Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 17:17   #2971
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
a jakich używasz? Ja mam acuvue oasis. Hmm nie wiem od czego to zależy. Np dziś pół dnia mi lewe oko się zamazywało, dopóki nie poszłam do łazienki i jeszcze raz założyłam soczewkę. Może mam źle dobrane... Powiem następnym razem o tym okulistce. Tylko, jak poprawię to jest dobrze
Przecież soczewki w ciągu dnia się też mogą przesunąć
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 17:41   #2972
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Przecież soczewki w ciągu dnia się też mogą przesunąć
przesunąć tak ale nie przekręcić. Zresztą jak dobrze założę od początku to potem jest ok, gorzej jak od razu źle założe.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 18:23   #2973
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
przesunąć tak ale nie przekręcić. Zresztą jak dobrze założę od początku to potem jest ok, gorzej jak od razu źle założe.
mi tam się i przekręci czasami. I tak, to możliwe bo i ludziom wypadają soczewki (co mi się nie zdarzyło i nadal mnie dziwi). Może masz wrażenie rozmycia bo soczewka ma logo i jak się źle ułoży to to logo przeszkadza oku.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 18:38   #2974
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
mi tam się i przekręci czasami. I tak, to możliwe bo i ludziom wypadają soczewki (co mi się nie zdarzyło i nadal mnie dziwi). Może masz wrażenie rozmycia bo soczewka ma logo i jak się źle ułoży to to logo przeszkadza oku.
te soczewki nie mają logo tylko paski kierunkowe, których prawie nie widać ( sa przy brzegu soczewki ). Dałyście mi do myślenia, chyba przed kupnem kolejnego opakowania umówię się do okulistki i powiem jej o tym a opakowanie już mi się kończy.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 18:40   #2975
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
te soczewki nie mają logo tylko paski kierunkowe, których prawie nie widać ( sa przy brzegu soczewki ). Dałyście mi do myślenia, chyba przed kupnem kolejnego opakowania umówię się do okulistki i powiem jej o tym a opakowanie już mi się kończy.
Według mnie nie powinnaś mieć takich problemów ale spytaj specjalistę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 19:51   #2976
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
a jakich używasz? Ja mam acuvue oasis. Hmm nie wiem od czego to zależy. Np dziś pół dnia mi lewe oko się zamazywało, dopóki nie poszłam do łazienki i jeszcze raz założyłam soczewkę. Może mam źle dobrane... Powiem następnym razem o tym okulistce. Tylko, jak poprawię to jest dobrze
ja tak miałam i okulistka stwierdziła, że mam "za mokre oczy"
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 08:48   #2977
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witajcie. Pomózcie poczatkujacej. Nosze soczewki od ponad pół roku. Wczesniej uzywałam i-wear z vision expres, ale przy ostanich soczewkach miałam problem z zalozeniem, tzn. miałam wrazenie ze soczewka nie "przykleja sie" do oka. Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka. Musze teraz kupic inne i naprawde nie wiem jakie. Chciałam Horien, ale wyczytałam ze jest problem z odróżnieniem stron i są bardzo miękkie. Moze polecicie inne?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .

Edytowane przez lexxie
Czas edycji: 2015-01-25 o 08:49
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 09:00   #2978
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Witajcie. Pomózcie poczatkujacej. Nosze soczewki od ponad pół roku. Wczesniej uzywałam i-wear z vision expres, ale przy ostanich soczewkach miałam problem z zalozeniem, tzn. miałam wrazenie ze soczewka nie "przykleja sie" do oka. Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka. Musze teraz kupic inne i naprawde nie wiem jakie. Chciałam Horien, ale wyczytałam ze jest problem z odróżnieniem stron i są bardzo miękkie. Moze polecicie inne?
Polecam wybrać się do specjalisty który dobierze odpowiednie soczewki.

