Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z krêconymi w³osami. Rozmawiamy o stylizacji i pielêgnacji loków. Wejd¼, podziel siê do¶wiadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-03-04, 20:43   #4081
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 317
Czy to s± krêcone w³osy?

Cze¶æ, dziewczyny!

Je¿eli niepotrzebnie za³o¿y³am nowy w±tek, prosze mnie natychmiast przepi±æ na odpowiedni

Zacznê od tego, ¿e nie wiem jakie mam w³osy. Na pewno sa wysokoporowate (szorstkie, puchate, reaguj± na mg³ê, m¿awkê, warstwa drobnych, poskrêcanych w³osów na samym wierzchu - tu akurat niezale¿nie od pogody), ale czy s± krêcone - nie wiem. W przedszkolu mia³am niesamowicie krêcone, anielskojasne w³osy, dos³ownie pier¶cionki, z wiekiem w³osy krêci³y siê coraz mniej, ale na starych zdjêciach ci±gle by³o widaæ chocia¿by aureolkê ko³o twarzy, piêknie krêcon±. Od pocz±tku liceum (ok. 10 lat temu) namiêtnie prostowa³am w³osy, w ogóle ich nie zabezpieczaj±c, trwa³o to do po³owy studiów, kiedy to zapragnê³am, po 3 latach farbowania na mro¼ny kasztan, rozja¶niæ w³osy. I rozja¶ni³am - trzy razy w ci±gu 36 godzin. Nie muszê mówiæ, co z tego wysz³o, na górze trupiobia³e, po¶rodku kurczak, na koñcówkach g³êboki czerwony rudy. Frzyjerka zafarbowa³a ca³o¶æ na podstawie tego rudego, potem jeszcze raz, na kolor zbli¿ony do mojego naturalnego (mysi ciemny blond) i tak sobie ros³y. Systematycznie podcina³am, bo ich stan by³ tragiczny, a¿ ¶ciê³am dok³adnie wszystko, co by³o prostowane/ farbowane/ rozja¶niane. Po pierwszym ¶ciêciu do ramion z d³ugo¶ci do ³opatki (tu¿ po nieszczêsnym rozja¶nianiu), okaza³o siê, ¿e w³osy siê piêknie krêc±, naturalnie. Im by³y d³u¿sze, tym ten skrêt siê wyd³u¿a³ i w koñcu zosta³y smêtne fale. Przy w³osach do ramion (zdjêcie nr 4), ³atwo by³o mi utrwaliæ ten skrêt, np. ¿elem lnianym; kiedy w³osy sta³y siê d³u¿sze i ciê¿sze, sta³o siê to niemo¿liwe.

Przy którym¶ tam rutynowym podcinaniu, kiedy ju¿ po rozja¶nianych w³osach nie by³o nawet ¶ladu, fryzjerka podpiê³a mi do ciêcia górê w³osów, a zostawi³a tylko najni¿sz± warstwê, najbli¿ej karku. Natychmiast zaczê³a mnie strofowaæ, ¿e dlaczego ja znowu spali³am w³osy, ¿e tak zniszczonych to nigdy nie widzia³a. Problem w tym, ¿e... tamte w³osy nie zna³y rozja¶niania, prostowania, farbowania, nawet suszenia. Mia³y wtedy oko³o 10 cm, a ja od roku nie robi³am w³osom nic szkodliwego. Fryzjerka nie chcia³a mi uwierzyæ, ¿e to s± niczym nietkniête w³osy.

W miêdzyczasie dosz³am do wniosku, ¿e byæ mo¿e moje w³osy s± przeproteinowane, bo przez d³ugi czas u¿ywa³am serii z gliss kur z keratyn±, zarówno szamponów, jak i od¿ywek. Mniej wiêcej pó³ roku temu odstawi³am wszystkie proteiny, dok³adnie czytam sk³ady. Sporadycznie zdarza mi siê olejowaæ (wiem, ¿e kokosowy wysokoporowatym nie s³u¿y, u¿ywam migda³owego), raz w tygodniu robiê maskê z waxa, dla blondów. Farbujê raz na dwa-trzy miesi±ce, castingiem w kolorze satynowy blond (najbli¿szy do naturalnego, ale mimo wszystko mniej mysi, w naturalnym wygl±dam bardzo blado i wrêcz niezdrowo).

