Nasze książkowe grzechy - cz. IV - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 11:18   #511
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Też mi ją polecono i kiedyś na pewno sięgnę

EDIT: Widzę, że podobnie oceniłaś Batalistę. Szkoda, że ten koniec nie jest inny, ale to i tak bardzo ciekawa książka (o ile ktoś lubi takie klimaty, a nie liczy np. na akcję).
Dokładnie, koniec mógłby być nieco inny, ale choć faktycznie to nie jest książka obfitująca w akcję to jest bardzo ciekawa. Proza Pereza - Reverte nie jest łatwa, zwłaszcza Batalista, ale warto moim zdaniem przeczytać. Wydaje mi się, że on pisze bardziej dla dorosłego/dojrzałego czytelnika, jego historie nie są takie oczywiste.

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
O jaa ale cuda na Muzie na -60% (nie to co ostatnio)
Ja nawet tam nie zajrzałam, wydałam sporo kasy (prezenty/wyprzedaże) więc nie chce żeby mnie kusiło, a pewnie jakbym weszła na stronę Muzy to zaraz bym coś kliknęła.

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość

Zamówiłam "cośtamcośtam" Wyszło równo 69,99 i przesyłka gratis
Kolekcjonerka...mnie interesuje
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 11:48   #512
mala_czarna_21
Zakorzenienie
 
Avatar mala_czarna_21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 044
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość

Zamówiłam "cośtamcośtam" Wyszło równo 69,99 i przesyłka gratis

gratuluję!
u mnie też m.in. w koszyku "Kolekcjonerka" i "Zapach miasta po burzy"

u mnie zrobiło się 150zł nagle
ale mąż na pół śpiąco powiedział, że super ceny i żeby brać bo taniocha więc brałam
__________________
Codziennie rano budzę się piękniejsza ale dzisiaj to już ku**a przesadziłam


2015 - 38
mala_czarna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 11:59   #513
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Dziewczyny, zamorduję Was Już sprawdzam co tam mają ciekawego
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 13:37   #514
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Wczoraj skończyłam Kochając syna!
Bardzo smutna... inna od dwóch pozostałych książek.
Niby każdy wie, co to jest autyzm, a jednak... pewnie dowie się czegoś całkiem nowego!
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/23201...opinia20703702

Motyl - wstrząsająca!
Lewa strona życia - chyba najbliższa mojemu sercu, o utracie, ale i o nadziei na lesze jutro...
Kochajac syna - smutek, samotność...

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Teraz czytam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/23897/188-dni-i-nocy
Książka wpadła mi w ręce przypadkiem i nie ukrywam, ze miło zaskoczyła. Czyta się świetnie. Różne spekulacje na temat miłości, związków, seksu, ogólnie damsko - męskie, mailowe rozmowy miedzy autorami.
Nawiązują do innych pisarzy, biblii, mitologi, malarstwa... do wspomnień z życia wziętych!
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 14:45   #515
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Odkładam na razie Zimową opowieść (ostatnio mało czasu mam na czytanie i wolno idzie) i biorę się za:

To będzie moje pierwsze spotkanie z tego typu literaturą. Jest to ponoć najbardziej kontrowersyjna chorwacka pisarka...
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 17:51   #516
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
Odkładam na razie Zimową opowieść (ostatnio mało czasu mam na czytanie i wolno idzie) i biorę się za:

To będzie moje pierwsze spotkanie z tego typu literaturą. Jest to ponoć najbardziej kontrowersyjna chorwacka pisarka...
Koniecznie daj znać czy spodobała ci się ta książka.
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 19:36   #517
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Koniecznie daj znać czy spodobała ci się ta książka.
no jestem już po książka nie ma nawet 200 stron
obawiałam się, że sposób pisania będzie dla mnie zbyt wulgarny, ale dałam radę
temat jest mocny i robi wrażenie, Vedrana odsłania tę ciemniejszą stronę człowieka i szokuje z każdą kolejną stroną bardziej

