Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z krêconymi w³osami. Rozmawiamy o stylizacji i pielêgnacji loków. Wejd¼, podziel siê do¶wiadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-02-03, 10:33   #3421
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Henny nalezy sie obawiac jesli sie mialo wlosy rozjasniane i farbowane na blond, bo moze wyjsc na zielono (niech mnie ktos poprawi jesli cos bredze)
Nieee, na takich raczej wyjdzie marchewa z czystej henny, a z mieszanek te¿ pewnie bardziej rudo ni¿ powinno, bo indygo nie jest tak trwa³e jak henna i siê o wiele szybciej wyp³ucze ze zniszczonych w³osów.
Zielony mo¿na otrzymaæ przy rozja¶nianiu w³osów farbowanych mieszank± henny i indygo.
Rozja¶nianie naturalnej czystej henny -> http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...przypadek.html
A tu efektowna zieleñ po rozja¶nianiu henny+indygo -> http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...nad-henna.html
Oczywi¶cie nie jest to jedyny sposób na uzyskanie zieleni.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:37   #3422
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Ja muszê w koñcu znale¼æ co¶ z mas³em shea albo dorzuciæ shea do maski. Tylko to bym musia³a zamówiæ mas³o w wersji p³ynnej, ¿eby siê zmiesza³o z od¿ywk±.
Wiem ¿e jest ziaja, ale z mas³em kakaowym. Shea ma krem do r±k zl idla, mo¿esz mieszaæ z od¿ywk± albo do kremowania Jedna schauma zawiera shea, mia³am j± i przyjemna jest.
Albo gliss kur, maska ¿ó³ta ona ma baaardzo du¿o shea
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:37   #3423
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
polu¼nia skrêt , na sta³e czy to mija ??
To nie regula. Moze w ogole ci skretu nie poluzni. A jesli juz to z cala pewnoscia nie na stale.

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Ja muszê w koñcu znale¼æ co¶ z mas³em shea albo dorzuciæ shea do maski. Tylko to bym musia³a zamówiæ mas³o w wersji p³ynnej, ¿eby siê zmiesza³o z od¿ywk±.
Mam takie - frakcja olejowa masla shea. Tylko ze ono ma juz nieco inna kompozycje, bo czesc kwasow tluszczowych zostala usunieta, wiec bedzie mialo raczej charakter oleju z przewaga jednonienasyconych.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:41   #3424
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
To nie regula. Moze w ogole ci skretu nie poluzni. A jesli juz to z cala pewnoscia nie na stale.
uff A jak mierzysz temp. wody ??
To teraz jak poczyta³am sobie trochê o tym , to bojê siê ¿e bez ¿adnych od¿ywek nie rozczeszê w³osów
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:42   #3425
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem ¿e jest ziaja, ale z mas³em kakaowym. Shea ma krem do r±k zl idla, mo¿esz mieszaæ z od¿ywk± albo do kremowania Jedna schauma zawiera shea, mia³am j± i przyjemna jest.
Albo gliss kur, maska ¿ó³ta ona ma baaardzo du¿o shea
Ziai kakaowej od dawna nigdzie nie widzia³am. Bêdê musia³a poszukaæ, bo Ziajê lubiê.
Kremu z Lidla nie znam, te¿ bêdê musia³a rzuciæ okiem na producenta i sk³ad, mo¿e siê na kremowanie skuszê. Dodawaæ do od¿ywki chyba nie ma sensu, je¶li mogê sobie kupiæ czyste mas³o shea? W domu mam zwyk³e mas³o shea, ale trudno by³oby je rozpu¶ciæ. Kiedy¶ mia³am te¿ frakcjê p³ynn± i ona by siê chyba nadawa³a do wzbogacenia od¿ywki? Jak my¶lisz?
Schauma i Gliss Kur odpadaj± ze wzglêdu na producenta.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:49   #3426
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
uff A jak mierzysz temp. wody ??
To teraz jak poczyta³am sobie trochê o tym , to bojê siê ¿e bez ¿adnych od¿ywek nie rozczeszê w³osów
Ja dawa³am ch³odniejsz± wodê - tj. ok. 50-60 stopni. Lepiej daæ za ch³odn± ni¿ za gor±c±. No i nie ma to a¿ takiego znaczenia co do stopnia, ¿eby mierzyæ, ja "na dotyk" patrzy³am, paluchem.
Ja faktycznie czasem mia³am problem z rozczesaniem, ale jak na mokro siê nie da³o, to jako¶ sz³o po wysuszeniu.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:50   #3427
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Ziai kakaowej od dawna nigdzie nie widzia³am. Bêdê musia³a poszukaæ, bo Ziajê lubiê.
Kremu z Lidla nie znam, te¿ bêdê musia³a rzuciæ okiem na producenta i sk³ad, mo¿e siê na kremowanie skuszê. Dodawaæ do od¿ywki chyba nie ma sensu, je¶li mogê sobie kupiæ czyste mas³o shea? W domu mam zwyk³e mas³o shea, ale trudno by³oby je rozpu¶ciæ. Kiedy¶ mia³am te¿ frakcjê p³ynn± i ona by siê chyba nadawa³a do wzbogacenia od¿ywki? Jak my¶lisz?
Schauma i Gliss Kur odpadaj± ze wzglêdu na producenta.
http://3.bp.blogspot.com/-ZEbf4fBTcZ...%2Bbutter3.png tutaj masz sk³ad kremiku te¿ chcê go kupiæ do kremowania,a dzi¶ siê do lidla wybieram. Maj± te¿ fajne od¿ywki, jakby¶ obczai³a czy producent ok to polecam
Nie wiem jakie jest czyste mas³o shea, ale je¶li zmieszasz je z innym olejem i mocno emulguj±c± mask± np kallos to spokojnie powinno siê po³±czyæ. Krem by by³o ³atwiej po prostu zmieszaæ z mask±, ale takie mase³ko te¿ mo¿na. Kiedy¶ mia³am maskê z kakao i shea i to by³o takie mas³o gêste, jednak zmywa³o siê bez problemu wod±. Minus taki ¿e w Polsce jej nie ma.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-02-03 o 10:52
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 10:50   #3428
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Nieee, na takich raczej wyjdzie marchewa z czystej henny, a z mieszanek te¿ pewnie bardziej rudo ni¿ powinno, bo indygo nie jest tak trwa³e jak henna i siê o wiele szybciej wyp³ucze ze zniszczonych w³osów.
Zielony mo¿na otrzymaæ przy rozja¶nianiu w³osów farbowanych mieszank± henny i indygo.
Rozja¶nianie naturalnej czystej henny -> http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...przypadek.html
A tu efektowna zieleñ po rozja¶nianiu henny+indygo -> http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...nad-henna.html
Oczywi¶cie nie jest to jedyny sposób na uzyskanie zieleni.
Widzisz, sama nie bylam pewna jak to jest z tym zielonym nie wglebialam sie za bardzo w tematyke.

