Kobieta w islamie ... - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-22, 20:42   #781
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Przecież tak samo niemuzułmanka pewnie nie będzie szanowała religii męża-muzułmanina, nie pozwoli mu jej wyznawać, nie zapewni mu wolności wyznania w domu i sprowadzi go na złą drogę (zła kobieta!).
Napisz mi proszę, dlaczego mężczyźni nie boją się, że żony niemuzułmanki zakażą im wyznawania ich religii (islamu), jeśli boicie się, że mężczyźni niemuzułmanie mogą zakazać tego swoim żonom. Nie ustosunkowałaś się do tego, a przecież to ważne w kontekście kuzynki Dominika.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:43   #782
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna;49045462[COLOR=Silver
][/COLOR]Ale chrzescijanstwo nie stawia kobiety na rowni z facetem... Do tego zmierzalam, ze tez sa wersety, ktore temu przecza. :/
chrześcijaństwo nie wpływa wprost i bezpośrednio na moje życie i moje bezpieczeństwo. Przeżyję że nie mogę zostać księdzem ani papieżem. Ale jeżeli mnie zgwałcą (mam nadzieję że nigdy, nigdy, nigdy) po drinku i pójdę do więzienia. A gwałciciel będzie się cieszył wolnością bo nie miałam 4 świadków gwałtu to dla mnie to państwo, ta religia, ci ludzie.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-11-22 o 20:50 Powód: ,
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:43   #783
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Allah says: “The punishment of those who wage war against Allah and His Messenger, and strive with might and main for mischief through the land is: execution or crucifixion or the cutting off of hands and feet from opposite sides or exile from the land: that is their disgrace in this world and a heavy punishment is theirs in the Hereafter.” [Sûrah al-Mâ’idah: 33]

A woman will not be punished if there is any reason to believe that she was forced into the act. The least evidence in this regard will be sufficient to save the woman from punishment. Our Prophet (peace be upon him) said: “Allah has pardoned my people for the acts they do by mistake, due to forgetfulness, and what they are coerced into doing” [Related by Ibn Mâjah and authenticated by al-Nawawî, Ibn Hajr, and al-Albânî].

Also, it was related by Ibn Abî Shaybah through Târiq b. Shahâb that a woman accused of adultery was taken to Caliph `Umar. The woman pleaded that she was asleep and woke up to find the man over her. `Umar released the woman. [The narration was approved by al-Albâni]. Ibn Qudâmah stated in his book al-Mughnî: “There is no punishment on the woman who was coerced into adultery.”

Tu macie odpowiedz na swoje pytania.


Dlaczego przyciskacie mnie do odpowiedzi chociaz wiele razy pisalam, ze przyjmuje Koran w 100% podczas gdy ja podaje werset jasno mowiacy o nizszosci kobiet w chrzescijanstwie, zbywacie mnie. To nie jest fair.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:44   #784
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja powtórzę, jestem ateistką, nie chcę dyskutować o religii. Pytam się ciebie jako człowieka, czy postępowanie wobec zgwałconych kobiet uznajesz za słuszne, odpowiednie, sprawiedliwe, adekwatne do sytuacji?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:48   #785
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja powtórzę, jestem ateistką, nie chcę dyskutować o religii. Pytam się ciebie jako człowieka, czy postępowanie wobec zgwałconych kobiet uznajesz za słuszne, odpowiednie, sprawiedliwe, adekwatne do sytuacji?
podpisuję się pod tym pytaniem. Czy to jest sprawiedliwe że mimo obdukcji, śladów, chemiii w krwi -te kobiety poszły do więzienia?

Co zrobisz jak zostaniesz zgwałcona?????
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:49   #786
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
A woman will not be punished if there is any reason to believe that she was forced into the act. The least evidence in this regard will be sufficient to save the woman from punishment. Our Prophet (peace be upon him) said: “Allah has pardoned my people for the acts they do by mistake, due to forgetfulness, and what they are coerced into doing” [Related by Ibn Mâjah and authenticated by al-Nawawî, Ibn Hajr, and al-Albânî].
Jak ma się to do wymaganych w „Koranie” czterech świadków? Czy ten „any reason to believe that she was forced into the act” to właśnie czterech świadków?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:51   #787
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja ciebie, Chatul, podziwiam. Angielski znam bardzo dobrze, ale zwyczajnie mi się nie chce czytać tych długich cytatów. Mam wtedy wrażenie, że rozmawiam z automatem. Wolałabym jakąś osobistą opinię od Ahmny. Jej własne słowa, a nie cytaty.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 20:53   #788
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie mowie tego dlatego, ze jestem muzulmanka ale po prostu czytam. Lubie miec wszystko przejrzyscie a dla mnie islam jest bardziej wiarygodny i tyle. Ja Ci nie bronie wierzyc w pszczolki jesli masz ochote. :p
no ale tam NIC NIE JEST PRZEJRZYSTE skoro jest tak opacznie rozumowane przez różne dziwne strony!

