Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 20:15   #1141
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nathicana

Dzięki za info
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:28   #1142
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Wiecie, lekarz składał przysięgę 'po pierwsze nie szkodzić'. Więc w zasadzie jestem w stanie zrozumieć, że jak kobiecie nic nie zagraża a on miałby zamordować to dziecko to łamie przysięgę, jak by nie było. W końcu, podobno, to już jest człowiek.
Także poniekąd ja to rozumiem ale zakrywanie się "wiarą" jest idiotyzmem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:30   #1143
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Jeżeli wiara nie pozwala mu na przeprowadzenie takiego zabiegu to powinien był wybrać inny zawód i tyle. To samo tyczy się wszystkich przypadków tej durnej klauzuli sumienia. Nikt nie zmuszał do bycia ginekologiem, jest pierdyliard innych zawodów.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:44   #1144
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
Jeżeli wiara nie pozwala mu na przeprowadzenie takiego zabiegu to powinien był wybrać inny zawód i tyle. To samo tyczy się wszystkich przypadków tej durnej klauzuli sumienia. Nikt nie zmuszał do bycia ginekologiem, jest pierdyliard innych zawodów.
Tylko nie każdy tak dobrze płatny Mnie rozwalają najbardziej stare pierniki, które za komuny skrobały na potęgę, a raptem kilka lat temu "nawrócili się", uprzednio porządnie napchawszy konto. Teraz tacy piłują mordy w mediach, umoralniają i generalnie są świętsi od papieża.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:46   #1145
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

To inaczej - jest dużo innych dobrze płatnych specjalizacji po medycynie
A Ci co skrobali i się nawrócili niby to jest dno dna.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:46   #1146
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Dokładnie. Ja nie jem mięsa, wiec nie dla mnie zawód masarza. To tak, jakbym zatrudniła się w sklepie mięsnym i odmawiała sprzedaży mięsa, bo jestem wegetarianką. No zawód ginekologa łączy się z antykoncepcją, czasem aborcją i terminacją, i jak ktoś wybiera ten zawód myśląc, że polega TYLKO na leczeniu chorób, to jest po prostu tępy.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:50   #1147
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Ja rozumiem, że są lekarze, którzy nie chcą przeprowadzać aborcji czy przepisywać antykoncepcji. Według mnie to nie powód, by nie byli ginekologami. Przecież ginekolog zajmuje się wieloma innymi sprawami, a nie tylko antykoncepcją i aborcją.
Jestem jednak za tym, by ginekolodzy nie podejmujący się niektórych dozwolonych w Polsce zabiegów mieli prywatne gabinety i umieszczoną na stronie internetowej oraz w recepcji informacją o tym, że np. nie zajmują się w ogóle kwestią antykoncepcji. Za to wszyscy ginekolodzy opłacani z pieniędzy państwowych powinni wykonywać wszystkie legalne w kraju zabiegi.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 20:57   #1148
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Wiecie, lekarz składał przysięgę 'po pierwsze nie szkodzić'. Więc w zasadzie jestem w stanie zrozumieć, że jak kobiecie nic nie zagraża a on miałby zamordować to dziecko to łamie przysięgę, jak by nie było. W końcu, podobno, to już jest człowiek.
Także poniekąd ja to rozumiem ale zakrywanie się "wiarą" jest idiotyzmem.
Ależ oczywiście, że kobiecie zagraża. To, że nie będzie miała fizycznych dolegliwości po urodzeniu chorego dziecka wcale nie znaczy, że nie będzie miała uszczerbku na psychice. Więc lekarz, który się kieruje dobrem płodu, a nie dobrem matki jest.... Zły.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Chatul - ginekolog nie zajmuje się TYLKO antykoncepcją i aborcją, ale między innymi właśnie nimi. Wyobrażasz sobie chirurga (bez specjalizacji) który mówi "nie zajmuję się złamaniami rąk, bo nie"? Jest tyle innych zawodów, w których katolik by się odnalazł, nie ma przymusu zostawania ginekologiem.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:01   #1149
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

