Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-09, 10:38   #4021
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Wyrazy współczucia Na szczęście mnie ten problem nie dotyczy...

Tak mnie teraz naszło... Jak działają agencje pracy? One pobierają jakąś prowizję pewnie? Tylko jednorazowo czy procentowo od zarobków?
Nie koniecznie od naszych zarobków. Chyba czasem pracodawca może coś od siebie zapłacić za znalezienie pracowników. W ostatniej korporacji miałam taką samą pensję przez agencję jak pracownicy zatrudnieni bezpośrednio.
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 12:11   #4022
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A ja nieoficjalnie już wiem, że dostałam tę pracę jako specjalista ds. marketingu! Od poniedziałku mam zacząć, ale jeszcze do mnie przedzwonią, żeby szczegółów się dowiedzieć. Teraz tylko jutro jeszcze formalności ze stażem załatwić i koniec
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 12:14   #4023
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ja skrycie liczę na to, że języki obce nigdy nie przydadzą mi się w pracy Nigdy nie lubiłam się ich uczyć. Po angielsku niby się dogadam, ale wolę tego unikać; z niemieckiego nie została mi chyba nawet znajomość bierna, zresztą tam zniechęcały mnie te wszystkie długie słowa i bardziej skomplikowana gramatyka. Może kiedyś wrócę do angielskiego, ale z wielką niechęcią

Wolałabym zrobić magisterkę z innego kierunku szczerze mówiąc niż douczać się języków
Niestety języki się opłacają, zwłaszcza te rzadkie. Moja koleżanka mieszkała kilka lat w Finlandii, po powrocie do Polski jedna firma sama się do niej odezwała i zaproponowała pracę, dorzucili jej dodatkowo do wypłaty 1500 zł miesięcznie za znajomość fińskiego, żeby tylko przyjęła tę posadę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 13:22   #4024
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niestety języki się opłacają, zwłaszcza te rzadkie. Moja koleżanka mieszkała kilka lat w Finlandii, po powrocie do Polski jedna firma sama się do niej odezwała i zaproponowała pracę, dorzucili jej dodatkowo do wypłaty 1500 zł miesięcznie za znajomość fińskiego, żeby tylko przyjęła tę posadę.
A ta firma mieście się w dużym mieście? Bo w takich miastach do 100tys to rzadko raczej szukają pracowników ze znajomością mniej popularnych języków.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 13:44   #4025
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Dokładnie tak to wygląda.
Właściwie agencja pośrednictwa pracy można oceniać bardzo różnie, ale ja osobiście np z okresu jeszcze studiów mam całkiem ok doświadczenia, bo dużo mozna było w agencjach wyłapac zleceń na weekendy np, czy wieczory - wiadomo, że wtedy stawka okrojona, bo agencja brała prowizję, ale lepszy rydz niż nic i siedzenie w domu i zastanawianie się co mam ze sobą zrobić i za co
Też dobrze wspominam. Trafiłam na fajną agencję, stawki nie były takie złe. Babka nawet specjalnie do mojego miasta przyjezdzala z umową dla mnie. Potrzebowała kogoś na już, zgodziłam się iść ale nie miałam tam umowy (na każde miejsce pracy była osobna umowa z inną stawką i obowiązkami). Nie namawiała mnie żebym poszła bez umowy i "podpiszemy potem" jak pewnie wielu by zrobiło, tylko zaproponowała żebym poszła na miejsce a ona tam przyjedzie do godziny czasu z papierami. I serio przyjechała. W sumie pracowałam z tej agencji równocześnie w 4 różnych miejscach i w jednym później dzięki temu dostałam umowę o pracę
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 13:49   #4026
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
A ta firma mieście się w dużym mieście? Bo w takich miastach do 100tys to rzadko raczej szukają pracowników ze znajomością mniej popularnych języków.
Tak, firma jest w dużym mieście, ale za taką pensję, jaką ona dostała nawet i bez tych dodatkowych 1500 zł, to myślę, że każdy by się przeprowadził, a ja na pewno
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 14:48   #4027
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Tak, firma jest w dużym mieście, ale za taką pensję, jaką ona dostała nawet i bez tych dodatkowych 1500 zł, to myślę, że każdy by się przeprowadził, a ja na pewno
Teraz bez języka to ani rusz. Moja koleżanka zna 2 języki biegle i w tydzień dostała 3 fajne oferty pracy. Na jedną się zdecydowała i pracuje.