w Polsce ukazały się trzy jej książki, chętnie po nie sięgnę przy najbliższej okazji (Miłość od ostatniego wejrzenia mam "zaklepaną" u koleżanki z kursu chorwackiego, zresztą tę książkę też mam od niej)
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 00:07   #518
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Odebrałam paczkę ze znaku. Jestem pod wrażeniem szybkości. Zamówiłam w piątek koło 2 nad ranem i już dzisiaj paczka była do odbioru
Wpadło:
" Wiek cudów:
"Spóźnione wyznania"
" Zorkownia" (trzy razy zamawiałam i dopiero teraz zamówienie zfinalizowałam)
"Taft"
"Małgorzata idzie na wojnę"
"Podarunek"
"13 wojen i jedna"



I dla mamy na gwiazdkę wzięłam "Smaczna Polska" Gesslerowej i "W niebie i na ziemi".
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 08:28   #519
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Odebrałam paczkę ze znaku. Jestem pod wrażeniem szybkości. Zamówiłam w piątek koło 2 nad ranem i już dzisiaj paczka była do odbioru
Wpadło:
" Wiek cudów:
"Spóźnione wyznania"
" Zorkownia" (trzy razy zamawiałam i dopiero teraz zamówienie zfinalizowałam)
"Taft"
"Małgorzata idzie na wojnę"
"Podarunek"
"13 wojen i jedna"



I dla mamy na gwiazdkę wzięłam "Smaczna Polska" Gesslerowej i "W niebie i na ziemi".
pogrubione też bym chętnie przygarnęła
sadie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 18:07   #520
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Odebrałam paczkę ze znaku. Jestem pod wrażeniem szybkości. Zamówiłam w piątek koło 2 nad ranem i już dzisiaj paczka była do odbioru
Wpadło:
" Wiek cudów:
"Spóźnione wyznania"
" Zorkownia" (trzy razy zamawiałam i dopiero teraz zamówienie zfinalizowałam)
"Taft"
"Małgorzata idzie na wojnę"
"Podarunek"
"13 wojen i jedna"



I dla mamy na gwiazdkę wzięłam "Smaczna Polska" Gesslerowej i "W niebie i na ziemi".
gratuluję nowych nabytków.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 18:36   #521
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Dzisiaj (w trakcie pieczenia makowców) przeczytałam:



Wciągająca tak samo jak pierwsza część przygód inspektora Miquela Mascarellego. Coś dla tych, co nie mają zbyt wiele czasu, bo czyta się błyskawicznie
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 19:28   #522
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Zaczęłam czytać Wiedeńską grę i coś nie mogę się w nią wciągnąć.. Kolejna książka, której się trzeba będzie pozbyć, bo już do tego nie wrócę

Chyba się zabiorę za Cztery dni w styczniu
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 13:49   #523
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
Dzisiaj (w trakcie pieczenia makowców) przeczytałam:



Wciągająca tak samo jak pierwsza część przygód inspektora Miquela Mascarellego. Coś dla tych, co nie mają zbyt wiele czasu, bo czyta się błyskawicznie
Muszę wreszcie zdobyć

Ja też między sprzątaniem, pracą a pieczeniem i gotowaniem czytam Miniaturzystkę, mi się podoba, wciągnęłam się - mam nadzieje, że uda mi się dzisiaj skończyć.

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Zaczęłam czytać Wiedeńską grę i coś nie mogę się w nią wciągnąć.. Kolejna książka, której się trzeba będzie pozbyć, bo już do tego nie wrócę

Chyba się zabiorę za Cztery dni w styczniu
Koniecznie. Może ci się spodobać.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 14:17   #524
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Zaczęłam czytać Wiedeńską grę i coś nie mogę się w nią wciągnąć.. Kolejna książka, której się trzeba będzie pozbyć, bo już do tego nie wrócę
"Szmaragdowa tablica" tej autorki w ogóle mi się nie podobała, więc po to nawet nie sięgnęłam

Ja czytam "Dom na Sycylii", bardzo fajne, odmóżdżające czytadło
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 15:11   #525
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
"Szmaragdowa tablica" tej autorki w ogóle mi się nie podobała, więc po to nawet nie sięgnęłam

