Koty - część X - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-18, 21:11   #4981
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Prawnie nielegalne, bo rozmnażać można tylko koty hodowlane.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:14   #4982
aneidra
catsanova
 
Avatar aneidra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 577
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Jeśli masz chętnych na koty itd ... to raczej nikomu nic do tego
To sem ja napisał , wolontariusz schronowy.
[...]
Także rozumiem też te osoby które rozmnażają dla własnych potrzeb mając domy dla tych zwierząt . I chyba bardziej takich szanuję niż hodowle , bo jak się ostatnio przekonałam jednak spora część nie traktuje dobrze swoich zwierząt i posiada je z chęci czysto zarobkowej
Właśnie dlatego nie mam nic przeciwko jeśli te maluchy znajdą domy na stałe
__________________
You'll become one of those hunchbacked, lonely old men, sitting in the corner of a crowded cafe,
mumbling to yourself ''My ass is twitching. You people make my ass twitch''.

Edytowane przez aneidra
Czas edycji: 2015-02-18 o 21:15
aneidra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:17   #4983
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Hodowle są dobre i beznadziejne. Tak samo jak i wśród osób, które rozmnażają sobie samopas koty niehodowlane. Nagle w domku cichaczem kotkę zapłodnić jest ok, bo to dla dobra wszystkich (tylko nie tej kotki ), a hodowle są straszne?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:22   #4984
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Prawnie nielegalne, bo rozmnażać można tylko koty hodowlane.
W dupie z nimi , widziałaś reportaż który wrzuciłam niedawno ...
Hodowla zarejestrowana , suki rodziły kiedy tylko mogły , psy karmione padliną i byle g... futro posklejane g... trzymane w klatkach po lisach bez posłań , srały pod siebie i to zlatywało przez kraty .. małe delikatne rasy , trzymane ne mrozie ... a wszystko po to żeby ktoś mógł sobie kupić ładnego modnego szczeniaczka - shittzu , czy innego geagla
Ehhh jak o tym pomyślę .. powinni się jakoś za to zabrać .
Fundacje się rozliczaja z każdego grosza , jakaś jest kontrola , pokazują co się u nich dzieje ... a tu się okazało że inspekcja weterynaryjna nie może nic . Bo jedynym nadzorem nad taką hodowlą był związek krzak jeden z wielu a ten miał w dupie i nic nie kontrolował
W dupie z takimi hodowlami
I zawsze jak będę miała chęć mieć zwierza , to fundacja , lub poszukam właśnie wśród znajomych mając pewność że będzie ok .

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Kiedyą jakoś nad tym nie myślałam , ale teraz jak ścinałam te psy , głaskałam a one zamierały ze strachu , sprzątałam im itd ... ehhh szkoda gadać , bo łzy człowiekowi w oczach stoją
Na szczęście większość maluchów ma już swoje domki , przyjaciółka moja też ma maltanka na tymczasie . U nich akurat jest silna alergia na sierść i pies musiał mieć włos kota mieć nie mogą
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:28   #4985
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

I dlatego, że są beznadziejne pseudohodowle to ludzie mają sobie rozmnażać sami zwierzęta? I to jest dobre?
Nope.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Żadna pseudohodowla nie jest dobra i żaden właściciel kota niehodowlanego nie powinien go rozmnażać. Mało namy kotów? Chyba mało
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:33   #4986
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
I dlatego, że są beznadziejne pseudohodowle to ludzie mają sobie rozmnażać sami zwierzęta? I to jest dobre?
Nope.
Jak zwykle czytasz co chcesz przeczytać
Jesli ktoś zrobi to odpowiedzialnie i znajdzie dom i nie robi tego na jakąś masową skalę to uważam że jednak ma do tego pełne prawo .
I nie można mu tego w żaden sposób zakazać , skoro hodowcy którzy powinni przede wszystkim dbać robią to co robią

I to nie była pseudohodowla , tylko zarejestrowana hodowla .
A to drobna różnica !
Kupowałaś tam psa z papierem !!
W korabkach znalazło się prawie 100 psów dorosłych większość suk .
Lepiej nie liczyć ile osób ma szczeniaczki od nich

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

I nie mówimy tu o tym że nagle nas koty zajeją .
Ja tam osobiście nie znam ludzi którzy rozmnażają koty np. bo chcą małe po znajomych dać .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:37   #4987
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część X

Ciekawe ile osob, ktore zdecyduja sie na ladnego szylkreta z domowej 'hodowli' wykastruje go a ile zdecyduje sie na rozmnozenie, bo przeciez jest taki ladny, ze jak mozna nie rozmnozyc...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sterylizacja_kotow.jpg (88,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sterylizacja-kastracja-plakat.jpg (67,0 KB, 8 załadowań)
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2015-02-18 o 21:40
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 21:44   #4988
sheenka
Raczkowanie
 
Avatar sheenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 287
GG do sheenka
Dot.: Koty - część X

Ciekawe ile osob z tych Twoich znajomych stwierdzi ze kot to jednak "szkodnik" bo podrapal kanape albo po prostu wyrzuci bo przeciez nie odmowia sobie wyjazdu na upragnione wakacje ... . Pomysl o tym w ten sposob. Za siebie reczyc mozesz, a za innych?

