Anglia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-29, 18:21   #241
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Dziewczyny, któraś była na targach? Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zwłaszcza Westminster, chyba jedyna dobrze przygotowana osoba oprócz Institutio Marangoni i Nottingham. Z tego względu coraz bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu. A Wy, jak wrażenia?
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 18:24   #242
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez FerreroRocher Pokaż wiadomość
Dziewczyny, któraś była na targach? Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zwłaszcza Westminster, chyba jedyna dobrze przygotowana osoba oprócz Institutio Marangoni i Nottingham. Z tego względu coraz bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu. A Wy, jak wrażenia?
Ja byłam tylko na chwilkę, ale też jestem baaardzo pozytywnie zaskoczona Cardiff i chyba tam złożę
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 18:19   #243
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

A Wy przykładaliście dużą wagę do referencji? Mam już referencje, ale pozostaje ta niepewność, czy rzeczywiście są "dobrze", odpowiednio napisane. No bo nauczyciel też za bardzo nie ma o tym pojęcia.

Mam jeszcze w związku z tym pytania:
1. Czy nauczyciel musi wspomnień konkretnie, na jakie kierunki aplikuję? Czy można np. napisać "byłby dobry na kierunki typu... "?
2. Nie jestem pewna, czym jest subject by subject report. Czy to będzie w porządku, jeśli nauczyciel tylko opisze moje możliwości na podstawie tego przedmiotu, którego mnie uczył?
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 09:42   #244
pastelowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
A Wy przykładaliście dużą wagę do referencji? Mam już referencje, ale pozostaje ta niepewność, czy rzeczywiście są "dobrze", odpowiednio napisane. No bo nauczyciel też za bardzo nie ma o tym pojęcia.

Mam jeszcze w związku z tym pytania:
1. Czy nauczyciel musi wspomnień konkretnie, na jakie kierunki aplikuję? Czy można np. napisać "byłby dobry na kierunki typu... "?
2. Nie jestem pewna, czym jest subject by subject report. Czy to będzie w porządku, jeśli nauczyciel tylko opisze moje możliwości na podstawie tego przedmiotu, którego mnie uczył?
Co do 1. - nie musi, ale byłoby dobrze. Ogólnie uczelnie preferują skonkretyzowane personal statement i referencje - z określonym jednym lub dwoma podobnymi kierunkami. Dzięki temu wiedzą, że faktycznie to tym się interesujesz i akurat na tym kierunku Ci zależy, a nie chcesz iść po prostu na pierwsze lepsze studia.
Co do 2, sama nie spotkałam się z tym określeniem przy aplikacji. Domyślam się, że chodzi o to jak sobie radzisz z poszczególnymi przedmiotami - ja tego w referencjach nie miałam, tylko uogólnione: dobra uczennica, aktywna, świetna znajomość angielskiego itd. Jeżeli jesteś wyjątkowo dobra z konkretnych przedmiotów, które są powiązane z kierunkiem, to niech Twój nauczyciel to podkreśli.
pastelowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 12:50   #245
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Skończyłam aplikację na UCAS!
Poprawiałam PS milion razy, w końcu poprosiłam o pomoc znajomego i teraz jest idealnie, lepiej by być nie mogło.. Wysyłam do Aberystwyth, Cardiff, Queen's Belfast, Swansea i.. St Andrews, ale tak tylko zobaczyć czy by mnie przyjęli bo nie chcę tam iść Czekam już tylko na referencję, o którą pogonię jutro moją nauczycielkę i teraz już tylko pay/send
A jak wam idzie?
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 14:22   #246
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
Skończyłam aplikację na UCAS!
Poprawiałam PS milion razy, w końcu poprosiłam o pomoc znajomego i teraz jest idealnie, lepiej by być nie mogło.. Wysyłam do Aberystwyth, Cardiff, Queen's Belfast, Swansea i.. St Andrews, ale tak tylko zobaczyć czy by mnie przyjęli bo nie chcę tam iść Czekam już tylko na referencję, o którą pogonię jutro moją nauczycielkę i teraz już tylko pay/send
A jak wam idzie?
Jestem na tym samym etapie, ale jeszcze szukam kogoś odpowiedniego, kto sprawdzi mi PS, no i mam małe 'ale', więc może ktoś tu podpowie...