znowu czepiasz się wersetu z ksiąg chrzścijańskich, a gdzie masz nakazane aby postępować według tych wersetów?
w innych masz wręcz odwrotnie pokazane gdzie jest jasno wytłumaczone że kobieta jest równa facetowi i tak zostało ustanowione w prawie chrześcijańskim, więc co do tego mają wersety skoro są można by rzec nieistotne dla życia wierzącego?

i dlaczego uważasz za normalne sytuacje gdy potrzeba czterech świadków? mnie to że w Koranie tak jest nie satysfakcjonuje bo to jest po prostu NIE SPRAWIEDLIWE dla ofiar gwałtów bo jasne jest że tylu świadków nie znajdą bo niby skąd?
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:54   #789
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja ciebie, Chatul, podziwiam. Angielski znam bardzo dobrze, ale zwyczajnie mi się nie chce czytać tych długich cytatów. Mam wtedy wrażenie, że rozmawiam z automatem. Wolałabym jakąś osobistą opinię od Ahmny. Jej własne słowa, a nie cytaty.
cytaty świadczą o braku własnego zdania na dany temat. Nie interpretuje tylko cytuje.
jak ja się w takich chwilach cieszę że mieszkam w Polsce, z facetem Polakiem

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-11-22 o 20:55
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:57   #790
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja wiem, chciałabym właśnie co personalnego, od człowieka prawdziwego poczytać.
Przykro to mi pisać, ale to jest jak definicja wypranego mózgu, na pytanie o kwestie drażliwe jest cytat, cytat i cytat. To jak to inaczej nazwać?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:57   #791
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
cytaty świadczą o braku własnego zdania na dany temat. Nie interpretuje tylko cytuje.
Jak wszyscy muzułmanie... Dla islamu nie ma nic gorszego, niż myślący wyznawca. Jeszcze zacząłby zastanawiać się, czy te wersety są prawdą, czy nie... (Zalecana kara - śmierć.)
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 21:01   #792
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna, tak przy okazji, teraz wiele osób zna angielski, ale jednak nie wszystkie. Jako, że jesteśmy na polskojęzycznym forum, warto byłoby podawać obok oryginału, własne tłumaczenie. Wtedy z rozmowy nie byłyby wyłączone osoby nieznające angielskiego bądź znające go w stopniu niewystarczającym do dokładnego zrozumienia przytaczanych słów.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Ja ciebie, Chatul, podziwiam. Angielski znam bardzo dobrze, ale zwyczajnie mi się nie chce czytać tych długich cytatów.
Cierpliwa jestem
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 21:04   #793
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Amhna, tak przy okazji, teraz wiele osób zna angielski, ale jednak nie wszystkie. Jako, że jesteśmy na polskojęzycznym forum, warto byłoby podawać obok oryginału, własne tłumaczenie. Wtedy z rozmowy nie byłyby wyłączone osoby nieznające angielskiego bądź znające go w stopniu niewystarczającym do dokładnego zrozumienia przytaczanych słów.
spoko, radzę sobie, wrzucam do translatora, więc wychodzą mi kwiatki że "nie ma kary dla cudzołożnic" czyli są bezkarne
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 21:44   #794
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Bo wg Amhny skoro w islamie sie przyjmuje to co w Koranie napisane w 100% to w każdej religii tak jest. A tu mamy zonk. W chrześcijaństwie nie bierze sie 100% tego co w księdze. I tu trzeba zmienić myślenie. Tylko cieżko myślenie zmienić skoro ma sie wtłoczona zasadę nr.1. Tylko w Koranie jest prawda. + zasadę nr 2. Koran przyjmujemy w 100%.
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 22:46   #795
xMadnessx
Raczkowanie
 
Avatar xMadnessx
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 85
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Jak wszyscy muzułmanie... Dla islamu nie ma nic gorszego, niż myślący wyznawca. Jeszcze zacząłby zastanawiać się, czy te wersety są prawdą, czy nie... (Zalecana kara - śmierć.)
Co ciekawe wiele osób mówi podobnie o kościele katolickim.

