Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-28, 11:11   #1501
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
A ja cały czas nie wiem czy moje objawy to tarczyca czy wymysł
W tym roku już do żadnego endo nie pójdę, ale ten brak 'fachowej' diagnozy mnie dobija

Robiłyście może ten internetowy test na niedoczynność?

Ja zrobiłam ten test i to był pierwszy krok by sobie pomoc, potem poleciałam zrobic cały polecany pakiet badań i zapisalamsie do endo, niestety na wizytę musiałam poczekać prawie dwa miesiące ale to tej pory, od tej wizyty jestem innym, normalnym człowiekiem.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:19   #1502
lwuska55592
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 52
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Upewniłam się w przekonaniu że nie powinnam zaprzestać brania tabletek
lwuska55592 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:19   #1503
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
A ja cały czas nie wiem czy moje objawy to tarczyca czy wymysł
W tym roku już do żadnego endo nie pójdę, ale ten brak 'fachowej' diagnozy mnie dobija

Robiłyście może ten internetowy test na niedoczynność?
Nie wiem ile on warty, zrobiłam z ciekawości, wyszła niedoczynność.

Shanta, a konsultowałaś z jakimś lekarzem USG tarczycy o którym tu pisałaś?
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:22   #1504
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam ten test i to był pierwszy krok by sobie pomoc, potem poleciałam zrobic cały polecany pakiet badań i zapisalamsie do endo, niestety na wizytę musiałam poczekać prawie dwa miesiące ale to tej pory, od tej wizyty jestem innym, normalnym człowiekiem.
Mi wyszło 36 pkt, więc niedoczynność sobie hula. Dwie rzeczy wyjątkowo u mnie nie pasują do objawów - niska waga i regularny okres, ale czy to mnie od razu dyskwalifikuje

Myślicie, że do rodzinnego opłaca się iść z wynikami USG - że ta objętość jest o dobrą połowę za mała? Nie sądzę, żeby rodzinny był oblatany w normach, skoro reszta u mnie ok... Z drugiej strony ja nawet nie dostałam skierowania do endo

Jeszcze teraz nadchodzą mrozy, a ja mam wrażenie jakbym cały czas w lodówce siedziała, kończyny mam lodowate wczoraj wieczorem siedziałam w 3 swetrach i jeszcze pod kocem!

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość

Shanta, a konsultowałaś z jakimś lekarzem USG tarczycy o którym tu pisałaś?
Właśnie nie... Planuję zrobić jeszcze jedno u znajomego radiologa, ale on mi za dużo też nie doradzi.
shanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:28   #1505
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Mi wyszło 36 pkt, więc niedoczynność sobie hula. Dwie rzeczy wyjątkowo u mnie nie pasują do objawów - niska waga i regularny okres, ale czy to mnie od razu dyskwalifikuje

Myślicie, że do rodzinnego opłaca się iść z wynikami USG - że ta objętość jest o dobrą połowę za mała? Nie sądzę, żeby rodzinny był oblatany w normach, skoro reszta u mnie ok... Z drugiej strony ja nawet nie dostałam skierowania do endo

Jeszcze teraz nadchodzą mrozy, a ja mam wrażenie jakbym cały czas w lodówce siedziała, kończyny mam lodowate wczoraj wieczorem siedziałam w 3 swetrach i jeszcze pod kocem!

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------



Właśnie nie... Planuję zrobić jeszcze jedno u znajomego radiologa, ale on mi za dużo też nie doradzi.
Shanta, ja ważę 51 kg przy 165 cm, okres przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej (stosuję 5 lat z półroczną przerwą, z dolegliwościami bujam się od 7) miałam jak w zegarku, więc chyba różnie może być.

A może spróbuj pójść do internisty z tym wynikiem? Żeby jednak ktoś zerknął? Warto sprawdzić, a może trafisz akurat na kogoś ogarniętego.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.

