Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 22:04   #3391
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
Ciesze sie za poprawilam wam humor

niestety u mnie nie najlepiej,mały od 2h ma histerie tzn wlasnie zasnal na bujaku ale ryk byl straszny,w ogole tak ryczal ze sie az zaczal dusic dzwonie do tzta (bo ten u kumpla siedzi) i mi mowi ze nie wie kiedy wroci poza tym mam nosic go to sie uspoki!a nosilam go 2h i tak wył a on do mnie ze po co ma wracac skoro moze maly sie zaraz uspokoi takze ja ani do kuchni nie moge dojsc a o kąpieli moge zapomniec bo mocno bujam go w tym bujaku bo sie boje ze znowu bedzie ryk

Moj tez miał histerie dzis,podczas kapania jak zaczął to nie wiedziałam jak mam go juz uspokajać... I jak na złość za mocno zagrzalam mleko i nie chciało wystygnąć, a on sie drze!!!�� i jak juz dobre to do buzi mu wsadzałaby,dwa razy possał i od nowa ryk i tak z 20min, az zasnął ze zmęczenia chyba... Pierwszy raz mi sie tak spłakał, ale mysle ze to dlatego ze zawsze przed kąpielą spał jakies pol godz, a dzis nie... No i troche mało mi zjadł, wiec mysle ze dzis moze wstać w nocy na jedzonko...a ja musze i tak sciągnąć juz z prawego cyca no twardy...
Mała A tego swojego chłopa to wydeleguj niech spi dzis w łazience...kara musi byc!!!
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...

Edytowane przez Paulina Darek
Czas edycji: 2014-11-10 o 22:11
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 22:37   #3392
Niestabilna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niestabilna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 914
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
A to rozumiem, ze znasz niemiecki? Czy tylko obraz bez foni oglądasz... 😉

No ja mysle, ze bedzie mi dane kiedys urządzić cały dom i to sama bede mogła to zrobic, bo moj maz nie lubi i nie ma czasu na takie sprawy, a ja odwrotnie... I tez ostatnio grałam w RMFie 😀
Paulinko moj M jest czysty niemiec i jedyne co powie po polsku to prosze dziekuje cycki i piwo ale duzo rozumie. Ja po niemiecku juz praktycznie mysle :P nie no zart. Ale umiem niemiecki i wladam nim jak na moje oko bardzo dobrze w mowie i pismie

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość

uwielbiam twoje teksty Jak mi się humor popsuje to napisze do ciebie, ty walniesz postem i odrazu banan na twarzy będzie

Madzia ja też robiłam takie ciastka, są super i mogą dłuuugo leżeć. Ja dawałam wszystko co miałam, rodzynki, dynie, słonecznik, w zależności co było w domu
A no widzisz a mowilas ze nie umiesz piec i zawsze zakalce Ci wychodza :P no ja musze po kupowac teraz pestek i owocow suszonych i bede piekla... super tez takie batoniki porobic i jako sniadanie do kawki trzeba bedzie zmodyfikowac przepis

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Wizaż nie chce współpracować ze mną. Pocytwalam i wywala mnie z aplikacji.

Agnes to się dorobili dzieciaków. 4 to już bardzo dużo. Stać ich na utrzymanie takiej gromadki?
Moja sąsiadka ma piątkę, tez im jakoś tak wyszło.

Niestabilna po raz kolejny ciesze się, że na telefonie nie widzę zdjęć bo od razu poleciałabym do kuchni robić ciastka. Tym bardziej, że dzisiaj w biedrze kupiłam płatki owsiane, żurawine i rodzynki. Przypadek? Nie sądzę

Dzanet zazdroszczę braku brzucha. U mnie bez zmian. A po pierwszej ciąży kilogramy tak cudownie spadały same z siebie. ...

Mała Paulina jeszcze trochę i zaś będziesz sexi doopka )
to nie przypadek Jutro pieczesz ciastka?

