Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-03-18, 07:35   #1
Iza1203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 48

Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka


Dzieñ dobry wszystkim
Zapewne takich w±tków by³o tu ju¿ kilka, ale mam nadziejê, ¿e pomo¿ecie
Mam 18 lat, jestem z ch³opakiem 2 lata na odleg³o¶æ (450km) na pocz±tku by³o ciê¿ko teraz te¿ wcale ³atwo nie jest. Nie do¶æ, ¿e odleg³o¶æ to jeszcze rodzice. Po wielkich walkach, próbach i b³aganiach pozwolili nam siê widywaæ co 3 tygodnie, od pi±tku od ok 22 do niedzieli do 18, jak widzicie wcale tak du¿o czasu nie mamy, ale oni twierdz±, ¿e wystarczaj±co, ale ten kto têskni³ tak dlugo ( kilka razy nie widzieli¶my siê miesi±c) ten wie jak to jest i doskonale nas rozumie. Jestem ju¿ pe³noletnia, nie chce tego wykorzystywaæ na picie, palenie, imprezowanie, bo taka nie jestem. Chce tylko jechaæ do niego raz na jaki¶ czas ¿eby¶my siê widywali czê¶ciej. Rozmawia³am z nimi o tym, mama oczywi¶cie histeria, krzyk, p³acz. Zawsze by³a nadopiekuñcza a do tego nerwowa. Poza tym nie akceptuje mojego ch³opaka tylko dlatego, ¿e jest niewierz±cy i pozna³am go przez internet i mu nie ufa. Pieni±dze na wyjazdy mam swoje. Nie chce siê wyprowadzaæ bo mimo wszystko kocham rodziców, ale te¿ chce widywaæ siê z ch³opakiem czê¶ciej, pochodziæ z nim po piêknym Wroc³awiu a nie po wsi zabitej dechami. Doradzicie co pocz±æ ?
Iza1203 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 07:37   #2
Barbarella05
Wtajemniczenie
 
Avatar Barbarella05
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 2 713
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Studiowaæ u ch³opaka w mie¶cie ?....
Nie wiem, zwi±zek na odleg³o¶æ to dla mnie abstrakcja, nigdy w ¿yciu bym w co¶ takiego nie wchodzi³a, no ale jak kto woli.
Ile macie lat? Znaczy siê, ¿e Ty masz 18 to ju¿ wiemy, a On?
Barbarella05 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 07:39   #3
Iza1203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

On 21, studia tak ale to za rok
Iza1203 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 07:42   #4
Albi Lupin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 163
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Wlasnie,wyjazd na studia...
No nie wiem, ja bym tego nie ciagnela..
Zwiazek na odleglosc - moze tak,jesli najpierw dobrze kogos poznalam.
Nie dziwie sie Twoim rodzicom, pewnie mialabym podobne podejscie. Po prostu sie martwia. Czy oni czesto go widywali jak byl u Ciebie?
Albi Lupin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 07:54   #5
Iza1203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Albi Lupin Poka¿ wiadomo¶æ
Wlasnie,wyjazd na studia...
No nie wiem, ja bym tego nie ciagnela..
Zwiazek na odleglosc - moze tak,jesli najpierw dobrze kogos poznalam.
Nie dziwie sie Twoim rodzicom, pewnie mialabym podobne podejscie. Po prostu sie martwia. Czy oni czesto go widywali jak byl u Ciebie?
Nie ci±gnê³a gdy¿ ? Bo jest to zwi±zek na odleg³o¶æ ? Zwi±zek jak zwi±zek. Ludzie w takim zwi±zku te¿ siê kochaj±, serio. A têsknota za drug± osob± i przezwyciê¿anie razem wszytskiego t± mi³o¶æ jeszcze potêguje Zerwaæ z osob± któr± siê kocha, bo rodzice... dobre. Tak zawsze gdy przyje¿d¿a
Iza1203 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:03   #6
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Zostaw rodzicom kartkê, albo po prostu siê spakuj i powiedz im, ¿e siê do niego wybierasz i po prostu jed¼. Jeste¶ pe³noletnia, jedziesz za swoje pieni±dze, nie widzê problemu.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:08   #7
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Iza1203 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ci±gnê³a gdy¿ ? Bo jest to zwi±zek na odleg³o¶æ ? Zwi±zek jak zwi±zek. Ludzie w takim zwi±zku te¿ siê kochaj±, serio. A têsknota za drug± osob± i przezwyciê¿anie razem wszytskiego t± mi³o¶æ jeszcze potêguje Zerwaæ z osob± któr± siê kocha, bo rodzice... dobre. Tak zawsze gdy przyje¿d¿a
Odpowiem Ci z punktu widzenia mamy 18 latki.

