wyprowadzka w wieku 19 lat? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-08, 11:31   #61
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

No tak, typowy bunt nastolatki myślącej, że ona już tak bardzo poznała życie, a rodzice są taacy źli, bo ją ograniczają.


Rodzice chcą dla Ciebie dobrze. Może teraz denerwuje Cię to, że "ograniczają Twoją wolność", jednak gdy ich posłuchasz, to za kilka lat im podziękujesz i przyznasz rację.

Może trochę źle się za to wszystko zabierają, bo powinni Ci tłumaczyć pewne rzeczy zamiast stosować zakazy i kary, jednak może nie potrafią inaczej.


Na pewno chcą, żebyś dobrze zdała maturę, poszła na studia, które zapewnią Ci kiedyś dobrą pracę. Ty natomiast chcesz wejść pod pantofel misiaczka, zostać bez pracy, pieniędzy i wykształcenia - natomiast być całkowicie zależna od niego.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 13:55   #62
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 671
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

o matko napisanie matury to według ciebie karierowiczostwo? a pójście na studia to pewnie pracoholizm? jak zamierzacie się utrzymywać po ślubie? pewnie jeszcze od razu chcecie powiększyć rodzinę? będziesz pracować na jakimś marnym stanowisku, bo w sumie po co ci kariera, wystarczy miłość? będziecie kolejną rodziną żyjącą na rachunek podatników i narzekającą, jak to ciężko jest w dzisiejszej Polsce?

dziewczyno, jeszcze nic nie wiesz o życiu... twoi rodzice to nie tyrani, tylko próbujący cię przestrzec przed głupotą młodości rozsądni ludzie...
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:56   #63
oouuxx
Przyczajenie
 
Avatar oouuxx
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...
oouuxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:01   #64
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 671
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...
a czym zajmuje się twój chłopak? rozumiem, że studiów nie ma skończonych?
odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz być zależna od kolejnej osoby? czy chcesz pozwolić sobie na takie manipulowanie? czy chcesz przez całe życie być kurą domową?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:01   #65
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...
Trolololo
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:05   #66
oouuxx
Przyczajenie
 
Avatar oouuxx
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Nie, nie skończył studiów, rzucił na drugim roku, nie były mu potrzebne. Ma swoją firmę i dzięki niemu 10 rodzin pracowników ma za co się utrzymać.
Szczerze mówiąc, na początku by nie przeszkadzało mi to. Lubię gotować i zajmuję się stylizacją paznokci, poszłabym na kursy, ew studia zaoczne i mogłabym ten zawód wykonywać w domu
oouuxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:15   #67
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 671
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Nie, nie skończył studiów, rzucił na drugim roku, nie były mu potrzebne. Ma swoją firmę i dzięki niemu 10 rodzin pracowników ma za co się utrzymać.
Szczerze mówiąc, na początku by nie przeszkadzało mi to. Lubię gotować i zajmuję się stylizacją paznokci, poszłabym na kursy, ew studia zaoczne i mogłabym ten zawód wykonywać w domu
haha a jak ci się znudzi?


szkoda, że odpowiadasz tak wybiórczo...

to może na to pytanie odpowiesz. co, jeśli wasz związek rozpadnie się za kilka lat? ty bez studiów, bez przyszłości, bez pieniędzy - jak sobie wtedy poradzisz? będziesz zmuszona przy nim tkwić, choćby się paliło i waliło?



naprawdę jestem w szoku, że ty nie widzisz jak bardzo nieracjonalnie i naiwnie piszesz.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 15:17   #68
migotka_m
Rozeznanie
 
Avatar migotka_m
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 642
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Tak sobie czytam i czytam... I myślę, że ja tych rodziców to jednak trochę chyba rozumiem, bo niby dorosła dziewczyna a z każdego kąta niedojrzałością i naiwnością wręcz furga.

Totalną głupotą i skrajną nieodpowiedzialnością jest opieranie swojego młodego życia na założeniu, że utrzyma mnie facet i jego rodzice. To chłopak z którym jesteś dwa lata, i to w młodziutkim wieku. Zdarzyć się wam jeszcze mogą cuda na kiju i stawianie się w roli utrzymanki, która jest zdana na jego łaskę i niełaskę to niezbyt mądre posunięcie.