Cytat:
Napisane przez agnes 20 Pokaż wiadomość
Spadłaś mi z nieba z tym przepisem, mąż mój łasuch ostatnio zaczął mi tyłek zawracać że w ciąży robiłam takie dobre ciastka owsiane a teraz mu nie robięTylko tamte były zlepione miodem, a ja się jeszcze trochę boje miodu bo ta moja księżniczka zaraz uczulenia dostaje. Jutro może jak raczy zasnąć w dzień to wypróbuje
oj ciesze sie ze moglam pomoc

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Zaczyna mnie mega irytować ta aplikacja na telefon. Ok jest za darmo i nie powinnam narzekac ale jak juz cos robia to niech robia porzadnie. ostatnio ciagle jakies problemy
__________________
08.01.14 II
10.09.2014 na świecie pojawił się cud-Justus J.M.
Niestabilna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 23:56   #3393
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Niestabilna Pokaż wiadomość
Paulinko moj M jest czysty niemiec i jedyne co powie po polsku to prosze dziekuje cycki i piwo ale duzo rozumie. Ja po niemiecku juz praktycznie mysle :P nie no zart. Ale umiem niemiecki i wladam nim jak na moje oko bardzo dobrze w mowie i piśmie
O kurczę nie wiedzialam😀 A mozna wiedziec jak sie poznaliście??

Maz wlasnie wrócił troche pijany...😉 rozebrałam mu spodnie i zasnął w takiej pozycji ja tez ide sie położyć...
Chyba bede mała dzis noc czuwania bo na dokładkę mały ma niespokojny sen...😪
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 01:22   #3394
frezyjka85
Zakorzenienie
 
Avatar frezyjka85
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: NS/Kraków
Wiadomości: 9 640
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Hej hej

mam wrażenie ze mam coraz mniej czasu dla siebie. Wasze maluchy tez coraz bardziej aktywne w ciągu dnia są? Na początku to i mieszkanie ogarnelam i siebie i na forum starczylo czasu a teraz ciągle z Antkiem

ja póki co po odciaganiu... maluch spi w najlepsze

w sumie wole ten system siedzenia z nim w ciągu dnia jeśli dzięki temu przesypiam noc

dzis stuknie 2 miesiące
frezyjka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 03:04   #3395
Niestabilna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niestabilna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 914
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
O kurczę nie wiedzialam😀 A mozna wiedziec jak sie poznaliście??

Maz wlasnie wrócił troche pijany...😉 rozebrałam mu spodnie i zasnął w takiej pozycji ja tez ide sie położyć...
Chyba bede mała dzis noc czuwania bo na dokładkę mały ma niespokojny sen...😪
Poznaliśmy się w pracy. W sobote przyjechalam do De a w niedziele o 5 rano
poznalam M odrazu wpadliśmy sobie w oko. Pokazywał mi jak się wykreca mopa był to bardzo sexowny widok

Hehe ja tylko dwa razy mojego rozbieralam, a raz musialam zanieść do łóżka. To rano nie pamiętał jak się w nim znalazł :p

Mam nadzieje że mały śpi dobrze




Cytat:
Napisane przez frezyjka85 Pokaż wiadomość
Hej hej

mam wrażenie ze mam coraz mniej czasu dla siebie. Wasze maluchy tez coraz bardziej aktywne w ciągu dnia są? Na początku to i mieszkanie ogarnelam i siebie i na forum starczylo czasu a teraz ciągle z Antkiem

ja póki co po odciaganiu... maluch spi w najlepsze

w sumie wole ten system siedzenia z nim w ciągu dnia jeśli dzięki temu przesypiam noc

dzis stuknie 2 miesiące
2 miesiące
Moj tez jest bardziej aktywny, a w nocy za to tylko jedna pobudka. I chyba tez mi odpowiada taki system
__________________
08.01.14 II
10.09.2014 na świecie pojawił się cud-Justus J.M.
Niestabilna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 03:22   #3396
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

olek zasnął po 19 a wstał o 3,20 mąz nas nie obudził przed wyjściem i az jak sie ocknełam to sprawdzałam czy wszytsko ok. Bo maly spał oczywiście ze mna na łózku. Pamiętam tylko poczatek M jak miłośc ...
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 03:24   #3397
201610121609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 732
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Asiu super, Że Melu wrócił do domku , wszystko przez te dzieci chore w przedszkolu. U nas to samo







przerabiam...ale zbieram się na wyznanie im prawdy, która tylko mąż zna. Może wtedy przestanie teść traktować małą

Brawa dla Vikusi pięknie śpi, katarek zwalczony?