Obecnie myjê w³osy alterr± z granatem, jako od¿ywki u¿ywam balsamu aloesowego z green pharmacy. W³osy s± jakby g³adsze w dotyku, ale wci±¿ sztywne, poprzetykane na ca³ej d³ugo¶ci poskrêcanymi, jakby popalonymi w³osami. Od spodu jest dramat, kosmyki przypominaj± bardziej papier ¶cierny, ni¿ w³osy. Kaza³am nawet pomacaæ mê¿owi, te¿ wyczu³ ró¿nicê. Prostujê mo¿e raz na dwa miesi±ce, od wielkiego dzwonu, zawsze zabezpieczam sprayem termalnym. Je¿eli ju¿ suszê, to letnim nawiewem, na grubej szczotce, raczej schn± same (pracujê w domu i ma³o kiedy spieszy mi siê do wyj¶cia). Nigdy nie czeszê w³osów na mokro, przelatujê tylko palcami, ewentualnie czeszê kiedy ju¿ s± zupe³nie suche/ pod sam koniec suszenia, do prostowania na okr±g³ej szczotce.

Za³±czam zdjêcia dos³ownie sprzed 20 minut, po normalnym umyciu i wyschniêciu na powietrzu. 1 - w³osy od spodu (widaæ wyra¼nie te idiotyczne skrêty), 2 - skrêcone w³osy od spodu, 3 - w³osy z wierzchu, 4 - w³osy w pe³ni naturalne, po radykalnym ¶ciêciu (nie ma tu ju¿ w³osów po rozja¶nianiu/ prostowaniu), wyschniête na powietrzu, niczym nie stylizowane (by³o tego dnia do¶æ ch³odno i wilgotno).

Nie proszê tutaj o konkretn± pielêgnacjê, tylko o pomoc w zidentyfikowania typu w³osa. Je¿eli zgodnie z moimi przypuszczeniami s± krêcone, bêdê wiedzia³a jak siê za to zabraæ

Aha, fryzjerka, która czesa³a mnie do ¶lubu powiedzia³a, ¿e to "taki typ w³osa", sztywny, sianowaty i lekki jak wata, i mam siê z tym pogodziæ

PS. Dorzuci³am jeszcze jedno zdjêcie, równie¿ naturalnych w³osów, jak na zdjêciu nr 4 (bez stylizacji czy suszenia). Wiem, ¿e wygl±daj± na br±zowe/ rude, ale chyba takie by³o ¶wiat³o po prostu. Widac za to wyra¼nie tego baranka na samym wierzchu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1'.jpg (109,5 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2'.jpg (40,1 KB, 16 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3'.jpg (99,6 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 4'.jpg (28,5 KB, 35 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5'.jpg (67,7 KB, 32 za³adowañ)
__________________
¯ona jednego ma³¿a.

Pani t³umacz na swoim.

Kierowca in progress

Edytowane przez martyyn
Czas edycji: 2015-03-04 o 21:01
martyyn jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-04, 21:20   #4082
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 099
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Joanku Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê bardzo
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50487525

To siê jeszcze trochê wyplucze I 'znaturalnieje'
Sza³owo, ale z Ciebie teraz ruda laseczka

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Poka¿ wiadomo¶æ

I jeszcze od 2 tyg. stosujê wcierkê Rzepa Joanna. Nie wiem jednak czy ona co¶ daje. Zapach ma dla mnie ca³kiem ca³kiem (dziwna jestem?) no i niestety podsuszy³a mi skalp:/ Nie wiem czy kupiê jeszcze jedn± butelkê.
Mi rzepa podsusza³a, jak nie nawil¿a³am skóry g³owy w miêdzyczasie niczym Ale jak co które¶ mycie dawa³am co¶ z aloesem - by³o ok i du¿o bejbików po niej mam

