Kobieta w islamie ... - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 11:40   #811
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

I napisalam, ze podpisuje sie pod tym, co jest napisane w Koranie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:42   #812
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czyli gdyby cie zgwałcono to przyjęła byś karę dla siebie jako zasłużona? tak?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:09   #813
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez vanniaa Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie czy Amhna ma jakas misje na polskim forum?
Oczywiście, że tak.
I może sobie wypisywać, że zarejestrowała się tutaj ze względu na makijaże, ale płodzi posty szybciej niż muzułmanie na socjalu płodzą dzieci.

Myślę, że większość osób tutaj orientuje się, że przedstawiciele islamskich organizacji są teraz bardzo aktywni w internecie wśród młodych ludzi. A kto będzie najlepszy na damskim forum, gdzie przeważają młode kobiety, niż Polka, która przeszła na islam, pojechała do kraju męża i wiedzie tam szczęśliwe życie. Pamiętajmy, że tutaj pojawiają się ludzie z problemami, zagubieni, a więc bardzo podatni na wpływy.
W dodatku ona nie zachęca nikogo wprost. Ona chce tylko dyskutować i odpowiadać na pytania dotyczące islamu i życia w tamtej kulturze. O wiele łatwiej "bronić się" przed osobami nachalnymi.

Bystre osoby pewnie już dawno doszły do takich wniosków.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:16   #814
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Chatul, mozesz czytac przeklad. Przeciez Biblia w j. polskim tez nie zostala napisana wiec czytasz przeklad.
To, że np. KK pozwala czytać „Biblię” w tłumaczeniu wcale nie świadczy o tym, że islam pozwala na czytanie „Koranu” w tłumaczeniu Zresztą np. w KK wcale nie ma wymogu modlenia się w którymś z języków, w których została napisana „Biblia”, a w islamie trzeba się modlić po arabsku.

Cytat:
Musisz modlic sie po arabsku, to wymog ale wszelkie dua'a mozesz mowic w swoim jezyku.
Nie wiedziałam o tym, dlatego zapytałam. Dzięki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:26   #815
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Fleur, smieszna jestes.. Gdybym kogos zachecala do islamu, nie pisalabym o wersetach, ktore mowia o tym, ze mozna kobiete uderzyc. Widac slabo Ci idzie czytanie ze zrozumieniem.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Chatul, nie ma za co.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:30   #816
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Vairen:

33:59O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane. A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!
2:187Dozwolone wam jest nocą w czasie postu zbliżać się do waszych żon. One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Bóg poznał, że oszukiwaliście samych siebie, lecz On nawrócił się ku wam i odpuścił wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisał Bóg. Jedzcie i pijcie, aż odróżnicie nitkę białą od nitki czarnej o świcie. Następnie wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie pobożnie w meczetach. Takie są granice Boga! Nie zbliżajcie się więc do nich! Tak wyjaśnia Bóg ludziom Swoje znaki. Być może, oni będą bogobojni!
2:221I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!
2:222Będą ciebie pytać o okres miesięczny. Powiedz: "To jest cierpienie. Trzymajcie się więc z dala od kobiet podczas okresu miesięcznego i nie zbliżajcie się do nich, dopóki one się nie oczyszczą. A kiedy się oczyszczą, to przychodźcie do nich, tak jak nakazał wam Bóg." Zaprawdę, Bóg miłuje nawracających się i miłuje oczyszczających się!
4:15A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.
4:19O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone, abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli. I nie przeszkadzajcie im zabrać część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego. Obchodźcie się z nimi w sposób przyzwoity. A jeśli czujecie względem nich wstręt, to, być może, czujecie wstręt do czegoś, w czym Bóg umieścił wielkie dobro.
4:20A jeśli chcecie zamienić żonę na drugą, a jednej z nich daliście kintar, to nie odbierajcie z tego nic! Czyż moglibyście cokolwiek zabrać, zniesławiając się i popełniając grzech oczywisty?
Dzisiaj są wam dozwolone dobre rzeczy; dozwolone wam jest pożywienie tych, którym została dana Księga; a wasze pożywienie jest im dozwolone. I kobiety cnotliwe spośród wierzących, i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami, jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi, a nie rozpustni, biorący je sobie jako nałożnice. A ktokolwiek odrzuca wiarę, to jego działanie jest daremne i on w życiu ostatecznym znajdzie się wśród tych, którzy ponieśli stratę.
9:71A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!
24:4A tym, którzy oskarżają kobiety godne, a nie mogą przyprowadzić czterech świadków, wymierzcie osiemdziesiąt batów i nie przyjmujcie od nich nigdy świadectwa. To są ludzie szerzący zgorszenie.
33:32O żony Proroka! Wy nie jesteście takie jak inne kobiety. Jeśli jesteście bogobojne, nie bądźcie pokorne w słowach, aby nie pożądał was ten, w którego sercu mieszka choroba; mówcie słowa odpowiednie!
53:27Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, nazywają aniołów imionami żeńskimi;

