Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 09:52   #1741
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Wlasnie sie natknełam na fb na kobietę która urodziła trojaczki a ma juz z tego samego roku bliźnieta. Nie wiem jak daje radę
kwestia orgaznizacji serio ! ja teraz myślę, że dałabym radę jakbym za rok urodziła jeszcze jedno. Niestety no money...
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
niestety to byl epizod, dalej juz sie budzila...

dzis stwierdzilam ze czas juz skonczyc z nocnym kp. dzieciak ładnie mi przybral, piersi prawie puste, nei czuje juz mleka w nich, a jak ciagnie to bardzo mnie juz boli. wiec jest jeszcze tydzien bez dzieci bo sa u babci na feriach, wiec spokojnie moze mi nocami nawet wrzszczec, w dzien sie wyspie i jakos bedzie oszukiwanie woda.

mamy problem z komunikacja. czesto mowilam "delikatnie" jak klepała po głowie kogos i pokazywałam ze sie głaszcze. wczoraj mowie "delikatnie zeby nie lała sobie calego kubka na glowe jak sie kąpała, a ta zaczela sie po głowie głaskać

poza tym z nowosic u nas jest hau i miau (losowo na zwierzeta), mama, tata rzadko , pić, woda , bam. no to by bylo chyba na tyle.

nadrabiam

inwersja - ponoc chlopcy ogolnie pozniej zaczynaja mowic. z tego co zauwazylam u nas to mimo wszystko podobnie zaczeli, a zrozumiec mozna ich bylo bez problemu dopiero jak mieli 3 latka (wczesniej to roznie bylo). za to artur znal wiecej rzeczownikow niz kinia, a kinia wiecej czasownikow i tak jest do dzisiaj: artur potrafi [owiedziec zdanie bez czasownika i weź się tu domyśl
hmmm to Kornel dużo mówi, mama, tata, tuti, cacy, tak, nie , pić, am, spać choc częściej mówi aaaaa aa, dzisiaj nie, jeszcze nie, daj, jak coś przynosi to mówi weź, kocki ( klocki), no i jeszcze pare słów po hiszpansku.

Antek ma minę jak mu wkładam smoczek jakby to gówno na patyku było.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:07   #1742
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Rusałka, oby zadziałało leczenie

eee to nie to samo ja lubię być w grupie, to mnie motywuje
Jeju jakbym chciała, żeby ktoś pilnował Emilkę 1,5h dziennie, żebym mogła chodzić na fitness Chciałabym codziennie, małż się zgodzi na 2x w tyg, a na to nie opłaca mi się karnetu kupować

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------


u nas też i to duuużo i ciągle pada

może pij szałwię?
to moze nie wykupuj karnetu a płac za kazde zajęcia ? ja bym chciała tak ale mój małż wraca bardzooo różnie z pracy :/ i czasem jest to po poludniu do godziny 17 a czasem 20 czy 21 wiec nawet nie moge sobie nic zaplanować :/ mama siedzi teraz z Leną to jej du.pki nie bede juz zawracać a jakbym poszła na jakieś zajęcia to z sis wiec opieki do Leny brak..zostaje jeszcze jedna siostra ale nie chciałabym wozić Leny w te i z powrotem a ona pewnie wolałaby żebym ja jej zawoziła a wiadomo lepiej jak lena by w domu była bo ma tu duzo zabawek.. no a po drugie każdy ma swoją robote :/ i własnie ja jakos tak nie lubie wciskac też dziecka.. najlepszy byłby tż no ale co zrobić jak pracuje mega różnie..zostaje mi bieganie;p na które nie moge ruszyc du.pki
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:10   #1743
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

hej

misiaku Jasiek miał taka sama mine w zw. ze smoczkiem i , nie pocieszajac cie, nigdy go nie zaakceptował

Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
no to oby tak było dalej, i leczenie było skuteczne
my się diagnozujemy dopiero



a u mnie na bzach pączki się rozwijają
na co sie diagnozujecie? azs?