Konradek tez jak śpi pięknie
Dajecie mi nadzieje, ze jeszcze trochę i moja tez będzie miała dłuższe przerwy







Jusiu gratuluję ukończenia 2 miesiący słodziak nasz, buziaki od Ciotki i Lilianki







Moze jak zacznie się przemoc rodzinna na mężu to będzie stał murem. oczywiście Żart ale już mam kazanie w głowie uszykowane.
Dla Mieszka również oklaski za to. Ze dał Mamusi pospać













zainteresowalas mnie dadami i chyba kupie bo dwójki pampers się kończą a w trójkąch się troszkę topi









Biedna Zosia myślisz, że odreagowala odwiedziny? Moja tak właśnie miała po noszeniu na rękach. Placz przed snem..
Używalam białych pampersow chusteczek tylko jak była mega kupka ale już się skończyły i nie kupuje były u nas ok..




Teściową Trzeba mieć na dystans. Najlepiej 200-1000 km


Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Musiałam pousuwac trochę emotek. A teraz przedstawiam moją niunie smieszek mały
I mój sposób na ciepłe waciki do dupki. Jedna z mam podsunela super myśl, że przemywa woda z emolientem. U nas super się to sprawdza

Kochana
Katarek jeszcze jest nocami ale chyba coraz mniej na szczescie odciągam katarkiem ale jaki krzyk jest wtedy...szczególnie przy jednej dziurce krzyczy ...


Cytat:
Napisane przez małaPaulina Pokaż wiadomość
aisa84 ja ci powiem ze jestem jedynaczką i to nie prawda ze jedynaki sa rozpieszczone czy tez samotne przez to ze nie maja rodzenstwa mialam i mam kochajacych rodzicow i nigdy nie narzekalam na samotnosc

chociaz sama chcialabym miec z trojke dzieci ale w tym kraju?nie ma mowy!

agnes 20 ja tez praktycznie mialam najnizsza krajowa wiec macierzynski to w ogole grosze... i swojej pracy tez nie lubie i na pewno tam nie wroce!!nie wiem co to bedzie poźniej,na razie staram sie o tym nie myslec...a kpiną jest to ze wychowawczy jest bezplatny

Latte i Niestabilna ale słodziaki



My dzis spędzamy wieczor sami... tzn ja i Szymonek,mam nadzieje ze damy rade

Trójki to bym sie nie podjęła i w sumie cieżko mi sobie teraz wyobrazic drugie

Cytat:
Napisane przez carolciuska Pokaż wiadomość
A my w drodze co Krakowa. Wracamy w czwartek. Mimo, ze mam kochana tesciowa to jednak tesciowa, wroce pewnie umeczona. Juz od dwoch dni gotuje nam jedzenie... Matko i corko....

Zatrzymalismy sie po drodze u znajomych, mala po pewnym czasie byla taka spiaca, ze wpadla w szal. Czy Wasze dzieci maja takie akcje ze placza bo sa spiace? Nie ogarniam. No ale w aucie poszla w kime.



Dziewczyny jak nosicie Wasze maluchy? Moja akceptuje tylko pion. Probuje ja polozyc sobie na rekach to placze. Musi byc pion, taaa pewnie jest taka ciekawa swiata. Troche sie zastanawiam czy to dla kregoslupa nie jest zle... No i lezenie na brzuchu u niej to masakra. 5 minut i ryk. Kladziecie dzieciaczki codziennie na brzuszki?

Moja chyba moze byc noszona rożnie ja ja targam w pionie a tz leżąca bo mu cos pion nie idzie a z tym zasypianiem nerwowym to u nas identycznie jak zmeczona to gorzej zasnąć...

Resztę nadrobie rano bo to jest szkic odp z wczoraj

Mieliśmy USG bioderek... I lekarz nie mógł sie dopatrzeć dobrze przy lewej nóżce i mamy szeroko pieluchowac przez 4 tyg czy któraś z Was tez to robi? Wiem ze Doris chyba ma takie szelki ale czy któraś ma usztywniac szerzej pieluszkę?

Moje dziecko zasnęło o 23 i karmimy sie dopiero teraz






Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610121609 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 03:32   #3398
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

co sadzicie o wkładkach laktacyjnych akuku ?
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 03:54   #3399
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Niestabilna Pokaż wiadomość
Poznaliśmy się w pracy. W sobote przyjechalam do De a w niedziele o 5 rano
poznalam M odrazu wpadliśmy sobie w oko. Pokazywał mi jak się wykreca mopa był to bardzo sexowny widok

Hehe ja tylko dwa razy mojego rozbieralam, a raz musialam zanieść do łóżka. To rano nie pamiętał jak się w nim znalazł :p

Mam nadzieje że mały śpi dobrze
Czyli to taka "miłość od pierwszego wejrzenia"...