Je¶li to zwi±zek na odleg³o¶æ, a facet za chwilê zaczyna studia, to nie chcia³abym, by moja córka anga¿owa³a siê w co¶ takiego.
Prawdopodobieñstwo, ¿e w takich warunkach zwi±zek przetrwa, jest niewielkie.
Leczy³am ju¿ 2 razy z³amane serce. Raz po krótkim zwi±zku na odleg³o¶æ, gdy zdawa³o siê ¿e ¶wiata poza sob± nie widz±. Ch³opak wróci³ do domu, przesta³ siê odzywaæ a potem stwierdzi³, ¿e kogo¶ w domu ma...

Mówisz: mam 18 lat, co sugeruje jak by¶ chcia³a powiedzieæ: jestem doros³a.
Pytanie brzmi: czy jeste¶ samodzielna i samowystarczalna? Je¶li nie, to z ca³ym szacunkiem, jeste¶ zale¿na od rodziców i powinna¶ braæ ich zdanie pod uwagê.

Rozwi±zaniem mog± byæ studia w innym mie¶cie, ale wtedy tak¿e musisz braæ pod uwagê, ¿e nie jeste¶ samowystarczalna- za mieszkanie bêd± p³aciæ rodzice. Mog± nie zgodziæ siê na takie rozwi±zanie.

Ja prawdopodobnie, nie zgodzi³abym siê, gdyby jedynym argumentem by³ facet.
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 08:15   #8
Iza1203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez ¦niegowa Poka¿ wiadomo¶æ
Odpowiem Ci z punktu widzenia mamy 18 latki.

Je¶li to zwi±zek na odleg³o¶æ, a facet za chwilê zaczyna studia, to nie chcia³abym, by moja córka anga¿owa³a siê w co¶ takiego.
Prawdopodobieñstwo, ¿e w takich warunkach zwi±zek przetrwa, jest niewielkie.
Leczy³am ju¿ 2 razy z³amane serce. Raz po krótkim zwi±zku na odleg³o¶æ, gdy zdawa³o siê ¿e ¶wiata poza sob± nie widz±. Ch³opak wróci³ do domu, przesta³ siê odzywaæ a potem stwierdzi³, ¿e kogo¶ w domu ma...

Mówisz: mam 18 lat, co sugeruje jak by¶ chcia³a powiedzieæ: jestem doros³a.
Pytanie brzmi: czy jeste¶ samodzielna i samowystarczalna? Je¶li nie, to z ca³ym szacunkiem, jeste¶ zale¿na od rodziców i powinna¶ braæ ich zdanie pod uwagê.

Rozwi±zaniem mog± byæ studia w innym mie¶cie, ale wtedy tak¿e musisz braæ pod uwagê, ¿e nie jeste¶ samowystarczalna- za mieszkanie bêd± p³aciæ rodzice. Mog± nie zgodziæ siê na takie rozwi±zanie.

Ja prawdopodobnie, nie zgodzi³abym siê, gdyby jedynym argumentem by³ facet.
To, ¿e napisa³am ¿e mam 18 lat nie oznacza, ¿e uwa¿am siê za super doros³±. Jestem odpowiedzialna, ale nie samodzielna, nigdzie tak nie napisa³am. Poza tym doda³am, ¿e nie chce tego jako¶ wykorzystywaæ, ¿e dosz³am do tego wieku "doros³o¶ci".
A co do tego czy zwi±zek przetrwa to jest to wy³±cznie moja sprawa. Przykro mi, ¿e leczy³a Pani z³amane serce ale nie zawsze tak musi sie to koñczyæ i ja nie mam takiego podej¶cia, uwa¿am, ale nie wk³adam wszytsich do jednego worka
Iza1203 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:17   #9
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez ¦niegowa Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li to zwi±zek na odleg³o¶æ, a facet za chwilê zaczyna studia, to nie chcia³abym, by moja córka anga¿owa³a siê w co¶ takiego.
Prawdopodobieñstwo, ¿e w takich warunkach zwi±zek przetrwa, jest niewielkie.
Leczy³am ju¿ 2 razy z³amane serce.
S± ze sob± ju¿ dwa lata, to jednak kawa³ czasu w tym wieku, mogliby rodzice trochê zbastowaæ z panikowaniem. Przed z³amanym sercem siê dziecka nie uchroni, nawet je¶li bêdzie mia³o partnera 100m od domu.

