Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-19, 09:01   #1471
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam się, pogoda do bani i ze spaceru nici..

Cytat:
Napisane przez gosiakk23 Pokaż wiadomość
Nooo Heeejjj
a na co paczy ten przystojniak?? ale on już zmężniał. Śliczny chłopczyk.

Kurcze za szybko rosną nam te dzieciaczki, nie macie takiego wrażenia?
Ja już tęsknię za tym parotygodniowym maluszkiem, boziu jakie to było wtedy maciupkie, a teraz to już paczą, prawie gadają i prawie siedzą nasze bobasy.

elianka gratuluję że wszystko ta super idzie do przodu, mały pięknie Ci rośnie, nasz rówieśnik
A z której strony masz spłaszczenie?

A my wczoraj dzień zajęty, rano rehabilitacja, w południe wyjazd na USG głowki, a na powrocie neurolog. Z pozytywów to mały neurologicznie rozwija się rewelacyjnie, Pani neurolog była nim zachwycona i muszę podziękować rehabilitantce, że go tak fajnie ogarnia.
USG jest prawidłowe, trafiliśmy na lekarkę która była na oddziale noworodkowym i nas "wypuszczała" do domu. Pamiętałam M. i dość długo pogadaliśmy o tej naszej przypadłości i o czekającej nas operacji. Cieszyła się że udało im się zauważyć i wyłapać problem, bo jak powiedziała, u niego tego tak bardzo wtedy nie było widać, więc byly tylko ich podejrzenia. Natomiast przyznała się, ze kiedyś wypuścili dziecko ze szpitala i nie zauważyli tej wady ale na szczęście ktoś to później wyłapał, co nie zawsze jest oczywiste, bo wiedza nt tego problemu nie jest zbyt szeroka. Cieszę się że usg znowu wyszło dobrze i że nadal mamy czas..
W związku z operacją zwróciła nam uwagę na parę tematów i mamy teraz znowu zagwozdkę, kiedy ją robić.. Muszę o to dopytać lekarza neurochirurga, bo dzisiaj wieczorem kolejna wizyta.
No i mamy zaszczepić dziecko na wszystko, m.in.rotawirusy żeby potem nie było z tym problemu.

farminka bardzo fajne to nosidło, ciekawe jakie będzie w użyciu.

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Ale trafiliśmy na pediatrę... byliśmy w środę i "dobrze", że pojawiła się jakaś wysypka to mieliśmy usprawiedliwienie po co przyszliśmy. Z łaską zważyła Olę w ubrankach nic nie sprawdzała, jeżeli pytaliśmy o coś to zerkała na dziecko z kilku metrów i w kółko powtarzała "niemowlaki tak mają" (pytaliśmy o wysypkę, asymetrię itp.) Czeka nas zmiana lekarza
co za... no comment..

PurBlankanie ma co się stresować, powoli zacznie to się zmieniać, prowokuj go do rozkładania paluszków, nie dawaj za dużo rzeczy do chwytania w piąstkę. To wszystko przychodzi z czasem.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:06   #1472
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Heloł

Pur na łapanie zabawek ma jeszcze czas Tymek ma prawie 11 tygodni i też nie łapie.

Paznokcie obcinamy co kilka dni po kąpieli, u nóg póki co tylko raz obcinałam, ale już by się przydało.

Tymek dziś rano tak ulał, że musiałam przebrać siebie, jego i umyć podłoge. Pierwszy raz aż tak ulał Mam się martwić?
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:09   #1473
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard - świetnie, że rehabilitacja daje efekty. Jak widać efekty, to motywacja lepsza. Gratuluje pozytywnej oceny neurologicznej.

Moja znajoma mówi, ze podejrzewa, że jej syn ma to samo co twój, tylko Kuba ma już 15 lat. Nie jest kaleka, ale ma takie różne neurologiczne dziwne narowy co żaden lekarz nie wie co to jest. ona zaczęła podejrzewać cokolwiek po obejrzeniu programu w telewizji o tej chorobie. Jak był mały to nikomu do głowy by nie przyszło sprawdzić.