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Poka¿ wiadomo¶æ

Wracaj±c do moich na razie naturalnych loczków, maj± siê ¶wietnie. Zdecydowanie czuj± ju¿ wiosnê. S± miêkkie, g³adkie, mi³e w dotyku.
Ostatnio zainspirowana fryzur± postaci z gry komputerowej mojego T¯a () zrobi³am sobie kucyka na bok (a nawet ostatnio pisa³am, ¿e nie noszê kucyków). W³osy 2 dni po myciu, wiêc ju¿ bardziej falo-loki ni¿ sprê¿yny, ale by³am w szoku jak dobrze wygl±da³y. To siê rzadko zdarza, ¿eby moje w³osy 2 dni po myciu by³y w tak dobrym stanie. Wow. T¯ siê zachwyca³ moim uczesaniem. Niezbyt wygodna fryzura, ale od czasu do czasu czemu nie.
Ale¿ one rewelacyjnie wygl±daj± po dwóch dniach, królewno
Fryzurka bardzo twarzowa, moje jeszcze za krótkie na tak±


Muszê wszem i wobec powiedzieæ, ¿e henna na pewno os³abia mój skrêt. No có¿ - chcem byæ kasztanowo-ruda, to mam

Ostatnio u¿ywam non stop kokosa, kiedy¶ przy wysokiej porowato¶ci go nie znosi³am, teraz bez stylizacji i pó³ godziny w koczku ¶limaku, po kokosie wygl±daj± tak Nie wiem, có¿ tak g³adko i miêsi¶cie, szaleñstwo
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20-horz.jpg (79,9 KB, 32 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 200.02-horz.jpg (84,3 KB, 29 za³adowañ)
myszka2020 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-04, 21:44   #4083
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Myszko te Twoje w³osiêta przecudownie wygl±daj±, jeszcze takie grube fale! Widaæ, ¿e miêciutkie i nawil¿one. Porowato¶æ Ci pewnie spad³a Mnie teraz nie pasuj± oleje z omega 6 (rozmiêk³y puch), mimo ¿e mam mocno porowate za¶ lniany na w³osy to by³ koszmar. Kiedy¶ lubi³am z kokosem jedn± od¿ywkê, ale w±tpiê by siê kokos sprawdzi³ teraz. Kosmos z tymi olejami, co siê w³os zmieni to inne cuda potrzebne.
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-04, 23:22   #4084
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Dobry! Ale.mam zaleg³o¶ci a Wy jak zwykle tyle m±drego piszecie

Dzisiaj u mnie minimum, umylam tylko w³osy odzywka z joanny. Ostatnio nawet jak dawalam ziarenko odzywki ds to drugiego dnia by³y jak nie myte
I nadal Sie przyja¼nie z pkukanka z siemienia
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 03:29   #4085
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomo¶ci: 9 866
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Królewna ¶nie¿ka: wielbie twoje w³osy! Masz tak piêkne, grube i gêste w³osy
Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ bardzo lubiê Twoje w³osy.W ka¿dej formie wygl±daj± ¶wietnie.
Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
krolewna_smieszka- jakie ¶liczne masz te w³osy i zdrowiutkie, mnie siê niskie kucyki na bok bardzo podobaj±, kiedy¶ chêtnie nosi³am
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale¿ one rewelacyjnie wygl±daj± po dwóch dniach, królewno
Fryzurka bardzo twarzowa, moje jeszcze za krótkie na tak±
Niesamowicie mnie podbudowujecie. A¿ chce siê dalej dbaæ o loki!
Ale grube i gêste to one nie s±, za to ¶wietnie udaj±, za co je lubiê.
__________________
To nie bezsenno¶æ, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 06:15   #4086
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 1 187
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Dziewczyny jakie od¿ywki do mycia s± teraz na topie?
__________________
Dbam o w³oski!
iwonsia01 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 08:38   #4087
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnio u¿ywam non stop kokosa, kiedy¶ przy wysokiej porowato¶ci go nie znosi³am, teraz bez stylizacji i pó³ godziny w koczku ¶limaku, po kokosie wygl±daj± tak Nie wiem, có¿ tak g³adko i miêsi¶cie, szaleñstwo
piêkne
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 10:16   #4088
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