To tak jakbym ja wybierając zawód chemika stwierdziła w pracy: nie, nie będę robić w labo żadnych tabletek anty (lub czegoś innego), bo to niezgodne z moim sumieniem!
Albo powiedziała, że nie będę pracować z danym odczynnikiem, bo mi wiara na to nie pozwala. Przecież to by było żenujące.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:09   #1150
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
To tak jakbym ja wybierając zawód chemika stwierdziła w pracy: nie, nie będę robić w labo żadnych tabletek anty (lub czegoś innego), bo to niezgodne z moim sumieniem!
Albo powiedziała, że nie będę pracować z danym odczynnikiem, bo mi wiara na to nie pozwala. Przecież to by było żenujące.
To ja bym musiala powiedziec, ze nie wezme zlecenia na instalacje w zakladach miesnych bo jestem wegetarianka i sumienie mi nie pozwala.
Albo w zakladzie nestle bo testuja na zwierzetach.
A pracownikom powiem: "sorry chlopaki nie bedzie pensji bo musze byc w zgodzie z wlasnym sumieniem i uj mnie obchodzi jak wy przezyjecie ten miesiac. Najwazniejsze, zeby mi bylo dobrze."
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:15   #1151
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Chatul - ginekolog nie zajmuje się TYLKO antykoncepcją i aborcją, ale między innymi właśnie nimi.
Owszem, ginekolog może się zajmować również antykoncepcją i aborcją. Nie zmienia to jednak faktu, że poza antykoncepcją i aborcją jest jeszcze wiele innych rzeczy, którymi może się zajmować. Dlatego nie widzę problemu w tym, że część ginekologów z powodów światopoglądowych nie zamierza przeprowadzać aborcji i przepisywać antykoncepcji hormonalnej. Dopóki o swoich poglądach informują pacjenta zanim ten zapisze się na wizytę, a za samą wizytę otrzymują pieniądze od konkretnego pacjenta a nie z pieniędzy publicznych, to ja nie mam nic do tego.

Cytat:
Jest tyle innych zawodów, w których katolik by się odnalazł, nie ma przymusu zostawania ginekologiem.
Jasne, nie ma przymusu zostawania ginekologiem, ale też nie ma przymusu rezygnowania z bycia ginekologiem, jeśli nie chce się przeprowadzać aborcji czy przepisywać antykoncepcji hormonalnej

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
To tak jakbym ja wybierając zawód chemika stwierdziła w pracy: nie, nie będę robić w labo żadnych tabletek anty (lub czegoś innego), bo to niezgodne z moim sumieniem!
Albo powiedziała, że nie będę pracować z danym odczynnikiem, bo mi wiara na to nie pozwala. Przecież to by było żenujące.
A ja akurat bym zrozumiała, że chemik wybiera sobie takie miejsce pracy, w którym nie jest zmuszony do tworzenia w laboratorium tego, co jest niezgodne z jego sumieniem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 21:21   #1152
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

A dla mnie takie kwękanie o sumieniu jest niezrozumiałe.
Podam tutaj przykład mojej własnej mamy, która sprzedaje w aptece. Wybrała sobie zawód technika farmacji, ale jednocześnie jest osobą wierzącą. Jednak nie pluje się o klauzuli sumienia i sama uznaje ją za głupią. Jeżeli ktoś chce zakupić tabletki anty tam gdzie ona sprzedaje to wydaje tej osobie leki. A czemu? Bo uważa, że kupujący to dorosła osoba i ona nie jest od umoralniania czy decydowania za kogoś. Wykonuje swój zawód tak jak należy, a nie zasłania się wiarą.

Przykład z chemikiem - bardzo lubię tworzyć mydło, szare klasyczne. Wybieram sobie pracę, gdzie robię takie mydło = nie narzekam na pracę z ługiem sodowym, bo wiedziałam na co się decyduję. I tyle.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:41   #1153
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Jestem jednak za tym, by ginekolodzy nie podejmujący się niektórych dozwolonych w Polsce zabiegów mieli prywatne gabinety i umieszczoną na stronie internetowej oraz w recepcji informacją o tym, że np. nie zajmują się w ogóle kwestią antykoncepcji. Za to wszyscy ginekolodzy opłacani z pieniędzy państwowych powinni wykonywać wszystkie legalne w kraju zabiegi.
I taka informacja bardzo by ułatwiła wiele spraw czy zaoszczędzenia czasu kiedy się latało po tabletkę PO, albo człowiek nie naraża się niepotrzebnie na awantury bo chce antykoncepcję. A jakby jeszcze informował jaki lekarz się tym zajmuje w okolicy to jeszcze lepiej.
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 22:26   #1154
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście, że kobiecie zagraża. To, że nie będzie miała fizycznych dolegliwości po urodzeniu chorego dziecka wcale nie znaczy, że nie będzie miała uszczerbku na psychice. Więc lekarz, który się kieruje dobrem płodu, a nie dobrem matki jest.... Zły.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Chatul - ginekolog nie zajmuje się TYLKO antykoncepcją i aborcją, ale między innymi właśnie nimi. Wyobrażasz sobie chirurga (bez specjalizacji) który mówi "nie zajmuję się złamaniami rąk, bo nie"? Jest tyle innych zawodów, w których katolik by się odnalazł, nie ma przymusu zostawania ginekologiem.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Zawsze może oddać do adopcji.
Ja uważam, że jednak przysięga lekarska nieco się kłóci z aborcją. I owszem, to jest zawód ginekologa, ale mimo wszystko uważam, że jest to ciężka decyzja.