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
z

u nas ciągle wyskakują Tusi kropki, dalej nie doszłam od czego. wszyscy mi móią,żebym ejszcze nie szła do alergologa tylko zapisywała co je i kiedy wyskakują kropki (bo czasem wysypka może wyjść nawet po dwóch dniach). i wtedy może znajdę wspólny "mianownik", ale póki co nadal nie wiem.
jak wyglądają te wizyty?miał Jaśko jakieś testy?
Pewnie z kilkoma krostkami, jeszcze bym nie szla, a obserwowala własnie. bo u tak malych dzieci podstawa jest wywiad z rodzicem, jego obserwacje. Jasiek po wielu miesiacach problemów ze skora mial podstawowy panel alergiczny z krwi, latem bedziemy robic testy skorne (teraz stan skory na to nie pozwala).
wiec podstawa to moje obserwacje i obejrzenie jego skory, charakteru zmian.

Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
wiecie co moje dziecię nauczyło się wchodzić na kanapę w salonie
,czym przyprawia mnie o zawał serca, bo nie posiedzi tylko biega po niej z prędkością światła a dystans ma spory ( to taki narożnik dłuższa część 5 poduch i 3 krótsza do tego skórzany ) a on chodzi w takich grubych skarpetach po domu i się poślizną i dzisiaj zaliczył wywrotkę
bosz, myślałam że się połamał -tak wył, a teraz ma ogromnego guz na głowie
no nie ma dla niego w domu bezpiecznego miejsca!
u nas to samo!
Biega po tej kanapie jak szalony i nie patrzy kiedy sie konczy. wczora udało mi sie go złapac "za fraki" w ostatniej chwili


Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
W tym wieku to ja bym Miloszowi za chiny nie dala do rak ciastoliny...
mam te same obawy....
Jasiek pozera wszystko co dorwie: papier, (ksiazeczki rowniez ), płyny, szampony....
a tak mi sie marza takie sensoryczne zabawy
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Daje mu tylko jeden. Kolor bo nie widzę sensu żeby to mieszał.

Rozklepuje sobie na stoliku taki placek i mamy foremki którymi wycina kształty i przynosi mi je i się cieszy.
Większość oczywiście jest popsuta bo krzywo mu się wycina ale ogarnia.
Robi walce rączką o blat, albo dwoma raczkami.
I robi kuleczki.
Dziś wziął łyżkę i kroil ciastoliny łyżka i próbował nabierać kawaleczki na łyżkę i nosił dookoła stołu.
Jak mu spadnie na ziemie to wklepuja noga w panele

Oczywiście pierwsze parę razy bawilam się. Z nim wiec wiedział jak się kształty wycina a resztę to podpatrzyl. Bo zrobilam mu walce i kuleczki, serduszka itp.
super sobie Maciek radzi



Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
no to musiał być rozkoszny widok

ja mam 167 cm wzrostu i ważę 68-70 kg, to jest za dużo, więc te 20 kg byłoby w sam raz Tyle ważyłam przed ciążą z Kamilem (48) w której przytyłam 24 kg i już po 3 mies od porodu wróciłam do swojej wagi. Utrzymałam ją około 10 lat, ale potem rzuciłam palenie na 2 lata i przybyło ponad 10 kg. Po roku palenia znowu rzuciłam na pół roku i przybyły kolejne kilogramy. Przed ciążą z Emilką już ważyłam 68 kg. Ja się czuję ciężko z taką wagą, więc zrzucenie nadmiaru będzie błogosławieństwem dla moich stawów
Mamy tyle samo wzrostu

Ja najlepiej sie czuje wazac okolo 55-56 kg i uwazam ze wtedy dobrze wygladam

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Melduję się, ale nie wiem czy nadrobię... kijowo się czuje, a praca niestety do pieca daje
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:14   #1744
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Bartek też jeszcze mleko z butli?mojej się za kija nie da przekonać do picia z bidonu czy kubka, a jakoś inne napoje tak pije...