Wysłane z mojego GT-I9505
__________________
Ciepły promień słońca budzi mnie i czuję już ... to będzie dobry dzień!
sheenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:46   #4989
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Jak zwykle czytasz co chcesz przeczytać
Jesli ktoś zrobi to odpowiedzialnie i znajdzie dom i nie robi tego na jakąś masową skalę to uważam że jednak ma do tego pełne prawo .
I nie można mu tego w żaden sposób zakazać , skoro hodowcy którzy powinni przede wszystkim dbać robią to co robią
nie, nie ma prawa, bo jak zrobi się jeden wyjątek, to potem będzie drugi wyjątek i szybko przestanie to być odpowiedzialne i kontrolowane rozmnażanie. Nie widzę żadnego powodu, czemu ktoś miałby rozmnażać dachowce, nie widzę i koniec. Tych kotów i tak rodzą się tysiące na wsiach, na działkach i w piwnicach, więc świadome ich rozmnażanie jest tylko czyimś kaprysem
Na tym wątku nie popieramy rozmnażania kotów poza hodowlami i chyba wszyscy jego członkowie się zgadzają co do tej zasady.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 21:54   #4990
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli myślisz, że szylkretowe kocięta zejdą jak świeże bułeczki, to możesz się srogo mylić, zajrzyj na strony jakiejkolwiek fundacji, a tam koty rude, szylkrety i trikolorki też szukają domów. Moja kotka Bożenka (zdjęcia są w wątku) jest whiskasową ślicznością, a ktoś wyrzucił ją z domu, gdy była jeszcze malutkim kociakiem. To tyle, jeśli chodzi o to, że ładne kocięta zawsze znajdują dom
dokladnie, fundacje i schroniska sa pelne pieknych kotow
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 22:29   #4991
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dlatego, ze jest to nielegalne a w opinii chyba wszystkich tu udzielajacych sie dziewczyn rowniez niemoralne , nie popieramy rozmnazania zwierzat nierodowodowych poza hodowla, przyczyniania sie do bezdomnosci zwierzat i podtrzymywania chorob genetycznych.
Zgadzam się całkowicie.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Kala i Yumka sa padniete, spia. Koty Rybiorka obserwuja a Sonia chodzi po calym domu z ogonem do gory i zwiedza . Nie znalam jej z tej strony, jest bardzo odwazna i... grzeczna.
Ha, czyli jednak jest szansa na dołączenie do stada, pilnuj jej
Jak tak dalej pójdzie, to Cycka zdetronizuje i sama szefem zostanie

Cytat:
Napisane przez aneidra Pokaż wiadomość
Same się rozmnażają i nikt im nie mówi że to nielegalne, z tym że tu jest opieka, a na wolności muszą liczyć same na siebie. Oczywiście że jestem przeciwko bezdomności, ale jeszcze gorsze od tego jest zaadoptowanie zwierzaka i wyrzucenie go, bo się nie spodobał.
Jak można porównywać sytuację bezdomnych kotów do sytuacji kota domowego za którego jest się odpowiedzialnym? Gdzie z pełną świadomością powiększa się kocią populację.
Zresztą na szczęście jest coraz więcej ludzi, którym także los bezdomnych i ciągle rozmnażających się kotów nie jest obojętny.

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
ja wlasnie zamowilam ten zestaw i myszke z waleriana. Mam nadzieje, ze tez ja pokocha
Walerianowa myszka jest hitem, co mnie zaskoczyło, bo od kropli walerianowych uciekała, kocimiętka też jej bardzo nie rusza.
W transporterku jak się stresowała, to wsadzała w nią nos i ją to chyba uspokajało