Ja czytam "Dom na Sycylii", bardzo fajne, odmóżdżające czytadło
A mi właśnie Szmaragdowa tak sobie. Współczesny wątek był wg mnie do kitu
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 18:01   #526
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Jak tam dziewczyny przygotowania świąteczne? W przerwach miedzy czytaniem gotujecie Jak spędzacie święta?
Wigilia jest u mnie więc mieszam w garach. Trochę mam już dość, ale i tak to lubię

U mnie szaleństwo od wczoraj, ugotowałam gar bigosu, w uwaga!!! swoich cudownych nowych garnkach, w kolorze błękitnym, które są pod choinkę Dziś tona ryb usmażona, w zalewie i ryba po grecku, a w chwilach przerwy podczytuję 188 dni i nocy Muszę powiedzieć, ze autorzy mają bardzo dobre, trafne spostrzeżenia w kwestiach damsko - męskich

A między garnkami kolejna porcja czytanka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1419271203829.jpg (75,8 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1419271248929.jpg (72,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1419271303692.jpg (120,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-12-21 16.47.320 (Medium).jpg (94,4 KB, 34 załadowań)
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2014-12-22 o 18:04
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 18:21   #527
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
"Szmaragdowa tablica" tej autorki w ogóle mi się nie podobała, więc po to nawet nie sięgnęłam
Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
A mi właśnie Szmaragdowa tak sobie. Współczesny wątek był wg mnie do kitu
Moja Szmaragdowa... stoi i czeka Kiedy ja przeczytam te swoje książki? Teraz już korzystam z 4 bibliotek
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2014-12-22 o 18:41
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 18:28   #528
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny przygotowania świąteczne? W przerwach miedzy czytaniem gotujecie Jak spędzacie święta?
Wigilia jest u mnie więc mieszam w garach. Trochę mam już dość, ale i tak to lubię

U mnie szaleństwo od wczoraj, ugotowałam gar bigosu, w uwaga!!! swoich cudownych nowych garnkach, w kolorze błękitnym, które są pod choinkę Dziś tona ryb usmażona, w zalewie i ryba po grecku, a w chwilach przerwy podczytuję 188 dni i nocy Muszę powiedzieć, ze autorzy mają bardzo dobre, trafne spostrzeżenia w kwestiach damsko - męskich

A między garnkami kolejna porcja czytanka
U Ciebie przygotowania pełną parą
U mnie od jutra się zaczyna - najbardziej czekam na lepienie pierogów (ale coś czuję, że mi jutro ręce odpadną, bo chcę zrobić ~100, żeby część zamrozić na kiedyś tam jak mi się zachce ).

Przybyły do mnie książki z sagi o Wiedźminie i przed snem sobie powolutku zacznę podczytywać (swoją drogą PP mnie ostatnio pozytywnie zaskakuje).

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Moja Szmaragdowa... stoi i czeka Kiedy ja przeczytam te swoje książki? Teraz już korzystam ze 4 bibliotek
Jesteś szalona Ja o chodzeniu do biblioteki nawet nie myślę, bo bym utonęła w tych wszystkich książkach. Teraz i tak robię postępy - jak mi się coś średnio podobało to się pozbywam, bo każdy wolny milimetr na regale cieszy
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby

Edytowane przez Lukardis
Czas edycji: 2014-12-22 o 18:29
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 18:34   #529
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
U Ciebie przygotowania pełną parą
U mnie od jutra się zaczyna - najbardziej czekam na lepienie pierogów (ale coś czuję, że mi jutro ręce odpadną, bo chcę ~100 sztuk zrobić, żeby część sobie zamrozić na kiedyś tam jak mi się zachce ).

