Kobieta w islamie ... - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 14:23   #841
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna;49052566[B
]Chyba nie bede Ci mowila o swoim zyciu. :p[/B]

Ktoś zadał Ci pytanie ,to raczyłabyś na nie odpowiedzieć. A pomijając już to,że mówiąc jaka byłaś, to nie jest ingerencja w Twoje życie.

Zawsze lubilam sie doszukiwac roznych rzeczy, czytalam, przeszukiwalam ksiazki itp. Zaden czlowiek nie jest perfekcyjny wiec i ja nie bylam ale zawsze mialam inne zainteresowania. Czasami swoimi pytaniami wkurzalam zakonnice na lekcjach religii do tego stopnia, ze dostawalam uwagi, a wiele osob nie rozumialo mojego podejscia. Do tej pory nie wszyscy rozumieja (przeciez nie musza) ale tolerancja jakas powinna byc.
Nadal proszę, odpowiedz na pytania moje i Zakonnej.
Kurde, kobieto, nie odpowiadasz, wogóle, ignorujesz. wiesz co to o Tobie świadczy ?
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:24   #842
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Przeciez Ci odpowiedzialam, sprawdz poprzedni post bo dopisalam. W przeciwienstwie do niektorych tutaj ja pytan nie ignoruje.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:24   #843
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kobieta w islamie ...

Jesteś teraz szczęśliwa?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:26   #844
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Gdybym nie byla, nie siedzialabym z muzulmaninem w kraju, gdzie kroluje islam. moge Ci zareczyc, ze jestem osoba, ktora jesli czegos nie lubi, odcina sie od tego.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:30   #845
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Boże, ja się pytam czy TY CZUŁABYŚ SIĘ sprawiedliwie potraktowana gdyby ktoś cię zgwałcił a Ty byś była za to ukarana. Ponadto, gwałcone są nie tylko kobiety ubrane prowokująco. Zrób założenie, że Ty się zachowywałaś odpowiednio a ktoś cię gwałci. Kara dla ciebie jest słuszna wtedy?
Już pomijam fakt, że nawet ubranie nieskromnie/nieodpowiednio nie usprawiedliwia gwałtu. Czy mam rozumieć, że wg ciebie jak kobieta nie przestrzega Koranu to można ją zgwałcić??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:33   #846
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Napisalam, ze jak byla ubrana skromnie, nie przyczynila sie do gwaltu, NIE BEDZIE MIALA KARY..

Tamci mezczyzni nie widza nagich cial, seks to temat tabu dlatego jak widza kobiete to dostaja wariacji. NIE KAZDA kobieta idzie do wiezienia gdy zglosi sprawe na policje.

Nie myslalam o tym jakbym sie czula. Czy Ty myslisz o wszystkim? Watpie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:35   #847
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

To pomyśl teraz. Co byś czuła?
Czyli widok kobiety nie okutanej od stóp do głów usprawiedliwia gwałt?
A jeszcze jak się ma ten brak kary za gwałt jeśli kobieta była skromna, do potrzeby zeznań 4 świadków???
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 14:36   #848
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Sprawy sa rozne. Przede wszystkim kobiety nie powinny chodzic same w nocy i nie ze wzgledu na to, ze Koran tak mowi bo nic takiego nie ma ale ze wzgledu na bezpieczenstwo. Kobiety rowniez powinny sie okrywac, nie gapic sie na facetow (Arabowie czesto uwazaja to za sygnal- kiedys spojrzalam w sklepie na jednego a on za mna szedl i pytal sie czy chce za niego wyjsc) itp. Nie oceniaj wszystkich swoja miara bo europejskie myslenie nie zdaje egzaminu tutaj.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:36   #849
Zilka
Rozeznanie
 
Avatar Zilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 565
Dot.: Kobieta w islamie ...