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli myślisz, że szylkretowe kocięta zejdą jak świeże bułeczki, to możesz się srogo mylić, zajrzyj na strony jakiejkolwiek fundacji, a tam koty rude, szylkrety i trikolorki też szukają domów. Moja kotka Bożenka (zdjęcia są w wątku) jest whiskasową ślicznością, a ktoś wyrzucił ją z domu, gdy była jeszcze malutkim kociakiem. To tyle, jeśli chodzi o to, że ładne kocięta zawsze znajdują dom
Wystarczy przejrzeć ogłoszenia.
Jeżeli ktoś chce obdarzyć kotem znajomych niech poszuka po fundacjach, założę się, że nie jedna szylkretka czy trikolorka poszukuje domu.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ciekawe ile osob, ktore zdecyduja sie na ladnego szylkreta z domowej 'hodowli' wykastruje go a ile zdecyduje sie na rozmnozenie, bo przeciez jest taki ladny, ze jak mozna nie rozmnozyc...
Dokładnie.
Też spotkałam się z tym, że szkoda, że Misia wykastrowana, bo taka ładna. Na moje stwierdzenie, że do adopcji można znaleźć niejedną trikolorkę jakoś ludzie milkną.
Zresztą nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, żeby własnego kota męczyć rujkami, narażać na wszelkie powikłania z powodu powtarzających się rujek bez ciąży. Potem na trudy porodu i wykarmienia maluchów. Przecież to nie jest lekkie i przyjemne. Sam akt zapłodnienia jest już dla kotki bolesny. Naprawdę warto narażać na coś takiego swojego kota? Tylko dlatego, że znajomi mają fanaberię na szylkretkę (gdzie i tak nie ma pewności, że taka będzie, w dodatku szylkretowe to przeważnie tylko kotki, co jak się trafi jedna na miot, a reszta kocurków?), którą i tak bez problemu można znaleźć do adopcji. Naprawdę warto?
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2015-02-18 o 22:37
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 22:58   #4992
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Jak zwykle czytasz co chcesz przeczytać
Jesli ktoś zrobi to odpowiedzialnie i znajdzie dom i nie robi tego na jakąś masową skalę to uważam że jednak ma do tego pełne prawo .
I nie można mu tego w żaden sposób zakazać , skoro hodowcy którzy powinni przede wszystkim dbać robią to co robią

I to nie była pseudohodowla , tylko zarejestrowana hodowla .
A to drobna różnica !
Kupowałaś tam psa z papierem !!
W korabkach znalazło się prawie 100 psów dorosłych większość suk .
Lepiej nie liczyć ile osób ma szczeniaczki od nich

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

I nie mówimy tu o tym że nagle nas koty zajeją .
Ja tam osobiście nie znam ludzi którzy rozmnażają koty np. bo chcą małe po znajomych dać .
Ja nigdzie nie napisałam, ze mój kot nigdy nie zostanie wykastrowany! Chcę by miała małe, a nie żeby się kociła na potęgę, po zapłodnieniu przez pierwszego lepszego kocura we wsi; nie dla zysku - dla siebie, bo chcę mieć więcej kotów, jak tylko wyprowadzę się z mieszkania studenckiego. Mój kot nie lubi za bardzo towarzystwa obcych kotów, więc jedyną opcją którą zaakceptuje będzie jej potomstwo - jeden lub dwa koty. Resztę przygarną ludzie, których znam i wiem jak zwierzakami się zajmują.
Sprawa "nie masz pewności czy wyjdą szylkrety" - czy ja napisałam gdzieś, ze chcę tylko kociczki maści szylkret? Napisałam, że po nich są ŁADNE kocięta. Szylkretka mojej babci zazwyczaj miała koty, które były wszelakiej maści, siwe, bure, białe, rude, trikolorki, czarne, "krowy" - dosłownie KAŻDY KOLOR KOTA WIDZIAŁAM WŚRÓD JEJ POTOMSTWA.
Kolejna sprawa jest taka, że nie mam fanaberii "a dam komuś kota, niech zrobi z nim co chce". Pisałam o ludziach, którzy kochają zwierzęta i dbają o nie, a od razu stwierdziłyście, że trafią do pierwszego lepszego Janusza we wsi Także pozdro.

Napisane przez ania p
Jeśli masz chętnych na koty itd ... to raczej nikomu nic do tego
To sem ja napisał , wolontariusz schronowy.
[...]
Także rozumiem też te osoby które rozmnażają dla własnych potrzeb mając domy dla tych zwierząt . I chyba bardziej takich szanuję niż hodowle , bo jak się ostatnio przekonałam jednak spora część nie traktuje dobrze swoich zwierząt i posiada je z chęci czysto zarobkowej

Nigdy nie planowałam hodowli niczego, nawet bazylii na parapecie, bo nie uważam, że zarobek w taki sposób jest moralny.

Więc chcę zapytać:
CZY MUSZĘ NAPISAĆ POST Z MOIM PROBLEMEM Z KOTEM KOLEJNY RAZ, CZY MOŻE PRZEPISAĆ GO NIE UWZGLĘDNIAJĄC FRAGMENTU O RUI CZY O TYM, ŻE MOJA KOCICA WYKASTROWANA NIE JEST?
Czy jest tu jakaś kompetentna osoba, która przestanie uważać mnie za bestię, szukającą zysku na biednym kocie, czy powinnam poszukać na innym forum?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli myślisz, że szylkretowe kocięta zejdą jak świeże bułeczki, to możesz się srogo mylić, zajrzyj na strony jakiejkolwiek fundacji, a tam koty rude, szylkrety i trikolorki też szukają domów. Moja kotka Bożenka (zdjęcia są w wątku) jest whiskasową ślicznością, a ktoś wyrzucił ją z domu, gdy była jeszcze malutkim kociakiem. To tyle, jeśli chodzi o to, że ładne kocięta zawsze znajdują dom
Kolejny raz powtórzę, że nie myślę, że zejdą jak świeżę bułeczki, a że mam chetnych na kociaki po mojej kotce. Nie chce na tym zarabiać, nie wiem ile jeszcze razy to powtarzać...?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Żadna pseudohodowla nie jest dobra i żaden właściciel kota niehodowlanego nie powinien go rozmnażać. Mało namy kotów? Chyba mało
Uważam inaczej niż Ty niestety. I też śmiałabym się jakby ktoś założył rozród dachowców i czerpał z tego zyski. To ma być JEDEN raz.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.