A spłaszczenie mamy z prawej strony, mój niunio jest zdecydowanie prawostronny, chociaż lekarz nam powiedział, ze to za wcześnie, żeby stwierdzić. Ale on się sam obraca w prawa, prawą rączką chętniej łapie i ma silniejszy chwyt i w ogóle.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Tymek dziś rano tak ulał, że musiałam przebrać siebie, jego i umyć podłoge. Pierwszy raz aż tak ulał Mam się martwić?
Mojej koleżanki córeczka tak ulewa niemal po każdym posiłku - tyle ile zjadła. Lekarz jej mówi, że to norma i minie, tylko leki na zgagę małej przepisał. Ale nie zazdroszczę. Dodatkowo mała cały czas tetra poowijana, bo inaczej szłaby do przebrania 8 razy dziennie.
Myślę, że ten jeden raz to nie powód do zmartwień
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:33   #1474
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard mieliście dużo szczęścia, że ktoś to zauważył w szpitalu. Fajnie, że idzie wszystlo do przodu, pozytywnych wieści nigdy dość! Tą chorobę da się wyłapać przy usg główki?

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Isgaard - świetnie, że rehabilitacja daje efekty. Jak widać efekty, to motywacja lepsza. Gratuluje pozytywnej oceny neurologicznej.

Moja znajoma mówi, ze podejrzewa, że jej syn ma to samo co twój, tylko Kuba ma już 15 lat. Nie jest kaleka, ale ma takie różne neurologiczne dziwne narowy co żaden lekarz nie wie co to jest. ona zaczęła podejrzewać cokolwiek po obejrzeniu programu w telewizji o tej chorobie. Jak był mały to nikomu do głowy by nie przyszło sprawdzić.

A spłaszczenie mamy z prawej strony, mój niunio jest zdecydowanie prawostronny, chociaż lekarz nam powiedział, ze to za wcześnie, żeby stwierdzić. Ale on się sam obraca w prawa, prawą rączką chętniej łapie i ma silniejszy chwyt i w ogóle.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------



Mojej koleżanki córeczka tak ulewa niemal po każdym posiłku - tyle ile zjadła. Lekarz jej mówi, że to norma i minie, tylko leki na zgagę małej przepisał. Ale nie zazdroszczę. Dodatkowo mała cały czas tetra poowijana, bo inaczej szłaby do przebrania 8 razy dziennie.
Myślę, że ten jeden raz to nie powód do zmartwień
Łucja nam tak ulewła. Była na mm i lekarka kazała jej do butli dodawać mączke chleba świętojańskiego, ale było tylko gorzej, bo dalej ulewała tylko że gęstym i się częściej dusiła od tego
A Tymek zrobił tak pierwszy raz dlatego się niepokoje..

Powiem Wam co sobie moja córcia wymyśliła
Była u nas moja mama i Ł mówi do niej
- babciu a wiesz, u nas będzie trzecie dziecko
Moja mama w szoku (ja też) patrzy na mnie ja na nią i mówie że nic o tym nie wiem. To mama pyta młodej kto jej to powiedział, na co ona
- no nikt, sama sobie powiedziałam
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:52   #1475
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pisklak zrobił druga kupę - o swojej zwykłej porze, idealną w kolorze, niedużą.
Ale jakoś się niepokoję., nie wiem czemu. Mam się martwić?

I pochwale się - moje dziecko dziś pierwszy raz wsadziło łapkę do buzi - ma dwa miesiące i dwa dni