Autorko, je¶li nie da³o siê z rodzicami porozmawiaæ, to pewnie pozostaje przeczekaæ niestety...
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:19   #10
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomo¶ci: 4 826
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Tzn. pozna³a¶ ch³opaka przez internet i spotkali¶cie siê tylko kilka razy na weekend? To ja nie dziwiê siê rodzicom, ¿e nie popieraj± takiego zwi±zku swojego dziecka.

Pewnie inaczej by to wygl±da³o, gdyby to by³ np. Twój ch³opak ze szko³y, którego mia³a¶ okazjê dobrze poznaæ, a zwi±zek zosta³ zwi±zkiem na odleg³o¶æ, bo ch³opak zwyczajnie wyjecha³ na studia.

Zwi±zek internetowy i wy³±cznie na odleg³o¶æ - inna sprawa.

Zgadzam siê ze ¦niegow±, ¿e 18 lat, z ca³ym szacunkiem, to ¿adna doros³o¶æ. Mo¿e to by³a doros³o¶æ w latach czterdziestych, kiedy osiemnastolatki bra³y ¶lub, mia³y dzieci, pracow±³y i prowadzi³y normalne doros³e ¿ycie. Osiemnastka w liceum, na utrzymaniu rodziców, w dzisiejszych czasach - z ca³ym szacunkiem, to dla mnie takie samo dziecko jak piêtnastolatka.
cranberry juice jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:27   #11
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50700985]Zostaw rodzicom kartkê, albo po prostu siê spakuj i powiedz im, ¿e siê do niego wybierasz i po prostu jed¼. Jeste¶ pe³noletnia, jedziesz za swoje pieni±dze, nie widzê problemu.[/QUOTE]

Nie zgadzam siê z Tob±.
To ¿e ma siê 18 lat i parê groszy które dosta³o siê od rodziców w ramach kieszonkowego czy w prezencie na urodziny, nie oznacza jeszcze, ¿e jest siê doros³ym. I mo¿na robiæ co siê chce.
Ca³e szczê¶cie ¿e moja córka te¿ tak uwa¿a, i nie "zostawi³aby kartki i po prostu pojecha³a". Doskonale zdaje sobie sprawê, ze troska o rodzinê dzia³a w dwie strony. My niepokoimy siê o ni± a ona o nas. Gdy wyje¿d¿a z domu daje nam krótko znaæ "¿yjê".

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Iza1203 Poka¿ wiadomo¶æ
To, ¿e napisa³am ¿e mam 18 lat nie oznacza, ¿e uwa¿am siê za super doros³±. Jestem odpowiedzialna, ale nie samodzielna, nigdzie tak nie napisa³am. Poza tym doda³am, ¿e nie chce tego jako¶ wykorzystywaæ, ¿e dosz³am do tego wieku "doros³o¶ci".
A co do tego czy zwi±zek przetrwa to jest to wy³±cznie moja sprawa. Przykro mi, ¿e leczy³a Pani z³amane serce ale nie zawsze tak musi sie to koñczyæ i ja nie mam takiego podej¶cia, uwa¿am, ale nie wk³adam wszytsich do jednego worka
Po 1 nie "paniaj" proszê. Nawet w realu tego nie lubiê

Dobrze, ¿e nie uwa¿asz siê za super doros³± Czasem nawet 30 latek nie jest super doros³y

Mo¿e pogadaj w drug± stronê? Aby On przyjecha³ do Ciebie? To jaki¶ kompromis- tak w³a¶nie to mo¿esz im przedstawiæ. Nie wyjedziesz, a sie spotkacie.
Ciekawe co by powiedzieli rodzice?




Cytat:
Napisane przez elvegirl Poka¿ wiadomo¶æ
S± ze sob± ju¿ dwa lata, to jednak kawa³ czasu w tym wieku, mogliby rodzice trochê zbastowaæ z panikowaniem. Przed z³amanym sercem siê dziecka nie uchroni, nawet je¶li bêdzie mia³o partnera 100m od domu.

Autorko, je¶li nie da³o siê z rodzicami porozmawiaæ, to pewnie pozostaje przeczekaæ niestety...
Jest to trochê czasu, jak na tak m³ode osoby to nawet bardzo d³ugi kawa³.


To fakt. Mo¿e byæ ciê¿ko.
Iza powiedzia³a, ¿e rodzice nie akceptuj± bo jest niewierz±cy... To mo¿e byæ spory problem, dla jak dobrze rozumiem, do¶æ wierz±cych rodziców.
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram

Edytowane przez ¦niegowa
Czas edycji: 2015-03-18 o 08:30
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 08:29   #12
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 6 023
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Poka¿ wiadomo¶æ
Tzn. pozna³a¶ ch³opaka przez internet i spotkali¶cie siê tylko kilka razy na weekend? To ja nie dziwiê siê rodzicom, ¿e nie popieraj± takiego zwi±zku swojego dziecka.

