Zbrodnia w Rakowiskach - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-19, 20:15   #301
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Mirseja Pokaż wiadomość
Kalini, a wydałaś coś, że się tak orientujesz, komu jest trudniej w życiu?
Ja nie wiem, czy jej było trudno czy nie. Wiem natomiast, że na własne życzenie zniszczyli życie innych i swoje na maksa. Co tu się dużo rozwodzić, mają przechlapane na całego.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:18   #302
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Mirseja Pokaż wiadomość
Myślicie, że łatwo w ogóle być artystką? Poetką? Na każdym kroku trzeba zmagać się z niezrozumieniem, burzą emocji, myśli w głowie. Sztuka sama się nie stworzy, a słowa nie napiszą ot tak, to co miała w głowie w końcu eksplodowało z niej. Nie dała sobie z tym rady.
Cytat:
Napisane przez Mirseja Pokaż wiadomość
A potem jeszcze chodzą na wystawy, elegancko ubrani. I myślą, że wszystko się wzięło z pstrykniecia palcem, czasem artysta musi przejść gehennę, całe życie poświęcić, zanim coś stworzy - brzmi może wzniosle, ale taka prawda.
Ty masz jakies dziwne spojrzenie na tworzenie sztuki, skad ten pomysl, ze artysta byc tak bardzo trudno? Poswiecenie zycia, gehenna? Zejdz na zeimie.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Mamy chyba do czynienia z nastoletnią poetką-cierpiętnicą. Trudniej to jest żyć samotnym matkom, a nie grafomankom z dobrych domów.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:20   #303
Mirseja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

O kurde. Ja chyba wiem kto to jest? Ona się nazywa w ogóle inaczej. (ale ten sam sposób pisania, to samo "aloha" na końcu posta - kiedyś z nią gadałam. Albo ktoś podobny - też była lesbijką, też pisała wiersze, zdjęcia nagich pośladków, bdsm, krwawe motywy...
W sumie, jeśli nie, to zabawne, że wielu jest podobnych ludzi - dosłownie, podobnych, nawet sposób pisania podobny.
Mirseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:24   #304
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Co do cierpienia, gehenny i trudnego życia. Odpowiem słowami poety.
Cytat:
Poeta cierpi za miliony
od 10 do 13.20
o 11.10 uwiera go pęcherz
wychodzi
rozpina rozporek
zapina rozporek
Wraca chrząka
i apiat
cierpi za miliony
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:26   #305
Mirseja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Kalini, o Boże, przestań z tymi frazesami, czytałam ten wiersz i pewnie niejeden go zna
Mirseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:31   #306
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

No co Ty nie powiesz, że nie jeden go zna. Choć myślałam, że Ty w postrzeganiu poety zatrzymałaś ale na Krasińskim.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:49   #307
Mirseja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Boże, bo dla ciebie artysta to jakaś fikcyjna postać, którą się interpretuje w zależnosci od epoki. Dla nowoczesnych fanów Bursy artysta to urzędnik, jakbyś żyła ok. 150 lat temu to powiedziałabyś, że artysta własnie cierpi za miljony, a dla mnie to ktoś z krwi i kości.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Zresztą ciekawa jestem, czy chciałabyś być w skórze takiego Rembrandta. Już nie chodzi o to, że nikt nie rozumie i nie chce kupować twoich dzieł, ale o to, że jest się po prostu odrzuconym i samotnym. I jakkolwiek wzniosle by to brzmiało, to realia są po prostu smutne i tragiczne. Można się śmiać, bo brzmi żałosnie, ale w rzeczywistości to jest samo życie.
Mirseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 20:52   #308
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Znasz z pewnością mnóstwo nastoletnich poetów i poetek. Ja też w liceum myślałam, że jestem wielką artystką bo mam zły nastrój i nie lubię ludzi, A
ale nie martw się to z wiekiem przechodzi.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 20:57   #309
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Czyli jak ja pisałam wiersze to nie mogłam być poetką bo lubię ludzi i ludzie mnie lubią?
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:02   #310
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Czyli jak ja pisałam wiersze to nie mogłam być poetką bo lubię ludzi i ludzie mnie lubią?
Jeśli nie cierpiałaś, nie było Ci najciężej na świecie i nie miałaś ochoty zadźgać nikogo nożyczkami to nie, nie mogłaś być poetką.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:08   #311
Mirseja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Ale są poetki i poetki, nie? Nie każda nastolatka, co pisze wiersze, to poetka. (pewnie zaraz ktoś powie, że pewnie taka, co zarąbała sąsiadów siekierą, o jezu )
Mirseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 21:16   #312
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Mirseja Pokaż wiadomość
Ale są poetki i poetki, nie? Nie każda nastolatka, co pisze wiersze, to poetka. (pewnie zaraz ktoś powie, że pewnie taka, co zarąbała sąsiadów siekierą, o jezu )
No poetka, poetka. Teraz sobie posiedzi, z czasem będzie o niej coraz ciszej, świat pójdzie do przodu a ona dalej będzie taka niezrozumiana, coraz bardziej zapomniana. Nie ma to jak tworzyć mit. Poetki, niezrozumianej. Nieszczęśliwej. Tyle, że ten mit nie ma racji bytu i nie przetrwa próby czasu. Nikt się nad nią nie pochyli kiedy już szum medialny ucichnie.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:18   #313
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