Łucja wygrała internet Uwielbiam teksty takich maluchów <3
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2014-12-19 o 09:56
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 09:53   #1476
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Ale trafiliśmy na pediatrę... byliśmy w środę i "dobrze", że pojawiła się jakaś wysypka to mieliśmy usprawiedliwienie po co przyszliśmy. Z łaską zważyła Olę w ubrankach nic nie sprawdzała, jeżeli pytaliśmy o coś to zerkała na dziecko z kilku metrów i w kółko powtarzała "niemowlaki tak mają" (pytaliśmy o wysypkę, asymetrię itp.) Czeka nas zmiana lekarza
Brak słów
Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Dzień dobry ! Jakoś się ostatnio nie odzywam, nie mogę się w Was wprawić
My nocka jak zawsze ok, chociaż Maleńtas budzi się częściej na karmienie...No ale niech je, nie będę mu żałować
Wczoraj na spacerze od 11 a w domu po 16 Odwiedziłam jeszcze pracę i pochwaliłam się synkiem. Ale tylko na karmienie się budził i przebierałam w galerii. No i zdjęcie z mikołajem ma ale jak wyje
Teraz leży na leżaczku i gada do małpy. Doszła mata edukacyjna, ale to od dziadków pod choinkę, więc dostanie w środę. Zapowiada się zabawa
Wczoraj odbijałam mu rączkę i nóżkę, w prezencie dla taty. Nóżka wyszła, ale łapki nie chciał rozłożyć, więc odbiliśmy piąstkę Jeszcze jest na etapie złożonej piąstki, łapie tylko palce i mój stanik. Za zabawki nie próbuje łapać, skończył wczoraj 8 tygodni. Mam się niepokoić ?
Pur moja skończy w niedziele 11 tygodni i też jeszcze nie chwyta. Każde dziecko jest inne. Ale nie powiem, czekam na ten moment

Mortisha uśmiałam się
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 10:42   #1477
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej

U nas usypianie kiepsko wczoraj, bo dalismy jej pospać wieczorem i potem nie chciała zasnąć o stałej porze.....jak już się poddałam i poszłam sobie zrobić coś do jedzenia i jej mleko to zasnęła sama, był dylemat budzic nie budzic, ale wybudziłam, zjadła, padła i ........spała do 9 rano (od 2 w nocy). Już druga nockę z rzędu nam przespała całą, dochodzi do tego, że ja się budzę wcześniej niż ona, bo nie wiem co się dzieje


Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
pewnie, ze w świeżego się najlepiej robi Ja też wole do czystej toalety

U nas ciężka noc dziś... mody mnie o 2 wystraszył na śmierć . Najpierw się zachłysnął mlekiem, ale tak naprawdę. Lada moment bym go odwracała głowa w dół, ale sobie poradził.

Potem taki wymęczony skrzywił się i usłyszałam tylko dźwięk napełnianej pieluchy i zapaszek,,, Wszystko wygląda normalnie, ale mam nadzieje, że to nie biegunka bo to tak bez stękania i o nietypowej porze... zanim go przebrałam to już przysypiał i w rezultacie zjadł tylko połowę swojej nocnej porcji, więc zamiast po 4 godzinach obudził się po dwóch. Jestem chyba bardziej zmęczona martwieniem się niż wstawaniem, chociaż teraz wszystko jest ok.
teraz pije kawę i wkręcam sobie
a) biegunke
b) rotawirusa
c) zakrztuszeniowe zapalenie płuc

A kysz google! a kysz!
Eeee wyłącz te google, moja czasami stęka i nic nie idzie, czasami robi kupę tak po cichaczu, że nawet nie wiemy kiedy, a czasem tak jak piszesz jest takie "blublublu" i idzie w pieluche. Wczoraj mi 4 kupy trzasnęła to też mam sobie wkręcać biegunkę?
Na pewno wszystko jest dobrze Jak sie mały dobrze czuje i normalnie zachowuje to nie panikuj.

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Hej
u mnie Mały teraz tak ulał, że mu włosy suszarką suszę

Mam sposób na poranne dojenie - całą noc karmię z jednej piersi, nad ranem ta druga jest wielka i wtedy bez problemu kapię do butelki - dziś jakieś 120ml w 15min fajnie

Elianka - ban na google!

Mały teraz gada do mnie
Kurcze zazdroszczę, ja od wczoraj nazbierałam jedną porcję pokarmu. Dostanie przy następnym jedzeniu. Mam nadzieję na jutro nazbierac trochę więcej, tylko ine zawsze udaje mi się całe pół godziny pompować. Ciężkie to...jak jeszcze sama muszę całą chatę ogarnąc

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

My ostatnio mamy etap pchania łap do buzi, też około 8 tygodnia się zaczęło, cała piąchę mi próbuje pakować i tak się śmiesznie wkurza, że nie daje rady
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 10:53   #1478
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej U nas nocka super Julinek obudził się na 2 jedzonka. wtał o 7 rano..
Nie mieliśmy jeszcze dziś kupy.. :/ ?