Pewnie inaczej by to wygl±da³o, gdyby to by³ np. Twój ch³opak ze szko³y, którego mia³a¶ okazjê dobrze poznaæ, a zwi±zek zosta³ zwi±zkiem na odleg³o¶æ, bo ch³opak zwyczajnie wyjecha³ na studia.

Zwi±zek internetowy i wy³±cznie na odleg³o¶æ - inna sprawa.

Zgadzam siê ze ¦niegow±, ¿e 18 lat, z ca³ym szacunkiem, to ¿adna doros³o¶æ. Mo¿e to by³a doros³o¶æ w latach czterdziestych, kiedy osiemnastolatki bra³y ¶lub, mia³y dzieci, pracow±³y i prowadzi³y normalne doros³e ¿ycie. Osiemnastka w liceum, na utrzymaniu rodziców, w dzisiejszych czasach - z ca³ym szacunkiem, to dla mnie takie samo dziecko jak piêtnastolatka.
S± zakochani, chc± ze sob± byæ, pomimo odleg³o¶ci wytrzymali ju¿ 2 lata w zwi±zku. Kiedy maj± siê poznaæ? Jak, skoro rodzina zabrania spotkañ, wyjazdów?

Mówisz, ¿e 18 lat to dziecko, ale to dziecko ma swoje uczucia, ma prawo mieæ ch³opaka, widywaæ siê z nim. W ¶wietle prawa jest pe³noletnia, nie robi ¿adnej g³upoty, nie jedzie do faceta któego nie zna, tylko swojego ch³oapka z którym jest ju¿ szmat czasu.

Jak rodzice tak siê boj±, to niech zaprosz± go do siebie, poznaj±, a nie robi± jazdy. Mo¿e i wiek autorki to nie jest sza³ doros³o¶ci ale nie mo¿na istoty emocjonalnej i seksualnej trzymaæ pod kloszem bo jeszcze "szczyl". To krzywdz±ce, bo zabiera mo¿lwio¶æ zdobycia cennego do¶wiadcze4nia i cieszenia siê m³odo¶ci±.
Kolor Bzu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:33   #13
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez ¦niegowa Poka¿ wiadomo¶æ
Nie zgadzam siê z Tob±.
To ¿e ma siê 18 lat i parê groszy które dosta³o siê od rodziców w ramach kieszonkowego czy w prezencie na urodziny, nie oznacza jeszcze, ¿e jest siê doros³ym. I mo¿na robiæ co siê chce.
Ca³e szczê¶cie ¿e moja córka te¿ tak uwa¿a, i nie "zostawi³aby kartki i po prostu pojecha³a". Doskonale zdaje sobie sprawê, ze troska o rodzinê dzia³a w dwie strony. My niepokoimy siê o ni± a ona o nas. Gdy wyje¿d¿a z domu daje nam krótko znaæ "¿yjê".
Mo¿e z kartk± to przesadzi³am, po prostu chodzi³o mi o to, ¿e powinna ich postawiæ przed faktem dokonanym. Czy ja mówiê, ¿e ona ma kompletnie rodziców olaæ i nie daæ znaku ¿ycia? Nie, to przecie¿ oczywiste, ¿e powinna w trakcie wyjazdu zadzwoniæ do rodziców, powiedzieæ, ¿e wszystko okej, pogadaæ, nigdzie nie sugerowa³am czego¶ innego i podobne zachowanie uwa¿am w wiêkszo¶ci sytuacji za szczeniackie, wiêc nie wmawiaj mi czego¶, czego nie napisa³am Ale oni s± ze sob± dwa lata, rodzice znaj± tego ch³opaka, to nie jest osoba obca, a mimo to odstawiaj± jak±¶ dziwn± panikê i pe³noletniemu dziecku nie pozwalaj± na kilka dni pojechaæ za jej zaoszczêdzone pieni±dze do faceta, to nie jest fajne.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:33   #14
witamina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 77
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

A jak do tej pory siê spotykali¶cie ?
witamina1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:34   #15
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Poka¿ wiadomo¶æ
S± zakochani, chc± ze sob± byæ, pomimo odleg³o¶ci wytrzymali ju¿ 2 lata w zwi±zku. Kiedy maj± siê poznaæ? Jak, skoro rodzina zabrania spotkañ, wyjazdów?