No jasne, nie każda to jaka? Trzeba być psychicznie chorym, czy wystarczy wydać tomik z byle gie?

Ja się nie uważam za poetke i bym nie chciała żeby mnie ktoś nazwał, razi mnie że to jest kojarzone z nienawiścią do ludzi i świata a nie twórczością.
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:45   #314
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Chciałabym wtrącić coś do tego tematu, ponieważ strasznie mną to wstrząsnęło.
Ktoś tu pisał że może byli niepoczytalni, ale jak można być niepoczytalnym, skoro planuje się zabójstwo dwa tygodnie przed, kupuje lateksowe rękawiczki, a po morderstwie pierze ubranie, a te których nie zdążyli uprać wyrzuca do śmietnika w Krakowie. Była to zbrodnia przemyślana i zaplanowana krok po kroku z zimną krwią. Dla mnie są to psychole, powinni dostać najwyższy wymiar kary - dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, a najlepszym rozwiązaniem byłaby kara śmierci najlepiej przez powieszenie w samo południe na rynku w tym Lublinie bo dla takich degeneratów szkoda kuli. Dla mnie są to efekty bezstresowego wychowywania dzieci, gówniarze całymi dniami siedzą przed internetem, ćpają, oglądają chore filmy a później są efekty.
__________________
Większość ludzi myśli, że czas jest jak rzeka, która płynie szybko i w jednym kierunku. Mogę ci powiedzieć: mylą się! Czas to ocean podczas burzy.
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:53   #315
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
rodzice byli winni jednego, że ojciec nie wychował go po żołniersku, jakby dostał kopa w dupę aby zmężniał to by nie dal się takiej psycholce, a że był leszczem to przez to ta dziewczyna miała jaja w ich związku i ustawiała go jak chciała.
no i tak jak tu już pisano, szczyl miał wszystko, drogie ciuchy, kasę na Opener itd po prostu za wygodnie miał i w ramach wdzęczności dopadł matkę uciekającą pod domem i tam zaszlachtował niczym prosie.
No właśnie nie wiadomo.

Osobiście nie chcę nikogo rozgrzeszać ani obwiniać czy ferować wyroków, ale naprawdę nie wierzę, aby młodzi zaszlachtowali rodziców naprawdę tak "bez powodu", "bo im się w głowach poprzewracało". Myślę, że motywem do zamordowania własnych rodziców musiało być coś więcej niż "miłość do dziewczyny", czy jeszcze bardziej groteskowe "zmanipulowanie przez dziewczynę". Gdyby chodziło tylko o uczucie - mogli uciec. Gdyby chodziło o zemstę - mogliby wybrać też parę innych opcji, by zatruć (a nie odebrać) rodzicom życie.

Pamiętajmy, że o sytuacji nie wiemy wiele, znamy tylko bardzo subiektywną relację mediów. A czasem jeden fakt potrafi zmienić wszystko. Ktoś tu kilka stron wcześniej mądrze podał przykład sprawy, gdzie powodem do zamordowania rodziców było wieloletnie molestowanie. Podejrzenia tego typu to nie są informacje, którą ujawnia się mediom na etapie prowadzenia śledztwa, nawet, jeśli mogłaby ona zapobiec samosądowi.