No właśnie, to jest super, Tusia też taka wtulona i uwielbiam to ja w ogóle to daję jej buziaki w główkę lub w czółko z 50 razy dziennie, chyba jakaś chora jestem


eee u nas też to norma w czólko, gowkę policzka ehh słodka jest taka że aż do schrupania :P
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:29   #1745
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Aktualnie śpi ze smoczkiem w buzi. Ale w hustawce i przy szumie. Przy piersi płakał i się złościł, bo mu leciało, a on zmęczony i chciał spać, a nie jeść.


A i musze się pochwalić Kornel dzisiaj po śniadaniu zawołał "eeee", posadziłam na nocnik i zrobił kupkę

a co do mówienia, to Kornel potrafi jeszcze mówić "mogę to ?" i jak chce coś wziąć, albo coś zrobić to chodzi i woła "mogie to?"
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:36   #1746
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Czyli dziwna nie jestem, bo ja swoją corcię też ciągle całuje, przytulam, głaszcze i mówie, że ją bardzo kocham itp. Uwielbiam ją

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Motyl piankowe koła raczej- dlatego są takie leciutkie
jak tam Twoje oczy, lepiej?

Poziomka Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
Ja też kp i też konca nie widać.. Czyli jest nas cztery? Poziomkowa, rusałka, monia i ja?

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Czemu????

On dwa razy spróbował i chyba mu nie posmakowalo bo więcej do buzi nie wsadza
Majuśka spróbowała ciastolinę zjeść, ale to paskudne w smaku i od razu wypluła. Jednak ją średnio bawi ciastolina. Woli garnki i gotowanie albo sprzątanie.
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:38   #1747
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
leo sie dopiero przekłada na drugi bok, zwariuję z tym jego spaniem. Wczoraj buszował do 23 chociaz mieliśmy juz zgaszone światło. W końcu zszedł na podłogę położył sie pod naszym łóżkiem i zasnał

Inwersja cztery baby

Tassia a jak Maciek sie tym bawi? Jak bede u siostry to mu dam bo ona ma całe zestawy tego i zobaczymy
heh no nasza tez wariowała i usneła o 23.30 ale dlatego ze wczoraj wszyscy spalismy do 10 poszła na drzemke o 13.20 i spała do 15.40 wiec efekt poszła tak pozno spac ale u nas sie zdarza ze pojdzie i o 20 jak było w sobote i wlasnie w niedziele wstała o 10 moje dziecko samo sie nie obudzi dopoki matka z łózka sie nie zwlecze aaa i zeby kto nie pomyslał że to była super nocka tzn ze sie nie budziła a własnie ze były pobudki o 20.45 juz sie obudziła ale dala sie ululac od 22 juz u nas w lozku spała między 24 do 1 sie budziła kilka razy wiec dałam mleko i poszła spac dalej i jeszcze moze z trzy razy sie obudziła z płaczem ale udało sie ululac i spala do 10

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
no to musiał być rozkoszny widok

ja mam 167 cm wzrostu i ważę 68-70 kg, to jest za dużo, więc te 20 kg byłoby w sam raz Tyle ważyłam przed ciążą z Kamilem (48) w której przytyłam 24 kg i już po 3 mies od porodu wróciłam do swojej wagi. Utrzymałam ją około 10 lat, ale potem rzuciłam palenie na 2 lata i przybyło ponad 10 kg. Po roku palenia znowu rzuciłam na pół roku i przybyły kolejne kilogramy. Przed ciążą z Emilką już ważyłam 68 kg. Ja się czuję ciężko z taką wagą, więc zrzucenie nadmiaru będzie błogosławieństwem dla moich stawów
kurcze mi sie wydaje ze bardzo mało chcesz wazyc... czy aby nie za mało ? ja nie pisze ile ja waze bo wstyd ale waze wiecej niz Ty i dla mnie 20 kg byłoby super zadowalające