Mówisz, ¿e 18 lat to dziecko, ale to dziecko ma swoje uczucia, ma prawo mieæ ch³opaka, widywaæ siê z nim. W ¶wietle prawa jest pe³noletnia, nie robi ¿adnej g³upoty, nie jedzie do faceta któego nie zna, tylko swojego ch³oapka z którym jest ju¿ szmat czasu.

Jak rodzice tak siê boj±, to niech zaprosz± go do siebie, poznaj±, a nie robi± jazdy. Mo¿e i wiek autorki to nie jest sza³ doros³o¶ci ale nie mo¿na istoty emocjonalnej i seksualnej trzymaæ pod kloszem bo jeszcze "szczyl". To krzywdz±ce, bo zabiera mo¿lwio¶æ zdobycia cennego do¶wiadczenia i cieszenia siê m³odo¶ci±.
Dok³adnie

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez witamina1 Poka¿ wiadomo¶æ
A jak do tej pory siê spotykali¶cie ?
Autorka napisa³a, ¿e on do niej przyje¿d¿a³ co trzy tygodnie, czasem co miesi±c, na weekend, bo czê¶ciej rodzice nie pozwalali
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:39   #16
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomo¶ci: 4 826
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Poka¿ wiadomo¶æ
S± zakochani, chc± ze sob± byæ, pomimo odleg³o¶ci wytrzymali ju¿ 2 lata w zwi±zku. Kiedy maj± siê poznaæ? Jak, skoro rodzina zabrania spotkañ, wyjazdów?
Mo¿e ja jestem stara baba i siê nie znam na internetach, ale jak mo¿na byæ zakochanym i dwa lata w zwi±zku, je¿eli, jak piszesz, nie by³o okazji siê poznaæ?

Moim zdaniem rodzice po prostu nie postrzegaj± jej ch³opaka jako faceta, którego zna i z którym jest szmat czasu, tylko w³a¶nie jako faceta, którego ona zwyczajnie nie zna, bo gada z nim tylko przez internet.
cranberry juice jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:40   #17
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50701372]Mo¿e z kartk± to przesadzi³am, po prostu chodzi³o mi o to, ¿e powinna ich postawiæ przed faktem dokonanym. Czy ja mówiê, ¿e ona ma kompletnie rodziców olaæ i nie daæ znaku ¿ycia? Nie, to przecie¿ oczywiste, ¿e powinna w trakcie wyjazdu zadzwoniæ do rodziców, powiedzieæ, ¿e wszystko okej, pogadaæ, nigdzie nie sugerowa³am czego¶ innego i podobne zachowanie uwa¿am w wiêkszo¶ci sytuacji za szczeniackie, wiêc nie wmawiaj mi czego¶, czego nie napisa³am Ale oni s± ze sob± dwa lata, rodzice znaj± tego ch³opaka, to nie jest osoba obca, a mimo to odstawiaj± jak±¶ dziwn± panikê i pe³noletniemu dziecku nie pozwalaj± na kilka dni pojechaæ za jej zaoszczêdzone pieni±dze do faceta, to nie jest fajne.[/QUOTE]
No troszkê przesadzi³a¶

Zastanawiam siê czy tu ogólnie nie jest problem z zaufaniem i rozmawianiem miêdzy rodzicami a autork±...


[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50701381]

Autorka napisa³a, ¿e on do niej przyje¿d¿a³ co trzy tygodnie, czasem co miesi±c, na weekend, bo czê¶ciej rodzice nie pozwalali [/QUOTE]
Widywali sie.
Iza nie napisa³a, ¿e on bywa³ u niej, z tego co zrozumia³am.

Mo¿e w drug± stronê, postawienie przed faktem bêdzie mia³o nieco wiêkszy sens?
Wyrzuc± jej go¶cia z domu na noc?

Pewnie spanie w 1 pokoju by by³o nie do pomy¶lenia (jakby to mia³o cokolwiek zmieniæ...), ale mogliby siê spotkaæ.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e ja jestem stara baba i siê nie znam na internetach, ale jak mo¿na byæ zakochanym i dwa lata w zwi±zku, je¿eli, jak piszesz, nie by³o okazji siê poznaæ?

Moim zdaniem rodzice po prostu nie postrzegaj± jej ch³opaka jako faceta, którego zna i z którym jest szmat czasu, tylko w³a¶nie jako faceta, którego ona zwyczajnie nie zna, bo gada z nim tylko przez internet.
A przecie¿ w ten sposób mo¿na o wiele wiêcej przegadaæ ni¿ w realu...
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:43   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 6 023
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e ja jestem stara baba i siê nie znam na internetach, ale jak mo¿na byæ zakochanym i dwa lata w zwi±zku, je¿eli, jak piszesz, nie by³o okazji siê poznaæ?