Kilka kwestii rzuciło mi się w oczy.
Cały ten szum o bycie poetką + masa ujawnionych danych, otwarte profile, gdzie ludzie nadal umieszczają bluzgi itd. + fakt, że dzień po zabójstwie Maria Goniewicz jedzie na spotkanie z fanami i promocję swojego niedawno wydanego tomiku mogą sugerować, że cała afera miała na celu zrobienie szumu wobec niej, zwiększenie sprzedaży tomiku itd. To byłby sensowny motyw morderstwa dla Marii, osoby emocjonalnie niezwiązanej z rodzicami swojego chłopaka, a wręcz wrogo do niej nastawionymi. Tłumaczyłoby to także pozostawienie masy śladów i teatralną wręcz formę mordu.

Jaki jednak motyw miałby mieć chłopak w morderstwie własnych rodziców? W przeciwieństwie do Marii, on na tym nic nie zyskał, a stracił wiele. "Został omotany" kompletnie do mnie nie przemawia. Jak już obstawiałabym jakieś poważne problemy w domu, o których nie wiemy - i w dobrych domach zdarzają się patologie, wbrew powszechnym przekonaniom. Szczególnie ciekawy jest fakt, że ojciec chłopaka był wojskowym (oficerem). Mógł być super tatą, ale i okropnym. Młodzi zaczęli mord od ojca. Może mieli do tego jakiś szczególny powód?

Kolejna sprawa. Tragedia w życiu Marii, od której zaczęła się jej twórczość. "Osobisty dramat", tak to opisuje sama zainteresowania. Śmierć ojca? Którego poznała dopiero, jak była nastolatką, jak to ktoś tu napisał? W tej sprawie imo musi być coś więcej, o czym nie wiemy.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Jeśli analizujemy wypowiedzi pojawiające się w telewizji to on podobno od zawsze był dziwny i zamknięty w sobie. Otworzył się dopiero przy niej...
To wskazywałoby na poważne problemy w rodzinie chłopaka. Plus fakt, że prawdopodobnie "zabraniali" spotykania się z dziewczyną (tak wnioskuję z opisów) zamiast usiąść i pogadać z synem jak równym sobie, opowiadając, co konkretnie im się w partnerce nie podoba...
Nie wygląda to na dobrą komunikację.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 21:59   #316
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Wszystko raczej wskazuje na poważne problemy w psychice górniarzy

Oczywiście, zła komunikacja usprawiedliwia zabójstwo. A smakacze mają w tłumaczenia rodziców.
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 22:07   #317
Mirseja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Czyli że oddała swoje życie na konto pierwszego tomika wierszy? Mega poświęcenie. Nie mówiłam, że artyści mają ciężko?
Mirseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 22:14   #318
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Mirseja Pokaż wiadomość
Czyli że oddała swoje życie na konto pierwszego tomika wierszy? Mega poświęcenie. Nie mówiłam, że artyści mają ciężko?
Ha, dobre <like>

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Oczywiście, zła komunikacja usprawiedliwia zabójstwo. A smakacze mają w tłumaczenia rodziców.
Na samym początku napisałam, że nie chcę nikogo usprawiedliwiać (rozgrzeszać) Proszę nie być Wizażanką, która "wie lepiej" co autor ma na myśli, nadinterpretując jego słowa

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Wszystko raczej wskazuje na poważne problemy w psychice górniarzy
I wierzysz, że problemy w psychice biorą się z niczego? Poważnie pytam.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 22:19   #319
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Nie, ale z psychopatią człowiek się rodzi

Ale ona raczej nie jest zbyt inteligentna, jeżeli to prawda że "w najbliższych dniach chciała promować swój tomik poezji"

Ale biorąc pod uwagę informacje z mediów to inne cechy się zgadzają, manipulacja innymi, zero uczuć. Nie okazywała ich przy przesłuchaniu
Teraz jest znowu w tv o tym, mówią znowu że ona była mózgiem morderstwa.