Dodatkowo masz bardzo roszczeniową postawę i naiwne poglądy. Od kiedy prawo jazdy to krok w dorosłość? To dokument, który Cię niejako zobowiązuje do odpowiedzialności jako uczestnika ruchu drogowego. Widocznie rodzice u Ciebie tej odpowiedzialności i rozwagi nie widzą i nie chcą pożyczać Ci samochodu. To ich samochód. Chcesz mieć swój: zarób na niego. Chociaż z tym zarabianiem to póki co widzę, że kombinujesz co by tu zrobić żeby się w życiu za bardzo nie narobić. Pierwsza myśl o pracy: a co ja będę szukać, zatrudnię się u faceta

Wniosków nie mam. Modlę się żeby moją córkę udało mi się wychować na ciut rozsądniejszą, bo inaczej uznam, że poniosłam klęskę wychowawczą.
migotka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:18   #69
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

A ja Ci radzę wyprowadzić się do teściów. Widać że inaczej niż na własnym tyłku się nie przekonasz, a im wcześniej tym lepiej, życie jest długie. Najwyżej polamentujesz około 30. ile to lat sobie zmarnowalas, no ale tak się płaci za brak instynktu samozachowawczego w młodości.

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2015-01-08 o 15:20
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 15:26   #70
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...


Wiesz, ze Twój chłopak jest idiotą?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:16   #71
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Nie, nie skończył studiów, rzucił na drugim roku, nie były mu potrzebne. Ma swoją firmę i dzięki niemu 10 rodzin pracowników ma za co się utrzymać.
Szczerze mówiąc, na początku by nie przeszkadzało mi to. Lubię gotować i zajmuję się stylizacją paznokci, poszłabym na kursy, ew studia zaoczne i mogłabym ten zawód wykonywać w domu
ale na jakie studia zaoczne, skoro Ty osobę zdającą maturę uważasz za karierowicza...
nie ogarniam Was naprawdę, uważasz, że to jest takie super cool, że będziesz kurą domową, będziesz zależna od faceta, czy Ci da na życie, czy nie da.. teraz taki słodziak-misio, a potem może się o 180 stopni zmienić i uzna, że jednak nie chce mieć małżonki darmozjada.
Nie rozumiem takiego podejścia do życia, nigdy nie zrozumiem chyba, i wcale się nie dziwię Twoim rodzicom. bo uważasz się za wielce dorosłą, bo masz prawo jazdy, ale dojrzałość to nie jest dowód i prawko, tylko m.in. umiejętność samodzielnego podejmowania właściwych decyzji, a nie opieranie się całe życie na kimś.
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 17:09   #72
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...
Serio jesteś taka goopia czy tylko udajesz?
co zrobisz jak facet kopnie cię w tyłek? bez rodziny, pracy i wykształcenia?
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 18:12   #73
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

może jej się po prostu nic nie chce
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 21:30   #74
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Na pewno będzie ci miło prosić 'daj 5zl na podpaski'. A jak cudownie jak da ci tylko 20zl na tusz do rzęs, przeciez drozszy jest niepotrzebny.
Jeszcze rozumiem bycie na utrzymaniu faceta na czas szukania pracy, ale zeby mloda dziewczyna marzyła o byciu kurą domową w domu tesciów to jest niepojęte! Zal mi cię.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:28   #75
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Fajnie, ze odbyla sie rozmowa tylko szkoda, ze my tez Ci tlumaczylysmy, ze to zly pomysl i dopiero matka TZ miala wplyw na Ciebie. Poza tym jak widac nie chca wcale Cie pod dachem i boja sie Twoich rodzicow... jednak nie jest tak kolorowo
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 02:05   #76
Sinthea
Przyczajenie
 
Avatar Sinthea
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Jak zaczęłam czytać wątek- pomyślałam, że naprawdę chyba coś nie tak jest z twoimi rodzicami. Jednak, gdy doczytałam twoje ostatnie wypowiedzi.. stwierdzam, że problem tkwi w tobie.
Może faktycznie zachowujesz się jak rozpieszczona nastolatka, i nie stąpasz jeszcze twardo po ziemi.
Wiesz, życie potrafi być rozczarowujące, i nie, nie chodzi mi tutaj o to, że rodzice zabronili ci widywać się z chłopakiem przez 3 dni w tygodniu.