Pamiętam jak moja nauczycielka od niemieckiego w liceum powtarzała nam- uczcie się niemieckiego, bo kiedyś Wam się do pracy przyda. I dziś twierdzę, że to były święte słowa Moja znajomość tego języka na chwilę obecną jest pasywna- jak test językowy robiłam to wyszedł mi poziom B1, ale osobiście gdybym miała sama coś napisać, powiedzieć to raczej A1
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 15:23   #4028
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A ja nieoficjalnie już wiem, że dostałam tę pracę jako specjalista ds. marketingu! Od poniedziałku mam zacząć, ale jeszcze do mnie przedzwonią, żeby szczegółów się dowiedzieć. Teraz tylko jutro jeszcze formalności ze stażem załatwić i koniec


Szefowa_harpii
jak tam nowy kiero?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez wiktoriablack Pokaż wiadomość
Teraz bez języka to ani rusz. Moja koleżanka zna 2 języki biegle i w tydzień dostała 3 fajne oferty pracy. Na jedną się zdecydowała i pracuje.

Pamiętam jak moja nauczycielka od niemieckiego w liceum powtarzała nam- uczcie się niemieckiego, bo kiedyś Wam się do pracy przyda. I dziś twierdzę, że to były święte słowa Moja znajomość tego języka na chwilę obecną jest pasywna- jak test językowy robiłam to wyszedł mi poziom B1, ale osobiście gdybym miała sama coś napisać, powiedzieć to raczej A1
Ja zdawałam maturę z niemieckiego, ustny to nawet na 80% Ale teraz moja znajomość to mniej niż zero, pewnie nawet na A1 bym się nie załapała. Za to koleżanka ostatnio miała jakieś testy z angielskiego, na 120 pkt zdobyła aż 6 co uplasowało ją na poziomie A1 1
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 16:36   #4029
wiktoriablack
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriablack
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość


Szefowa_harpii
jak tam nowy kiero?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------


Ja zdawałam maturę z niemieckiego, ustny to nawet na 80% Ale teraz moja znajomość to mniej niż zero, pewnie nawet na A1 bym się nie załapała. Za to koleżanka ostatnio miała jakieś testy z angielskiego, na 120 pkt zdobyła aż 6 co uplasowało ją na poziomie A1 1
Dziś robiłam sobie jakiś przykładowy test z angielskiego w internecie i wyszło mi 72%. Nie wiem jaki to poziom. Zawsze mam problem z oceną mojego ang Czuję, że pasywnie mam wysoki poziom, aktywnie już gorzej.


Szefowa_harpii
właśnie jak tam dzisiejsza rozmowa?
wiktoriablack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:15   #4030
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A ja nieoficjalnie już wiem, że dostałam tę pracę jako specjalista ds. marketingu! Od poniedziałku mam zacząć, ale jeszcze do mnie przedzwonią, żeby szczegółów się dowiedzieć. Teraz tylko jutro jeszcze formalności ze stażem załatwić i koniec
Gratuluję
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 21:47   #4031
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Wysłałam CV, czekam na telefon. Zastanawiam się jak elokwentnie wybrnąć z pytania o to, dlaczego chcę zmienić pracę.
Tak na serio to nie do końca czuje się motywowana i doceniana, mimo że dużo robię w obecnej firmie. Szef dał mi kolejną umowę na warunkach, które nie są do końca zgodne z oczekiwaniami, bo liczyłam na podwyżkę jako jedna z najdłużej pracujących osób. Chyba uzyskałam efekt odwrotny do oczekiwanego...
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 22:19   #4032
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Wysłałam CV, czekam na telefon. Zastanawiam się jak elokwentnie wybrnąć z pytania o to, dlaczego chcę zmienić pracę.
Tak na serio to nie do końca czuje się motywowana i doceniana, mimo że dużo robię w obecnej firmie. Szef dał mi kolejną umowę na warunkach, które nie są do końca zgodne z oczekiwaniami, bo liczyłam na podwyżkę jako jedna z najdłużej pracujących osób. Chyba uzyskałam efekt odwrotny do oczekiwanego...
Też przyjdzie mi się z tym zmierzyć, ale na szczęście pierwsze CV wysyłam daleko, więc mogę powiedzieć o przeprowadzce jako powodzie Gorzej, że obecna firma też ma w pobliżu placówkę