Soflensy i Horien to tanie i słabe soczewki. W ogóle na własną rękę nie polecam sobie zamawiać soczewek - sama miałam dobierane soczewki Air Optix, Biofinity oraz Oasys - wszystko u specjalisty.
Po zamówieniu Pure Vision HD 2 w ciemno - ok, pasowały, ale i tak były nie ostre dla mnie - odstawiłam po kilku dniach.
Zamówiłam też ostatnio Air Optix N&D - jedna sztuka ok. 25 zł - nie mogłam ich nawet założyć bo nie pasowały, wypadały z oka...

Także najlepiej odwiedzić specjalistę a nie kombinować bo taniej....
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:02   #2979
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Witajcie. Pomózcie poczatkujacej. Nosze soczewki od ponad pół roku. Wczesniej uzywałam i-wear z vision expres, ale przy ostanich soczewkach miałam problem z zalozeniem, tzn. miałam wrazenie ze soczewka nie "przykleja sie" do oka. Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka. Musze teraz kupic inne i naprawde nie wiem jakie. Chciałam Horien, ale wyczytałam ze jest problem z odróżnieniem stron i są bardzo miękkie. Moze polecicie inne?
A wiesz o tym, że to optometrysta powinien Ci dobrać soczewki? Stąd Twoje problemy, bo nie masz pojęcia jakie powinnaś mieć. Znasz chociaż parametry swojego oka?

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Polecam wybrać się do specjalisty który dobierze odpowiednie soczewki.

Soflensy i Horien to tanie i słabe soczewki. W ogóle na własną rękę nie polecam sobie zamawiać soczewek - sama miałam dobierane soczewki Air Optix, Biofinity oraz Oasys - wszystko u specjalisty.
Po zamówieniu Pure Vision HD 2 w ciemno - ok, pasowały, ale i tak były nie ostre dla mnie - odstawiłam po kilku dniach.
Zamówiłam też ostatnio Air Optix N&D - jedna sztuka ok. 25 zł - nie mogłam ich nawet założyć bo nie pasowały, wypadały z oka...

Także najlepiej odwiedzić specjalistę a nie kombinować bo taniej....
Dokładnie. Kombinowanie zawsze kończy się w najlepszym wypadku zatarciem oka albo zapaleniem spojówek.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:20   #2980
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
A wiesz o tym, że to optometrysta powinien Ci dobrać soczewki? Stąd Twoje problemy, bo nie masz pojęcia jakie powinnaś mieć. Znasz chociaż parametry swojego oka?

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------


Dokładnie. Kombinowanie zawsze kończy się w najlepszym wypadku zatarciem oka albo zapaleniem spojówek.
Soczewki miałam dobrane u optometrysty w vision express, nie jestem na tyle glupia zeby kupic soczewki w ciemno. Mialam te ich i-wear, ktore mi bardzo pasowaly, az nagle tydzien temu przestaly sie kleic do oka (nowe opakowanie miesiecznych soczewek, tydzien w nich pochodzilam za nim sie to stalo). Na wizyte u optometrysty musze czekac ponad tydzien, mieszkam na wsi zabitej dechami
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:27   #2981
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

lexxie - kupowanie samemu soczewek jest jak zakładanie samemu aparatu ortodontycznego

Idź do specjalisty, który ma duży wybór (więcej niż 1 markę) i ciesz się dobrym widzeniem
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 09:35   #2982
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Soczewki miałam dobrane u optometrysty w vision express, nie jestem na tyle glupia zeby kupic soczewki w ciemno. Mialam te ich i-wear, ktore mi bardzo pasowaly, az nagle tydzien temu przestaly sie kleic do oka (nowe opakowanie miesiecznych soczewek, tydzien w nich pochodzilam za nim sie to stalo). Na wizyte u optometrysty musze czekac ponad tydzien, mieszkam na wsi zabitej dechami
Hej, wyżej napisałaś, że:

Cytat:
Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:35   #2983
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
lexxie - kupowanie samemu soczewek jest jak zakładanie samemu aparatu ortodontycznego