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Chcesz ważyć 48kg przy wzroście 167??????!!!!!! Oczadziałaś!!!! Ja jestem 10cm niższa i dla mojego wzrostu 48 to za malo
kurcze no własnie też mi się wydaje że to troche za mało..
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 10:45   #1748
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Melduję się, ale nie wiem czy nadrobię... kijowo się czuje, a praca niestety do pieca daje
ojej, mam nadzieję, że to nie choróbsko Cię bierze
Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Polecam gabki obszyte frota. Wczesniej tez jadł na potęgę a teraz jest spokój.
o właśnie zapomniałam o nich, dzięki
Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość


Antek ma minę jak mu wkładam smoczek jakby to gówno na patyku było.

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
to moze nie wykupuj karnetu a płac za kazde zajęcia ? ja bym chciała tak ale mój małż wraca bardzooo różnie z pracy :/ i czasem jest to po poludniu do godziny 17 a czasem 20 czy 21 wiec nawet nie moge sobie nic zaplanować :/ mama siedzi teraz z Leną to jej du.pki nie bede juz zawracać a jakbym poszła na jakieś zajęcia to z sis wiec opieki do Leny brak..zostaje jeszcze jedna siostra ale nie chciałabym wozić Leny w te i z powrotem a ona pewnie wolałaby żebym ja jej zawoziła a wiadomo lepiej jak lena by w domu była bo ma tu duzo zabawek.. no a po drugie każdy ma swoją robote :/ i własnie ja jakos tak nie lubie wciskac też dziecka.. najlepszy byłby tż no ale co zrobić jak pracuje mega różnie..zostaje mi bieganie;p na które nie moge ruszyc du.pki
też się nie opłaca, bo jedno wejście 15 zł, a jak już chodzić, to systematycznie, a nie takie pierdzenie
A dlaczego musiałabyś z siostrą chodzić? Ja tylko na początku chodziłam z koleżanką, a potem to już sama
Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
mam te same obawy....
Jasiek pozera wszystko co dorwie: papier, (ksiazeczki rowniez ), płyny, szampony....
a tak mi sie marza takie sensoryczne zabawy

Mamy tyle samo wzrostu

Ja najlepiej sie czuje wazac okolo 55-56 kg i uwazam ze wtedy dobrze wygladam
Emi też wszystko pożera, ja na Nią mówię nieładnie śmieciarka, jak zjada coś z ziemi, ale to tak żartobliwie w kąpieli też pianę zjada

no właśnie Ty mnie rozumiesz z tą wagą
Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Aktualnie śpi ze smoczkiem w buzi. Ale w hustawce i przy szumie. Przy piersi płakał i się złościł, bo mu leciało, a on zmęczony i chciał spać, a nie jeść.


A i musze się pochwalić Kornel dzisiaj po śniadaniu zawołał "eeee", posadziłam na nocnik i zrobił kupkę

a co do mówienia, to Kornel potrafi jeszcze mówić "mogę to ?" i jak chce coś wziąć, albo coś zrobić to chodzi i woła "mogie to?"
Kornelku

Wróciłam od lekarza. Mam L4 do końca tygodnia

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość




kurcze mi sie wydaje ze bardzo mało chcesz wazyc... czy aby nie za mało ? ja nie pisze ile ja waze bo wstyd ale waze wiecej niz Ty i dla mnie 20 kg byłoby super zadowalające

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------



kurcze no własnie też mi się wydaje że to troche za mało..
Spokojnie pewnie nie dojdę już do takiej wagi, bo jestem już stara a głodzić się nie zamierzam ale to takie moje marzenie
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 10:49   #1749
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Aktualnie śpi ze smoczkiem w buzi. Ale w hustawce i przy szumie. Przy piersi płakał i się złościł, bo mu leciało, a on zmęczony i chciał spać, a nie jeść.


A i musze się pochwalić Kornel dzisiaj po śniadaniu zawołał "eeee", posadziłam na nocnik i zrobił kupkę

a co do mówienia, to Kornel potrafi jeszcze mówić "mogę to ?" i jak chce coś wziąć, albo coś zrobić to chodzi i woła "mogie to?":love:
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:03   #1750
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Daje mu tylko jeden. Kolor bo nie widzę sensu żeby to mieszał.