Edytowane przez eeverybodylies
Czas edycji: 2015-02-18 o 23:08
eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 23:32   #4993
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Czy jest tu jakaś kompetentna osoba, która przestanie uważać mnie za bestię, szukającą zysku na biednym kocie, czy powinnam poszukać na innym forum?
moze kafeteria albo jakies forum dla nastolatek? Fora o zwierzatach raczej omijaj, bo spotkasz sie z takimi samymi odpowiedziami jak tutaj. Dachowcow sie nie rozmnaza, bo jest ich wystarczajaco duzo bezdomnych. Zaproponuj tym znajomym, ktorzy wzieliby od Ciebie kocieta, zeby zaadoptowali jakiegos maluszka bezdomnego z fundacji/schroniska Wysterylizuj kotke.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 23:34   #4994
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty - część X

eeverybodylies dostałaś odpowiedź na swoje pytanie, tylko nie chcesz jej zaakceptować. Prawdopodobnie większość zachowania kotki wynika z niewykastrowania.
Ruja to niesamowite zmiany hormonalne, cały organizm przygotowuje się do zapłodnienia. Miauczenie i sikanie ma dać znać potencjalnemu kocurowi, gdzie kotka się znajduje. Niejedzenie także, kotka jest zdezorientowana, skupia się na jednym: mam zostać zapłodniona, tak jej podpowiada biologia. Tak, brak apetytu, miauki, sikanie. Poczytaj sobie trochę, dokształć się, a wszystko będzie jasne.

Żartujesz chyba, że po kotkach szylkretowych kotki są ładniejsze? Że niby będą na pewno ładniejsze niż po kocie burym czy biało-czarnym, nawet jeżeli nie będą miały barwy matki? Skąd Ci się wzięła taka teoria? Tylko nie pisz, że wiesz po kotach, ze swojego otoczenia, bo porównując to do całej kociej populacji w ogóle nie jest to wiarygodne.

I naprawdę drukowane litery i powtarzanie postu nic nie da, odpowiedź już dostałaś, nawet Moderator zwrócił Ci już uwagę na przestrzeganie pewnego punktu regulaminu. Ominięcie w historii rujki nic nie da, bo to ona jest kluczowa. Jeżeli nie dowierzasz, to weź kotkę do weterynarza, niech ją zbada. Bo zawsze może to być wynik jakiejś choroby, a tego przez internet nikt Ci nie stwierdzi.
Zresztą Twoja teoria, że tylko swoje dziecko zaakceptuje jest również absurdalna. Niejednokrotnie widziałam jak koci rodzic zaczyna walczyć ze swoim dzieckiem o terytorium, gdy to podrośnie. Hormony opadają, instynkt zanika.
Naprawdę, że Ci nie szkoda kota narażać na cierpienie. Jak można być tak egoistycznym: chcę kolejnego kota, musi być ładny, to rozmnożę sobie własnego, ale w dodatku jeszcze nie teraz, niech sobie czeka i się męczy. Zero wiedzy z Twojej strony i zrozumienia. Jeszcze te podejrzenia o złośliwości kota.
Przykre to.

Rozmnożenie kota nierasowego nawet jeden raz, to o jeden raz za dużo. Co by było, gdyby każdy rozmnożył swojego kota "tylko" jeden raz?
A "hodowla" dachowców wcale nie jest powodem do śmiechu, naprawdę nie ma w tym nic zabawnego, bez względu czy na tym zarabia czy nie. Jest to naganne biorąc pod uwagę populację bezdomnych dachowców.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2015-02-19 o 00:32
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 00:28   #4995
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez aneidra Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko apropo chorób genetycznych, więcej ich jest w chowie wsobnym, niż pomiędzy dwoma dachowcami
Nie można stosować takiej wymówki.

Koty hodowlane mają regularnie wykonywane testy na FeLV/FIV, choroby genetyczne oraz kontrolowany współczynnik inbredu. Osobniki niosące wadliwy gen są eliminowane z linii hodowlanej, a kojarzenia krewniaczego unika się obecnie jak ognia.

Hodowla to nie tylko genetyka, ale też mikrobiologia. Czy ojciec kociąt zostanie przebadany na choroby wirusowe? Czy kotki w nowych domach będą wychodzące, szczepione przeciw wirusowi białaczki?