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
uff A jak mierzysz temp. wody ??
To teraz jak poczyta³am sobie trochê o tym , to bojê siê ¿e bez ¿adnych od¿ywek nie rozczeszê w³osów
Mam termometr do parzenia zielonej i bialej herbaty.
Ja klade odzywke po hennowaniu i jest OK. Wiem, ze nie zalecaja, ale suszu nie zniese. Zazwyczaj Garnier Oleo.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:54   #3429
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja dawa³am ch³odniejsz± wodê - tj. ok. 50-60 stopni. Lepiej daæ za ch³odn± ni¿ za gor±c±. No i nie ma to a¿ takiego znaczenia co do stopnia, ¿eby mierzyæ, ja "na dotyk" patrzy³am, paluchem.
Ja faktycznie czasem mia³am problem z rozczesaniem, ale jak na mokro siê nie da³o, to jako¶ sz³o po wysuszeniu.
A jakiej henny u¿ywacie ? Khadi ?
Paulownia masz fajny kolor w³osów Podobaj± mi siê takie kolory , jak ju¿ to to bym bra³a khadi z aml± i my¶lê nad zmieszaniem z naturaln± , chcia³abym aby wyszed³ ciemny czerwony. Mój naturalny kolor nie powala na kolana
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20150117_184012.jpg (97,8 KB, 28 za³adowañ)
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:55   #3430
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
http://3.bp.blogspot.com/-ZEbf4fBTcZ...%2Bbutter3.png tutaj masz sk³ad kremiku te¿ chcê go kupiæ do kremowania,a dzi¶ siê do lidla wybieram. Maj± te¿ fajne od¿ywki, jakby¶ obczai³a czy producent ok to polecam
Je¶li dobrze widzê, to producentem jest Mann&Schröder Sk³ad te¿ wygl±da fajnie. Jak bêdê w Lidlu, to poszukam tego kremu.