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Witam się, pogoda do bani i ze spaceru nici..


a na co paczy ten przystojniak?? ale on już zmężniał. Śliczny chłopczyk.

Kurcze za szybko rosną nam te dzieciaczki, nie macie takiego wrażenia?
Ja już tęsknię za tym parotygodniowym maluszkiem, boziu jakie to było wtedy maciupkie, a teraz to już paczą, prawie gadają i prawie siedzą nasze bobasy.

A my wczoraj dzień zajęty, rano rehabilitacja, w południe wyjazd na USG głowki, a na powrocie neurolog. Z pozytywów to mały neurologicznie rozwija się rewelacyjnie, Pani neurolog była nim zachwycona i muszę podziękować rehabilitantce, że go tak fajnie ogarnia.
USG jest prawidłowe, trafiliśmy na lekarkę która była na oddziale noworodkowym i nas "wypuszczała" do domu. Pamiętałam M. i dość długo pogadaliśmy o tej naszej przypadłości i o czekającej nas operacji. Cieszyła się że udało im się zauważyć i wyłapać problem, bo jak powiedziała, u niego tego tak bardzo wtedy nie było widać, więc byly tylko ich podejrzenia. Natomiast przyznała się, ze kiedyś wypuścili dziecko ze szpitala i nie zauważyli tej wady ale na szczęście ktoś to później wyłapał, co nie zawsze jest oczywiste, bo wiedza nt tego problemu nie jest zbyt szeroka. Cieszę się że usg znowu wyszło dobrze i że nadal mamy czas..
W związku z operacją zwróciła nam uwagę na parę tematów i mamy teraz znowu zagwozdkę, kiedy ją robić.. Muszę o to dopytać lekarza neurochirurga, bo dzisiaj wieczorem kolejna wizyta.
No i mamy zaszczepić dziecko na wszystko, m.in.rotawirusy żeby potem nie było z tym problemu.
Ubóstwia czerwony kolor a na segmencie w kuchni mam postawione czerwone kubeczki, i chyba na o tak mi się wydaje
A dzieciaczki rzeczywiście rosną nam za szybko, i ja wczoraj też myślałam o tym jak Julinkek był takim 2 tygodniową kruszynką.. Jak tak będ\iemy tęsknic to trza się brać za drugie jeszcze trochę
Super że u Twojego malca widać poprawę i rehabilitacja przynosi efekty
Jestem z Wami całym serduchem!!!!!

PurBlanuś Super że Olinek ma zdjęcie z Mikołajem zazdroszczę. Ogromna pamiątka to będzie dla niego
Morti Ta Twoja Łucja no niezła aparatka!!
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 11:01   #1479
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzien dobry.

Gosii u nas to samo. Od wczoraj nie bylo kupy. A/rano zawsze jest hmm...

Morti Łucja agentka jest. . To musisz sie o 3 postarac :-P

Isgaard brawo za postępy.

O pierdy idą, które je obudziły. kto wie czy kupa nie pójdzie...

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Moja Maja uwielbia byc noszona " do gory" wszystko ja interesuje wtedy, . Odlozona placz

Czy wasze dzieci jak sie np.budzą to bombardują sobie twarz raczkami ?

Obudzila sie i stekoli i sie rozglada. I ciumka Moje kochane
Dzis 3 dzien po szxzepieniu. Brak goraczki i jest ok. Naszczescie
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 11:23   #1480
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dobra, wyluzowałam z kupą

Świąt nie robię, nawet porządków nie robię bo wyjeżdżamy wiec pozapraszałam gości na Sylwestra <3
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 11:24   #1481
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci jak sie np.budzą to bombardują sobie twarz raczkami ?
moja też tak ma!!!
już myślałam, że jej bużka swędzi albo rączki bo często przeciera raczkami po buzi lub sie uderza. Przewaznie jak nie mozna usnac lub jak wstanie.