Mój młody kocur, dachowiec, ma chore stawy. Jego brat nie miał jednego jądra, a siostra zmarła na FIP. Takie zdrowe te nasze dachowce!
Rozmnażanie zwierząt bez rodowodu to objaw totalnej nieodpowiedzialności, próżności i ignorancji.

Niewysterylizowane kotki często posikują, tracą apetyt. Ruje są męczące. Nie rozumiem, co w tym takiego trudnego w przyjęciu do wiadomości.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 00:34   #4996
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty - część X

Kolejny i ostatni raz przypominam o 3. punkcie regulaminu .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 07:39   #4997
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Jak zwykle czytasz co chcesz przeczytać
Jesli ktoś zrobi to odpowiedzialnie i znajdzie dom i nie robi tego na jakąś masową skalę to uważam że jednak ma do tego pełne prawo .
I nie można mu tego w żaden sposób zakazać , skoro hodowcy którzy powinni przede wszystkim dbać robią to co robią

I to nie była pseudohodowla , tylko zarejestrowana hodowla .
A to drobna różnica !
Kupowałaś tam psa z papierem !!
W korabkach znalazło się prawie 100 psów dorosłych większość suk .
Lepiej nie liczyć ile osób ma szczeniaczki od nich

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

I nie mówimy tu o tym że nagle nas koty zajeją .
Ja tam osobiście nie znam ludzi którzy rozmnażają koty np. bo chcą małe po znajomych dać .
Nie, nie ma do tego prawa.
Hodowle PŁACĄ, żeby mieć to prawo. Ona sobie wyrządza egoistyczną samowolkę.

Nie wiesz co to są pseudohodowle? To zarejestrowane w związkach hodowle, które nie działają według zasad. Także to BYŁA hodowla.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ciekawe ile osob, ktore zdecyduja sie na ladnego szylkreta z domowej 'hodowli' wykastruje go a ile zdecyduje sie na rozmnozenie, bo przeciez jest taki ladny, ze jak mozna nie rozmnozyc...
Dokładnie...

Cytat:
Napisane przez sheenka Pokaż wiadomość
Ciekawe ile osob z tych Twoich znajomych stwierdzi ze kot to jednak "szkodnik" bo podrapal kanape albo po prostu wyrzuci bo przeciez nie odmowia sobie wyjazdu na upragnione wakacje ... . Pomysl o tym w ten sposob. Za siebie reczyc mozesz, a za innych?

Wysłane z mojego GT-I9505
Przecież to taki śliczny szylkretek, no weź, dalej go jeszcze może rozmnożą? W końcu inni też chcą szylkretki! A jak skończy się moda na szylkretki to wszystkie skończą w schroniskach, jak reszta szylkretków, które tam są i czekają na dom Ale go nie dostaną, bo taka jedna z drugą chcą rozmnażać swoje domowe koty.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie, nie ma prawa, bo jak zrobi się jeden wyjątek, to potem będzie drugi wyjątek i szybko przestanie to być odpowiedzialne i kontrolowane rozmnażanie. Nie widzę żadnego powodu, czemu ktoś miałby rozmnażać dachowce, nie widzę i koniec. Tych kotów i tak rodzą się tysiące na wsiach, na działkach i w piwnicach, więc świadome ich rozmnażanie jest tylko czyimś kaprysem
Na tym wątku nie popieramy rozmnażania kotów poza hodowlami i chyba wszyscy jego członkowie się zgadzają co do tej zasady.
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
dokladnie, fundacje i schroniska sa pelne pieknych kotow
W Kociej Łapce jest właśnie szylkretka do adopcji. Moja babcia ma szylkretkę ze schroniska. Ale nie, nie ma przecież, trzeba domową kotkę puścić.

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Nigdy nie planowałam hodowli niczego, nawet bazylii na parapecie, bo nie uważam, że zarobek w taki sposób jest moralny.

Czy jest tu jakaś kompetentna osoba, która przestanie uważać mnie za bestię, szukającą zysku na biednym kocie, czy powinnam poszukać na innym forum?

Uważam inaczej niż Ty niestety. I też śmiałabym się jakby ktoś założył rozród dachowców i czerpał z tego zyski. To ma być JEDEN raz.
Twoje rozpładzanie kotki także jest niemoralne.

Raczej nie, więc poszukaj na jakimś forum dla osób, które mają w zadku dobro kota.

Jeden raz, jeden egoistyczny raz. Ten jeden raz za dużo. W ogóle myślisz cokolwiek o swojej kotce? To nie Ty będziesz rodzić kociaki. Nie Ty przechodzić ciążę i ewentualne komplikacje. Nie zachowuj się jak jej alfons
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:06   #4998
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie można stosować takiej wymówki.

Koty hodowlane mają regularnie wykonywane testy na FeLV/FIV, choroby genetyczne oraz kontrolowany współczynnik inbredu. Osobniki niosące wadliwy gen są eliminowane z linii hodowlanej, a kojarzenia krewniaczego unika się obecnie jak ognia.