Cytat:
Nie wiem jakie jest czyste mas³o shea, ale je¶li zmieszasz je z innym olejem i mocno emulguj±c± mask± np kallos to spokojnie powinno siê po³±czyæ.
Frakcja p³ynna mas³a shea, któr± kiedy¶ mia³am zachowywa³a siê jak zwyk³y olej, wiêc mam nadziejê, ¿e ³adnie by siê zmiesza³a z Kallosem.

Cytat:
Krem by by³o ³atwiej po prostu zmieszaæ z mask±, ale takie mase³ko te¿ mo¿na.
Mase³ko bym chyba musia³a najpierw rozpu¶ciæ, bo ono faktyczne ma konsystencjê mas³a. Dlatego my¶la³am o kupieniu samej frakcji p³ynnej, ale w³a¶nie, musia³abym j± kupiæ

Cytat:
Kiedy¶ mia³am maskê z kakao i shea i to by³o takie mas³o gêste, jednak zmywa³o siê bez problemu wod±. Minus taki ¿e w Polsce jej nie ma.
Kiedy¶ w Polsce w Naturze by³y produkty marki Mypa. By³a seria z shea, ca³kiem fajna. Niestety, od dawna tych produktów ju¿ nie ma.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 10:56   #3431
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ


Mam termometr do parzenia zielonej i bialej herbaty.
Ja klade odzywke po hennowaniu i jest OK. Wiem, ze nie zalecaja, ale suszu nie zniese. Zazwyczaj Garnier Oleo.
O , ale fajny bajer. gdybym by³a u mamy to bym zmierzy³a bezdotykowym termometrem dla ludzi bo podobno dobrze mierzy temp cieczy. a tak to albo na dotyk paluchami albo mo¿e tradycyjnie z cytryn±.
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 10:58   #3432
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
A jakiej henny u¿ywacie ? Khadi ?
Paulownia masz fajny kolor w³osów Podobaj± mi siê takie kolory , jak ju¿ to to bym bra³a khadi z aml± i my¶lê nad zmieszaniem z naturaln± , chcia³abym aby wyszed³ ciemny czerwony. Mój naturalny kolor nie powala na kolana
Ja u¿ywa³am Eld, ale z tej firmy jest tylko czysta henna (kolor Chna) lub czyste indygo (kolor Basma), inne kolory s± z domieszania chemicznych barwników. Zdarza³o mi siê ich u¿ywaæ, ale kolor schodzi³ do¶æ szybko, niewiele wolniej ni¿ szamponetki i w efekcie zostawa³ bazowy - rudy z naturalnej henny.
My¶lê, ¿e na Twoich w³osach wyjdzie bardziej kasztanowy ni¿ czerwony.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:05   #3433
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja u¿ywa³am Eld, ale z tej firmy jest tylko czysta henna (kolor Chna) lub czyste indygo (kolor Basma), inne kolory s± z domieszania chemicznych barwników. Zdarza³o mi siê ich u¿ywaæ, ale kolor schodzi³ do¶æ szybko, niewiele wolniej ni¿ szamponetki i w efekcie zostawa³ bazowy - rudy z naturalnej henny.
My¶lê, ¿e na Twoich w³osach wyjdzie bardziej kasztanowy ni¿ czerwony.
Eh czyli nie ma szans choæby na Mahoñ przynajmniej siwych w³osów nie bêdzie widaæ, juz tyle ludzi mi mówi³o ¿e ile ja ich mam .... Masakra
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:05   #3434
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
A jakiej henny u¿ywacie ? Khadi ?
Paulownia masz fajny kolor w³osów Podobaj± mi siê takie kolory , jak ju¿ to to bym bra³a khadi z aml± i my¶lê nad zmieszaniem z naturaln± , chcia³abym aby wyszed³ ciemny czerwony. Mój naturalny kolor nie powala na kolana
Ja ostatnio kupuje gotowa mieszanke, Radico, Colour Me Organic. Mieszanka henny, indygo i ziol hinduskich, w moim odcieniu miedziany braz jest amla, bhringraj, methi, hibiskus i manjistha.
Zadowolona tez bylam z henny Jamila z Mazidel. Zdarzalo mi sie kupowac inne henny w sklepach zielarskich, ale juz byly gorszej jakosci.

