Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 21:12   #3781
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

To ostatecznie odstawiłam Diane 35 po 4 miesiacach brania.
Strasznie przytyłam mimo aktywności fizycznej ;/.
Jestem załamana bo mimo ze biegam i ruszam sie wyglądam teraz jak mops, w dodatku pojawił się u mnie cellulit, wygladam jakbym była po ciązy. Jakies rady, polecane diety?
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-03, 21:30   #3782
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Przyjmowany sztuczny estrogen często prowadzi do cellulitu, nie wiem jak w przypadku 4 miesięcy brania. Na to pomaga peeling z kawą, częste masaże (poprawi ukrwienie skóry - to jest bardzo ważne), sport, zmiana diety, zmiana obcisłych ubrań na luźniejsze. Może dodatkowo zbiera Ci się woda w organizmie? Albo za mało jesz, uprawiasz sport i organizm głupieje - zamiast spalać kwasy tłuszczowe - magazynuje je. Poczytaj o odżywianiu podczas aktywności fizycznej.
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 18:30   #3783
mala_mi667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Odstawiłam tabsy po prawie 4 latach, stosowałam różne przez te lata : Midiane, Diane 35, Yasminelle, jedyne co zauważyłam w 1. cyklu bez nich to wysyp małych zaskórniaków i pryszczy, ale to unormowało się bardzo szybko. Nie przytyłam, ani nie schudłam, poza tym miesiączkę mam teraz co 26-28dni
mala_mi667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-05, 22:10   #3784
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
Przyjmowany sztuczny estrogen często prowadzi do cellulitu, nie wiem jak w przypadku 4 miesięcy brania. Na to pomaga peeling z kawą, częste masaże (poprawi ukrwienie skóry - to jest bardzo ważne), sport, zmiana diety, zmiana obcisłych ubrań na luźniejsze. Może dodatkowo zbiera Ci się woda w organizmie? Albo za mało jesz, uprawiasz sport i organizm głupieje - zamiast spalać kwasy tłuszczowe - magazynuje je. Poczytaj o odżywianiu podczas aktywności fizycznej.
Wiem ,ze Diane jest dosc silna.. ale ginekolog zapisal niby pod pretekstem zdrowotnym to bralam( a nie jako atykoncepcja) i nigdy wiecej juz tego świństwa nie wezme.
caly czas uprawiam sport, aktywnie biegam, biore udzial w zawodach staram sie zdrowo odzywiac a przez glupie tabletki wygladam jakbym nic nie robila, przez nie stracilam wszystko to, co sobie wypracowalam wczesniej wiec jest mi strasznie źle i przykro.. ;/.
no ale trzeba nadal wziasc sie za siebie, moze teraz jak nie bede brac to moze cos to zdziala..
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 16:12   #3785
AniaBeti
Przyczajenie
 
Avatar AniaBeti
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam Dziewczyny.
Ja jakieś dwa miesiące temu odstawilam naraye. Bralam ja prawie 5 lat. Po ostatnim opakowaniu dostalam krwawienia z odst. Pozniej niestety pare dni plamienia. Następny okres pojawił sie dzień wcześniej, niz przy zażywania tab, takze ok. Trwal jednak tylko 2,5 dnia. Co do innych zauwazalnych efektow odstawienia to musze tu na pewno wymienic bole jajnikow w okresie owulacji, bole sutkow:/, zmiany tradzikowe na twarzy i niestety przyrost wagi.
Kazdy organizm jednak reaguje inaczej... ah te hormony.
AniaBeti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 12:54   #3786
anusska89
Raczkowanie
 
Avatar anusska89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny

Ja także mam problem z tabletkami...otóż od jakiegoś czasu źle się przy nich czuję, a mianowicie okrutnie bolą mnie piersi, jestem osłabiona i ospała, chciałabym odstawić tabletki i myślę już o tym od dłuższego czasu, zwłaszcza, że dolegliwości w tym miesiącu są szczególnie nieprzyjemne i moje pytanie tutaj brzmi: Czy muszę koniecznie czekać do końca opakowania i po krwawieniu już nie przyjmować następnego blistra czy mogę to zrobić już dziś ? (do końca zostało mi 8 tabletek).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
''Są ludzie, z którymi od pierwszej chwili znajdujesz wspólny język. A potem bez względu na upływ czasu, dzielące was kilometry albo dni milczenia wystarczy, jedno spojrzenie i znów rozumiecie się bez słów.''
— Mia


