jaki podkład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-20, 21:07   #1
Lho-tse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4
GG do Lho-tse

wielkie poszukiwania!!


witajcie!wpadlam na pomysl ze jezeli juz tu jestem to zapytam sie was drogie uzytkowniczki o jedna nurtujaca mnie rzecz...od lat szukam podkladu matujacego,ktory na prawde MATUJE,nie zostawia zabrudzen i ma lekka konsystencje(lecz dosc dobrze kryjaca) i nie w wybujalej cenie tylko tak w okolicach 40 zl,dla mlodej cery ale nie az takiej mlodej,moze ktoras z was polecilaby mi jakies cudenko?czekam na propozycje... pozdrawiam, trzymajcie sie cieplutko!
Lho-tse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 21:43   #2
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: wielkie poszukiwania!!

A przeglądałaś KW?? Może tam znajdziesz dla siebie jakieś, które na poczatku wytypujesz.
KW to duża skarbnice wszelkich informacji na tematy kosmetyków. Oczywiście subiektywnych, ale z pewnością naprowadzą Ciebie na jakiś, który Ciebie zainteresuje.
Pozdrawiam 3maj sie.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 21:43   #3
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: wielkie poszukiwania!!

Ja polecam Ideal Balance L'Oreala.
DObrze kryje, ale jednocześnie nie zatyka porów i nie sprawia, że twarz "gotuje" się na słońcu.
Idealnie się rozprowadza, dość długo trzyma i nieźle matuje.
Na allegro można go dostać za około 35 zł.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 22:10   #4
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: wielkie poszukiwania!!

Lhotse, witam Cię na forum. Ja używam od jakiegoś czasu podkładu matującego [chociaż nie ma o tym na opakowaniu] erisa, takiego w zielonym opakowaniu z tej serii poniżej 20. Mi pasuje, chociaż na KW dziewczyny żalą się na niego...Ale cena balansuje w granicach 10 zł więc można spróbować lub wypróbować tylko w drogerii, a warto. Starcza mi na długo, nakładam go na korektor vichy i nadmiernie świecące się miejsca traktuję jeszcze pudrem manhattanu w odcieniu 0 – zupełnie transparentny. No i mam spokoj na jakieś 2h jeśli sie mocno nie spoce.



P.S. A, nie polecam Ci air wear z loreala, badziewko...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 15:24   #5
Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
GG do Nowa
żółtawy podkład????????????

Cześć dziewczyny! Pomóżcie please, bo już sama nie wiem jak to powinno być. Mam ciemną karnację (cera mieszana z tłustym T) ale w odrobinę żółtawym odcieniu. I zupełnie nie potrafię dobrać podkładu ! Na twarzy każdy wygląda jakoś za bardzo różowo ( i odcina się w związku z tym od szyi i dekoltu). Próbowałam wiele razy , ale jakoś nie mogę trafić na właściwy odcień . A może właśnie powinnam używać tych różowawych - ale wtedy to musiałabym wysmarować też szyję i dekolt i ... Chyba jednak nie...
Proszę dajcie znać, jeśli wiecie jaka firma ma żółtawe odcienie podkładów!! Mogą być te droższe (niekoniecznie naj... ). I koniecznie matujące!
Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 15:44   #6
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: żółtawy podkład????????????

Dla mnie zawsze MaxFactor były żółte, nawet za żółte. Może tu poszukaj? Tylko chyba nie mają matującego.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 15:53   #7
Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
GG do Nowa
Re: żółtawy podkład????????????

Dzięki, sprawdzę . Ale muuuuusi być matujący! Bo się okropecznie świecę!
Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-21, 16:21   #8
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: żółtawy podkład????????????

Chanel mają żółtawe odcienie, a z tańszych ma Maybelline i w L'oreal też się znajdzie ale chyba tylko jeden odcień
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 00:59   #9
cosmopolitan-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3
Re: żółtawy podkład????????????

miałam podobny problem. Wiele lat szukałam aż wreszcie znalazłam. Tani a dobry. Na zimniejsze dni sprawdza sie z firmy Mariza w odcieniu Miodowym, A na obecną pogode matujący z maybelline Matte... w odcieniu light honey. Do naszej ciemnej karnacji najlepszy jest ten odcień, ale żeby nie wyglądał makijaż zbyt sztucznie zawsze posmaruj choć troche szyje, żeby uniknąć efektu "odcięcia"- małą ilością. Pozdrawiam Cosmopolitan-ka
cosmopolitan-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 08:38   #10
Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
GG do Nowa
Re: żółtawy podkład????????????