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

A powiedz mi jak ma kobieta w fanatyckiej rodzinie muzulmanskiej? Znasz takie?
Kobieta NIGDY nie miala jak kobieta w fanatycznej rodzinie muzulmanskiej? Z tego co mi wiadomo kobiety rowniez zabijano, palono a i do dzis niektorzy twierdza, ze kobieta ma tylko w garach stac.
Zmieniam zdanie. Nie będę uznawała w porządku wiary, która uważa kobietę za gorsza. Bo kobieta musi, kobieta powinna. Gdzie zapis, że kobiecie należy się szacunek i brak przemocy. Jest napisane, że jak ktoś ją zgwałci to zamknąć w domu a co z gwałcicielami? Nic? To kpina nie religia.

Chciałabym aby autorka mi odpowiedziała co w przypadku gwałtu?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:35   #817
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kobieta w islamie ...

Generalnie chcialabym powiedziec, ze rozmowa:

ale wersety wersety weresty WEEEERSEEEETYYYYYYY BIAAAAJCz

kontra

ALE INTERPRETAAAACJAAAAA

Ale jaka interpretacja SKORO WERSEEETYYY GRRRR JAAAAA

NO ALE NY MAMY IBTERPETACJEEEEE

juz dawno straciła sens.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 12:42   #818
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Pannatopowa, nie bede w kolko powtarzac tego samego. Pewne osoby zbywaja mnie tutaj gdy mowie cos o chrzescijanstwie, nagadujac na islam. Jesli maja takie a nie inne zdanie, ok. Nie bede nikogo przeciez zmuszala to przytakiwania mi. Ktos wie swoje, ktos inny swoje tylko, ze jezeli juz doglebnie weszlismy w tematy o kobiecie, niektore osoby powinny zauwazyc, ze NIE TYLKO islam posiada wersety, ktore moga w dzisiejszych czasach nie kazdemu sie podobac i nie kazdy musi sie z nimi zgadzac. Tyle.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:44   #819
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Generalnie chcialabym powiedziec, ze rozmowa:

ale wersety wersety weresty WEEEERSEEEETYYYYYYY BIAAAAJCz

kontra

ALE INTERPRETAAAACJAAAAA

Ale jaka interpretacja SKORO WERSEEETYYY GRRRR JAAAAA

NO ALE NY MAMY IBTERPETACJEEEEE

juz dawno straciła sens.
Tez to zauważyłam, dlatego sie zamknęłam, bo moja cierpliwość nerwowa sie wyczerpała. Samo czytanie w zupełności wystarczy.
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:44   #820
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Fleur, smieszna jestes.. Gdybym kogos zachecala do islamu, nie pisalabym o wersetach, ktore mowia o tym, ze mozna kobiete uderzyc. Widac slabo Ci idzie czytanie ze zrozumieniem.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Chatul, nie ma za co.
Jestem po prostu inteligentna
Piszesz o tym, bo wiesz, że wcześniej czy później i tak to padnie w dyskusji. A dzięki temu jesteś bardziej wiarygodna.
Jakby była tutaj osoba, którą nasłałby kk, to też nie ominęłaby trudnych tematów np: pedofilii wśród księży. Dobry manipulator to wcale nie osoba, która mówi o danym temacie w sposób słodko-cukierkowy. Jak zobaczę, że próbujesz udzielać tu jakichś porad, to od razu zgłoszę cię do każdej organizacji jaką znajdę.
Nie zamierzam kontynuować dyskusji z tobą. To co napisałam było adresowane do innych, nie do ciebie.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-11-23 o 12:46
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:46   #821
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Fleur, napisz jeszcze list do prezydenta.
Bede pisala to, co tylko bede chciala i dopoki nie obrazam innych uzytkownikow, mam do tego prawo. Jesli cos Ci sie nie podoba, nie wchodz na ten watek i nie czytaj moich postow.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 12:48   #822
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Kobieta w islamie ...