Rozklepuje sobie na stoliku taki placek i mamy foremki którymi wycina kształty i przynosi mi je i się cieszy.
Większość oczywiście jest popsuta bo krzywo mu się wycina ale ogarnia.
Robi walce rączką o blat, albo dwoma raczkami.
I robi kuleczki.
Dziś wziął łyżkę i kroil ciastoliny łyżka i próbował nabierać kawaleczki na łyżkę i nosił dookoła stołu.
Jak mu spadnie na ziemie to wklepuja noga w panele

Oczywiście pierwsze parę razy bawilam się. Z nim wiec wiedział jak się kształty wycina a resztę to podpatrzyl. Bo zrobilam mu walce i kuleczki, serduszka itp.


---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

48 kg przy 167 cm to naprawde malo...

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

kaska uwielbiam Twoj av!

motyl my mamy Espiro Vaio i jestem bardzo zadowolona. Na poczatku zawsze bedziesz miala efekt telepania i twardego wozka gdy przeniesiesz sie z miekkiego Tako na parasolke Ale powiem Ci, ze od kiedy Jula wsiadla w parasolke to Tako stal nieuzywany i musielismy go sprzedac

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Nie podobal mu sie, w ogole zaczal.wykrzykiwac jak ja wygladam i zebym.sie przebrala,bo.wygladam tak,ze wstyd.sie ze mna pokazac. Jak stara baba,jak krowa...itp. strasznie przykre to było
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:03   #1751
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Dziękuję za kciuki

Ważyłam 58 pr z y wzroście 178 i byłam patyk. Milion lat temu
Tez mi się wydaje Jaika ze za mało chcesz ważyć.

Ladan co do zdjęcia z pracy. Ale Ty masz nogi
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 11:05   #1752
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
ojej, mam nadzieję, że to nie choróbsko Cię bierze

o właśnie zapomniałam o nich, dzięki



też się nie opłaca, bo jedno wejście 15 zł, a jak już chodzić, to systematycznie, a nie takie pierdzenie
A dlaczego musiałabyś z siostrą chodzić? Ja tylko na początku chodziłam z koleżanką, a potem to już sama

Emi też wszystko pożera, ja na Nią mówię nieładnie śmieciarka, jak zjada coś z ziemi, ale to tak żartobliwie w kąpieli też pianę zjada

no właśnie Ty mnie rozumiesz z tą wagą

Kornelku

Wróciłam od lekarza. Mam L4 do końca tygodnia

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------


Spokojnie pewnie nie dojdę już do takiej wagi, bo jestem już stara a głodzić się nie zamierzam ale to takie moje marzenie
musieć nie musiałabym :P ale w kupie raźniej i jak chodziłysmy razem to lepiej było co do wagi to jaka stara? nigdy nie jest za późno by zgubić zbędne kg trzymam kciuki za zrzucenie wagi ale....pozwalam tylko do 60 kg:P ewentualnie 55 :P
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:06   #1753
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
to i ja sie pochwale rozmiarem. Zakladam 36 lub 34 zalezy co.
wow, 2 dzieci, niecale 20 do po porodzie
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:06   #1754
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hej.
Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
hej

i mi ciężko się wbić, bo takim czasie..