anusska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 17:17   #3787
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anusska89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Ja także mam problem z tabletkami...otóż od jakiegoś czasu źle się przy nich czuję, a mianowicie okrutnie bolą mnie piersi, jestem osłabiona i ospała, chciałabym odstawić tabletki i myślę już o tym od dłuższego czasu, zwłaszcza, że dolegliwości w tym miesiącu są szczególnie nieprzyjemne i moje pytanie tutaj brzmi: Czy muszę koniecznie czekać do końca opakowania i po krwawieniu już nie przyjmować następnego blistra czy mogę to zrobić już dziś ? (do końca zostało mi 8 tabletek).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Możesz odstawić w każdej chwili.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 18:17   #3788
anusska89
Raczkowanie
 
Avatar anusska89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez zomzom Pokaż wiadomość
Możesz odstawić w każdej chwili.
I nie będzie niosło to za sobą jakiś negatywnych skutków? Czy lepiej przemęczyć się jednak już do końca?
Wybaczcie ale troszkę panikuję po tym co się naczytałam jak niektóre dziewczyny reagują na odstawienie..Ja przed tabletkami miałam spore problemy z plamieniami i bólami owulacyjnymi i boję się też, że to wszystko wróci...Ale naprawdę bardzo chcę już odstawić bo mam dosyć mojego samopoczucia no i poza tym myślimy z TŻ już o dzidziusiu.
__________________
''Są ludzie, z którymi od pierwszej chwili znajdujesz wspólny język. A potem bez względu na upływ czasu, dzielące was kilometry albo dni milczenia wystarczy, jedno spojrzenie i znów rozumiecie się bez słów.''
— Mia


anusska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 04:58   #3789
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez anusska89 Pokaż wiadomość
I nie będzie niosło to za sobą jakiś negatywnych skutków? Czy lepiej przemęczyć się jednak już do końca?
Wybaczcie ale troszkę panikuję po tym co się naczytałam jak niektóre dziewczyny reagują na odstawienie..Ja przed tabletkami miałam spore problemy z plamieniami i bólami owulacyjnymi i boję się też, że to wszystko wróci...Ale naprawdę bardzo chcę już odstawić bo mam dosyć mojego samopoczucia no i poza tym myślimy z TŻ już o dzidziusiu.
To nic nie zmienia, powinnaś dostać po prostu wcześniej krwawienia z odstawienia, a w kolejnym cyklu czekasz już na swój naturalny okres. Tu mogą dziać się różne rzeczy, to normalne, że organizm potrzebuje czasu aby wyregulować hormony. Ja miałam miesiączki po prawie 10 latach anty normalnie w terminach, ale przez ponad pół roku cykle były bezowulacyjne. Natomiast jeśli przed rozpoczęciem stosowania tabletek miałaś różne problemy, to prawie pewne, że powrócą one po odstawieniu - tabletki anty nie leczą, a maskują różne przypadłości.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 21:40   #3790
tarantoga
Raczkowanie
 
Avatar tarantoga
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 75
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny

Mam problem, właściwie wzrasta już do rangi zmartwienia. Tabletki anty dostawiłam dobre 10 miesięcy temu po ponad 2 latach przyjmowania. Czułam się w porządku, wszystko wróciło do normy, wszystko włącznie z nieregularnym okresem. Jednak zawsze przychodził wcześniej czy później, maksymalnie z tygodniowym opóźnieniem. Teraz jednak nie ma go już drugi tydzień i zastanawiam się czy to normalne. Bo to, że organizm wraca do normalności to jasne, tylko myślałam, że po 10 miesiącach jest w miarę ok.
Jeśli chodzi o współżycie, to zabezpieczaliśmy się z chłopakiem za każdym razem i nie było mowy o zapłodnieniu, oprócz jednego razu do którego mam wątpliwości, ale było to 3 miesiące temu. Oczywiście wybiorę się do ginekologa, problem w tym, że nie mieszkam w moim rodzinnym mieście, a tutaj nie mogę się wybrać na kasę chorych. Pozostaje mi tylko czekać, niestety zaczynam świrować i zastanawiać się czy czasem nie poszło coś nie tak czy to po prostu regulacja. Czy któraś z Was miała może podobnie?
__________________
blog kobiety-kota
tarantoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-10, 21:56   #3791
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez tarantoga Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Mam problem, właściwie wzrasta już do rangi zmartwienia. Tabletki anty dostawiłam dobre 10 miesięcy temu po ponad 2 latach przyjmowania. Czułam się w porządku, wszystko wróciło do normy, wszystko włącznie z nieregularnym okresem. Jednak zawsze przychodził wcześniej czy później, maksymalnie z tygodniowym opóźnieniem. Teraz jednak nie ma go już drugi tydzień i zastanawiam się czy to normalne. Bo to, że organizm wraca do normalności to jasne, tylko myślałam, że po 10 miesiącach jest w miarę ok.
Jeśli chodzi o współżycie, to zabezpieczaliśmy się z chłopakiem za każdym razem i nie było mowy o zapłodnieniu, oprócz jednego razu do którego mam wątpliwości, ale było to 3 miesiące temu. Oczywiście wybiorę się do ginekologa, problem w tym, że nie mieszkam w moim rodzinnym mieście, a tutaj nie mogę się wybrać na kasę chorych. Pozostaje mi tylko czekać, niestety zaczynam świrować i zastanawiać się czy czasem nie poszło coś nie tak czy to po prostu regulacja. Czy któraś z Was miała może podobnie?
Zwykle mówi się o tym, że organizm powinien wrócić do normy w ciągu maksymalnie 6 miesięcy.
Jeśli podejrzewasz ciążę, to po prostu zrób test. No i wybierz się do ginekologa, bo bardzo nierówne cykle mogą wynikać z jakichś problemów, np. hormonalnych.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 11:22   #3792
Solvidka
Raczkowanie
 
Avatar Solvidka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 36
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej Dziewczyny

Po ponad 6 latach zdecydowałam się na odstawienie tabletek (najpierw brałam Yaz, potem Yasmin, a ostatnie lata Asubtelę - odpowiednik Yasminu). Czekam na krwawienie z odstawienia i zobaczymy, co się będzie dalej działo. Zawsze wydawało mi się, że odstawię i już po kłopocie! Ale jak czytam te niektóre Wasze historie w wątku, to aż skóra mi cierpnie... Mam nadzieję, że będzie w miarę bezboleśnie
Planujemy z mężem za jakiś czas postarać się o bobaska, ale najpierw chcę, żeby organizm sam się wyregulował po tych tabletkach. Co do względów zdrowotnych, to na pewno wątroba mi odpocznie (pomijając spotkania ze znajomymi ), a co jeszcze to nie mam pojęcia, bo właściwie to po tych latach nie pamiętam za bardzo, co się mogło zmienić na niekorzyść po rozpoczęciu stosowania hormonów (hmm... właściwie to widziałam same plusy).
Mam tylko nadzieję, że za bardzo nie zbrzydnę - no wiecie, kłopoty z cerą i włosami
Trzymajcie kciuka
Solvidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 15:51   #3793
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny, a miała któraś z Was problemy z koncentracją i spadek nastroju w tym pierwszym momencie odstawienia? Ja powinnam dzisiaj brać 5. tabletkę z nowego opakowania i właśnie jakieś takie mnie wątpliwości dopadły.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 10:11   #3794
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Promyk03 Pokaż wiadomość
witaj w klubie
ja odstawiłam 1 listopada już w 6 dc plamiłam od tego czasu strasznie bolą mnie piersi i około 14 dc przez 3 dni bardzo mnie bolał brzuch dziś jest 19 dc i już powoli czekam na @ jestem ciekawa czy będzie na czas
Ból piersi, to jest to co mnie spotkało po odstawieniu tabsów.
Mam właśnie trzecią miesiączke po odstawieniu.
Wydłużają mi się dni od jeden do drugiej, już jest 32 dni.