Moim zdaniem rodzice po prostu nie postrzegaj± jej ch³opaka jako faceta, którego zna i z którym jest szmat czasu, tylko w³a¶nie jako faceta, którego ona zwyczajnie nie zna, bo gada z nim tylko przez internet.
Autorka wyra¼nie napisa³a, ¿e widywali siê tak raz na mieis±c na kilka dni- sokojnie mo¿na siê zakochaæ - w koñcu siê widzieli jedank kilka razy.
A jak sa daleko to jasne ¿e przez internet rozmawiaj±, w koñcu jako¶ siê musza kontaktowaæ, rozmawiaæ.

Mój przyjaciel w wieku 14 lat pozna³ dziewczynê- on z Warszawy, ona z Trójmiasta. Te¿ rodzice byli przeciwni, ¿e jak to tacy m³odzi, tak daleko. Widywali siê w wakacje, ferie i czasami jak uszczknêli trochê czasu dla siebie. Na studiach ze sob± zamieszkali- s± ze sob± po dzi¶ dzieñ.
Kolor Bzu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:45   #19
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Poka¿ wiadomo¶æ
Autorka wyra¼nie napisa³a, ¿e widywali siê tak raz na mieis±c na kilka dni- sokojnie mo¿na siê zakochaæ - w koñcu siê widzieli jedank kilka razy.
A jak sa daleko to jasne ¿e przez internet rozmawiaj±, w koñcu jako¶ siê musza kontaktowaæ, rozmawiaæ.

Mój przyjaciel w wieku 14 lat pozna³ dziewczynê- on z Warszawy, ona z Trójmiasta. Te¿ rodzice byli przeciwni, ¿e jak to tacy m³odzi, tak daleko. Widywali siê w wakacje, ferie i czasami jak uszczknêli trochê czasu dla siebie. Na studiach ze sob± zamieszkali- s± ze sob± po dzi¶ dzieñ.
Zakochaæ i nie tylko

Mia³am 17 gdy pozna³am Szczê¶cie. Jeste¶my ma³¿eñstwem 19 lat.
Nie mieszkali¶my daleko, ale na pocz±tku zwi±zku on poszed³ do wojska na 1,5 roku.
Tak¿e wierzê, ze zwi±zek m³odych osób mo¿e przetrwaæ d³ugo
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 08:50   #20
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Zawsze mnie w takich w±tkach k³ad± na ³opatki dwie kwestie:
- podej¶cie "za m³oda jest" - no jest, jest, ale to co, ma do æwieræwiecza odpu¶ciæ sobie zwi±zki, ¿eby siê potem dowiedzieæ, ¿e jest podejrzane, ¿e nie ma ¿adnych do¶wiadczeñ damsko-mêskich na koncie?
- podej¶cie "zwi±zek na odleg³o¶æ to na pewno siê nie znaj± i na pewno siê rozpadnie" - no tak jakby nie by³o ¿adnego udanego zwi±zku na odleg³o¶æ na ¶wiecie i jakby jedyn± opcj± na poznanie drugiej osoby by³y rozmowy w realu. Jakby partner na miejscu gwarantowa³ happy end


I serio, rozumiem niezadowolenie i stres rodziców na pocz±tku takiej znajomo¶ci ich dziecka. Ale po dwóch latach?
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 08:56   #21
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez ¦niegowa Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê czy tu ogólnie nie jest problem z zaufaniem i rozmawianiem miêdzy rodzicami a autork±...

Widywali sie.
Iza nie napisa³a, ¿e on bywa³ u niej, z tego co zrozumia³am.

Mo¿e w drug± stronê, postawienie przed faktem bêdzie mia³o nieco wiêkszy sens?
Wyrzuc± jej go¶cia z domu na noc?

Pewnie spanie w 1 pokoju by by³o nie do pomy¶lenia (jakby to mia³o cokolwiek zmieniæ...), ale mogliby siê spotkaæ.
No na pewno jest i widaæ go na kilometr, inna sprawa z czyjej winy, bo ja do¶æ siê naogl±da³am w liceum rodziców znajomych trzymaj±cych dzieci na smyczy i odstawiaj±cych dziwne maniany, ¿eby my¶leæ, ¿e to g³ównie siê dzieje z winy dziecka...