bylismy z Jaskiem wczoraj u nowego alergologa i poki co jestem bardzo zadowolona z wizyty. Mamy nowy plan leczenia i mam nadzieję zobaczymy niedługo efekty
Kciuki za efekty
Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Isabell ja nie karmię od kiedy młody skończył 7 miesięcy bo musiałam zacząć brać leki, a pokarm jeszcze mam muszę nacisnąć i wtedy kropelki są, nie wiem kiedy to minie
piję szałwie i nic
Mojej sis na pewno jeszcze po 2,5 latach po karmieniu miała krople jak nie dłużej. Zapytam ją.
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość


no właśnie ja demonizuję tylko dlatego,że jak widzę w mojej okolicy ludzi z wózkami na skrętnych i nie daj boziu małych kółkach piankowych to to wygląda strasznie, trzepie tym jak nie wiem. u mnie naprawdę większość ulic to sam żwir, dziury, ewentualnie takie betonowe płyty. albo leśne dróżki. no ale jak założę,że moim dużym będę jeździć po osiedlu, a tą parasolką po mieście to w miarę ma sens. ale ciężko mi się przemóc.
na ten moment po pierwszym przeglądaniu ten mi się najbardziej spodobał ( jego koła) http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products _id=2401&<osCsid>
luuub ten
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products _id=674&<osCsid>

na takich malusich na pewno odpadają.



no co ty?u mnie od dwóch dni ciągle sypie, zima na całego, zaskoczyła drogowców i wczoraj brat prawie do nas pod górkę nie wyjechal
Ja też boje się tych małych piankowych kółek. Bo drogi u mnie masakryczne. Ale Tako, na jakieś szybkie zakupy, czy do lekarza do auta, jest męczące. Dość, że mam corse, tylko stelaż wchodzi mi do bagażnika, na przednim siedzeniu mam spacerówkę ;/ więc taki mały wózek, powiedziałam sobie, że muszę mieć. Ale Tako zostaje na spacery
Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Ehhh co ja się napoce zawsze przed wyjściem z Ola
Przynajmniej nie jestem sama z tym ubieraniem ale serio strasznie jest to męczące. Oby się to zmieniło
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:13   #1755
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

passion
tylko na tym zdj tak wyszly, w rzeczywistosci jest o wuele gorzej

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Właśnie Maciej sprząta... Chodzi po domu i zbiera ubrania i zanosi do kosza na pranie
Jedyny porządny chłopak w tym domu
Jula za to uwielbia podawac mi pranie gdy wieszam
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:13   #1756
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Daje mu tylko jeden. Kolor bo nie widzę sensu żeby to mieszał.

Rozklepuje sobie na stoliku taki placek i mamy foremki którymi wycina kształty i przynosi mi je i się cieszy.
Większość oczywiście jest popsuta bo krzywo mu się wycina ale ogarnia.
Robi walce rączką o blat, albo dwoma raczkami.
I robi kuleczki.
Dziś wziął łyżkę i kroil ciastoliny łyżka i próbował nabierać kawaleczki na łyżkę i nosił dookoła stołu.
Jak mu spadnie na ziemie to wklepuja noga w panele

Oczywiście pierwsze parę razy bawilam się. Z nim wiec wiedział jak się kształty wycina a resztę to podpatrzyl. Bo zrobilam mu walce i kuleczki, serduszka itp.
Zakupuje ciastoline
Super bawi się Maciek
Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Chcesz ważyć 48kg przy wzroście 167??????!!!!!! Oczadziałaś!!!! Ja jestem 10cm niższa i dla mojego wzrostu 48 to za malo
To też chyba zależy od budowy.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:17   #1757
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
a jeszcze sytuacja z wczoraj u lekarza, wchodzę z Antkiem w foteliku, siedzi pielęgniarka z naszym lekarzem, a on do mnie " a gdzie Wasza mama?" ja patrzę na niego i mówię, że to ja jestem mamą... lekarz oczy na mnie, a ja mówię do niego, że z pierwszym synem też chodzę do niego. no to już wtedy sobie przypomniał i powiedział, że jakby mnie ktoś mu na ulicy pokazał to nigdy by nie powiedział, że mam jedno, a tym bardziej dwoje dzieci.
super

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
To też chyba zależy od budowy.
dokladnie!
od kosci, masy miesniowej..
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:23   #1758
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość

Ważyłam 58 pr z y wzroście 178 i byłam patyk. Milion lat temu
Tez mi się wydaje Jaika ze za mało chcesz ważyć.
eee ja tam patykiem nie byłam
Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość

To też chyba zależy od budowy.
no właśnie, teraz to większość kg mi "siedzi" w cyckach, udach, łydkach i doopce, nie wspominając o bandziochu

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

aaa i jeszcze zapomniałam o drugim podbródku

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

i jeszcze jedno, muszę schudnąć, bo nie mogę jeszcze założyć obrączki wczoraj próbowałam i weszła, ale po chwili palec zrobił się jakiś taki bordowy więc jeszcze nie czas na nią
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:49   #1759
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
dokladnie!
od kosci, masy miesniowej..
no to ja mam chyba zaj.ebi.ście dużo tkanki mięśniowej
obliczcie sobie z uwzględnieniem tych waszych kości
http://vivalavita.pl/kalkulator/idealnawaga.html

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

mogę się założyć że zaraz powiecie że to źle wylicza bo faza księżyca nie ta, zależy od indywidualnego czegośtam
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka

Edytowane przez nena_milka
Czas edycji: 2015-01-26 o 11:46 Powód: .
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 11:53   #1760
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja-ika ja cie rozumiem z ta waga. Wszystko zalezy od budowy. Ja przy wzroscie 170cm najlepiej czuje sie wazac 54-55kg

Misia mi sie tez wydaje ze wszystko kwestia organizacji dlatego wkurza mnie jak sie ktos nade mna uzala ze bede miala ciezko. Nosz kurka... Ja tak w ogole nie uwazam, w przeciwnym wypadku nie zdecydowalabym sie na taka roznice wieku.


Tassia dzieki za przepis na budyn jaglany Dodalam jeszcze jak przestygl mm i udalo mi sie jakos je przemycic bo moje dziecie nie lubi mleka
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:53   #1761
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
no to ja mam chyba zaj.ebi.ście dużo tkanki mięśniowej
obliczcie sobie z uwzględnieniem tych waszych kości
http://vivalavita.pl/kalkulator/idealnawaga.html

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

mogę się założyć że zaraz powiecie że to źle wylicza bo faza księżyca nie ta, zależy od indywidualnego czegośtam
Ja np. po porodzie przy wzroście 165 ważyłam 48. Chyba jakoś tragicznie nie wyglądałam. Chociaż najlepiej czuje się z wagą 51. Przy 54 już mi bardzo źle.
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 11:55   #1762
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja mam 168cm i jak ważylam 55 to wyglądałam sucho. Zapadniete policzki, zero cyca. Z tym że ja "gruszka" i jak leci waga to głównie góra a grube nogi ni hu hu Najlepiej sie czułam mając 57, a teraz mam 60 i czuje sie kiepsko, ale jestem len smierdzący i nie chce mi sie z tym nic zrobić. Mam słabość do słodyczy inie potrafie sobie odmowić. Brak mi motywacji. Moze na wiosnę chęci przyjdą

Edytowane przez LaLoca
Czas edycji: 2015-01-26 o 11:59
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:00   #1763
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hej!
Co do ciastoliny to fajna sprawa, ale ja Julkowi jeszcze nie dawałam. On pod względem brania różnych rzeczy do buzi to jest dziwny, bo nic nie wkłada

Ika, te Twoje marzenia wagowe mnie zdziwiły, ale też czuje się dobrze w wadze 55 kg, z tym że wiem, że już takiej na wadze nie zobaczę Oby choć do 60 schudnąć A 58 to marzenie!