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Przyłączam się

w przyszłym tygodniu odstawiam tabletki, brałam ponad 3 lata yaz i jego odpowiednik. Czego się mogę spodziewać? Bo szczerze, mam wizje okrutne wiem, że każdy organizm ma inaczej, ale może choć trochę mnie ogarniecie. Miałam iść w tym tygodniu do lekarza, ale niestety praca tak mi się poukładała, że nie dam rady wcześniej, niż pod koniec stycznia. Niestety też muszę zmienić gina, choć moja obecna babka jest super, ale niestety przyjmuje rzadko i w sąsiednim mieście, co bardzo utrudnia sytuację. Nowa ma bardzo dobre opinie, ale nie wiem, powinnam się domagać jakiś badań?
Ja też się bałam na początku. Ale lepiej chyba mieć wszystko naturalne? Poznać siebie.
Próby wątrobowe to poodstawowe badanie przy przyjmowaniu tabletek anty. Również cukier, mi pod koniec brania "szedł" do góry. Niedługo wybiorę się na nowe badania i porównam.

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miała któraś z Was problemy z koncentracją i spadek nastroju w tym pierwszym momencie odstawienia? Ja powinnam dzisiaj brać 5. tabletkę z nowego opakowania i właśnie jakieś takie mnie wątpliwości dopadły.

Najstrój mam inny. Zwłaszcza przed okresem. Ale przy braniu tabsow też tak było, tylko znałam już swóją reakacje i mogłam powiedzieć środa przed okresem jest najgorsza, dużo sprzatam żeby się rozładować, w czwartek jestem wrażliwa, a w piętek chcę się tylko przytulać
Teraz nie wiem jeszcze.. reaguje różnie, sądze że z czasem się poznam i będą znów wiedzieć czgo się spodziewać.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 15:03   #3795
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny pomóżcie, zapomniałam drugiej tabletki w pierwszym tygodniu opakowania Madinette wziłam ją na drugi dzień(ogólnie to trzecie opakowania po porodzie), czartą natomiast po 2-3 godzinach zwymiotowałam, wczoraj dokończyłam opakowanie i się zastanawiam czy robić przerwe normalnie czy może kontunuować i wtedy antykoncepcja jest zachowana?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-03, 23:47   #3796
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

O odstawieniu mowa.

Ostatnie paczkę zjadłam październik/listopad. Miałam normalne krwawienie. Potem okres w grudniu a teraz do tej pory nic. Robiłam już test Ale wychodzi negatywny. Czy taka przerwa jest ok czy mam się martwić?
Do lekarza mogę się zapisac dopiero na następny tydzień.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-04, 09:13   #3797
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie masz się czym martwić. Jak okres miałaś przed braniem tabletek? Mi lekarz powiedział, że jak wcześniej miałam cykle 1-2-3 miesięczne - to teraz też tak będzie. Ostatnio 1,5 miesiąca mi się spóźnił
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-04, 14:07   #3798
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Regularnie 34 dniowe cykle. Teraz to już 2 miesiąc cyklu idzie
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 09:57   #3799
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Na spokojnie, organizm głupieje
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 11:49   #3800
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Staram się być spokojna. Ale już słyszałam że dziewczyna niby test negatywny a z krwi wyszło że jednak ciąża.
A mój tz mnie nakreca bo on to ciemnogród. Nie rozumie że hormony sie czasami nudzą i swiruja
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 11:59   #3801
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dla swojego spokoju możesz zrobić test z krwi Jak mi się spóźniał tyle czasu też robiłam ale wyszedł negatyw, a szkoda w sumie Tżowi nic nie mówię, bo później świruje
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 18:31   #3802
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Mój sam zwraca uwagę że okresu nie mam.
Chcę zrobić ten z krwi. Ale iść tu do lekarza to mi ciężko bo nie mam stałych dni wolnych a rota tylko na tydzień.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:42   #3803
AniaBeti
Przyczajenie
 
Avatar AniaBeti
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Czesc Dziewczyny.
Znowu ja...
W listopadzie ostawilam Naraye... po ok 5 latach, jak napisałam powyżej. Od tego czasu miałam krwawienie z odstawienia i dwa okresy, które były dość obfite, ale i krótkie - 2,5dnia. Od 6 dni męczą mnie brazowe plamienia i trochę pobolewa mnie jajnik....Zaczęły się jakieś 10 przed miesiączka - hipotetycznie, bo poprzedni okres miała dużo wcześniej od poprzedniego.
Jak myślicie co to i dlaczego?
Proszę o opinie.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Edytowane przez AniaBeti
Czas edycji: 2015-02-10 o 16:39
AniaBeti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 09:42   #3804
anusska89
Raczkowanie
 