1. Personal details > Reference numbers
- tam jest pole na IELTS-a, zostawiacie puste czy jednak"pending", APRIL2015 itp.?
2. Personal details > Student support
- dla pewności: po wybraniu opcji '02 UK, Chl, IoM or EU student finance services' w okienku wybrać 'EU Team'?

No i w sumie uczelni w 100% dalej nie wybrałam... Damn, jednak nie jestem na tym samym poziomie, co Ty.
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 16:14   #247
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez ainavets Pokaż wiadomość
Jestem na tym samym etapie, ale jeszcze szukam kogoś odpowiedniego, kto sprawdzi mi PS, no i mam małe 'ale', więc może ktoś tu podpowie...

1. Personal details > Reference numbers
- tam jest pole na IELTS-a, zostawiacie puste czy jednak"pending", APRIL2015 itp.?
2. Personal details > Student support
- dla pewności: po wybraniu opcji '02 UK, Chl, IoM or EU student finance services' w okienku wybrać 'EU Team'?

No i w sumie uczelni w 100% dalej nie wybrałam... Damn, jednak nie jestem na tym samym poziomie, co Ty.
Zaraz po napisaniu tego posta zmieniłam St Andrews na Birmingham... chcę już to wysłać, bo będę tak zmieniać do końca życia
Co do tego drugiego to tak, na 100%, a co do IELTSa.. ja tam nic nie pisałam, mam po prostu zamiar wysłać im potem kopie tego certyfikatu
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 18:41   #248
UltraMardyBum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 0
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Hej, slyszal ktos o stronie studiawanglii.pl? B ja jestem wlasnie po rozmowie z zalozycielem tej strony, ktory m.in. pomaga w sprawdzeniu PS itd i wlasnie zdecydowalam ze skorzystam z jego pomocy
UltraMardyBum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 19:06   #249
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez UltraMardyBum Pokaż wiadomość
Hej, slyszal ktos o stronie studiawanglii.pl? B ja jestem wlasnie po rozmowie z zalozycielem tej strony, ktory m.in. pomaga w sprawdzeniu PS itd i wlasnie zdecydowalam ze skorzystam z jego pomocy
No wlasnie nie bralam zadnych tych agencji posredniczacych pod uwage (rozne historie slyszalam... :/ zreszta jest to do przejscia, wiec po co?), ale wlasnie ta stronka wydaje sie spoko, tez mnie ta kwestia ze sprawdzeniem PS-a kusi. ;p Ale chyba jednak poszukam kogos 'na zywo', w koncu juz przyjechalam do UK. ;p
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 22:29   #250
UltraMardyBum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 0
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

ja tez nie bralam zadnych agencji tego typu pod uwage, ale po rozmowie z Krzyskiem, wydaje mi sie ze jest naprawde okej, szczegolnie ze nic za to nie placisz. Moja kolezanka korzysta z pomocy ELAB i musi zaplacic 600 funtow za wszystko
UltraMardyBum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 10:06   #251
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez UltraMardyBum Pokaż wiadomość
ja tez nie bralam zadnych agencji tego typu pod uwage, ale po rozmowie z Krzyskiem, wydaje mi sie ze jest naprawde okej, szczegolnie ze nic za to nie placisz. Moja kolezanka korzysta z pomocy ELAB i musi zaplacic 600 funtow za wszystko
To nie ma sensu. Rekrutacja jest na tyle prosta, że możesz to ogarnąć sama, a naprawdę nigdy nie wiadomo, jak to z tymi stronami.
Próbna matura z angielskiego -podstawa 96% i rozszerzenie 83%
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 12:37   #252
UltraMardyBum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 0
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez FerreroRocher Pokaż wiadomość
To nie ma sensu. Rekrutacja jest na tyle prosta, że możesz to ogarnąć sama, a naprawdę nigdy nie wiadomo, jak to z tymi stronami.
Próbna matura z angielskiego -podstawa 96% i rozszerzenie 83%
tak, rekrutacja jest prosta, ale PS juz nie lepiej jak zobaczy je ktos kto wie o co w tym chodzi i czy jest okej pod wzgledem merytorycznym Moim zdaniem przynajmniej.

Gratulacje U mnie podstawa 100% a rozszerzenie 96%
UltraMardyBum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:40   #253
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez UltraMardyBum Pokaż wiadomość
tak, rekrutacja jest prosta, ale PS juz nie lepiej jak zobaczy je ktos kto wie o co w tym chodzi i czy jest okej pod wzgledem merytorycznym Moim zdaniem przynajmniej.