Edytowane przez kleo14
Czas edycji: 2014-11-28 o 11:30
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:33   #1506
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Mi wyszło 36 pkt, więc niedoczynność sobie hula. Dwie rzeczy wyjątkowo u mnie nie pasują do objawów - niska waga i regularny okres, ale czy to mnie od razu dyskwalifikuje

Myślicie, że do rodzinnego opłaca się iść z wynikami USG - że ta objętość jest o dobrą połowę za mała? Nie sądzę, żeby rodzinny był oblatany w normach, skoro reszta u mnie ok... Z drugiej strony ja nawet nie dostałam skierowania do endo

Jeszcze teraz nadchodzą mrozy, a ja mam wrażenie jakbym cały czas w lodówce siedziała, kończyny mam lodowate wczoraj wieczorem siedziałam w 3 swetrach i jeszcze pod kocem!

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------



Właśnie nie... Planuję zrobić jeszcze jedno u znajomego radiologa, ale on mi za dużo też nie doradzi.
A ja mam i nadwagę i rozchwiany cykl:-/ Dziwi mnie tylko czemu endo pytał czy mam rozstępy, gdzie i jak wyglądają
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:37   #1507
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Shanta, ja ważę 51 kg przy 165 cm, okres przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej (5 lat z półroczną przerwą, z dolegliwościami bujam się od 7) miałam jak w zegarku, więc chyba różnie może być.

A może spróbuj pójść do internisty z tym wynikiem? Żeby jednak ktoś zerknął? Może trafisz akurat na kogoś ogarniętego.
Ja 53 przy 170. I to zdecydowanie mi nie pomaga

Nie wiem już sama co z tym USG zrobić, bo dla internisty objętość tarczycy może się okazać za dużym wyzwaniem
shanta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 11:39   #1508
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Ja 53 przy 170. I to zdecydowanie mi nie pomaga

Nie wiem już sama co z tym USG zrobić, bo dla internisty objętość tarczycy może się okazać za dużym wyzwaniem
Jesli masz możliwość pójścia na NFZ, żeby nie płacić w ciemno to warto sprawdzić

Mam pytanie. Z wynikiem pójdę najpierw do internisty (wizytę mam 4.12), endokrynologa mam 19.12. Czy internista może zlecić mi USG tarczycy? Czy o takiem postępowaniu będzie decydował dopiero endo?
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.

Edytowane przez kleo14
Czas edycji: 2014-11-28 o 11:40
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:47   #1509
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Z wynikiem pójdę najpierw do internisty (wizytę mam 4.12), endokrynologa mam 19.12. Czy internista może zlecić mi USG tarczycy? Czy o takiem postępowaniu będzie decydował dopiero endo?
Mi rodzinny powiedział, że oni nie mogą wystawiać skierowania na USG tarczycy. A ten endo, do którego się wybierasz robi USG u siebie?
shanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 11:53   #1510
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Z tego co czytam internecie o lekarzu to w swoim zakresie () ma wykonywanie USG tarczycy. Tylko nie widzę informacji, czy robi je na wizycie.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 17:10   #1511
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cześć dziewczyny Może zacznę od początku. W czerwcu byłam u lekarza medycyny pracy, zrobili mi tam EKG. Lekarka powiedziała, że jej się coś tam nie podoba. Zmierzyła mi ciśnienie, zbadała szyję i stwierdziła, że da mi zdolność do pracy pod warunkiem, że pójdę do lekarza pierwszego kontaktu, przebadam tarczycę i podejmę się ewentualnego leczenia. Ale jakoś brakło mi na to czasu Od jakiś dwóch tygodni mam problemy z oddychaniem, bardzo mi duszno, ciężko oddycham, trzęsą mi się dłonie. Poszłam w końcu do tego lekarza, zleciła mi TSH i ponowne zrobienie EKG. Ogólnie wydaje mi się, że zlała to wszystko, co powiedziałam o tej tarczycy i zajęła się bardziej sercem ...
[Rok temu miałam robione badania (TSH wyszło w górnej normie, nie pamiętam już ile dokładnie) i lekarka stwierdziła, że wszystko jest okej i mam łykać coś na wypadanie włosów. ] Diagnozy nie mam, ale podczytuję sobie Was