Avatar anusska89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez AniaBeti Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny.
Znowu ja...
W listopadzie ostawilam Naraye... po ok 5 latach, jak napisałam powyżej. Od tego czasu miałam krwawienie z odstawienia i dwa okresy, które były dość obfite, ale i krótkie - 2,5dnia. Od 6 dni męczą mnie brazowe plamienia i trochę pobolewa mnie jajnik....Zaczęły się jakieś 10 przed miesiączka - hipotetycznie, bo poprzedni okres miała dużo wcześniej od poprzedniego.
Jak myślicie co to i dlaczego?
Proszę o opinie.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------
Przed braniem tabletek miałam tak przy owulacji, plamienia i bóle jajnika, dlatego właśnie lekarz przepisał mi tabletki lecz niestety nie mógł mi zagwarantować, że po odstawieniu to nie wróci. Wybierz się lepiej do lekarza bo to może być owulacja ale może też być jakieś zapalenie. Lepiej to sprawdzić.

Ja jestem 2 tygodnie po odstawieniu, krwawienie z odstawienia było, teraz czekanie na okres :P Ale na razie czuję się świetnie, ustały bóle piersi i podbrzusza, zupełnie odżyłam Co prawda pojawiły się dwa pryszcze ale to pikuś :P Ciekawe co będzie dalej..
__________________
''Są ludzie, z którymi od pierwszej chwili znajdujesz wspólny język. A potem bez względu na upływ czasu, dzielące was kilometry albo dni milczenia wystarczy, jedno spojrzenie i znów rozumiecie się bez słów.''
— Mia


anusska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 13:21   #3805
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

A ja póki co pozbyłam się problemów z cerą. Drugi dzień okresu a tu tylko jeden pryszcz Nie wiem czy to była wina tabletek, ale na ramionach miałam zapalenie około mieszkowe - teraz znikło Zmniejszył się również celullit na pupie
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 13:29   #3806
anusska89
Raczkowanie
 
Avatar anusska89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
A ja póki co pozbyłam się problemów z cerą. Drugi dzień okresu a tu tylko jeden pryszcz Nie wiem czy to była wina tabletek, ale na ramionach miałam zapalenie około mieszkowe - teraz znikło Zmniejszył się również celullit na pupie
Czyli nie w każdym przypadku jest tak źle i strasznie po odstawieniu jak pisały dziewczyny wcześniej

Ile czasu jesteś już bez tabletek ? I jak z okresem? gorszy niż przy tabletkach czy nie?
__________________
''Są ludzie, z którymi od pierwszej chwili znajdujesz wspólny język. A potem bez względu na upływ czasu, dzielące was kilometry albo dni milczenia wystarczy, jedno spojrzenie i znów rozumiecie się bez słów.''
— Mia


anusska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 16:02   #3807
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Odstawiłam w październiku, ogólnie na początku była tragedia. Cera - pryszcz na pryszczu, woda mi się zbierała. Raz mi się okres spóźnił miesiąc, teraz tydzień, ale źle nie jest
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 12:40   #3808
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Wypadanie wlosow i pryszcze po odstawieniu tabletek anty- jak dlugo jeszcze?!?

Czesc dziewuszki. W czerwcu ubieglego roku odstawilam antykoncepty. Wlosy zawsze mialam z tendencja do wychodzenia, ale bez tragedii, cere w miare ok. Ale to co zadzialo sie u mnie po odstawieniu tabsow to czysta masakra. Do listopada mniej wiecej wlosy wypadaly mi okropnie, teraz jest troche lepiej ale i tak wypada mi wiecej wlosow niz zazwyczaj. Cera? Nie ma dnia bez nowych niespodzianek na twarzy, co jedne sie zagoja, juz wyskakuja kolejne. Na twarzy multum, ma ramionach drobne krostki. Juz konczy mi sie cierpliwosc. Jak to u Was wizazanki wygladalo po odstawieniu tabsow? Borykalyscie sie z tymi problemami? Jak dlugo? Czy cos pomoglo? Pozdrawiam.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 22:56   #3809
astele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Może głupie pytanie- ale czy jak nie miałam żadnych skutków ubocznych podczas brania tabletek, to czy istnieje jakikolwiek cień nadziei, że wpłynie to pozytywnie na organizm podczas odstawienia?
astele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-14, 22:57   #3810
Edyta1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Tez nie mialam zadnych, a przy odstawieniu zadzialo sie to co wyzej napisalam.
Edyta1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.