Nie wytłumaczyłam dobrze jak ten moj maz spał, a mianowicie od tyłka w gore na łożku, a nogi na podłodze...️Teraz troche sie wciągnął i tylko stopy wystają...😉
A ja swojego często rozbieram, bo on prosi mnie o pomoc...😀

Bąbel wlasnie sie najadł i spi dalej😍
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 04:11   #3400
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

A my mamy komara w pokoju ugryzl mnie w cycus :-/
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 04:28   #3401
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
A my mamy komara w pokoju ugryzl mnie w cycus :-/
jestes pewna ze to komar
a moze to taki duuuuży , męski komar
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 04:36   #3402
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Niestabilna Pokaż wiadomość
Paulinko moj M jest czysty niemiec i jedyne co powie po polsku to prosze dziekuje cycki i piwo ale duzo rozumie. Ja po niemiecku juz praktycznie mysle :P nie no zart. Ale umiem niemiecki i wladam nim jak na moje oko bardzo dobrze w mowie i pismie



A no widzisz a mowilas ze nie umiesz piec i zawsze zakalce Ci wychodza :P no ja musze po kupowac teraz pestek i owocow suszonych i bede piekla... super tez takie batoniki porobic i jako sniadanie do kawki trzeba bedzie zmodyfikowac przepis


to nie przypadek Jutro pieczesz ciastka?



oj ciesze sie ze moglam pomoc

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Zaczyna mnie mega irytować ta aplikacja na telefon. Ok jest za darmo i nie powinnam narzekac ale jak juz cos robia to niech robia porzadnie. ostatnio ciagle jakies problemy
Tylko tutaj nie ma mozliwosci zakalca umiem jeszcze kokosanki robic i napoleonka oraz moje ukochane rogaliki z ciasta kruchego. Duzo, duzo smaczniejsze niz drozdzowe wiecej grzechow nie pamietam





Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
A my mamy komara w pokoju ugryzl mnie w cycus :-/
A to dziadowa
Zabic ja


My po karmieniu. Teraz mala spi. Ale ten sen taki niespokojny ma.. kurcze mam nadzieje ze te histerie jej mina bo az mi jej szkoda normalnie, no i nie oszukujmy sie nie mam nerwow ze stali. Czasami mi juz ciezko..


Dzanet twoja malutka tez nadal urzadza takie histerie czy juz jest lepiej?
__________________
Nasz ślub 13.07.2013r.

Kocham Cię Mężu
http://s3.suwaczek.com/20130713580113.png

Nasza Roksanka jest już na świecie
15.09.14r.
Kochamy cię nad życie
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 04:38   #3403
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
jestes pewna ze to komar
a moze to taki duuuuży , męski komar
Duży męski jest w pracy

Martus będę czuwać aż zabije
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 06:33   #3404
Niestabilna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niestabilna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 914
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Paulina Darek Pokaż wiadomość
Czyli to taka "miłość od pierwszego wejrzenia"...

Nie wytłumaczyłam dobrze jak ten moj maz spał, a mianowicie od tyłka w gore na łożku, a nogi na podłodze...️Teraz troche sie wciągnął i tylko stopy wystają...😉
A ja swojego często rozbieram, bo on prosi mnie o pomoc...😀

Bąbel wlasnie sie najadł i spi dalej😍
Mozna tak powiedziec hehehe

Hehe musi to komicznie wyglądać, ale potrafię sobie to wyobrazić heheh





Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Tylko tutaj nie ma mozliwosci zakalca umiem jeszcze kokosanki robic i napoleonka oraz moje ukochane rogaliki z ciasta kruchego. Duzo, duzo smaczniejsze niz drozdzowe wiecej grzechow nie pamietam







A to dziadowa
Zabic ja


My po karmieniu. Teraz mala spi. Ale ten sen taki niespokojny ma.. kurcze mam nadzieje ze te histerie jej mina bo az mi jej szkoda normalnie, no i nie oszukujmy sie nie mam nerwow ze stali. Czasami mi juz ciezko..



jak ktos chce to i z owsianycj zakalec wyjdzie :p
Kokosanek jeszcze nigdy nie robiłam, na następny week poprosze przepis :P
A brzuszek ją nie boli ?


Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Duży męski jest w pracy

Martus będę czuwać aż zabije
A może i on czuwa z Tobą :P


Dziewczyny slyszalyscie o tym ze podczas porodu gdy dziecko w niewlasciwy sposob zostaje wyciagniete/urodzone a zdarza sie to częściej niz mylimy. To moze dojsc do tego ze jakies kręgi sa mocniej scisniete i od tego moga moec maleństwa kolki i inne dolegliwości. I takim problemem zajmuje sie osteopata.
Wczoraj oglądałam w wiadomościach reportaż o tym, na przylladzie dali dziewczynkę ktora miala kolki i byla niespokojna, często wpadła w histerie. Co się okazało podczas badania przez tego pana ze jakiś kręg byl zablokowany czy scisniety do tego naciskal na brzuch (nie wiem jak to wytlumaczyc). No i po paru sesjach malej przeszło. U nas w Niemczech spokojnie mozna dostać skierowanie do takiego osteopaty ktory leczy tak naprawdę rękoma. Ostatnio 88Ekaterina88 chyba byla u takiego. W polsce też jest to bezpłatne? Slyszalyscie o tym ?

A to definicja zaporzycina z
steopatia☠to system leczenia manualnego dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej powodujących lub przyczyniających pojawieniu się choroby, bądź będących wtórnymi jej następstwami. Jest to nieinwazyjny, sposób diagnozowania i terapii zaburzeń funkcjonalnych organizmu w obrębie narządów ruchu, oraz innych narządów i struktur. Cały system oparty jest na zabiegach manualnych i traktuje człowieka jako całość psychofizyczną. Osteopatia opiera się na szerokiej wiedzy z zakresu anatomii (topograficznej, czynnościowej, palpacyjnej), fizjologii, biomechaniki oraz patofizjologii. Ogromny nacisk w kształceniu osteopatycznym jest położony jest na rozwijanie zdolności manualnych, w tym precyzyjnej palpacji [34].
__________________
08.01.14 II
10.09.2014 na świecie pojawił się cud-Justus J.M.
Niestabilna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 07:47   #3405
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Dzień dobry

Misstic moja ma jeszcze takie ataki płaczu, zwykle po spacerku i jedzonku i standardowo przed kąpielą... Pomaga suszarka.

Błogosławiony ten który wymyślił aplikacje sleep baby sleep I raz jeszcze dzięki (chyba aisa) za cynk o niej
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 08:49   #3406
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Hej

Byłam pobiegać, teraz się relaksuje a starsza córcia pije mleczko które odciagnelam dla małego

Niestabilna oczywiście ze zrobię ciasteczka a potem będę się dziwić dlaczego nie chudne
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:05   #3407
Metamfetaminax
Zakorzenienie
 
Avatar Metamfetaminax
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Znienacka
Wiadomości: 3 465
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Paulina, ehhh z tym Twoim tz.... porzadne lanie mu sie nalezy...

Magda,ja nigdy nie slyszalam o kims takim jak osteopata. Ale jak Kasia mowila to on chyba pomocny i skuteczny


szalenstwo. spanie od 22 do 5,amu i spanie do 9 pierwszy raz taki luksus... i nawet duzo nie jadl bo na sen zjadal po 60ml i zasypial w trakcie wiec nie dalo rady wcisnac wiecej. I sie cieszy od rana do poduszek kocham ten usmiech...

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
__________________
Synuś 27.08.2014.-mój mały cud !


Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...
Metamfetaminax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:09   #3408
201610121609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 732
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;48884517]Dzień dobry

Misstic moja ma jeszcze takie ataki płaczu, zwykle po spacerku i jedzonku i standardowo przed kąpielą... Pomaga suszarka.

Błogosławiony ten który wymyślił aplikacje sleep baby sleep I raz jeszcze dzięki (chyba aisa) za cynk o niej [/QUOTE]


A proszę u nas tez suszara leci jak mała jest juz tak zmeczona, ze nie moze sie uspokoić zeby zasnąć

Kurde martwi mnie to szerokie pieluchowanie wiem, ze to pierdoła tak naprawde w porównaniu z innymi rzeczami ale jednak mnie martwi...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201610121609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:10   #3409
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Paulina, ehhh z tym Twoim tz.... porzadne lanie mu sie nalezy...

Magda,ja nigdy nie slyszalam o kims takim jak osteopata. Ale jak Kasia mowila to on chyba pomocny i skuteczny


szalenstwo. spanie od 22 do 5,amu i spanie do 9 pierwszy raz taki luksus... i nawet duzo nie jadl bo na sen zjadal po 60ml i zasypial w trakcie wiec nie dalo rady wcisnac wiecej. I sie cieszy od rana do poduszek kocham ten usmiech...