W końcu petycja od uczniów o czymś świadczy. ..
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 22:46   #320
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Nie, ale z psychopatią człowiek się rodzi
Nie byłabym tego taka pewna, ciekawe wyjaśnienie tego, skąd bierze się psychopatia (z doświadczeń wczesnego dzieciństwa), masz tutaj:
http://3dno.pl/korzenie-zla/#more-2920

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Ale ona raczej nie jest zbyt inteligentna, jeżeli to prawda że "w najbliższych dniach chciała promować swój tomik poezji"
A może właśnie jest inteligentna, tylko całkowicie pozbawiona skrupułów? Naprawdę nie sądzę, by ktoś, kto kupuje lateksowe rękawiczki, pozbywa się ciuchów itd. jednocześnie tak chętnie sam przyznał się do winy i z uśmiechem na ustach oprowadzał policjantów po miejscu zbrodni. Moim zdaniem ona chciała tego, by to się wydało, chciała, by o tej zbrodni było głośno, skąd tak krwawe jej wydanie, inspirowane filmem gore.

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Ale biorąc pod uwagę informacje z mediów to inne cechy się zgadzają, manipulacja innymi, zero uczuć. Nie okazywała ich przy przesłuchaniu
Teraz jest znowu w tv o tym, mówią znowu że ona była mózgiem morderstwa.

W końcu petycja od uczniów o czymś świadczy. ..
No właśnie, to mnie intryguje Moim zdaniem ona pasuje do psychopatki - biegli stwierdzili, że jest zdrowa psychicznie. Psychopaci to osoby zdrowe psychicznie, świadome swoich czynów, tylko nieukształtowane moralnie, pozbawione skrupułów. To ją idealnie opisuje.

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

A odnośnie chłopaka i ojca wojskowego:

"Dorosłe dziecko wychowane bardzo twardą ręką w rodzinie, w której nie było miejsca na empatię i bliskość, będzie czuło mściwą satysfakcję, zadając cierpienia innym osobom. Agresja, odczuwana początkowo np. do zbyt surowego i krzywdzącego ojca, zostaje wyparta i przekierowana na bardziej bezpieczny obiekt. Chroni to psychikę przed uświadomieniem skrywanego w sobie konfliktu między miłością do ojca i chęcią bycia przez niego akceptowanym, a wrogością wobec niego i buntem przeciw przymusom.


Ofiara, która w trakcie dorastania przeistacza się w sprawcę, wypiera z siebie poczucie krzywdy. W pewnym stopniu dzieje się tak nawet u osób dorosłych, np. w wojsku. Człowiek, który przeszedł tzw. falę, sam często męczy kolejne pobory. Spycha do nieświadomości, jak było mu źle i utożsamia się z katami, którzy zadawali mu cierpienia. Czasem nawet ich idealizuje – niczym maltretowane dziecko, które już jako dorosła osoba zaczyna wychwalać bijącego ojca i przekonuje samo siebie, że dzięki temu wyszło na ludzi. W sadyzmie zaczyna działać mechanizm obronny zwany identyfikacją z agresorem. Zamiast czuć się pokrzywdzonym, człowiek taki sam zaczyna krzywdzić, dzięki czemu nie czuje już ciężaru swojej złej przeszłości. Niestety – kosztem innych ludzi."


To fragment tego artykułu, co podlinkowałam wyżej.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:06   #321
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
. Młodzi zaczęli mord od ojca. Może mieli do tego jakiś szczególny powód?
Tu akurat powod byl prosty.

Czysto teoretycznie idziesz zabic dwoje ludzi. Od kogo zaczynasz? Od slabszego czy silniejszego fizycznie?
Na logike jak najpierw chcieliby zabic matke, to ona moglaby zareagowac krzykiem i zbudzic meza a mezczyzna w dodatku mundurowy- wiec pewnie sprawny fizycznie, moglby im pokrzyzowac plany. Wiec mnie akurat nie dziwi, ze najpierw zalatwili ojca.


Jestem zaskoczona nagonka na ta dziewczyne, jest oczywiscie winna ale mnie bardziej dziwi postepowanie chlopaka bo to byli jego rodzice, dla niej oni byli obcymi ludzmi.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:14   #322
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Gdzieś czytałam że to była jej propozycja. On nie zareagował i to jest też dziwne... no właśnie ona chciała żeby to się wydało ale jednocześnie skoro planowała promocje tomiku to myślała że pozostanie na wolności i tu jest sprzeczność. Wydaje mi się że liczyła że ją uniewinnią bo jak to interpretować?


Albo to że ona uważa siebie za osobę wrażliwą, dobre sobie.