Mnie to sam Allah by nie przekonał do Islamu
Zilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:37   #850
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Znowu omijasz pytania i kwestie zasadnicze.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:38   #851
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Zakonna, nie jestem sedzia ale pewnie taka sprawe probuja rozwiazac, szukaja swiadkow, przesluchuja.. Nie wiem nie jestem sedzia, nie slyszalam o takich sprawach.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 14:40   #852
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Skoro ja omijam (co jest smieszne), zaraz zaczne odnawiac moje pytania dotyczace chrzescijanstwa, ktore sa omijane. Przypadek? Watpie.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:40   #853
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Pannaatopowa, to jest wlasnie ta roznica bo muzulmanie sa w pelni oddani, wiedza w co wierza i nie biora religii na pol gwizdka. Jezeli nie podoba Ci sie moje zdanie to ok. Przeciez Ci go nie bede narzucala i nie bede mowila, ze masz byc muzulmanka. Zdziwilo mnie tylko, ze osoby co niektore, wypowiadajace sie tutaj, nie maja pojecia o pozycji kobiety w chrzescijanstwie a wypowiadaja sie o islamie. Gdy temat schodzi na chrzescijanstwo, wszystko ucicha. Ok, moze to nie temat o chrzescijanstwie ale zawsze mozna konkretnie odpowiedziec. Na temat Trojcy uslyszalam odp, ze tak jest, w to trzeba wierzyc i tez moge tego nie rozumiec, nie rozumiec jak mozna uwazac Jezusa za Boga ale nie neguje tego ani nikomu nie ublizam. Jesli ktos czuje sie szczesliwy bedac chrzescijaninem, hindusem, buddysta czy nie wiem kim tam jeszcze, nie mnie to oceniac. Niestety niektorym osobom brak obiektywizmu co widac na km, ja przynajmniej opieram sie na czyms, o czym mam pojecie i jestem swiadoma swojej religii. Jak mowilam- nikomu nie narzucam i jezeli ktos nie rozumie mojego punktu widzenia, ok.
Nie rozumiem i nie chce zrozumieć. Kobiety w chrześcijaństwie wypowiadają się na temat traktowania kobiet w Polsce, bo doświadczają tego na co dzień. Nawet jeśli w piśmie pisze inaczej to ludzie rozumieją, że człowiek który to pisał pomylił się. Każdy człowiek ma rozum i musi myśleć.

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Kle_oo, juz tu kiedys pisalam, ze sa organizacje pomagajace kobietom, ktore sa wspierane przez slawne kobiety tj. ksiezniczka Ameerah Al Taweel (ktora byla 4 zona Waleeda Al Taweela i ktora z reszta sie z nim rozwiodla w tej zacofanej Arabii Saudyjskiej) badz Ranie Al Abdullah- krolowa Jordanii.
Pisalam rowniez, ze trafilam kiedys na kanale MBC (slawny arabski kanal) na program cos jak Uwaga i byla tam kobieta z Arabii Saudyjskiej, mowila jak traktowal ja maz, zgwalcil nawet ich 8 mies. coreczke, pan z programu zlapal sie za glowe, dzwonili po roznych organizacjach, zalatwili jej schronienie itp. bo jej rodzina nie chciala jej z powrotem.
Obserwujac to, co dzieje sie w Iraku, moge smialo powiedziec, ze wiele sie zmienia. Dzis dziewczyny ida do pracy, maja bardzo dobre wyksztalcenie (nie pojda sprzatac czy cos, bo dla nich to wstyd), niektore wychodza za maz jak maja 17-18 lat ale teraz coraz czesciej maja i po 28 lat a meza brak.
Co do poniewierania kobiet, spotkalam sie z tym kilka razy na ulicy ale faceci odciagali mezczyzne od kobiety i bronili jej. Ludzie pukali sie w glowe i mowili, ze facet jest nienormalny. Z zabojstwami honorowymi, kamienowaniem nigdy sie tutaj nie spotkalam. Byc moze na wsiach zabitych dechami, gdzie ludzie nie potrafia pisac, cos takiego ma miejsce ale w Bagdadzie badz innych miastach o tym nie slyszalam.
Ale to wbrew koranowi. Czy to nie wiara na "pół gwizdka"?

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Chyba nie bede Ci mowila o swoim zyciu. :p

Zawsze lubilam sie doszukiwac roznych rzeczy, czytalam, przeszukiwalam ksiazki itp. Zaden czlowiek nie jest perfekcyjny wiec i ja nie bylam ale zawsze mialam inne zainteresowania. Czasami swoimi pytaniami wkurzalam zakonnice na lekcjach religii do tego stopnia, ze dostawalam uwagi, a wiele osob nie rozumialo mojego podejscia. Do tej pory nie wszyscy rozumieja (przeciez nie musza) ale tolerancja jakas powinna byc.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Barbella, wedlug islamu kobieta ma byc skromna. To nie jest tak, ze jesli kobieta pojdzie sie poskarzyc, ze ktos ja zgwalcil, wsadza ja do wiezienia. Jezeli kusila mezczyzne, zlamala regule islamu. W Koranie jest napisane, ze kobieta ma byc skromna i przykrywac swoje wdzieki. Jezeli tak zrobila, nie zostanie ukarana. Z tym sie zgadzam. I prosze, daruj sobie osobiste wycieczki. Po prostu to moje zdanie.
Co oznacza "kuszenie mężczyzny" wobec Ciebie? Jakie zachowanie kobiety daje przyzwolenie na gwałt? Twoim zdaniem
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:41   #854
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Bicie kobiety to ostatecznosc, nie przymus. sa faceci, ktorzy bija "bo zupa byla za slona" i to juz jest grzech.