Dzięki za rady co do zastoju piersi!! Wczoraj robiłam cieple oklady, laktotor i czesto Małą przystawiałam, i dziś już grudek nie ma

Dziewczyny szybkie pytanie.
Znowu mi się wydaje, że mam mało pokarmu.
Chciałabym aby Mała złapała piers i jadła przez dłuzsza chwile. Ona troche possie, słychać połykanie, ale to trwa krotko.
Dziś troche pojadła i usneła, i śpi już dwie godziny.
Czy głodne dziecko usnęlo by i tyle spało???
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 12:02   #1482
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Monic tez przy zasypianiu laduje sobie po glowce.

Co do karmienia tez tak czasem mam. Nie sadze by glodna usnela. A widzisz moja przubiera ksiazkowo
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:03   #1483
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Monic u mnie karmienie trwa 5 min. Pytałam o to lekarkę i stwierdziła, że widocznie to jej wystarcza
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:05   #1484
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Gosia mój Tymek też lubi czerwony kolor. U teściów stoi wystawka z czerwonych wazonów na półce i młody ostatnio wzroku oderwać nie mógł

Nowa ja bym chciała za jakiś czas, ale mąż już nievchce więcej, więc chyba koniec produkcji u nas

Monic raczej by nie spała na głodnego.


Ubrałam Tymka ciepło i patrzył jak matka okna myje w salonie Za dużo nie pomyłam, tylko ramy i jedną szybe...
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:23   #1485
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Isgaard mieliście dużo szczęścia, że ktoś to zauważył w szpitalu. Fajnie, że idzie wszystlo do przodu, pozytywnych wieści nigdy dość! Tą chorobę da się wyłapać przy usg główki?
Bardzo cieszę się że zdecydowałam sie tam rodzić (60 km dalej), chociaż u mnie w mieście też jest duży szpital, ale ostatnio nie za dobrze tam się dzieje (ostatnio zmarła 5 letnia dziewczynka..) Mój TŻ trochę marudził na ten szpital, bo w miejscowym ma znajomych lekarzy, a tam nie, ale ja się uparłam i wyszło że dobrze zrobiłam bo tam wszystko było na piątkę z plusem.

Do rozpoznania tej wady nie trzeba usg, bo to po prostu widać i można to wyczuć pod palcami (skostnienie szwu). Aczkolwiek w naszym przypadku nie do końca wiedzieli, że to ta wada, bo mały był z ułożenia pośladkowego a takie dzieci mają z zasady główkę spłaszczoną.
USG natomiast służy kontroli czy jest jeszcze miejsce na mózg, czy przepływy są dobre, czy nie wzrasta ciśnienie śródczaszkowe.

Nasza wada to wg lekarzy i tak najłagodniejsza odmiana z grupy kraniostenoz, która oczywiście i tak będzie skutkowała wieloma problemami. Polega to na tym, że z każdym miesiącem główka dziecka mocno rośnie (i tak do około roku) i ogólnie powiększa się. A wszystko jest możliwe dzięki miękkim szwom w czaszce. a w przypadku młodego te szwy są już skostniałe (u niego 1 szew) i czaszka w tym miejscu nie rozciągnie się, kości czaszki w przyszłości będą uciskały na mózg, a mózg rozrastając się będzie wypychał się tylko tam gdzie będzie to możliwe, co będzie skutkować deformacją głowy.. Poniżej zdjęcie jak to mniej więcej wygląda u małego dziecka (ze strony prof.Kobusa).



Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Powiem Wam co sobie moja córcia wymyśliła
Była u nas moja mama i Ł mówi do niej
- babciu a wiesz, u nas będzie trzecie dziecko
Moja mama w szoku (ja też) patrzy na mnie ja na nią i mówie że nic o tym nie wiem. To mama pyta młodej kto jej to powiedział, na co ona
- no nikt, sama sobie powiedziałam
bardzo rezolutnie

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Isgaard - świetnie, że rehabilitacja daje efekty. Jak widać efekty, to motywacja lepsza. Gratuluje pozytywnej oceny neurologicznej.

Moja znajoma mówi, ze podejrzewa, że jej syn ma to samo co twój, tylko Kuba ma już 15 lat. Nie jest kaleka, ale ma takie różne neurologiczne dziwne narowy co żaden lekarz nie wie co to jest. ona zaczęła podejrzewać cokolwiek po obejrzeniu programu w telewizji o tej chorobie. Jak był mały to nikomu do głowy by nie przyszło sprawdzić.