Ale jak on przyje¿d¿a³ na te trzy dni tyle kilometrów to gdzie w takim razie spa³? W hotelu? Mi siê wydaje, ¿e najpewniej jednak u autorki na jakiej¶ kanapie

Mnie zawsze trochê rozbraja to bycie anty do spania w jednym pokoju, jakby seks mo¿na by³o uprawiaæ tylko ¶pi±c w jednym ³ó¿ku i tylko w nocy
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 09:04   #22
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50701731]No na pewno jest i widaæ go na kilometr, inna sprawa z czyjej winy, bo ja do¶æ siê naogl±da³am w liceum rodziców znajomych trzymaj±cych dzieci na smyczy i odstawiaj±cych dziwne maniany, ¿eby my¶leæ, ¿e to g³ównie siê dzieje z winy dziecka...

Ale jak on przyje¿d¿a³ na te trzy dni tyle kilometrów to gdzie w takim razie spa³? W hotelu? Mi siê wydaje, ¿e najpewniej jednak u autorki na jakiej¶ kanapie

Mnie zawsze trochê rozbraja to bycie anty do spania w jednym pokoju, jakby seks mo¿na by³o uprawiaæ tylko ¶pi±c w jednym ³ó¿ku i tylko w nocy [/QUOTE]

Oj tak... Rodzicom siê potem zdaje, ze ich "kwiatuszek" to ¶wiêty, a potem rosn± takie kwiatki jak pod Spodkiem...

Wróæ... na odwrót mia³o byæ. Zrozumie³am, ze to ONA bywa³a u niego.
Brak kawy...


hehe. Mnie tak¿e.
Dlatego z M³od± takich cyrków nie uskuteczniam, gdy jej ch³opak nocuje.
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 09:07   #23
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50701731]
Mnie zawsze trochê rozbraja to bycie anty do spania w jednym pokoju, jakby seks mo¿na by³o uprawiaæ tylko ¶pi±c w jednym ³ó¿ku i tylko w nocy [/QUOTE]
Spokój sumienia, ¿e oficjalnego przyzwolenia rodziców na to nie by³o.
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 09:34   #24
Iza1203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 48
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez witamina1 Poka¿ wiadomo¶æ
A jak do tej pory siê spotykali¶cie ?
Na pocz±tku w wakacje na polu po 6 h tak jecha³ tyle do mnie by spêdziæ ze mn± chocia¿ te kilka godzin. Pó¼niej w mieszkaniu gdy mieszka³am z kole¿ankami kilka miesiêcy, a pó¼niej co 3 tygodnie u mnie w domu rodzinnym

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e ja jestem stara baba i siê nie znam na internetach, ale jak mo¿na byæ zakochanym i dwa lata w zwi±zku, je¿eli, jak piszesz, nie by³o okazji siê poznaæ?

Moim zdaniem rodzice po prostu nie postrzegaj± jej ch³opaka jako faceta, którego zna i z którym jest szmat czasu, tylko w³a¶nie jako faceta, którego ona zwyczajnie nie zna, bo gada z nim tylko przez internet.
Nie, nie gadam z nim tylko przez internet

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Prostujac wszystko to on przyje¿d¿a do mnie od jakiego¶ pó³tora roku, do mnie do domu i ¶pimy osobno oczywi¶cie. Fakt nie mogê siê dogadaæ z rodzicami, szczególnie z mam±
Zawsze by³am bardzo spokojna, u³o¿ona, robi³am wszystko to co oni chcieli, bardzo dobrze siê uczy³am i nadal tak jest. Mama ma takie podej¶cie starodawne i to bardzo. Rodzice s± dla mnie dobrzy, niczego mi nie brakowa³o i jestem im za to wdziêczna ale mama uwa¿a, ¿e to, ¿e siê buntuje oznacza, ¿e jestem niewdzieczna
Iza1203 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 09:41   #25
¦niegowa
Oby do wiosny
 
Avatar ¦niegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 17 102
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez Iza1203 Poka¿ wiadomo¶æ
Na pocz±tku w wakacje na polu po 6 h tak jecha³ tyle do mnie by spêdziæ ze mn± chocia¿ te kilka godzin. Pó¼niej w mieszkaniu gdy mieszka³am z kole¿ankami kilka miesiêcy, a pó¼niej co 3 tygodnie u mnie w domu rodzinnym

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------


Nie, nie gadam z nim tylko przez internet

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Prostujac wszystko to on przyje¿d¿a do mnie od jakiego¶ pó³tora roku, do mnie do domu i ¶pimy osobno oczywi¶cie. Fakt nie mogê siê dogadaæ z rodzicami, szczególnie z mam±
Zawsze by³am bardzo spokojna, u³o¿ona, robi³am wszystko to co oni chcieli, bardzo dobrze siê uczy³am i nadal tak jest. Mama ma takie podej¶cie starodawne i to bardzo. Rodzice s± dla mnie dobrzy, niczego mi nie brakowa³o i jestem im za to wdziêczna ale mama uwa¿a, ¿e to, ¿e siê buntuje oznacza, ¿e jestem niewdzieczna
To obawiam siê, ze musisz troszkê zagry¼æ poliki, i spotykaæ siê z Nim u siebie...