Przybyły do mnie książki z sagi o Wiedźminie i przed snem sobie powolutku zacznę podczytywać (swoją drogą PP mnie pozytywnie zaskakuje ostatnio).
Uszka i krokiety mam zamówione, w tej materii sie poddaję

Z Poczty naszej Polskiej jestem bardzo zadowolona, a szczególnie u mnie pan, który rozwozi paczki jest the best, nie dość że fajny, kulturalny, to tak sobie robi trasę, że zawsze jest u mnie ok 12-14.
Bardzo często zamawiam przez pocztę kosmetyki Rochera, ksiazki ze Znak, z Allegro. Ich wyszukiwarka tez działa idealnie Nawet czasami od nich sms-a dostanę, że paczka już jedzie

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Jesteś szalona Ja o chodzeniu do biblioteki nawet nie myślę, bo bym utonęła w tych wszystkich książkach. Teraz i tak robię postępy - jak mi się coś średnio podobało to się pozbywam, bo każdy wolny milimetr na regale cieszy
W tym wariactwie uczestniczy jeszcze mój znajomy, więc chyba sie z tego nie wyleczymy, bo jak ja myślę sobie, aby odetchnąć, to on mi książki przynosi i pogania w czytaniu /Właśnie dziś przyniósł mi najnowszą Link /
Nawet jak z moim mężem rozmawia, to się go pyta czy już coś przeczytałam
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 18:35   #530
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

hej
ja czytam Asasins Cread Bractwo a w między czasie piekłam placki do ciast, robiłam galaretki drobiowe, posprzątałam i przystroiłam z pomocą moich facetów mieszkanie, ubraliśmy choinkę i słuchamy piosenek świątecznych, prawdziwą gonitwę zaczynam jutro bo u mnie "rozbiegowa" Wigilia (rozbiegowa bo u nas spotykamy się z rodzeństwem i matką męża na podzielenie się opłatkiem i symboliczny barszczyk z pierogiem, dzielimy dzieciaki prezentami i rozjeżdżamy się - właściwie rodzina męża rozjeżdża się do swoich teściów (czyli ja jadę do rodziców) później na prawdziwe świętowanie w tym gronie spotykamy się 26 grudnia, w tym roku u nas

ja to nawet nie wiem co dla mnie Mikołaj przygotował, ale w sumie mam nadzieję, że to nie będą garnki
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 20:18   #531
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny przygotowania świąteczne? W przerwach miedzy czytaniem gotujecie Jak spędzacie święta?
Z Ciebie magnolia to taka prawdziwa pani domu, a ja to raczej typ "leżę i pachnę"Idę na Wigilię do cioci na gotowe, w pierwszy dzień świąt mam zamiar jeść to, co przygotują rodzice, a w drugi dzień mam chrzciny Tak więc moje przygotowania do świąt ograniczyły się do ogarnięcia chałupy (jutro jeszcze muszę co nieco skończyć) i kupienia prezentów Żadnych garnków, żadnego mycia okien dla Jezusa, brr Chcę po prostu odpocząć i od jutrzejszego wieczora będę się przez 5 dni lenić do obrzydliwości.

Widzę, że masz nową Link, ja na 100% dostanę pod choinkę
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 20:31   #532
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Mnie dopiero jutro czeka pieczenie, oprócz sprzątania (ale też takiego zwykłego... nie myję wszystkiego co się da, "bo święta" ) nic więcej nie robię
Aa oczywiście ubieranie choinki, ale to dopiero 24.12 rano
Jutro też mam zamiar popakować prezenty, choć część odbiorę z paczkomatu dopiero w drodze na Wigilię u rodziców
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 20:35   #533
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Z Ciebie magnolia to taka prawdziwa pani domu, a ja to raczej typ "leżę i pachnę"Idę na Wigilię do cioci na gotowe, w pierwszy dzień świąt mam zamiar jeść to, co przygotują rodzice, a w drugi dzień mam chrzciny Tak więc moje przygotowania do świąt ograniczyły się do ogarnięcia chałupy (jutro jeszcze muszę co nieco skończyć) i kupienia prezentów Żadnych garnków, żadnego mycia okien dla Jezusa, brr Chcę po prostu odpocząć i od jutrzejszego wieczora będę się przez 5 dni lenić do obrzydliwości.