W ogóle podobne argumenty jak w tematach o wierzących osobach, typu brak samodzielnego myślenia i życia według z góry ustalonych zasad.

Uważam, że lepiej patrzeć na islam i szukać podobieństw i wspólnych punktów. Przecież ateiści nie zrozumieją życia według jakiekolwiek religii..
Wydaje mi się, że (mimo prześladować chrześcijan w niektórych krajach arabskich) większą niechęcią pałają do nas żydzi niż muzułmanie.
__________________
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty. - Frank Zappa

Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany
- przysłowie chińskie

xMadnessx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 22:52   #796
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Kobieta w islamie ...

Zastanawiam sie czy Amhna ma jakas misje na polskim forum?
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:44   #797
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Niekoniecznie swiadczy o braku wlasnego zdania.. Swiadczy o tym, ze warto wiedze poszerzac. To, ze ktoras z Was slucha kazania ksiedza rowniez swiadczy o braku wlasnego zdania?

Nie mam misji, zarejestrowalam sie bo interesuje sie makijazem itp. Zauwazylam, ze jest watek o islamie wiec sie wypowiedzialam. W koncu forum jest dla wszystkich i o wszystkim co mnie zaskoczylo bo myslalam, ze to forum jest tylko urodowe.

No to skoro nie przestrzega sie w 100 % tego, co jest napisane, tym bardziej ciesze sie, ze wybralam islam. Nie musicie sie zgadzac. Nikomu nic nie narzucam, probuje przedstawic swoje zdanie i w przeciwienstwie do niektorych tutaj, nikogo nie obrazam.

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

Nastepnym razem przed wrzuceniem cytatu, przetlumacze go, sorry.

Ktos moze myslec, ze prawda jest w Ksiegach Wedy, ja moge myslec, ze w Koranie. Na tym polega roznorodnosc.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:45   #798
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna, a jak ma się kwestia wyznawania islamu do znajomości „Koranu” w oryginale? Trzeba znać oryginał? Czy można wiedzę czerpać jedynie z tłumaczeń?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 23:48   #799
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

AlaZala, sadzac po twoich pytaniach raczej nie masz wiedzy na temat islamu wiec nie mow, ze nie ma nic gorszego niz myslacy wyznawca..

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Chatul, jesli nie znasz arabskiego, mozesz chodzic do meczetu, tam ucza i wszystko wyjasniaja.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 03:40   #800
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Chatul, jesli nie znasz arabskiego, mozesz chodzic do meczetu, tam ucza i wszystko wyjasniaja.
stąd też często różne chore interpretacje tego co zawarte jest w Koranie.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 08:13   #801
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ktoś powiedział, że Europa potępiając stosunek Muzułmanów oraz Hindusów do kobiet staje się hipokrytą. I ma rację. Patrząc na historię ludzkości kobieta nie tak dawno siedziała w domu, prała, gotowała i sprzątała, nie mogła pracować, dość późno uzyskała prawa wyborcze, na wsi panowało przekonanie, że jak chłop bije to o dom dba, kobiety zamężne zakrywały głowę chustką. O czymś takim jak kobiece zdanie, orgazm, czy gwałt małżeński nikt nie słyszał do całkiem niedawna.Do dziś często zgwałcona dziewczyna słyszy, że sama jest sobie winna. Często to księza i zakonnice oskarżają. No i normą było wydawanie nastolatek za mąż. To prawda nastolatek nie dzieci. Ale pamiętajmy, że wydawanie za mąż dzieci jest nielegalne i zdarza się, że ojciec oraz "mąż" idzie do więzienia.

Problem jest w mentalności i interpretacji pism. Ktoś przeczyta, że kobieta ma być skromna i nie prowokować zachowaniem swoim mężczyzn, a zrozumie to na opak i pójdzie pobić kobietę, która na odsloniętą kostkę, bo mu ta kostka wydaje się seksowna. Nie znam się na Koranie. Nigdy go nie czytałam, ale nie sądzę iż tam pisze że mężczyzna ma prawo poniżać i gwałcić kobietę. Raczej opisuje małżeństwo w piękny sposób jako połączenie dwóch dusz, czy cos w tym stylu. I większość muzułmanów tak to rozumie jak sądze. Problem jest w radykałach. Otóż w krajach arabskich dużo ludzi jest niepiśmiennych i nimi łatwo manipulować, co wykorzystują ludzie, którym się to opłaca.