A spłaszczenie mamy z prawej strony, mój niunio jest zdecydowanie prawostronny, chociaż lekarz nam powiedział, ze to za wcześnie, żeby stwierdzić. Ale on się sam obraca w prawa, prawą rączką chętniej łapie i ma silniejszy chwyt i w ogóle.
No i to jest problem, wiele ludzi już dorosłych albo młodzieży ma ten problem, tylko na operacje za późno. Kiedyś tych wad wogóle nie rozpoznawano, myślę tu o podstawowej opiece, o pediatrach, o porodówkach dopiero od kilku lat coś drgnęło i więcej się robi w tym temacie. Jak dziecko miało "dziwną" główkę to babcie/ciotki radziły układaj go naprzemiennie na różne strony to głowa się wyrówna.. No niestety nie każdego głowa moze się wyrównać..

Co do głowki to polecam Ci taką poduszkę z firmy La Millou, świetnie można ułożyć w tym dziecko:
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:26   #1486
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Heeeej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-1095.jpg (90,5 KB, 42 załadowań)
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:37   #1487
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
No i to jest problem, wiele ludzi już dorosłych albo młodzieży ma ten problem, tylko na operacje za późno. Kiedyś tych wad wogóle nie rozpoznawano, myślę tu o podstawowej opiece, o pediatrach, o porodówkach dopiero od kilku lat coś drgnęło i więcej się robi w tym temacie. Jak dziecko miało "dziwną" główkę to babcie/ciotki radziły układaj go naprzemiennie na różne strony to głowa się wyrówna.. No niestety nie każdego głowa moze się wyrównać..

Co do głowki to polecam Ci taką poduszkę z firmy La Millou, świetnie można ułożyć w tym dziecko:
ooo świetny pomysł! Nie pomyślałam o angel wings. chciałam kupić tylko kasy ciągle mi szkoda było. Po wypłacie kupie na pewni ( świąteczny budżet zbyt napięty )

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Heeeej

no heej!!!! [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 12:42   #1488
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Heeeej
Śmieszka kochana!!! Ślicznota
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 13:05   #1489
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard dzięki za odpowiedź. Tak się zastanawiam, bo Tymuś miał usg główki w szpitalu, to chyba by wyłapali gdyby coś było nie tak.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Heeeej
Boski uśmiech
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 13:31   #1490
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard - dostałam premię świąteczną - uznałam to za znak od losu i kupiłam Cezaremu Angel Wingsa. pewnie nie przyjdzie przed świętami, ale jak znam życie to kasa by się rozpłynęła
Dziękuję za inspirację
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 14:02   #1491
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pomyłka
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 14:25   #1492
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Monic tez przy zasypianiu laduje sobie po glowce.

Co do karmienia tez tak czasem mam. Nie sadze by glodna usnela. A widzisz moja przubiera ksiazkowo
czyli moja podobnie robi najwyrazniej tak niemowlaki mają, tylko ,że im główka nie boli
Ślicznaaa Majunia


Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Monic u mnie karmienie trwa 5 min. Pytałam o to lekarkę i stwierdziła, że widocznie to jej wystarcza
ufff uspokoiłas mnie
Ale jak u Ciebie jest tak samo, to chyba jest dobrze

mortisha84 ok

Dziewczyny, dzięki Wam jestem spokojniejsza.
Za bardzo panikuje


Isgaard dziękuje za opis tego problemu. Powinno być to wyłapywane przez lekarzy w szpitalu. Ale czy tak jest??
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 18:48   #1493
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Chciałam podziekowac osobie, które wspomniała o ksiazkach Zabawy paluszkowe i Księga dźwięków. Niestety nie pamietam kto to byl.
Dziś sobie je zamowiłam.
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 21:01   #1494
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dziewczyny czy to możliwe, że moja Ola odczuwa już lęk separacyjny? Już któryś raz ciężko mi ją zostawić z moją mamą albo teściową, widać u niej lęk na twarzy jak ją biorą na ręce a potem przeraźliwie płacze i ciężko ją uspokoić Babcie widują ją bardzo często bo prawie codziennie. Nie wiem czy to możliwe Dzieje się tak jak jesteśmy poza domem...