.
Ta napiszmy to szczerze takie koty czy psy są przez hodowcę usypiane
Koleżanka niedawno chciała wziąść labka , facet się ogłosił . z hodowli ale urodził się ślepy . Chciała od razu jak tylko się da psa ciąć podpisać z facetem taką umowę że to zrobi itd , pojechać sama po psa , zapewnić mu dom . pies ślepy od urodzenia więc nauczył by się z tym żyć .
Facet jej napisał że jednak psa uśpi , bo tak i koniec
To też jest dla mnie sk..... wo i nie kumam jak tak można

Fundacje fundacjami , mi by część fundacji kota nie dała
Bo moje koty wyłażą z domu


I kurde racje macie , ale nie kumam jechania po kimś kto ma odmienne zdanie
Czasem chyba nie można mieć swojego bo jest lincz
A koleżanka zapewne ma mnustwo czasu jeszcze na zastanowienie się co zrobi
Można swoje racje w jakiś bardziej przystępny sposób przedstawić

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Kretka nazwami się w sumie dla mnie różni , pseudo - to taki rozmnażacz bez papierów sprzedający pieski w typie rasy na parkingach i ogłaszający je na jakiś olx a tu hodowca rozmnażający sk.... syn robiący to w majestacie prawa i z pełną papierologią żal mi tych hodowców co naprawdę dbają o zwierzęta , bo część fundacji i schronów teraz każdego jedną miarką
A ile jest takich nie wykrytych to nawet boję się myśleć o tym

Schrony też się powinny ogarnąć , ja do swojego pojechałam podpisałam papierek i wyszłam z kotem pod pachą a tak też nie powinno być . Żywego ducha u mnie nie było w celu sprawdzenia jakie warunki ma ten kot wiedzieli tylko że na sterylkę dojechał , ale jakbym tego nie zrobiła , to pewnie też by nikt nie sprawdził

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Kretka z tym alfonsem to chyba przesadziłaś troszkę .
Macie całkowitą rację że bezdomnych jest dużo , trzeba myśleć o ograniczeniu kociej populacji .
Co nie zmienia faktu że nie wiadomo do końca jak sterylka czy kastracja ma się do psychiki zwierząt . Robić to trzeba ale nikt nie da Ci pewn0ści że to jest dla zwierzaka dobre bo ono Ci tego nie powie
Ciekawe jakbyś Ty się poczuła jakby Cię ktoś uśpił i wyciachał ze środka co trzeba itd
Robi się bo tak trzeba , ale to czy uszczęśliwiamy tym zwierzaka nie wiemy nigdy
To my wtryniliśmy się w zwierzęcy świat i poddaliśmy go swoim naszym zdaniem dobrym dla nich normom .
A czy jest to dobre tego nie wiem nikt
Także nie ma co pisać , co jest dobre dla zwierzęcia , jeśli ono samo nie potrafi tego przekazać
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:09   #4999
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Ta napiszmy to szczerze takie koty czy psy są przez hodowcę usypiane
Koleżanka niedawno chciała wziąść labka , facet się ogłosił . z hodowli ale urodził się ślepy . Chciała od razu jak tylko się da psa ciąć podpisać z facetem taką umowę że to zrobi itd , pojechać sama po psa , zapewnić mu dom . pies ślepy od urodzenia więc nauczył by się z tym żyć .
Facet jej napisał że jednak psa uśpi , bo tak i koniec
To też jest dla mnie sk..... wo i nie kumam jak tak można
Usypianie przez hodowcę jest złe, ale skazywanie kotów w schroniskach na śmierć, bo się samemu chce zapłodnić domową kotkę, która będzie musiała przechodzić ciążę i rodzić dla zaspokojenia ludzkich, egoistycznych zachcianek jest dobre. Fuck logic.


Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Fundacje fundacjami , mi by część fundacji kota nie dała
Bo moje koty wyłażą z domu
Nie dziwię im się. Takie mają zasady, dbają najbardziej o dobro kota - wychodzący kot naraża się na ogromne niebezpieczeństwo.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
I kurde racje macie , ale nie kumam jechania po kimś kto ma odmienne zdanie
Czasem chyba nie można mieć swojego bo jest lincz
A koleżanka zapewne ma mnustwo czasu jeszcze na zastanowienie się co zrobi
Można swoje racje w jakiś bardziej przystępny sposób przedstawić


To czemu linczujesz pseudohodowców? Dla nich zwierzę to zysk. Kocice to maszynki do rodzenia dzieci, a kotki można opchnąć za pół ceny. Czemu masz do nich pretensje? Mają prawo mieć swoje zdanie. Odmienne od Twojego.
Tak właśnie działa ta logika, którą tutaj nam oferujesz.
Dziewczyna chce zrobić coś, co nie mieści nam się w ogóle w głowie. Jakby napisała, że chce zrobić z kota pasztet i prosi o przepis. No po prostu https://www.youtube.com/watch?v=McaV4Ua-QMA

