaczysz co salony oferują . Mogę jedynie zagwarantować, że w tych 3 wcześniej wymienionych salonach kobiety będą miłe, pomocne i nie sądzę, żebyś usłyszała coś niemiłego. W pozostałych.... różnie może być. Ja za nachalne i nieco nieprzyjemne podejście odrzuciłam Hermago, Sofi, Eurostyl i Obsesje.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez 21klaudyna Pokaż wiadomość
Nie mam 100% pewności ale myślę , że rodzicom spokojnie wydadzą . Łukasz był chrzczony w zupełnie innej parafii i co prawda sam wybierał tą metrykę chrztu(ważne żeby była też informacja o bierzmowaniu- data i miejsce) i na 3 m-ce przed. Ale ksiądz mu nie sprawdzał żadnych dokumentów. Tylko zapytał o nazwisko i datę urodzenia i od ręki wypisał
Na 3 miesiące przed? nam mówili, że metrykę można na 6 miesięcy przed odebrać, a papiery z USC na 3 miesiące. Kurcze, ta metryka nie wiem czy nam komplikuje czy nie. Żeby było 6 miesięcy przed, to musimy być po 11 stycznia, a sądziłam, że uda się nam na Sylwestra przyjechać do PL.... ale nie ma szans, żebyśmy aż do 11 pociągnęli wyjazd... Stąd myślę, czy czasem Rodzice nie mogliby tego załatwić. A jakby jeszcze moi mogli dostać moją metrykę i mojego M, to byłoby prześwietnie ...
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:08   #4823
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
Niestety tutaj nic nie podpowiem- ja szukałam tylko w Trn. Choć, gdyby się nie udało- miałam uderzać na Kraków, na ul. Długą i do kilku konkretnych salonów . Mi się marzyła suknia z Nabli, dziewczyna z innego wątku pisała, że mimo większego rozmiaru, bez problemu wchodziła w suknie w ich Krakowskim salonie. Ale zanim wybrałam się do Krk znalazłam moją wymarzoną suknię, więc zrezygnowałam z Krk . I w sumie się cieszę, bo jednak w Trn jak przyjdzie do przymiarek czy innych drobnych spraw, to 10 minut i jestem w salonie, a do Krk to już wyjazd na pół lub nawet cały dzień. Ale wybierz się któregoś dnia, zobaczysz co salony oferują . Mogę jedynie zagwarantować, że w tych 3 wcześniej wymienionych salonach kobiety będą miłe, pomocne i nie sądzę, żebyś usłyszała coś niemiłego. W pozostałych.... różnie może być. Ja za nachalne i nieco nieprzyjemne podejście odrzuciłam Hermago, Sofi, Eurostyl i Obsesje.

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------



Na 3 miesiące przed? nam mówili, że metrykę można na 6 miesięcy przed odebrać, a papiery z USC na 3 miesiące. Kurcze, ta metryka nie wiem czy nam komplikuje czy nie. Żeby było 6 miesięcy przed, to musimy być po 11 stycznia, a sądziłam, że uda się nam na Sylwestra przyjechać do PL.... ale nie ma szans, żebyśmy aż do 11 pociągnęli wyjazd... Stąd myślę, czy czasem Rodzice nie mogliby tego załatwić. A jakby jeszcze moi mogli dostać moją metrykę i mojego M, to byłoby prześwietnie ...
Metryke może odebrać ktoś inny - przynajmniej tak było. U mnie odbierali dziadkowie gdy potrzebowałam do bierzmowania.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:11   #4824
21klaudyna
Zadomowienie
 
Avatar 21klaudyna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość



Na 3 miesiące przed? nam mówili, że metrykę można na 6 miesięcy przed odebrać, a papiery z USC na 3 miesiące. Kurcze, ta metryka nie wiem czy nam komplikuje czy nie. Żeby było 6 miesięcy przed, to musimy być po 11 stycznia, a sądziłam, że uda się nam na Sylwestra przyjechać do PL.... ale nie ma szans, żebyśmy aż do 11 pociągnęli wyjazd... Stąd myślę, czy czasem Rodzice nie mogliby tego załatwić. A jakby jeszcze moi mogli dostać moją metrykę i mojego M, to byłoby prześwietnie ...
Ale po co Ci ona na 6 miesięcy przed ? Przecież po dokumenty do USC musicie iść i tak osobiście ? to nie możecie wtedy załatwić sobie wszystko?
Strasznie sobie komplikujesz. My ślub mieliśmy 2 sierpnia. Mój Tż przyleciał z UK od 1 do 12 maja. 10 maja byliśmy rano w USC załatwić papiery , potem pojechaliśmy po metrykę chrztu tż i na rozmowę do księdza. Jednego dnia załatwiliśmy wszystko
__________________
Nasz dzień : 2.08.2014 r. 15:00