Dzięki wizazanki!!
Posprawdzam wszystkie . Bo już myślałam, że całkiem straciłam zdolność rozróżniania kolorów i dlatego wszystkie wydają mi się różowe .
Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 08:44   #11
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: żółtawy podkład????????????

Nowa słonko ja używam Maybeline non stop w odcieniu złotym i myślę ,że dla Ciebie mógł by być w sam raz ma taki beżowo-żółtawy kolor
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-22, 09:35   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: żółtawy podkład????????????

Polecam równiez podkłady firmy Oriflame. Z wyjątkiem jednego odcienia pozostałe są żółtawe.
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 21:50   #13
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: żółtawy podkład????????????

Z tego, co pamiętam, Isa Dora ma ultrażółte wszystkie 7 czy 8 odcieni podkładów. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 16:00   #14
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Re: żółtawy podkład????????????

Czesc!
Tak sie sklada, ze ja rownierz mam sniada cere i tez mieszana. Skonczyl mi sie fluid Air Wear Loreala(nr 23) i chcialam kupic sobie teraz cos z Factora.
Dzisiaj sprawdzalam odcienie podkladu Max Factora Hyper Smooth i bardzo mi jego kolorki odpowiadaly(np.06-Golden). Sa to odcienie wpadajace w bez. Mysle, ze tobie tez moglyby one pasowac.
Pozdrawiam
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 11:18   #15
Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
GG do Nowa
Re: żółtawy podkład????????????

Ojej! Wygląda na to, że zółtych podkładów jest cała masa! Tylko ja jakoś nie mogę znaleźć tego właściwego . Ale jestem na tropie. Mam właśnie próbkę Lumene na twarzy. Nie pamiętam nr ani kolorku, ale jest na pudełeczku .
I jak na razie całkiem mi się podoba. Tylko nie matuje za bardzo . Ale ja jeszcze nie widziałam podkładu, który by mnie zmatowił na dłużej niż godzinę!!! Więc noszę absorbentki
Dzięki za pomoc!!!!
Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 11:21   #16
Nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
GG do Nowa
Re: żółtawy podkład????????????

Oj!! Nie Lumene tylko Lancome!!
Nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 10:55   #17
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
podkład

Bardzo proszę o rade odnośnie wyboru podkładu. Dokładnie, chciałabym wiedzieć, które firmy są najlepsze. Mam 17 lat, niewielkie problemy z cerą, która jest dosyc wrażliwa. Na policzkach gladka i matowa, strefa T troche się błyszczy. Kiedy jest gorąco nie uzywam podkładu, z resztą żadko robię makijaż.Przygotowuję sie do kupienia podkładu na jesień i zimę, wtdey częściej zdarza mi się go używać.Bardzo proszę o radę, i z góry dziękuję.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 11:31   #18
kreska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 364
Re: podkład

Uluś - przegladnij sobie najpierw KW i moze cos Cie zainteresuje. Jak bedziesz miala watpliowsci to pytaj. Jesli interesuje Cie podklad kryjacy to polecam wychwalany 'Colorstay' Revlona (odpowiedni na jesien i zime), ale przegladnij sobie KW i skorzystaj z wyszukiwarki.
kreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 18:25   #19
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: podkład

Oo, to Ty szczęściara jesteś! Ale mam takie pytanie, po co Ci podkład? Skoro strefa T się błyszczy to zaopatrz sie np w absorbentki i preperat matujuący strefe T, Yves Rocher ma taki. A jak Ci jakiś wyprysk wyskoczy to weź na niego jakiś korektorek i rozetrzyj, np. vichy – bdb, a z tańszych look...Ale jeśli juz koniecznie chcesz podklad to wez leciutki, np. tki za 10 zł z erisa, on jest prawier jak krem tonujacy. Albo po prostu krem tonujący – ma taki miraculum seruia young pomaranczowe opakowanie, nivea...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-05, 09:20   #20
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: podkład

OOOO, kochaniutkie moje)))Wielkie podziękowania!!! Tak co do mojego używania podkładu-jednak czasem się przydaje, no jak chcę mieć jakiś "porządniejszy"makijaż) )) I kto mówi, że KOBIETYsobie nie ppomagają???-niech ci wszyscy zajrzą tutaj!!!Całusy!!!!
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 09:33   #21
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: podkład