Bogowie nie są źli. To jak człowiek rozumie religie i jego funkcje w życiu jest złe.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 09:24   #802
Vairen
Raczkowanie
 
Avatar Vairen
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 253
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Ktoś powiedział, że Europa potępiając stosunek Muzułmanów oraz Hindusów do kobiet staje się hipokrytą. I ma rację. Patrząc na historię ludzkości kobieta nie tak dawno siedziała w domu, prała, gotowała i sprzątała, nie mogła pracować, dość późno uzyskała prawa wyborcze, na wsi panowało przekonanie, że jak chłop bije to o dom dba, kobiety zamężne zakrywały głowę chustką. O czymś takim jak kobiece zdanie, orgazm, czy gwałt małżeński nikt nie słyszał do całkiem niedawna.Do dziś często zgwałcona dziewczyna słyszy, że sama jest sobie winna. Często to księza i zakonnice oskarżają. No i normą było wydawanie nastolatek za mąż. To prawda nastolatek nie dzieci. Ale pamiętajmy, że wydawanie za mąż dzieci jest nielegalne i zdarza się, że ojciec oraz "mąż" idzie do więzienia.
Kobieta nigdy nie miała w Europie tak samo jak ma we współczesnych rodzinach fanatyków muzułmańskich. Już o tym pisałam - nie było honorowych zabójstw, okaleczeń jak obcinanie nosa, uszu, bo było podejrzenie o zdradę i wiele innych przykładów.

Po za tym z wielu względów nie możesz stawiać równości między życiem współczesnym, a przed postępem cywilizacyjnym. Muzułmanie mają dostęp do całej wiedzy, osiągnięć technologicznych, mogą np. stosować obdukcję, żeby potwierdzić gwałt, a nie czterech świadków, czego też nie było nigdy w Europie. Owszem kobieta zgwałcona nie spotykała się ze zrozumieniem, ale też nie zabijano, nie okaleczano za karę zgwałconej kobiety, nawet w średniowieczu.
Cytat:
Patrząc na historię ludzkości kobieta nie tak dawno siedziała w domu, prała, gotowała i sprzątała
Taki podział był najbardziej ekonomiczny. Siłą fizyczną mężczyzna był w stanie o wiele więcej zarobić poza domem, z drugiej strony biologia, ciąże, porody, karmienie piersią trzymały kobiety w domu i znowu było sensowne, żeby od razu to one ogarniały te sprawy w domu.

Co do wydawania nastolatków za mąż, to ludzie też żyli znacznie krócej, ważne też były względy ekonomiczne.


Naprawdę nie ma sensu porównywać i usprawiedliwiać współcześnie żyjących muzułmanów, bo kiedyś w Europie było inaczej. Dla mnie nie ma usprawiedliwienia dla barbarzyństwa honorowych zabójstw, czy oblewania kwasem, czy robienia z kobiet - nie muzułmanek niewolnic seksualnych, bo w Koranie są odpowiednie fragmenty, które to usprawiedliwiają. Nic tego nie usprawiedliwia.


Co do interpretacji to się całkowicie zgadzam, że jest to sprawa kluczowa , w tym także szersze spojrzenie na np. Pismo Święte, bo często dany temat jest rozwijany także gdzie indziej i daje to nowe spojrzenie.



Przykładowo ten cytat o którym pisała Amhna:
Stary Testament:
„Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa.” (Kpł 11,3)
”wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty.” (Kpł 11,7)

Nowy Testament:

Dz.Ap. 10:9-15
9. A nazajutrz, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wyszedł Piotr około godziny szóstej na dach, aby się modlić.
10. Potem poczuł głód i chciał jeść; gdy zaś oni przyrządzali posiłek, przyszło nań zachwycenie
11. I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
12. Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
13. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
14. Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
15. A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.

