Chodzenie po górach - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-23, 13:30   #511
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Sanetko- moja ciotka, która jest przewodnikiem szła niejednokrtonie tym szlakiem, ba jak kiedys z nia byłam, to nawet chciała mnie wyciagnąć, ale miałam pietra:/ Wydaje mi sie, że żadnych łancuchow, itepe tam nie ma. Widoki sa super, jak mi potem ciocia pokazała fotki, to mi mina zbladła. Na pocieszenie Ci powiem, że jak ona mnie wtedy ciągneła, to ja miałam 17, ona 67 i dała rade Swego czasu można było tam misie spotkać

wiem ze od strony 5St jest kawalek z lancuchami. oj damy rade,byle ladna pogoda byla.

Ty mnie misiami nie strasz bo spotkania sie strasznie boje:P pamietam jak z bratem Dolina Rybiego Potoku szlam z dusza na ramieniu. nawet zmeczenie mi niestraszne bylo, byle szybko przejsc
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 13:38   #512
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Chodzenie po górach

Niestety musiałam przełożyć swój wyjazd i jadę tydzień później tj. 22.09
Mam nadzieję, ze jeszcze nie zamarznę tam
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 13:57   #513
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Ty mnie misiami nie strasz bo spotkania sie strasznie boje:P pamietam jak z bratem Dolina Rybiego Potoku szlam z dusza na ramieniu. nawet zmeczenie mi niestraszne bylo, byle szybko przejsc
oj tez bym misia nie chciala spotkac. kiedys jak nad Zielonym Stawem zobaczylam calkiem swiezo odbita wielka lapke to mi serce do gardla podeszlo. to samo jak idac z Gęsiej Szyi w strone Wodogrzmotów zobaczylam na sciezce wielka fioletowawa kupe (czyzby boroweczek sie najadl?).
jakbym schodzila z jakiejs wielkiej gory, a nagle mis by wyskoczyl na droge i trzeba bym sie cofac to baaaardzo bym sie wkurzyla
w ogole idac przez las albo dolinke nie moge sie wylajtowac jesli idziemy tylko my z TZem. dlatego jednak lubie widziec kogos idacego za nami albo przed w kupie razniej

tak, tak... mam misiofobie
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:00   #514
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Chodzenie po górach

Ja miałam w ostatni piątek przyjemność zobaczenia Doliny Pięciu Stawów - niestety, we mgle. Także dużo się nie naoglądałam.

Szłam odbijając przy Wodogrzmotach Mickiewicza, przez Dolinę Roztoki, a wracałam przez Świstówkę do Morskiego Oka. Jak na moje nikłe doświadczenia, droga była w porządku. Tylko ta mgła...

Wklejam kilka mglistych fotek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (36,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (26,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (32,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (40,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (57,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (13,9 KB, 22 załadowań)
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:15   #515
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Chodzenie po górach

I tak piękne widoki
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:20   #516
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
oj tez bym misia nie chciala spotkac. kiedys jak nad Zielonym Stawem zobaczylam calkiem swiezo odbita wielka lapke to mi serce do gardla podeszlo. to samo jak idac z Gęsiej Szyi w strone Wodogrzmotów zobaczylam na sciezce wielka fioletowawa kupe (czyzby boroweczek sie najadl?).
jakbym schodzila z jakiejs wielkiej gory, a nagle mis by wyskoczyl na droge i trzeba bym sie cofac to baaaardzo bym sie wkurzyla
w ogole idac przez las albo dolinke nie moge sie wylajtowac jesli idziemy tylko my z TZem. dlatego jednak lubie widziec kogos idacego za nami albo przed w kupie razniej

tak, tak... mam misiofobie

to teraz w wkietniu bylismy w Dolinie Malej Łaki. no i brat z siostra TZa stwierdzili ze sie przejda dalej. my zostalismy na poczatku. wracaja po kilku minutach podekscytowani i mowia ze na sniegu sa swieze slady niedzwiedzia. nie bylo juz chetnego zeby wrocic i zrobic zdjecie
tez wole chodzic w wiekszej grupie turystow niz tylko z TZem


paula007 swietne zdjecia. takie przychmurzone tez maja swoj
klimat.
ja na taka pogode w 2005 roku trafilam
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2008-09-05 o 08:51
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:38   #517
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Chodzenie po górach