Akurat tabletka 'po' jest dla mnie odrębną sprawą. Lekarz nawet wypisując receptę nie przykłada do tego ręki, nawet jeśli uważa to za morderstwo dziecka to mimo wszystko zostawia decyzję matce. I tak, decyzję o aborcji też podejmuje matka czy tam oboje rodziców ale jednak to ten ginekolog zabija zarodek, jak by nie było. A 'po pierwsze nie szkodzić' według mnie bardzo się z tym kłóci bo może chociażby oddać do adopcji po urodzeniu tego dziecka więc w zasadzie nie szkodzi wtedy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 05:19   #1155
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

W Polsce oddawanie dziecka do adopcji jest tematem tabu, i bardzo, bardzo, bardzo rzadko ktoś rodzi dziecko i mówi "nie chce go, oddam do domu dziecka". Większość dzieci z DD to dzieci odebrane, a nie dobrowolnie oddane. Jakby tak prosto było zrzec się dziecka, po prostu oddać i cześć, nigdy nie mieć nic wspólnego z dzieckiem, to pewnie mniej byłoby zwłok dzieci porzuconych w parku, śliskich kocyków, dzieci w beczkach.
Jak kobiecie uda się oddać dziecko do adopcji, to jest narażona na opinie ludzi, plotki, czasem agresję, bo jak to można własne dziecko oddać.
No a tak poza tym - naprawdę jako matka chciałabyś skazać swoje dziecko np. Z porażeniem mózgowym na 18 lat w domu dziecka i dożywocie w domu opieki? Kto adoptuje głęboko upośledzone dziecko, bardzo chore dziecko, mocno niepełnosprawne? Prawie nikt w Polsce. Za mało pieniędzy. Przeciez to okrucieństwo urodzić takie dziecko i porzucić, dużo większe niż aborcja. Adopcja nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem, "bo co ludzie powiedzą". Co z tego, że matka będzie nieszczęśliwa do końca życia dziecka, nie będzie mieć pieniędzy (a jakoś nikt z obrońców życia nie pali się do fundowania życia urodzonym juz dzieciom), ważne, że nie usunęła.

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 08:03   #1156
ekle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Witajcie. Wcisnę się tak chyba trochę nie w temat, ale tak bardzo brakuje mi bezdzietnych znajomych, że szukam już nawet tutaj - wirtualnie... Chciałabym mieć w realnym świecie zwykłą bezdzietną koleżankę, która rozumie te tematy i nie ciągnie dziecka na wspólne babskie spotkania, albo nie opowiada o nim do bólu! Niestety my niedzieciate jesteśmy w mniejszości i coraz trudniej o znajomych... was to nie boli???
ekle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 08:07   #1157
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Nie witamy w wątku

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 08:26   #1158
ekle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Witam Oj to zazdroszczę. Jak ci się to udaje?
ekle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 08:40   #1159
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Wiecie, lekarz składał przysięgę 'po pierwsze nie szkodzić'. Więc w zasadzie jestem w stanie zrozumieć, że jak kobiecie nic nie zagraża a on miałby zamordować to dziecko to łamie przysięgę, jak by nie było. W końcu, podobno, to już jest człowiek.
Także poniekąd ja to rozumiem ale zakrywanie się "wiarą" jest idiotyzmem.
Nie, kobiecie w takiej sytuacji nic absolutnie nie zagraża - najwyżej urodzi upośledzone dziecko i do końca życia będzie skazana na opiekę nad nim - ale to przecież taki drobiazg, w końcu "powołaniem kobiety jest macierzyństwo"
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 08:42   #1160
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez ekle Pokaż wiadomość
Witam Oj to zazdroszczę. Jak ci się to udaje?
Witam się, bo dawno mnie tu nie było. Byłam na wakacjach w hotelu z taką oto tabliczką:


A odpowiadając na pytanie: ja np. jestem jeszcze w takim wieku, że w moim roczniku posiadanie już dziecka to taka mała patologia (choć jak ktoś sobie wybrał tak ma, mnie nic do tego, mówię o ogólnej opinii). Także koleżanki mam nie dzieciate.
Natomiast moja kuzynka za miesiąc rodzi. Wszyscy już mają takiego świra na punkcie tego dziecka, że odechciało mi się z rodziną przebywać. :/ A co będzie po urodzeniu? Nie chcę nawet myśleć...

A co do tematu aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia: decyzja powinna należeć do rodziców. Tylko i wyłącznie. Nikt inny nie ma prawa wybierać za nich, bo nikt im nie pomoże później. Za to mam wątpliwości czy gdy było wiadomo, że płód jest upośledzony, a matka wybrała go urodzić, to powinna brać pieniądze od państwa.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2015-02-13 o 08:48
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 08:53   #1161
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez ekle Pokaż wiadomość
Witam Oj to zazdroszczę. Jak ci się to udaje?
Po prostu otaczam się raczej takimi, którzy dzieci nie mają, a jak mają, to są normalni i nie mają na ich punkcie świra. Mam kilka znajomych z OZM, i od nich uciekam, ale mam też dobrą koleżankę, która od listopada PIERWSZY RAZ zamieściła zdjęcie swojego synka, ito tak śmiesznie ubranego (w kombinezon-misia ) i jest ok, zlajkowałam, skomentowałam, bo naprawdę fajne zdjęcie, a mam też taką, która nie ma 18 lat, i codziennie wrzuca od 1 do 3 zdjęć swojego syna (swoją drogą, ja wiem, że wszystkie dzieci nasze są, ale to jej jest... brzydkie po prostu).
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:05   #1162
ekle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Po prostu otaczam się raczej takimi, którzy dzieci nie mają, a jak mają, to są normalni i nie mają na ich punkcie świra. Mam kilka znajomych z OZM, i od nich uciekam, ale mam też dobrą koleżankę, która od listopada PIERWSZY RAZ zamieściła zdjęcie swojego synka, ito tak śmiesznie ubranego (w kombinezon-misia ) i jest ok, zlajkowałam, skomentowałam, bo naprawdę fajne zdjęcie, a mam też taką, która nie ma 18 lat, i codziennie wrzuca od 1 do 3 zdjęć swojego syna (swoją drogą, ja wiem, że wszystkie dzieci nasze są, ale to jej jest... brzydkie po prostu).
Ja jestem już w takim wieku, że wszytskie znajome mają dzieci. Kumplują się ze soba na wzajem, bo dzieci się razem bawia itp. Trudno wybrać się na spotkanie z koleżankami gdzie wszystkie dzieciate i nawet jeśli nie mają PZM, to mają swój hermetyczny świat, w którym je jedna "inna" czuję się po prostu bardzo źle. Smutne. Nie tak to sobie wyobrażałam kiedyś.
ekle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:24   #1163
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez ekle Pokaż wiadomość
Ja jestem już w takim wieku, że wszytskie znajome mają dzieci. Kumplują się ze soba na wzajem, bo dzieci się razem bawia itp. Trudno wybrać się na spotkanie z koleżankami gdzie wszystkie dzieciate i nawet jeśli nie mają PZM, to mają swój hermetyczny świat, w którym je jedna "inna" czuję się po prostu bardzo źle. Smutne. Nie tak to sobie wyobrażałam kiedyś.
Ekle, ja dobijam do 40-tki, większość znajomych jest zamężna/ w związku/ ma dzieci, swój świat i swoje życie - a ja mam swoje i o ile na początku było mi nieco przykro, ze wieloletnie znajomości się pourywały - ale teraz ja mam swoich znajomych i jesłi dla kogoś 30 lat znajomości jest mniej ważne niz kupki i klasówki....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:35   #1164
ekle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Ekle, ja dobijam do 40-tki, większość znajomych jest zamężna/ w związku/ ma dzieci, swój świat i swoje życie - a ja mam swoje i o ile na początku było mi nieco przykro, ze wieloletnie znajomości się pourywały - ale teraz ja mam swoich znajomych i jesłi dla kogoś 30 lat znajomości jest mniej ważne niz kupki i klasówki....
Ja też nie chcę na siłę przyjaźnić się z kimś, kto po założeniu rodziny albo się odcina, ale patrzy na mnie w kategorii samolubnej bezdzietnej egoistki. I też nie dążę do podtrzymywania takich znajomości. Efekt - rozglądam się dookoła i nie ma nikogo. OK, mam męża, ale mąż to mąż, nie psiapsiółka.
ekle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:46   #1165
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