Odcinając sie zupelnie od jednej i od drugiej strony, bo argumenty obu robia sie absolutnie niemerytoryczne. Jedna strona opiera swoja wiedze o chrześcijaństwie w sumie na niczym bo nie ma pojecia o sensie nauczania Chrystusa, jak dzialaly sobory i skad KKK sie wzial. Druga ma w absolutnym powazaniu po prostu mentalność muzulmanow, ich postrzeganie wolnosci czy szacunku.

Dajcie se na wstrzymanie. Bo to jak rozmowa kibicow legii i polonii ktory klub jest bardziej warszawski, serio.

Nikt mam nie kaze zmienic wiary ani nie wciska czyj spodob na zycie jest lepszy tak samo jak druga strona nie przekona do swoich racji drugiej.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:49   #823
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Fleur, napisz jeszcze list do prezydenta.
Bede pisala to, co tylko bede chciala i dopoki nie obrazam innych uzytkownikow, mam do tego prawo. Jesli cos Ci sie nie podoba, nie wchodz na ten watek i nie czytaj moich postow.
A jej jak sie nie będzie podobało to będzie pisać ze jej sie nie podoba, na tym polega wolność słowa
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 12:51   #824
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Sledziczku, w przeciwienstwie do niektorych tutaj ja mam jakies granice oraz nie obrazam uzytkownikow.

Harleyka, dlatego rowniez uwazam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu.. Tym bardziej, ze autorka tego postu chyba nawet tu sie nie loguje.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:02   #825
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak.
I może sobie wypisywać, że zarejestrowała się tutaj ze względu na makijaże, ale płodzi posty szybciej niż muzułmanie na socjalu płodzą dzieci.

Myślę, że większość osób tutaj orientuje się, że przedstawiciele islamskich organizacji są teraz bardzo aktywni w internecie wśród młodych ludzi. A kto będzie najlepszy na damskim forum, gdzie przeważają młode kobiety, niż Polka, która przeszła na islam, pojechała do kraju męża i wiedzie tam szczęśliwe życie. Pamiętajmy, że tutaj pojawiają się ludzie z problemami, zagubieni, a więc bardzo podatni na wpływy.
W dodatku ona nie zachęca nikogo wprost. Ona chce tylko dyskutować i odpowiadać na pytania dotyczące islamu i życia w tamtej kulturze. O wiele łatwiej "bronić się" przed osobami nachalnymi.

Bystre osoby pewnie już dawno doszły do takich wniosków.
Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Fleur, smieszna jestes.. Gdybym kogos zachecala do islamu, nie pisalabym o wersetach, ktore mowia o tym, ze mozna kobiete uderzyc. Widac slabo Ci idzie czytanie ze zrozumieniem.

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Chatul, nie ma za co.
Amhna tylko potwierdzilas to, co napisala Fleur_D i to, o czym ja sama jestem przekonana. Techniki manipulacji masz w jednym paluszku, a o makijazu, poza kilkoma postami, jakos w ogole sie nie wypowiadasz. Pelno cie za to na watkach ze slowami: islam, Arab, habibi.... i jak juz wczesniej ktos zauwazyl poodgrzebywalas chyba wszystkie stare watki, dotyczace twoich zainteresowan.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:03   #826
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Chciałam zauważyć, że ja nie rozmawiam o religii, miałam nadzieję na odpowiedź na konkretną kwestię.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:04   #827
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Nie zamierzam sie tlumaczyc, wolne zarty. Bede udzielala sie w watkach, ktore mnie interesuja a jesli Ty nie masz nic innego do roboty tylko sprawdzasz, w ktorych watkach sie udzielam to naprawde musisz miec nudne zycie. Wspolczuje.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:29   #828
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Pannatopowa, nie bede w kolko powtarzac tego samego. Pewne osoby zbywaja mnie tutaj gdy mowie cos o chrzescijanstwie, nagadujac na islam. Jesli maja takie a nie inne zdanie, ok. Nie bede nikogo przeciez zmuszala to przytakiwania mi. Ktos wie swoje, ktos inny swoje tylko, ze jezeli juz doglebnie weszlismy w tematy o kobiecie, niektore osoby powinny zauwazyc, ze NIE TYLKO islam posiada wersety, ktore moga w dzisiejszych czasach nie kazdemu sie podobac i nie kazdy musi sie z nimi zgadzac. Tyle.
Nie twierdzę, że inne religie są lepsze lub gorsze. Każda religia zaburza światopogląd i ogranicza myślenie. Napisałaś, że nie chciałabyś być członkinią społeczności religijnej, która nie zgadza się w 100% z pismem. To oznacza, że przyjmujesz religię, ale nie kwestionujesz słów. Nie myślisz nad nimi. Nie zastanawiasz się dlaczego Bóg powiedział to, co chciał rzez to przekazać i czy człowiek piszący to dobrze zrozumiał co Bóg chciał przekazać. Pamiętajmy że wszelkie święte pisma pisał człowiek, który jest ograniczony i omylny.