Widzę, że masz nową Link, ja na 100% dostanę pod choinkę
Ja zawsze mam taki plan w kuchni, że już, albo dopiero... w wigilię "leżę i pachnę". Jutro jeszcze tylko zrobię tradycyjną sałatkę jarzynową i wyczyszczę kuchnię po moich kuchennych akrobacjach. W wigilię to już tylko pakowanie prezentów. Lubię ten szał przedświąteczny, ale nie ukrywam, że czasami chciałabym pójść na gotowe i kompletnie nie robić nic!

Wyobraźcie sobie, że Link nie była wpisana na liście bibliotecznej, a mój znajomy mi ją przyniósł, bibliotekarki chyba wyczaiły już mój gust. No normalnie taki biblioteczny prezencik
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 20:40   #534
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Do końca roku miałam nic nie kupować. Skusił mnie znak niestety :banghead:
Ale skromnie bo 2 książki dostanę pod choinkę
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 19:18   #535
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 888
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny przygotowania świąteczne? W przerwach miedzy czytaniem gotujecie Jak spędzacie święta?
magnolia Wigilia jest zawsze najtrudniejsza w przygotowaniach także jestem pełna uznania.
Ja Święta spędzam u rodziców, od soboty pomagam w przygotowaniach - pierogi i uszka już ulepiłam w sobotę, nawet lubię lepić, choć to pracochłonne. Dzisiaj upiekłam sernik, a wcześniej piernik, zrobiłam sałatki, a za rybę bierzemy się jutro.
Plus sprzątanie.

W międzyczasie skończyłam Miniaturzystkę i mnie się podobała - fajny klimat - pełen sekretów, tajemnic, nikt nie jest tym kim się wydaje. Bardzo szybko przeczytałam.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 19:55   #536
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

ja tam bym nawet polepiła jakieś pierogi czy coś, ale Wigilia u moich rodziców (przygotowuje mama z siostrą, bo mieszka bliżej ), pierwszy dzień Świąt u rodziny męża, więc prawie nic nie robię
tylko praca, nawet jutro idę (ale mam nadzieję, że jak zwykle koło południa nas wypuszczą)

wczoraj przeczytałam:



na następną część teraz niestety trzeba będzie trochę poczekać
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 20:49   #537
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Dziewczyny, już pewnie nie zajrzę jutro, tak więc
Radosnych świąt Bożego Narodzenia Wam życzę
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 21:02   #538
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Skończyłam dwie książki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/23331...kolwiek-jestes
Początek bardzo mi się podobał, a później zaczęła sie nuda, dosłownie dyrdymały... myslałam, ze dowiem się czegoś mądrego o modzie, urodzie, stylu... a min. wiem jak zrobić naleśniki i lepiej myśleć, że kochanka zdradza się z mężem, a nie męża z kochankiem
Takie tam dość fajne czytadło, na jedno posiedzenie z popołudniową kawką. Szału na pewno nie ma

Za to bardzo polecam http://lubimyczytac.pl/ksiazka/23897/188-dni-i-nocy
na prawdę fajne, ciekawe przemyślenia na tematy wszelkie

No i nie uwierzycie kolejne czytanko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-12-23 20.19.46 (Medium).jpg (105,6 KB, 37 załadowań)
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 23:45   #539
patgozolek
Zadomowienie
 
Avatar patgozolek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 251
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Pod Waszym wpływem jak zawsze zamówiłam na MUZA książki, nie spodziewałam się że dotrą wcześniej niż przed Nowym Rokiem... a tu dzisiaj kurier
Pochłaniacz, Olvido znaczy zapomnienie, Grobowiec z ciszy i Zapach miasta po burzy już u mnie, tak więc mam kolejny już stos do czytania.... no ale szkoda było nie brać

Wesołych Świąt!!!
__________________
wszystko to tylko kwestia czasu

Affection, acceptance and unconditional love. We all want it. We all look for it. But, when we find it, it’s flat out terrifying.



Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie.
patgozolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 23:57   #540
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Nasze książkowe grzechy - cz. IV

Dziewczyny ta promocja na Muzie nie była włącznie z 24 grudnia?
Wpadła mi gotówka i miałam zamówić jeszcze pare książek a tu normalne ceny już
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 13:31:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.