Jutro chrzciny, trzymajcie kciuki...
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 21:30   #1495
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nie mam chwili posiedzieć...Rodzina przyjechała i chyba teraz wiekszość czasu będę w swoim pokoju. Salon jest okupowany przez mojego 3 letniego bratanka. Jesteśmy razem od 16 a już musiałam kilka razy zwrócić mu uwagę, żeby nie zrobił przypadkiem krzywdy Olinkowi. Np robił mu stopkami foczkę, dawał mu ciężkie zabawki, chciał częstować czekoladą. Słodkie, ale niebezpieczne. A "nie wolno" mojego brata i bratowej spływa po nim jak po kaczce...Masakra. A w niedzielę przyjeżdża kuzynka z 3,5 letnią córką...To będzie truuudny tydzień,...

Kasiag, ja myślę, że możliwe...Oli po swojej kapieli jest na rękach u mojej mamy, bo ja się idę szybko wykąpać. I np dziś płakał tak przeraźliwie, że dopiero jak ja go wzięłam na ręce, to cisza jak makiem zasiał, pomimo, że moją mamę ma na co dzień...
No i kciuki !! Daj znać po

Monic, ja też zamówiłam te książki Mam nadzieję, że będą przydatne

Dzieki Dziewczyny, uspokoiłyście mnie...Oli wyciąga ręce do mnie, mnie łapie za palce...na zabawki się gapi, ale nie ma ochoty ich łapać
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14

Edytowane przez PurBlanka
Czas edycji: 2014-12-19 o 21:32
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-19, 21:48   #1496
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Kasia kciuki.

Pur oj wspolczuje.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 03:03   #1497
Katrina2000
Raczkowanie
 
Avatar Katrina2000
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 379
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dziewczyny właśnie wyczytałam ze od dziś do środy w biedronce wszystkie zabawki 30 procent taniej
__________________
Już z nami jest Wikuś 04.10.2014r.
Katrina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 03:29   #1498
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Jutro wpadne.

My po karmieniu
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 09:08   #1499
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry. Nocka prawie cała przespana,ja budziłam Olego na karmienie. Wiem że jest na rzadanie ale kurcze ile można nie jeść..myślicie że sam by sie obudził jakby był głodny? Jest takim spiochem że w nocy po prostu śpi ale zawsze sie budzil jeść a dziś nie. Więc przy zmianie pieluchy do niego gadalam a później cyc..
No i wczoraj pierwszy raz swiadomie wlozyl raczke do buzi i lizal i nie bylo to z glodu tylko zainteresowania. Ale fajnie
Pogoda okropna...leje a ja jade koło 12 na uczelnie chociaż sie pokazać a później miałam na chwile podejść do miasta. ..Folia na wozek a mamuska bedzie moknac...
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 09:22   #1500
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość
Chciałam podziekowac osobie, które wspomniała o ksiazkach Zabawy paluszkowe i Księga dźwięków. Niestety nie pamietam kto to byl.
Dziś sobie je zamowiłam.
A proszę Do mnie dotarły wczoraj Zabawy niektóre raczej już dla starszych, uczestniczących aktywnie w zabawie dzieci, bo nie mam trzech rąk Ale sporo też takich, które można wykonać na rączkach Maluszków
Będziemy próbować na Święta, bo teraz prezenty już zapakowane

Trochę się obawiam tych Świąt. Wyjeżdżamy do rodziców 23 i wracamy 27, czyli prawie 5 dni w nowym dla niej miejscu, inne łóżeczko, dużo gości, inne jedzenie (choć będę ostrożna z tymi potrawami świątecznymi)... Oby było spokojnie No i jak my mamy się spakować?! Pierwszy wyjazd gdzieś dalej na noc.

Na Sylwestra z kolei u nas będzie trochę gości (m.in. dwulatek) przez 3-4 dni.

A Wy jak spędzacie tą końcówkę roku?
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:30.