Jest tu też inna kwestia. Wchodzisz na forum kobiece i próbujesz przekonać, że Twoja religia jest w porządku. Religia, która każe zgwałcone kobiety i dzieci, pozwala mężom bić i znieważać żonę... generalnie kobieta nie ma większych praw niż garnek, w którym gotuje. Kobiety, które Ci odpowiadają to katoliczki, które mają prawa w swoim kraju i nigdy nie zrozumieją jak inna kobieta mająca prawa może twierdzić że podejście Twojej religii jest w porządku. Do tego wiele zarzuca Ci że cytujesz. Nie dyskutujesz. Kiedyś rozmawiałam z jehowymi. Na jakiekolwiek pytanie otwierali pismo. Często nie mogłam zrozumieć nawiązania "odpowiedzi" do pytania. Nikt nie lubi dyskutować z osobą, która nie ma swojego zdania. Ty nie masz. Nawet jeśli zgadzasz się z Koranem, to możesz powiedzieć swoimi słowami. Nie musisz cytować. A może nie rozumiesz tych wersetów na tyle aby przełożyć je na współczesny język?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:49   #829
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Vairen Pokaż wiadomość
Oj, poczytaj sobie o Inkwizycji, stosach, bo widzę, że czerpiesz wiedzę z filmów bynajmniej nie historycznych .
W średniowieczu, w katolickiej Europie nie było honorowych zabójstw, gdzie, żeby uratować honor rodziny trzeba zamordować żonę, siostrę, czy córkę. Tego nie było nigdy. Mężczyźni nie mieli kilku żon, nie było okaleczeń kobiet, bo np. córka uprawiała seks bez ślubu, a dzieci zostawały z matką, gdy odchodził ojciec. W Islamie to ojciec ma największe prawa do dzieci. Mieliśmy świętą Maryję - kobietę, która narodziła Zbawiciela - Boga w ludzkiej postaci, którą Bóg wziął do Nieba. Nie ma odpowiednika tego w Islamie. Są święte takie jak Magdalena, była prostytutka, inne święte i znowu nie ma odpowiednika w Islamie. Oni nie są kilka wieków za nami - to jest przepaść na totalnie podstawowych płaszczyznach. Widzisz podobieństwa tylko dlatego, że mentalność ludzi przed rozwojem technologicznym była taka a nie inna niezależnie od religii, choćby tacy wikingowie. To były czasy krwawych podbojów i brutalności na całym świecie. Do tego wieki ciemne, ludzie tłumaczyli różne zjawiska magią, np. choroby bydła. Gdzie masz anologie we współczesnym Islamie, gdzie jest dostęp do wiedzy, edukacji itd?

Dawniej były krwawe rewolucje, obalanie władców, których się ścinało publicznie, egzekucje publiczne przestępców, a ludzie przychodzili z dziećmi!, żeby popatrzeć.
Ile na przykład znasz teraz osób, które bez oporów zabiją kurę, albo krowę? Teraz możesz pójść do sklepu, nie obcujesz ze śmiercią, mogliśmy w ogromnym stopniu wyzbyć się dawnej mentalności, która była niezbędna do przeżycia i często też do obrony rodziny, a teraz ta mentalność szokuje, ale źródła jej bym się nie dopatrywała w Kościele Katolickim.

Wydaje mi się jednak, że problem z Islamem i jego fanatykami tkwi gdzie indziej, oni wcale nie są kilka wieków za nami. Oni są tam, gdzie my nigdy nie byliśmy.

A gdzie ja napisałam,że to co oni robią teraz to jest dokładnie to co robiliśmy my? Wiem sporo o historii chrześcijaństwa, Europy i o islamie itd. Swego czasu szukałam swojej ścieżki duchowej/religijnej, a że jestem osobą która lubi wiedzieć w co wierzy to wiele spraw drążyłam aż do bólu.