W mediach jest powiedziane ze to była jej propozycja, że manipulowała ludźmi to nic dziwnego że na nią nagonka.
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog

Edytowane przez semprebambino
Czas edycji: 2014-12-19 o 23:16
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:30   #323
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam że to była jej propozycja. On nie zareagował i to jest też dziwne... no właśnie ona chciała żeby to się wydało ale jednocześnie skoro planowała promocje tomiku to myślała że pozostanie na wolności i tu jest sprzeczność. Wydaje mi się że liczyła że ją uniewinnią bo jak to interpretować?


Albo to że ona uważa siebie za osobę wrażliwą, dobre sobie.

W mediach jest powiedziane ze to była jej propozycja, że manipulowała ludźmi to nic dziwnego że na nią nagonka.
No jakby do mnie facet przyszedl z tekstem, ze moze by tak zabic moich rodzicow bo nam stoja na przeszkodzie do szczescia to... Przestalby w tym momencie byc moim facetem, nogi bym brala za pas i spieprzala od niego gdzie pieprz rosnie. I nie wierze, ze on taki biedny, niewiniatko a ona go tak zmanipulowala.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:37   #324
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Oby dwoje popaprani, nikt ze zdrowym rozsądkiem nie zmarnowałby sobie życia w taki sposób.

Edytowane przez 13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Czas edycji: 2014-12-19 o 23:39
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:48   #325
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tu akurat powod byl prosty.

Czysto teoretycznie idziesz zabic dwoje ludzi. Od kogo zaczynasz? Od slabszego czy silniejszego fizycznie?
Na logike jak najpierw chcieliby zabic matke, to ona moglaby zareagowac krzykiem i zbudzic meza a mezczyzna w dodatku mundurowy- wiec pewnie sprawny fizycznie, moglby im pokrzyzowac plany. Wiec mnie akurat nie dziwi, ze najpierw zalatwili ojca.
Fakt, zapędziłam się

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Gdzieś czytałam że to była jej propozycja. On nie zareagował i to jest też dziwne... no właśnie ona chciała żeby to się wydało ale jednocześnie skoro planowała promocje tomiku to myślała że pozostanie na wolności i tu jest sprzeczność. Wydaje mi się że liczyła że ją uniewinnią bo jak to interpretować?


Albo to że ona uważa siebie za osobę wrażliwą, dobre sobie.

W mediach jest powiedziane ze to była jej propozycja, że manipulowała ludźmi to nic dziwnego że na nią nagonka.
No właśnie nie powiedziałabym, że priorytetem dla niej było pozostanie na wolności Poezję może pisać i w celi, będzie miała dach nad głową, jedzenie itd. ...
A także fanów, ciekawych jej twórczości zza krat. A do tego sprzedaż aktualnego tomiku zboostuje, bo to w końcu sensacja. No i myślę, że jej przede wszystkim o sławę i rozgłos chodzi, a nie o pieniądze.

Wydaje mi się, że gdyby liczyła na uniewinnienie, nie przyznałaby się tak ochoczo do winy, tylko wypierała się + bardziej zadbała o zatarcie śladów, ewentualnie zwaliłaby winę na chłopaka. Może liczy na przedterminowe zwolnienie lub specjalne traktowanie? Jako psychopatka może nie odczuwać lęku przed pójściem do więzienia.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:49   #326
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
I nie wierze, ze on taki biedny, niewiniatko a ona go tak zmanipulowala.
No bo - nie oszukujmy się - pewnie tak nie było. Ale jej postać jest bardziej medialna. Nieszczęśliwa nastolatka, która pisze wiersze, łamała prawo, koledzy jej nie lubili, więc pisali podania, by jej nie było w ich klasie, lubi Wojaczka i wszędzie w internetach, gdzie tylko może wrzuca czarno-białe zdjęcia. Dodatkowo, dzień po morderstwie umawia się na spotkanie w celu sprzedania swojego tomiku. Bez żadnych refleksji, emocji, nie ukrywa się, tylko pisze "będę tu i tu".
Gdyby to chłopak pisał w necie, że od lat np. gra w gry, na facebookach, twitterach i innych myspaceach umieszczałby codziennie informacje, zdjęcia i różne teksty, a na dzień po morderstwie umawiałby się przez internet z innymi fanami Call of duty - to on byłby medialny i on byłby ciekawszy dla ludzi.
Ale on - mimo wszystko - jest nieco w cieniu zbuntowanej, biednej poetki, nastolatki. Mimo wszystko.
Co nie znaczy, że on mniej zabił niż ona. On jest bardziej nijaki i nudny. Dla mediów.