ap. Pawełw swoich listach:
Rzym. 14:2 ; „ Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada.”
:3 ; „ Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je,
niech nie osądza tego, który je ...”.
:14; „ Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego
co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla
tego, kto je za nieczyste uważa”.
:17; „ Albowiem królestwo Boże, to nie napój i pokarm, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.”
1Kor. 10:25; „ Wszystko co się sprzedaje w jatkach jedzcie o nic nie pytając
dla spokoju sumienia”. 1Kor. 10:26-31;
Kol. 2:16; „ Niech was nikt nie sądzi z powodu napoju lub pokarmu ...”
1Tym. 4:3; „ Którzy zabraniają ..., przyjmowania pokarmów, które stworzył
Bóg, aby ... spożywali je z dziękczynieniem”.
4:4; „ Bo wszystko co stworzył Bóg jest dobre ... co się przyjmuje
z dziękczynieniem”.
4:5; „ Albowiem zostają one poświęcone przez Słowo Boże i modlitwę”.
Tyt. 1:15; „Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących Nic nie jest czyste ...
W N.T. mamy listy grzechów, za które nie można wejść do królestwa Bożego / 1Kor. 6:9-10; 5:11; Gal. 5:19-21; Obj. 22:15; 21;8; /,
lecz nie spotykamy tam, by ktoś był potępiony za spożywanie pokarmów.

Jak widać nie wystarczy jeden cytat z Biblii w oderwaniu od reszty.



-------------


albo ten fragment:
Ef 5, 22-24
" 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. "
Tutaj wystarczy większy fragment przeczytać i sprawa się wyjaśnia, że wcale nie chodzi o poddanie kobiety mężczyźnie.
Czytamy dalej m.in.:

„Mężowie miłujcie swoje żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie.” Zatem nie chodzi tu o to, że kobieta ma go słuchać we wszystkim, a on ewentualnie ją będzie kochać. Tu chodzi o taką postawę miłości, która stawia na pierwszym miejscu zawsze i wszędzie dobro żony, nawet za cenę śmierci, a więc cenę upokorzenia, wyśmiania, odebrania sobie nie tylko przyjemności, ale i podstawowych praw do życia w wolności, do wypoczynku, do rozrywki. Można tutaj mnożyć czego gotowy jest się pozbyć kochający mąż jak Chrystus Kościół. Tutaj to porównanie małżeństwa do relacji Chrystusa z Kościołem jest kluczowa.



Po za tym:
Cytat:
Hypotassomenoi – „być uległym”, „oddać się pod opiekę”. W formie biernej, w jakiej wyraz hypotassomenoi występuje w liście św. Pawła, można go tłumaczyć jako „być podporządkowanym”, „być poddanym komuś”. Jednakże szerszy kontekst dopuszcza również inne tłumaczenie. Otóż słowo to, użyte w Ef 5, 22, można rozumieć nie tyle jako „poddanie”, ile raczej „bycie uległym”, „bycie receptywnym” w odbiorze miłości. Przekład byłby zatem następujący: „żony bądźcie uległe swym mężom”, to znaczy „oddajcie się im pod opiekę”.
Można tak po kolei wszystkie cytaty omawiać. Ale, że wątek nie o Piśmie Świętym to odsyłam do źródeł katolickich. Wybaczcie długaśny post.

Edytowane przez Vairen
Czas edycji: 2014-11-23 o 09:26
Vairen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 10:41   #803
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
AlaZala, sadzac po twoich pytaniach raczej nie masz wiedzy na temat islamu wiec nie mow, ze nie ma nic gorszego niz myslacy wyznawca..
Wiem, że za apostazję przewidziana jest "surowa kara", co wielu wyznawców interpretuje jako kara śmierci. Czy religia może kazać kogoś zabijać? Najwyższą karą za nieprzestrzeganie zasad stowarzyszenia, np. religijnego, którego jest się członkiem powinno być wydalenie z tego stowarzyszenia. Śmierć jest karą za sprzeciwienie się systemowi totalitarnemu. Tak swoich przeciwników traktowali Hitler, Stalin, Kim Ir Sen, Pinochet, Pol Pot i wielu innych. Wiele szkół islamskich wpisuje się w ten sam klimat...

W kościele katolickim w XXI wieku, w przypadku najcięższych przewinień wobec kościoła, dopuszcza karę wydalenia z niego, co jest karą adekwatną do złamania postanowień religii. Dawniej też stosowano karę śmierci wobec heretyków, co zrównuje w moich oczach średniowieczne chrześcijaństwo ze współczesnym islamem, więc nie chcę stawiać go za wzór.