myszka2020 - przypomnia³am sobie nazwê tej od¿ywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
je¶li z³apiesz na allegro albo ebay to polecam bardzo bo jest to najlepsza od¿ywa jak± w ¿yciu u¿ywa³am, a zu¿y³am prawie 2 litry i nadaje siê do wszystkiego. Jest jeszcze wersja z avocado ale ma s³abe opinie, szatê graficzn± te¿ zmienili ale sk³ady te same.
W UK dostêpna oczywi¶cie w superdrug
W ogóle od¿ywki tresemme s± przyjemne, mia³am jeszcze thermal recovery i te¿ lubi³am, teraz mam scalp renewal ale co¶ nie za bardzo siê lubimy. (bo w³osiê wybredne)
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 11:06   #4089
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 288
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Ostatnio u¿ywam non stop kokosa, kiedy¶ przy wysokiej porowato¶ci go nie znosi³am, teraz bez stylizacji i pó³ godziny w koczku ¶limaku, po kokosie wygl±daj± tak Nie wiem, có¿ tak g³adko i miêsi¶cie, szaleñstwo
w³a¶nie za to kocham olej kokosowy twoje w³oski cudownie wygl±daj± mam ochotê pomacac
__________________
PIELÊGNACJA W£OSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJÊ OD 1.07.2011
Moje w³osy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 11:24   #4090
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
myszka2020 - przypomnia³am sobie nazwê tej od¿ywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
je¶li z³apiesz na allegro albo ebay to polecam bardzo bo jest to najlepsza od¿ywa jak± w ¿yciu u¿ywa³am, a zu¿y³am prawie 2 litry i nadaje siê do wszystkiego. Jest jeszcze wersja z avocado ale ma s³abe opinie, szatê graficzn± te¿ zmienili ale sk³ady te same.
W UK dostêpna oczywi¶cie w superdrug
W ogóle od¿ywki tresemme s± przyjemne, mia³am jeszcze thermal recovery i te¿ lubi³am, teraz mam scalp renewal ale co¶ nie za bardzo siê lubimy. (bo w³osiê wybredne)
niektóre tresemme mozna kupic w auchan, widzia³am w wawie w wola parku
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 14:59   #4091
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 22 900
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Myszko, Twoje kude³ki s± takie mieciuchne

henna os³abia skrêt, ale potem on mi wraca³ do normy mozê i Tobie wróci


moje dzisiejsze kolorowe cudaki, zale¿nie od swiat³a raz wpadaj± w rudy, raz w blond
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 5.3.2015.jpg (69,7 KB, 46 za³adowañ)
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczaj±c± g³upot±..

Miskaa78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 15:58   #4092
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3 140
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie za to kocham olej kokosowy twoje w³oski cudownie wygl±daj± mam ochotê pomacac
A ja mam ochotê pomacaæ Twoje Masz cudowne w³osy