Może nie wyraziłam się zbyt precyzyjnie chodzi mi o sam mechanizm - dla mnie religia ( i to już bez względu czy ktoś modli się do Zeusa czy innego bóstwa) sprzyja zacofaniu czy też widzeniu świata przez jej dogmaty/zasady/nakazy i zakazy Nigdy nie pisałam, że oni robią to samo co my kilka stuleci temu, tylko, że mentalnie ( w moim odczuciu w głównej mierze przez zasady religijne) są te kilka stuleci za nami - dlatego dla nas pewne rzeczy są totalnie niezrozumiałe. Po prostu mijamy się o kilka epok. Natomiast nie zgadzam się, że są zupełnie gdzie indziej -jak na razie nie robią z ludzi mydła itd. tu mogłabym mnożyć- chodzi o to że dla mnie Europa nie jest AŻ takim wzorem do naśladowania. I nie lubię kiedy pokazuje się wyższość nas teraz bo "to czy tamto", bo nim doszliśmy do tego stanu jaki jest obecnie to sporo krwi upłynęło. A czasami słuchając dyskusji o kościele katolickim można odnieść wrażenie, że u nas od zawsze kobieta i mężczyzna mieli równe prawa - a to sporo mija się z prawdą. Tu i teraz - tak (choć i tak pewnie sporo osób dyskutowały czy na pewno tak), kiedyś - nie. I dla mnie mentalnie osoby wyznające islam- to jest to kiedyś.

Co nie znaczy, że zgadzam się ze światopoglądem wyznawanym przez spora część arabów. Jednak w jednym przyznaje im racje -wiedzą w co wierzą i się tego trzymają (dla mnie aż za bardzo), ale jak spotkam kogoś kto mi mówi ,że jest tego wyznania to mogę założyć od razu kilka rzeczy (i one z reguły się sprawdzają, nie powiem,że w 100%, ale w stopniu znacznym) np. że jeśli to kobieta w moim wieku to pewnie już mężatka, że nie pije alkoholu, nie je wieprzowiny itd. czego o katolikach powiedzieć się nie da. Czy to dobrze czy źle - zależy od której strony na to patrzeć.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 13:58   #830
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Pannaatopowa, to jest wlasnie ta roznica bo muzulmanie sa w pelni oddani, wiedza w co wierza i nie biora religii na pol gwizdka. Jezeli nie podoba Ci sie moje zdanie to ok. Przeciez Ci go nie bede narzucala i nie bede mowila, ze masz byc muzulmanka. Zdziwilo mnie tylko, ze osoby co niektore, wypowiadajace sie tutaj, nie maja pojecia o pozycji kobiety w chrzescijanstwie a wypowiadaja sie o islamie. Gdy temat schodzi na chrzescijanstwo, wszystko ucicha. Ok, moze to nie temat o chrzescijanstwie ale zawsze mozna konkretnie odpowiedziec. Na temat Trojcy uslyszalam odp, ze tak jest, w to trzeba wierzyc i tez moge tego nie rozumiec, nie rozumiec jak mozna uwazac Jezusa za Boga ale nie neguje tego ani nikomu nie ublizam. Jesli ktos czuje sie szczesliwy bedac chrzescijaninem, hindusem, buddysta czy nie wiem kim tam jeszcze, nie mnie to oceniac. Niestety niektorym osobom brak obiektywizmu co widac na km, ja przynajmniej opieram sie na czyms, o czym mam pojecie i jestem swiadoma swojej religii. Jak mowilam- nikomu nie narzucam i jezeli ktos nie rozumie mojego punktu widzenia, ok.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 13:59   #831
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Nie zamierzam sie tlumaczyc, wolne zarty. Bede udzielala sie w watkach, ktore mnie interesuja a jesli Ty nie masz nic innego do roboty tylko sprawdzasz, w ktorych watkach sie udzielam to naprawde musisz miec nudne zycie. Wspolczuje.
Eee... to chyba do mnie?

Wykorzystuje czas, ktorego nie trace na wyszukiwanie odpowiednich cytatow.

Chociaz nie, cytaty juz dawno sa przygotowane, prawda?

Jak dobrze sie postarasz, a po twojej dotychczasowej dzialalnosci wierze ze tak bedzie, to w miesiac natluczesz tyle postow co ja przez siedem lat.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:00   #832
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Vairen:

33:59O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane. A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!

Nie rozumiem, jak się nie zakryją to zostaną obrażane??...