To, że islam chce decydować o życiu i śmierci pozwala mi ocenić tę religię jednoznacznie negatywnie bez wchodzenia w jej szczegóły.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 10:54   #804
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Chatul, jesli nie znasz arabskiego, mozesz chodzic do meczetu, tam ucza i wszystko wyjasniaja.
Ale też nie po arabsku, więc też de facto jest to tłumaczenie na inny język. To nie jest problemem, że nie zna się „Koranu” w oryginale?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:28   #805
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Vairen:

33:59O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane. A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!
2:187Dozwolone wam jest nocą w czasie postu zbliżać się do waszych żon. One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Bóg poznał, że oszukiwaliście samych siebie, lecz On nawrócił się ku wam i odpuścił wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisał Bóg. Jedzcie i pijcie, aż odróżnicie nitkę białą od nitki czarnej o świcie. Następnie wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie pobożnie w meczetach. Takie są granice Boga! Nie zbliżajcie się więc do nich! Tak wyjaśnia Bóg ludziom Swoje znaki. Być może, oni będą bogobojni!
2:221I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!
2:222Będą ciebie pytać o okres miesięczny. Powiedz: "To jest cierpienie. Trzymajcie się więc z dala od kobiet podczas okresu miesięcznego i nie zbliżajcie się do nich, dopóki one się nie oczyszczą. A kiedy się oczyszczą, to przychodźcie do nich, tak jak nakazał wam Bóg." Zaprawdę, Bóg miłuje nawracających się i miłuje oczyszczających się!
4:15A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.
4:19O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone, abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli. I nie przeszkadzajcie im zabrać część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego. Obchodźcie się z nimi w sposób przyzwoity. A jeśli czujecie względem nich wstręt, to, być może, czujecie wstręt do czegoś, w czym Bóg umieścił wielkie dobro.
4:20A jeśli chcecie zamienić żonę na drugą, a jednej z nich daliście kintar, to nie odbierajcie z tego nic! Czyż moglibyście cokolwiek zabrać, zniesławiając się i popełniając grzech oczywisty?
Dzisiaj są wam dozwolone dobre rzeczy; dozwolone wam jest pożywienie tych, którym została dana Księga; a wasze pożywienie jest im dozwolone. I kobiety cnotliwe spośród wierzących, i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami, jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi, a nie rozpustni, biorący je sobie jako nałożnice. A ktokolwiek odrzuca wiarę, to jego działanie jest daremne i on w życiu ostatecznym znajdzie się wśród tych, którzy ponieśli stratę.
9:71A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
24:4A tym, którzy oskarżają kobiety godne, a nie mogą przyprowadzić czterech świadków, wymierzcie osiemdziesiąt batów i nie przyjmujcie od nich nigdy świadectwa. To są ludzie szerzący zgorszenie.
33:32O żony Proroka! Wy nie jesteście takie jak inne kobiety. Jeśli jesteście bogobojne, nie bądźcie pokorne w słowach, aby nie pożądał was ten, w którego sercu mieszka choroba; mówcie słowa odpowiednie!
53:27Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, nazywają aniołów imionami żeńskimi;

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

A powiedz mi jak ma kobieta w fanatyckiej rodzinie muzulmanskiej? Znasz takie?
Kobieta NIGDY nie miala jak kobieta w fanatycznej rodzinie muzulmanskiej? Z tego co mi wiadomo kobiety rowniez zabijano, palono a i do dzis niektorzy twierdza, ze kobieta ma tylko w garach stac.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:28   #806
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens i cel wstawiania tych długich cytatów? Może ahmna napisz po prostu czy chciałabyś być ukarana za gwałt na tobie?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:31   #807
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Chatul, mozesz czytac przeklad. Przeciez Biblia w j. polskim tez nie zostala napisana wiec czytasz przeklad.
Musisz modlic sie po arabsku, to wymog ale wszelkie dua'a mozesz mowic w swoim jezyku.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Zakonna widzisz jak przemawia przez niektore z Was hipokryzja? To nie ja pierwsza wstawilam cytat ale to mi sie oberwalo. Czemu mnie to nie dziwi..
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:34   #808
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

A czy ja napisałam które cytaty uważam za zbędne? Poza tym, zadałem pytanie tobie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:36   #809
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

I ja rowniez zadawalam pytania dot. Pisma, gdzie mnie zbywano.
Pisalam wyzej co o tym sadze, poczytaj.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:38   #810
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja widzę tylko cytaty. Twojej opinii ani odpowiedzi wprost nie zaobserwowałam.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.