Gratulacje U mnie podstawa 100% a rozszerzenie 96%
Gratuluję dziewczyny, super wyniki Ja z podstawy miałam 96% bo.. źle przeniosłam 2 odpowiedzi na kartę a rozszerzenia tym razem niestety nie pisałam...
A co do PS zgodzę się że lepiej jak ktoś to sprawdzi, mi akurat sprawdzał dobry znajomy który jest Amerykaninem i poprawił mi mnóóstwo rzeczy.
A, i zapisałam się na IELTS! Ma ktoś plan zdawać w Warszawie 7 lutego?
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:51   #254
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
Gratuluję dziewczyny, super wyniki Ja z podstawy miałam 96% bo.. źle przeniosłam 2 odpowiedzi na kartę a rozszerzenia tym razem niestety nie pisałam...
A co do PS zgodzę się że lepiej jak ktoś to sprawdzi, mi akurat sprawdzał dobry znajomy który jest Amerykaninem i poprawił mi mnóóstwo rzeczy.
A, i zapisałam się na IELTS! Ma ktoś plan zdawać w Warszawie 7 lutego?
Gratuluję Wam wszystkim!!!
Ja nie pisałam tej z Operonu tylko jakaś z CKE no i jak na nie uczenie się angielskiego od półtorej roku to bardzo dobrze
Ja jeszcze o IELTS nie myślę, chce poukładać wszystko w szkole i miesiąc wolnego
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 13:53   #255
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Ja mam dylematy z wyborem uczelni. Jakby było 6 opcji to bym wszystko zamieściła ale tak to musze 1 wywalić. Albo sie określić czy chce studiować Tourism czy events...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 17:24   #256
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ja mam dylematy z wyborem uczelni. Jakby było 6 opcji to bym wszystko zamieściła ale tak to musze 1 wywalić. Albo sie określić czy chce studiować Tourism czy events...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Spokojnie, dasz radę. Masz jeszcze trochę czasu. Ja teraz też nie do końca wiem, co wybieram, więc nie jesteś sama
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 19:42   #257
UltraMardyBum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 0
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez FerreroRocher Pokaż wiadomość
Ja nie pisałam tej z Operonu tylko jakaś z CKE
Wolalabym pisac ta z CKE bo ta z operonu ma malo wspolnego z prawdziwa matura. No i to zawsze CKE ustala mature prawdziwa

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ja mam dylematy z wyborem uczelni. Jakby było 6 opcji to bym wszystko zamieściła ale tak to musze 1 wywalić. Albo sie określić czy chce studiować Tourism czy events...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Oooo to widze ze nie jestem sama ja juz niby wybralam 5 opcji ale ciagle sie zastanawiam nad dwiema, czy ich nie zamienic. No i nadal nie wiem czy studiowac law czy law with business/management hahah no i czy wziac sobie placeement year czy nie
UltraMardyBum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:11   #258
pastelowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Dziewczyny, aplikacja naprawdę jest do ogarnięcia samemu, PS także.
Wystarczy, że sprawdzi je Wam nauczyciel angielskiego pod kątem błędów.
Już na pewno nie warto płacić i powierzać tego żadnym firmom. Nawet jeżeli są strony, które oferują darmową pomoc, muszą mieć z tego jakiś profit.
Więcej wiary w swoje możliwości
W końcu studiując w UK już "za chwilę" będziecie pisały prace na 2,500+ słów i nikt Wam nie będzie tego sprawdzał :P
pastelowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 21:32   #259
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez FerreroRocher Pokaż wiadomość
Gratuluję Wam wszystkim!!!
Ja nie pisałam tej z Operonu tylko jakaś z CKE no i jak na nie uczenie się angielskiego od półtorej roku to bardzo dobrze
Ja jeszcze o IELTS nie myślę, chce poukładać wszystko w szkole i miesiąc wolnego
Miesiąc wolnego?! Jak to? Zazdroszczę
Ja chyba w ferie jadę do Londynu, ale boję się że zakocham się w mieście i całe plany co do uniwersytetów w Cardiff czy innym Belfaście pójdą się gonić