Witajcie wszystkie

Piszê do Was z pro¶b± o pomoc. Jestem w³a¶cicielk± krêconych w³osów i dziêki pielêgnacji, gdy umyjê w³osy w ci±gu dnia jestem wstanie uzyskaæ ¶liczne loki, co te¿ od ¶wiêta robiê. Niestety na co dzieñ myjê w³osy wieczorem i rano po nocy w³osy wygl±daj± po prostu jak nie uczesane Czê¶æ siê wyprostuje, czê¶æ jest nadal skrêcona, a czê¶æ odgnieciona. Próbowa³am spaæ z w³osami przerzuconymi przez poduszkê, ale za bardzo siê wiercê, kucyk na czubku g³owy te¿ nie pomaga Najlepsze efekty mia³am ¶pi±c w koszulce, ale to niezbyt wygodne plus nie zawsze uzyskiwa³am efekt jaki chcia³am. Ze stylizatorów u¿ywa³am za rad± Kascysko ¿elu Bielendy, pianki z Nivei, ale albo efekt po nocy by³ ten sam, albo w³osy by³y matowe i wygl±da³y na posklejane. Idea³em by³oby dla mnie uzyskanie efektu jak Milena_ 798 - czyli dosyæ grubych loków, bez efektu sklejenia (taki efekt testem wstanie uzyskaæ tylko myj±c w³osy w ci±gu dnia, ale po nocy ju¿ efekt znika). Pomo¿ecie? W³osy jestem zmuszona myæ codziennie.
__________________

Limone jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 16:21   #4093
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
myszka2020 - przypomnia³am sobie nazwê tej od¿ywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
je¶li z³apiesz na allegro albo ebay to polecam bardzo bo jest to najlepsza od¿ywa jak± w ¿yciu u¿ywa³am, a zu¿y³am prawie 2 litry i nadaje siê do wszystkiego. Jest jeszcze wersja z avocado ale ma s³abe opinie, szatê graficzn± te¿ zmienili ale sk³ady te same.
W UK dostêpna oczywi¶cie w superdrug
W ogóle od¿ywki tresemme s± przyjemne, mia³am jeszcze thermal recovery i te¿ lubi³am, teraz mam scalp renewal ale co¶ nie za bardzo siê lubimy. (bo w³osiê wybredne)
Ale ta odzwyka która wkleilas to chyba jak chcemy wyprostowaæ? Czy niekoniecznie? Bo wszyscy chwala jak wyg³asza jak przeczyta³am kilka opinii.
Czy któras ma takie okropne w³osy jak ja, która dzieñ po unyciu wygladaja jak nie myte, sa ci±gle przyklapniete u gory, s³abo skrecone i prawie nic nie toleruj±? Mo¿e zajrze na wasze pielêgnacje, bo obecnie juz sama siebie mam dosc, tylko marudze i nie wiem czego sie chwytaæ...
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 16:57   #4094
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Przecie¿ wyg³adzenie w³osa to nie jest prostowanie w³osa. G³adki w³os te¿ siê krêci, raczej w±tpiê by ktokolwiek chcia³ mieæ chropowate siañsko, a ta od¿ywka akurat nawil¿a i doci±¿a jak wiele typowo nawil¿aj±cych produktów i w³osy s± ¶liskie, nasi±kniête wod±, dobrze nawil¿one i g³adkie bo to jest to co powinno byæ po dobrze dopasowanej masce czy od¿ywce
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 17:21   #4095
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 099
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
myszka2020 - przypomnia³am sobie nazwê tej od¿ywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...nditioner.html
je¶li z³apiesz na allegro albo ebay to polecam bardzo bo jest to najlepsza od¿ywa jak± w ¿yciu u¿ywa³am, a zu¿y³am prawie 2 litry i nadaje siê do wszystkiego. Jest jeszcze wersja z avocado ale ma s³abe opinie, szatê graficzn± te¿ zmienili ale sk³ady te same.
W UK dostêpna oczywi¶cie w superdrug
W ogóle od¿ywki tresemme s± przyjemne, mia³am jeszcze thermal recovery i te¿ lubi³am, teraz mam scalp renewal ale co¶ nie za bardzo siê lubimy. (bo w³osiê wybredne)
Bêdê pamiêtaæ o niej, jak troszkê siê wygrzebiê z zapasów, zapisujê sobie