Ale zdjęcia, a ja spotkałam misia, ale z daleka Ufff Szłam na giewnot własnie we wrzesniu i za siodełkiem jakies 2 czarne kulki mi przebiegły, zreszta nie tylko mi, potem było polowanie na misia aparatem

Kupe też widziałam jak szłam z gęsiej, czyzby mis tam miał wc???

widok z rusinowej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z1.JPG (35,6 KB, 15 załadowań)
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 14:39   #518
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
a tak w ogole wchodzila ktoras z was na Szpiglasowy? bo strasznie mnie kusi ten szlak ale zobaczylam zdjecia i troche sie przestraszylam.
Sanetko ja szłam na Szpiglasowy od MOka. trasa jest bajecznie prosta aczkolwiek na cały dzień bo dość długa i rewelacyjne widoki.od 5 stawów przy zejściu (albo przy wejściu zależy z której strony idziesz ) jest może z 10 metrów łańcuchów.a od Moka idziesz po prostu po kamiennej ścieżce. i nie ma ekspozycji.
ja mam słabość do tego miejsca
gorąco polecam, nie ma żądnych trudności.

a co do misiów to można ich spotkać wszędzie nie tylko w dolinie rostoki, nawet w drodze na szpiglasowy (ostatnio podobno były w okolicach czarnego stawu pod rysami).

ja też się boje misów ale jak idę w góry to jakoś nie myślę o tym dopiero w domu.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 14:44   #519
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chodzenie po górach

a z tych więĸszych szczytów mam za sobą Świnicę - też rewelacyjne widoki
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 15:22   #520
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Chodzenie po górach

nie straszcie mnie tymi misiami

w sumie na ta trase jestem zdecydowana, tylko zeby pogoda byla. no i 2 warianty ustalilam:
- Moko, Szpiglasowa, Dolina 5 Stawow, Swistowka i Moko
- Dolina roztoki, 5SP, szpiglasowa, Moko

ta druga wersja chyba rozsadniejsza
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 17:04   #521
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
- Moko, Szpiglasowa, Dolina 5 Stawow, Swistowka i Moko
- Dolina roztoki, 5SP, szpiglasowa, Moko

ta druga wersja chyba rozsadniejsza
ja na Szpiglasowym jeszcze nie bylam, ale na innym forum polecaja wlasnie ta druga trase, bo
-latwiej po lancuchach wchodzic niz schodzic
-strona od Roztoki jest podobno dosc wyslizgana dlatego takze lepiej nia wchodzic
-gdyby na szczycie zlapal cie deszcz to latwiej wrocic od strony Moka

ja sie wlasnie dowiedzialam, ze jutro i pojutrze sa w Zakopcu skoki i moga byc tlumy jeszcze wieksze niz zazwyczaj dobrze, ze biore namiot, bo pewno na skoki ceny w pensjonacikach tez sobie ladnie winduja...
lain jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 17:36   #522
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

lain nie chce Cie przerazac, ale slyszalam, ze ma sie zjechac 25tys ludzi
paula007 jak bylam na 5SP 10.08 to tez bylo na poczatku mgliscie, ale potem sie poprawilo. w sumie wyzej bylo mgliscie i schodzilismy do Piątki w tej mgle. ale Twoje zdjecia maja wiele uroku i tajemniczosci
sanetka ta trasa pierwsza przez Ciebie podana to raczej na dluga sie zapowiada i meczaca, wiec chyba lepsza jest ta druga opcja tak jak juz sama zauwazylas

przygod z misiami na razie nie mialam, zadnych ich sladow bytowania nie widzialam i widziec nie chce
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 17:47   #523
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość

paula007 swietne zdjecia. takie przychmurzone tez maja swoj
klimat.
ja na taka pogode w 2005 roku trafilam
Dziękuję.