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
O , ale fajny bajer. gdybym by³a u mamy to bym zmierzy³a bezdotykowym termometrem dla ludzi bo podobno dobrze mierzy temp cieczy. a tak to albo na dotyk paluchami albo mo¿e tradycyjnie z cytryn±.
Termometry do parzenia miewaja w herbaciarniach i online chyba tez mozna zamowic. Ale mozna i na oko, zagotowac i odstawic, poczekac az troche przestygnie.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:08   #3435
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Chatul, spróbuj ma³± ilosæ maski i shea, mnie siê np. olej palmowy z mask± miesza³ bez rozpuszczania a on jest taki twardy i przypomina bardziej emulsjê ni¿ co¶ lej±cego jak olej. Maska to jakby rozbija i b. ³adnie siê miesza.
No widzisz, nawet w lidlu s± pere³ki. Ja bardzo lubiê ich ¿ele pod prysznic, od¿ywki i jeden szampon. Z tego co pamiêtam nie s± testowane na zwierzakach, uwa¿am to za ogromny plus I cena! Dzisiaj sobie sprawiê krem, ¿el pod prysznic i mo¿e szampon bo ju¿ te rzeczy mam na dnie. Od¿ywka czeka do wiosny, a muszê powiedzieæ ¿e jest to jedna z lepszych jakie mia³am od kiedy mam kryzys w³osowy.
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:11   #3436
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja po naturalnej hennie (bez innych zió³) mia³am taki kolor jak na zdjêciach. Odrosty farbowane ju¿ tylko henn± ³apa³y mi ciemniej, ¶rodek to wcze¶niejsze w³osy farbowane rudymi farbami chemicznymi, a dó³ to takie moje tonerowe popierdó³ki.
Naturalne mam ¶redni mysi blond.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0125.jpg (138,6 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0133.jpg (95,0 KB, 27 za³adowañ)

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-02-03 o 11:13
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:18   #3437
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja po naturalnej hennie (bez innych zió³) mia³am taki kolor jak na zdjêciach. Odrosty farbowane ju¿ tylko henn± ³apa³y mi ciemniej, ¶rodek to wcze¶niejsze w³osy farbowane rudymi farbami chemicznymi, a dó³ to takie moje tonerowe popierdó³ki.
Naturalne mam ¶redni mysi blond.
Jakie sliczne.
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:20   #3438
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Chatul, spróbuj ma³± ilosæ maski i shea, mnie siê np. olej palmowy z mask± miesza³ bez rozpuszczania a on jest taki twardy i przypomina bardziej emulsjê ni¿ co¶ lej±cego jak olej. Maska to jakby rozbija i b. ³adnie siê miesza.
Dziêki, nie pomy¶la³am, ¿e tak mo¿e byæ. Spróbujê Dam potem znaæ, czy siê uda³o

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja po naturalnej hennie (bez innych zió³) mia³am taki kolor jak na zdjêciach. Odrosty farbowane ju¿ tylko henn± ³apa³y mi ciemniej, ¶rodek to wcze¶niejsze w³osy farbowane rudymi farbami chemicznymi, a dó³ to takie moje tonerowe popierdó³ki.
Naturalne mam ¶redni mysi blond.
£adnie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:21   #3439
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie sliczne.
Niestety ju¿ dawno takich w³osów nie mam. Ani nie s± ju¿ rude, ani siê ju¿ nie krêc±. Z przyzwyczajenia tu siedzê ze swoimi prostymi k³akami.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 11:25   #3440
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomo¶ci: 3 472
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Chatul Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie nie pasowa³a ani od¿ywka z olejem arganowym, ani sam olej arganowy. Widaæ nie wszystko jest dla wszystkich
u mnie olej arganowy to zu³o zarówno na twarzy jak i na w³osach, a ju¿ u mamy sprawdza³ siê ¶wietnie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Ja po naturalnej hennie (bez innych zió³) mia³am taki kolor jak na zdjêciach. Odrosty farbowane ju¿ tylko henn± ³apa³y mi ciemniej, ¶rodek to wcze¶niejsze w³osy farbowane rudymi farbami chemicznymi, a dó³ to takie moje tonerowe popierdó³ki.
Naturalne mam ¶redni mysi blond.
³adniutko by³o
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby ka¿dy dzieñ mia³
szansê staæ siê najpiêkniejszym
dniem twojego ¿ycia."
JudytaKas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:32   #3441
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

ale piêkne w³osy

Czyli u¿ywaj±c naturalnej henny , tych co daj± kolory czerwieni i rudo¶ci uzyskam kasztan? Dobrze rozumiem ?
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:35   #3442
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

