Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 07:42   #1
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289

Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...


Witam dziewczyny.
Obdzwaniam włśnie firmy w poszukiwaniu praktyk studenckich. Chodzi mi o laboratoria, gdzie będę mogła rozwijać swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Zależy mi na tym by praktyki były ściśle związane z moim kierunkiem studiów. Niestety w moim mieście jest garstka takich firm.
W jednych zapraszają na rozmowę, a dziś Pani w sekretariacie prosiła mnie o przysłanie podania.

No własnie ale jak ma wyglądać takie podanie? Ma być to coś jak CV gdzie opiszę co, gdzie studiuję itp? Proszę was o pomoc!!
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 07:50   #2
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny.
Obdzwaniam włśnie firmy w poszukiwaniu praktyk studenckich. Chodzi mi o laboratoria, gdzie będę mogła rozwijać swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Zależy mi na tym by praktyki były ściśle związane z moim kierunkiem studiów. Niestety w moim mieście jest garstka takich firm.
W jednych zapraszają na rozmowę, a dziś Pani w sekretariacie prosiła mnie o przysłanie podania.

No własnie ale jak ma wyglądać takie podanie? Ma być to coś jak CV gdzie opiszę co, gdzie studiuję itp? Proszę was o pomoc!!
CV to CV , czyli przebieg kariery zawodowej.
Podanie to prośba o przyjęcie na praktyki studenckie.
A jak ma wyglądać zobacz sobie w necie. Układ taki sam jak w liście motywacyjnym.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 07:58   #3
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

Dokładnie, to ma być pisemko podobne do LM. Piszesz tam o co prosisz, dlaczego prosisz, czemu zależy Ci na tym konkretnym miejscu, co te praktyki mogą Ci dać, i co Ty możesz dać firmie w której byś je odbywała. Skup się na swoich mocnych stronach i na tym, co masz do zaoferowania firmie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 10:54   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny.
Obdzwaniam włśnie firmy w poszukiwaniu praktyk studenckich. Chodzi mi o laboratoria, gdzie będę mogła rozwijać swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Zależy mi na tym by praktyki były ściśle związane z moim kierunkiem studiów. Niestety w moim mieście jest garstka takich firm.
W jednych zapraszają na rozmowę, a dziś Pani w sekretariacie prosiła mnie o przysłanie podania.

No własnie ale jak ma wyglądać takie podanie? Ma być to coś jak CV gdzie opiszę co, gdzie studiuję itp? Proszę was o pomoc!!
,,Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mnie na praktyki studenckie. Jestem studentką (tu kierunek i rok, wydział, nazwa uczeni). Swoją prośbę motywuję tym, że w czasie praktyk w tym laboratorium będę mogła (rozwinąć umiejętność x, nauczyć się y, pogłębić wiedzę z dziedziny z). Szczególnie zależy mi na odbyciu praktyk w Państwa firmie, ponieważ (np. wiążę swoją przyszłość z... - i tutaj wpisz dziedzinę, charakter pracy). Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego podania. Z wyrazami szacunku (imię, nazwisko)."
Żadnych CV nie pisz. Możesz ewentualnie dopisać preferowany termin odbywania praktyk.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 08:53   #5
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

A czy mam to podanie napisac odrecznie i zeskanowac? Czy moge od razu napisac na komputerze?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 09:04   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

Oczywiście że na komputerze, jak już się teraz pisze odręcznie to ewentualnie po to żeby wręczyć od razu, jak wysyłasz na maila to bezwzględnie napisany na komputerze, w formacie pdf.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:01   #7
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Podanie z prośbą o przyjęcie na praktyki studenckie...

Zwracam się z uprzejmą prośbą o umożliwienie mi odbycia praktyk studenckich w Państwa firmie w okresie wakacyjnym.
W chwili obecnej podejmuję naukę na Wydziale Chemii Uniwersytetu... na kierunku chemia kosmetyczna, zdobywając niezbędną wiedzę merytoryczną.
Szczególnie zależy mi na odbyciu praktyk w Państwa firmie ponieważ swoja przyszłość wiążę z pracą w laboratorium kosmetycznym. Jestem przekonana, że dzięki tym praktykom będę miała możliwość rozwinąć swoje umiejętności, pogłębić wiedzę z zakresu chemii oraz chemii kosmetyków, a także zdobyć cenne doświadczenie praktyczne.
Posiadane wykształcenie, entuzjazm i zainteresowania pozwolą mi właściwie wykonywać
powierzone obowiązki. Ze swojej strony gwarantuję pełne zaangażowanie oraz dążenie do
rozwoju zarówno własnego, jak i firmy.


Uprzejmie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.






Co wy na to ? Nie przesadzone?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-25 18:01:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.