Prezent dla lekarza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 15:45   #1
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370

Prezent dla lekarza


Witajcie. Dwa lata temu, gdy postanowiłam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, poszukałam w internecie lekarza, który miał dobre opinie. Poszłam na prywatną wizytę i ku mojemu zaskoczeniu lekarz nie wziął ode mnie za nią pieniędzy. Tak samo było na późniejszych wizytach. Jak się później okazało, jest on przyjacielem mojego wujka o tym samym nazwisku, więc pewnie skojarzył, że jestem z rodziny. Niedługo znowu wybieram się na wizytę i tutaj rodzi się pytanie- czy wypada zabrać do niego jakiś prezent, jeśli tak to jaki, żeby ani siebie ani go nie zawstydzić. Czy może zacząć chodzić do innego ginekologa, żeby nie uniknąć jak dla mnie dość stresującej sytuacji ?
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:59   #2
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Prezent dla lekarza

Ciekawa sytuacja. Zastanowiłabym się nad dwoma wyjściami:
1. Nawiązanie rozmowy na temat wspomnianej rodzinnej znajomości. Luźna pogawędka z której wyjdzie jasno dlaczego lekarz nie bierze od Ciebie pieniędzy. Poczujecie się luźniej, zwłaszcza Ty.
2. Możesz od razu uderzyć w temat pieniędzy i spytać np. czy nie płacisz za wizyty dlatego, że są na NFZ ? Udając niedoinformowaną pytanie nie wyda się ani głupie ani niegrzeczne. Odpowiadając powinien wyjaśnić czemu robi tak a nie inaczej.

Jeśli wizyty satysfakcjonują Cię pomimo tego, że za nie nie płacisz ja na Twoim miejscu lekarza bym nie zmieniała. Jest dorosłym człowiekiem, wie co robi. Nie bierze pieniędzy bo nie chce i to jest jego sprawa. Widać nie robi mu to różnicy
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 22:30   #3
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Dot.: Prezent dla lekarza

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
Ciekawa sytuacja. Zastanowiłabym się nad dwoma wyjściami:
1. Nawiązanie rozmowy na temat wspomnianej rodzinnej znajomości. Luźna pogawędka z której wyjdzie jasno dlaczego lekarz nie bierze od Ciebie pieniędzy. Poczujecie się luźniej, zwłaszcza Ty.
2. Możesz od razu uderzyć w temat pieniędzy i spytać np. czy nie płacisz za wizyty dlatego, że są na NFZ ? Udając niedoinformowaną pytanie nie wyda się ani głupie ani niegrzeczne. Odpowiadając powinien wyjaśnić czemu robi tak a nie inaczej.

Jeśli wizyty satysfakcjonują Cię pomimo tego, że za nie nie płacisz ja na Twoim miejscu lekarza bym nie zmieniała. Jest dorosłym człowiekiem, wie co robi. Nie bierze pieniędzy bo nie chce i to jest jego sprawa. Widać nie robi mu to różnicy
Dziękuję za odpowiedź Wizyty mnie bardzo satysfakcjonują, ale mimo wszystko czuję ogromny dyskomfort. Postaram się jakoś go zagadać, chociaż obawiam się, że wygra moja nieśmiałość. Co myślisz o pomyśle prezenty np. lepszej bombonierki ?
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:34   #4
annc
Raczkowanie
 
Avatar annc
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Prezent dla lekarza

Na Twoim miejscu pogadałabym z facetem w tym duchu który proponowała moja przedmówczyni, a co do prezentu - czekoladki spoko, ale broń Boże alkohol - mężczyźni ginekolodzy mają tego po dziurki w nosie i mówię Ci to ja, córka jednego z nich
__________________
annc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 22:34   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Prezent dla lekarza

Jeśli istotnie nie bierze od Ciebie pieniędzy, bo jesteś krewną jego znajomego, to uważam, że dobre czekoladki będą bardzo ok Ja tak robię, gdy idę do lekarki, która jest koleżanką z pracy mojego taty. Pieniędzy ode mnie nie weźmie, zasłania się tym, że od studentów medycyny nie bierze, no to chociaż czekoladki weźmie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-10 23:34:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.