Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-12, 11:37   #1
zly kotek
Przyczajenie
 
Avatar zly kotek
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Górne Mazowsze
Wiadomości: 18

Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!


Witam wizażanki! To mój pierwszy wątek na forum. Potrzebuję pomocy. Zamówiłam suknię na studniówkę u krawcowej na portalu szafa.pl. Zaklepałam termin w październiku, za szycie wzięłyśmy się w grudniu. Świetny kontakt z ową Panią, dużo pytań z mojej strony i ze strony tamtej Pani. Wysłałam zdjęcia, napisałam co i jak. Opis sukni Pani zaakceptowała. Stwierdziła że to na jej możliwości, podała mi jak zmierzyć, co i gdzie.

Teraz pora na tą gorszą część. Zapłaciłam najpierw 350 zł przekazem pocztowy a teraz 120 przy odbiorze. Nie mało, prawda?
Dostałam suknię której wymiary nie są takie jak podawałam. Rękawy? Wiszą. Dekolt na plecach? Inny kształt, za krótki o 10 cm. Szew na pupie którego miało nie być i prosiłam o to 3 razy minimum- jest a jakże.... Rozporek z boku sukni... za krótki. Miała być opinająca w pupie... wisi. Założyłam, wyglądam okropnie i nie wiem co z tym zrobić. Zupełnie co innego niż wynikało z opisu, ustaleń... Mam studniówkę za 5 dni i nie dokonam cudu. Tylko jak odzyskać pieniądze?
zly kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 12:36   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

normalnie- wzywasz do wywiązania się z umowy. Reklamujesz niegodność towaru z zamówieniem. Najszybciej telefonicznie i Rzecznik Praw Konsumentów..
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 12:38   #3
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Trzeba mieć odwagę i niestety spory poziom naiwności żeby szyć sukienkę na tak ważną imprezę!!!! u krawcowej on-line....
Człowiek uczy się na błędach, na drugi raz po prostu tego nie rób.

W 5 dni nic nie zdziałasz, więc pozostaje Ci kupić gotową sukienkę. Z Panią krawcową ew. spróbuj się dogadać, żeby zrobiła Ci poprawki (co oczywiście nie gwarantuje sukcesu). Jeszcze lepiej - idź do jakiejś krawcowej w Twojej okolicy i może w te 5 dni poprawi i będziesz mogła ją założyć na bal.
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:07   #4
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Dzwoniłaś do tej krawcowej, że sukienka jest nie taka jak miała być?
Jak będzie się wymigiwała od odpowiedzialnośći postraszyłabym rzecznikiem praw konsumenta. Masz jakieś rachunki? Pani ma zarejestrowaną działalność? Jak nie, to zawsze jeszcze Urzędem skarbowym możesz poskarżyć. Masz jakies maile, smsy na dowód tego, że ona szyła Cita sukienkę.
Walczyłabym o zwrot pieniędzy, nie o poprawki bo co z tego, że Pani zrobi poprawki jak już i tak będzie po studniówce
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:12   #5
zly kotek
Przyczajenie
 
Avatar zly kotek
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Górne Mazowsze
Wiadomości: 18
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Niestety masz rację... Człowiek durna istota i uczyć się będzie całe życie. A sukni nie będę przerabiała. Cała jest beznadziejna i absolutnie się na mnie nie nadaje. Zaklepałam termin w październiku, zamówiłam ją zaś (uszycie) podałam wymiary opis itd. w grudniu. Dopiero teraz ją otrzymałam. Napisałam Pani że wymiary są zupełnie inne i wygląd jest inny niż w ustaleniach. Czekam na odzew. Dalej powołam się na prawa konsumenta. Jeżeli nie otrzymam zwrotu pieniędzy zgłaszam sprawę na policję jako oszustwo- wysłanie czegoś zupełnie innego i zakładam sprawę w sądzie.
W szafie mam ze 3 suknie które myślę że mogę spokojnie założyć więc nie jestem aż tak bardzo na lodzie. Tylko kwota nieco za duża a jakość i wykonanie sukienki... Nie odpuszczę.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Wydaje mi się że ma ale tu nie daję głowy. Mam wszystkie rozmowy, potwierdzenie przelewu, potwierdzenie przekazu pocztowego.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Nameria mam zamiar walczyć właśnie o zwrot. Sukienka jest kompletnie... Jest zupełnie nie zgodna z opisem i wymiarami jakie Pani wysłałam i jakie owa Pani zatwierdziła. Dostałam zupełnie co innego.
zly kotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:50   #6
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Ech, lepiej iść do sprawdzonego krawca, u którego możesz robić przymiarki. Co to za szycie bez przymiarek? Materiał się przecież różnie może układać i trzeba poprawiać w trakcie. Współczuję.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 15:30   #7
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez wesolyusmieszek Pokaż wiadomość
Ech, lepiej iść do sprawdzonego krawca, u którego możesz robić przymiarki. Co to za szycie bez przymiarek? Materiał się przecież różnie może układać i trzeba poprawiać w trakcie. Współczuję.
Dokładnie .
Coś mi się wydaje, że ta ''krawcowa'' chciała tylko kasę skasować, a o szyciu ma pojęcie jak mrówka o programowaniu w C++
Kwota 500 zł to nie jest mało, jak nie będzie chciała oddać pieniędzy to jak najbardziej możesz szukać pomocy u odpowiednich organów.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 16:05   #8
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Koiecznie reklamuj! Zatrzymaj wszystkie maile, smsy z wymiarami, ustaleniami. Na tej podstawie złóż reklamację. Jak to nie pomoże, kieruj sprawę wyżej
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 21:09   #9
megi314
Wtajemniczenie
 
Avatar megi314
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 930
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Miałam bardzo podobną sytuację z sukienką na studniówkę na którą szłam jako osoba towarzysząca jakieś 10 lat temu. Zamówiłam piękną suknię u krawcowej i dostałam wielkie G. Nie miałam już czasu na kombinowanie, olałam temat. Wydałam też jakieś 500-600zł. Materiał był bardzo drogi... p.s. krawcowa była znajomą mojej mamy więc odpuściłyśmy żeby nie robić siary :brzyda l:
megi314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 21:57   #10
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

A ja proponuję, żebyś wkleiła zdjęcie sukienki na sobie oraz tej na której wzór szyłaś.