No je¶li to zdjêcie nie przek³amuje kolorów i masz naturalnie co¶ na pograniczu ciemnego blondu i jasnego br±zu, to prawdopodobnie tak - z czystej henny dostaniesz kasztan/ciemne miedziane.
Tylko ja bym nie radzi³a Ci farbowaæ sam± henn±, bo siwki z³apie na pomarañczowo.
Wybierz jak±¶ mieszankê, br±z najlepiej, nie musi byæ ciemny, s± jakie¶ orzechowe br±zy chyba. Ale na tym ju¿ siê nie znam, wiêc nie pomogê.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:40   #3443
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomo¶ci: 3 861
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety ju¿ dawno takich w³osów nie mam. Ani nie s± ju¿ rude, ani siê ju¿ nie krêc±. Z przyzwyczajenia tu siedzê ze swoimi prostymi k³akami.
Tak, pamietam ze pisalas, cos sie z nimi stalo (juz nie pamietam, co , skleroza) i sie wyprostowaly.
Ja hennowalam sie sama czysta henna takoz, i wychodzily mi piekne ciemnorude mahonie a wlosy mam naturalnie ciemnobrazowo-kasztanowe.
Henne klade w sobote jak nic musze sobie srebrne niteczki zatuszowac.

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2015-02-03 o 11:56
paulownia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:42   #3444
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja na ciemnym br±zie mia³am kasztan taki ciemny, ³adny kolorek by³ A¿ têskniê, ale sobie nie bêdê mog³a pozwoliæ na ¿adne koloryzacje jeszcze bardzo d³ugo.
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1367165756

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-02-03 o 11:44
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:42   #3445
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, pamietam ze pisalas, cos sie z nimi stalo (juz nie pamietam, co , skleroza) i sie wyprostowaly.
Ja hennowalam sie sama czysta henna takoz, i wychodzily mi piekne ciemnorude mahonie a wlosy mam naturalnie ciemnobrozowo-kasztanowe.
Henne klade w sobote jak nic musze sobie srebrne niteczki zatuszowac.
Oooo to mo¿e bêdzie cieñ szansy na mahoñ. A te srebrne niteczki tez ³adnie pokrywa? Nie ró¿ni± siê kolorem od reszty w³osów?

To nie jest ¿aden blond wiêc kamera k³amie
__________________
www.magiawewnetrzna.pl

Edytowane przez handzia600
Czas edycji: 2015-02-03 o 11:45
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:45   #3446
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez paulownia Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, pamietam ze pisalas, cos sie z nimi stalo (juz nie pamietam, co , skleroza) i sie wyprostowaly.
Ja hennowalam sie sama czysta henna takoz, i wychodzily mi piekne ciemnorude mahonie a wlosy mam naturalnie ciemnobrozowo-kasztanowe.
Henne klade w sobote jak nic musze sobie srebrne niteczki zatuszowac.
Sama te¿ do koñca nie wiem, trochê wraz z d³ugo¶ci± mi siê rozlu¼ni³ skrêt, ale to rozlu¼ni³, a teraz mam proste druty prawie - tylko koñce siê wywijaj± delikatnie.
Byæ mo¿e te krêcone to by³a jaka¶ nag³a i chwilowa burza hormonów w moim ciele, bo mniej lub bardziej (ale jednak) krêci³y mi siê tak w wieku 18-22 lat. Wcze¶niej tak jak teraz - tylko czasem koñce mi siê wywija³y.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:45   #3447
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Tu. Chyba lepiej widaæ
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1422963942900.jpg (35,6 KB, 38 za³adowañ)
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:48   #3448
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez handzia600 Poka¿ wiadomo¶æ
Tu. Chyba lepiej widaæ
Mahoñ albo kasztan z tego bêdzie, ale rudo¶ci i czerwienie nie.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 11:54   #3449
handzia600
perfumowe ADHD
 
Avatar handzia600
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 3 255
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Mahoñ albo kasztan z tego bêdzie, ale rudo¶ci i czerwienie nie.
Dobre cokolwiek aby to lepiej wygl±da³o i zakrylo srebro
__________________
www.magiawewnetrzna.pl
handzia600 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-02-03, 12:09   #3450
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 6 246
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Hej dziewczyny, witam sie po dlugiej przerwie i przychodze po porade bo Wy mi najlepiej podpowiecie.. co na swedzenie skory glowy? Bo jyz od dluzszego czasu swedzi i nie chce przestac, zaraz ja rozdrapie calkiem! Juz mam strupki bo ciagle drapie
Wizazanka5000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:22:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.