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

W sumie pytania o to czemu chce się zmienić pracę są bez sensu. Wiadomo, że obecna z jakiegoś powodu nie odpowiada, to aż za oczywiste i wiadomo, że kandydat i tak nie powie o co chodzi naprawdę

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2015-02-09 o 22:30
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 07:16   #4033
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Też przyjdzie mi się z tym zmierzyć, ale na szczęście pierwsze CV wysyłam daleko, więc mogę powiedzieć o przeprowadzce jako powodzie Gorzej, że obecna firma też ma w pobliżu placówkę
W sumie pytania o to czemu chce się zmienić pracę są bez sensu. Wiadomo, że obecna z jakiegoś powodu nie odpowiada, to aż za oczywiste i wiadomo, że kandydat i tak nie powie o co chodzi naprawdę
Oj Ty, przebiegłe

Tak się zastanawiam nad tym, żeby powiedzieć, że słyszałam pozytywne opinie o danej pracy i widzę tu szansę rozwoju. Do tego uważam, że jestem odpowiednią osobą do pracy tutaj
Nie wyjdę na taką co się chce przymilać?
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 11:09   #4034
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
W sumie pytania o to czemu chce się zmienić pracę są bez sensu. Wiadomo, że obecna z jakiegoś powodu nie odpowiada, to aż za oczywiste i wiadomo, że kandydat i tak nie powie o co chodzi naprawdę
Dla mnie tak samo jest to całkowicie bez sensu. Przecież każdy ma prawo zmienić pracę, nikt na siłę nie może kogoś trzymać w danym zakładzie. Dodam, że w moim przypadku było to dość trudne pytanie, bo trochę jednak kłamałam, mówiąc, że nie mogą mnie zatrudnić ze względów finansowych (a było tak, że po prostu mnie tu nie chcieli i tyle). Nie mogłam jednak mówić prawdy tak do końca, bo przecież dziwnie by to brzmiało i niekorzystnie na moją stronę, że nie chcą stażystki. I mało wiarygodne byłoby gadanie, że to ich wina, a nie moja.
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:19   #4035
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dzisiaj byłam w kadrach w budżetówce, w której wygrałam konkurs . Zanim zacznę pracę muszę przejść postępowanie sprawdzające, które wedle informacji, które mi udzielono może trwać do 3 miesięcy To jednak sporo czasu... Wiecie może jak wyglada to w praktyce i ile to trwa? Naprawdę zajmuje to aż 3 miesiące?
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:25   #4036
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w kadrach w budżetówce, w której wygrałam konkurs . Zanim zacznę pracę muszę przejść postępowanie sprawdzające, które wedle informacji, które mi udzielono może trwać do 3 miesięcy To jednak sporo czasu... Wiecie może jak wyglada to w praktyce i ile to trwa? Naprawdę zajmuje to aż 3 miesiące?
Z tego co rozmawiałam z innymi urzędnikami o początkach w urzędzie to chyba po prostu umowa na 3 miesiące. Jak się sprawdzisz to przedłużą.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:25   #4037
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w kadrach w budżetówce, w której wygrałam konkurs . Zanim zacznę pracę muszę przejść postępowanie sprawdzające, które wedle informacji, które mi udzielono może trwać do 3 miesięcy To jednak sporo czasu... Wiecie może jak wyglada to w praktyce i ile to trwa? Naprawdę zajmuje to aż 3 miesiące?
Chodzi o dostęp do informacji poufnych? Tak, postępowanie trwa ok. 3-4 miesiące, ale to nie oznacza, że nie będziesz mogła w tym czasie pracować, bo mogą Cię wpisać na listę osób, które dostają jakby kredyt zaufania i mogą wtedy normalnie działać.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:38   #4038
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Witam.
Dziewczyny, ja również rozpoczynam poszukiwanie pracy. Może być to trochę trudne- studiuje dziennie, mam sporo zajęć, a małe doświadczenie ( pomoc w sklepie rodziców i jedna wakacyjna praca w sklepie).
Chcę napisać CV które się wyróżni, chociaż wizualnie. W internecie jest sporo szablonów, ale za wszystkie na któe się natknęłam, trzeba płacić, wysyłać smsy i nie wiadomo co jeszcze.