A jak wam poszły inne matury?
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 00:03   #260
lokata008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 30
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez pastelowe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, aplikacja naprawdę jest do ogarnięcia samemu, PS także.
Wystarczy, że sprawdzi je Wam nauczyciel angielskiego pod kątem błędów.
Już na pewno nie warto płacić i powierzać tego żadnym firmom. Nawet jeżeli są strony, które oferują darmową pomoc, muszą mieć z tego jakiś profit.
Więcej wiary w swoje możliwości
W końcu studiując w UK już "za chwilę" będziecie pisały prace na 2,500+ słów i nikt Wam nie będzie tego sprawdzał :P
popieram w 100%, czasem warto poświęcić trochę więcej czasu, aalbo znaleźć kogoś w Waszym otoczeniu niż powierzać tak ważny tekst pisany przez Was nieznanej osobie
__________________
http://martawestminster.blogspot.comblog o aplikacji na studia w Anglii, życiu, systemie szkolnictwa
lokata008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 13:25   #261
FerreroRocher
Raczkowanie
 
Avatar FerreroRocher
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bielany Wrocławskie
Wiadomości: 143
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez Seoni Pokaż wiadomość
Miesiąc wolnego?! Jak to? Zazdroszczę
Ja chyba w ferie jadę do Londynu, ale boję się że zakocham się w mieście i całe plany co do uniwersytetów w Cardiff czy innym Belfaście pójdą się gonić

A jak wam poszły inne matury?
Chodzę do prywatnej szkoły ja też myślę o Londynie na ferie, ale zobaczymy, jak to wyjdzie
Ja innych matur nie pisałam...
Generalnie zaczęłam pracę przedwczoraj i teraz już na nic nie mam czasu!
FerreroRocher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 15:10   #262
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez FerreroRocher Pokaż wiadomość
Chodzę do prywatnej szkoły ja też myślę o Londynie na ferie, ale zobaczymy, jak to wyjdzie
Ja innych matur nie pisałam...
Generalnie zaczęłam pracę przedwczoraj i teraz już na nic nie mam czasu!
Ale zazdroszczę, tyyle czasu na naukę
To praca tylko na ten miesiąc czy do końca roku szkolnego?
Ja dwa razy w tygodniu daję korki z angielskiego, po godzinie lub więcej, ale wiem że przed maturą nie dam rady, bo to w sumie jest całe popołudnie, bo jeszcze dojechać, wrócić..
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 17:29   #263
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Czy jest tu ktoś też w takiej sytuacji, że skończył szkołę, ale zdaje jeszcze maturę? UCAS zmusza mnie, żebym zmieniła datę ukończenia szkoły na 2015 I też tak macie, że nie da się ustawić ocen "pending"? Ja musiałam zostawić po prostu puste pola
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 17:42   #264
Seoni
Raczkowanie
 
Avatar Seoni
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 121
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś też w takiej sytuacji, że skończył szkołę, ale zdaje jeszcze maturę? UCAS zmusza mnie, żebym zmieniła datę ukończenia szkoły na 2015 I też tak macie, że nie da się ustawić ocen "pending"? Ja musiałam zostawić po prostu puste pola
Niestety nie jestem w takiej sytuacji jak Ty, ale pamiętam że gdzieś wyczytałam, że jak ma się oceny 'pending' to trzeba zostawić właśnie puste pola. To chyba w tym znaku zapytania obok danego pola na UCAS... Radziłabym Ci się skontaktować z nimi, może Ci pomogą
Seoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:09   #265
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez ainavets Pokaż wiadomość
No o zwyklych ocenach ze swiadectwa, w Waszym przypadku bylyby to dopiero przewidywane (i powtarzam, nie chodzi o przewidywane wyniki z matur). Wiem, ze nigdzie oficjalnie tego nie ma, ale przegladajac wlasie blogi/fora/strony zauwazylam, ze jednak ludzie podaja. I tutaj zaczelam sie zastanawiac, bo moze jednak warto? Jakby np. uni miala watpliwosci, to moze oceny ich jakos przekonaja? No sama nie wiem. :p
Ale jeśli trzeba wpisywać te oceny ze świadectwa, to gdzie?