2:187Dozwolone wam jest nocą w czasie postu zbliżać się do waszych żon. One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich. Bóg poznał, że oszukiwaliście samych siebie, lecz On nawrócił się ku wam i odpuścił wam. Przeto teraz obcujcie z nimi i poszukujcie tego, co przepisał Bóg. Jedzcie i pijcie, aż odróżnicie nitkę białą od nitki czarnej o świcie. Następnie wypełniajcie post do nocy i nie obcujcie z nimi, lecz przebywajcie pobożnie w meczetach. Takie są granice Boga! Nie zbliżajcie się więc do nich! Tak wyjaśnia Bóg ludziom Swoje znaki. Być może, oni będą bogobojni!
2:221I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!

2:222Będą ciebie pytać o okres miesięczny. Powiedz: "To jest cierpienie. Trzymajcie się więc z dala od kobiet podczas okresu miesięcznego i nie zbliżajcie się do nich, dopóki one się nie oczyszczą. A kiedy się oczyszczą, to przychodźcie do nich, tak jak nakazał wam Bóg." Zaprawdę, Bóg miłuje nawracających się i miłuje oczyszczających się!

Ten cytat....no brak mi słów...I Ty , chcesz nam powiedzieć,że tutaj wszystko jest okej? Że to wcale nie jest conajmniej dziwne,że kobiety są uważane za "brudne" bo mają okres?!...

[B]4:15A wobec tych spośród waszych kobiet, które popełnią wszeteczeństwo, zażądajcie świadectwa czterech spośród was. I jeśli oni poświadczą, to trzymajcie je w domach, dopóki nie zabierze ich śmierć albo też póki Bóg nie przygotuje dla nich jakiejś innej drogi.[/B]

Jeśli dobrze zrozumiałam...Kobieta zgwałcona, JEŚLI MIAŁA 4 ŚWIADKÓW(!!!!!!!????????? ?) MA ZOSTAĆ W DOMU DO ŚMIERCI ?!!

4:19O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone, abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli. I nie przeszkadzajcie im zabrać część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego. Obchodźcie się z nimi w sposób przyzwoity. A jeśli czujecie względem nich wstręt, to, być może, czujecie wstręt do czegoś, w czym Bóg umieścił wielkie dobro.
4:20A jeśli chcecie zamienić żonę na drugą, a jednej z nich daliście kintar, to nie odbierajcie z tego nic! Czyż moglibyście cokolwiek zabrać, zniesławiając się i popełniając grzech oczywisty?
Dzisiaj są wam dozwolone dobre rzeczy; dozwolone wam jest pożywienie tych, którym została dana Księga; a wasze pożywienie jest im dozwolone. I kobiety cnotliwe spośród wierzących, i kobiety cnotliwe spośród tych, którym została dana Księga przed wami, jeśli daliście im należny posag jako ludzie uczciwi, a nie rozpustni, biorący je sobie jako nałożnice. A ktokolwiek odrzuca wiarę, to jego działanie jest daremne i on w życiu ostatecznym znajdzie się wśród tych, którzy ponieśli stratę.
9:71A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Oni nakazują sobie to, co uznane, a zakazują sobie tego, co naganne. Oni odprawiają modlitwę i dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i Jego Posłańcowi. Tym Bóg okaże miłosierdzie. Zaprawdę, Bóg jest potężny, mądry!

24:4A tym, którzy oskarżają kobiety godne, a nie mogą przyprowadzić czterech świadków, wymierzcie osiemdziesiąt batów i nie przyjmujcie od nich nigdy świadectwa. To są ludzie szerzący zgorszenie.

Ktoś mi wyjaśni o co chodzi w tym cytacie? Bo patrząc jak jest w rzeczywistości, to KOBIETY ZGWAŁCONE SĄ KARANE BATAMI(jeśli nie gorzej) a nie oprawcy, czyli tak jak jest w tym cytacie powinno być (?? nie wiem czy dobrze rozumiem...)