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
piêkne


Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny jakie od¿ywki do mycia s± teraz na topie?
Ja mêczê jak zawsze pottersy, ju¿ od prawie 5 lat Dziewczyny zaczynaj± te¿ myæ kallosami, tymi nowymi, ale one lekkie silikony akurat maj± i ja na drugi dzieñ mia³am ju¿ lekki przyklap

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Myszko te Twoje w³osiêta przecudownie wygl±daj±, jeszcze takie grube fale! Widaæ, ¿e miêciutkie i nawil¿one. Porowato¶æ Ci pewnie spad³a Mnie teraz nie pasuj± oleje z omega 6 (rozmiêk³y puch), mimo ¿e mam mocno porowate za¶ lniany na w³osy to by³ koszmar. Kiedy¶ lubi³am z kokosem jedn± od¿ywkê, ale w±tpiê by siê kokos sprawdzi³ teraz. Kosmos z tymi olejami, co siê w³os zmieni to inne cuda potrzebne.
W³a¶nie czujê, ¿e mi spad³a i muszê od nowa kilka rzeczy rozpracowaæ, ach no, a tak ju¿ by³o dobrze

Cytat:
Napisane przez Milena_ 798 Poka¿ wiadomo¶æ
w³a¶nie za to kocham olej kokosowy twoje w³oski cudownie wygl±daj± mam ochotê pomacac
Ja jestem w szoku, bo nigdy tak po nim nie mia³am

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Poka¿ wiadomo¶æ
Myszko, Twoje kude³ki s± takie mieciuchne

henna os³abia skrêt, ale potem on mi wraca³ do normy mozê i Tobie wróci


moje dzisiejsze kolorowe cudaki, zale¿nie od swiat³a raz wpadaj± w rudy, raz w blond

Fajne to ombre masz Misia

Cytat:
Napisane przez Limone Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mam ochotê pomacaæ Twoje Masz cudowne w³osy

Piszê do Was z pro¶b± o pomoc. Jestem w³a¶cicielk± krêconych w³osów i dziêki pielêgnacji, gdy umyjê w³osy w ci±gu dnia jestem wstanie uzyskaæ ¶liczne loki, co te¿ od ¶wiêta robiê. Niestety na co dzieñ myjê w³osy wieczorem i rano po nocy w³osy wygl±daj± po prostu jak nie uczesane Czê¶æ siê wyprostuje, czê¶æ jest nadal skrêcona, a czê¶æ odgnieciona. Próbowa³am spaæ z w³osami przerzuconymi przez poduszkê, ale za bardzo siê wiercê, kucyk na czubku g³owy te¿ nie pomaga Najlepsze efekty mia³am ¶pi±c w koszulce, ale to niezbyt wygodne plus nie zawsze uzyskiwa³am efekt jaki chcia³am. Ze stylizatorów u¿ywa³am za rad± Kascysko ¿elu Bielendy, pianki z Nivei, ale albo efekt po nocy by³ ten sam, albo w³osy by³y matowe i wygl±da³y na posklejane. Idea³em by³oby dla mnie uzyskanie efektu jak Milena_ 798 - czyli dosyæ grubych loków, bez efektu sklejenia (taki efekt testem wstanie uzyskaæ tylko myj±c w³osy w ci±gu dnia, ale po nocy ju¿ efekt znika). Pomo¿ecie? W³osy jestem zmuszona myæ codziennie.
Zaczynam mieæ ostatnio ten sam problem, wiêc czê¶ciej suszê w³osy bez ugniatania, a potem zawijam w ¶limaka i rano mam lekk± falê Coraz mniej lubiê siê niestety z ¿elami, im zdrowsze mam w³osy.