Kuszenie ubiorem, makijazem, spojrzeniem, minami. Chyba nigdy Arabek nie spotkalas..
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:41   #855
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

do mnie pytania o chrześcijaństwo? czy my jesteśmy w piaskownicy?? Bo już zaczyna mnie drażnić to bezsensowne odbijanie piłeczki.

Bicie to ostateczność?? WTF?? I tobie to nie przeszkadza, że możesz "ostatecznie" dostać lanie od chłopa??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:43   #856
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Nie nie do Ciebie ale moje pyt sa omijane co widac. Mi zarzuca sie omijanie ale komus juz nie. To nie zadna piaskownica tylko realizm. Skoro moje pytania sa omijane, dlaczego ja mam odpowiadac?

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Zakonno, ja juz mowilam, ze ja czuje sie szczesliwa, Ty nie musisz. W Polsce nie ma przymusu wiary wiec nikt Ci nic nie bedzie narzucal.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:45   #857
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

Dobra, czujesz się szczęśliwa ze świadomością, że za gwałt możesz ty zostać ukarana, a mąż może ci wlać. Spoko.
Jeśli to nie jest definicja fanatyzmu i wyprania mózgu to ja nie wiem co nią jest.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:46   #858
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kobieta w islamie ...

aaa to prawie jak w Polsce, gdy ktoś zgwałci kobietę. "A może miała mini, a może prowokująco tańczyła". Jednym słowem horror, zaścian i zabobon.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:47   #859
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Czuje sie szczesliwa gdyz wiem, ze mnie nikt nie zgwalci bo nikogo nie kusze.
Kobieta muzulmanka to kobieta skromna (nie musi byc skromna przy mezu).
A jakby nawet ktos probowal mnie zgwalcic, probowalabym sie bronic. Nie raz sie darlam na kogos na ulicy i nikt mi nic nie powiedzial. Jedynie, bili mi brawo gdyz facet nie powinien zaczepiac kobiety na ulicy i to dla niego hanba. Tak tu jest.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 14:47   #860
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Bicie kobiety to ostatecznosc, nie przymus. sa faceci, ktorzy bija "bo zupa byla za slona" i to juz jest grzech.

Kuszenie ubiorem, makijazem, spojrzeniem, minami. Chyba nigdy Arabek nie spotkalas..
a jakby kobieta tak uderzyła męża? W ostateczności oczywiście.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:49   #861
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

To juz musisz zapytac tej, co by meza uderzyla. a tak serio to nie wiem, moze by jej oddal, moze nie. Na pewno by jej za to lba nie obcieli.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:50   #862
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
a jakby kobieta tak uderzyła męża? W ostateczności oczywiście.
Pewnie mąż by uznał to za ostateczność i jej oddał

Amhna a czy Koran precyzuje co znaczy ostateczność czy to jest do własnej interpretacji?

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2014-11-23 o 14:51
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:51   #863
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Czuje sie szczesliwa gdyz wiem, ze mnie nikt nie zgwalci bo nikogo nie kusze.
bo gwałcone nigdy nie są te skromne. Skąd. Ani razu nie było przypadku, że zgwałcona została laska w burym worze i patrząca pokornie w ziemię.

Powiem Ci coś z niepopularnego zachodniego myślenia. Gdy dzieje się zło, winny jest ten, kto czyni zło. Jeżeli masz piękny dom i ktoś go okradnie, to nie Ty jesteś winna, a winny jest ten, kto nie jest uczciwy i nie potrafił pohamować żądzy bogactwa, która go opanowała na widok domu.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:51   #864
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
kiedys spojrzalam w sklepie na jednego a on za mna szedl i pytal sie czy chce za niego wyjsc) itp. Nie oceniaj wszystkich swoja miara bo europejskie myslenie nie zdaje egzaminu tutaj.
OMG...chore...Tutaj by gościa za stalking wsadzili albo do psychiatryka wysłali...
Pisząc, że jak faceci widzą odsłoniętą kobietę wariują sprowadzasz ich mentalnie do zwierząt...
Jakby Twój mąż zobaczył odsłoniętą kobietę i ją zgwałcił to też byś go usprawiedliwiła, odpowiedz proszę
I mam rozumieć, że odsłonięty mężczyzna nie może prowokować kobiet?
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:52   #865
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2 713
Dot.: Kobieta w islamie ...