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Schrony też się powinny ogarnąć , ja do swojego pojechałam podpisałam papierek i wyszłam z kotem pod pachą a tak też nie powinno być . Żywego ducha u mnie nie było w celu sprawdzenia jakie warunki ma ten kot wiedzieli tylko że na sterylkę dojechał , ale jakbym tego nie zrobiła , to pewnie też by nikt nie sprawdził
Dlatego osobiście wolę fundacje, które bardzo dbają o dobro zwierząt, które wydają i nie dają byle komu. Ale niektóre schrony też są dobre.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 09:17   #5000
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Kretka linczuje pseudo bo męczą zwierzęta .
Nie linczuję osoby rozmnażającej dla siebie , bo dba o kota , bada go itd .
Widzę w tym jednak suptelną różnicę
Co nie zmienia faktu że nie jestem za rozmnażaniem zwierząt
A co do pseudo , to bardziej nalezy linczować kupujących , bo chcą taniej a chcą rasowe .
jest popyt , to jest i podaż - proste .

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Dobre schroniska to jednak chyba w tym kraju rzadkość . A i fundacje nie wszystkie są ok
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:23   #5001
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Kretka linczuje pseudo bo męczą zwierzęta .
Nie linczuję osoby rozmnażającej dla siebie , bo dba o kota , bada go itd .
Widzę w tym jednak suptelną różnicę
Co nie zmienia faktu że nie jestem za rozmnażaniem zwierząt
A co do pseudo , to bardziej nalezy linczować kupujących , bo chcą taniej a chcą rasowe .
jest popyt , to jest i podaż - proste .

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Dobre schroniska to jednak chyba w tym kraju rzadkość . A i fundacje nie wszystkie są ok
Nie, nie dba o kota. Dbanie o kota to wykastrowanie go i nie narażanie na niepotrzebne przechodzenie ciąży i rodzenie. Dbanie o koty to nie pogłębianie ich bezdomności.

Dlatego dobre są dobre fundacje. To chyba dość logiczne
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:28   #5002
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez eeverybodylies Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa jest taka, że nie mam fanaberii "a dam komuś kota, niech zrobi z nim co chce". Pisałam o ludziach, którzy kochają zwierzęta i dbają o nie, a od razu stwierdziłyście, że trafią do pierwszego lepszego Janusza we wsi Także pozdro.

Kolejny raz powtórzę, że nie myślę, że zejdą jak świeżę bułeczki, a że mam chetnych na kociaki po mojej kotce. Nie chce na tym zarabiać, nie wiem ile jeszcze razy to powtarzać...?
kolejny bezsensowny argument, jeśli masz znajomych, którzy chcą wziąć koty, to zaproponuj im koty ze schroniska czy z fundacji, które już szukają domów.

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
moze kafeteria albo jakies forum dla nastolatek? Fora o zwierzatach raczej omijaj, bo spotkasz sie z takimi samymi odpowiedziami jak tutaj. Dachowcow sie nie rozmnaza, bo jest ich wystarczajaco duzo bezdomnych. Zaproponuj tym znajomym, ktorzy wzieliby od Ciebie kocieta, zeby zaadoptowali jakiegos maluszka bezdomnego z fundacji/schroniska Wysterylizuj kotke.
dokładnie. Ile mamy kotek na wątku? wyobraźmy sobie, że każda nasza wątkowa kotka by raz urodziła kocięta, to ile by już było tych kociąt, 50? 100? Brak wyobraźni
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:28   #5003
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty - część X

Taką logiką kierował się ktoś kto wziął mamę naszych kotów. Nie wysterylizował kotki wychodzącej, urodziło się 6 kociąt. Kotka zginęła, a maluchy zostały. Gdyby nie my wiadomo, co by się stało
Odchowaliśmy te 6 maluchów i wiem jakie to trudne. Wiem też jak ciężko znaleźć dom dla kociąt.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:32   #5004
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
kolejny bezsensowny argument, jeśli masz znajomych, którzy chcą wziąć koty, to zaproponuj im koty ze schroniska czy z fundacji, które już szukają domów.
Dokładnie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:36   #5005
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Co nie zmienia faktu że można to dziewczynie spokojnie wytłumaczyć a nie po niej jechać
Ale przecież lepiej pojechać po kimś na dzień dobry .
Ktoś wchodzi , pyta szuka , to trzeba pomóc . A przy okazji wyjaśnić inne kwestie . Po to są między innymi fora
Po mnie też było jechane jak tu dotarłam , bo mój kot wychodzi i jak tak można .