Z ciekawości zrobiłam ten test w internecie jest duża szansa, że masz niedoczynność tarczycy
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 20:25   #1512
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Mi wyszło 36 pkt, więc niedoczynność sobie hula. Dwie rzeczy wyjątkowo u mnie nie pasują do objawów - niska waga i regularny okres, ale czy to mnie od razu dyskwalifikuje

Myślicie, że do rodzinnego opłaca się iść z wynikami USG - że ta objętość jest o dobrą połowę za mała? Nie sądzę, żeby rodzinny był oblatany w normach, skoro reszta u mnie ok... Z drugiej strony ja nawet nie dostałam skierowania do endo

Jeszcze teraz nadchodzą mrozy, a ja mam wrażenie jakbym cały czas w lodówce siedziała, kończyny mam lodowate wczoraj wieczorem siedziałam w 3 swetrach i jeszcze pod kocem!

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------



Właśnie nie... Planuję zrobić jeszcze jedno u znajomego radiologa, ale on mi za dużo też nie doradzi.

Shanta idź do internisty - niektórzy są kumaci. Ja ostatnio trafiłam na kobietę, która mi powiedzila, że a TSH nie ma co patrzeć przy Hashi, a moje wyniki ft3/4 mówią że coś jest nok, Miałam wizytę u endo za kilka dni więc odpuściła dalej. ale znała się na rzeczy, Tak wiec zdarzają się internisci ok.
Szczerze mówiac to póki co tafiam na lepszych internistów i pediatrów niż endokrynoogów Choć niedouczeni też się zdarzają.
Mi edno dala leki na podstawie TSH w górnej normie + objawy, Po 2 tygodniach przestałam marznąć w biurze - ja w bluzie + polar inni okna otwierali

Internistka która szukala przyczyny moich dolegliwości, napokneła o tarczycy i dała skieroanie tylko dlatego że powiedziałam że mama choruje. Wszystkie wyniki poza tarczyca wyszły mi tak idealnie jak nigdy wcześniej - mina internistki była nie do opisania,. Siedziała, patrzyła na mnie, na wyniki i mówi "a pani tak szczupła, no nie możliwe" Obecnie waże 52kg /164cm, wtedy chyba mniej niż 48kg miesiączki od kilkunastu lat jak w zegarku

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Może zacznę od początku. W czerwcu byłam u lekarza medycyny pracy, zrobili mi tam EKG. Lekarka powiedziała, że jej się coś tam nie podoba. Zmierzyła mi ciśnienie, zbadała szyję i stwierdziła, że da mi zdolność do pracy pod warunkiem, że pójdę do lekarza pierwszego kontaktu, przebadam tarczycę i podejmę się ewentualnego leczenia. Ale jakoś brakło mi na to czasu Od jakiś dwóch tygodni mam problemy z oddychaniem, bardzo mi duszno, ciężko oddycham, trzęsą mi się dłonie. Poszłam w końcu do tego lekarza, zleciła mi TSH i ponowne zrobienie EKG. Ogólnie wydaje mi się, że zlała to wszystko, co powiedziałam o tej tarczycy i zajęła się bardziej sercem ...
[Rok temu miałam robione badania (TSH wyszło w górnej normie, nie pamiętam już ile dokładnie) i lekarka stwierdziła, że wszystko jest okej i mam łykać coś na wypadanie włosów. ] Diagnozy nie mam, ale podczytuję sobie Was

Z ciekawości zrobiłam ten test w internecie jest duża szansa, że masz niedoczynność tarczycy
TSH w górnej normie jest dla Ciebie ok, ale jak jesteś po okresie rozrodczym i w wieku już mocno podeszłym. Co prawda moi dziadkowie po 80 obsługują internet, ale stawiam że masz jednak mniej i powinnaś mieć niższą wartość

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

edit masz mniej bo w wieku 80+ nie czekałabyś na ślub 3 lata
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 20:38   #1513
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

raczej +20
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 20:48   #1514
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
raczej +20
po całym tygodniu robi swoje
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 10:29   #1515
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Na forum tutaj dawniej udzielała się kobieta, która miała TSH bodajże ponad 100 i ciężkie tego skutki
Jak to wyglądało pod kątek skutków? Brzmi przerażająco...