Ja bym na twoim miejscu poczekała do matury. Potem wszystko się zmieni. Zobaczysz czy faktycznie to będzie taka sielanka życiowa jak myślisz( Ty w domciu pazurkami sie zajmująca - a twój ukochany facet będzie cały czas na Ciebie zarabiał, bo przecież kobieta pracująca, pragnąca kariery jest fe! i tylko fe! )
A jeśli jesteś w gorącej wodzie kąpana, to polecam zamieszkać u jego rodziców, a wtedy (tak jak napisał ktoś wyżej) - przekonasz sie na wlasnym tylku, jakie życie jest łatwe i przyjemne
Sinthea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 08:53   #77
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Czytam i nie wierzę.
A co zrobisz jeśli twój ukochany po 10 latach wspólnego życia+ załóżmy ,2 dzieci , nagle stwierdzi ,że już nie jesteś taka super i poszuka innej? ( tak bywa-oczywiście nie z wami , nie)

Albo najzwyczajniej zachoruje/będzie miał wypadek i umrze lub zostanie osobą niepełnosprawną- kto utrzyma ciebie ,dzieci,dom?

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2015-01-09 o 08:55
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:07   #78
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Czytam i nie wierzę.
A co zrobisz jeśli twój ukochany po 10 latach wspólnego życia+ załóżmy ,2 dzieci , nagle stwierdzi ,że już nie jesteś taka super i poszuka innej? ( tak bywa-oczywiście nie z wami , nie)

Albo najzwyczajniej zachoruje/będzie miał wypadek i umrze lub zostanie osobą niepełnosprawną- kto utrzyma ciebie ,dzieci,dom?
Teściowie
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 12:05   #79
migotka_m
Rozeznanie
 
Avatar migotka_m
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 642
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Podsumowując:

- masz 19 lat i aspirację zostania leniwą kurką domową
- przy okazji tworzysz związek z idiotą, którego tok myślenia i zachowanie są mocno przestarzałe i kretyńskie
- kombinujesz co zrobić żeby się w życiu nie narobić
- maturę uważasz za "karierowiczostwo"
- strzelasz focha bo rodzice nie urzeczeni Twoim wstąpieniem w dorosłość przez zdanie prawka odmawiają dawania Ci samochodu
- masz też focha bo chcą żebyś się uczyła i ograniczyła na ten czas spotkania z chłopakiem z codziennych na co drugi dzień
- już miałaś manele spakowane do teściowej, a ta kurcze jakaś taka mało chętna jednak do przyjęcia Cię pod dach.


Twoi rodzice pewnie zachodzą w głowę gdzie popełnili błąd wychowawczy, że im wyrosła dorosła kobieta z mózgiem i myśleniem 5-cio letniej dziewczynki. Współczuję im.
migotka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 19:03   #80
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Cytat:
Napisane przez oouuxx Pokaż wiadomość
Mój chłopak jest w stanie zapewnić nam dogodne życie w przyszłości, wg niego tylko żony tych facetów, którzy nie są w stanie sami utrzymać rodziny muszą pracować. Inne by mu za to dziękowały, że nie muszą a ja jestem niewdzięczna...
A co zrobisz, jak się rozstaniecie, albo w wersji hardkor, która niestety wcale nie jest niemożliwa - jak on umrze?

Zostaniesz na lodzie z niczym.

Twój chłopak wygląda mi na manipulatora, który znalazł sobie młodą dziewuszkę i totalnie wyprał jej mózg. Urobił sobie ciebie na swoją modłę, nie masz swoich poglądów, swojego zdania, jesteś jak cielątko wpatrzone w swojego pana.

Żal mi ciebie bo jesteś młodziutka, masz przed sobą całe życie, tyle możliwości, tyle szans na rozwój, na spełnianie marzeń - i wszystko to odbiera ci twój chłopak.


W tym momencie w ogóle nie dziwię się twoim rodzicom, że mają takie a nie inne podejście. Prawdopodobnie chcą cię chronić, bo widzą, że wpadłaś w toksyczny związek.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:57   #81
Studenckamodnisia
Raczkowanie
 
Avatar Studenckamodnisia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 151
GG do Studenckamodnisia
Dot.: wyprowadzka w wieku 19 lat?

Wypranie mozgu najgorsza sprawa.... logika sie gubi i pozamiatane
__________________
2015r. - szansa na nowy początek!

Mój blog http://missmalitv.blogspot.com/
Mój kanał https://www.youtube.com/channel/UCje...DQVAQBxojAXxuA
Polub mnie na Facebooku https://www.facebook.com/missmalitv
Instagram: http://instagram.com/missmalitv
Studenckamodnisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-09 23:57:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.