Kusum -mój tata takiego kota miał znaleźliśmy w krzakach na podwórku . reszta już nie żyła został jeden . Karmiony strzykawką był , leki mu babcia sama jakieś dawała bo pracowała wtedy w szpitalu . To były lata 80te nie było takiej opieki jak teraz . wyrosła z tego wielka kocica której się bał każdy pies
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:39   #5006
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

W ogóle nie sądziłam, że ktoś może wpaść na taki - ująć się tego inaczej nie da - durny pomysł. Jak moja babcia i ciocia uznały, że chcą mieć koty nie zaproponowałam im "ej, słuchajcie, wezmę zapłodnię Florkę czy Bisiaka i dam po kociaki". Zaproponowałam schronisko lub fundację. Nawet nie musiałam nic proponować, bo same od razu tam się udały, ale wiadomo o co chodzi.

Po prostu taki brak odpowiedzialności i wyobraźni, że aż

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu że można to dziewczynie spokojnie wytłumaczyć a nie po niej jechać
Ale przecież lepiej pojechać po kimś na dzień dobry .
Ktoś wchodzi , pyta szuka , to trzeba pomóc . A przy okazji wyjaśnić inne kwestie . Po to są między innymi fora
Po mnie też było jechane jak tu dotarłam , bo mój kot wychodzi i jak tak można .
Pierwsze odpowiedzi były spokojne, nie przesadzaj z tą obroną biednej uciśnionej. Na początku wytłumaczyłyśmy, że to co robi jest nielegalne i etycznie niemoralne. Ale jak sama zaczęła jechać, że nie o opinię prosi i mamy się nie wtrącać, to sorry. Skończyło się babci sranie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:45   #5007
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Kretka tak to jest ze słowem pisanym i jak się nie widzi danej osoby .
Może dziewczyna młoda i sobie nie zdaje sprawy nie zna tematu .
Dobrze że są ludzie co maja wiedzę i dobrze że ludzie co jej nie mają szukają
To już jest dużo , a może się zastanowi i podejmie dobrą decyzję i oby tak było
Ja tam się też dużo od was dowiedziałam , chociażby o karmach .
Bo wiedziałam że marketówki nie koniecznie ale w resztę już się nie wgłębiałam . Dlatego tu trafiłam i dobrze się stało
Chociaż na tą breję z waszych talerzyków się chyba nie zdecyduję

Moje zwierzaki za to mają w d... wszystko śpią jak zabite

Na wiosnę czekają aż będzie można jakiś czubek drzewa zaliczyć .
Z psotką to na poczatku będę łazić , bo ona jeszcze nie była na dworku .
W tamtym roku jak pierwszy raz koty wypuszczałam to też z nimi łaziłam
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:47   #5008
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu że można to dziewczynie spokojnie wytłumaczyć a nie po niej jechać
Ale przecież lepiej pojechać po kimś na dzień dobry .
Ktoś wchodzi , pyta szuka , to trzeba pomóc . A przy okazji wyjaśnić inne kwestie . Po to są między innymi fora
Po mnie też było jechane jak tu dotarłam , bo mój kot wychodzi i jak tak można .

Kusum -mój tata takiego kota miał znaleźliśmy w krzakach na podwórku . reszta już nie żyła został jeden . Karmiony strzykawką był , leki mu babcia sama jakieś dawała bo pracowała wtedy w szpitalu . To były lata 80te nie było takiej opieki jak teraz . wyrosła z tego wielka kocica której się bał każdy pies
no to jej tłumacz, albo nie wiem, popieraj, bo na razie ty jedna chyba nie widzisz w tym problemu . Jedna patologiczna hodowla nie usprawiedliwia wszystkiego.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:53   #5009
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Koty - część X

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Kretka tak to jest ze słowem pisanym i jak się nie widzi danej osoby .
Może dziewczyna młoda i sobie nie zdaje sprawy nie zna tematu .
Dobrze że są ludzie co maja wiedzę i dobrze że ludzie co jej nie mają szukają
To już jest dużo , a może się zastanowi i podejmie dobrą decyzję i oby tak było
Po jej odpowiedzi wnoszę, że ma w zadku naszą wiedzę. A jak ktoś chce zrobić coś, co jest nie do pomyślenia i zalatuje ciemnogrodem to się go po głowie nie głaszcze.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
no to jej tłumacz, albo nie wiem, popieraj, bo na razie ty jedna chyba nie widzisz w tym problemu . Jedna patologiczna hodowla nie usprawiedliwia wszystkiego.
I znów: dokładnie...

Powinien być jakiś przycisk, który automatycznie wysyłałby odpowiedź "" lub ""
Tak zamiast lajka

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Wszystkie dziewczyny, które kiedyś tam uraziłam, że kupiły kota z hodowli - dzisiaj przepraszam, bo to co tutaj widzę przyprawia mnie o takie mdłości, że już wiem, że nie miałam prawa Wam nic zarzucać.
Masakra.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 09:53   #5010
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Koty - część X

Nie popieram bezdomności tak jak wy , ale nie uważam też że świat by się zawalił .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 13:57:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.