Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-31, 20:57   #31
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez saleminka8 Pokaż wiadomość
ja polecam łykanie kwasu foliowego przed staraniami o dziecko i więcej warzyw i owoców ,staraliśmy się długo o dzidzie,potem zaczęłam brać kwas foliowy i wzbogaciłam diete o warzywa i owoce i pomogło
Kiedy chodziłam do liceum, to pani od biologii mówiła Nam(dziewczynom z klasy) żebyśmy już teraz zaczęły brać kwas foliowy i zawsze o nim pamiętały kiedy będziemy planować ciążę.
Osobiście uważam, że warto w jakiś sposób się przygotować, ale wszystko z umiarem.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:40   #32
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

heh, juz ja widze jak mi ten lod pomiedzy nogami pomaga szczegolnie, ze to miejsce nalezy utrzymywac wowczas suche a nie mokre. Co do opryszczki,to moze tutaj troche nie w temacie, ale nie radze na HSV2 stosowac masci typu Zovirax. JA na poczatku gdy zlapalam tego wirusa i troche jeszcze nie w temacie bylam, z braku laku i silnego bolu sprobowalam, myslalam, ze mnie w kosmos wystrzeli z bolu
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:46   #33
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Wiesz jest taka specjalna masc na HSV2, zapomnialam nazwy, tylko jak mi ja lekarz przeisal razem z acyklovirem, to nigdzie jej znalezc nie moglam, bo przestali produkowac
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 21:33   #34
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

niektórzy lekarze to nawet zwykłe maści zapisują na HSV2 :/
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 21:19   #35
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

podobno smarowac
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 09:06   #36
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Pytanie z tematu wątku uważam za co najmniej tendencyjne . Jeżeli odpowiedzialna osoba planuje ciążę, to sama wie, że aby wyeliminować ewentualne zagrożenia ciąży powinna o siebie zacząć dbać przynajmniej 6 mcy wczesniej. Jesli ciąża jest zaskoczeniem, to nalezy zacząć dbac o siebie od chwili, jak tylko się dowiedziałaś o niej. Amen.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 15:28   #37
redaktorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Dziewczyny, w życiu bywa różnie. Nie wszystko można przewidzieć czy zaplanować Widzę, że dyskusja jest ciekawa, więc dołączam do wątku. Chcę Wam zaproponować zapoznanie się z wypowiedzią naszego eksperta, dotyczą rad na dietę przed ciążą:

"Zasady żywienia i styl życia kobiety będącej w okresie okołokoncepcyjnym są zbieżne z podstawowymi zasadami racjonalnego żywienia zdrowego człowieka. Różnice polegają jedynie na położeniu większego nacisku na kilka punktów.

1. Utrzymanie należnej masy ciała.
Zarówno niedowaga, jak i nadwaga są niebezpieczne. Zwiększają ryzyko poronienia, ponadto wiążą się z wieloma komplikacjami. Niedowaga może powodować większe ryzyko rozwoju osteoporozy w wieku późniejszym. Dzieci matek z niedowagą częściej rodzą się z niską masą urodzeniową niż dzieci kobiet z prawidłową masą ciała.
Nadwaga i otyłość w czasie ciąży predysponuje m.in. do występowania tzw. cukrzycy ciężarnych.

2. Właściwa ilość substancji odżywczych w diecie.


• żelazo
W Polsce ok. 10 proc. kobiet w okresie rozrodczym ma problem z niedoborem żelaza. Zmniejszony dowóz żelaza jest często następstwem rygorystycznych ograniczeń dietetycznych oraz prowadzeniem jednostronnych diet (najczęściej odchudzających) bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Dlatego istotne jest racjonalne odchudzanie się, zwłaszcza w tym szczególnym okresie.

• wapń
Właściwy poziom wapnia zabezpieczy kobietę na czas intensywnej mobilizacji kośćca podczas ciąży. W Polsce spożycie produktów mlecznych wciąż spada, obniża się też automatycznie pokrycie zapotrzebowania na wapń. Problem ten dotyczy szczególnie kobiet – poziom wapnia w ich dziennych racjach pokarmowych pokrywa często jedynie 50 proc. dobowego zapotrzebowania na ten pierwiastek.

• kwas foliowy
Kwas foliowy stanowi jeden z najistotniejszych składników w diecie każdej kobiety w wieku rozrodczym. Witamina ta odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju płodu. Pokrycie pełnego zapotrzebowania jest ważne szczególnie w ciągu trzech miesięcy poprzedzających poczęcie i w pierwszych 12 tygodniach po poczęciu. Poza dietą bogatą w kwas foliowy zaleca się również dodatkowe przyjmowanie kwasu foliowego w tabletkach.

• witamina B12
Niedobory witaminy B12 mogą się przyczyniać do nieprawidłowych czynności układu nerwowego i zaburzenia procesów tworzenia elementów krwi. Poważnym powikłaniem jej niedoboru jest niedokrwistość. Witamina ta występuje wyłącznie w produktach zwierzęcych, dlatego na jej niedobór szczególnie narażone są osoby stosujące dietę wegetariańską. Niewielkie ilości są syntetyzowane przez mikroflorę bakteryjną przewodu pokarmowego.

• nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3
W diecie każdej kobiety kwasy te powinny zajmować szczególne miejsce. Są ważne zarówno dla zdrowia matki, jak i właściwego rozwoju dziecka, gdyż wpływają na dojrzewanie mózgu i siatkówki. Ich zapasy są gromadzone w organizmie przez mniej więcej 6 miesięcy"

Mam nadzieje, że porady okażą się dla Was interesujące i w jakimś stopniu z nich skorzystacie.