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-12-19 o 23:53
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 00:41   #327
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tu akurat powod byl prosty.

Czysto teoretycznie idziesz zabic dwoje ludzi. Od kogo zaczynasz? Od slabszego czy silniejszego fizycznie?
Na logike jak najpierw chcieliby zabic matke, to ona moglaby zareagowac krzykiem i zbudzic meza a mezczyzna w dodatku mundurowy- wiec pewnie sprawny fizycznie, moglby im pokrzyzowac plany. Wiec mnie akurat nie dziwi, ze najpierw zalatwili ojca.


Jestem zaskoczona nagonka na ta dziewczyne, jest oczywiscie winna ale mnie bardziej dziwi postepowanie chlopaka bo to byli jego rodzice, dla niej oni byli obcymi ludzmi
.
Właśnie. Każdy się rozkminia nad tą dziewczyną, a to chłopak większy "psychol" według mnie. I nie rozumiem tekstów, że ona go zmanipulowała. Niby skąd to wiadomo? Jedyne co wiadomo, to że obydwoje mieli nierówno pod kopułą.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 00:51   #328
semprebambino
Wtajemniczenie
 
Avatar semprebambino
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 219
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Skoro manipulowała innymi do tego stopnia że bardzo chcieli się jej pozbyć wydaje się to być bardzo prawdopodobne
On jakby był normalny to skończył by relacje juz po propozycji zabicia jego rodziców
__________________
Sempre zaczyna się malować taki tam nowy, kosmetyczny blog
semprebambino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 09:04   #329
gottsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 77
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

I ja dorzucę swoje 3 grosze...

Przede wszystkim ustalmy sobie kilka spraw, zanim zacznę przechodzić do sedna sprawy:

"Pierwoje" - to jak media spłycają przekaz tej całej sprawy jest nie do pomyślenia, ale Nasi Kochani Dziennikarze już tak mają, sprowadzają do swoich programów w TV "mądre głowy", które tylko mędrkują, prowadzą swoje akademickie wywody, które tylko mącą ludziom w głowach i sieją zamęt, a które z realnym problemem sprawy mają bardzo mało wspólnego.

"Wtoroje" - Internet już wydał wyrok na tych nastolatków. Kipi nienawiść, żądza kary śmierci dla Zuzanny Maksymiuk, jednak m.in jak mówi powiedzenie "nie sądźmy, żebyśmy nie byli sądzeni". Poza tym, ludzie naprawdę nie znają RZECZYWISTYCH powodów tego czynu, wydają swoje opinie na podstawie wyczytanych informacji na Onet.pl czy pokazanych w "Wiadomościach", czy innych "Faktach", które przeżuli jak gumę do żucia.

"Tretje" - Z tej sprawy raczej nie będzie nowej telenoweli typu "matka Madzi", Trynkiewicz czy dwuletni chłopczyk uratowany przez policjanta. Takie przypadki nie są medialne, ogólnie śmierć nie jest medialna.

Do rzeczy zatem.

Zacznijmy od tego, że śmierć ojca, bardzo bliskiej dla niej osoby była momentem, od którego to wszystko się zaczyna. Dziewczyna popada w swego rodzaju depresję, głębokie załamanie, i z temperamentnej młodej piłkarki staje się skrajną "tragiczną romantyczką", prawie, że osobą antyspołeczną. Zaczyna pisać pierwsze wiersze. Zaczyna czytać utwory "poetów wyklętych" takich jak Rafał Wojaczek, Sylvia Plath czy Charles Bukowski, słuchać Joy Division, czy oglądać filmy jak American Psycho, czy Pulp Fiction. Pogrąża się w tych dekadenckich odmętach sztuki. Owija wokół palca bogu ducha winnego moim zdaniem w tej sprawie Kamila M. (gdy sąd dojdzie do tego, że Maksymiuk go zmanipulowała, dostanie niższy wyrok), i tak z najpierw żartów przy seansach ww. filmów, plan zabicia rodziców Kamila przeradza się w rzeczywistość. Jednak nie jest to tak, jak media ukazują, że Maksymiuk zabiła rodziców M. bo nie akceptowali ich związku. Absolutnie nie. Rodzice M. byli tylko środkiem a nie jej celem. Chciała zabić kogoś i tak.