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
dokładsnie u mnie tak samo. dzistąpiłam luksusu wyspania sie. iiii pierwszy raz w zyciu prasowałam o 4 rano
a teraz dojęęęę
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 09:43   #3410
nmartyna
Zadomowienie
 
Avatar nmartyna
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 158
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Aisa ja pieluchuję Młodą. Na początku nie lubiła tego, ale teraz już jest ok i śpi spokojnie. U nas pieluchy między nóżkami są tylko na noc, w dzień Lena jest noszona w nosidle (reguluję jej tak, żeby nóżki były szeroko) lub na rekach, ale tak, żeby nóżki były szeroko. Kontrolę mamy 27.11 i mam nadzieję, że już nie będzie potrzebne pieluszkowanie.

Witamy się i my.

Przez weekend nie było czasu, bo w sobotę wieczorem chrzest (Lena spała całą mszę z szumem suszarki z tel przy uszku, obudziła się jak wyciągnęłam ją z wózka, pisknęła, a później był już spokój. Nawet były uśmiechy jak ksiądz lał wodę na główkę ), w niedzielę obiad w restauracji z okazji chrztu, no i tak nam zleciało. Wczoraj tez cały dzień poza domem, bo pogoda piękna, to trzeba korzystać

Lenka dostała piękne pamiątki na chrzest, z czego jestem bardzo zadowolona, bo nie żadne zabawki, które i tak pójdą w kąt, ale piękny łańcuszek, bransoletkę z blaszką i cuda ręcznie robione

Smyku teraz śpi, a później jedziemy do mojej koleżanki w odwiedziny.

Wszystkie nasze maluszki cudne
__________________
Razem już 10 lat...
27.07.2013 Ślub
08.01.2014 dwie cudowne i wyczekiwane kreseczki
08.09.2014 Lenka jest już z nami
nmartyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:48   #3411
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Paulina, ehhh z tym Twoim tz.... porzadne lanie mu sie nalezy...

Magda,ja nigdy nie slyszalam o kims takim jak osteopata. Ale jak Kasia mowila to on chyba pomocny i skuteczny


szalenstwo. spanie od 22 do 5,amu i spanie do 9 pierwszy raz taki luksus... i nawet duzo nie jadl bo na sen zjadal po 60ml i zasypial w trakcie wiec nie dalo rady wcisnac wiecej. I sie cieszy od rana do poduszek kocham ten usmiech...

Wysłane z mojego HUAWEI Y530-U00
U nas też dzisiaj, jak nigdy wcześniej, 7 godzin spania, ale nie ja 😣, dobrze że 2 razy mleko odciągałam na dzisiaj, bo bym chyba pękła 😆





Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
dokładsnie u mnie tak samo. dzistąpiłam luksusu wyspania sie. iiii pierwszy raz w zyciu prasowałam o 4 rano
a teraz dojęęęę
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:59   #3412
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez nmartyna Pokaż wiadomość
Aisa ja pieluchuję Młodą. Na początku nie lubiła tego, ale teraz już jest ok i śpi spokojnie. U nas pieluchy między nóżkami są tylko na noc, w dzień Lena jest noszona w nosidle (reguluję jej tak, żeby nóżki były szeroko) lub na rekach, ale tak, żeby nóżki były szeroko. Kontrolę mamy 27.11 i mam nadzieję, że już nie będzie potrzebne pieluszkowanie.

Witamy się i my.

Przez weekend nie było czasu, bo w sobotę wieczorem chrzest (Lena spała całą mszę z szumem suszarki z tel przy uszku, obudziła się jak wyciągnęłam ją z wózka, pisknęła, a później był już spokój. Nawet były uśmiechy jak ksiądz lał wodę na główkę ), w niedzielę obiad w restauracji z okazji chrztu, no i tak nam zleciało. Wczoraj tez cały dzień poza domem, bo pogoda piękna, to trzeba korzystać

Lenka dostała piękne pamiątki na chrzest, z czego jestem bardzo zadowolona, bo nie żadne zabawki, które i tak pójdą w kąt, ale piękny łańcuszek, bransoletkę z blaszką i cuda ręcznie robione

Smyku teraz śpi, a później jedziemy do mojej koleżanki w odwiedziny.