Nie wierzę, że krawcowa zrobiła Ci "na złość" i uszyła inną kieckę, możę po prostu Twoje wyobrażenie o niej przyćmiło Ci rzeczywistość?
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:27   #11
Sziszimoraa
Raczkowanie
 
Avatar Sziszimoraa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
A ja proponuję, żebyś wkleiła zdjęcie sukienki na sobie oraz tej na której wzór szyłaś.

Nie wierzę, że krawcowa zrobiła Ci "na złość" i uszyła inną kieckę, możę po prostu Twoje wyobrażenie o niej przyćmiło Ci rzeczywistość?
popieram może nie jest tak źle.
__________________
Zniszczą - odtworzą, zbudują - połamią
Żadne się na nich nie znajdzie lekarstwo
Gdy skrzydła światła przypną już do ramion -
Poniosą w kosmos genialne bestialstwo

Sziszimoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 22:44   #12
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Nie ma takiej możliwości, żeby uszyć sukienkę na wymiar bez przymiarek. Chyba każda krawcowa o tym wie. W najlepszym przypadku jest do późniejszego dopasowania.
Co do reszty rzeczy, które się nie zgadzają, nie wiem bo nie widzę. Czasami jest też tak, że pewne rzeczy trzeba wykonać inacxej, bo materiał czy krój tego wymaga, ale jeśli tak było, to trzeba się konsultować. Jeśli różnice są duże to dochodź swego.

Z aplikacji. Przepraszam za literówki - czasem nie trafiam w klawisze.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 23:49   #13
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Nie ma takiej możliwości, żeby uszyć sukienkę na wymiar bez przymiarek. Chyba każda krawcowa o tym wie. W najlepszym przypadku jest do późniejszego dopasowania.
Co do reszty rzeczy, które się nie zgadzają, nie wiem bo nie widzę. Czasami jest też tak, że pewne rzeczy trzeba wykonać inacxej, bo materiał czy krój tego wymaga, ale jeśli tak było, to trzeba się konsultować. Jeśli różnice są duże to dochodź swego.

Z aplikacji. Przepraszam za literówki - czasem nie trafiam w klawisze.
Nie przesadzajcie. Jeśli w grę nie wchodzą większe anomalie (wady kręgosłupa, wystające żebra) da się na podstawie samych wymiarów stworzyć odpowiednią konstrukcję, a jeśli już strój może być minimalnie niedopasowany i do lekkiej korekty, ale nie taki jak opisała dziewczyna. Jeśli grozi takie ryzyko niedopasowania, sporządza się mock up i wykrój próbny. Dobrze znający swój fach krawiec nie uczy się na każdym ubraniu od nowa jak zachowuje się dana tkanina, większość wiedzy już powinien mieć, a jeśli nie - mówić o wszelkich wątpliwościach klientowi! Na zamówienie bez przymiarki szyje się buty, gorsety i ubrania wysokiej jakości, daje radę, nie wiem dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 10:15   #14
szefowa730
Raczkowanie
 
Avatar szefowa730
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 258
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

No, ale sama należność za uszycie sukienki "zwaliła mnie z nóg". A czy tkaniny były Twoje, czy tej pani? To jest naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Rozumiem, że dużo płaci się u znanych krawców z renomą, bo jest to właśnie gwarancją jakości, ale zwykła krawcowa? Czy wiedziałaś wcześniej jaka będzie całościowa suma do zapłaty za szycie?
szefowa730 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 19:23   #15
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Uszyłam suknię u krawcowej i jest tragedia. 500 zł w błoto. POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Nie przesadzajcie. Jeśli w grę nie wchodzą większe anomalie (wady kręgosłupa, wystające żebra) da się na podstawie samych wymiarów stworzyć odpowiednią konstrukcję, a jeśli już strój może być minimalnie niedopasowany i do lekkiej korekty, ale nie taki jak opisała dziewczyna. Jeśli grozi takie ryzyko niedopasowania, sporządza się mock up i wykrój próbny. Dobrze znający swój fach krawiec nie uczy się na każdym ubraniu od nowa jak zachowuje się dana tkanina, większość wiedzy już powinien mieć, a jeśli nie - mówić o wszelkich wątpliwościach klientowi! Na zamówienie bez przymiarki szyje się buty, gorsety i ubrania wysokiej jakości, daje radę, nie wiem dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej.

Może się szyje bez przymiarki, ale uważam, że jeżeli ktoś szyje suknię dla siebie u krawca to chce, żeby była dla niego idealna. Czasami wystarczy różnica w wielkości piersi i sukienka na górze może się źle układać. Uważam, że za takie pieniądze autorka powinna dostać superdopasowaną sukienkę.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-15 20:23:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.