Teraz ona stała się osobowością dosyć romantyczną, wyalienowaną ze społeczeństwa, a tacy ludzie mają właśnie duże skłonności do m.in manipulowania ludźmi (właśnie tak zmanipulowała sobie swojego chłopaka). Z takimi ludźmi już tak jest, że jak sobie coś postanowią, np. zabiją się po 40, czy zaczną zabijać innych ludzi, to zrobią to nawet, jeśli przy nich stałby cały kordon policji.
Jednak zastanawia mnie to, do jakiego stopnia ona potrafiła zakręcić tym nieśmiałym, szarym chłopakiem, żeby mógł totalnie bez najmniejszej litości zadźgać własną matkę.

Jak wyżej, wylewa się fala hejtu nad tymi osobami, podczas gdy przeciętna osoba, która w Internecie błaga o jej śmierć, nawet nie próbuje jej zrozumieć, poznać szerszy kontekst tej zbrodni.
Nie wspominam o jej wierszach, gdyż ich wartość musi ocenić każdy sobie sam, sąd włączył je do dowodów tej sprawie, moim skromnym zdaniem ten dowód niewiele wyjaśni.

Myślę też, że jeśli tą dziewczyną w więzieniu zajmą się odpowiedni ludzie, pomyślnie przejdzie etap resocjalizacji, to gdy za 15-25 lat z niego wyjdzie (o dożywociu praktycznie nie ma mowy), będzie już całkiem inną osobą, zupełnie nie mającą nic wspólnego z tą Zuzanną M. która w grudniu 2014 zabiła osobę. Tacy ludzie się nie rodzą, oni się nimi stają, bo jeszcze 3-4 lata temu młoda Zuzka ze znajomymi radośnie "haratała w gałę" w klubie sportowym i nie myślała nawet o zabijaniu.

Za credo mojej wypowiedzi niech posłuży fragment wypowiedzi muzyka Tymona Tymańskiego, jakiej udzielił tuż po samóbójczej śmierci dziennikarza radiowego Tomasza Beksińskiego w 1999 roku (podobny przypadek, ale nie zabijał, poczytajcie):

"Tu nie ma wielkiej filozofii - wszelkie po☠☠☠anie wynosi się z domu rodzinnego. Kurt Cobain do 7 roku życia był wesołym blondynkiem, który sobie chodził po mieście z bębenkiem w ręku, a odkąd zaczął się obwiniać o rozwód swoich rodziców, wszystko mu się zwichrowało"
__________________
Yo amo al
DEFTONES
Sacramento, CA
gottsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 09:42   #330
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Zbrodnia w Rakowiskach

Cytat:
Napisane przez semprebambino Pokaż wiadomość
Skoro manipulowała innymi do tego stopnia że bardzo chcieli się jej pozbyć wydaje się to być bardzo prawdopodobne
On jakby był normalny to skończył by relacje juz po propozycji zabicia jego rodziców
skoro taka z niej genialna manipulantka dlaczego chcieli się jej pozbyć powinni jej ulegać i ją uwielbiać
nie wierze , że chłopak był zmanipulowany musiało się źle dziać w jego domu i ciekawi mnie co . jak był wychowywany , że na koniec tak odwdzięczył się rodzicom. wg mnie coś w nim pękło .
nie wierze , że miał kochających rodziców a dla zabawy /laski czy tam innej idei postanowił ich zadźgać nożem . no nie wierze.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez gottsu Pokaż wiadomość
I
Do rzeczy zatem.



Jednak zastanawia mnie to, do jakiego stopnia ona potrafiła zakręcić tym nieśmiałym, szarym chłopakiem, żeby mógł totalnie bez najmniejszej litości zadźgać własną matkę.

kolejna wróżbitka
skąd ludzie maja takie informacje , że on został zmanipulowany biedaczek ehhh

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez gottsu Pokaż wiadomość

"Tu nie ma wielkiej filozofii - wszelkie po☠☠☠anie wynosi się z domu rodzinnego. Kurt Cobain do 7 roku życia był wesołym blondynkiem, który sobie chodził po mieście z bębenkiem w ręku, a odkąd zaczął się obwiniać o rozwód swoich rodziców, wszystko mu się zwichrowało"
z tym się zgadzam
i ciekawi mnie co złego działo się w domu tego chłopaka

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2014-12-20 o 09:33
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 06:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.