Idź do specjalisty, który ma duży wybór (więcej niż 1 markę) i ciesz się dobrym widzeniem
Dzięki za normalna odpowiedz
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:43   #2984
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Majkq90 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jakich soczewek i płynów używacie?
ja używałam soczewek Air optix ale po kilku godz. noszenia głowa i oczy bolały niemiłosiernie, przerzuciłam sie na purevision 2 i jest całkiem ok (mam wrażenie że idealnie nie będzie nigdy) ale chętnie bym wypróbowała jeszcze coś innego bo mimo wszystko liczę, że komfort noszenia się zwiększy. Czasem rano jak tylko założę soczewkę oko zaczyna łzawić i piecze.. to może być wina soczewek, a może płynu do soczewek?Aktualnie używam solo care aqua ale ponoć są tańsze, lepsze. Macie swoich ulubieńców?
A jak czyscisz soczewki? Mnie pieka oczy rano po zalozeniu soczewki jesli dzien wczesniej nie chcialo mi sie ich normalnie wyczyscic tylko wrzucilam do plynu i wstrzasnelam pudeleczkiem na koniec i tak musze je wyczyscic z pocieraniem, wiec nauczylam sie to robic ZAWSZE ;D

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja używam Acuvuve oasis i wszystko jest w porządku, bardzo sobie chwalę, chociaż drażni mnie wkładanie. Mam astygmatyzm, więc muszę dobrze założyć, żeby mi się nic nie rozmazywało.

Dziewczyny tak mnie zastanawia, moje soczewki są 2 tygodniowe. Zawsze po 2 tygodniach je zmnieniałam. Ostatnio o tym powiedziałam koleżance a ona mówi, że zawsze chodzi tydzień, nawet dwa dłużej, jest wszystko ok. Lekarka jej powiedziała, że tak można. Robicie tak? Ja zawsze się bałam, że dostanę jakiegoś podrażnienia czy coś.

Te soczewki kiedys w czasach kiedy zaczynałam nosic soczewki, jakies 9 lat temu byly soczewkami miesiecznymi, niedlugo potem z tego co wiem, w soczewkach nic nie zmieniono, ale zmieniono waznosc na dwutygodniowe - chodzi o to, ze jak bedziesz nosic dluzej niz 2tyg i cos sie stanie to producent umywa rece.
Ja nosze roznie, zazwyczaj miesiac, chyba, ze czuje ze musze je wymienic wczesniej, badam gały regularnie i nic sie nie dzieje, zawsze tez mowie co nosze i ze w systemie 3-4tyg bardziej niz dwa i nikt mi jeszcze nie powiedzial ze mi to zaszkodzi, a oczy mam zdrowe.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:55   #2985
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Hej, wyżej napisałaś, że:



Chodziło mi o pierwsze soczewki, czyli ze nie bedac na wizicie u optometrysty i nie znajac zadnych parametrów kupilam sobie soczewki. W vision expres pani expedientka powiedzila ze na podstwie tych parametrów moge kupowac soczewki, ale chyba chodziło jej ze moge kupowac i-wear, a nie jakiejs innej firmy. Dobrze ze mi sie nic nie stalo, tylko teraz zostalam bez soczewek, nie mam naszczescie duzej wady i moge poczekac na wizyte. I jeszcze jedno, czy to mozliwe ze soczewka przestala mi sie dobrze zkladac dlatego ze zmienilam plyn?. Wczesniej mialam tez z vision ekpres, ale sie konczyl, wiec do nowej pary soczewek kupilam w aptece opti- free i tak mniej wiecej po tygoniu zaczely sie te problemy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:59   #2986
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Chodziło mi o pierwsze soczewki, czyli ze nie bedac na wizicie u optometrysty i nie znajac zadnych parametrów kupilam sobie soczewki. W vision expres pani expedientka powiedzila ze na podstwie tych parametrów moge kupowac soczewki, ale chyba chodziło jej ze moge kupowac i-wear, a nie jakiejs innej firmy. Dobrze ze mi sie nic nie stalo, tylko teraz zostalam bez soczewek, nie mam naszczescie duzej wady i moge poczekac na wizyte. I jeszcze jedno, czy to mozliwe ze soczewka przestala mi sie dobrze zkladac dlatego ze zmienilam plyn?. Wczesniej mialam tez z vision ekpres, ale sie konczyl, wiec do nowej pary soczewek kupilam w aptece opti- free i tak mniej wiecej po tygoniu zaczely sie te problemy
aaa. No babeczka moze do końca się nie znała - ale pewno chodziło jej o to, żeby oczywiście kupować VE. Miesięczne VE to to samo co Biofinity - przynajmniej jakiś czas temu tak było