Pozazdrościć tej pogody. Stawy sobie prznajmniej pooglądałaś.

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
paula007 jak bylam na 5SP 10.08 to tez bylo na poczatku mgliscie, ale potem sie poprawilo. w sumie wyzej bylo mgliscie i schodzilismy do Piątki w tej mgle. ale Twoje zdjecia maja wiele uroku i tajemniczosci
Właściwie nigdy nie chodziłam po gorach we mgle, także zawsze jakieś nowe doświadczenie. Taka droga miała również swoje plusy, ale tak mi zależało, żeby zobaczyć tę Dolinę Pięciu Stawów w całej okazałości. No cóż, może kiedy indziej.

Poza tym od 14 miałam świetną pogodę. Trochę za gorąco, ale za to jaka widoczność. Było co podziwiać.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 17:55   #524
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

ta mglista pogoda byla specjalnie zebys jeszcze tam powrocila zobaczyc 5SP w calej okazalosci cwane Tatry
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 18:52   #525
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
ta mglista pogoda byla specjalnie zebys jeszcze tam powrocila zobaczyc 5SP w calej okazalosci cwane Tatry

No chyba tak i mam nadzieję, że szybko uda mi się tam wrócić.


Dla porównania wkleję Wam tu zdjęcia z 15 sierpnia. Upalny dzień. Szliśmy na Kaprowy przez Halę Gąsienicową i musze przyznać, że nawet na szczycie było dosyć ciepło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0.jpg (42,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (81,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (64,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (42,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (87,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (81,7 KB, 10 załadowań)
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 18:54   #526
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Chodzenie po górach

Paula moja ukochana hala

Nie wiem czy się w tym watku chwaliłam, ale mam urodziny razme z krzyżem na giewoncie - 19 sierpnia i w swoje 18 urodziny wylazłam razem z pielgrzymka, co z aprzezycie
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 19:02   #527
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Paula moja ukochana hala
No piękna jest, piękna.
Jak do niej weszłam w tym roku to -

Za to nie wiem czemu, dwa lata temu w ogóle na mnie zrobiła wrażenia. Może dlatego, że pogoda była wtedy kiepska.
Nie wiedziałam, że to samo miejsce można odebrać w tak różny sposób przez sama siebie.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy się w tym watku chwaliłam, ale mam urodziny razme z krzyżem na giewoncie - 19 sierpnia i w swoje 18 urodziny wylazłam razem z pielgrzymka, co z aprzezycie
Ooo... ciekawie!
Pogratulować.
/dołączam oczywiście lekko spóxnione życzenia urodzinowe /
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 19:02   #528
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

15 sierpnia szlam z Gęsiej Szyi do Murowańca i faktycznie pogoda byla ladna. paula007 mozliwe ze nam sie gdzies szlaki przeciely
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 19:03   #529
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
15 sierpnia szlam z Gęsiej Szyi do Murowańca i faktycznie pogoda byla ladna. paula007 mozliwe ze nam sie gdzies szlaki przeciely


Być może. Szkoda, że swojej Wizażowej opaski nie wzięłam.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 19:12   #530
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

ja i tak nie mam ale nastepnym razem napisze sobie na czole W (jak wizażanka)
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 19:49   #531
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Chodzenie po górach

piękne fotki dziewczyny. Ja już liczę dni do wyjazdu

a to kilka z zeszłego roku:

DSCF1709.jpg DSCF1852.JPG

DSCF1880.JPG DSCF1841.jpg

DSCF1866.JPGDSCF1903.jpg

pierwsze zdjęcie - widok z Kasprowego , reszta wycieczka na Dolinę i na Moko przez Świstówkę
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 08:04   #532
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach

jak drastycznie nie zmienia sie prognozy (co sie raczej nie zapowiada) to dzis wieczorem jedziemy! mam nadzieje, ze ci na skoki to wczesniej sobie pojada. my bedziemy jechac jak skoki juz wlasciwie beda trwac.
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 09:41   #533
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
- Dolina roztoki, 5SP, szpiglasowa, Moko

ta druga wersja chyba rozsadniejsza
ta droga jest zdecydowanie rozsądniejsza, chociaż ja wolę w drugą stronę MOko-szpigladowa-5SP. ładnie się otwierają widoki na 5SP
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 10:03   #534
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Chodzenie po górach

w tej 1 moge zrezygnowac ze Swistówk i isc Dolina Roztoki. wyjdzie na to samo. zreszta wszystko zalezy od pogody i kondycji.

kupilismy wczoraj bilety na pociag 6 wrzesnia ruszamy. tylko pani sie w kasie o miejscowki nie zapytala (zwykle pytaja) i mamy 2 przy oknie a wolelismy obok siebie.
i w zeszlym roku jacys dziadkowie nas walizkami zastawili pod oknem tak ze wiekszosc drogi przestalismy na zmiane na korytarzu bo tak ciasno bylo. w tym roku sie bede klocic-niech przy sobie stawiaja albo wlasnie na korytarzu
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 11:41   #535
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Chodzenie po górach

Cześć dziewczyny, ja wczoraj wróciłam z Tatr Fakt, tłumy rzeczywiście na mieście są, ale miasto to miasto, ja głównie jadę w góry Czy ceny skoczyły to szczerze mówiąc nie wiem. Dość ciasno przy skoczniach - wczoraj szalone nastolatki czatowały na skoczków z długopisami Po Tatrach za to sobie pochodziłam, choć ze względu na to, że ostatnie dni były trochę burzowe (a burz się boję jak ognia) odpadł mi Kościelec i Szpiglasowa. Ale za to Czerwone Wierchy i Krzyżne zdobyte Oprócz tego Gęsia Szyja, Rusinowa Polana, Sarnie Skały, jaskinie w Kościeliskiej

Jeszcze dodam swoje 3 grosze w sprawie ekwipunku Rękawiczki, te bez palców rzeczywiście na łańcuchach i wszelkich metalowych ubezpieczeniach się przydają. Ręka trzyma się pewnie, nie ślizga się, nie robią się odciski. Nie trzeba kupować w górskich sklepach, można w zwykłym rowerowym albo w marketachCo do butów to moim zdaniem właściwie niekoniecznie vibram i goretex. Na mokrej skale pojedzie wszystko - vibram czy nie vibram Miękka podeszwa na pewno ma lepszą przyczepność, za to szybciej się ściera, twarda jest troszkę bardziej podatna na ślizganie, ale wytrzymalsza. Wszystko zależy od tego, do czego te buty mają nam służyć. Jeśli planujemy chodzić w nich też zimą, to już lepiej zakupić z podeszwą twardszą. Goretex i wszelkie tego typu membrany są dobre na zimę, wczesną wiosnę, późną jesień, wtedy one rzeczywiście spełniają swoje zadanie, latem kiedy nie jest tak mokro, taki goretex nie będzie nam oddychał. Ja osobiście chodzę głównie latem i wczesną jesienią, nie mam goretexu, tylko wstawki z cordury, która fajnie oddycha. Buty są z Asolo, nie mają też vibramu, tylko jakąś twardawą podeszwę. Mogę polecić z czystym sumieniem Przed ich zakupem trochę poczytałam na fachowych forach i jak już dziewczyny pisały dobre buty mają Meindl, Scarpa, La Sportiva, Trezeta, Salomon, HiMountain i właśnie moje Asolo Spodnie - ja chodzę głównie w krótkich, albo do kolan, materiałowych albo dżinsowych, póki co spokojnie mi wystarczają, ale pewnie kiedyś zakupię sobie jakieś bardziej fachowe