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Robiłyście może ten internetowy test na niedoczynność?
Tak, dopiero teraz się o nim dowiedziałam. 44 pkt

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Jeszcze teraz nadchodzą mrozy, a ja mam wrażenie jakbym cały czas w lodówce siedziała, kończyny mam lodowate wczoraj wieczorem siedziałam w 3 swetrach i jeszcze pod kocem!
Tylko tarczycowiec to zrozumie - ja bym najchętniej nie wychodziła z łóżka

Cytat:
Napisane przez kleo14 Pokaż wiadomość
Z tego co czytam internecie o lekarzu to w swoim zakresie () ma wykonywanie USG tarczycy. Tylko nie widzę informacji, czy robi je na wizycie.
Najlepiej zapytaj - moja lekarka w przychodni nie robi USG, trzeba mieć skierowanie. Ale w innych miejscach, gdzie przyjmuje, ponoć robi. Niestety polityka przychodni.

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
[Rok temu miałam robione badania (TSH wyszło w górnej normie, nie pamiętam już ile dokładnie) i lekarka stwierdziła, że wszystko jest okej i mam łykać coś na wypadanie włosów. ] Diagnozy nie mam, ale podczytuję sobie Was

Z ciekawości zrobiłam ten test w internecie jest duża szansa, że masz niedoczynność tarczycy
Niestety nawet górna norma może świadczyć o niedoczynności, tym bardziej, że jesteś młoda.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 10:53   #1516
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Jak to wyglądało pod kątek skutków? Brzmi przerażająco...
Dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że spore problemy z sercem, przez które (i przez TSH głównie) dostała skierowanie do szpitala i bodajże najpierw dostawała tyroksynę w kroplówkach, pamiętam, że groźnie było. Poza tym przytycie... Więcej nie kojarzę już, dość dawno to było, chyba ostatni raz ta osoba się odezwała jak TSH spadło trochę i miała na poziomie już/ dopiero ponad 70 (dla mnie to kosmiczne poziomy...).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 11:01   #1517
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Jak to wyglądało pod kątek skutków? Brzmi przerażająco...


Tak, dopiero teraz się o nim dowiedziałam. 44 pkt


Tylko tarczycowiec to zrozumie - ja bym najchętniej nie wychodziła z łóżka


Najlepiej zapytaj - moja lekarka w przychodni nie robi USG, trzeba mieć skierowanie. Ale w innych miejscach, gdzie przyjmuje, ponoć robi. Niestety polityka przychodni.


Niestety nawet górna norma może świadczyć o niedoczynności, tym bardziej, że jesteś młoda.
Albo spod koca (pozdrawiam z mojego kokona )

Do tej pory zawsze jak robiłam USG dostawałam skierowanie i się zapisywałam. I podejrzewam, że teraz też tak będzie. Ale może zadzwonie i zapytam Ewentualnie dowiem się, czy internista może wystawic takie skierowanie.. bo chyba najlepiej by było gdybym stawiła się z kompletem badań.
__________________
Jeden dzień - a na tęsknotę - wiek.
jeden gest - a już orkanów pochód,
jeden krok - a otoś tylko jest
w każdy czas - duch czekający w prochu.
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 15:04   #1518
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że spore problemy z sercem, przez które (i przez TSH głównie) dostała skierowanie do szpitala i bodajże najpierw dostawała tyroksynę w kroplówkach, pamiętam, że groźnie było. Poza tym przytycie... Więcej nie kojarzę już, dość dawno to było, chyba ostatni raz ta osoba się odezwała jak TSH spadło trochę i miała na poziomie już/ dopiero ponad 70 (dla mnie to kosmiczne poziomy...).

Nieleczona duża niedoczynnosc to choroby serca i takie zwolnienie metabolizmu, ze może skończyć sie śpiączką.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 15:06   #1519
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

A nawet smiercia gdy wstrzas tarczycowy jest zle rozpoznany...
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 15:08   #1520
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
A nawet smiercia gdy wstrzas tarczycowy jest zle rozpoznany...