Sama aktualnie noszę Biofinity, najlepiej pasują - ale oko mi też wysycha, nie noszę ich za długo w ciągu dnia

Opti-free używałam do Biofinity i nigdy mi się nic nie działo. Ale spróbować zmienić płyn możesz, najlepiej na taki bez konserwantów
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 10:05   #2987
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
aaa. No babeczka moze do końca się nie znała - ale pewno chodziło jej o to, żeby oczywiście kupować VE. Miesięczne VE to to samo co Biofinity - przynajmniej jakiś czas temu tak było

Sama aktualnie noszę Biofinity, najlepiej pasują - ale oko mi też wysycha, nie noszę ich za długo w ciągu dnia

Opti-free używałam do Biofinity i nigdy mi się nic nie działo. Ale spróbować zmienić płyn możesz, najlepiej na taki bez konserwantów
Ja nparawde bylam zadowolona z tych i-wear, oczy sie nie meczyly, nie byly suche (zakrapialam je oczywiscie ale nie zbyt czesto) a tu nagle po pol roku taki klops. Nie moglam ich zalozyc, mialam wrazenie ze nie przyczepiaja sie do oka. Jak zalozylam to sie trzymaly, ale zakladalam czasem 10minut
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 10:31   #2988
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Witajcie. Pomózcie poczatkujacej. Nosze soczewki od ponad pół roku. Wczesniej uzywałam i-wear z vision expres, ale przy ostanich soczewkach miałam problem z zalozeniem, tzn. miałam wrazenie ze soczewka nie "przykleja sie" do oka. Kupiłam inne a mianowicie Soflens, jeszcze gorzej dosłownie tragedia. Pierwsze załozenie: oko zatarte, i zgubiona soczewka. Musze teraz kupic inne i naprawde nie wiem jakie. Chciałam Horien, ale wyczytałam ze jest problem z odróżnieniem stron i są bardzo miękkie. Moze polecicie inne?
Te soczewki i-wear to była dla mnie katorga od początku do końca. Też dostałam je w VE. Ciężko się zakładały, zsuwały z oka, raz miałam sytuację, że soczewka zgięła się w pół i utknęła w wewnętrznym kąciku oka. Jak ja się wtedy wystraszyłam

Moje ulubione to Biofinity.

Ale koniecznie do lekarza!
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 11:15   #2989
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez egocentryczna Pokaż wiadomość
Te soczewki i-wear to była dla mnie katorga od początku do końca. Też dostałam je w VE. Ciężko się zakładały, zsuwały z oka, raz miałam sytuację, że soczewka zgięła się w pół i utknęła w wewnętrznym kąciku oka. Jak ja się wtedy wystraszyłam

Moje ulubione to Biofinity.