Miłego pobytu wszystkim wyjeżdżającym, ja bym chętnie jeszcze raz skoczyła tego lata

Aha a co do szlaku z Moka przez Świstówkę do Doliny 5 stawów - polecam, świetna widokowo trasa, początkowe podejście troszkę męczące. Trudności raczej niewielkie - w jednym miejscu podobno miał być łańcuch, jednak rok temu go nie dostrzegłam Przypuszczam, że jeszcze przed Kępą, była tam taka płytka, ale i bez łańcucha da się spokojnie zrobić. Warto iść, polecam szczerze
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 12:03   #536
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Ewa_20 Pokaż wiadomość
Rękawiczki, Nie trzeba kupować w górskich sklepach, można w zwykłym rowerowym albo w marketach
z tym się nie zgodzę co do marketów, lepiej kupić w sklepie górskim lub rowerowym
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 12:10   #537
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez Ewa_20 Pokaż wiadomość
Co do butów to moim zdaniem właściwie niekoniecznie vibram i goretex. Na mokrej skale pojedzie wszystko - vibram czy nie vibram
wibram, wibram, ja mam podeszwę z wibramem i rok temu ja wychodziłam na świnicę (popadał trochę śnieg i było mokro) buty idealnie pionowo trzymały mi się na mokrej skale.

ostatnio oglądałam taki program o produkowaniu sportowych butów teraz wiem dokładnie ile jest nad tym pracy i wiem za co płacę dlatego nie jestem zwolenniczką kupowania takich rzeczy (czyt. shitu) w marketach typu Tesco czy Biedronka.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 12:26   #538
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach

Alvesto sliczne zdjecia! czwarte z tym jesiennym drzewkiem powala na kolana
Ewa_20 ja szlam w tym roku z MOka przez Świstówkę na 5SP i faktycznie lancuchow nie ma w ogole podejscie do pierwszego jakby szczytu bardziej meczace, pozniej juz jakos idzie, ale widoki i tak rekompensują wszystko
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 13:32   #539
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez maltanka83 Pokaż wiadomość
z tym się nie zgodzę co do marketów, lepiej kupić w sklepie górskim lub rowerowym
Ja akurat rękawiczki mam z Tesco i jestem zadowolona wytrzymałe, ze wzmocnioną i antypoślizgową częścią "wewnętrznodłoniową", kosztowały tyle co w sklepie rowerowym - nieco ponad 20 złotych. Można więc coś kupić w markecie, należy jednak przyjrzeć się temu wnikliwie i sprawdzić czy aby na pewno spełnia nasze wymagania

Co do vibramu, nie upierałabym się. Oczywiście jest dobry, stąd jego popularność, jednak wyłącznie wtedy, gdy jest dobrze dobrany (bo przecież Vibram produkuje kilkaset typów podeszw) i użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Podobnie jest z innymi podeszwami, m. in. moją wyprodukowaną przez Asolo. Nie mam nic do zarzucenia ani vibramowi ani tej mojej, podeszwę należy dobrać do własnych potrzeb, sygnatura vibram nie załatwia sprawy Twoja podeszwa jest widocznie bardzo miękka, że ma tak dobrą przyczepność, jeśli ktoś wybrałby sobie, odpowiednią dla jego potrzeb, twardą vibramową mógłby na bardzo mokrej wyślizganej skale trochę podjechać;-) Zresztą w bardzo ekstremalnych warunkach pojechać, wg mnie, może wszystko, warto więc kierować się własnymi wymaganiami co do typu podeszwy i bieżnika, inne firmy mogą być dla nas tak samo dobre jak vibram
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-24, 13:35   #540
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Chodzenie po górach

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
podejscie do pierwszego jakby szczytu bardziej meczace, pozniej juz jakos idzie, ale widoki i tak rekompensują wszystko
Mhm, świetnie wygląda otoczenie Morskiego Oka z podejścia na Kępę, tak "alpejsko"
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.