Cytat:
Napisane przez elunka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ta odzwyka która wkleilas to chyba jak chcemy wyprostowaæ? Czy niekoniecznie? Bo wszyscy chwala jak wyg³asza jak przeczyta³am kilka opinii.
Czy któras ma takie okropne w³osy jak ja, która dzieñ po unyciu wygladaja jak nie myte, sa ci±gle przyklapniete u gory, s³abo skrecone i prawie nic nie toleruj±? Mo¿e zajrze na wasze pielêgnacje, bo obecnie juz sama siebie mam dosc, tylko marudze i nie wiem czego sie chwytaæ...
A mo¿e przeci±¿one s±, co im tam dobrego dajesz?
myszka2020 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 17:40   #4096
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Przecie¿ wyg³adzenie w³osa to nie jest prostowanie w³osa. G³adki w³os te¿ siê krêci, raczej w±tpiê by ktokolwiek chcia³ mieæ chropowate siañsko, a ta od¿ywka akurat nawil¿a i doci±¿a jak wiele typowo nawil¿aj±cych produktów i w³osy s± ¶liskie, nasi±kniête wod±, dobrze nawil¿one i g³adkie bo to jest to co powinno byæ po dobrze dopasowanej masce czy od¿ywce
Ty znowu masz do mnie cierpliwosc i mi t³umaczysz





Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ

A mo¿e przeci±¿one s±, co im tam dobrego dajesz?
Ostatnio to juz.prawie nic bo co bym nie dawala by³ ten sam efekt. Juz Klaudenc i TheUnlike tu maj± do mnie cierpliwo¶æ i mi mówi³y zeby dawala minimalne lito¶ci i nie wszystko.
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 17:46   #4097
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 099
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez elunka88 Poka¿ wiadomo¶æ


Ostatnio to juz.prawie nic bo co bym nie dawala by³ ten sam efekt. Juz Klaudenc i TheUnlike tu maj± do mnie cierpliwo¶æ i mi mówi³y zeby dawala minimalne lito¶ci i nie wszystko.
Hmm hmm, a mo¿e przenawil¿one s±? Moje wtedy takie przyklapniête by³y i str±czkowa³y siê Jak tam z proteinkami u Ciebie?
myszka2020 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 17:57   #4098
Milena_ 798
Raczkowanie
 
Avatar Milena_ 798
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 288
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem w szoku, bo nigdy tak po nim nie mia³am
porowatosc Ci spad³a mo¿e kokos bêdzie Ci teraz s³u¿y³
__________________
PIELÊGNACJA W£OSÓW OD 1.12.2010
NIE PROSTUJÊ OD 1.07.2011
Moje w³osy
Moje stare konto
Milena_ 798 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 17:59   #4099
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 159
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Poka¿ wiadomo¶æ
Myszko, Twoje kude³ki s± takie mieciuchne

henna os³abia skrêt, ale potem on mi wraca³ do normy mozê i Tobie wróci


moje dzisiejsze kolorowe cudaki, zale¿nie od swiat³a raz wpadaj± w rudy, raz w blond
A u mnie henna podbija skrêt jak g³upia!

Myszko dziêkujê za komplementy��
__________________
07.2012 W³osowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwi± grzywê.
20.12.2013 ¦wiadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2015-03-05 o 18:00
Joanku jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 18:09   #4100
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

U mnie te¿ podkre¶li³a, nareszcie jest lepiej, bo ostatnio praktycznie proste by³y.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 18:10   #4101
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

myszka2020 - ja bym bardzo chcia³a, ¿eby kokos mi pasowa³ bo kiedy¶ jak pasowa³ to mia³am po nim bardzo ³adne w³osy, nic mi tak mocno kude³ków nie od¿ywia³o. To mêcz±ce jak siê w³osy zmieniaj± i trzeba szukaæ nowo¶ci

Tak pomy¶la³am ¿e poszukam tej od¿ywki takiej mini 100 ml i spróbujê, jak bêdzie ok to wtedy bêdzie warto spróbowaæ kokos. Mam pogrom z wypadaniem, nowe w³osy rosn± to mo¿e na te nowe bejbiki bêdzie dobry
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 18:32   #4102
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm hmm, a mo¿e przenawil¿one s±? Moje wtedy takie przyklapniête by³y i str±czkowa³y siê Jak tam z proteinkami u Ciebie?
Jak uspie dziecko to poczytam o proteinach i Ci odpowiem
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 19:03   #4103
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 15 487
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Bêdê pamiêtaæ o niej, jak troszkê siê wygrzebiê z zapasów, zapisujê sobie