Ale koniecznie do lekarza!
Teoretycznie I Wear XR Supreme to są Biofinity.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 11:29   #2990
egocentryczna
Zadomowienie
 
Avatar egocentryczna
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To nie wiem dlaczego czuję taką różnicę.
egocentryczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:19   #2991
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Soczewki miałam dobrane u optometrysty w vision express, nie jestem na tyle glupia zeby kupic soczewki w ciemno. Mialam te ich i-wear, ktore mi bardzo pasowaly, az nagle tydzien temu przestaly sie kleic do oka (nowe opakowanie miesiecznych soczewek, tydzien w nich pochodzilam za nim sie to stalo). Na wizyte u optometrysty musze czekac ponad tydzien, mieszkam na wsi zabitej dechami
przecież w VE są okuliści a nie optometryści
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:24   #2992
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
przecież w VE są okuliści a nie optometryści
U mnie w salonie raz w tygodniu jest optometrysta, dlatego na wizyte czeka sie tydzien
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:26   #2993
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
U mnie w salonie raz w tygodniu jest optometrysta, dlatego na wizyte czeka sie tydzien
No to jak masz taką możliwość to powinnaś iść do tego optometrysty a nie kupować soczewki na własną rękę. Zrobisz sobie więcej krzywdy niż myślisz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:34   #2994
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja używam Acuvuve oasis i wszystko jest w porządku, bardzo sobie chwalę, chociaż drażni mnie wkładanie. Mam astygmatyzm, więc muszę dobrze założyć, żeby mi się nic nie rozmazywało.
Dziewczyny tak mnie zastanawia, moje soczewki są 2 tygodniowe. Zawsze po 2 tygodniach je zmnieniałam. Ostatnio o tym powiedziałam koleżance a ona mówi, że zawsze chodzi tydzień, nawet dwa dłużej, jest wszystko ok. Lekarka jej powiedziała, że tak można. Robicie tak? Ja zawsze się bałam, że dostanę jakiegoś podrażnienia czy coś.
Ja też tak robiłam tzn przedłużałam noszenie. Oasis używałam jakieś 5 lat, ogólnie soczewki noszę 10 i też mi okulistka mówiła, że można przedłużać noszenie o 1,2 tyg. Ale tutaj na forum nikt ci tego nie powie.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:55   #2995
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja też tak robiłam tzn przedłużałam noszenie. Oasis używałam jakieś 5 lat, ogólnie soczewki noszę 10 i też mi okulistka mówiła, że można przedłużać noszenie o 1,2 tyg. Ale tutaj na forum nikt ci tego nie powie.
Bo trzeba byłoby być idiotą, żeby tak powiedzieć i wziąć odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne, które mogą u kogoś nastąpić na skutek skąpienia na wzroku i "przenoszania" soczewek. Okulistki gratuluję. To że jednej osobie czy 100 osobom nic się nie stało, nie znaczy, że innej z tysiąca nic się nie stanie. Ale jasne, chwalmy się "sprytem".
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:03   #2996
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

O czasie noszenia powinny decydować częste wizyty u okulisty, a nie posty anonimowych ludzi z internetu.

pffe - w Krk też są optometryści. Byłam w VE parę razy i zawsze trafiałam na profesjonalną obsługę, robiono mi dużo badań.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:18   #2997
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 358
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
pffe - w Krk też są optometryści. Byłam w VE parę razy i zawsze trafiałam na profesjonalną obsługę, robiono mi dużo badań.
Potwierdzam. Sama do nich chodzę i nie mam problemu z umówieniem się do optometrysty zamiast okulisty.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:37   #2998
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
O czasie noszenia powinny decydować częste wizyty u okulisty, a nie posty anonimowych ludzi z internetu.

pffe - w Krk też są optometryści. Byłam w VE parę razy i zawsze trafiałam na profesjonalną obsługę, robiono mi dużo badań.
Widocznie w niektórych są a w niektórych nie ma. U mnie w VE nie ma ale badań też robią dosyć dużo
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 13:44   #2999
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Kadra zmienia się tam jak w kalejdoskopie...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 14:55   #3000
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kadra zmienia się tam jak w kalejdoskopie...
Poza tym ja jakoś nie ufam takim salonom, które mają Ci wcisnąć jak najdroższe okulary czy soczewki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.