Wszystkie nasze maluszki cudne
Pokaaaż prezenty Jak ja lubię oglądać takie rzeczy
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 10:05   #3413
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Moja gwiazda spała od 20 do 0:30 i też jestem w szoku że tak długo Zwykle wstaje między 23 a północą. Ja wstałam przed północą i też ściągałam mleko bo bym małą zalała podając jej taką pierś
Za to potem budziła się co póltorej godziny Oczy mam przekrwione

Wczoraj popołudniu marudziła, bo byłą zmęczona. Jedyne co pomaga to cyc, więc położyłam się z nią, przytuliłam ją mocno do siebie tak że na czółku miałam usta i po jakimś czasie ja się ocknęłam, otwieram oczy, a tu wpatrują się we mnie duże, ciemno grafitowe najpiękniejsze ślepka pod słońcem Nawet nie mrugnęła! Piękny widok, kocham ją!
Miała mamusia uśpić dziecko, a dziecko uśpiło mamusię
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 10:48   #3414
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;48885923]Moja gwiazda spała od 20 do 0:30 i też jestem w szoku że tak długo Zwykle wstaje między 23 a północą. Ja wstałam przed północą i też ściągałam mleko bo bym małą zalała podając jej taką pierś
Za to potem budziła się co póltorej godziny Oczy mam przekrwione

Wczoraj popołudniu marudziła, bo byłą zmęczona. Jedyne co pomaga to cyc, więc położyłam się z nią, przytuliłam ją mocno do siebie tak że na czółku miałam usta i po jakimś czasie ja się ocknęłam, otwieram oczy, a tu wpatrują się we mnie duże, ciemno grafitowe najpiękniejsze ślepka pod słońcem Nawet nie mrugnęła! Piękny widok, kocham ją!
Miała mamusia uśpić dziecko, a dziecko uśpiło mamusię [/QUOTE]

Teraz to ja mam łzy w oczach . Uwielbiam jak malutka się na mnie patrzy czy śpię a jak otwieram oczy zaczyna się śmiać dl mnie .
Jak ja mogłam żyć bez mojego dziecka?
Trochę się bałam czy sobie poradzę, nasluchalam się ze życie się tak strasznie zmienia, że nie będę miała na nic czasu. Boże... Co za bujda.
Właśnie rozpoczął się najlepszy czas w moim życiu. Mam czas i pomalować paznokcie, wyregulować brwi , posprzątac zrobić obiad i obejrzeć serial. Mam ochotę tym wszystkim babom powiedzieć, żeby więcej takich rzeczy żadnej kobiecie nie mówiły.

U nas to już chyba będzie standard, że noc bez kupek. Od 6.40 były dwie. Malutka śpi. Mąż wrócił z pracy i tez śpi. A ja obudzilam ale z wielkim wulkanem na środku czoła oczywiście nie do ruszenia. Zaczyna się, a tak w ciąży było miło . Chociaż ja mam raczej bezproblemową cerę.
Pomalowalam paznokcie, umylam włosy, posprzątalam kuchnie i zamarynowalam karkówe. Oglądam z półtora godzinnym opóźnieniem DD TVN.

Martynko tez chętnie zobaczę pamiątki chrztu. Tez jestem Za taką formą prezentu.

Asiu nie martw się szerokim pieluchowaniem Kochana na pewno pomoże i szybko się skończy
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 10:58   #3415
Joasiakr
Rozeznanie
 
Avatar Joasiakr
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 663
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

A u mnie przekorny syn i nie dał pospać- oczywiście z winy mamy:/ tata dał wychodne żebym do kina z córka mogła iść i sie mama na popcorn rzuciła i w połowie paczki zajarzyla ze to kukurydza:/ cdn


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."
Joasiakr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 11:18   #3416
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
A u mnie przekorny syn i nie dał pospać- oczywiście z winy mamy:/ tata dał wychodne żebym do kina z córka mogła iść i sie mama na popcorn rzuciła i w połowie paczki zajarzyla ze to kukurydza:/ cdn


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."
A kukurydza jest niedobra?
Bo ja taką żółtą z puszki jadłam juz kilka razy
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 11:53   #3417
Asia19x
Zakorzenienie
 
Avatar Asia19x
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11 107
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;48885923]Moja gwiazda spała od 20 do 0:30 i też jestem w szoku że tak długo Zwykle wstaje między 23 a północą. Ja wstałam przed północą i też ściągałam mleko bo bym małą zalała podając jej taką pierś
Za to potem budziła się co póltorej godziny Oczy mam przekrwione