Nadal nie wiem jakie to pieluchy z Lidlu My kupujemy takie 44 szt. chyba za 28 zł.
__________________

Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:03   #1764
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Hej!
Co do ciastoliny to fajna sprawa, ale ja Julkowi jeszcze nie dawałam. On pod względem brania różnych rzeczy do buzi to jest dziwny, bo nic nie wkłada
Mój Filip długo nic nie wkładał, a od niedawna patrzy na mnie i siup coś do buzi
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:07   #1765
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
no to ja mam chyba zaj.ebi.ście dużo tkanki mięśniowej
obliczcie sobie z uwzględnieniem tych waszych kości
http://vivalavita.pl/kalkulator/idealnawaga.html

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

mogę się założyć że zaraz powiecie że to źle wylicza bo faza księżyca nie ta, zależy od indywidualnego czegośtam
wyszło mi, że najlepsza waga to 55-68, ale masz rację mój nadgarstek mógł wejść w nie tę fazę księżyca co trzeba
Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Ja-ika ja cie rozumiem z ta waga. Wszystko zalezy od budowy. Ja przy wzroscie 170cm najlepiej czuje sie wazac 54-55kg
no!

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość

Ika, te Twoje marzenia wagowe mnie zdziwiły, ale też czuje się dobrze w wadze 55 kg, z tym że wiem, że już takiej na wadze nie zobaczę Oby choć do 60 schudnąć A 58 to marzenie!
a dlaczego Cię zdziwiły? Czyżby nierealne?
Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Mój Filip długo nic nie wkładał, a od niedawna patrzy na mnie i siup coś do buzi
moja jak coś dorwie, to ucieka, chowa się i kryjówce konsumuje, albo jak jestem za blisko, to szybko ładuje do budzi i zaciska zęby
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:08   #1766
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
wyszło mi, że najlepsza waga to 55-68, ale masz rację mój nadgarstek mógł wejść w nie tę fazę księżyca co trzeba
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:11   #1767
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

JAIKA nie obrażaj się na mnie ja jestem zaskoczona że chcesz tyle ważyć po prostu. Ja w takim razie powinnam ważyć 40kg a tyle ważyłam w 4klasie chyba
Dobra koniec tematu. Dbajmy o siebie peace an love :
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:14   #1768
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
Aktualnie śpi ze smoczkiem w buzi. Ale w hustawce i przy szumie. Przy piersi płakał i się złościł, bo mu leciało, a on zmęczony i chciał spać, a nie jeść.


A i musze się pochwalić Kornel dzisiaj po śniadaniu zawołał "eeee", posadziłam na nocnik i zrobił kupkę

a co do mówienia, to Kornel potrafi jeszcze mówić "mogę to ?" i jak chce coś wziąć, albo coś zrobić to chodzi i woła "mogie to?"
Macie chyba ta sama huśtawkę co mialam dla leo. Sprzedałam ja ale byla super. Leo tyle w niej spędził czasu przy kolkach dla następnego tez kupię!
Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Czyli dziwna nie jestem, bo ja swoją corcię też ciągle całuje, przytulam, głaszcze i mówie, że ją bardzo kocham itp. Uwielbiam ją



Ja też kp i też konca nie widać.. Czyli jest nas cztery? Poziomkowa, rusałka, monia i ja?



Majuśka spróbowała ciastolinę zjeść, ale to paskudne w smaku i od razu wypluła. Jednak ją średnio bawi ciastolina. Woli garnki i gotowanie albo sprzątanie.
Jeszcze gorgulek chyba karmi.

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
eee ja tam patykiem nie byłam

no właśnie, teraz to większość kg mi "siedzi" w cyckach, udach, łydkach i doopce, nie wspominając o bandziochu

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

aaa i jeszcze zapomniałam o drugim podbródku

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

i jeszcze jedno, muszę schudnąć, bo nie mogę jeszcze założyć obrączki wczoraj próbowałam i weszła, ale po chwili palec zrobił się jakiś taki bordowy więc jeszcze nie czas na nią
Ja mam odwrotny problem. Na zimę palce mi chudna i pierścionki lecą zdjełam je bo mi sie zsuwaja
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:17   #1769
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Właśnie czytam w lokalnej gazecie że nowa moda nadejszla. Jak dziecko zachoruje na ospe to rodzice organizują przyjecie i przychodzą te dzieci co chciałyby się zarazić
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 12:20   #1770
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Jak bedziecie zdrowe, to wazcie nawet i 30kg, amen
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.