A jak, wizaż górą!!!!!!!! A, właśnie, jak chcesz porządniejszy makijaż to możesz skorzystać jeszcze z różu... Ja mam rimmela blush, tylko że ma drobinki :/ ale używam go czasami np. wczoraj, coprawda trochę zbytnio się wyróżowałam i wyglądałam odrobinę nienaturalnie, ale przy pomocy dobrego pędzla jakoś po wielu próbach i błędach da rade go rozprowadzić...Zauważyłam , że buzia wydaje się po nim trochę gładsza. Tu masz artykuł Agi Z. jak go rozprowadzić http://www.wizaz.pl/kurs_pudry.php , a tu jak modelować twarz http://www.wizaz.pl/kurs_model.php
Buziaki
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 15:34   #22
dziewczątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 15
Dobry podkład do mieszanej cery

Mam problem z cerą, mianowicie w okolicy brody ust i policzków jest suchanormalna natomiast na czole mam przebarwienia po trądziku i tłustą cerę. Szukam wmiare dobrego podkładu do koloło 50zł. ważne jets dlamnie żeby możliwie jak najmniej było go widać na buzi (z przebarwieniami na czole radzę sobie całkiem dobrze). Pozatym warto żeby miał więcej niż 3 odcienie do wyboru. Z góry dziękuję za wszytkie cenne rady.
dziewczątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 15:36   #23
dziewczątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 15
Re: Dobry podkład do mieszanej cery

sprostowanie: sucha/normalna
dziewczątko napisał(a):
> Mam problem z cerą, mianowicie w okolicy brody ust i policzków jest suchanormalna natomiast na czole mam przebarwienia po trądziku i tłustą cerę. Szukam wmiare dobrego podkładu do koloło 50zł. ważne jets dlamnie żeby możliwie jak najmniej było go widać na buzi (z przebarwieniami na czole radzę sobie całkiem dobrze). Pozatym warto żeby miał więcej niż 3 odcienie do wyboru. Z góry dziękuję za wszytkie cenne rady.
dziewczątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 15:40   #24
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Dobry podkład do mieszanej cery

Dziewczątko, zajrzyj tutaj może?

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=air%20wear

dodam, że kupiłam ten podkład po zachwytach Wiazzanek i mogę się tylko do nich przyłączyć
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 09:17   #25
dziewczątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 15
Re: Dobry podkład do mieszanej cery

Dzięki za radę zaraz lecę do sklepu
dziewczątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 10:14   #26
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
podklad odbijajacy swiatlo

Bardzo zalezy mi na poradzie od was
Otoz bardzo chcialabym sobie kupic podklad,ktory odbijalby swiatlo.Duzo dobrego slyszalam o Clinique..ale sama nie wiem.Nigdy takiego nie mialam.
Czy mozecie mi cos poradzic?na KW oceny sa dosc skrajne..
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 20:31   #27
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: podklad odbijajacy swiatlo

Nie używałam Clinique ale generalnie tego typu podkłady nie matują/no bo zozświetlają/ stąd często niezadowolenie użytowniczek.Dlatego jeśli masz cerę tłustą lub mieszaną zastanów się.Ja osobiście z tego typu podkładów przerzuciłam się na puder sypki rozświetlający Vipery.Rozświetlające drobinki są bardzo dyskretne a moją cerę matuje na ładne pare godzin bez efektu maski.
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 21:21   #28
kruk
Zadomowienie
 
Avatar kruk
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 206
Re: podklad odbijajacy swiatlo

ja mam cerę tłustą[nawet bardzo tłustą]i też się zastanawiałam nad podkładem rozświetlającym.czy taki sypki puder rozświetlający będzie dla mnie dobry?ile kosztuje puder z vipery?
kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-13, 21:34   #29
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: podklad odbijajacy swiatlo

Kosztuje 20 zł.Z tym że je mam cerę raczej normalną,więc nie wiem czy się sprawdzi na tłustej.Może jeśli masz dobrze matujący podkład?No i oczywiście wszystko zależy od efektu jakiego oczekujesz.Generalnie jest to puder transparentny robiący wrażenie bardzo jasnego,ale to mija po chwili od zastosowania,delikatny ,nie daje efektu maski.Na mnie daje bardzo naturalny efekt w połączeniu z podkładem Air Wear/loreala/ale tak jak napisałam mam cerę normalną i bezproblemową
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-18, 00:03   #30
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
jaki podkład?

Witam!

Czy zna może ktoś dobry, sprawdzony podkład, który dokładnie zatuszuje niedoskonałości cery, tj. zmiany po trądziku,itp... a przy tym, nie byłby "ciężki?!
Bardzo prosze o porade...
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.