S±dzê, ¿e "wiercenie dziury w brzuchu" mamie na niewiele siê tu zda.
Ma pewnie w g³owie apokaliptyczne wizje tego co siê stanie gdy pojedziesz na drugi koniec kraju.
__________________
Je¶li znajdziesz link w przypadkowym s³owie w moim po¶cie, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wiza¿.
Gdy chcê siê czym¶ podzieliæ link wstawiam pod s³owo KLIK.
04.11.2015
Instagram
¦niegowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 10:02   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec ¶wiata
Wiadomo¶ci: 28 112
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

ja bym zaczê³a od przekonania rodziców do ch³opaka - krótko mówi±c, ¿eby czê¶ciej do ciebie przyje¿d¿a³ (np. co 2 tygodnie) i da³ siê lepiej poznaæ. je¶li ch³opak faktycznie jest fajny, rodzice powinni daæ sobie trochê na wstrzymanie i mo¿e mama bêdzie mniej panikowaæ. przecierpicie siedzenie z dziurze zabitej dechami, a w perspektywie jest szansa, ¿e ty bêdziesz mog³a czê¶ciej do niego je¼dziæ.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 10:34   #27
201604181004
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 47 595
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;50700985]Zostaw rodzicom kartkê, albo po prostu siê spakuj i powiedz im, ¿e siê do niego wybierasz i po prostu jed¼. Jeste¶ pe³noletnia, jedziesz za swoje pieni±dze, nie widzê problemu.[/QUOTE]

ehe a jak wróci to zastanie kopertê z 500 z³ z napisem "alimenty" i wymienione zamki

szczerze to rozwa¿a³abym zrobienie tego mojemu dziecku w wieku licealnym które co tydzieñ by siê urywa³o 500 km od domu
201604181004 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 10:40   #28
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 41 748
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Drabineczka, a to "co tydzieñ" to gdzie wyczyta³a¶?
__________________
"Widzia³e¶ tê dziewczynê? Ma nogi za milion z³otych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 10:50   #29
201604181004
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 47 595
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

z postów buntowniczej tassarinian

niezaleznie czy rodzice sa be i fe to troche slabo po prostu 500 km sobie jechaæ i ich z tym zostawiæ
to tylko rok tak naprawde bo on zaraz jak rozumiem konczy licencjat?
201604181004 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-18, 14:30   #30
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 955
Dot.: Rodzice, zakaz wyjazdu do ch³opaka

Cytat:
Napisane przez elvegirl Poka¿ wiadomo¶æ
Zawsze mnie w takich w±tkach k³ad± na ³opatki dwie kwestie:
- podej¶cie "za m³oda jest" - no jest, jest, ale to co, ma do æwieræwiecza odpu¶ciæ sobie zwi±zki, ¿eby siê potem dowiedzieæ, ¿e jest podejrzane, ¿e nie ma ¿adnych do¶wiadczeñ damsko-mêskich na koncie?
- podej¶cie "zwi±zek na odleg³o¶æ to na pewno siê nie znaj± i na pewno siê rozpadnie" - no tak jakby nie by³o ¿adnego udanego zwi±zku na odleg³o¶æ na ¶wiecie i jakby jedyn± opcj± na poznanie drugiej osoby by³y rozmowy w realu. Jakby partner na miejscu gwarantowa³ happy end


I serio, rozumiem niezadowolenie i stres rodziców na pocz±tku takiej znajomo¶ci ich dziecka. Ale po dwóch latach?
Mam podobne odczucia.

Jeszcze rozumia³abym, gdyby rodzice byli zupe³nie na nie, ale tutaj nie maj± nic przeciwko spotkaniom, byle nie za czêsto... No ludzie.

Autorko, czy nie chodzi o to, ¿e Twoi rodzice s± wierz±cy i zwyczajnie uwa¿aj±, ¿e panience nie wypada je¼dziæ do ch³opa?
__________________
You don’t have to be pretty. You don’t owe prettiness to anyone. Not to your boyfriend/spouse/partner, not to your co-workers, especially not to random men on the street. [...] Prettiness is not a rent you pay for occupying a space marked "female".

Diana Vreeland

Edytowane przez Mick
Czas edycji: 2015-03-18 o 14:31
Mick jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 11:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.