O kobieto ... Dla Ciebie to ostateczność jak facet ci wleje?
Ubierzesz czerwona chuste, facet ci wkleje bo kolor czerwony przykuwa uwagę , a kobiety według Ciebie , maja byc skromne i pokorne , generalnie zniknąć w tłumie ?

Powiem Ci , ze zadna religia nie jest idealna i każda w swojej historii ma krew , łzy i pot . I w każdej kobieta kiedys była be . Ale BYŁA a nie jest .
W krajach Arabskich , i według tego co mówisz , kobieta nadal jest be .
Mamy 21 wiek , a praktykuje sie takie chore - moim osobistym zdaniem - poglądy .
Aha i jestem Barbarella a nie Barbella- nie mowie złośliwie , tylko tak na przyszłość .


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Barbarella05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:55   #866
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
OMG...chore...Tutaj by gościa za stalking wsadzili albo do psychiatryka wysłali...
Pisząc, że jak faceci widzą odsłoniętą kobietę wariują sprowadzasz ich mentalnie do zwierząt...
Jakby Twój mąż zobaczył odsłoniętą kobietę i ją zgwałcił to też byś go usprawiedliwiła, odpowiedz proszę
I mam rozumieć, że odsłonięty mężczyzna nie może prowokować kobiet?
nie, bo zapisane jest w księdze, że taki mężczyzna nie prowokuje, albowiem niewiasta niższe ma potrzeby seksualne, nie jest wzrokowcem, a nagi dekolt usprawiedliwia przemoc seksualną, bo Bóg jest dobry, miłosierny, sprawiedliwy (wstaw sobie jaki chcesz przymiotnik).

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Czytałam książki Ayaan Hirsi Ali i polecam każdemu, kto chce zrozumieć, dlaczego muzułmanie mają tylko czytać, cytować i przyjmować wszystko bez zbędnego zagłębiania się.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 14:57   #867
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kobieta w islamie ...

wiecie, ja tego naprawdę nie rozumiem. Religia religią, ale to okropne, że odpowiedzialność za gwałt zwala się na kobietę, "bo była nieskromna", i to się dziele legalnie, na podstawie zasad wiary. W Polsce owszem, są buraki, które tak myślą, ale to nie jest sankcjonowane prawnie myślenie i zasady.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 15:05   #868
Amhna
Raczkowanie
 
Avatar Amhna
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kobieta w islamie ...

Ponawiam moje pytanie: jak mam rozumiec to, ze Bog jest jeden (nie bedziesz mial Bogow cudzych przede mna) podczas gdy Bogiem jest rowniez czlowiek (Jezus). Jak mam rozumiec, ze Bog jest najwyzszy, nikomu nie rowny, perfekcyjny itp. podczas gdy Jezus jest Bogiem a Jezus jest czlowiekiem. Czlowiek=istota grzeszaca, rowna Bogu?
Nie mowie zlosliwie ale niech mi ktos to wytlumaczy bo naprawde jestem ciekawa opinii.

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Shini, nikt nie powiedzial, ze kazda odslonieta kobiete sie gwalci.

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Kto nie jest muzulmaninem, nie zrozumie tego. Kobieta ma byc skromna, makijaz powinien byc tylko dla meza, stroje odkrywajace cialo rowniez.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Barabello, kobieta nie powinna sie wyrozniac a jej piekno moze zoabczyc tylko jej maz. Oczywiscie wedlug islamu dlatego mowie, nie musicie sie zgadzac.
Amhna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 15:08   #869
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Kobieta w islamie ...

Amhna:

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_09.htm

http://www.mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_44.htm
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 15:15   #870
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kobieta w islamie ...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
wiecie, ja tego naprawdę nie rozumiem. Religia religią, ale to okropne, że odpowiedzialność za gwałt zwala się na kobietę, "bo była nieskromna", i to się dziele legalnie, na podstawie zasad wiary. W Polsce owszem, są buraki, które tak myślą, ale to nie jest sankcjonowane prawnie myślenie i zasady.
Było tu o traktowaniu kobiety w islamie i chrześcijaństwie. Jak katolik bije żonę, to nie dlatego, że religia mu pozwala. A tutaj na wątku wszystko sprowadza się do tego, że islam pozwala na bicie żony. Widzicie różnicę?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 18:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.