To przy nadczynności
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 22:06   #1521
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Czesc mam takie pytanie ostatnio lekarka mnie skierowala na badania okresowe czas najwyzszy po kilku latach nie badania sie eh i dala mi skierowanie takze na samo TSH wynik to 2.6 czy to juz jest cos zlego? Buziaki
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 22:22   #1522
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Czesc mam takie pytanie ostatnio lekarka mnie skierowala na badania okresowe czas najwyzszy po kilku latach nie badania sie eh i dala mi skierowanie takze na samo TSH wynik to 2.6 czy to juz jest cos zlego? Buziaki
TSH na tym poziomie samo w sobie problemem nie jest, ale może sugerować niedoczynność tarczycy. Jak masz możliwość, to zrób badania TSH, FT3, FT4 i aTPO.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 22:47   #1523
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

A TSH samo w sobie problemem jest od jakiego wyniku np ?
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 08:51   #1524
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
A TSH samo w sobie problemem jest od jakiego wyniku np ?

Samo TSH w momencie diagnozy niewiele mówi.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 10:50   #1525
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Niby nic nie mowi, ale to bardzo indywidualna sprawa, ktos bedzie sie zle czul przy "tsh w normie" a ktos bedzie mial "tsh ponad norme lab" i bedzie funkcjonowal swietnie.
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 11:57   #1526
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dla lekarzy jednak normy ponad wszystko
shanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:27   #1527
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dlaczego niedoczynnosc tarczycy nie moze byc taka oczywista dolegliwoscia Albo masz, albo nie masz, a nie pierdyliard wynikow i rozne interpretacje
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 14:45   #1528
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

i to wysyłanie do różnych specjalistów zamiast problem złożyć w całość

zaczynając od psychiatry - stany depresyjne, załamanie, brak chęci
ginekologa - nieregularne miesiączki
dietetyka - jak ktoś ma nadwagę to na pewno za dużo je, więc proszę dobrą dietę ułożyć
gastrologa - problemy trawienne
dermatologa - wypadanie włosów, słabe paznokcie, sucha skóra
kardiologa - problemy z ciśnieniem
neurologa - osłabiona koncentracja

shanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 15:01   #1529
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
i to wysyłanie do różnych specjalistów zamiast problem złożyć w całość

zaczynając od psychiatry - stany depresyjne, załamanie, brak chęci
ginekologa - nieregularne miesiączki
dietetyka - jak ktoś ma nadwagę to na pewno za dużo je, więc proszę dobrą dietę ułożyć
gastrologa - problemy trawienne
dermatologa - wypadanie włosów, słabe paznokcie, sucha skóra
kardiologa - problemy z ciśnieniem
neurologa - osłabiona koncentracja

Psychiatra rządzi U mnie w mieście przyjmuje endokrynolog, która zamiast Euthyroxu każe brać witaminy wg niej idealne na wszystko
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 17:23   #1530
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej, pisałam tu jakieś dwa - dwa i pół tyg temu i wtedy też zaczęłam brać Letrox. Przypomnę tylko, że miałam TSH 4.5, hormony tarczycy w normie (fT3 w górnej, fT4 w dolnej) przeciwciała ujemne, hipoplazja tarczycy w USG.

Czuję się fantastycznie ! Zaczynałam od dawki 12.5 i co tydzień zwiększałam i dalej jeszcze zwiększam o kolejne 12.5, w tym momencie jestem na 37.5
Bardzo szybko poczułam różnicę, dziś jestem już w pełni zadowolona z mojego samopoczucia, nawet nie wiecie jakie to dla mnie szczęście móc nie pić kawy i życ. Mogę spać 6-7 godz i jestem wypoczęta, mogę wstawać o 6 rano i o 8 - 9 nie chce mi się spać (a tak było zanim zaczęłam brać lek...) Mogę się na wszystkim skupić
Cudownie. Po prostu jestem tak zadowolona, że nie mogę tego opisać. Teraz jeszcze bardziej widzę, jak kiedyś strasznie żyłam - wiecznie śpiąca, przymulona (jakbym była po ciężkiej chorobie z gorączką) brak skupienia, po prostu rozwalony organizm.
Teraz przez te dwa tygodnie miałam kilka dni gorszych, ale te gorsze dni z lekiem są sto razy lepsze niż najlepsze dni bez leku po litrze kawy!
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.