melduje sie na pokladzie bezdzietnych z wyboru
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:50   #1166
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez ekle Pokaż wiadomość
Ja też nie chcę na siłę przyjaźnić się z kimś, kto po założeniu rodziny albo się odcina, ale patrzy na mnie w kategorii samolubnej bezdzietnej egoistki. I też nie dążę do podtrzymywania takich znajomości. Efekt - rozglądam się dookoła i nie ma nikogo. OK, mam męża, ale mąż to mąż, nie psiapsiółka.
Wiesz, moja jedna długoletnia znajomość urwała się, ponieważ ja wydaję swoją pensję na zaspokojenie własnych potrzeb (i przyjemności) a koleżanka - matka dwojga dzieci - na ich potrzeby. O to były ciągłe pretensje

Osobiście dla mnie to chore, zrobiła sobie dzieci to niech je utrzymuje - a co jej do tego, na co ja wydaję swoje zarobki?

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
melduje sie na pokladzie bezdzietnych z wyboru
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:52   #1167
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Wiesz, moja jedna długoletnia znajomość urwała się, ponieważ ja wydaję swoją pensję na zaspokojenie własnych potrzeb (i przyjemności) a koleżanka - matka dwojga dzieci - na ich potrzeby. O to były ciągłe pretensje

Osobiście dla mnie to chore, zrobiła sobie dzieci to niech je utrzymuje - a co jej do tego, na co ja wydaję swoje zarobki?



Rozwiniesz? Bo trudno mi sobie wyobrazić jak dorosła osoba może robić takie rzeczy, serio.
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:54   #1168
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
melduje sie na pokladzie bezdzietnych z wyboru
witamy witamy
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 09:58   #1169
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja osobiscie jakos zawsze chcialam adoptowac dziecko, ale jak o tym mowie nieraz przy ludziach, zwlaszcza przy facetach, to jest swiete oburzenie, jak tak mozna nieswoje wychowywac, juz chyba tylko in vitro jest gorsze wydaje mi sie, ze adopcja moze byc rozwiazaniem dla tych, ktore po prostu nie chca rodzic, a chca miec dzieci. Ale widze, ze jednak ludzie nie sa zbyt przychylnie nastawieni, nie zadawalam sobie sprawy, dopoki nie poruszylam tematu.
ja naleze wlasnie do takich osob, ktore predzej by adoptowaly niz zdecydowaly sie na ciaze, porod i zajmowanie sie niemowleciem. maz nie chce wcale, a mi tez bardzo nie zalezy
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 10:00   #1170
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Bezdzietne z wyboru / nie chcę mieć dzieci cz. III

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Rozwiniesz? Bo trudno mi sobie wyobrazić jak dorosła osoba może robić takie rzeczy, serio.
Ależ proszę: przykład - spotykamy się na ploty i ja opowiadam, ze podoba mi się torebka/ buty/ perfumy/ cokolwiek, ewentualnie,że coś tam sobie przy jakiejś okazji kupiłam. Zaznaczam, że spotkać nam się dawało ze dwa - trzy razy do roku, tak to się kontaktowałyśmy mailowo - telefonicznie. I przy każdej takiej okazji wysłuchiwałam tekstów "to już nie masz na co wydawać pieniędzy?", nawet jeśli nie chodziło o dokonany zakup ale o planowany.

Przy czym ona była (i pewnie jest) dużo lepiej sytuowana ode mnie, więc coś, co dla mnie stanowiło upragniony nabytek, którym chciałam się pochwalić/ podzielić radością z takowego, dla niej stanowiło coś normalnego.

Zbliżałyśmy się wtedy do 30-tki, więc nie chodzi o jakieś nastoletnie spory.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 19:05:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.