Może możecie mi polecić jakąś stronkę do wygenerowania CV, albo patent jak zrobić ciekawe CV samemu?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 12:44   #4039
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Chodzi o dostęp do informacji poufnych? Tak, postępowanie trwa ok. 3-4 miesiące, ale to nie oznacza, że nie będziesz mogła w tym czasie pracować, bo mogą Cię wpisać na listę osób, które dostają jakby kredyt zaufania i mogą wtedy normalnie działać.
Tak, właśnie o to mi chodziło. Mam nadzieję, że zacznę wcześniej, bo 3 miesiące bez pracy to trochę sporo
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 12:46   #4040
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Tak, właśnie o to mi chodziło. Mam nadzieję, że zacznę wcześniej, bo 3 miesiące bez pracy to trochę sporo
Jeśli nie wysyłają Twoich danych do ABW, nie powinno być problemu Pamiętaj tylko, żeby po zakończeniu procedury pójść na szkolenie, bo bez niego certyfikat uprawniający nie ma mocy, że się tak wyrażę.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 14:17   #4041
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A ja jutro zaczynam staż
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 14:30   #4042
Rysia Siarzewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
A ja jutro zaczynam staż
a gdzie?
Rysia Siarzewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 15:12   #4043
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Witam.
Dziewczyny, ja również rozpoczynam poszukiwanie pracy. Może być to trochę trudne- studiuje dziennie, mam sporo zajęć, a małe doświadczenie ( pomoc w sklepie rodziców i jedna wakacyjna praca w sklepie).
Chcę napisać CV które się wyróżni, chociaż wizualnie. W internecie jest sporo szablonów, ale za wszystkie na któe się natknęłam, trzeba płacić, wysyłać smsy i nie wiadomo co jeszcze.

Może możecie mi polecić jakąś stronkę do wygenerowania CV, albo patent jak zrobić ciekawe CV samemu?
Ja stworzyłam swoje Cv na podstawie odpłatnego szablonu znalezionego w internetach. Co prawda trochę musiałam nad nim posiedzieć, ale jak dla mnie warto było

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
A ja jutro zaczynam staż
a gdzie, gdzie, gdzie
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 16:24   #4044
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
A ja jutro zaczynam staż
Ja już stażu nie chce ,po prawie roku stażu + zlecenia poczułam się jak parobek jak dowiedzialam się że mi nie przedłużają
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 17:03   #4045
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

ja odbylam w zyciu dwa staze po 6 miesiecy. o ile pierwszy byl moja pierwsza praca (a tak wogole to bylam traktowana na nim normalnie z normalnymi zadaniami i duzo sie nauczylam), to drugi byl taki "na sile bo bylam bezrobotna pomimo doswiadczenia". no i byl bez sensu, bez konkretnych zadan i traktowana bylam jakbym nic nie umiala. po tym stazu juz sobie powiedzialam ze nigdy wiecej. za stara jestem na staze, nie jestem dzieckiem, ktore trzeba uczyc podstaw, a tak na niektorych stazach ludzi traktuja (chociaz tak wlasciwie staze po to sa, ale przy dzisiejszym bezrobociu na stazach laduja ludzie z doswiadczeneim). wiec teraz juz, pomimo bezrobocia, nie decyduje sie na staz, nawet gdybym miala okazje. do niczego mi to nie jest potrzebne, na dojazdy strace polowe "kasy". nie. jedyny wyjatek, to gdyby to byla jakas prestizowa firma, w ktorej mialabym faktyczne szanse potem zostac zatrudniona. ale to sa marzenia.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 17:04   #4046
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Też przyjdzie mi się z tym zmierzyć, ale na szczęście pierwsze CV wysyłam daleko, więc mogę powiedzieć o przeprowadzce jako powodzie [COLOR="White"]Gorzej, że obecna firma też ma w pobliżu placówkę
Nie polecam podawania chęci przeprowadzki jako powodu Ja zmieniałam pracę tzn. poprzednią rzuciłam, przeprowadziłam się do innego miasta i szukałam, bo w moim przypadku dojazdy na rozmowy były logistycznie niemożliwe. W CV miałam wpisany adres zamieszkania miasta w którym szukałam pracy. Na większości rozmów padło pytane: czy Pani już na pewno mieszka w tym mieście? bo wie Pani czasem ludzie mówią, że chcą się przeprowadzić, my poświęcamy czas, a oni często rezygnują - my nie mamy na to czasu. Za każdym razem musiałam ich upewniać, że tak, mieszkam tu od niedawna.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-02-10 o 17:07
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 17:11   #4047
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Rysia Siarzewska Pokaż wiadomość
a gdzie?
Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość

a gdzie, gdzie, gdzie
nie chcę dokładnie mówić, ale jest to administracja publiczna i będę robić coś w swoim zawodzie, więc jest dobrze
Cytat:
Napisane przez kasia1608 Pokaż wiadomość
Ja już stażu nie chce ,po prawie roku stażu + zlecenia poczułam się jak parobek jak dowiedzialam się że mi nie przedłużają
niestety często tak jest
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 17:17   #4048
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
Nie polecam podawania chęci przeprowadzki jako powodu Ja zmieniałam pracę tzn. poprzednią rzuciłam, przeprowadziłam się do innego miasta i szukałam, bo w moim przypadku dojazdy na rozmowy były logistycznie niemożliwe. W CV miałam wpisany adres zamieszkania miasta w którym szukałam pracy. Na większości rozmów padło pytane: czy Pani już na pewno mieszka w tym mieście? bo wie Pani czasem ludzie mówią, że chcą się przeprowadzić, my poświęcamy czas, a oni często rezygnują - my nie mamy na to czasu. Za każdym razem musiałam ich upewniać, że tak, mieszkam tu od niedawna.
U mnie wygląda to lepiej, jestem zameldowana tam w pobliżu

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

W sumie chyba w obecnym mieście musiałabym się tłumaczyć bardziej, bo to nawet nie to samo województwo. Te miasta które biorę pod uwagę to albo rodzinne, albo studenckie (lub okolice), więc z każdym mnie coś formalnie wiąże.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 17:22   #4049
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
U mnie wygląda to lepiej, jestem zameldowana tam w pobliżu

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

W sumie chyba w obecnym mieście musiałabym się tłumaczyć bardziej, bo to nawet nie to samo województwo. Te miasta które biorę pod uwagę to albo rodzinne, albo studenckie (lub okolice), więc z każdym mnie coś formalnie wiąże.
U mnie pytając patrzyli na studia (przy doświadczeniu nie pisałam miasta, a w sumie i tak każde miałam inne) Przeprowadziłam się do Wrocławia i też jestem tu zameldowana, ale tego nikt przecież nie wie. Mam nadzieję, że jak już mam podyplomówkę to przy kolejnej zmianie pracy nikt nie będzie poruszał tego tematu
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-10, 18:21   #4050
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
ja odbylam w zyciu dwa staze po 6 miesiecy. o ile pierwszy byl moja pierwsza praca (a tak wogole to bylam traktowana na nim normalnie z normalnymi zadaniami i duzo sie nauczylam), to drugi byl taki "na sile bo bylam bezrobotna pomimo doswiadczenia". no i byl bez sensu, bez konkretnych zadan i traktowana bylam jakbym nic nie umiala. po tym stazu juz sobie powiedzialam ze nigdy wiecej. za stara jestem na staze, nie jestem dzieckiem, ktore trzeba uczyc podstaw, a tak na niektorych stazach ludzi traktuja (chociaz tak wlasciwie staze po to sa, ale przy dzisiejszym bezrobociu na stazach laduja ludzie z doswiadczeneim). wiec teraz juz, pomimo bezrobocia, nie decyduje sie na staz, nawet gdybym miala okazje. do niczego mi to nie jest potrzebne, na dojazdy strace polowe "kasy". nie. jedyny wyjatek, to gdyby to byla jakas prestizowa firma, w ktorej mialabym faktyczne szanse potem zostac zatrudniona. ale to sa marzenia.
Mam podobne wrażenia po swoim stażu. Uczą czegoś co dziecko z podstawówki by zrobiło bez problemu a nie pozwalają zrobić czegoś konkretniejszego, czegoś co faktycznie w pracy na danym stanowisku by się przydało. Cały staż praktycznie numerowałam strony i robiłam "spis treści" Na następny się nie piszę ale pracy w Urzędach szukam dalej.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.