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Okej, znalazłam odpowiedź. Jeśli ktoś ma część wyników matur, a części jeszcze nie, to w sekcji Education musi dodać dwa razy tę samą szkołę. Za drugim razem zaznaczyć "part-time", a data ma być tą datą, w której się zdaje maturę.
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:45   #266
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Okej, znalazłam odpowiedź. Jeśli ktoś ma część wyników matur, a części jeszcze nie, to w sekcji Education musi dodać dwa razy tę samą szkołę. Za drugim razem zaznaczyć "part-time", a data ma być tą datą, w której się zdaje maturę.
O, a wlasnie chcialam Ci to napisac, bo w tej samej sytuacji jestem. Z tym, ze ja ta "druga" szkole podalam jako maj-czerwiec 2015. W PS-ie mam wzmianke, ze bede zdawac mature jeszcze raz, wiec jesli rzeczywiscie przykladaja do tego wage, to powinni sie domyslic, prawda?

A co do ocen, bo teraz widze, ze mnie cytowalas, to ja mialam zamiar to dodac jako jeszcze jedna kwalifikacje, ale jednak zostawilam sama mature.

Edytowane przez ainavets
Czas edycji: 2014-12-03 o 18:47
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 20:17   #267
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

A jeszcze w tej sekcji Education jest "Qualification date" i pod tym "Grade". Podliczasz procenty ze wszystkich matur czy zostawiasz? W sumie jest napisane "If you have completed a qualification but there is no overall grade awarded, please use the abbreviation 'CQ' (Completed Qualification).", ale wiem, że wiele osób podliczało.
+ upewnię się, qualification date to mam dodać datę kiedy otrzymam wyniki/otrzymałam?
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 20:38   #268
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

W przypadku pierwszej matury dałam 'Completed Qualification'. W przypadku drugiej, "Pending".
Haa, taka drobnostka, ale też się nad tą datą zastanawiałam i kilka razy to edytowałam. Po wg mojego myślenia podawałam June, bo wtedy mamy wyniki i chyba też czerwiec jest na certyfikacie (nie mam przy sobie, nie mogę się upewnić). Ale potem jak szukałam czegoś tam innego, na forach czy jakichś tam poradnikach wszędzie był maj, więc ostatecznie, jak zwykle z nadzieją "się domyślą, o co chodzi ", zmieniłam na maj.

W ogóle to mogę spytać, co robisz przez ten rok przerwy?

Edytowane przez ainavets
Czas edycji: 2014-12-03 o 20:39
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 20:47   #269
lavendab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 67
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez ainavets Pokaż wiadomość
W przypadku pierwszej matury dałam 'Completed Qualification'. W przypadku drugiej, "Pending".
Haa, taka drobnostka, ale też się nad tą datą zastanawiałam i kilka razy to edytowałam. Po wg mojego myślenia podawałam June, bo wtedy mamy wyniki i chyba też czerwiec jest na certyfikacie (nie mam przy sobie, nie mogę się upewnić). Ale potem jak szukałam czegoś tam innego, na forach czy jakichś tam poradnikach wszędzie był maj, więc ostatecznie, jak zwykle z nadzieją "się domyślą, o co chodzi ", zmieniłam na maj.

W ogóle to mogę spytać, co robisz przez ten rok przerwy?

W wakacje podróżowałam. Zaliczyłam dwa wolontariaty, przygotowywałam się do IELTS... teraz do matury będę się przygotowywać. Ogólnie to uczę się języków i zajmuję swoimi zainteresowaniami. Chciałabym jeszcze wyjechać, ale trochę przeszkadza mi ta matura. A Ty?
lavendab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 21:09   #270
ainavets
Przyczajenie
 
Avatar ainavets
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Studia w Anglii 2015/2016

Cytat:
Napisane przez lavendab Pokaż wiadomość
W wakacje podróżowałam. Zaliczyłam dwa wolontariaty, przygotowywałam się do IELTS... teraz do matury będę się przygotowywać. Ogólnie to uczę się języków i zajmuję swoimi zainteresowaniami. Chciałabym jeszcze wyjechać, ale trochę przeszkadza mi ta matura. A Ty?
Łał, przynajmniej porządnie skorzystasz z gap year, co poza wspomnieniami i w PS-ie będzie ładnie wyglądało. Jestem Au Pair, czuję, że tkwię w miejscu i choć czasu na powtórki teoretycznie mam wystarczająco, to jestem mistrzynią jego marnowania.
Uczelnie już wybrałaś?
ainavets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-07 14:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.