33:32O żony Proroka! Wy nie jesteście takie jak inne kobiety. Jeśli jesteście bogobojne, nie bądźcie pokorne w słowach, aby nie pożądał was ten, w którego sercu mieszka choroba; mówcie słowa odpowiednie!
53:27Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, nazywają aniołów imionami żeńskimi;

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

A powiedz mi jak ma kobieta w fanatyckiej rodzinie muzulmanskiej? Znasz takie?
Kobieta NIGDY nie miala jak kobieta w fanatycznej rodzinie muzulmanskiej? Z tego co mi wiadomo kobiety rowniez zabijano, palono a i do dzis niektorzy twierdza, ze kobieta ma tylko w garach stac.
Amhna, powiem Ci , tak...możesz sobie cytowac do woli, ale lepiej jakbyś cytowała( jak już się tak lubujesz w cytowaniu) i wyjaśniała CO TY ROZUMIESZ POPRZEZ TEN CYTAT.
Bo to co ja zacytowałam, w sensie Twoją wypowiedź, to jedyne co przeczytałam to wybacz, ale jakieś zdania i zero wytłumaczenia, co TY NA TEN TEMAT SĄDZIĆ I JAK TY TO WIDZISZ.
Co zresztą zauważyła, bardzo słusznie, Zakonna.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:00   #833
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna mnie ciekawi - bo pisałaś wcześniej,że nim poznałaś męża interesowała cię ta religia. Myślę, że czytałaś też sporo książek na ten temat jakie są u nas dostępne. Wiadomo, mało jest tych które opisują jak to jest obecnie- większość opisuję sytuację poprzedniego pokolenia. Zauważasz zmiany? jeśli tak to w którą stronę?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:04   #834
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czy możemy już zakończyć temat katolicyzmu?? Ja bym się chciała w końcu dowiedzieć, czy Ahmna uznałaby sprawiedliwe, gdyby została ukarana za wymuszone na niej seks.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:10   #835
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam,że to co oni robią teraz to jest dokładnie to co robiliśmy my? Wiem sporo o historii chrześcijaństwa, Europy i o islamie itd. Swego czasu szukałam swojej ścieżki duchowej/religijnej, a że jestem osobą która lubi wiedzieć w co wierzy to wiele spraw drążyłam aż do bólu.

Może nie wyraziłam się zbyt precyzyjnie chodzi mi o sam mechanizm - dla mnie religia ( i to już bez względu czy ktoś modli się do Zeusa czy innego bóstwa) sprzyja zacofaniu czy też widzeniu świata przez jej dogmaty/zasady/nakazy i zakazy Nigdy nie pisałam, że oni robią to samo co my kilka stuleci temu, tylko, że mentalnie ( w moim odczuciu w głównej mierze przez zasady religijne) są te kilka stuleci za nami - dlatego dla nas pewne rzeczy są totalnie niezrozumiałe. Po prostu mijamy się o kilka epok. Natomiast nie zgadzam się, że są zupełnie gdzie indziej -jak na razie nie robią z ludzi mydła itd. tu mogłabym mnożyć- chodzi o to że dla mnie Europa nie jest AŻ takim wzorem do naśladowania. I nie lubię kiedy pokazuje się wyższość nas teraz bo "to czy tamto", bo nim doszliśmy do tego stanu jaki jest obecnie to sporo krwi upłynęło. A czasami słuchając dyskusji o kościele katolickim można odnieść wrażenie, że u nas od zawsze kobieta i mężczyzna mieli równe prawa - a to sporo mija się z prawdą. Tu i teraz - tak (choć i tak pewnie sporo osób dyskutowały czy na pewno tak), kiedyś - nie. I dla mnie mentalnie osoby wyznające islam- to jest to kiedyś.

Co nie znaczy, że zgadzam się ze światopoglądem wyznawanym przez spora część arabów. Jednak w jednym przyznaje im racje -wiedzą w co wierzą i się tego trzymają (dla mnie aż za bardzo), ale jak spotkam kogoś kto mi mówi ,że jest tego wyznania to mogę założyć od razu kilka rzeczy (i one z reguły się sprawdzają, nie powiem,że w 100%, ale w stopniu znacznym) np. że jeśli to kobieta w moim wieku to pewnie już mężatka, że nie pije alkoholu, nie je wieprzowiny itd. czego o katolikach powiedzieć się nie da. Czy to dobrze czy źle - zależy od której strony na to patrzeć.
Fajnie napisane no i wlasnie jednym z tych dobrych aspektów jeśli chodzi o chrześcijan (ale to tylko moja opinia, i nie uważam ze nie ma złych aspektów, zeby nie było ze ewangelizuje), jest to ze patrząc na nich i ich różnorodność, niemożność przewidzenia jak taka przykładowa kobieta w Twoim wieku będzie wyglądać i jak mniej więcej będzie wyglądało jej zycie, dowodzi, ze religia nie ogranicza poglądów na świat i nie sprzyja zacofaniu. Bo jeśli by tak było to wszyscy chrześcijanie by wyglądali tak samo. A nawet w tych samych odłamach chrześcijaństwa ludzie są totalnie różni, choć chodzą do kościoła i identyfikują sie ze swoja wiarą. W islamie te różnice są mniejsze. Ale to tylko jeden aspekt. Negatywny jest taki, ze jednak duzo chrześcijan podchodzi zbyt lekko do zasad i sami tworzą sobie zasady. Jednak to dowodzi temu, ze nie maja wypranych mózgów, koło sie zamyka. System nieidealny :P chyba żaden nie jest. Eureka. Chyba w końcu sobie wyrobiłam pogląd.