Ela, redaktorka Mamopedii
redaktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 12:15   #38
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

bardzo cenne rady, wezmę pod uwagę przy planowaniu drugiego dziecka, bo do pierwszej ciaży nie przygotowywałam się jakoś szczególnie
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:45   #39
madziula12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

takie przygotowanie przed ciążą to dosyć istotna rzecz. Można wielu komplikacją uniknąc
madziula12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 16:46   #40
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

nie zawsze się da wszystko zaplanować i przewidzieć, a przez to i przygotować sie
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:37   #41
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez Mycha84 Pokaż wiadomość
nie zawsze się da wszystko zaplanować i przewidzieć, a przez to i przygotować sie

To po pierwsze, a po drugie ówczesna moda na "przygotowywyanie się do ciąży" to tylko woda na młyn dla całego biznesu ciążowego. Kwas foliowy czy podstawowe badania krwi okej, ale co poza tym? Ostatnio czytałam, że kobiety przed zajściem w ciąże odwiedzają nie tylko ginekologa, ale i dietetyka, dermatologa, genetyka i Bóg wie kogo jeszcze. Podobnie jest juz z samą ciążą - wszelkie kosmetyki "dla kobiet w ciąży" nie są jakieś szczególne - no, może poza ceną. Eytkietka, że nie stanowią zagrożenie dla matki i płodu też jest zwodnicza, bo można zapytać w jaki sposób zostało to stwierdzono?
Uważam, że nie powinno dac się zwariować...
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 21:06   #42
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez Mycha84 Pokaż wiadomość
nie zawsze się da wszystko zaplanować i przewidzieć, a przez to i przygotować sie
niby nie, ale w tym watku chodzi o sytuacje, w ktorej swiadomie planujemy ciaze.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 14:03   #43
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
To po pierwsze, a po drugie ówczesna moda na "przygotowywyanie się do ciąży" to tylko woda na młyn dla całego biznesu ciążowego. Kwas foliowy czy podstawowe badania krwi okej, ale co poza tym? Ostatnio czytałam, że kobiety przed zajściem w ciąże odwiedzają nie tylko ginekologa, ale i dietetyka, dermatologa, genetyka i Bóg wie kogo jeszcze. Podobnie jest juz z samą ciążą - wszelkie kosmetyki "dla kobiet w ciąży" nie są jakieś szczególne - no, może poza ceną. Eytkietka, że nie stanowią zagrożenie dla matki i płodu też jest zwodnicza, bo można zapytać w jaki sposób zostało to stwierdzono?
Uważam, że nie powinno dac się zwariować...
masz sporo racji z jednej strony fajnie że kobiety chcą zadbać o siebie dla dobra dziecka ale zarazem dużo w tym chaosu bo nie wiadomo na co się badać nie ma standardów a nie każda kobieta wie o co pytać dlaczego nie ma badań na opryszczkę przecież to bardzo niebezpieczne w ciąży a tyle z nas jest nosicielkami wirusa HSV ??!! brakuje mi takiego realnego spojrzenia na sprawę i uporządkowania realnych zagrożeń
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 08:38   #44
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez hostess Pokaż wiadomość
dlaczego nie ma badań na opryszczkę przecież to bardzo niebezpieczne w ciąży a tyle z nas jest nosicielkami wirusa HSV ??!!
A czemu służy badanie, gdy ktoś wie że jest nosicielem?

A jeśli nie wie, nikt nie wpadnie na to by to badać. W ten sposób trzeba by badać na wszystko, toxoplazmozę, hiv, hbs, hcv, boreliozę i wszystkie inne choroby odkleszczowe, chlamydiozę, grzybice itd. itd. Zanim byśmy te badania skończyły, trzeba by było powtarzać od nowa, bo przecież można coś złapać każdego dnia... Ciąża to chyba po 60tce by się nam udała.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 16:57   #45
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez hostess Pokaż wiadomość
masz sporo racji z jednej strony fajnie że kobiety chcą zadbać o siebie dla dobra dziecka ale zarazem dużo w tym chaosu bo nie wiadomo na co się badać nie ma standardów a nie każda kobieta wie o co pytać dlaczego nie ma badań na opryszczkę przecież to bardzo niebezpieczne w ciąży a tyle z nas jest nosicielkami wirusa HSV ??!! brakuje mi takiego realnego spojrzenia na sprawę i uporządkowania realnych zagrożeń
Ja przyznam się nie robiłam badania w kierunku HSV.
Niedawno wróciłam z Pl i poszłam sama do laboratorium z prośbą o zrobienie kompletu badań, które powinno sie robić przed zajściem w ciąże. Zostało więc zrobione ogólne badanie krwi, w kier różyczki, toxoplazmozy i a także cytomegalii. Zapłaciłam 123 zł, dodatkowo panie w lab wspomniały, że powinno zrobić się jeszcze test na obecność HIV i wirusa wątroby typu C, każde z badań 50 zł. Nie zrobiłam.
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 09:38   #46
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Warto przygotować się do ciąży czy niekoniecznie?

Odświeżam wątek
Mam 2,5 latkę w domu, myślę o drugim dziecku. Przed pierwszą ciążą robiłam podstawowe badanie - morfologia, tsh, ft3, ft3 (choruję na niedoczynność tarczycy), usg tarczycy, cytologia, łykała kwas foliowy, zaczęłam prowadzić zdrowszy tryb życia (mniej śmieciowego żarcia, więcej warzyw i owoców)..jedne czego u mnie zabrakło to stała aktywność fizyczna - strasznie tego żałowałam ( przed porodem miałam 29 kg na plusie- mimio tego, że się ograniczałam z kalorycznym żarciem i nie jadłam za dwoje)
A jak u Was z tym było? Przed kolejnymi ciążami robiłyście tak samo, czy jednak coś inaczej?
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-07 10:38:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.