"Zestarzej się przy mnie
Najlepsze dopiero się zdarzy"

Edytowane przez 21klaudyna
Czas edycji: 2014-11-06 o 12:14
21klaudyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 12:14   #4825
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez 21klaudyna Pokaż wiadomość
Ale po co Ci ona na 6 miesięcy przed ? Przecież po dokumenty do USC musicie iść i tak osobiście ? to nie możecie wtedy załatwić sobie wszystko?
Mój proboszcz chciał, żebyśmy mu to wcześniej dostarczyli, bo ogólnie to przed ślubem będziemy tylko w styczniu i w kwietniu. A też na kwiecień mamy dużo innych spraw zaplanowane, więc wolałabym mieć to ogarnięte w styczniu. No ale to, że przez to musielibyśmy być po 11 stycznia średnio mi pasuje, liczyłam, że wcześniej będziemy... Dlatego jeśli Rodzice mogą to załatwić, to super, mi na rękę, a Rodzicom raczej nie będzie przeszkadzało .
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 22:47   #4826
Nowiutka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Hej rozgladamy sie za salami i natrafilismy na sale w hotelu Dunajec w Zgłobicach moglibyscie poratowac jakimis opiniami na temat wesela w tym lokalu ?
Nowiutka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 11:10   #4827
21klaudyna
Zadomowienie
 
Avatar 21klaudyna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez Nowiutka1991 Pokaż wiadomość
Hej rozgladamy sie za salami i natrafilismy na sale w hotelu Dunajec w Zgłobicach moglibyscie poratowac jakimis opiniami na temat wesela w tym lokalu ?
My byliśmy jakieś 4 lata temu , więc od tego czasu mogło się wszystko pozmieniać . Wtedy było fajnie , jedzenie dobre- młodzi mieli wysoki pakiet więc wszystkiego było dużo.
Jako minus to zachowanie kelnerów podczas poprawin. Bo zaczęli sprzątać jak była jeszcze 1/2 gości. Rozbierali z obrusów stoły , które już były puste , chodzili z miotłami , zaczęli zabierać rzeczy ze stołów przy których siedzieliśmy. Rozumiem , że poprawiny zapewne były opłacone do którejś godziny ale na pewno w ten sposób nie powinno się w restauracji postępować.
Jako minus to też że sala jest na piętrze. Na tym weselu dziecko złamało rękę
__________________
Nasz dzień : 2.08.2014 r. 15:00



"Zestarzej się przy mnie
Najlepsze dopiero się zdarzy"
21klaudyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 18:04   #4828
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez 21klaudyna Pokaż wiadomość
My byliśmy jakieś 4 lata temu , więc od tego czasu mogło się wszystko pozmieniać . Wtedy było fajnie , jedzenie dobre- młodzi mieli wysoki pakiet więc wszystkiego było dużo.
Jako minus to zachowanie kelnerów podczas poprawin. Bo zaczęli sprzątać jak była jeszcze 1/2 gości. Rozbierali z obrusów stoły , które już były puste , chodzili z miotłami , zaczęli zabierać rzeczy ze stołów przy których siedzieliśmy. Rozumiem , że poprawiny zapewne były opłacone do którejś godziny ale na pewno w ten sposób nie powinno się w restauracji postępować.
Jako minus to też że sala jest na piętrze. Na tym weselu dziecko złamało rękę
ale to przecież nie jest wina tego, że sala jest na piętrze, tylko rodziców, którzy dziecka nie pilnowali. bo mając na uwadze ten fakt tym bardziej powinni się interesować tym, co dziecko robi
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 17:45   #4829
21klaudyna
Zadomowienie
 
Avatar 21klaudyna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 059
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

ja nie mówię , że jest to wina sali - tylko że jest większe niebezpieczeństwo . Bo nie tylko dzieci a dorośli zaliczali tam upadki bo schody były bardzo śliskie
__________________
Nasz dzień : 2.08.2014 r. 15:00



"Zestarzej się przy mnie
Najlepsze dopiero się zdarzy"
21klaudyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 18:30   #4830
slubienka
Raczkowanie
 
Avatar slubienka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 253
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. V

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość

Swoją drogą, pytanie do dziewczyn po ślubie, jak to jest z tą metryką chrzu? Faktycznie ważna 6 miesięcy i musi być ważna w dniu ślubu? oraz nie wiecie czasem, czy to nie jest jedyny papier, który mogą np. Rodzice odebrać? wydadzą?
Ja osobiście byłam 3 miesiące przed ślubem po akt urodzenia mój i męża Wystarczyło upoważnienie do odbioru tego papierka pani przeczytała upoważnienie i po kolei tylko sprawdziła czy znam dane i czy się zgadzają ze stanem faktycznym
slubienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 12:56:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.