Ja mêczê jak zawsze pottersy, ju¿ od prawie 5 lat Dziewczyny zaczynaj± te¿ myæ kallosami, tymi nowymi, ale one lekkie silikony akurat maj± i ja na drugi dzieñ mia³am ju¿ lekki przyklap



W³a¶nie czujê, ¿e mi spad³a i muszê od nowa kilka rzeczy rozpracowaæ, ach no, a tak ju¿ by³o dobrze



Ja jestem w szoku, bo nigdy tak po nim nie mia³am




Fajne to ombre masz Misia



Zaczynam mieæ ostatnio ten sam problem, wiêc czê¶ciej suszê w³osy bez ugniatania, a potem zawijam w ¶limaka i rano mam lekk± falê Coraz mniej lubiê siê niestety z ¿elami, im zdrowsze mam w³osy.




A mo¿e przeci±¿one s±, co im tam dobrego dajesz?
Jak dobrze Kasiu Cie widzieæ
Co my¶lisz o szamponach Potters?
__________________
Nie u¿ywamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 19:20   #4104
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja jak mam przyklap i przet³uszcz, odstawiam SLS i ograniczam kosmetyki do szamponu i od¿ywki ds, zwykle pomaga T¿ siê zdziwi³ nieco, jak mnie zobaczy³ po ostatnim podciêciu, bo w³osy mia³am wyprostowane dos³ownie jak od linijki Ciekawa jestem jak bêd± fale wygl±daæ po zrównaniu dolnego cieniowania. W weekend bêdê testowaæ
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 19:35   #4105
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 22 900
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Dziêkujê Myszko
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczaj±c± g³upot±..

Miskaa78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 19:37   #4106
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak dobrze Kasiu Cie widzieæ
Co my¶lisz o szamponach Potters?
Mam aloesowy - bardzo fajnie siê sprawdza

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

A ja mam pytanie, Kochane. W³osy mi siê faluja od koñca ucha do samego do³u - za stanik. Jakbym podciela koñce, potem znowu i znowu - czy nowe w³osy te¿ powinny siê falowac?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 20:10   #4107
201605161428
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 5 219
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
A ja mam pytanie, Kochane. W³osy mi siê faluja od koñca ucha do samego do³u - za stanik. Jakbym podciela koñce, potem znowu i znowu - czy nowe w³osy te¿ powinny siê falowac?
Nie ogarnê³am pytania. Jakie nowe w³osy ?
201605161428 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 20:22   #4108
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 3 140
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Zaczynam mieæ ostatnio ten sam problem, wiêc czê¶ciej suszê w³osy bez ugniatania, a potem zawijam w ¶limaka i rano mam lekk± falê Coraz mniej lubiê siê niestety z ¿elami, im zdrowsze mam w³osy.
W takiej wersji wygl±dam ¼le, mam wtedy bardzo ulizane w³osy, bo niestety s± cienkie. Niestety ju¿ lepiej wygl±daj± moje rozczesane loki
__________________

Limone jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 20:22   #4109
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 15 487
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Mam aloesowy - bardzo fajnie siê sprawdza

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

A ja mam pytanie, Kochane. W³osy mi siê faluja od koñca ucha do samego do³u - za stanik. Jakbym podciela koñce, potem znowu i znowu - czy nowe w³osy te¿ powinny siê falowac?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Ja w³a¶nie my¶lê nad szamponem jakim¶
__________________
Nie u¿ywamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-05, 21:30   #4110
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze kolorowe cudaki, zale¿nie od swiat³a raz wpadaj± w rudy, raz w blond
Jak zawsze piêkne
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:22:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.