Zakonna: przepraszam juz obiecuje sie nie odzywać ale chyba odpowiedzi sie nie doczekamy

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2014-11-23 o 14:13
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:13   #836
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ja też, bardzo chętnie bym sie dowiedziała, co Amhna na to.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:14   #837
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Kle_oo, juz tu kiedys pisalam, ze sa organizacje pomagajace kobietom, ktore sa wspierane przez slawne kobiety tj. ksiezniczka Ameerah Al Taweel (ktora byla 4 zona Waleeda Al Taweela i ktora z reszta sie z nim rozwiodla w tej zacofanej Arabii Saudyjskiej) badz Ranie Al Abdullah- krolowa Jordanii.
Pisalam rowniez, ze trafilam kiedys na kanale MBC (slawny arabski kanal) na program cos jak Uwaga i byla tam kobieta z Arabii Saudyjskiej, mowila jak traktowal ja maz, zgwalcil nawet ich 8 mies. coreczke, pan z programu zlapal sie za glowe, dzwonili po roznych organizacjach, zalatwili jej schronienie itp. bo jej rodzina nie chciala jej z powrotem.
Obserwujac to, co dzieje sie w Iraku, moge smialo powiedziec, ze wiele sie zmienia. Dzis dziewczyny ida do pracy, maja bardzo dobre wyksztalcenie (nie pojda sprzatac czy cos, bo dla nich to wstyd), niektore wychodza za maz jak maja 17-18 lat ale teraz coraz czesciej maja i po 28 lat a meza brak.
Co do poniewierania kobiet, spotkalam sie z tym kilka razy na ulicy ale faceci odciagali mezczyzne od kobiety i bronili jej. Ludzie pukali sie w glowe i mowili, ze facet jest nienormalny. Z zabojstwami honorowymi, kamienowaniem nigdy sie tutaj nie spotkalam. Byc moze na wsiach zabitych dechami, gdzie ludzie nie potrafia pisac, cos takiego ma miejsce ale w Bagdadzie badz innych miastach o tym nie slyszalam.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:15   #838
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna, ja zaczęłam czytać ten wątek przez ciebie, ale mam tylko jedno pytanie: jaka byłaś wcześniej? Zanim poznałaś swojego męża i przeszłaś na islam? Czysta, niewinna, pokorna, uległa? Byłaś katoliczką?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:18   #839
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna, a mogłabyś odpowiedzieć na pytania zadane przeze mnie i przez Zakonną?
Odniosłam się do Twojej wypowiedzi, odpowiedz mi na pytania tam przeze mnie zadane, bo NIE ODPOWIEDZIAŁAŚ NA NIE, a to wybacz, ale niegrzeczne.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:23   #840
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Chyba nie bede Ci mowila o swoim zyciu. :p

Zawsze lubilam sie doszukiwac roznych rzeczy, czytalam, przeszukiwalam ksiazki itp. Zaden czlowiek nie jest perfekcyjny wiec i ja nie bylam ale zawsze mialam inne zainteresowania. Czasami swoimi pytaniami wkurzalam zakonnice na lekcjach religii do tego stopnia, ze dostawalam uwagi, a wiele osob nie rozumialo mojego podejscia. Do tej pory nie wszyscy rozumieja (przeciez nie musza) ale tolerancja jakas powinna byc.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Barbella, wedlug islamu kobieta ma byc skromna. To nie jest tak, ze jesli kobieta pojdzie sie poskarzyc, ze ktos ja zgwalcil, wsadza ja do wiezienia. Jezeli kusila mezczyzne, zlamala regule islamu. W Koranie jest napisane, ze kobieta ma byc skromna i przykrywac swoje wdzieki. Jezeli tak zrobila, nie zostanie ukarana. Z tym sie zgadzam. I prosze, daruj sobie osobiste wycieczki. Po prostu to moje zdanie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.