Wczoraj popołudniu marudziła, bo byłą zmęczona. Jedyne co pomaga to cyc, więc położyłam się z nią, przytuliłam ją mocno do siebie tak że na czółku miałam usta i po jakimś czasie ja się ocknęłam, otwieram oczy, a tu wpatrują się we mnie duże, ciemno grafitowe najpiękniejsze ślepka pod słońcem Nawet nie mrugnęła! Piękny widok, kocham ją!
Miała mamusia uśpić dziecko, a dziecko uśpiło mamusię [/QUOTE]



Ech, moje dziecko też mnie dzisiaj w nocy uśpiło

Tż poszedł z małą, jest za oknem cuuuuuuuuuuuuudownie!! 10listopada, a na dworze 15 stopni!

Wyszorowałam domek, teraz piję kawkę i maluje pazury, makaronowa zapiekanka naszykowana, wystarczy zapiec i po obiedzie.
Jeju, jak fajnie jest chwilę być samej
__________________
Włosomaniaczka z kilkuletnim stażem


09.09.2014 Nasza Królewna przyszła na świat

Przyszła Pani Magister
Asia19x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 13:05   #3418
Paulina Darek
Rozeznanie
 
Avatar Paulina Darek
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: ok. Włocławka
Wiadomości: 538
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Asia19x Pokaż wiadomość

Ech, moje dziecko też mnie dzisiaj w nocy uśpiło

Tż poszedł z małą, jest za oknem cuuuuuuuuuuuuudownie!! 10listopada, a na dworze 15 stopni!

Wyszorowałam domek, teraz piję kawkę i maluje pazury, makaronowa zapiekanka naszykowana, wystarczy zapiec i po obiedzie.
Jeju, jak fajnie jest chwilę być samej


A dzis to chyba 11 listopada... 😊
__________________



miłość od pierwszego wejrzenia
12.2005
razem przez życie 05.05.2012
Filip jest już z nami 05.09.2014
oczekujemy maleństwa 21.07.2016




Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy...
Paulina Darek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 13:16   #3419
Joasiakr
Rozeznanie
 
Avatar Joasiakr
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 663
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
A kukurydza jest niedobra?
Bo ja taką żółtą z puszki jadłam juz kilka razy

No niby wzdęcia powoduje. U mnie sie sprawdziło:/ na szczęście po Sab simplexie poszła torpeda bałam sie ,bo dziś miałam olimpiadę matematyczna " mama i córka " w szkole i Mieszko z tata musiał zostać, ale tata mówi ze grał az miło było słuchać u nas leje,ale spaceru sobie nie odmowimy

Miłego 11tego Asia rozumiem do chrzesniaka 3 razy dzwoniłam z życzeniami myslAc ze to juz 6 ty)


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Mamy z kp , czy Wasze brzdace dalej robią tak często kupy? Dziś 8 tydz a tu kupa dalej z 5 x dziennie


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."
Joasiakr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 13:37   #3420
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Dumne z nas wrześniowe mamy, nasze szczęścia są już z nami. Wrześniówki 2014

Cytat:
Napisane przez Joasiakr Pokaż wiadomość
No niby wzdęcia powoduje. U mnie sie sprawdziło:/ na szczęście po Sab simplexie poszła torpeda bałam sie ,bo dziś miałam olimpiadę matematyczna " mama i córka " w szkole i Mieszko z tata musiał zostać, ale tata mówi ze grał az miło było słuchać u nas leje,ale spaceru sobie nie odmowimy

Miłego 11tego Asia rozumiem do chrzesniaka 3 razy dzwoniłam z życzeniami myslAc ze to juz 6 ty)


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Mamy z kp , czy Wasze brzdace dalej robią tak często kupy? Dziś 8 tydz a tu kupa dalej z 5 x dziennie


"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem..."
U nas dalej kilka kup dziennie ☺


A czy Wadze dzieci też tak dużo płaczą? Mój 3/4 czasu kiefy nie śpi płacze.W dzień bardzo mało śpi, czasem zasypia dopiero po południu a czasem wcale, jakaś drzemka na huśtawce.Mam już trochę dość tego płaczu, ciężko coś w domu zrobić.Jak zaśnie na rękach i odłożony do łóżeczka wpada w ryk 😩
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-06 22:34:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.